بررسی دریل دیسک CleverFiles – بروزرسانی سال 2020

بررسی مته دیسک CleverFiles

ابزاری مناسب برای بودجه که ارائه دهنده آنچه در آن وعده داده شده و موارد دیگر می باشد ، ممکن است CleverFiles Disk Drill تمام ویژگی هایی را که پسران بزرگ ارائه می دهند نداشته باشد ، اما وقتی نوبت به جنجال کشیدن شما می رسد یک مدعی جدی است. بررسی کامل دریل دیسک ما را بررسی کنید.

بهترین نرم افزار بازیابی اطلاعات
CleverFiles Disk Drill یک ابزار بازیابی اطلاعات غنی از ویژگی های غنی را برای کاربران فراهم می کند که با نام های بزرگتری مانند Stellar و EaseUS قابل تحسین است اما با قیمتی کمی جذاب تر ارائه می شود..

ابزارهای بازیابی اطلاعات می توانند کاربران را از سناریوهای مختلفی از جمله کمک به بازیابی فایلهای حذف شده ، پارتیشنهای گمشده ، قالب بندی شده یا غیر نصب شده ، و بیرون کشیدن داده ها از درایوهای سخت خراب وثیقه کنند. برای حسابداری کامل از سناریوهای تحت پوشش بیشتر ابزارهای بازیابی اطلاعات ، حتماً جمع بندی Cloudward.net از بهترین نرم افزارهای بازیابی اطلاعات را بررسی کنید..

در طول این بررسی ، ما قیمت گذاری و ویژگی های Disk Drill را پوشش خواهیم داد و سپس شما را با تجربه کلی کاربر آشنا می کنیم. ما همچنین قبل از اتمام نگاهی به عملکرد خدمات مشتری CleverFiles ، نگاهی به عملکرد Disk Drill خواهیم انداخت..

قبلی

بعد

گزینه های دیگر برای دریل دیسک CleverFiles

قیمت گذاری & مجوز

CleverFiles دارای مجوزهایی برای مصرف کنندگان انفرادی و تجاری است. از این نرم افزار می توان برای Mac یا Windows استفاده کرد. هیچ سرویس ابزار دیگری برای سرویس دهی به هر دو سیستم عامل وجود ندارد. مجوزها به طور کلی برای یک سال خوب هستند اما می توانید با کمی پول بیشتر به یک پروانه زندگی ارتقاء دهید.

اگر مطمئن نیستید که Disk Drill راه حل بازیابی اطلاعات مورد نظر شماست ، آزمایش آزمایشی رایگان به شما امکان می دهد تا نرم افزارهای آنها را آزمایش کنید. این آزمایش فقط به شما امکان می دهد داده ها را تا 100 مگابایت بازیابی کنید ، اما حداقل می توانید با اجرای یک اسکن و پیش نمایش نتایج ، پرونده های بزرگتر را بازیابی کنید. همانطور که می توانید در بررسی بازیابی داده های ستاره ای ما بخوانید ، این سرویس به شما امکان می دهد تا 1 گیگابایت را به صورت رایگان بازیابی کنید ، بنابراین ممکن است توافقی بهتر برای شما باشد.

امکانات

دریل دیسک CleverFiles یکی از مهمترین ابزارهای بازیابی دیسک در بازار است که به طور مستقیم با سرویس های برتر مانند Stellar و EaseUS رقابت می کند (بررسی جادوگر بازیابی اطلاعات EaseUS ما را بخوانید).

در جدول زیر خلاصه ای از برخی از این ویژگی ها ارائه شده است. ما در طول این بررسی برخی از این موارد را بررسی خواهیم کرد. برای توضیحات عمیق درباره ارزش این ویژگی ها ، گردآوری اطلاعات داده های ما را از دست ندهید.

لوگوی مته دیسک CleverFileswww.cleverfiles.com

از 408 دلار $ تمام برنامه شروع می شود

نسخه

نسخه
ویندوز ، مک

گزینه های اسکن

اسکن سریع

بررسی عمیق

مرتب سازی بر اساس نوع پرونده

با نوع پرونده اسکن کنید

قابلیت های اسکن

اسکن کامل هارد دیسک

بازیابی حذف شده / از دست رفته است

بازیابی پارتیشن فاسد شده

بازیابی پارتیشن حذف شد

دستگاه USB بوت

بازیابی سی دی
فقط مک

کلونینگ

ترمیم خارجی

بازیابی درایو خارجی

بازیابی رسانه قابل جابجایی

بازیابی کارت SD

بازیابی ذخیره سازی نوری

پشتیبانی

ما همچنین ویژگی “طاق بازیابی” Disk Drill را دوست داریم. Recovery Vault فرآیندهای پس زمینه ای را برای محافظت از پارتیشن های مشخص شده HFS ، HFS + ، FAT یا FAT32 در رایانه شما اجرا می کند. این ابرداده را در پرونده های حذف شده از جمله نام پرونده ها ذخیره می کند. این اطلاعات در فرایند بازسازی استفاده می شود به گونه ای که هنگام بازیابی پرونده ، فقط اسم پرونده عمومی مانند شما با سایر خدمات بازیابی داده نمی شود.

همچنین روند بهبود را سرعت می بخشد زیرا نیازی به اسکن عمیق ندارید. توجه داشته باشید که اگر از یک دستگاه Time Machine در یک پارتیشن Mac استفاده می کنید ، نیازی به استفاده از Recovery Vault نیست ، هرچند که نیازی به استفاده از Recovery Vault نیست.

در طول این بررسی ، ما به طور خاص به نسخه Windows Disk Drill می پردازیم. نسخه Mac ، گرچه گران تر است ، اما دارای برخی از ویژگی های اضافی است که آن را به یکی از بهترین گزینه های بازیابی اطلاعات برای آن سیستم عامل تبدیل می کند.

این شامل:

 • بازیابی iOS
 • بازیابی اندروید
 • درایوهای قابل استفاده
 • کپی یاب
 • پاک کردن
 • نظارت بر سلامت
 • ویژگی های پزشکی قانونی

ما می خواهیم ببینیم که بازیابی راه اندازی در نسخه ویندوز نرم افزار نیز موجود است ، زیرا اغلب اوقات کاربران نیاز به بازیابی اطلاعات از دستگاه های غیر بوت شدن دارند..

برای هر دو نسخه ویندوز و مک نرم افزار ، ما همچنین دوست داریم توانایی اضافه کردن انواع پرونده های جدید را ببینیم. در حال حاضر ، دریل دیسک برای ویندوز بیش از 200 نوع پرونده را پشتیبانی می کند و دریل دیسک برای مک بیش از 300 را پشتیبانی می کند. بنابراین ، در اکثر موارد نداشتن این ویژگی مسئله ای نخواهد بود..

انواع پرونده پشتیبانی شامل موارد زیر است:

 • اسناد: Word ، Excel ، Powerpoint ، PDF
 • تصاویر: JPEG ، PNG ، RAW ، Photoshop ، Illustrator
 • صوتی: MP3 ، WAV ، AIFF ، AAC ، Ogg
 • فیلم ها: MPEG-4 ، QuickTime ، AVI ، WMV
 • بایگانی: زیپ ، گزیپ ، RAR ، چاشنی

دریل دیسک را می توان برای بازیابی فایل ها از سیستم های پرونده زیر استفاده کرد:

 • ویندوز: FAT ، NTFS
 • مک: HFS ، HFS+
 • ذخیره سازی قابل جابجایی: ExFat

فرآیند بازیابی

برای اسکن رایانه خود با Disk Drill ، پس از راه اندازی برنامه ، ابتدا باید محلی را برای اسکن انتخاب کنید. با استفاده از جادوگر Disk Drill می توانید کل هارد دیسک یا پارتیشن موجود در هارد دیسک خود را اسکن کنید.

دیسک دریل داده هایی را از جدول پارتیشن دستگاه شما جمع می کند تا لیست پارتیشن های حذف شده را نیز لیست کند ، بنابراین شما را از انجام یک اسکن کامل دیسک سخت برای یافتن آنها صرفه جویی می کند. بسیاری از ابزارهای بازیابی اطلاعات این کار را انجام نمی دهند (بررسی خدمات نجات داده مهندسی Prosoft را برای سرویس دیگری که از این نظر قابل تحسین است بخوانید).

گزینه ای برای اسکن یک پوشه جداگانه مانند آن با Stellar وجود ندارد. همچنین گزینه ای برای اسکن انواع فایل های خاص وجود ندارد. هیچ یک از معامله گران واقعی نیستند ، زیرا اسکن سریع دیسک دریل سریعتر از اکثر موارد انجام می شود.

Disk Drill دارای سه نوع اسکن است که می خواهید از آنها آگاه باشید:

 • اسکن سریع را اجرا کنید
 • اسکن عمیق را انجام دهید
 • تمام انواع اسکن را اجرا کنید

هنگامی که یک اسکن سریع را اجرا می کنید ، Disk Drill پرونده هایی را که هنوز دست نخورده هستند اما در دسترس نیستند بازیابی می کند. این شامل هر دو محتوا و مطالب اخیراً حذف شده در پارتیشن های غیر نصب شده است. اسکن سریع مسیر فایل ها و نام فایل های اصلی را برمی گرداند.

از طرف دیگر ، اسکن عمیق ، فضای خالی را در درایو شما اسکن کرده و پرونده های حذف شده را بر اساس الگوهای پرونده بازسازی می کند. این روش بازیابی برای پرونده هایی که مدت طولانی حذف شده اند یا بازیابی داده ها از حجم RAW ، بهتر خواهد بود.

اگر می دانید که می خواهید یک اسکن عمیق را اجرا کنید ، توصیه می کنیم گزینه ای را برای اجرای هر دو اسکن سریع و عمیق انتخاب کنید. این فایلهای دست نخورده و بازسازی شده را برمی گرداند.

در حالی که اسکن شما اجرا می شود ، می توانید به لطف نوار پیشرفت در بالای برنامه ، زبانه ها را در پیشرفت آن حفظ کنید. این نوار دارای تایمرهایی است که زمان نمایش زمان باقی مانده و زمان باقی مانده است و شما را در مورد نحوه حرکت همه چیز به روز می کند.

قبل از اتمام اسکن ، می توانید پرونده های بازیابی شده را مرور کنید و آنها را در دسترس قرار دهید. پیش نمایش با کلیک راست روی یک فایل و انتخاب “پیش نمایش”.

گزینه ای برای پیش نمایش ریز عکسها وجود ندارد ، کشیدن. با این حال ، می توانید براساس نوع پرونده پیش نمایش کنید. این کار را با کلیک کردن بر روی دسته مورد نظر در سمت راست جادوگر انجام دهید: تصاویر ، فیلم ، اسناد ، صدا یا بایگانی. دسته بندی هایی برای اندازه و تاریخ نیز وجود دارد.

همچنین می توانید یک جستجوی پرونده را انجام دهید.

انجام این کار در یافتن پرونده ها با نام های خاص یا پرونده هایی با پسوندهای خاص (txt ، docx ، jpg و غیره) کمک خواهد کرد. می توانید پرونده های برگشت داده شده توسط اسکن خود را در صفحه مرکزی مرور کنید. فایلهای دست نخورده دقیقاً مانند کاوشگر فایل شما براساس مکان درختی آنها طبقه بندی می شوند. پرونده های حذف شده را می توان در پوشه سطل بازیافت یافت.

پس از یافتن پرونده هایی که می خواهید دوباره زنده شوید ، انجام این کار به سادگی علامت زدن کادر کنار نام پرونده یا نام پوشه در نتایج خود و سپس کلیک بر روی “دکمه بازیابی” در بالای برنامه است..

محل بهبود مورد نظر خود را در قسمت کنار دکمه بازیابی نشان دهید. این می تواند همان محلی باشد که پرونده را از آن بازیابی کرده اید ، اما معمولاً توصیه می شود در جای دیگری ذخیره کنید. اگر هنوز آماده بازیابی نیستید ، می توانید نتایج اسکن را ذخیره کرده و بعداً با کلیک روی “ذخیره جلسه” ، آنها را پردازش کنید.

در مرحله بعد ، ما نگاهی خواهیم انداخت که Disk Drill در واقع چگونه وظایف بازیابی خود را انجام داده است.

کارایی

ما یک سری تست های اساسی را برای سنجش راندمان دیسک دریل انجام دادیم. اینها شامل اسکنهای سریع و عمیق در برابر یک پارتیشن واحد و اسکن کامل در برابر کل هارد دیسک است.

پارتیشن آزمایشی که آزمایش کردیم به اندازه 518 گیگابایت بود و دارای فضای آزاد 139 گیگابایتی بود. اندازه هارد کامل 1 ترابایت بود. ما سه آزمایش آزمایشی را برای آزمایش اسکن پارتیشن خود ایجاد کردیم ، که شامل یک سند Word ، یک فایل ویدیویی MP4 و یک پرونده تصویری .jpg است. ما همچنین یک پارتیشن تست 10 گیگابایتی ایجاد کردیم ، آن را با داده بارگذاری کردیم و حذف کرد.

نتایج آزمایش ما در اینجا آمده است:

ویژگینتیجه
اسکن سریع (پارتیشن 500 گیگابایتی)10 ثانیه
اسکن عمیق (پارتیشن 500 گیگابایتی)1 ساعت
اسکن کامل HD (1TB)3 ساعت
Word Word بازیابی شد
پرونده ویدیویی بازیابی شد
پرونده تصویر بازیابی شد
بازیافت سطل های بازیافت شده (محتوای حذف شده)7
پارتیشن حذف شده را بازیابی کرد

ما از سرعت کلی دیسک دریل تحت تأثیر قرار گرفتیم که بیشتر ابزارهای دیگر بازیابی اطلاعات را به راحتی از بین می برد. البته ، سرعت های سریع لزوماً با یک اسکن کامل برابر نیستند. با این حال ، در مورد دیسک دریل ، ما توانستیم هر سه پرونده آزمایش را بازیابی کنیم.

تلاشهای ما برای بازیابی پارتیشن تست حذف شده ما موفقیت آمیز بود.

پشتیبانی مشتری

پشتیبانی چت زنده برای Disk Drill و سایر برنامه های CleverFiles در دسترس است. گفتگو را می توان 24/7 آغاز کرد ، اگرچه ممکن است منتظر چندین ساعت برای پاسخ در ساعات غیر کاری باشید. اگر نمی خواهید منتظر بمانید ، می توانید آدرس ایمیل خود را ترک کنید.

همچنین می توانید بطور مستقیم بلیط الکترونیکی ارسال کنید. ما هر دو گزینه را آزمایش کردیم. طی ساعات کاری ، حدود 15 دقیقه پاسخ چت دریافت کردیم. پاسخ های ایمیل به طور مداوم در کمتر از 24 ساعت برمی گردند.

اگر شما یک نوع پشتیبانی فناوری DIY هستید ، CleverFiles یک پورتال دانش غنی را حفظ می کند که به سؤالات متداول پاسخ خواهد داد. دسته بندی های موجود در حاشیه سمت چپ پورتال می توانند برای مرور مطالب مورد استفاده قرار گیرند یا می توانید در صورت داشتن چیز خاصی در ذهن از گزینه جستجو استفاده کنید. یک بخش سؤالات متداول نیز وجود دارد.

فروم کاربر CleverFiles یک راه خوب دیگر برای پاسخ به سؤالات و حل مشکلات فراهم می کند. همچنین می توانید برای اطلاع از به روزرسانی های Disk Drill و پیشنهادات ویژگی از این بخش به انجمن مراجعه کنید.

افکار نهایی

ما می توانیم در این بررسی ، برای یکی دیگر از ابزارهای بازیابی داده از هزاره که به طور کامل نمی تواند با توانایی های ابزارهای بازیابی اطلاعات حرفه ای مانند تولید شده توسط Stellar ، EaseUS و Prosoft Engineering مطابقت داشته باشد ، استفاده کنیم. آنچه پیدا کردیم ابزاری مناسب برای بودجه بود که تقریباً از هر طریق ارائه می شد.

دریل دیسک CleverFiles یک رابط کاربری تمیز و بصری ارائه می دهد. گزینه ها بسیار عالی هستند و اسکن سریع و کامل است. این ابزاری است که مورد توجه مصرف کنندگان عادی قرار خواهد گرفت و در عین حال متخصصان فناوری اطلاعات را تحت تأثیر قرار می دهد. تجربه ای با دریل دیسک CleverFiles دارید؟ ما دوست داریم مورد توجه شما را بشنویم ، بنابراین لطفاً در نظرات زیر به ما اطلاع دهید. ممنون که خوندید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me