مرورگر جادوگر بازیابی داده EaseUS – به روز شده در سال 2020

مرورگر جادوگر بازیابی اطلاعات EaseUS

جادوگر بازیابی اطلاعات EaseUS یک قطعه کامل از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات است که حتی متخصصان IT را تحت تأثیر قرار می دهد که به دنبال تیز کردن لبه خود هستند. این رقابت را به جز چند نقص کوچک شکست می داد. برای جزئیات بیشتر در مورد EaseUS ، بررسی کامل ما را بخوانید.

بهترین نرم افزار بازیابی اطلاعات

EaseUS مجموعه کاملی از ابزارهای اطلاعاتی تولید می کند که هم به اندازه کافی قدرتمند هستند و هم نیازهای متخصصان فناوری اطلاعات را برآورده می کنند و هم به اندازه کافی آسان برای هر کس دیگری استفاده می کنند. در طی این بررسی ، ما راه حل بازیابی اطلاعات آن ، جادوگر بازیابی اطلاعات را بررسی خواهیم کرد.

جادوگر بازیابی داده و EaseUS برای Windows و Mac در دسترس شما قرار می گیرد تا به شما در بازیابی فایل ها و پرونده های پاک شده به طور تصادفی پاک شده توسط برنامه ها کمک کند. همچنین می توان از دسترسی به پارتیشن های غیر نصب ، خام یا خراب استفاده کرد. همچنین کاربران پیشرفته از توانایی آن در بازیابی اطلاعات از سرورها و ذخیره سازی RAID نیز قدردانی می کنند.

به طور کلی ، تجربه کاربر به عنوان یکی از بهترین ابزارهای بازیابی ما مورد بررسی قرار می گیرد ، و آن را در صدر دوره گردی 2017 ما برای بهترین نرم افزار بازیابی اطلاعات قرار می دهد..

متأسفانه ، این سرویس فاقد یک کارکرد عمده است ، و مانع از ضرب و شتم ستونار یا مهندسی Prosoft (بررسی ما برای داده نجات مهندسی Prosoft) به عنوان بهترین ابزار بازیابی همه جانبه می شود: فقط هرکدام از پارتیشن ها نمی توانند هارد دیسک کامل شما را اسکن کنند. در ادامه این مقاله به پیامدهای آن خواهیم پرداخت.

ما همچنین مجموعه ویژگی ها ، رابط کارایی ، عملکرد و شبکه پشتیبانی EaseUS را در غیر این صورت بررسی خواهیم کرد.

قبلی

بعد

گزینه های جادوگر بازیابی داده EaseUS

قیمت گذاری & مجوز

برای مصرف کنندگان متوسط ​​ویندوز بهترین نرم افزار EaseUS به عنوان Data Recovery Wizard Pro برای Windows + WinPE نامیده می شود. “WinPE” به شما امکان می دهد داده ها را از رایانه هایی که به دلیل مشکلات مربوط به پارتیشن های بوت خود شروع به کار نخواهید کرد ، بازیابی کنید. نسخه Mac برای Mac با Bootable Media نام Data Recovery Wizard Pro نام دارد.

کاربران Windows و Mac هر دو می توانند گزینه ارزانتری را انتخاب کنند که شامل CD ریکاوری نیست. EaseUS همچنین نرم افزار بازیابی را برای آیفون ها و دستگاه های اندرویدی فراهم می کند. علاوه بر برنامه های منظم مصرف کننده ، مجوزهای قیمتی نیز برای متخصصان فناوری اطلاعات وجود دارد.

EaseUS نسخه آزمایشی نرم افزار خود را ارائه می دهد ، که می تواند برای بازیابی اطلاعات حداکثر 2 گیگابایت در رایانه های شخصی و مکینتاش استفاده شود. اجرای آزمایشی به شما کمک می کند تا بتوانید قبل از خرید نرم افزار ، اطلاعات از دست رفته خود را بازیابی کنید. از آنجا که نسخه آزمایشی را ارائه می دهد ، سیاست بازپرداخت 30 روزه EaseUS برای شرایط غیر فنی اعمال نمی شود ، بنابراین مطمئن باشید که می دانید چه می خرید.

امکانات

در جدول زیر ویژگی های اساسی شما با مجوز EaseUS Recovery Wizard Pro خلاصه شده است.

لوگوی جادوگر بازیابی داده EaseUSwww.easeus.com

از 111per $ تمام برنامه ها شروع می شود

نسخه

نسخه
ویندوز ، مک

گزینه های اسکن

اسکن سریع

بررسی عمیق

مرتب سازی بر اساس نوع پرونده

با نوع پرونده اسکن کنید

قابلیت های اسکن

اسکن کامل هارد دیسک

بازیابی حذف شده / از دست رفته است

بازیابی پارتیشن فاسد شده

بازیابی پارتیشن حذف شد

دستگاه USB بوت
فروش جداگانه

بازیابی سی دی
فروش جداگانه

کلونینگ
فروش جداگانه

ترمیم خارجی

بازیابی درایو خارجی

بازیابی رسانه قابل جابجایی

بازیابی کارت SD

بازیابی ذخیره سازی نوری

پشتیبانی

در حالی که لیست ویژگی ها چشمگیر به نظر می رسد ، برخی موارد قابل توجه وجود ندارد. برخی از این موارد از طریق بسته های نرم افزاری جداگانه موجود از EaseUS در دسترس هستند. این ویژگی ها شامل امکان کلون کردن دیسک سخت و ایجاد دیسک قابل راه اندازی یا USB برای زمانی که یک کامپیوتر به هیچ وجه شروع نمی شود.

سایر ویژگی هایی که توسط EaseUS به هیچ وجه ارائه نمی شود عبارتند از: امکان افزودن انواع فایل های قابل بازیابی جدید و امکان بازیابی اطلاعات از ذخیره نوری (سی دی ، دی وی دی).

تا آنجا که به انواع فایلهای پشتیبانی شده ، EaseUS تمام اصول اولیه را در بر می گیرد:

  • اسناد: Word ، Excel ، Powerpoint ، PDF
  • تصاویر: JPEG ، PNG ، RAW ، Photoshop ، Illustrator
  • صوتی: MP3 ، WAV ، AIFF ، AAC ، Ogg
  • فیلم ها: MPEG-4 ، QuickTime ، AVI ، WMV
  • بایگانی: زیپ ، گزیپ ، RAR ، چاشنی

سیستم های پرونده پشتیبانی شده عبارتند از:

  • ویندوز: FAT ، NTFS
  • مک: HFS ، HFS+
  • ذخیره سازی قابل جابجایی: ExFat

فرآیند بازیابی

در مرحله بعد ، ما با استفاده از Data Recovery Wizard Pro برای Windows ، روند بازیابی کلی را بررسی می کنیم. تجربه کلی با نسخه Mac نرم افزار مشابه است. پس از باز شدن برنامه ، مرحله اول نیاز به انتخاب مکان اسکن دارد.

می توانید اسکن دسک تاپ ، کتابخانه های ویندوز ، یک پارتیشن خاص یا یک درایو خارجی را اسکن کنید. اگر با یک پارتیشن غیر نصب شده یا حذف شده سر و کار دارید ، جادوگر بازیابی اطلاعات با کشیدن اطلاعات از جدول پارتیشن نمایش داده می شود. برخلاف اکثر ابزارهای بازیابی داده ، ابتدا لازم نیست که یک اسکن کامل دیسک سخت را اجرا کنید.

فراتر از آن ، انتخاب ها در اینجا کمی محدودتر از آنچه دوست داریم است. برای مثال با Stellar می توانید نوع پرونده مورد نظر برای اسکن را انتخاب کنید یا یک پوشه مشخص را نشان دهید (برای اطلاعات بیشتر ، بررسی کامل بازیابی اطلاعات ستارگان ما را بخوانید). انجام این کار به شما امکان می دهد مدت زمان اجرای اسکن کل را محدود کنید.

گزینه ای برای EaseUS برای اسکن کل هارد دیسک نیز وجود ندارد. پارتیشن مورد نظر برای کار را انتخاب کرده و “اسکن” را بزنید. Wizard Recovery Data به طور خودکار اسکن سریع را انجام داده و اسکن عمیق را راه اندازی می کند. در حین اسکن ، برنامه نوار پیشرفت را در بالای برنامه نمایش می دهد ، به همراه شمارش معکوس از مدت زمان طولانی قبل از اتمام.

می توانید قبل از اتمام اسکن ، پرونده ها را مرور کرده و آنها را مشاهده کنید ، زیرا آنها بازیابی شده اند یا صبر می کنند تا تمام شود. قابلیت پیش نمایش کمک می کند ، از آنجا که در پرونده های بازیابی شده ، نامهای عمومی داده می شود ، مانند بیشتر ابزارهای بازیابی اطلاعات برای ویندوز. با این حال ، درپوش اندازه پرونده از 100MB ، سودمندی آن را محدود می کند.

پس از اتمام اسکن ، می توانید مطالب را با استفاده از درخت فایل ، طبقه بندی پرونده (گرافیک ، صدا ، سند ، فیلم ، ایمیل ، و سایر موارد) مرور کنید و فایل ها را جستجو کنید. جستجو مفید است زیرا می توانید با جستجوی یک پسوند ، یک نوع فایل خاص را جستجو کنید (.txt ، .jpg).

محتوایی که شخصاً حذف کرده اید در پوشه “سطل زباله” قرار می گیرد. محتوایی که از طریق روشهای دیگر حذف شده است ، مانند یک برنامه ، می توانید در یک پوشه ویژه مشخص شده ، “پرونده های از دست رفته بیشتر (RAW)” پیدا کنید.

بازیابی محتوا ساده است. فقط روی کادر کادر کنار نام فایل کلیک کنید ، دکمه “بازیابی” را بزنید و یک مکان بازیابی را انتخاب کنید. آن مکان باید یک قسمت یا درایو جداگانه باشد و شما ممکن است یک درایو خارجی را انتخاب کنید.

کارایی

برای یافتن نحوه جادوگر EaseUS Recovery Wizard در برابر رقابت ، ما چندین تست بازیابی اساسی را در طی فرایند بررسی انجام دادیم. آزمایش اولیه بازیابی فایل حذف شده بر روی یک پارتیشن 518 گیگابایتی با فرمت NTFS با 379 گیگابایت فضای استفاده شده اجرا شد. برای این آزمایش ، سه پرونده آزمایشی ایجاد و حذف شدند: یک سند ورد ، یک پرونده .jpg و یک فیلم .mp4.

ما همچنین بازیابی یک پارتیشن آزمایشی 10 گیگابایتی را که ایجاد کردیم ، بارگذاری کرد و داده ها را حذف کردیم.

به نتایج ما نگاهی بیندازید:

ویژگینتیجه
اسکن سریع (پارتیشن 500 گیگابایتی)2 ثانیه
اسکن عمیق (پارتیشن 500 گیگابایتی)1 ساعت ، 45 دقیقه
اسکن کامل HD (1TB)گزینه ای نیست
Word Word بازیابی شد
پرونده ویدیویی بازیابی شد
پرونده تصویر بازیابی شد
پارتیشن حذف شده را بازیابی کرد

اسکن سریع Wizard Recovery Data فقط در چند ثانیه انجام می شود. نتایج حاصل از بازگشت بسیار محدود بود. به نظر می رسد که این اسکن فقط بررسی می کند که آیا محتوای حذف شده اخیر حذف شده وجود دارد یا خیر. اسکن های سریع ، ساختارهای کل دایرکتوری فایلهای دست نخورده را نیز ایجاد می کنند.

اشکالی ندارد که جادوگر بازیابی اطلاعات متفاوت است.

این بدان معناست که EaseUS در ساخت الگوریتم اسکن سریع خود از رویکرد متفاوتی استفاده کرده است. آزمایش واقعی چگونگی عملکرد یک ابزار بازیابی اطلاعات در نتایج اسکن عمیق نهفته است. اسکن عمیق طی کمتر از دو ساعت انجام شد. این سریع تر از حد متوسط ​​است و هنوز هم همه آنچه را که ما به دنبالش بود برگشتیم.

پشتیبانی مشتری

EaseUS ممکن است بهترین ابزار بازیابی اطلاعات در هنگام پشتیبانی باشد. این سرویس یک پایه دانش کامل را ارائه می دهد که شامل یک کتابچه راهنمای کاربر قابل بارگیری ، مقالات پشتیبانی قابل جستجو و آموزش های ویدیویی است. با این حال ، بزرگترین مزیت ، پشتیبانی از گفتگوی زنده است.

این مزیتی است که شما با خدمات بازیابی اطلاعات کم مصرف پیدا نکردید.

گپ زنده ، که در ساعات کاری موجود است ، شما را تقریباً با یک نماینده خدمات در تماس قرار می دهد. در خارج از ساعات کاری ، می توانید یک ایمیل به EaseUS ارسال کنید. این سرویس قول می دهد ظرف دو ساعت به شما بازگردد ، و ما متوجه شدیم که این وعده حتی در آخر هفته نیز برگزار می شود.

متأسفانه کانال پشتیبانی تلفنی برای استعلام های پیش فروش است و نه پشتیبانی فنی. با این حال ، ارتباط برقرار کردن موضوعات فنی از طریق متن از گفتگو ، آسان تر است. همچنین می توانید با کلیک کردن روی نماد “بیشتر” در نوار ابزار سربار ، یک ایمیل پشتیبانی فنی EaseUS را مستقیماً از ابزار دسک تاپ ارسال کرده و سپس “پشتیبانی فنی تماس با ما را انتخاب کنید”.

افکار نهایی

در حالی که تجربه کامل نیست ، ما پس از گذراندن کمی وقت زیاد برای بازی با جادوگر بازیابی اطلاعات EaseUS تحت تأثیر قرار گرفتیم. اسکن عمیق انجام شده کاملاً کامل نبود زیرا بعضی از خدمات با کل پرونده های موجود قضاوت می کنند ، اما تمام پرونده های مورد نظر ما را برگرداند.

امکان بازیابی اطلاعات از HDD ، SSD ، حافظه RAID ، سرورها و حتی درایوهای نوری ، آن را به ابزاری انعطاف پذیر تبدیل می کند. نرم افزار کلونینگ کامل حتی اگر این برنامه جداگانه باشد نیز زیبا است.

در حقیقت ، راه حل بسیار جامع است ، اگر شما یک متخصص IT هستید ، در ذهن ما سؤال کمی وجود دارد که مجموعه بازیابی اطلاعات EaseUS آن را به یک افزودنی ارزشمند برای مجموعه ابزار شما تبدیل می کند.

آیا از EaseUS استفاده کرده اید؟ چه فکر کردی؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و از خواندن شما سپاسگزاریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me