استراتژی های پشتیبان گیری برای Mac OSX – الگوی مرحله به مرحله برنامه پشتیبان گیری فعلی من

اگر شما مانند من هستید ، در مورد از دست دادن داده ها تردید دارید زیرا داستانهای وحشتناک دوستان و اعضای خانواده را که به معنای واقعی کلمه آن را گم کرده اند ، شنیدید. و موارد زیادی وجود دارد که ممکن است برای داده های شخصی اتفاق بیفتد: 

استراتژی پشتیبان گیری برای Mac OSX

  • خرابی دیسک سخت
  • سرقت
  • ویروس ها
  • حملات باج افزار
  • فاجعه

و لیست ادامه می یابد …

با این حال ، اگر شما مثل من نیستید و تهیه نسخه پشتیبان از داده ها چیزی است که مدت زمان طولانی در مورد وجدان مرتکب شده اید ، پس این مقاله برای شما مناسب است زیرا من در دو مرحله آسان به شما نشان می دهم که چگونه نسخه پشتیبان خود را تنظیم کردم استراتژی در رایانه Macintosh من.

شما می توانید این استراتژی را با دستگاه ویندوز نیز تکرار کنید ، اما این ابزارها ممکن است دارای اسامی مختلف باشند.

Contents

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از پرونده ها در Mac

این استراتژی از دو بخش تشکیل شده است. خوانندگان مکرر وب سایت و مشترکین کانال YouTube ما از قبل این موضوع را می دانند اما بسیار مهم است ، من به راحتی نمی توانم آن را به اندازه کافی تکرار کنم:

قبل از انجام هر کار دیگری ، از نسخه های پشتیبان محلی خود به ترتیب استفاده کنید برای صدای جیر جیر کلیک کنید

هر استراتژی پشتیبان خوب باید با تهیه نسخه پشتیبان محلی مناسب شروع شود.

چرا پشتیبان های محلی؟ خوب ، انتقال پرونده به صورت محلی بر روی هارد اکسترنال ، درایو انگشت شست یا دستگاه NAS هنوز سریعترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه تصویر کامل سیستم و به روز رسانی است ، بنابراین در صورت بروز فاجعه آماده هستید.

پرونده های خود را به صورت خارج از سایت با یک راه حل پشتیبان ابری انتقال دهید برای صدای جیر جیر کلیک کنید

مرحله دوم استراتژی من انتقال پرونده ها به صورت غیر سایتی است. در اصل بدان معنی است که شما باید حداقل یک کپی از هر نسخه پشتیبان تهیه شده خود را در یک مکان جداگانه از مکانی که دستگاه اصلی شما در آن کار می کند ، نگه دارید..

نسخه پشتیبان تهیه ابر می تواند در پس زمینه اجرا شود حتی اگر هنوز نسخه پشتیبان تهیه نشده است. بنابراین لازم نیست صبر کنید تا ثبت نام سرویس پشتیبان ابری را شروع کنید. در این مقاله ، من به شما ارائه دهنده ای را معرفی می کنم که شخصاً از آن استفاده می کنم ، به نام کربنیت (و می بینید که چرا فقط در چند ثانیه).

دو ابزار پشتیبان اصلی محلی

1. درایوهای سخت (داخلی یا خارجی)


به یک هارد اکسترنال یدکی با فضای خالی کافی احتیاج دارید که می توانید از طریق یک آداپتور USB یا یک دستگاه ذخیره سازی متصل به شبکه متصل شوید. من هر دو را دارم ، اما از NAS برای بیشتر کارهای پشتیبان خود استفاده می کنم.

در واقع ، NAS من دارای دو هارد دیسک در آن است. آنها در یک RAID متصل شده اند ، که در واقع به این معنی است ، اگر یک هارد در داخل NAS من خراب شود ، دیگری هنوز یک کپی کامل از آن داده دارد تا من بتوانم به راحتی هارد دیسک شکسته را جایگزین کنم.

استفاده از NAS چندین مزیت دیگر دارد که در دامنه این مقاله نمی گنجد. کافی است بگوییم که این یک هارد دیسک هوشمند است ، در صورتی که در محل کار یا در همان شبکه دستگاه ذخیره سازی نیستید می توانید از آن برای دسترسی به داده ها نیز استفاده کنید.

2. ماشین زمان (رایگان) یا کلون کپی کربن (پرداخت)

ساده ترین و ارزانترین راه استفاده از ابزار پشتیبان داخلی اپل با نام ماشین زمان است. برای تنظیم آن فقط به چند کلیک نیاز دارید:

ابتدا تنظیمات Time Machine را باز کنید. تنظیمات → ماشین زمان.

دیسک را با فضای کافی در دسترس هارد دیسک انتخاب کنید. در مورد من ، این یک پوشه مشترک در NAS من است.


اکنون ، هنگامی که مقصد را در دسترس می بیند ، Time Machine به طور خودکار پشتیبان گیری می کند.

3. کربن کپی کلونر

کربن کپی کلونر در اصل ماشین زمان استروئیدها است. برای هر کار برگشتی می توانید کارهای فردی ایجاد کنید. به عنوان مثال ، پرونده هایی که به آنها دسترسی ندارید و یا آنها را تغییر می دهید که اغلب آنها را می توانید در یک کار تهیه پشتیبان که فقط یک بار در هفته اجرا می شود منتقل کنید.

در مورد من ، من یک کار روزانه برای پشتیبان گیری از تصویر کل سیستم ایجاد کردم که می توانم از آن استفاده کنم تا در صورت بروز هر اتفاقی در رایانه اصلی من ، کل سیستم خود را با تنظیمات برگزیده بازگرداند..

من می گویم ، CCC چیزی برای افرادی است که به جزئیات اهمیت می دهند و واقعاً کنترل نهایی پشتیبان خود را می خواهند. Time Machine یک راه حل دست ساز شبیه به اپل است که کم و بیش آرام در پس زمینه اجرا می شود.

پشتیبان گیری از Ace Up My Sleeve: Cloud با Carbonite

اکنون ما باید مهمترین مرحله در استراتژی تهیه پشتیبان خود را برطرف کنیم: انتقال پرونده ها به صورت غیر سایتی. در این مورد ، من در مورد حمل هارد از دفتر به منزل شما یا یک خرک مطمئن صحبت نمی کنم ، بلکه به راحتی از طریق ابر.

بررسی اجمالی نسخه پشتیبان ابری Carbonite Infocenter Cloud

من نسخه پشتیبان تهیه ابر را با Carbonite نشان می دهم ، زیرا من خودم از این سرویس استفاده می کنم و می توانم آنرا برای افرادی که به دنبال راه حل دستی هستند ، توصیه کنم.

Carbonite یکی از خدماتی است که با تهیه پشتیبان ابری نامحدود با 59 دلار در سال ارائه می دهد. کاری که Carbonite انجام می دهد اسکن سیستم شما برای تهیه نسخه پشتیبان از فایل ها و بارگذاری آنها در سرورهای آنها است. بسته به اتصال به اینترنت شما می تواند کند یا سریع باشد ، اما به طور متوسط ​​می توانید انتظار داشته باشید که چند گیگ در روز منتقل کنید.

اگر دوست دارید ، می توانید بررسی عمیق من از کربنیت را در اینجا مشاهده کنید:

مرحله 1

پرونده ها یا پوشه هایی را که می خواهید از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید در برنامه Carbonite انتخاب کنید. توجه داشته باشید که وقتی در برنامه اصلی مشترک هستید ، از پرونده هایی با بیش از 4 گیگابایت پشتیبان گیری خودکار نمی شود. شما باید فایلهای بزرگتر را به طور دستی از فهرست زمینه انتخاب کنید.


توجه داشته باشید: تهیه نسخه پشتیبان تهیه اولیه می تواند مدتی طول بکشد تا کامل شود. با این وجود می توانید قبل از تهیه نسخه پشتیبان اولیه به پرونده ها دسترسی پیدا کنید. 

گام 2

صبر کنید تا نسخه پشتیبان تهیه شده اولیه به پایان برسد ، پس از آن Carbonite هر زمان که فایل یا چیز جدیدی را در یک پوشه پشتیبان تهیه کنید ، از تهیه پشتیبان های بعدی مراقبت می کند. من این واقعیت را دوست دارم که لازم نیست برای تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های خود ، دکمه هایی را بزنید. کربنیت در پس زمینه اجرا می شود و منتظر است تا تغییراتی رخ دهد.


توجه داشته باشید: شما نمی توانید از کربونیت به عنوان یک دیسک سخت در ابر استفاده کنید. به یک نسخه محلی از هر پرونده روی رایانه احتیاج دارد. با بارگذاری پرونده ها در Carbonite ، نمی توانید فضای هارددیسک را “آزاد کنید” و سپس آنها را از رایانه خود حذف کنید. با این وجود ، اگر فکر خود را تغییر دهید ، کربنیت فایلهای حذف شده را به مدت 30 روز نگه می دارد.. 

مرحله 3 – بازیابی پرونده

پرونده ها را می توان به راحتی از برگه “Restore” که در آن می توانید فایلهای جداگانه جستجو کنید یا یک بازیابی کامل انجام دهید ، بازگردید. من از جستجوی فایلهای انفرادی بارها بر روی تلفن همراه استفاده کرده ام تا به یک ارائه که در خانه فراموش کرده ام دسترسی پیدا کنم.


توجه داشته باشید: می توانید پوشه جدیدی را برای بازیابی پرونده ها یا بازیابی آنها در همان مقصد انتخاب کنید.

یک کلمه در مورد امنیت

اکنون ، یک مزیت مهم دیگر از پشتیبان گیری ابری و به طور خاص Carbonite وجود دارد.

شما می توانید Carbonite را به گونه ای تنظیم کنید که قبل از ارسال به ابر ، پرونده ها را رمزگذاری کند. این باعث می شود پرونده ها از هوس هجران یا هکرها محافظت نشوند زیرا فقط شما کلید خصوصی را در اختیار دارید.

با این وجود یک ضرر وجود دارد: از دست دادن کلید ، به معنای از دست دادن دسترسی به پرونده های شما – این است که کل هدف رمزگذاری نهایی است. بنابراین مطمئن شوید که کلید را در جایی ذخیره کنید.

هنگام استفاده از نسخه پشتیبان محلی بدون ابر ، باید خودتان مراقب رمزگذاری باشید. اگر کسی به هارد دیسک پشتیبان شما دسترسی پیدا کند و شما اطلاعات حساس مانند قراردادها یا اطلاعات بانکی را ذخیره کنید چه می شود?

یک راه حل پشتیبان ابری مناسب این کار را برای شما انجام می دهد.

امیدوارم بتوانم نشان دهم که چرا داشتن یک استراتژی پشتیبان خوب لازم نیست دشوار باشد.

اگر فقط می توانستید یک کار را انجام دهید ، من پیشنهاد می کنم که کربنیت را امتحان کنید زیرا این دو راه حل توصیف شده در این مقاله بیشترین دست را دارد..

با این حال ، من برای بهترین محافظت فکر می کنم ، از پشتیبان های محلی و پشتیبان های ابری همیشه در رابطه استفاده کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me