چه مدت طول خواهد کشید هارد دیسک شما؟

مرگ ، مالیات و تصادفات سخت: هیچ چیز دیگری قطعی نیست. حداقل ، چنین است که بنیامین فرانکلین می گوید ، اگر او زندگی می کرد یک فناوری اطلاعات نیز باشد. ما هنوز نمی توانیم به اولین مورد کمک کنیم ، ذخیره سازی ابر برای آگاهی هنوز مانند تعطیلات چند سال است. برای مالیات ، بررسی نرم افزار حسابداری ما می تواند به کاهش دردهای اضافه و تفریق کمک کند. با این حال ، این مقاله در مورد لکه دار کردن دیسک های سخت است.

واقعیت تأسف آور این است که پیش بینی تصادف هارد دیسک دست و پا گیر است. حقیقی ترین چیزی که می توانیم به شما بگوییم اینست که تمام هارد دیسک ها سرانجام به kerplooey می روند. به همان اندازه که فکر می کنید SSD جدید غیرقابل شکست است ، واقعیت این است که زمان در دست شما نیست (و هرگز چنین نبوده است ، همانطور که می توانید در تاریخ هارد دیسک ما بخوانید).

در حال آمدن ، ما این آمار را به شما ارائه می دهیم ، سپس نکاتی مفید در مورد چگونگی تشخیص فوران قریب الوقوع هارد دیسک شما به شعله های آتش ارائه می دهیم (امیدواریم که از نظر ابررسمی). ما همچنین می خواهیم برخی از اهمیت تهیه نسخه پشتیبان از داده های شما را قبل از این که همه چیز دور شود ، به دست آوریم.

اگر تصمیم گرفته باشید شانس بهترین مدل تهیه نسخه پشتیبان برای شما نیست ، می توانید به بهترین نسخه پشتیبان تهیه آنلاین ما بروید. اگر شما یک مرد قمار هستید ، در صورت عدم موفقیت هارد دیسک شما ، بازیابی اطلاعات را نیز صحبت خواهیم کرد ، با الهام از بهترین راهنمای نرم افزار بازیابی اطلاعات ما.

نرخ خرابی هارد دیسک

در مورد میزان خرابی هارد دیسک چیز زیادی وجود ندارد. جامع ترین اطلاعات ، که همه دوست دارند به آن مراجعه کنند ، توسط Backblaze گردآوری شده است. نتایج مطالعه ، در حالی که مرتب و منظم است ، پاسخی بسیار محدود به این سؤال می دهد که هارد دیسک شما تا چه مدت دوام خواهد داشت.

مطالعه Backblaze در سال 2013 آغاز شد و جدیدترین نتایج در فوریه 2018 گزارش شده است. تحلیلگران در حال ردیابی میزان خرابی چندین مارک و مدل مختلف بوده اند که در کل بیش از 90،000 درایو در کل.

در طول مطالعه ، از آوریل 2013 تا پایان سال 2017 ، میانگین ضریب شکست سالیانه برای HDD ها به دو درصد می رسد. نرخ شکست با مدل های مختلف متناقض بود ، با HGST ، یک شرکت تابعه Western Digital ، بهترین عدد ها را با یک درایو 4 ترابایت درآورد: 130 خرابی در طول 8.7 میلیون روز درایو برای یک ریز 0/54 درصد از میزان شکست.

بدترین نرخ از دو مدل Seagate با 15.34 درصد و 29.08 درصد گزارش شده است (سایر مدل های Seagate عملکرد بسیار بهتری دارند).

هنگامی که می توان پیش بینی پتانسیل خرابی هارد دیسک خود را پیش بینی کرد ، چندین مطالعه وجود دارد. برای مثال ، درایوهای Backblaze در مراکز داده امن با کفهای بلند ، قفسه های ایمن ، سیستم های HVAC و کنترل آب و هوا می چرخند. این کمی متفاوت از رومیزی است که زیر میز شما قرار دارد ، لگد های شما را جذب می کند و در لایه های پوست مرده خود تنفس می کند.

مشکل دیگر این است که Backblaze فقط از HDD ها در مراکز داده خود استفاده می کند ، در حالی که لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند امروزی به همراه رایانه های رومیزی بیشتر از SSD استفاده می کنند. SSD ها از تراشه ها برای ذخیره داده ها استفاده می کنند و آنها را به مراتب قابل اعتماد تر از HDD ها می دانند ، که از ورق های چرخشی و بازوهای مکانیکی مستعد شکستن استفاده می کنند..

مطالعات زیادی در مورد SSD انجام شده است ، اما متأسفانه بیشتر اینها بر اساس آزمایش مراکز داده انجام می شود. یکی از مشهورترین آنها توسط دانشگاه تورنتو و گوگل انجام شده است که در آن محققان دریافتند که SSD ها معمولاً حدود 25 درصد کمتر از HDD ها جایگزین می شوند. با این حال ، اگر مدت زمان طولانی تری داشته باشد ، این مطالعه نشان داد که SSD ها از خطاهای بالاتر داده ها رنج می برند.

این بیشتر مربوط به آنچه شبکه جهانی می گوید در مورد این موضوع است ، اینست که SSD های مصرف کننده میزان شکست سالانه چاه های زیر یک درصد را دارند. اگر کاربر رایانه ای خانگی خود باشید ، احتمالاً بیش از 99 درصد شانس اینکه SSD شما خراب نشود خوب است.

اگر یک حرفه ای فناوری اطلاعات هستید که از داده های ارزشمند شغلی محافظت می کنید ، احتمالاً هدف شما علامت پنج نود (99.999 درصد) به موقع است. در این حالت ، کسری از درصد شکست به احتمال زیاد پایان جهان به نظر می رسد.

پاسخ کوتاه این است که ما نمی دانیم هارد دیسک شما چه مدت دوام خواهد داشت. به طور کلی مشاهده شده است که اگر هارد دیسک شما خراب شود ، این شکست یا در روزهای اول زندگی هارد دیسک یا بعد از گذشت حدود چهار سال اتفاق می افتد. خرابی های اولیه ناشی از نقص تولید کننده است که بعضی اوقات باعث می شود آزمایش های QA از بین برود. خرابی های دیررس ناشی از فرسودگی طبیعی است.

برای اکثر کاربران رایانه در منزل ، به احتمال زیاد شما می توانید قبل از خرابی درایو خود ، تمام رایانه خود را جایگزین کنید. سپس دوباره ، شما می توانید یکی از افراد بدشانس باشید.

برای اطمینان از عدم حضور شما ، چند مرحله وجود دارد که می توانید بردارید ، از جمله شناخت علائمی که هارد دیسک شما در انتهای جاده خود قرار دارد.

علائم و نارسایی های هارد دیسک

Stellar Phoenix ، سازندگان Stellar Phoenix Recovery Data ، جدول مفیدی از هفت علامت اولیه خرابی هارد را در کنار هم قرار داده اند که به شما کمک می کند تا از آب های مشکل دار جلوگیری کنید.

علائم: علت احتمالی: مراحل حفاظت از داده ها:
خرابی سیستم (اغلب یا سنگین استفاده می شود)CPU یا گرمای بیش از حد حافظه.
بخش های بد در هارد دیسک.
فوراً از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
تشخیص رایانه ، حافظه یا هارد دیسک را اجرا کنید.
تأسیس گرد و غبار در مناطق تهویه رایانه را تأیید کنید.
بوت شدن سیستم بیش از پیش بینی شده طول می کشدخرابی سخت افزار.
خرابی دیسک سخت.
عدم وجود بخش در هارد دیسک.
درایو خود را از درایو خارجی تهیه کنید.
تشخیص سیستم را انجام دهید.
پرونده ها وجود نداردفساد سیستم پرونده.
حمله ویروس.
خرابی دیسک سخت.
داده های پشتیبان.
فایل اکسپلورر مدت زیادی طول می کشد تا محتوای پوشه را نمایش دهدفساد سیستم پرونده.داده های پشتیبان.
خطاهای SMART که توسط تشخیص دیسک سخت نشان داده شده استخطاهای منطقی و همچنین جسمی.از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
کپی کردن داده ها در درایو.
صفحه آبی مرگمشکلات نرم افزار یا سخت افزار.از ابزار تعمیر سیستم عامل ویندوز استفاده کنید.
درایور دستگاه بد را حذف کنید.
BIOS در تشخیص هارد دیسک ناکام استاستفاده از منبع قدرت غیر قابل اطمینان.
منبع تغذیه خیلی زیاد یا خیلی کم برای UPS.
از UPS مارک دار استفاده کنید.
هنگام استفاده ، سیستم را خاموش کنید.

در حالی که بسیاری از علائم ذکر شده در بالا می تواند به معنای موارد دیگر باشد ، همه آنها نشان دهنده این است که رایانه شما مشکلی ندارد. اگر از رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید ، در این مرحله ممکن است بخواهید این کار را انجام دهید.

تهیه نسخه پشتیبان از هارد دیسک: پیشگیری بهترین دارو است

تهیه نسخه پشتیبان از هارد دیسک شما یک کار هوشمندانه است ، حتی اگر درصد کمی از احتمال دیسک سخت شما ممکن است شما را نترساند. راه های دیگری برای از دست دادن داده ها به غیر از خرابی دیسک وجود دارد ، از جمله خطای انسانی ، بلایای طبیعی ، مخرب و نرم افزار.

ابزارهای پشتیبان گیری نه تنها پرونده های شما بلکه سیستم پرونده شما را نیز تکرار می کنند. به این ترتیب ، اگر مجبور شوید به یک هارد دیسک دیگر سوئیچ کنید ، می توانید همه چیز را مانند گذشته با چند کلیک بازیابی کنید.

هنگام تهیه نسخه پشتیبان از هارد دیسک خود ، می توانید با یک گزینه پشتیبان محلی مانند یک هارد اکسترنال یا دستگاه ذخیره سازی متصل به شبکه (NAS) ، گزینه خود را انتخاب کنید. اگر نگه داشتن داده به صورت محلی ایده بدی به نظر نمی رسد ، گزینه های پشتیبان گیری آنلاین نیز وجود دارد ، به این معنی که پرونده های شما در سرورهای مراکز داده ایمن ذخیره می شوند.

با این وجود ، رویکردی که بیشتر گوردهای تهیه نسخه پشتیبان از داده ها انجام می دهند ، پیروی از قانون پشتیبان گیری 3-2-1 است ، که به منظور دستیابی به مزیت های هر دو ، نیاز به ذخیره داده های پشتیبان هم در محلی و هم در ابر دارد..

اگر به دنبال یک راه حل مقرون به صرفه برای تهیه نسخه پشتیبان آنلاین هستید که نیاز به تلاش کمی برای اجرای آن دارد ، Backblaze انتخاب خوبی است. شرکت نه تنها ساده ترین ابزار پشتیبان استفاده از ما را بررسی کرده است ، شما فقط 5 دلار در ماه از نسخه پشتیبان نامحدود دریافت می کنید ، این بهترین معامله پشتیبان است که ما از آن می دانیم.

خرابی هارد دیسک و بازیابی اطلاعات

اگر نتوانید از هارد دیسک خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و خراب شود ، هنوز فرصتی وجود دارد که بتوانید پرونده های خود را بازیابی کنید. شما می توانید درایو خود را به یک متخصص تعمیر کامپیوتر برسانید ، اگرچه بازیابی در این حالت ممکن است صدها دلار یا بیشتر برای شما هزینه کند.

اولین قدم بهتر این است که خودتان آن را امتحان کنید و بازیابی کنید که می توانید با بسیاری از ابزارهای ذکر شده در راهنمای خریدار ما برای بهترین نرم افزار بازیابی اطلاعات تلاش کنید. پس از قرار دادن بهترین گزینه ها از طریق آزمایش بیشتر از آنچه که ما به خاطر بسپاریم ، شخصا بازیابی اطلاعات Stellar Phoenix را توصیه می کنیم.

برای بازیابی اطلاعات از درایو خراب شده با Stellar Phoenix ، باید آن درایو را به عنوان برده به رایانه در حال کار با نرم افزار بازیابی نصب شده وصل کنید ، سپس یک اسکن را اجرا کنید. اگر در خارج از کشور با فسادهای پرونده ای روبرو هستید ، می توانید برنامه بازیابی را روی رایانه خراب اجرا کنید ، اگرچه می خواهید یک درایو دیگر آماده انتقال آن به یکبار بازیابی شده باشد..

ما یک بررسی کامل برای بازیابی داده Stellar Phoenix داریم که می توانید آن را بررسی کنید ، اما در اینجا نگاهی گذرا به این روند در یک ویدیوی ایجاد شده توسط خود شرکت وجود دارد..

به طور کلی ، Stellar Phoenix ابزاری بسیار ساده برای استفاده است. در حالی که برای متخصصان فناوری اطلاعات طراحی شده است ، برای کاربران کم تجربه نیز مناسب است. این شرکت همچنین یک ابزار اختصاصی برای بازیابی تصاویر حذف شده یا خراب ساخته ، که به عنوان انتخاب ما برای بهترین نرم افزار بازیابی عکس رتبه بندی می شود.

افکار نهایی

هیچ روش ساده ای برای محاسبه طول عمر هارد دیسک شما وجود ندارد. این بستگی به این دارد که شما از SSD یا HDD استفاده می کنید ، چقدر از کامپیوتر و کامپیوتر شما سوء استفاده می کند. به عنوان یک قانون اساسی ، هنگامی که به نشان چهار ساله رسیدید ، خود را در یک منطقه خطرناک در نظر بگیرید ، اگرچه واقعاً همیشه باید در جستجوی نشانه های قریب الوقوع مرگ باشید.

اگر شما به دلیل خرابی درایو یا فساد ، از بین رفتن داده را تجربه کرده باشید ، بازیابی اطلاعات ستارگان ققنوس اغلب برای وثیقه شما کار می کند. با این حال ، این ضد احمق نیست و کامپیوتر شما را به یک متخصص بازیابی اطلاعات گران قیمت نمی برد.

بهترین شرط شما این است که آماده شوید به طوری که دیگر نیازی به تهیه تاس برای بازیابی اطلاعات نباشد ، و این به معنای اجرای یک برنامه تهیه نسخه پشتیبان با استفاده از ترکیبی از نرم افزارهای پشتیبان محلی و cloud است ، مانند یکی از کسانی که در کتابخانه بررسی پشتیبان گیری آنلاین ما وجود دارد.

ما توصیه های جداگانه ای برای بهترین پشتیبان گیری آنلاین برای رایانه های خانگی و بهترین نسخه پشتیبان آنلاین برای مشاغل داریم ، بنابراین می توانید گزینه ای را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد. ما حتی بهترین پشتیبان آنلاین برای گردهمایی موبایل نیز داریم.

این تنها چیزی است که ما باید در مورد تصادفات سخت بگوییم. اگر از مطالعات جالب دیگری درباره نرخ خرابی اطلاع دارید ، داستانی برای به اشتراک گذاشتن یا سؤال پرسیدن دارید ، در نظرات زیر به ما اطلاع دهید. ممنون از خواندن.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me