IDrive vs Carbonite: دستگاه های نامحدود یا ذخیره سازی نامحدود؟

تهیه نسخه پشتیبان نامحدود برای حدود 5 دلار در ماه؟ بسیار خوب. آیا می توانید از دستگاه های نامحدود با همان قیمت پشتیبان تهیه کنید؟ همچنین بسیار خوب است متأسفانه ، وقتی ابر به میان می آید ، شما نمی توانید کیک خود را تهیه کرده و آن را بخورید. حداقل ، بدون صرف پول بیشتر. بهترین خدمات پشتیبان گیری آنلاین برای مصرف کنندگان یا از پشتیبان گیری نامحدود و یا دستگاه های نامحدود ارائه می دهند ، اما هیچ وقت این دو مورد را ندارند.


برای کمک به شما در تصمیم گیری سخت تر ، تصمیم گرفتیم دو ابزار مورد علاقه خود را به صورت جانبی به تجزیه و تحلیل بپردازیم: IDrive ، که به شما داده می شود 1 ترابایت داده برای هر دستگاه دیگری که می خواهید ، و Carbonite ، که به شما یک نسخه پشتیبان نامحدود برای یک دستگاه بررسیهای ویدیویی ما درباره هر سرویس را در زیر بررسی کنید.

نقد ویدیوی IDrive

بررسی فیلم Carbonite

تهیه نسخه پشتیبان از Cloud

ما از داده های پشتیبان تهیه می کنیم زیرا هرچه بیشتر زندگی ما به سمت طیف دیجیتال تغییر می یابد ، دیگر چیزهای بیشتری برای از دست دادن داریم. در گذشته ، نسخه پشتیبان مصرف کننده معمولاً شامل سوزاندن سی دی یا بارگیری درایوهای فلش USB بود. این رویکرد تا زمانی که CD شما به نصف ختم شود یا اینکه فلش خود را به رایانه کتابخانه وصل کرده اید ، گذاشتید کار می کند.

گزینه های دیگر ، هنوز هم محبوب ، شامل درایوهای خارجی از دستگاه های تک دیسک گرفته تا RAID و حافظه NAS مانند Synology DiskStation. شما با ما مخالفت نخواهید کرد که این گزینه ها هنوز جایی در استراتژی پشتیبان گیری از گلوله دارند ، که شامل پشتیبان های خارجی و ابری است.

بارزترین مزیت درایوهای خارجی این است که آنها امکان بازیابی سریعتر داده ها نسبت به ابر را دارند. جایی که آنها کوتاه بیایند آسیب پذیری آنهاست. درست مانند هارد دیسک رایانه و یا رسانه قابل جابجایی ، درایوهای خارجی مستعد آسیب فیزیکی ، خرابی ، فساد ، از دست دادن و سرقت هستند.

ابزارهای پشتیبان گیری ابری مانند IDrive و Carbonite این مزیت را دارند که می توانند داده های شما را در مراکز داده از راه دور و امن ذخیره کنند. سرورهای موجود در این مراکز داده برای افزونگی ساخته شده اند ، و اطمینان حاصل می کنند که اگر دیسک از بین برود ، همیشه یک نسخه دوم یا سوم وجود خواهد داشت..

خود این مراکز داده معمولاً با کنترل دما و ساخته شده اند تا در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله مقاومت کنند ، علاوه بر این در مقابل هرگونه تخلفات جسمی و مجازی نیز محافظت می شوند..

تأثیر این است که نسخه پشتیبان ابری این اطمینان را به شما می دهد که همیشه یک نسخه از با ارزش ترین داده های خود را در جایی داشته باشید. از پشتیبان گیری از ابر به عنوان یک طاق دیجیتال ایمن که می توانید از هر دستگاه و هر مکانی به آن دسترسی پیدا کنید ، فکر کنید.

The Battle: IDrive در مقابل Carbonite

در حالی که ایده اصلی این طاق دیجیتال ایمن برای کلیه خدمات پشتیبان گیری ابری اساسی است ، اجرای آن بسیار متفاوت است. تفاوتهای کلیدی شامل پلتفرم ، سرعت انتقال پرونده ، پروتکل های امنیتی و ویژگی های تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی است. پس هزینه ، فضای و پوشش نیز وجود دارد.

ما تمایل داریم معتقدیم که چنین تنوع بین رقبا چیز خوبی برای مصرف کنندگان است. این واقعیت که زمینه بسیار گسترده است به این معنی است که شما به احتمال زیاد یک راه حل پشتیبان آنلاین پیدا خواهید کرد که متناسب با نیازهای خاص شما و شیوه زندگی شما باشد.

در طول پنج بخش از سر به سر ، ما بررسی خواهیم کرد که چگونه IDrive و Carbonite با توجه به بسیاری از این عناصر در مقابل یکدیگر قرار می گیرند. در حالی که ما می خواهیم کاملاً دقیق باشیم ، بخش عمده ای از بحث را در مورد آنچه که احتمالاً وابسته ترین کاربر برای انتخاب یک یا دیگری است ، شکل می دهیم: آیا این واقعیت که IDrive از پشتیبانی نامحدود دستگاه ارائه می دهد ، بیشتر از Carbonite برای نیازهای شما حساس تر است. فضای ذخیره سازی نامحدود?

1

قیمت و پشتیبانی بستر های نرم افزاری

در طول دور برگشت ، ما به گزینه های برنامه برای دو سرویس رقیب خود نگاهی خواهیم انداخت. ما هزینه ها ، سیستم عامل های پشتیبانی شده و محدودیت های دستگاه را در نظر خواهیم گرفت. IDrive و Carbonite هم اشتراکهای تجاری دارند ، بنابراین ما نیز به آنها خواهیم پرداخت. اگر می خواهید در مورد هر یک از خدمات اطلاعات بیشتری کسب کنید ، توصیه می کنیم بررسی Carbonite و همچنین بررسی IDrive ما را بررسی کنید.

من رانندگی می کنم

IDrive به دلایل مختلف مکان بی نظیری را در فضای پشتیبان خود نگه می دارد. یکی از بزرگترین این است که علاوه بر اینکه یک سرویس تهیه پشتیبان است ، دستگاه های شما را همگام می کند. این باعث می شود عناصر ترکیبی ترکیبی از هر دو نسخه پشتیبان ابری و ذخیره سازی ابر باشد.

(توجه: اگر در مورد تفاوت بین این دو مشخص نیستید ، این نسخه پشتیبان تهیه سریع در مقابل نمای کلی ذخیره سازی کمک خواهد کرد).

IDrive این کار را با اختصاص اختصاصی و مساوی به کاربران برای تهیه نسخه پشتیبان و همگام سازی در اختیار کاربران قرار می دهد. به این ترتیب ، شما تلاش نخواهید کرد که فضای بین این دو را تعادل برقرار کنید ، که می تواند به سرعت مشکل ساز شود.

این سرویس دارای دو برنامه 1TB و 10TB برای استفاده شخصی و همچنین چندین برنامه تجاری است.

بیشتر کاربران فقط با 1TB خوب می شوند. باز هم ، این 1TB برای تهیه نسخه پشتیبان و 1TB جداگانه برای همگام سازی است. بنابراین ، شما واقعاً 2TB می گیرید. شما همچنین می توانید IDRive یک آزمایش آزمایشی را با یک برنامه 5 گیگابایتی رایگان ارائه دهید. این برای برخی از کارهای همگام سازی کافی خواهد بود اما تقریباً مطمئناً برای تهیه نسخه پشتیبان از هارد دیسک شما کافی نخواهد بود.

IDrive مانند بسیاری از نزدیکترین رقبای خود برنامه تهیه نسخه پشتیبان نامحدود ندارد ، اما این به دلیل پشتیبانی از آن به اندازه دستگاههای مورد نیاز شماست. در ضمن ، سرویس های پشتیبان نامحدود تقریباً همیشه به یک دستگاه محدود می شوند.

اگر فکر می کنید دلیل آن مشخص است. یک سرویس ارائه دهنده پشتیبان نامحدود برای دستگاه های نامحدود در حدود 5 دلار در ماه بسیار سریع دچار ناراحتی می شود و به زودی ورشکسته می شود. در مورد دستگاههای پشتیبانی شده ، از IDrive می توان برای پشتیبان گیری از دسک تاپ ، دیسک های سخت خارجی و دستگاه های تلفن همراه استفاده کرد. گنجاندن نسخه پشتیبان از موبایل نادر است که باعث می شود IDrive به خصوص قابل انعطاف باشد.

حساب های تجاری IDrive به شما امکان می دهد تا حسابهای فرعی کاربر ایجاد کنید و بر همه کنسول ها از یک کنسول کنترل سرپرست نظارت داشته باشید. این برنامه ها همچنین از نسخه پشتیبان تهیه می کنند:

 • سرورهای لینوکس
 • سرور MS SQL
 • سرور MS SharePoint
 • سرور تبادل MS
 • VMWare
 • سرور اوراکل

تهیه نسخه پشتیبان از IDrive Business به مشاغل کمک می کند تا از دستورالعمل های دولتی برای صنایع مختلف ، از جمله روش های قانونی ، پزشکی و حسابداری پیروی کنند.

کربنیت

Carbonite کاملاً یک سرویس پشتیبان است اما یک سرویس خوب است. این رتبه سوم در راهنمای ما برای بهترین خدمات آنلاین برای تهیه نسخه پشتیبان نامحدود است.

کربنیت به اندازه نیاز به یک رایانه پشتیبان تهیه می کند. این باعث می شود این سرویس برای افرادی که با مقادیر زیادی از داده ها مانند عکاسان و فیلمبرداران سروکار دارند ایده آل باشد.

این سرویس دارای سه برنامه اشتراک مختلف برای کاربران خانگی است.

Carbonite Basic مطابق با IDrive و سایر خدمات پشتیبان است. برای بسیاری از افراد این کار را انجام می دهد.

تفاوت بین Basic و Plus در این است که Plus به شما امکان می دهد از هارد دیسک های خارجی خود در فضای ذخیره آنلاین خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. ما آرزو می کنیم که Carbonite این برنامه را با برنامه اصلی خود مانند IDrive گنجانده باشد. اگر به دنبال یک سرویس پشتیبان نامحدود است که شامل درایو خارجی در هزینه اشتراک اصلی آن است ، CrashPlan شما را با همان هزینه Carbonite (59.99 دلار) تحت پوشش خود قرار داده است..

Carbonite Prime پشتیبان گیری خودکار فیلم و خدمات بازیابی پیک را به مخلوط اضافه می کند.

Carbonite همچنین دارای سه برنامه تجاری است. اینها با ذخیره نامحدود همراه نیستند. در عوض ، شما یک مجموعه گیگابایت دریافت می کنید و می توانید سالانه 100 گیگابایت اضافی اضافه کنید.

طرحذخیره سازیهزینه سالانهتعداد رایانه هاشماره سرورها
هسته250 گیگابایت269.99 دلارنامحدودهیچ یک
قدرت500 گیگابایت$ 599.99نامحدود1
نهایی500 گیگابایت999.99 دلارنامحدودنامحدود

همه این برنامه ها از رایانه های نامحدود ، هارد دیسک های خارجی و حافظه NAS پشتیبانی می کنند. برنامه Power از پشتیبان یک سرور می افزاید ، در حالی که برنامه Ultimate به شما امکان می دهد از سرورهای نامحدود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

دور یک افکار

اگر به تجارت مشغول نباشید ، در صورت نیاز به ذخیره بیش از 1 ترابایت ، می خواهید با Carbonite over IDrive همراه شوید. برنامه 10TB IDrive بسیار عملی است برای اکثر افراد بسیار گران است.

با این حال ، برای کاربران با کمتر از 1 ترابایت ، IDrive برنده واضح است. توانایی تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه های مختلف از جمله تلفن شما برای هزینه اشتراک تنها یک مزیت بزرگ است. قابلیت همگام سازی IDrive به معنای حتی بیشتر ارزش است. با این حال ، انتظار ندارید که IDrive جایگزین بهره وری کل کار برای Dropbox شود.

IDRive برنامه های تجاری خود را با شروع قیمت 250 گیگابایتی (99.50 دلار در مقابل 269.99 دلار برای Carbonite) ارزش هزینه های قابل توجهی بیشتر ارائه می دهد..

دور: قیمت و نقطه پشتیبانی بستر های نرم افزاری برای IDrive

آرم IDrive
آرم کربنیت

2

تجربه ی کاربر

بیشتر خدمات پشتیبان از یک ابزار دسک تاپ برای مدیریت فرایندهای اصلی تهیه نسخه پشتیبان استفاده می کنند. با این حال ، برخی از ویژگی های مهم در مورد نحوه عملکرد این رابط ها که می خواهید در مورد آنها قبل از ارتقاء اشتراک سالانه بدانید وجود دارد.

در طول این دور ، ما خواهیم دید که چگونه تجربه دسک تاپ بین IDrive و Carbonite متفاوت است. ما همچنین روی تجربه وب و موبایل هر سرویس لمس خواهیم کرد.

من رانندگی می کنم

IDrive سه راه اصلی برای دسترسی به خدمات خود ، از طریق سرویس دهنده دسک تاپ و همچنین وب و موبایل دارد.

دسکتاپ

IDrive دارای برنامه های دسک تاپ برای Windows و Mac است. هر دو به نظر می رسد و به طور مشابه کار می کنند.

در امتداد سمت چپ ، برگه هایی را برای تهیه نسخه پشتیبان ، بازیابی ، برنامه ریزی ، همگام سازی ، تهیه نسخه پشتیبان از سرور و تنظیمات پیدا خواهید کرد.

همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، برگه تهیه پشتیبان همان جایی است که پوشه ها و پرونده ها را برای تهیه نسخه پشتیبان از IDrive برچسب گذاری می کنید. می توانید اشیاء را با کلیک بر روی دکمه “تغییر” و پیمایش سیستم فایل خود برچسب گذاری کنید تا آنچه را که می خواهید پیدا کنید.

هنگام نصب IDrive ، پوشه های خاصی نیز به طور خودکار برای تهیه نسخه پشتیبان ، مانند پوشه کاربری شما ، برچسب گذاری می شوند. اما در بیشتر موارد ، این مسئولیت بر عهده شماست که بتوانید پشتیبان تهیه کنید و چه چیزی نیست.

برگه “برنامه ریز” جایی است که می خواهید هنگام وقوع نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برنامه ریزی IDrive شامل گزینه های سفارشی سازی بیشتر از بیشتر خدمات پشتیبان است. شما مشخص می کنید که نسخه های پشتیبان شما در چه روزهایی انجام می شود ، چه ساعتی از روز شروع می شود و در چه زمانی روند قطع می شود.

همچنین می توانید IDrive را بطور مداوم یا ساعتی از نسخه پشتیبان تهیه کنید ، که برای کاربرانی که نیاز به اجرای یک روند پشتیبان گیری مکرر دارند ، جذاب خواهد بود. این امر به ویژه برای افرادی که الزامات رعایت آنها را دنبال می کنند مفید است.

IDrive حتی به شما امکان می دهد اعلان هایی را تنظیم کنید تا به شما در حفظ و تکمیل پشتیبان گیری و خرابی ها کمک کند.

وب

وب سایت IDrive به شما امکان می دهد تا به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید و فرآیندهای پشتیبان را از راه دور مدیریت کنید.

برای دسترسی به فایلها ، از مرورگر ، فقط روی نام دستگاه خود کلیک کنید.

سپس می توانید از طریق محتوای ذخیره شده پیمایش کنید و آن را از راه دور باز کنید. همچنین می توانید بر روی هر پوشه یا پرونده ای راست کلیک کنید تا آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

با این کار یک لینک URL به جسم ایجاد می شود. می توانید برای به اشتراک گذاشتن آن پیوند ، آن را کپی و جایگذاری کنید ، آن را به صورت خودکار در فیس بوک یا توییتر ارسال کنید و از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید. هر پیوندی را می توان با یک رمز عبور محافظت کرد و به مجوزهای “مشاهده” یا “ویرایش” داده شد.

برای مدیریت فرآیندهای پشتیبان دسک تاپ خود ، روی “داشبورد” و سپس “تنظیمات” کلیک کنید. یک پنجره با تنظیمات عمومی ، انتخاب نسخه پشتیبان و برگه برنامه ریزی باز می شود.

در حالی که می توانید فرآیندهای تهیه نسخه پشتیبان را از طریق هر دستگاه متصل از راه دور مدیریت کنید ، مطمئناً قبل از ایجاد تغییرات ، این دستگاه لازم است.

مرورگر IDrive تب های “توسط من به اشتراک گذاشته” و “با من به اشتراک گذاشته” است که به شما امکان می دهد محتوای مشترک را ردیابی کنید. مورد اول به خصوص خوب است ، زیرا پیگیری لینکهایی که ایجاد کرده اید آسان است. از فوریه 2017 ، IDrive هم اکنون قابلیت اتصال به Office 365 را ارائه می دهد ، این خبر خوش آمدید است که این سرویس را برای رقابت با خدماتی مانند Dropbox ، Google Drive و حتی OneDrive به خود تراز می کند..

با اتصال IDrive به OneDrive ، می توانید محتوای OneDrive را در IDrive ذخیره کنید ، به علاوه فایل های OneDrive را باز کرده و ویرایش کنید. پس از برقراری ارتباط ، یک پوشه جداگانه “OneDrive” در داشبورد مرورگر شما نشان داده می شود.

سیار

قابلیت های تلفن همراه IDrive یک دلیل محکم برای انتخاب آن از Carbonite ، CrashPlan ، Backblaze و بیشتر قسمتهای پشتیبان دیگر است. برنامه های زیبایی طراحی شده برای اندروید و iOS در دسترس هستند.

از صفحه اصلی تلفن همراه ، می توانید از پشتیبان گیری از تلفن یا حتی حساب های فیس بوک و اینستاگرام خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

“پشتیبان گیری” کنید و می توانید به IDrive بطور خودکار از مخاطبین ، عکس ها و فیلم های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. همچنین گزینه هایی برای تهیه نسخه پشتیبان از گزارش های تماس ، متون ، تقویم ها ، موسیقی ، برنامه ها و “پرونده های دیگر” وجود دارد.

برنامه تلفن همراه IDrive یکی از بهترین و آسانترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های Android شما است.

کربنیت

کاربونیت تقریباً مانند رقیب خود ، سه پورتال مجزا برای خدمات خود دارد.

دسکتاپ

ویژگی بارز کاربنیت سادگی است. پس از بارگیری و نصب برنامه دسک تاپ ، به طور خودکار جستجو و شروع به تهیه نسخه پشتیبان از انواع فایل های خاص در رایانه شما. برخلاف IDrive ، این سرویس نیازی به تهیه نسخه پشتیبان از پوشه و پرونده های شخصی ندارد. تهیه نسخه پشتیبان تهیه بر اساس نوع پرونده باعث صرفه جویی در وقت می شود و مانع از اتفاقی شما به پرونده ها نمی شود.

کربنیت می تواند این کار را انجام دهد زیرا فضای نامحدودی بدست می آورید. IDrive با درپوش 1TB خود به “اختیار” کاربر بیشتری نیاز دارد.

انواع پرونده های پیش فرض پشتیبان شده توسط Carbonite عبارتند از:

 • اسناد: اسناد ورد ، صفحه گسترده اکسل ، .PDF و موارد دیگر
 • عکس ها: JPG ، PNG ، GIF ، BMP و غیره.
 • پرونده های ایمیل: Outlook ، Thunderbird ، IncrediMail و Windows Live Mail
 • موارد دلخواه و نشانک های اینترنتی
 • پرونده های داده های مالی: جالب ، Quickbooks و برنامه های مشابه
 • چندرسانه ای: فایل های موسیقی و ویدیویی

برخی از پرونده ها ، از جمله پرونده های سیستم ، به طور خودکار از آنها نسخه پشتیبان تهیه نمی شوند. می توانید لیست کاملی از افراد موجود در اینجا پیدا کنید.

اگر پوشه ها و پرونده های خاصی وجود دارند که نمی خواهید از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید ، به کربنیت بگویید که با کلیک راست روی هر شیء ، آنها را نادیده بگیرید. “Carbonite” را انتخاب کرده و “این نسخه پشتیبان تهیه نکنید.”

یا “Carbonite” و “Properties” را انتخاب کنید تا وضعیت پشتیبان پرونده ها ، نسخه های موجود و سایر داده ها را بررسی کنید.

از برنامه دسک تاپ Carbonite می توان برای بررسی وضعیت تهیه نسخه پشتیبان ، نیشگون گرفتن و کشیدن برنامه پشتیبان خود ، بازیابی محتوا و انجام چند کار دیگر استفاده کرد. فراتر از این ، نیازی به نظارت بر هر چیزی نیست.

برای تغییر برنامه تهیه نسخه پشتیبان خود ، روی “تنظیمات” کلیک کنید & کنترل می کند. “

کربنیت به صورت پیش فرض از پشتیبان گیری مداوم استفاده می کند ، این بدان معناست که فایل های جداگانه هر زمان که تغییر ایجاد شود از ابر پشتیبانی می شوند. اگر با پرونده های بزرگ و متعدد کار می کنید ، ممکن است پیدا کنید که پشتیبان گیری مداوم منابع سیستم شما را بیش از حد محدود می کند.

در این حالت ، می توانید به کربنیت بگویید که فقط “یک بار در روز پشتیبان تهیه کنید” یا به آن بگویید ، “در طی ساعات مشخص از نسخه پشتیبان تهیه نکنید.” همچنین گزینه ای برای “کاهش استفاده از اینترنت Carbonite” وجود دارد که ضمن کاهش سرعت تهیه نسخه پشتیبان ، منابع را آزاد می کند.

برای اکثر ، با این حال ، الگوریتم های انتقال پرونده Carbonite ، که در دور بعدی در مورد آن صحبت خواهد شد ، باید از پشتیبان گیری مداوم بدون تأثیرگذاری بر کار دیگر شما استفاده کنند.

اگر شما نیاز به بازیابی فایل ها دارید ، می توانید با کلیک کردن بر روی “صفحه من را برگردانید” این کار را از صفحه اصلی دسک تاپ انجام دهید. شما قادر خواهید بود فایلهای خاص یا همه چیز را یکباره بازیابی کنید.

اگر گزینه دوم را برای بازیابی همه چیز به طور همزمان انتخاب می کنید ، این کار را از ابزار دسک تاپ Carbonite انجام می دهید. گزینه اول ، بازیابی پرونده های انفرادی ، شما را به وب سایت Carbonite هدایت می کند تا مراحل را کامل کند.

وب

رابط مرورگر Carbonite به شما امکان می دهد تا فایلهای ذخیره شده در ابر را مشاهده کرده و روند بازیابی را آغاز کنید. همه دستگاههای متصل به حساب Carbonite شما در صفحه اصلی نمایش داده می شوند.

برای مرور محتوای ذخیره شده ، روی “مشاهده پرونده ها” کلیک کنید. می توانید فضای ذخیره آنلاین خود را بر اساس همان طرح سیستم فایل مورد استفاده توسط رایانه خود حرکت دهید.

با کلیک روی کادر تأیید کنار پوشه ها و پرونده های شخصی ، محتوا را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه “بارگیری” کلیک کنید. شما می توانید حداکثر 5000 فایل و 10 گیگابایت داده را به طور همزمان بارگیری کنید. تمام پرونده هایی که بارگیری می کنید به یک فایل فشرده اضافه می شوند که می تواند در هر مکانی که می خواهید استخراج شود.

فراتر از آن ، هر کار دیگری که می توانید بصورت آنلاین انجام دهید ، محدود به مدیریت حساب است. Carbonite به شما امکان نمی دهد فرآیندهای پشتیبان را از راه دور مدیریت کنید.

سیار

برنامه تلفن همراه Carbonite به شما امکان می دهد از راه دور به پرونده های رایانه محافظت شده با کربنیت دسترسی پیدا کنید.

این برنامه همچنین به شما امکان می دهد بطور خودکار از عکس های گرفته شده از تلفن خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. با این حال ، این همه شما می توانید پشتیبان تهیه کنید.

برای مشاهده نسخه های پشتیبان عکس یا فایل از رایانه ، کافی است دستگاه تلفن همراه یا نام رایانه خود را از صفحه اصلی برنامه انتخاب کنید.

برنامه تلفن همراه همچنین به شما امکان می دهد از دستگاه تلفن همراه خود در مقابل سرقت با قابلیت پاک کردن از راه دور محافظت کنید. این کار با انجام تنظیم مجدد کارخانه از دسترسی دیگران به حساب کاربنیت و سایر اطلاعات تلفن شما جلوگیری می کند. یک ترفند جالب دیگر: به شما امکان می دهد رمز عبور قفل صفحه تلفن خود را از راه دور تغییر داده و صفحه را قفل کنید.

دور دو فکر

ما سادگی اساسی تجربه Carbonite را تحسین می کنیم. این کار را به آسانی به عنوان رقیب Backblaze نمی کند ، اما بسیار نزدیک است. در مقایسه ، IDrive کار بیشتری را می کند تا از تک تک اسناد ، عکس ها و ویدیوهایی که از آنها محافظت می شود ، اطمینان حاصل شود.

با این حال ، اکثر کاربران ، به ویژه فن آوری های پیشرفته و افرادی که دارای محتوای با ارزش هستند ، احتمالاً قابلیت های توسعه یافته IDrive را ترجیح می دهند. ویژگی های گسترده پشتیبان تهیه شده از طریق برنامه دسک تاپ و این واقعیت که می توانید فرآیند تهیه نسخه پشتیبان خود را از راه دور از مرورگر IDrive کنترل کنید از مزیت های خوب هستند.

تجربه وب Carbonite تقریباً باریک است. همچنین ، در حالی که ما می توانیم از پشتیبان گیری از عکس های برنامه تلفن همراه Carbonite قدردانی کنیم ، این واقعیت که IDrive به ما امکان می دهد از گزارش های پشتیبان گیری ، پیام های متنی ، مخاطبین و هر چیز دیگری پشتیبان گیری کنیم ، باید کاربران تلفن های هوشمند را هیجان زده کند.

دور: نقطه تجربه کاربر برای IDrive

آرم IDrive
آرم کربنیت

3

سرعت انتقال پرونده

یکی از دلخوری ها با اجرای یک استراتژی پشتیبان گیری ابری این است که انتقال فایل بین رایانه شما و سرورهای ابری می تواند مدتی طول بکشد. برای کمک به سرعت بخشیدن به کارها ، بهترین سرویس ها اجزای معماری مانند انتقال فایل های سطح بلوک افزایشی و فشرده سازی پرونده را پیاده سازی می کنند.

در طول این دوره ، خواهیم دید که آیا IDrive و Carbonite از این پرونده پیروی می کنند. اما در ابتدا ، ما نتایج برخی از تست های اصلی انتقال را که انجام داده ایم به اشتراک خواهیم گذاشت تا ببینیم کدام سرویس می تواند سریعترین پرونده ها را انتقال دهد.

IDrive vs Carbonite: Test Speed

برای اندازه گیری سرعت بارگیری و بارگذاری برای هر دو سرویس ، چند مورد انتقال را با یک پوشه فشرده شده 250 مگابایت انجام دادیم. این پوشه از چندین نوع فایل مختلف تشکیل شده است. آزمایشات از محلی در خارج از بوستون ، ماساچوست از طریق شبکه WiFi انجام شد. قبل از شروع کار ، سرعت داده هایمان را در Speedtest.net بررسی کردیم:

 • سرعت بارگذاری: 12 مگابیت در ثانیه
 • سرعت بارگیری: 32 مگابیت در ثانیه

به خاطر داشته باشید که سرعت انتقال پرونده شخصی شما برای هر یک از سرویس ها بسته به مکانی که در آن قرار دارید و قدرت اتصال شما می تواند به طرز چشمگیری متفاوت باشد.

نتایج ما:

بارگذاریدانلود
من رانندگی می کنم9:461:12
کربنیت8:101:30

سرعت بارگذاری هر دو سرویس مطابق با سایر سرویسهای cloud برتر است ، که نشان می دهد آنها به خوبی فشرده سازی فایل را اداره می کنند.

اعلان می شود ، اگر صدها گیگابایت داده برای بارگذاری دارید ، می توانید مدتی منتظر بمانید. شما به احتمال زیاد به آپلودهای 15-20 دقیقه در هر گیگ نگاه می کنید. بنابراین ، 100 گیگابایت تقریباً یک روز طول می کشد تا بارگذاری شود.

برای نگه داشتن همه چیز ، هنگامی که یک فایل در ابر نسخه پشتیبان تهیه شد ، معمولاً فقط در صورت تغییر فایل ، دوباره کپی می شود. این به “پشتیبان گیری افزایشی” گفته می شود. تقریباً همه خدمات پشتیبان ابری این کار را انجام می دهند زیرا در غیر این صورت باعث ایجاد مشکلات عظیم پهنای باند خواهد شد. روش دوم ، الگوریتمی کمتر رایج به نام “پشتیبان افزایشی سطح بلوک” روش را اصلاح می کند. انتقال سطح بلوک بدان معنی است که فقط بخشهایی از پرونده تغییر داده شده به جای بارگذاری مجدد کل پرونده ، کپی می شوند.

با استفاده از این روش ، به جای گذراندن چهار دقیقه برای بارگذاری پرونده 250MB ، معمولاً فقط برای انتقال تغییرات لازم است. بنابراین ، اضافه کردن 25 مگابایت داده به پرونده 250MB ما فقط 20-30 ثانیه طول می کشد.

هر دو IDrive و Carbonite انتقال سطح بلوک را انجام می دهند ، بنابراین شما به هر شکلی در وضعیت خوبی خواهید بود. برای اینکه مطمئن شویم که به عنوان طراحی شده کار می کند ، ما یک تغییر کوچک در پوشه تست فشرده سازی خود ایجاد کردیم: ما یک پرونده را از داخل آن حذف کردیم.

همانطور که انتظار می رفت ، تغییرات زیر 30 ثانیه طول کشید تا در پشتیبان آنلاین ما برای هر دو سرویس منعکس شود.

دور سه فکر

هر دو IDrive و Carbonite در تست های سرعت ما عملکرد خوبی داشتند. در حالی که کربنیت از یک مزیت جزئی برخوردار بود ، تفاوت آن می تواند به راحتی توسط یک عامل از مکان به جای خود فناوری باشد. از آنجا که ما می خواهیم یک برنده اعلام کنیم ، تصمیم گرفتیم یک tiebreaker آخرین لحظه را معرفی کنیم: سرویس پیک.

با ارائه خدمات پیک ، خدمات پشتیبان گیری با ایجاد یک درایو خارجی ، روندهای پشتیبان گیری کند را انجام می دهند و بازیابی کامل می شوند. انتقال داده به درایوهای خارجی و از طریق انتقال آن از طریق اینترنت بسیار سریعتر انجام می شود.

CrashPlan فقط در صورت پرداخت Carbonite Prime ، خدمات پیک را فقط برای ترمیم و فقط در صورت پرداخت هزینه ارائه می دهد. IDrive خدمات پیک را برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی ارائه می دهد و آنها را به صورت رایگان به همه مشتریان ارائه می دهند. این سرویس IDrive Express نامیده می شود و اگر با صدها گیگابایت داده سروکار دارید ، این مزیت خوب است..

دور: نقطه انتقال سرعت فایل برای IDrive

آرم IDrive
آرم کربنیت

4

امنیت

با توجه به افزایش نقض داده های جهانی ، حملات باج افزار ، حملات شخصی در وسط و نظارت بر اطلاعات ، امنیت موضوعی است که هرگز نباید در هنگام بررسی سرویس های ابری از آن غافل شوید. جنبه های تحقیق شامل پروتکل های رمزگذاری ، محافظت از رمز عبور و امنیت مرکز داده است.

من رانندگی می کنم

وقتی از IDrive نسخه پشتیبان تهیه می کنید ، تمام داده های شما را در سرورهای خود تقسیم می کنند. به این ترتیب ، کسی که سرورهای خود را نقض می کند نمی تواند به آنچه شما در آنجا ذخیره کرده اید نگاه کند.

پروتکل رمزنگاری استفاده شده IDrive از AES 256 بیتی است. AES پروتکل پیشنهادی توسط موسسه ملی استاندارد و فناوری ایالات متحده است. اگرچه محبوبیت AES آن را به عنوان هدف وسوسه انگیز هکرها ، تخمین می زند که حتی قدرتمند ترین ابر رایانه های جهان برای شکستن رمزگذاری به چندین میلیارد سال زمان نیاز دارند.

IDrive همچنین از داده های شما در هنگام انتقال بین دستگاه و ابر با تونل TLS محافظت می کند تا از استراق سمع جلوگیری کند.

رمزگذاری در هنگام استراحت و هنگام گذر در سرویس های ابری رایج است. IDrive ، با این حال ، گزینه تنظیم رمزگذاری خصوصی انتهایی را به شما می دهد.

فقط با رمزگذاری خصوصی end-to-end ، فقط کلید رمزگذاری خود را می شناسید ، بنابراین حتی IDrive نمی تواند داده های شما را رمزگشایی کند. با این حال ، همچنین بدان معنی است که اگر رمزعبور خود را فراموش کردید ، نمی توانید اطلاعات خود را نیز دریافت کنید.

یک مورد IDrive ارائه نمی دهد که مورد استقبال قرار گیرد: تأیید دو عامل. تأیید صحت دو عاملی مستلزم تهیه کد امنیتی علاوه بر نام کاربری و رمزعبور در هنگام ورود از دستگاههای ناآشنا است. این امر از دسترسی افرادی که رمز عبور شما را سرقت کرده اند جلوگیری می کند.

IDrive از نسخه پشتیبانی پشتیبانی می کند ، به این معنی که تعداد مجموعه ای از نسخه های فایل قبلی ذخیره می شوند. به این ترتیب ، اگر شما با یک حمله باج افزار ، که با خراب کردن محتوای شما کار می کند ، هدف قرار گرفته اید ، پس از حذف نرم افزار مخرب ، می توانید دوباره به نسخه غیرقابل بازگشت برگردید. با IDrive ، ده نسخه از پرونده های شما برای تهیه نسخه پشتیبان و همگام نگه داشته می شوند.

کربنیت

Carbonite از سمت سرور محتوای شما با استفاده از AES 128 بیتی یا 256 بیتی محافظت می کند. 128 بیت به طور پیش فرض مورد استفاده قرار می گیرد ، در حالی که اگر کدنویسی را انتخاب کنید ، در صورت رمزگذاری خصوصی ، 256 بیت را تغییر می دهد.

مانند IDrive ، رمزگذاری خصوصی به این معنی است که شما کلید خود را تنظیم می کنید و Carbonite هرگز نمی داند که چیست. باز هم ، در حالی که این بهترین سطح امنیتی را ایجاد می کند ، همچنین به معنای آن است که در صورت گم شدن ، کربنیت نمی تواند رمز عبور خود را دوباره تنظیم کند.

هنگامی که با تنظیم رمزنگاری خصوصی با Carbonite مشکلی ندارید ، این است که هنگام نصب برنامه و تنظیم نسخه پشتیبان خود ، باید این کار را انجام دهید. در طی این فرآیند ، اگر تصمیم دارید که به جای کاربونیت ، کلید رمزگذاری خود را مدیریت کند ، بعداً نمی توانید تغییر دهید.

رمزگذاری در هنگام حمل و نقل از تونل های TLS استفاده می کند تا افراد از جاسوسی در محتوای شما در حین انتقال بین دستگاه و مرکز داده خود جلوگیری کنند. کربنیت از تأیید دو عامل پشتیبانی می کند ، که آن را تأیید دو مرحله ای می نامد.

راه اندازی بصورت آنلاین با ورود به حساب کاربری خود و بازدید از برگه “اطلاعات شخصی” انجام می شود.

دور چهار اندیشه

هر دو سرویس درست با رمزگذاری مطالب در حالت استراحت و ارائه رمزگذاری خصوصی به کاربران انجام می دهند. بعد از اینکه تصمیم گرفتید که به کربنیت اجازه دهید کلید رمزنگاری شما را مدیریت کند ، قادر به تغییر رمزگذاری خصوصی نیستید ، قطعاً یک خراشنده سر است ،.

دوباره ، Carbonite به شما اجازه تأیید دو مرحله ای را می دهد و IDrive انجام نمی دهد. این واقعیت که رمزگذاری خصوصی و تأیید دو مرحله ای با کربنیت کربنیت در این جدول قرار دارند ، این دور نهایی به نفع خود است ، اما به سختی.

دور: نقطه امنیتی کاربنیت

آرم IDrive
آرم کربنیت

5

حکم

IDrive و Carbonite هم ارزش بسیار خوبی دارند و هم تجربیات عالی را برای کاربر ارائه می دهند. به همین دلیل ، طی سالها ، هر دو سرویس به طور مداوم جزء بهترین سرویسهای پشتیبان ابری هستند که ما ارزیابی کرده ایم. در رده بندی های پشتیبان ابری سال 2017 ، IDrive و Carbonite به ترتیب در جایگاه های اول و پنجم قرار گرفتند.

علیرغم اینکه IDrive در رده بندی های سال 2017 ما صدرنشین است و حتی اگر سه دور اول این دیدار را با سهولت نسبی طی کرد ، عادلانه نیست که بگوییم این انتخاب ایده آل برای همه است. آنچه باعث می شود Carbonite انتخاب بهتری برای برخی از کاربران باشد ، به فضای نامحدود آن منتهی می شود.

این قابلیت به این معنی است که شما دیگر نیازی به نگرانی در مورد مدیریت فضای خود با Carbonite ندارید و همچنین به Carbonite اجازه داده است تا یک تجربه کاربری بسیار ساده تر از آنچه که با IDrive پیدا خواهید کرد ، ایجاد کند. تهیه نسخه پشتیبان از نوع فایل به معنای تهیه نسخه پشتیبان تنظیم و فراموش کردن برای شما است ، بنابراین می توانید زمان ارزشمند خود را صرف کارهای دیگر کنید.

با این حال ، برای اکثر کاربران که کمتر از 1 ترابایت داده برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه می کنند ، قادر به محافظت از رایانه ها ، تبلت ها و تلفن های خود با یک اشتراک کم هزینه ، ارزش بیشتری را نسبت به رقابت با کربنیت ارائه می دهند. مثل همیشه، با تشکر برای خواندن. ما دوست داریم در مورد افکار و تجربیات شما در مورد هر یک از سرویس ها بشنویم.

در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

برنده کلی: IDrive

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map