IDrive vs OneDrive: نبرد 2020 بین دیوید و گلیات

روی سطح ، OneDrive ابزاری عالی است. رابط وب بسیار جذاب است ، به شما امکان می دهد دستگاه های همگام سازی و محتوا را به اشتراک بگذارید ، و با محصولات محبوب مایکروسافت مانند Word ، Excel ، Powerpoint و OneNote یکپارچه شده است. اما ، در حالی که OneDrive از کاربردهای خود استفاده می کند ، محافظت کامل از داده های شما یکی از آنها نیست؛ برای آن ، به شریک زندگی نیاز دارد.


راه حل غنی و پشتیبان تهیه شده از راه حل IDrive ، IDrive گزینه مناسبی برای قرض گرفتن یک کمک کننده است ، نه تنها برای قابلیت های پشتیبان گیری درایو ، بلکه برای رویکردی به امنیت که OneDrive از آن بسیار کم است..

در این تفکیک جانبی ، منافع و مضرات استفاده از هر سرویس را بررسی خواهم کرد. این باید به شما ایده بدهد که هنگام استفاده از سرویس ذخیره سازی ابری مانند OneDrive ، و هنگامی که یک راه حل اختصاصی پشتیبان گیری آنلاین مانند IDrive شرط بهتری است.

ذخیره سازی ابر ، پشتیبان گیری آنلاین … تفاوت چیست?

تصور غلط رایج ، پشتیبان گیری آنلاین با فضای ذخیره سازی ابر است. ما در مقاله دیگری تفاوت های اصلی را پشت سر می گذاریم ، اما من دوست دارم به این طریق فکر کنم:

 • ذخیره سازی ابر به شما کمک می کند تا با تولید بیشتری کار کنید
 • پشتیبان گیری آنلاین شما را از تصادفات دیسک محافظت می کند

برخی از ارائه دهندگان یک نوع خطوط را با ارائه ویژگی هایی که به طور سنتی با دیگری مرتبط هستند کمی تار کرده اند. شامل یکی از دو ارائه دهنده ارائه شده در این مقاله ، IDrive ، یک راه حل پشتیبان گیری آنلاین است که همچنین قابلیت های همگام سازی و اشتراک گذاری را نیز در خود دارد..

اما در بیشتر موارد ، هنوز هم این تمایز وجود دارد. بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم.

چگونه فضای ذخیره سازی ابر شما را تولید می کند

با ذخیره سازی ابری ، دو عنصر وجود دارد که معمولاً با هر خدمتی مشاهده می کنید:

 • اشتراک گذاری محتوا
 • همگام سازی دستگاه

به اشتراک گذاری محتوا دقیقاً همان چیزی است که شما فکر می کنید این است: امکان اجازه دادن به خانواده ، دوستان ، همکاران یا هر کسی که به آنها دسترسی داشته باشید و حتی به محتوای ذخیره شده خود ویرایش کنید. معمولاً این کار یا با ایجاد پیوند کوتاه شده URL که به محتوا نشان می دهد یا ارسال دعوت نامه الکترونیکی انجام می شود.

همگام سازی دستگاه یا “همگام سازی” ساده این است که شما پوشه ای را هنگام نصب راه حل ذخیره سازی ابر روی دستگاه خود ایجاد کرده اید. این پوشه همگام سازی شما است و یک آینه دقیق پوشه ذخیره شده در ابر است.

در اینجا نگاهی به پوشه Google Drive دارم.

هرگونه تغییر در محتوای این پوشه بطور خودکار در ابر بارگذاری می شود و بالعکس. با داشتن چنین پوشه های همگام سازی در همه دستگاه های خود ، آنها را به هم پیوند می دهید. هرگونه تغییر در یک سند روی یک نسخه ، در نسخه های همان سندی که در دیگران ذخیره شده است ، انجام می شود.

این برای افرادی مثل من که در دستگاه های مختلف حرکت می کنند بسیار مفید است. با توجه به اینکه ، در سطح جهانی ، یک فرد متوسط ​​از 2.9 دستگاه دیجیتالی استفاده می کند ، طبق بررسی سال 2013 که توسط Sophos Labs انجام شده است ، به نظرم افراد معدودی مانند آن.

جنبه دیگری که با برخی از ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری پیدا خواهید کرد این است که آنها راه حل های بهره وری کار ، مانند برنامه های اداری (پردازنده های کلمه ، صفحه گسترده و غیره) را ادغام می کنند..

با این حال معمول نیست ، به همین دلیل است که چنین ابزارهایی شاید تنها مزیت واقعی Google Drive و OneDrive نسبت به برخی از بازیکنان کوچکتر باشد ، که کارهای دیگری را بهتر انجام می دهند ، مانند ارائه مقادیر زیادی فضای ذخیره سازی ابری رایگان ، و امنیت (Dropbox ما را در مقابل Google Drive در مقابل مقایسه یک درایو بخوانید).

محافظت از هارد دیسک شما

بسیاری از افراد از گزینه پشتیبان گیری آنلاین غافل می شوند و با انتخاب حافظه ابری خود ، از ارزشمندترین پرونده های خود محافظت می کنند. این در واقع از نظر اقتصادی بسیار مناسب است ، به شرطی که از یک ارائه دهنده مطمئن استفاده کنید.

اما در واقعیت ، راه حل های ذخیره سازی ابر به خوبی مطابق با چنین وظایف مهم نیستند ، و تلاش برای انجام این کار کمی شبیه به تلاش برای فشار دادن یک میخ مربع به داخل یک سوراخ گرد است.

بیشتر خدمات پشتیبان تهیه شده آنلاین دارای ویژگی های بی شماری برای ساده کردن روند تهیه نسخه پشتیبان هستند که راه حل های ذخیره سازی ابری به سادگی ندارند ، از جمله:

 • ابزارهای رومیزی برای نظارت بر روند پشتیبان گیری
 • برنامه ریزان برای شروع بکاپ به صورت خودکار
 • دریچه گاز کنترل می کند تا چه مقدار پهنای باند استفاده شود
 • امکان روشن و خاموش کردن پشتیبان در زمان واقعی
 • ویژگی های بازیابی سیستم خودکار
 • کنترل های مربوط به هارد دیسک خارجی شما

چنین ویژگی هایی به شما کمک می کنند تا در صورت خرابی هارد دیسک ، فساد یا یک کامپیوتر گمشده یا دزدیده شده ، به راحتی تداوم داده ها را حفظ کنید..

برای یک کاربر گاه به گاه ، چنین استمرار گاهی اوقات صرفاً یک راحتی خوب است. برای یک کاربر تجاری ، ضروری است.

آن را با هم جمع کنید

اکنون که کمی تفاوت در مورد تفاوت بین فضای ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری آنلاین را درک کرده اید ، می خواهم از OneDrive و IDrive برای استفاده از این نکته استفاده کنید..

هیچ یک ممکن است در کلاس خود بهترین نباشد ، اما هر دو عملکرد خوبی دارند ، هر دو کاملاً محبوب هستند ، و به نظر می رسد با یکدیگر تعارف می کنند. نکته دوم مخصوصاً اگر از بسیاری از محصولات مایکروسافت مانند Windows ، MS Office ، Sharepoint و MS SQL Server استفاده می کنید.

در طی چند بخش بعدی ، من ابزارهای ابر و مجموعه ویژگی های آنها را به شما کمک می کنم تا درک کنید که آنها چه کاری انجام می دهند و جایی که آنها صاف هستند.

رابط کاربری

اول از همه چیز ، اجازه دهید رابط های اصلی را ملاقات کنیم. این به شما کمک می کند تفاوت ها را بهتر ببینید و درک کنید ، بنابراین می توانید پیش بینی کنید که چگونه آنها را در زندگی دیجیتالی خود پیاده کنید..

یک درایو

مانند اکثر راه حل های ذخیره سازی ابر ، نصب OneDrive در رایانه شما یک پوشه همگام سازی را ایجاد می کند که دقیقاً مانند یک پوشه معمولی کار می کند – بجز اتصال به ابر. هر پرونده ای که در این پوشه قرار می دهید در هارد دیسک شما باقی می ماند و در یک مرکز داده مایکروسافت بارگذاری می شود.

به طور کلی ، با این حال ، بیشتر کارهای خود را با OneDrive از طریق برنامه وب آنها انجام خواهید داد.

رابط تمیز ، ساده و به نظر من بسیار دلپذیر از چشم است و این باعث می شود تا ناوبری نسیم شود.

این شامل نوار جستجو برای یافتن سریع اسناد است ، و به شما امکان می دهد نحوه مرتب سازی و نمایش محتوا ، مانند آنچه می توانید در یک پوشه ویندوز پیکربندی کنید (به عنوان مثال ، مرتب سازی بر اساس تاریخ ، صعود / نزولی ، مشاهده به عنوان یک لیست یا نمادها)..

در سمت چپ رابط منوی پیمایش با گزینه های زیر قرار دارد:

 • فایل ها
 • اخیر
 • عکس
 • به اشتراک گذاشته شده
 • سطل بازیافت
 • رایانه های شخصی

بعداً روی برگه “اشتراکی” لمس می کنم. بسیاری از برگه های دیگر کاملاً کاملاً توضیحی هستند ، بجز “رایانه های شخصی” که در واقع یکی از ویژگی های مورد علاقه من OneDrive است.

این برگه به ​​شما امکان می دهد تا ببینید که نه تنها رایانه هایی که برنامه OneDrive را روی آن نصب کرده اید ، بلکه در واقع به آن رایانه ها نیز دسترسی دارید تا از راه دور فایل را دریافت کنند ، تا زمانی که آنها فعال شوند.

برای روشن شدن ، من فقط در مورد دسترسی به پوشه همگام سازی شما ، بلکه کل هارد دیسک شما صحبت نمی کنم.

من اعتقاد ندارم هیچ سرویس ذخیره سازی ابری به شما امکان می دهد این کار را انجام دهید ، اگرچه لازم به ذکر است که فقط در رایانه هایی که ویندوز 10 دارند کار می کنند.

من رانندگی می کنم

اتفاق می افتد که IDrive یکی از رابط های دسک تاپ با قابلیت بسته ترین سرویس های پشتیبان گیری آنلاین را داشته باشد. اگرچه این ممکن است برای کاربرانی که سادگی را ترجیح می دهند جذاب نیست (به همین دلیل ، Backblaze را بررسی کنید) ، از لحاظ فنی این مهارت را – از آنجایی که freak های کنترل و ریزگردها را کنترل نمی کنند – دوست خواهند داشت..

در امتداد سمت راست ، مجموعه ای از برگه های ناوبری را پیدا خواهید کرد:

 • پشتیبان گیری
 • بازگرداندن
 • زمانبند
 • همگام سازی
 • پشتیبان گیری از سرور
 • تنظیمات

از “برگه پشتیبان” ، می توانید پوشه ها / پرونده هایی را که می خواهید برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید ، انتخاب و انتخاب کنید.

این نوعی فرایند خسته کننده است ، به خصوص اگر شما به اندازه من از آنجایی که من در مورد محتوای شما در رایانه خود ذخیره می کنید ، بسیار متعجب باشید.

در بالای رابط ، می توانید انتخاب کنید که آیا از حساب IDrive یا دستگاه متصل به WiFi پشتیبان تهیه کنید. این به مدیریت همزمان هر دو کانال پشتیبان کمک می کند (افزونگی خوب است).

برگه “بازگرداندن” به طور مشابه دارای پنجره ای با ساختار فایل است ، اما آنچه را که در حساب IDrive یا درایو خارجی ذخیره شده است (به جای هارد دیسک خود ذخیره می کنید) را نشان می دهد..

برگه “برنامه ریز” به شما امکان می دهد پارامترهای تاریخ و زمان را در زمان اجرای نسخه پشتیبان تهیه کنید. اکثر کاربران این کار را برای شب ها تنظیم می کنند ، اما شما می توانید آن را بر اساس روز هفته نیز محدود کنید.

همچنین در صورت لزوم می توانید نسخه پشتیبان تهیه کنید و فوراً در صورت نیاز ، نسخه پشتیبان تهیه کنید. توجه داشته باشید که نسخه پشتیبان تهیه ساعتی همان “پشتیبان گیری مداوم” نیست.

نسخه پشتیبان تهیه مداوم ، که از طریق برگه “تنظیمات” در IDrive در دسترس است ، به زمان واقعی نزدیکتر است.

پرونده های کلاه IDrive با پشتیبان گیری مداوم به 500MB بارگذاری می شوند. پرونده های بزرگتر برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده شما ذخیره می شوند.

اکثر کاربران فرآیندهای پشتیبان خود را از ابزار دسک تاپ مدیریت می کنند ، اما رابط وب به شما امکان می دهد داده های ذخیره شده خود را از هر مرورگری ، بدون نیاز به بارگیری یک برنامه ، دریافت کنید..

این کار زمانی مفید است که از رایانه خود دور باشید ، یا اینکه هارد دیسک شما خراب شود و شما واقعاً به یک یا دو پرونده فوراً نیاز دارید.

چندین قابلیت مفید دیگر نیز وجود دارد که به زودی به آنها دسترسی خواهم داد.

پشتیبانی از بستر های نرم افزاری

ما رابط های اصلی را مورد بحث قرار دادیم ، حالا اجازه دهید در مورد دامنه صحبت کنیم. از چه سیستم عامل دسک تاپ و موبایل پشتیبانی می شود؟ درباره امنیت پایگاه داده خود چه می کنید؟ سرورها؟ درباره حساب ها و لیست های تماس با رسانه های اجتماعی خود چه می کنید?

یک درایو

OneDrive در دستگاه های ویندوز 10 از پیش بارگذاری شده است و کاملاً کاملاً یکپارچه است.

اما می توانید OneDrive را نیز در Mac خود نصب کنید ، که مناسب آنهایی است که از MS Office طرفداری می کنند ، اما طرفداران سیستم عامل ویندوز نیستند. برنامه های تلفن همراه برای همه سیستم عامل های رایج در دسترس است.

مایکروسافت برای تهیه نسخه پشتیبان از رایانه های شخصی که لینوکس را اجرا می کنند ، یک برنامه OneDrive بومی ایجاد نمی کند. با این حال ، شما می توانید از طریق مرورگر وب خود به پرونده های OneDrive خود بر روی دستگاه لینوکس دسترسی پیدا کرده و پرونده ها را نیز از این طریق بارگذاری کنید.

شما در واقع می توانید از بانک اطلاعاتی و پرونده های محلی در OneDrive نسخه پشتیبان تهیه کنید ، اما به برنامه نویسی و اسکریپت موقت بسیار زیاد یا یک سرویس واسطه مانند Layer2 Cloud Connector نیاز دارد..

همانطور که می خواهید متوجه شوید ، IDrive برای این کار بسیار بهتر است.

من رانندگی می کنم

نه تنها IDrive به شما اجازه می دهد تا از دستگاه های نامحدود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، بلکه از طیف وسیعی از سیستم عامل ها به عنوان هر سرویس پشتیبان گیری آنلاین نیز پشتیبانی می کند..

برنامه دسک تاپ ، که من در بخش اول آن را برجسته کردم ، هم برای کامپیوترهای ویندوز و هم برای Mac در دسترس است. برنامه های تلفن همراه با رایحه های Android ، iOS و Windows Phone به بازار عرضه می شوند.

برنامه های تلفن همراه نه تنها به شما امکان دسترسی به داده های ابری شما را می دهد – جایی که بسیاری از برنامه های پشتیبان تلفن همراه متوقف می شوند – بلکه به شما امکان می دهد داده های پشتیبان نیز داشته باشید. این شامل فیلم ها ، عکس ها ، لیست های تماس و رویدادهای تقویم است. کاربران Android همچنین می توانند از پیام های متنی ، گزارش های تماس و برنامه ها نسخه پشتیبان تهیه کنند.

آنچه در خصوص ویژگی های پشتیبان تلفن همراه بسیار مفید است این است که می توانید از یک دستگاه نسخه پشتیبان تهیه کنید ، و به راحتی یک لمسی این داده ها را به دستگاه دیگر بازیابی کنید – حتی اگر از Android به iOS یا برعکس.

مهمتر از آن ، یکی از دلایلی که IDrive یک راه حل پشتیبان مطلوب برای صاحبان مشاغل کوچک است این است که IDrive for Business از پشتیبان گیری برای سرورهای لینوکس / یونیکس پشتیبانی می کند..

برای کنجکاوی ، دو روش برای پیاده سازی IDrive برای تهیه نسخه پشتیبان از سرور شما وجود دارد:

 • یک ابزار خط فرمان
 • اسکریپت های پشتیبان

من اینجا تمام جزئیات جالب را پوشش نخواهم داد ، اما من مطمئن هستم که افراد علاقه مند شما سؤالات زیادی دارند ، بنابراین در اینجا صفحه سؤالات متداول لینوکس IDrive است.

بهره وری کار

فکر می کنم شما سخت فشار بیاورید که استدلال کنید OneDrive ابزاری بهره‌وری بهتر از IDrive نیست. راه حل های ذخیره سازی ابر معمولاً هنگام تولید بهره وری ، از پشتیبان گیری آنلاین پیروز می شوند. با این حال ، بر خلاف بسیاری از راه حل های پشتیبان ، IDrive چند ویژگی بهره وری را ارائه می دهد که به طور سنتی با طاقچه ذخیره سازی ابر گره خورده است.

یک درایو

ما به رابط مرورگر OneDrive نگاه کردیم ، اما ما در مورد همه این ابزارهای موجود در آن صحبت نمی کردیم. می توانید یک یا چند مورد ذخیره شده در OneDrive را انتخاب کنید و به سرعت آن را با دوستان ، خانواده ، همکاران یا هر کس دیگری به اشتراک بگذارید.

این کار با ایجاد یک لینک کوتاه شده توسط URL که می تواند از طریق ایمیل توزیع شود یا در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود ، انجام می شود. هر محتوا به اشتراک گذاشته شده را می توان با مجوزهایی حذف کرد که با دسترسی به آنهایی که لینک دارند را محدود می کنند ، یا اجازه ویرایش آن را می دهند.

یکی از دلخواه های من با اشتراک گذاری پیوند ، زمانی است که ارائه دهندگان ابر به شما اجازه نمی دهند گذرواژه یا تاریخ انقضا را در آن پیوندها تنظیم کنید. OneDrive هم نمی کند. بدون رمز عبور به این معنی است که هر کسی که پیوند شما را دارد می تواند به محتوای شما دسترسی پیدا کند.

فایده تنظیمات تاریخ انقضا این است که به شما کمک می کند تا این واقعیت را حذف کنید که پیگیری محتوای شما به اشتراک گذاشته شده بسیار آسان است. با این حال ، به اعتبار مایکروسافت ، رابط OneDrive زبانه “اشتراکی” را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد محتوای اشتراکی خود را به شما حسابرسی کنید ، و همچنین در صورت عدم استفاده بهتر ، به عنوان امتحانات لینک استفاده می شود.

OneDrive همچنین با مجموعه ابزارهای بهره وری مایکروسافت ادغام شده است ، که به لطف ویژگی هایی مانند اظهارنظر در درون سند و ویرایش پیشنهادات در مورد محتوای مشترک ، همکاری را تسهیل می کند.

هر کاربر OneDrive می تواند از نسخه رایگان MS Office ، Microsoft Office Online و همچنین نسخه قدرتمند تر با استفاده از Office 365 استفاده کند..

اکثر سرویس های ذخیره سازی ابری از لوکس بودن تعدادی از ابزارهای اداری بومی برای ساختن اطراف برخوردار نیستند. OneDrive این مزیت را برای جلوه عالی به کار می برد و از آن استفاده می کند.

OneDrive خیلی خوب همگام سازی محتوا را در دستگاه ها انجام می دهد. دستگاه هایی که هر یک از سیستم عامل های موجود در بالا را مورد بحث قرار می دهند قابل همگام سازی هستند و زمان همگام سازی بسیار خوب هستند.

زمان همگام سازی مناسب است. من یک آزمایش با استفاده از یک پوشه تست فشرده 258MB اجرا کردم تا بار بارگیری و بارگیری را اندازه گیری کنم.

زمان بارگذاریزمان بارگیری
من رانندگی می کنم4:360:16
یک درایو3:493:03

فایلهای آزمایشی که من استفاده کردم بسیار بزرگتر از اکثر فایلهایی که احتمالاً درحال همگام سازی هستند ، بنابراین بد نیست.

من رانندگی می کنم

به عنوان یک راه حل پشتیبان آنلاین ، IDrive در درجه اول محافظت از هارد دیسک شما است.

با این حال ، بر خلاف بسیاری از ارائه دهنده های ابری ، چند ترفند کارایی در آستین خود دارد که به طور سنتی بیشتر با ذخیره ابری همراه است..

این شامل توانایی برای:

 • پوشه ها / پرونده ها را به اشتراک بگذارید
 • دستگاه های همگام سازی

سهام را می توان از طریق دسک تاپ یا رابط وب اجرا کرد.

اشتراک گذاری بصورت خودکار پیوند ایجاد می کند. می توانید این کار را به صورت دستی به دیگران ارائه دهید (به عنوان مثال ، بیش از یک جلسه چت Slack) ، آن را در فیس بوک یا توییتر ارسال کنید یا از طریق ایمیل ارسال کنید.

مانند OneDrive ، IDrive نتواند قابلیت انقضا لینک را ارائه دهد. اما می توانید از لینک های محتوای اشتراکی محافظت کنید ، و این چیزی است که OneDrive به شما اجازه نمی دهد انجام دهید.

و ، مانند OneDrive ، IDrive یک برگه رابط وب را ارائه می دهد که می توانید برای محاسبه آنچه محتوا به اشتراک گذاشته اید ، به نام “به اشتراک گذاشته شده توسط من” استفاده کنید.

یک برگه “به اشتراک گذاشته شده با من” به شما امکان می دهد که سایر کاربران IDrive راه خود را ارسال کرده اند. قابلیت های همگام سازی IDrive به لطف پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف و دستگاه های نامحدود ، مناسب و معقول است.

من همان تست هایی را که برای OneDrive انجام دادم با استفاده از همان پرونده انجام دادم و این بارها را گرفتم:

زمان بارگذاریزمان بارگیری
من رانندگی می کنم4:360:16
یک درایو3:493:03

من مطمئن نیستم که چرا مدت زمان بارگیری اینقدر طول کشید ، اما حدس می زنم که این ارتباطی با این واقعیت دارد که از رمزگذاری محلی / رمزگشایی محلی با حساب IDrive خود استفاده می کنم ، و این روند را کند می کند. (بعد از امنیت صحبت خواهیم کرد).

توجه داشته باشید نهایی ، یکی از جعبه های IDrive این است که شما یک سطل ذخیره همگام سازی را دارید که جداگانه اما مساوی با نسخه پشتیبان تهیه آنلاین شماست. این بدان معناست که برنامه اساسی 1TB IDrive به شما 2TB می دهد: یکی برای تهیه نسخه پشتیبان ، و دیگری همگام سازی ، که بسیار مفید است.

امنیت

این که آیا شما در مورد فضای ذخیره سازی ابری یا پشتیبان گیری آنلاین صحبت می کنید ، درک چگونگی محافظت از داده های شما یکپارچه است ، به خصوص هنگام ذخیره محتوای شخصی و تجاری. اغلب اوقات ، مصرف کنندگان از این جنبه به نفع راحتی چشم پوشی می کنند. با این حال ، انجام چنین کاری می تواند یک خطای اساسی در برنامه مدیریت داده شما باشد.

بیایید ببینیم OneDrive و IDrive چگونه امنیت را کنترل می کنند ، و فکر می کنم درک می کنید که چرا خیلی سریع.

یک درایو

وقتی صحبت از امنیت پرونده می شود ، قطعاً OneDrive بهترین انتخاب برای ذخیره سازی ابری نیست ، به خصوص در مقایسه با موارد دلخواه طرفداران حفظ حریم خصوصی مانند Sync.com و pCloud.

همانطور که فهمیدیم ، ادغام آن با برنامه های بهره وری دفاتر اداری چنین مزیت برانگیز بودن در بسیاری از سرویس های ابری ایجاد می کند که از این امر غافل می شوید که به این واقعیت که رمزگذاری دانش صفر را ارائه نمی دهد.

نگران کننده تر این است که ، در این زمان ، مایکروسافت داده های استراحت شما را رمزگذاری نمی کند ، مگر اینکه شما یک حساب OneDrive for Business داشته باشید. این بدان معناست که وقتی داده های شما در ابر قرار دارد ، هرکسی که بتواند به سرورهای مایکروسافت که در آن ذخیره شده است دسترسی پیدا کند ، می تواند آن را بخواند.

با توجه به تعداد فزاینده نقض داده ها در سطح جهان ، و این واقعیت که هکرهای کلاه سیاه دوست دارند محصولات مایکروسافت را هدف قرار دهند ، به نظر می رسد کمی از زمان بمب زدن است..

ظاهراً این مشکلی است که مایکروسافت برای رفع آن کار می کند. با این حال ، این واقعیت که آنها قبلاً این کار را نکرده اند ، احتمالاً اگر حفظ حریم خصوصی برای شما مهم باشد ، یک پرچم قرمز یا دو را بالا می برد.

برای کاربران OneDrive برای تجارت ، رمزگذاری در زمان استراحت هم در سطح دیسک و هم در پرونده رخ می دهد. رمزگذاری سطح دیسک از BitLocker استفاده می کند ، در حالی که رمزگذاری سطح پرونده با AES 256 بیتی ایمن است.

صرف نظر از اینکه شما یک کاربر تجاری یا کاربر معمولی هستید ، هر داده ای که از طریق پایگاه داده های مایکروسافت به اینترنت منتقل می شود با استفاده از SSL رمزگذاری می شود. بنابراین ، حداقل شما در برابر حملات در وسط انسان محافظت خواهید شد (یعنی استراق سمع اینترنت).

طبق خط مشی داخلی ، مطالب دارای حق چاپ مانند فیلم ها حذف نمی شوند مگر اینکه اخطار نقض حق چاپ توسط آنها ارسال شود. علاوه بر این ، آنها ادعا می کنند از چنین اسکنهایی برای اهداف بازاریابی استفاده نمی کنند.

با این وجود ، با توجه به سیاستهای رمزگذاری ناپسند آنها و اینکه آنها اطلاعات شما را در وهله اول اسکن می کنند ، توصیه من این است که فقط از OneDrive برای پروژه های کاری در حال انجام استفاده کنید که از لحاظ ماهیت حساس نیستند.

من رانندگی می کنم

بر خلاف OneDrive ، IDrive امنیت داده های بسیار خوبی را ارائه می دهد ، و این باعث می شود مخزن کامل دراز مدت برای پروژه های کاری حساس و پرونده های شخصی باشد.

تمام اطلاعات ارسال شده به IDrive همانطور که انتظار می رود در حال انتقال با SSL محافظت می شوند. داده های استراحت شده بر روی سرورهای RAID محافظت شده IDRive نیز بدون توجه به نوع برنامه با AES 256 بیتی رمزگذاری می شوند.

این واقعیت که IDrive داده های شما را هم در هنگام انتقال و هم در حالت استراحت رمزگذاری می کند ، بسیار خوب است.

اما آنچه IDrive را فوق العاده می کند این است که گزینه انتخاب یکی از کاربران را به کاربران ارائه می دهد:

 • یک کلید رمزگذاری پیش فرض
 • یک کلید رمزگذاری کاربر ایجاد شده است


آزمایش کردن

با گزینه پیش فرض کلید ، IDrive کلید را برای شما حفظ می کند.

اگر تصمیم به تولید کلید شخصی خود دارید ، فقط یک کپی از آن کلید دارید. این بدان معنی است که تمام رمزگذاری و رمزگشایی به صورت محلی روی دستگاه شما انجام می گیرد. هیچ کس ، حتی یک کارمند IDrive ، نمی تواند آنچه را که در ابر ذخیره کرده اید ، بخواند.

نکته اصلی تولید کلید شخصی شما این است که اگر رمزعبور خود را گم کنید ، دیگر نمی توانید به داده های ابری خود دسترسی پیدا کنید. همچنین ، ایجاد یک کلید ایجاد شده توسط کاربر ، شما را از ویژگی های اشتراک گذاری IDrive دور می کند.

اگر می خواهید رمزگذاری محلی و صفر دانش داشته باشید و همچنین توانایی به اشتراک گذاری مطالب را داشته باشید ، Sync.com و pCloud فوق الذکر را بررسی کنید. آنها خدمات پشتیبان گیری آنلاین نیستند ، اما برای همکاری های عالی عالی هستند.

اما هرچه راه حل های تهیه نسخه پشتیبان پیش برود ، IDrive کار خوبی با رمزگذاری را برای هر کس انجام می دهد.

افکار نهایی

اخلاقی این داستان تضمین امنیت داده های شما با استفاده از ابزاری است که به بهترین شکل برای آن طراحی شده اند.

اگر از OneDrive به عنوان نسخه اصلی تهیه نسخه پشتیبان خود استفاده می کنید ، نه تنها کار خود را بیشتر از آنچه نیاز دارید ایجاد می کنید ، بلکه خود را برای بررسی واقعیت ناامید کننده در آینده نزدیک تنظیم می کنید.

IDRive مانند تعدادی دیگر از سرویس های پشتیبان معتبر آنلاین ، به شما امکان می دهد هارد دیسک خود را با نرم افزارهایی طراحی کنید که این روند را در پارک بپیمایند. علاوه بر این ، معماری رمزگذاری فوق العاده ای را ارائه می دهد تا مطمئن شوید که تنها چشمان محتوا محرمانه شما هستند.

آیا شما یک کاربر OneDrive هستید؟ آیا از این سرویس راضی هستید یا فکر می کنید باید به IDrive تغییر دهید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید ، از خواندن شما متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map