نکاتی درباره تهیه نسخه پشتیبان با استفاده از Synology NAS

برخی از خوانندگان منظم ما می دانند که ما مشتاق Synology DiskStations در اینجا در دفتر ما هستیم. نه ، ما به این مارک تجاری وابسته نیستیم ، و هیچ گونه جبران خسارت برای ذکر آنها را نیز دریافت نمی کنیم (جدا از کمیسیون های وابسته آمازون اگر از طریق یکی از لینک های ما خریداری کنید).


ما به سادگی عاشق نحوه عملکرد سینولوژی هستیم و چگونه زندگی ما را آسان تر می کند.

مطمئناً ، Synology تنها NAS نیست که در آنجا باشد ، بسیاری از مارک های معتبر دیگر نیز محصولاتی با کیفیت بالا تولید می کنند. ما فقط اتفاقاً از Synology استفاده کرده ایم و تاکنون تجربه خوبی با محصولات آنها داشته ایم. به همین دلیل ما می خواهیم مقاله ای در مورد برخی از نکات پشتیبان شخصی ما با استفاده از Synology NAS ارائه دهیم. 

برای پشتیبان گیری از رایانه های خود از NAS خود استفاده کنید

NAS یک وسیله بسیار کاربردی برای تهیه نسخه پشتیبان و ذخیره داده است. به همین دلیل است که باید از توانایی های آن برای پشتیبان گیری از رایانه های خود در شبکه استفاده کنید.

به نظر می رسد این امر واضح است ، اما هنوز هم بسیاری از مردم فقط از NAS خود به عنوان یک هارد اکسترنال بهتر برای ذخیره سازی داده استفاده می کنند که شرم آور خواهد بود. کلید موفقیت در اینجا اتوماسیون است: اگر پشتیبان گیری خود را بصورت دستی انجام می دهید ، زندگی خود را دشوارتر از آنچه هست باید باشد.

راه اندازی ماشین زمان با DiskStation Synology

اگر از Mac استفاده می کنید ، می توانید Time Machine را تنظیم کنید تا از مکان NAS در شبکه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. فقط پوشه مورد نظر خود را انتخاب کنید تا نسخه پشتیبان تهیه شود و Time Machine را شروع کنید. می توانید آموزش عمیق ما در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از رایانه Macintosh خود را بخوانید. 

برای همگام سازی پرونده های خود از CloudStation استفاده کنید

به خصوص برای تجارت ممکن است لازم باشد که همه داده ها را تحت کنترل خود نگه دارید و به همگام سازی پرونده ها به تأمین کنندگان شخص ثالثی مانند Dropbox (امتیاز ویرایشگر: ، 2 گیگابایت با 0 دلار در سال) اعتماد نکنید. اگر از Synology DiskStation استفاده می کنید ، این ویژگی با CloudStation همراه است که پوشه ای را در رایانه شما نصب می کند که به عنوان یک سطل متمرکز برای پرونده های شما کار می کند..

اگر چیزی را در آن پوشه ذخیره کنید ، در تمام دستگاه های دیگر که آن پوشه را در دستگاه های خود نصب کرده اند همگام سازی می شود. می توانید حتی پرونده های بزرگتر تا 10 گیگابایت را همگام کنید ، CloudStation همچنین LAN همگام سازی را انجام می دهد ، به این معنی که اگر در همان شبکه قرار دارید فایل های شما به سرعت منتقل می شوند.. 

نسخه پشتیبان تهیه NAS خود را

اگر ممکن است NAS خود را با RAID راه اندازی کرده باشید که اگر یکی از هارد دیسک های شما از کار بیفتد ، افزونگی برخی از موارد را تضمین می کند ، باید در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های NAS خود نیز فکر کنید. این گامی است که بسیاری از افراد آن را ضروری نمی دانند.

با این حال ، تهیه نسخه پشتیبان از نسخه پشتیبان شما بسیار مهم است که برای فاجعه آماده شوید. این سؤال مطرح می شود: “چه می شود اگر”. چه اتفاقی می افتد اگر کسی موجودی شما را از جمله NAS شما سرقت کند و شما نسخه ای از آن پرونده ها ندارید؟ چه می شود اگر نوعی تصادف وجود داشته باشد که NAS شما را از بین ببرد و داده ها را غیرقابل بازیابی کند? 

بیشتر درمورد اینکه اگر می توان از شما سؤال کرد ، در پایان این مسئله مشخص می شود که شما چقدر می خواهید ریسک کنید و چند لایه امنیتی برای داده های شخصی یا شغلی خود نیاز دارید. اگر از Synology و CrashPlan استفاده می کنید ، می توانید CrashPlan را روی آن NAS نصب کنید و از کلیه پرونده های آن در CrashPlan Central تهیه کنید..

نصب آسان نیست ، زیرا ، شخصی CrashPlan Pro به طور عادی از پشتیبان گیری NAS پشتیبانی نمی کند. در اینجا یک راهنمای خوب در مورد چگونگی انجام این کار آمده است. اگر نمی خواهید راه خود را دور بیندازید ، ممکن است فقط بخواهید در نسخه تجاری آنها مشترک شوید. 

فروشگاه & رسانه های خود را با DiskStation پخش کنید 

برای صاحبان خانه یک دستگاه ذخیره سازی متصل به شبکه ممکن است روش ایده آل برای مدیریت پرونده های رسانه ای باشد. می توانید فیلم ها ، فایل های صوتی و تصاویر خود را در Synology NAS خود ذخیره کرده و از آنها به طور خودکار پشتیبان تهیه کنید. خوشبختانه ، Synology اخیراً DSM 4.2 (DiskStation Manager) خود را منتشر کرد که پیشرفت های بسیاری را در پی دارد.

مالیات بر ابر

به عنوان مثال ، می توانید پرونده های فیلم خود را مستقیماً به AppleTV خود منتقل کنید. می توانید فیلم ها را در هر نقطه پخش کنید و اگر تبدیل ویدیو را برای دستگاه های تلفن همراه حتی در تلفن همراه خود فعال کرده اید. تهیه نسخه پشتیبان از همه فیلم های کودک نوپا و نمایش آنها به دوستان و خانواده بسیار عالی است. 

پشتیبان گیری از داده های خود را در یخچال آمازون

اگر شما یک کاربر Crashplan نیستید یا فقط احساس راحتی نکردن از خط فرمان را احساس می کنید ، اما هنوز هم می خواهید از ذهنت لذت ببرید ، می توانید با یک کلیک در DiskStation ، پشتیبانی یخچال آمازون را نصب کنید. Amazon Glacier یک سرویس ذخیره سازی است که توسط آمازون به طور خاص برای ذخیره داده ها ارائه شده است تا در صورت بروز فاجعه قابل بازیابی باشد.

پشتیبان گیری از داده های خود را در یخچال آمازون

این بسیار ارزان تر از ذخیره سازی در آمازون S3 است زیرا داده ها بر روی نوار ذخیره می شوند (بله ، این یک جایگزین مناسب برای دیسک های سخت است). اما به دلیل اینکه در نوار ذخیره می شود ، بازیابی پرونده های شما بیشتر طول می کشد ، به همین دلیل نباید از آن به عنوان یک مرکز فعال ذخیره سازی داده استفاده شود. فقط به عنوان پشتیبان تهیه پشتیبان شما.

نتیجه

امکانات یک Synology DiskStation بی پایان است. کافی است برخی از کارهایی را که می توانید با DiskStation در وب سایت خود انجام دهید کشف کنید. حتی اگر فردی باهوش رایانه نباشید ، می توانید بلافاصله شروع به کار کنید. ما در آمازون قرار گرفتیم و به خاطر داشته باشید که به هارد دیسک نیز احتیاج دارید. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map