بررسی Pogoplug

در حال حاضر ، من اکثر داده هایم را از یک هارد اکسترنال 1TB پشتیبان تهیه می کنم ، و بیشتر داده های کاری من پشتیبان تهیه می شوند درایو گوگل, برای دسترسی آسان امروز در تلاش برای پیدا کردن راه حل پشتیبان کامل آنلاین ، Pogoplug را مرور می کنم.


Google Drive در درجه اول ابزاری برای همگام سازی فایل است — پس از حذف یک فایل از یک رایانه ، آن را از تمام دستگاه های دیگر متصل به حساب شما حذف می کنید ، و اگرچه هارد دیسک های خارجی برای تهیه نسخه پشتیبان مداوم استفاده می شود ، که زمان آن را دارد?

در صورت مواجهه با همان معضل ، وقت آن است که یک راه حل پشتیبان کامل آنلاین پیدا کنید. شاید Pogoplug بتواند جواب دهد?

مواردی که باید قبل از خرید راه حل پشتیبان گیری آنلاین در نظر بگیرید

خدمات آنلاین می توانند بجای شروع تهیه نسخه پشتیبان یک بار ، به طور مداوم در پس زمینه اجرا شوند ، از این که مطمئن شوید از هر پرونده یا تغییر جدید نسخه پشتیبان تهیه شده است. با خدمات پشتیبان گیری آنلاین ، داده ها با اطمینان در مرکز داده از راه دور برقرار می شوند ، بنابراین حتی اگر هارد دیسک نتواند ، به داده ها هنوز هم می توان دسترسی پیدا کرد.

و مبادا فراموش کنیم ، پشتیبان گیری آنلاین نیاز به حمل یک دیسک سخت را در همه جا از بین می برد. حال ، قبل از دریافت راه حل پشتیبان گیری آنلاین ، لطفا موارد زیر را ذکر کنید:

 • چه تعداد داده ای می خواهید از نسخه پشتیبان تهیه کنید?
 • آیا به رمزگذاری قوی احتیاج دارید؟?
 • آیا می خواهید دسترسی به تلفن همراه داشته باشید?
 • آیا شما همگام سازی پرونده را می خواهید?
 • چقدر دوست داری خرج کنی?

با بیشتر نسخه های پشتیبان ابری ، بین قیمت و ویژگی هایی که ارائه می دهند ، هدیه و برداشتی وجود دارد. به عنوان مثال ، CrashPlan با تهیه پشتیبان ابری نامحدود با 59.99 دلار در سال ، از طرف دیگر ، IDrive 1xB فضای همگام سازی و تهیه نسخه پشتیبان را با 52 دلار در سال ارائه می دهد..

Pogoplug برای چه کسی است?

Pogoplug برای کاربران خانگی است که می خواهند از یک برنامه برای پشتیبان گیری از دسک تاپ و تلفن های هوشمند خود استفاده کنند. بهتر است برای کاربرانی که بسیاری از ویژگی های پیچیده را نمی خواهند ، تنها چیزی که نیاز دارند یک راه حل ساده تهیه نسخه پشتیبان است.

و Pogoplug کاملاً این ادعا را ارائه می دهد. اما برای کاربران تجاری مناسب نیست ، به دلیل عدم وجود رمزگذاری محلی ، داده ها فقط با استفاده از SSL 256 بیتی در حمل و نقل پشتیبان تهیه می شوند..

نقاط قوت & نقاط ضعف

درباره Pogoplug

Pogoplug در مارس 2007 توسط تد Tutterman (مدیر عامل) و Gregory Smith (CFO) تاسیس شد. تاکنون این شرکت 33.2 میلیون دلار بودجه دریافت کرده است.

جدا از راه حل پشتیبان گیری ، آنها همچنین یک نرم افزار همگام سازی ابری و Pogoplug Series 4 را ارائه می دهند ، که به روتر وصل می شوند و به کاربران اجازه می دهند تا فضای ذخیره سازی ابری خصوصی خود را داشته باشند.

برنامه ها & قیمت گذاری

وقتی وب سایت را برای ثبت نام و بارگیری نرم افزار دسک تاپ آنها باز کردم ، متوجه شدم که یک دکمه نارنجی وجود دارد که می گوید: “به صورت رایگان Pogoplug را دریافت کنید” ، بنابراین فرض کردم که احتمالاً آنها به چند گیگابایت رایگان می دهند.

خوب ، من اشتباه کردم. اصلاً هیچ برنامه رایگان وجود ندارد ، فقط یک کارآزمایی 15 روزه است و فقط پس از ثبت نام در این سرویس ، می توانم برنامه های پرداخت شده را ببینم. Pogoplug فقط دو نوع برنامه قیمت گذاری را ارائه می دهد – ماهانه و سالانه. هر کدام از آنها دارای فضای ذخیره سازی نامحدود ابر هستند.

رتبه بندی – 75٪

امکانات

آنچه برای من برجسته بود سادگی برنامه دسک تاپ و رابط کاربری آسان برای درک آن بود. گزینه های گیج کننده زیادی وجود ندارد که تجربه کاربر را پیچیده کنند. از طرف دیگر ، سادگی برنامه دسک تاپ می تواند برای برخی ناامید کننده باشد.

ویژگی دیگری که من دوست داشتم گزینه اشتراک گذاری برنامه وب بود. پرونده ها را می توان مستقیماً از طریق پیوندها یا از طریق ایمیل به اشتراک گذاشت ، گزینه غیرفعال کردن پیوندها نیز وجود دارد ، در صورتی که سوابق دیگر نیازی به اشتراک گذاری ندارند. این می تواند بسیار مفید باشد که پرونده ها فقط برای یک دوره معین به اشتراک گذاشته شوند.

رتبه بندی – 60٪

سرعت & کارایی

قبل از بحث در مورد تست های سرعت ، اجازه دهید در مورد موضوعی صحبت کنیم که هنگام تحقیق در Pogoplug به آن برخورد کردم. طبق یک مقاله Time ، Pogoplug سرعت بارگذاری را پس از اولین 1TB از داده های پشتیبان کل جمع می کند. کاربران مرتباً نرخ کم گزارش می کردند و برای توضیحات با پشتیبانی تماس می گرفتند.

سرانجام مدیرعامل سرانجام نامه ای را ارسال كرد كه اعتراف كرد كه در حقیقت سرعت بارگذاری آنها زیاد است. بدترین قسمت این است که نه سؤالات متداول آنها و نه شرایط و ضوابط شرکت چیزی در مورد آن بیان نکرده است. حتی اگر هیچ وقت وب سایتهای وب سایت را نخواندم ، می خواهم این شرایط را با وضوح و مقدماتی بیان کنم. با وجود این واقعیت ، تست های سرعت برای Pogoplug بیشتر خوب بودند.

سرعت اینترنت من هنگام آزمایش:

دانلود – 3.7 Mbps  بارگذاری – 0.5 Mbps

تست 1

تست 2

حداکثر بارگذاری:

0.44 مگابیت در ثانیه

0.39 مگابیت در ثانیه

بارگیری حداکثر:

3.9 مگابیت در ثانیه

3.69 مگابیت در ثانیه

میانگین

زمان بارگذاری کل:

5 دقیقه

18s

5 دقیقه

4S

زمان بارگیری کل:

25s

36

رتبه بندی – 50٪ (برای throttling)

پشتیبان گیری آنلاین

دریافت نرم افزار Pogoplug بسیار آسان است. یک برگه بارگیری در پایین صفحه وجود دارد ، که شما را به مرکز بارگیری اصلی وب سایت منتقل می کند. متأسفانه ، Pogoplug فقط از سیستم عامل های Windows و Mac پشتیبانی می کند ، و به هیچ وجه عاشق لینوکس نیست.

به محض ورود به برنامه دسک تاپ ، یک دکمه بزرگ “شروع” را دیدم که صادقانه کمی مرا گیج کرده است. آیا قرار بود بلافاصله روند تهیه نسخه پشتیبان را آغاز کنم؟ گزینه ای وجود ندارد که ابتدا بطور خاص می خواهم از نسخه پشتیبان تهیه کنم?

و سپس ، من گزینه “نمایش جزئیات” را که با قلم کوچک نوشته شده بود ، دیدم. Pogoplug در سمت چپ دستگاه های خود ، به طور مستقیم شروع به تهیه نسخه پشتیبان از پوشه های اسناد ، تصاویر ، موسیقی و فیلم می کند. اما کاربران می توانند با استفاده از گزینه “افزودن بیشتر” ، یک پوشه یا پرونده خاص را برای تهیه نسخه پشتیبان از آن انتخاب کنند.

پوشه مقصد می تواند پوشه اصلی یا هر پرونده دیگری باشد که در داخل پوشه اصلی ایجاد شده است. اگرچه ، کاش گزینه ای برای ایجاد یک پوشه جدید مانند Google Drive درست در زمان آپلود وجود داشت.

صحبت از آن ، آپلود کردن داده ها یک امر صحیح بود و تقریباً بلافاصله توانستم اطلاعات پشتیبان را در برنامه وب مشاهده کنم. در طی فرایند ، من دیدم که کدام پرونده ها بارگذاری می شوند ، اما سرعت آنها به چه سرعت پیش نمی رود.

یک فایل جدید را به یکی از پوشه های آپلود شده اضافه کردم تا ببینم چقدر طول می کشد تا Pogoplug بتواند تغییر را تشخیص دهد و بارگذاری را شروع کند و تقریباً فوراً آپلود داده های جدید را شروع کرد.

من همچنین تغییراتی در پرونده ایجاد کردم تا ببینم که چگونه سریعتر از آن نسخه پشتیبان تهیه می شود و به محض ضربه زدن به ذخیره ، شروع به تهیه نسخه پشتیبان از تغییرات می کند. اکنون ، بگذارید چند مورد منفی را که متوجه شدم بحث کنیم:

 • هیچ زبانه تنظیماتی در برنامه دسک تاپ وجود ندارد. برنامه های iOS و Android دارای برگه تنظیمات هستند ، اما در نسخه دسک تاپ جایی نیست.
 • هیچ برنامه زمانبندی پشتیبان نیز موجود نبود ، لازم است روند تهیه نسخه پشتیبان توسط کاربر شروع و متوقف شود.
 • هیچ راهی برای فیلتر کردن پرونده ها با توجه به نوع پرونده ، تاریخ ، اندازه یا هر چیز مشابه آنها وجود ندارد.
 • همچنین نسخه ای از فایل روی پردازنده وجود ندارد و همچنین Pogoplug نمی تواند فایلهای حذف شده از سرورهای خود را بازیابی کند.

امنیت

Pogoplug از رمزگذاری SSL 256 بیتی استفاده می کند ، به این معنی که پرونده ها فقط هنگام انتقال رمزگذاری می شوند. هیچ رمزنگاری برای طرف کاربر در دسترس نیست ، اما Pogoplug توصیه می کند که پرونده ها را قبل از آپلود کردن رمزگذاری کنید.

سوال من این است که چرا یک نرم افزار جداگانه ابتدا باید داده های من را رمزگذاری کند و بعد از آنکه سرویس های پشتیبان مانند CrashPlan و Carbonite برای ذخیره سازی نامحدود تقریباً یکسان را شارژ کنید ، همچنین داده ها را با یک کلید تعریف شده توسط کاربر رمزگذاری کنید.

ترمیم پرونده

بازیابی پرونده می تواند از طریق انجام شود.

 • برنامه دسک تاپ
 • برنامه وب

برنامه دسک تاپ دارای یک برگه Restore جداگانه است. با کلیک راست بر روی آنها و انتخاب بازیابی ، یا با انتخاب چندین فایل و انتخاب گزینه Restore در بالا ، می توانید پوشه ها یا پرونده های جداگانه بازیابی شوند..

برنامه وب گزینه بارگیری فایل ها و پوشه ها را نیز می دهد ، اما با این گزینه ، همه پوشه ها به صورت فایل های فشرده بارگیری می شوند ، در حالی که برنامه دسک تاپ آنها را مستقیماً در ساختار پوشه اصلی خود بارگیری می کند..

رتبه بندی – 80٪

همگام سازی پرونده و اشتراک گذاری

Pogoplug یک سرویس پشتیبان ساده است ، اما یک ابزار جداگانه Cloud Sync را برای همگام سازی پرونده فراهم می کند. با این حال اشتراک گذاری فایل در وب و برنامه های تلفن همراه در دسترس است.

همانطور که در بالا گفتم ، پرونده ها می توانند از طریق پیوندها به اشتراک گذاشته شوند و این پیوندها می توانند مستقیماً برای گیرندگان ارسال شوند.

و بله ، ویژگی غیرفعال کردن لینک یک افزونه عالی است ، زیرا می توانید در هر زمان اشتراک فایل ها را متوقف کنید. اما دوست دارم اگر کاربران به جای یک لینک عمومی بتوانند از طریق یک آدرس ایمیل دعوت شوند.

هنگام مشاهده عکس ها ، گزینه ای برای اشتراک گذاری آنها از طریق پیوندهایی به Facebook ، Twitter و Google + وجود دارد. به اشتراک گذاشتن تصاویر واقعی در رسانه های اجتماعی (به جای فقط پیوندهای آنها) بهتر می بود.

دسترسی به موبایل

برنامه ها برای iOS و Android نیز در دسترس هستند ، اما متاسفانه ، هیچ پشتیبانی از تلفن های ویندوز وجود ندارد. من تصمیم گرفتم که برنامه ها را در برابر یکدیگر تست کنم و ببینم آیا تفاوت وجود دارد.

هر دو برنامه از شما درخواست می کنند که هنگام ورود به سیستم ، بلافاصله رول دوربین را بارگذاری کنید ، و رابط های آن بسیار مشابه هستند.

اولین تفاوت من متوجه پرونده “پوشه تیم” در برنامه Android بود. من این پوشه را در برنامه های iOS ، وب یا دسک تاپ پیدا نکردم. من این مشکل را در پایگاه دانش Pogoplug جستجو کردم و فهمیدم که “پوشه های تیم” برای برنامه Cloud Sync Pogoplug استفاده می شود.

بنابراین ، شاید این فقط یک اشکال باشد زیرا Pogoplug از همان برنامه برای پشتیبان گیری و همگام سازی ابر استفاده می کند ، و تنها راه تشخیص آن ، اعتبارنامه ورود کاربر است..

فایلها را می توان مشاهده کرد ، با برنامه های مختلف به اشتراک گذاشت و نمایش به صورت اسلاید تمام تصاویر نیز قابل نمایش است. هر دو برنامه گزینه ایجاد و بازیابی عکس فوری ، آغاز انتقال تلفن را دارند و برنامه Android گزینه ای برای تهیه نسخه پشتیبان از پیام های گوشی دارد.

در کل ، من به لطف رابط های طبیعی و ویژگی های غنی از برنامه های موبایل بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم.

رتبه بندی – 90٪

دسترسی به وب

از آنجا که برنامه دسک تاپ بسیار محدود است ، مجبور شدم برنامه وب را بررسی کنم تا ببینم چه چیزی در فروشگاه است. برنامه وب می تواند ویدئوهای آپلود شده را پخش کند و نمایش اسلایدی از همه عکس ها نشان دهد ، اما من نتوانستم اسناد خود را روی آن مشاهده کنم ، که فقط ناامیدکننده بود.

(گزارش های مربوط به برنامه های تلفن همراه را می توانم ببینم).

برای مشاهده یک سند ، ابتدا باید بارگیری شود. با کلیک روی پیکان جانبی روی پرونده ها و پوشه ها گزینه های مختلفی ارائه شده است:

 • دانلود
 • کپی / انتقال
 • حذف
 • دریافت لینک
 • ارسال پیوند

گزینه غیرفعال کردن پیوند فقط پس از ایجاد پیوند برای آن پرونده یا یک پوشه انجام می شود ، که با رفتن به تنظیمات و انتخاب “مدیریت پیوندها” نیز می توان این کار را انجام داد..

در منوی تنظیمات گزینه دلبستگی ایمیل وجود دارد که با فعال شدن ، به کاربران امکان می دهد فایل ها را از طریق ارسال نامه الکترونیکی به عنوان پیوست در آدرس ایمیل از پیش تعریف شده Pogoplug بارگذاری کنند..

رتبه بندی – 85٪

پشتیبانی

با توجه به صفحه پشتیبانی ، مشتریان می توانند با بالا بردن بلیط یا تماس با آنها در فیس بوک یا توییتر برای حل زمان واقعی با کارمندان تماس بگیرند.

خوب ، نمایه توییتر از آوریل سال 2015 به روز نشده است ، و وقتی روی صفحه فیسبوک آنها کلیک کردم ، وجود نداشت.

بنابراین ، من یک بلیط از طریق پشتیبانی Zendesk جمع کردم تا زمان پاسخ آنها را بررسی کنم ، که نه ساعت گذشته بود ، و فکر می کنم خیلی مناسب بود.

رتبه بندی – 90٪

به طور خلاصه …

در کل ، من Pogoplug بسیار متوسط ​​پیدا کردم. من رابط وب و برنامه های تلفن همراه را دوست دارم ، اما برنامه دسک تاپ فاقد ویژگی های اساسی مانند برنامه ریزی پشتیبان و رمزگذاری محلی است. این سرویس فضای ذخیره نامحدودی را با همان قیمت مشابه فراهم می کند: CrashPlan ، Carbonite و Backblaze. 

اما از آنجا که Pogoplug سرعت بارگذاری را پس از اولین 1TB فرو می کند ، هیچ دلیلی برای انتخاب این سرویس از طریق خدمات پشتیبان گیری معتبرتر و معتبرتر وجود ندارد. اگر چه ، اگر تصمیم بگیرند توابع بیشتری به برنامه دسک تاپ اضافه کنند ، من دوباره Pogoplug را دوباره بررسی می کنم.

آیا نظرات یا تجربیاتی برای اشتراک گذاری درباره Pogoplug دارید؟ در بخش نظرات آنها را در قسمت زیر راحت کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map