IDrive vs Backblaze: دو رویکرد متفاوت به پشتیبان گیری آنلاین

IDrive و Backblaze. آیا می توانید دو رویکرد متفاوت دیگر برای تهیه نسخه پشتیبان آنلاین وجود داشته باشد؟ IDrive ترابایت می کند تا از دستگاه های نامحدود نسخه پشتیبان تهیه کنید. Backblaze به شما امکان می دهد از داده های نامحدود برای یک دستگاه نسخه پشتیبان تهیه کنید. یکی مملو از گزینه های کاربر است و دیگری شما را مجبور می کند که اصلاً فکر کنید.


در آنچه که مطمئناً سر به سر است ، می توانید در این بررسی اصول اولیه هر دو سرویس را بررسی کنم ، زیرا من بررسی می کنم که چگونه هرکدام وظیفه محافظت از داده های خود را در قرن بیست و یکم انجام می دهند. مورد توجه: ویژگی های تهیه نسخه پشتیبان ، قیمت گذاری ، سرعت ، امنیت و پشتیبانی مشتری.

فقط نمی توانم صبر کنید تا بفهمم چه کسی در بالا قرار دارد؟ من تحمل عدم تحمل شما را تحسین می کنم ، بنابراین نسخه کوتاه در اینجا آمده است:

این backblaze است. شاید؛ خوب ، بستگی دارد ، واقعاً.

اطلاعات خود را بدانید

باشه ، پس مسئله یافتن راه حل مناسب پشتیبان گیری آنلاین به آسانی انتخاب یک مورد با بیشترین رتبه های پنج ستاره نیست. این در مورد یافتن راه حلی است که متناسب با نیازهای داده خاص شما باشد.

بیشتر خدمات پشتیبان شما را به یک تعهد بلند مدت نمی بندند. اما آنها واقعاً مجبور نیستند. فرآیند تهیه نسخه پشتیبان اولیه چنان امر مهمی است که هیچ کس واقعاً نمی خواهد بیش از یک بار از این طریق عبور کند اگر لازم نباشد.

بنابراین ، معقول است که برای اولین بار آن را به درستی دریافت کنید و این کار را انجام دهید ، باید نگاهی بیندازید که اکنون چه تعداد داده را بسته بندی می کنید و در نظر بگیرید که طی چند سال آینده به چه میزان نیاز دارید.

از نظر من ، به یک تن فضای احتیاج ندارم. من اکثرا پرونده های پروژه های مختلفی را که در آن کار کرده ام ، چند فیلم و مجموعه عکس از سفرهایم را نگه می دارم. ما در مورد 100 گیگابایت ، برترین ها صحبت می کنیم.

با این حال سایر کاربران ، به ویژه آنهایی که در ویدیوی HD قرار دارند یا مشاغل کوچک دارند ، می خواهند بزرگتر فکر کنند. شاید خیلی بزرگتر باشد.

در اینجا مختصری از مقایسه چهار راه حل پشتیبان آنلاین ارائه شده است.

سرویسقیمت ماهانهذخیره سازی
کربنیت5 دلارنامحدود
خاموش کردن5 دلارنامحدود
CrashPlan6 دلارنامحدود
من رانندگی می کنم4،34 دلار1 ترابایت

یکی از این ها شبیه بقیه نیست. اما ، همانطور که خواهیم فهمید ، تخصیص ذخیره و پشتیبانی از چند دستگاه تنها ملاحظات نیست.

مسابقات نبرد

IDrive یا Backblaze. Backblaze یا IDrive. کدام سرویس آنلاین مناسب برای شما مناسب است?

در طی چهار دور نقطه و نقطه مقابل ، من در مورد جوانب و عناصر مختلفی که با برخی از زمینه های ذکر شده در بالا مرتبط است ، بحث خواهم کرد تا به شما کمک کنیم انتخابی را انتخاب کنید که نه تنها با آنها زندگی کنید بلکه با خوشحالی زندگی کنید. در زیر می توانید نظرات ویدیویی مربوط به هر دو سرویس را نیز بیابید.

بررسی بک لایت

بررسی IDrive

1

برنامه ها ، قیمت گذاری و بستر های نرم افزاری

بیایید با واضح شروع کنیم: کدام یک آن گنگ گریزان را به شما می دهد?

من رانندگی می کنم

احتمالاً قانع کننده ترین وجه ساختار برنامه قیمت IDrive این است که می توان از یک حساب کاربری در دستگاه های نامحدود استفاده کرد ، که این یک سرویس پشتیبان گیری آنلاین نادر است.

این بسیار عالی است که شما در نظر بگیرید که IDrive با رایانه های شخصی و Mac کار می کند ، اما آیفون ها ، iPad ها و دستگاه های Android نیز. IDrive همچنین می تواند برای تهیه نسخه پشتیبان از حساب های رسانه های اجتماعی ، از جمله Facebook ، Twitter و Instagram ، تنظیم شود.

کاربران تجاری حتی بیشتر از سیستم عامل پشتیبانی می کنند که من در یک لحظه به آنها خواهم رسید.

مشترکین بالقوه IDrive می توانند با چک کردن نسخه رایگان خود ، با این سرویس آشنا شوند. نسخه رایگان برای تهیه نسخه پشتیبان بسیار مناسب نیست ، با این حال ، با 5 گیگابایت پوشانده شده است و بیشتر کاربران برای تصویر کردن هارد خود به فضای بسیار بیشتری از آن نیاز دارند.

با این حال ، شما 5 گیگابایت اضافی از فضای همگام سازی جداگانه دریافت می کنید. این در مورد تمام برنامه های IDrive در واقع صادق است (به عنوان مثال ، یک برنامه پشتیبان گیری 1TB به شما 1 ترابایت از ذخیره همگام سازی نیز می دهد). این چیزی است که واقعاً به آن کمک می کند تا از رقابت خارج شود.

برای کسانی که تصمیم می گیرند با اشتراک پیش بروند ، IDrive دو برنامه شخصی ارائه می دهد ، و همچنین تعداد کمی از آنها با هدف مشاغل.

می توانید قبل از ثبت نام به مدت دو سال تخفیف سال اول را تمدید کنید.

خاموش کردن

Backblaze نسخه رایگان ندارد ، اما یک آزمایش رایگان 15 روزه را ارائه می دهد.

از نظر اشتراك ، Backblaze برنامه هاي كاربري را ارائه مي دهد كه براي استفاده شخصي و تجاري طراحي شده است اما عموماً با هدف پشتيباني از يك دستگاه واحد.

یک برنامه ذخیره سازی جداگانه B2 Cloud نیز می تواند تنظیم شود. این سرویس برای هر گیگابایت (در حال حاضر $ 0،005 / گیگابایت در ماه) قیمت گذاری شده است تا مقیاس پذیر باشد. در حالی که هر کسی می تواند از آن برای ذخیره داده های ابری استفاده کند ، به نظر می رسد بیشتر برنامه نویسان به دنبال یک سیستم عامل ابری ارزان برای ساخت برنامه های کاربردی هستند. آموزش های API گنجانده شده است.

توجه داشته باشید نهایی: در حالی که Backblaze در حال حاضر از پشتیبان گیری از تلفن همراه پشتیبانی نمی کند ، می توانید با استفاده از برنامه تلفن همراه خود به محتوای ذخیره شده در ابر Backblaze از iOS یا تلفن Android خود دسترسی داشته باشید (و به اشتراک بگذارید).

دور یک افکار

پیشنهاد اینکه ساختار قیمت گذاری IDrive اگر بهتر از Backblaze باشد یا برعکس ، دشوار است. از یک طرف ، Backblaze تنها با 5 دلار در هر ماه فضای پشتیبان نامحدودی را در اختیار شما قرار می دهد ، در حالی که IDrive 1TB یا 5.79 دلار در ماه می دهد..

اما این ساده نیست ، زیرا یک حساب Backblaze به یک دستگاه محدود است ، در حالی که IDrive را می توان با دستگاه های نامحدود استفاده کرد و از سیستم عامل های بیشتری از جمله دستگاه های تلفن همراه و حساب های رسانه های اجتماعی پشتیبانی می کند.

از نظر من ، 1TB مناسب من است و دوست دارم بدون داشتن مجوزهای اضافی بتوانم از چندین دستگاه پشتیبان تهیه کنم ، بنابراین IDrive را انتخاب می کنم. با این حال ، اگر من یک عکاس خبری یا احساس YouTube بودم ، احتمالاً می خواهم Backblaze و فضای نامحدود آن را ذخیره کنم.

در همین حال ، اگر شما یک کار تجاری هستید که به دنبال تهیه نسخه پشتیبان از سرورها یا بانکهای اطلاعاتی خود هستید ، احتمالاً می خواهید یک برنامه تجاری IDrive را انتخاب کنید ، قیمت آنها را به هر شکلی که ممکن است باشد. اگر شما یک توسعه دهنده هستید که به دنبال ساختن یک برنامه کاربردی ادغام شده با cloud هستید ، گزینه Backblaze گزینه بهتری است.

دور: برنامه ها ، قیمت گذاری و بستر های نرم افزاری هیچ برنده مشخصی نیست ، برای هر دو امتیاز دارد

لوگوی Backblaze
آرم IDrive

2

ویژگی های تهیه نسخه پشتیبان

چه گزینه هایی برای کاربران این دو سرویس در دسترس است و چگونه آنها را جمع می کنند?

من رانندگی می کنم

پس از نصب IDrive ، برنامه دسک تاپ توصیه هایی را برای تهیه نسخه پشتیبان ارائه می دهد. اما ، در بیشتر قسمت ها ، باید پوشه ها و پرونده هایی را که می خواهید ذخیره کنید ، انتخاب کنید.

هنگامی که مراحل تهیه نسخه پشتیبان را اجرا کردید ، IDrive از پشتیبان گیری مداوم و پشتیبان گیری برنامه ریزی شده پشتیبانی می کند.

تهیه نسخه پشتیبان مداوم به صورت پیش فرض نیست ، بنابراین باید با حرکت به تنظیمات روی رابط دسک تاپ ، آن را روشن کنید. از آنجا ، می توانید پشتیبان گیری مداوم را بر روی:

 • به موقع
 • 10 دقیقه
 • 30 دقیقه
 • 60 دقیقه

IDrive فقط بطور خودکار از پرونده ها تا اندازه 500 مگابایت پشتیبان تهیه می کند ، بنابراین اگر در حال کار روی یک پرونده بزرگ ، مهم (مانند یک فیلم) هستید ، می خواهید آن را به صورت دستی مدیریت کنید.

در همین حال ، یک اسکن کامل و تهیه نسخه پشتیبان در مدت زمان تهیه نسخه پشتیبان شما انجام می شود. با مراجعه به برگه “برنامه ریز” می توانید زمان شروع و پایان را تعیین کنید.

یکی از بهترین جنبه های ابزار IDrive این است که می توانید از آن برای مدیریت همزمان پشتیبان گیری در درایو خارجی خود استفاده کنید. این به شما کمک می کند ، زیرا با استفاده از همان ابزار هم برای ذخیره سازی آنلاین و هم محلی خود ، مجبور نیستید وقت خود را صرف مراجعه به پوشه ها و پرونده ها برای پشتیبان گیری کنید.

همراه با فضای پشتیبان گیری منظم ، IDrive شامل سطل جداگانه ای برای “همگام سازی” است. همگام سازی همیشه بصورت واقعی (یا به اندازه زمان واقعی نزدیک) است و به شما امکان می دهد اطمینان حاصل کنید که همان محتوای موجود در تمام دستگاه شما (برای مثال ، یک مقاله تحقیقاتی یا ارائه شغل) وجود دارد..

هر پرونده ذخیره شده در نسخه پشتیبان یا همگام سازی نیز می تواند در رسانه های اجتماعی یا از طریق ایمیل به اشتراک گذاشته شود.

تا آنجا که در نسخه سازی ، IDrive 10 نسخه اخیر هر پرونده ذخیره شده در نسخه پشتیبان یا همگام سازی را حفظ می کند. در ضمن موارد حذف شده به مدت 30 روز نگهداری می شوند.

خاموش کردن

تهیه نسخه پشتیبان از Backblaze به همان اندازه ساده است – در واقع ، این سرویس بیشترین کار را برای شما انجام می دهد و با پیدا کردن و تهیه نسخه پشتیبان از آن پرونده ها ، فکر می کنید می خواهید. این شامل عکس ، فیلم ، موسیقی ، اسناد و داده ها است.

این یک مزیت است زیرا به طور کلی با خدمات پشتیبان شما باید با انتخاب پرونده ها و پوشه هایی که می خواهید نگه دارید ، آن فرآیند را مدیریت کنید. این می تواند خیلی سریع از دست خارج شود ، و این باعث می شود محتوای مهم را از دست ندهید.

حتی اگر با Backblaze فضای ذخیره نامحدودی بدست آورید ، برای محدود کردن پهنای باند پهنای باند ، برخی از انواع فایل ها بطور خودکار از آنها نسخه پشتیبان تهیه نمی شوند. این شامل پرونده های سیستم عامل ، پرونده های اینترنت موقت و موارد مشابه است.

با این حال ، اگر دوست دارید ، می توانید با کلیک بر روی دکمه تنظیمات و رفتن به برگه “محرومیت” پنجره باز شده ، انواع فایلها را از روند پشتیبان گیری حذف کنید..

در هنگام تهیه نسخه پشتیبان از داده ها ، می توانید برای تهیه نسخه پشتیبان مداوم ، برنامه روزانه تنظیم کنید ، یا فقط هنگام تهیه سرویس از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید (با کلیک بر روی “نسخه پشتیبان تهیه”).

از این نظر ، Backblaze یک چیز عجیب است ، زیرا بیشتر خدمات پشتیبان گیری آنلاین به شما امکان می دهند نسخه پشتیبان تهیه شده مداوم را روشن کنید و همزمان یک نسخه پشتیبان تهیه شده را تنظیم کنید. با این وجود ، بیشتر سرویس ها اندازه پرونده هایی را که می توانند به طور مداوم به روز شوند ، دارند (برای مثال IDrive با 500 مگابایت قفل شده است).

برنامه ریز تهیه نسخه پشتیبان تهیه تقریباً ساده است و استفاده از آن ساده است. فقط بر روی دکمه “تنظیمات” کلیک کنید و به برگه “برنامه” از پنجره ای که ظاهر می شود بروید.

علاوه بر تهیه نسخه پشتیبان از درایو رایانه ، می توانید از درایوهای خارجی که به وسیله USB یا Firewire متصل هستند نیز تهیه کنید. نکته قابل توجه اینجاست که اگر حداقل در هر 30 روز یکبار این درایوها را وصل نکنید ، داده های ذخیره شده به طور خودکار حذف می شوند.

بسیاری از خدمات دیگر همچنین به شما امکان می دهند تا از رابط برای مدیریت فضای ذخیره خارجی خود استفاده کنید. Backblaze نمی کند.

Backblaze از نسخه سازی فایل پشتیبانی می کند ، اما فقط تا 30 روز (سایر خدمات پشتیبان گیری نامحدود ، مانند CrashPlan ، به شما اجازه می دهد نسخه های نامحدود را به طور نامحدود نگه دارید). پرونده های حذف شده نیز به مدت 30 روز قابل بازیابی هستند.

دور دو فکر

به طور کلی ، روند پشتیبان گیری Backblaze برای مدیریت بسیار ساده تر از IDrive است و بیشتر به دلیل ذخیره نامحدود است. از آنجا که دیگر لازم نیست نگران فضای خالی با Backblaze نباشید ، می توانید از آنچه می خواهید تهیه کنید و این بدان معنی است که می توانید برنامه را برای اجرای برنامه های وحشی رها کنید و بطور خودکار از فایلهای پشتیبان تهیه کنید..

از طرف دیگر ، فضای محدود تر 1 ترابایت IDrive ، از طرف دیگر ، انتخاب کاربر را انتخاب و انتخاب می کند که پوشه هایی را که می خواهد ذخیره کند ، بسیار منطقی تر خواهد بود..

به گفته این ، من دوست دارم که IDrive به شما امکان می دهد درایو پشتیبان محلی و خارجی خود را از همان برنامه مدیریت کنید. با این حال ، هنگامی که در مورد آن فکر می کنید ، واقعیت این است که شما نمی توانید چنین کاری را با Backblaze انجام دهید. درایوهای محلی از نظر فضا محدود هستند ، بنابراین استفاده از همان فلسفه “همه چیز را شکار کنید” که استفاده از Backblaze باعث می شود خیلی سریع مشکلات ایجاد شود.

ممکن است IDrive همگام سازی داشته باشد ، اما من فکر می کنم کلی Backblaze با بهره گیری از سهم نامحدود خود برای ایجاد یک تجربه پشتیبان گیری رضایت بخش ساده کار بسیار شگفت انگیزی انجام می دهد..

دور: ویژگی های پشتیبان گیری برای Backblaze است

لوگوی Backblaze
آرم IDrive

3

سرعت پشتیبان گیری

کدام یک از دو مدعی ما سریعترین هنگام تهیه نسخه پشتیبان از داده ها هستند?

من رانندگی می کنم

در انجمن پشتیبان ، IDrive بخاطر بارهای سریع بارگیری و بارگیری سریع مورد احترام است و تجربیات خودم شهرت آن را تأیید می کند.

با این وجود ، از آنجا که پشتیبان گیری اولیه و بازیابی کامل سیستم بدون در نظر گرفتن سرعت سریع بارگیری و بارگیری شما یک درد است ، IDrive کاری منحصر به فرد انجام می دهد: آنها خدماتی به نام IDrive Express ارائه می دهند.

با استفاده از این سرویس ، IDrive یک هارد دیسک تا 3 ترابایت در فضا را برای شما ایمیل می کند. داده های خود را بارگذاری می کنید و دوباره آن را ارسال می کنید. سپس IDrive به سرورهای ذخیره سازی تحت حساب شما انتقال می یابد. همچنین برای بازگرداندن به شما درایو با داده های خود را برای شما ارسال می کنند. این باعث صرفه جویی در تن زمان (هفته های بالقوه) می شود. به عنوان یک جایزه ، IDrive Express کاملاً رایگان است.

IDrive همچنین بارگذاری فایل های افزایشی را اجرا می کند ، فقط بخش هایی از پرونده های تغییر یافته را بارگذاری کنید تا به سرعت بخشیدن به کارها کمک کند.

به علاوه ، از طریق رابط IDrive می توانید سرعت بارگیری و بارگیری خود را در صورت پیدا شدن منابع سیستم خود به راحتی برانید ، یا اگر می خواهید روند پشتیبان گیری را سریع کنید.

دریچه گاز به عنوان کشویی کار می کند و به شما امکان می دهد سرعت انتقال داده های خود را از هر نقطه بین یک تا 100 درصد تنظیم کنید.

خاموش کردن

مانند هر فرآیند تهیه نسخه پشتیبان ، روند اولیه با Backblaze مدتی طول می کشد. در حقیقت ، به دلیل مخالفت با پرونده های انتخاب کاربر ، Backblaze تمام پرونده ها را براساس نوع ، جمع می کند ، احتمالاً بیشتر از حد متوسط ​​طول می کشد (زیرا شما در حال ذخیره سازی بیشتری هستید).

Backblaze سرویس پشتیبان گیری از طریق نامه را برای کمک به سرعت بخشیدن به روند ارائه نمی دهد ، اما به شما امکان می دهد از طریق نامه بازیابی شوید. روش کار این است که شما یک درایو فلش USB (99 دلار) یا هارد دیسک USB (حداکثر 4 ترابایت با قیمت 189 دلار) از آنها خریداری کرده و اطلاعات خود را در مورد آن برای شما ارسال می کنند. سپس ، اگر ظرف مدت 30 روز به آن نامه ارسال کنید ، هزینه را بازپرداخت می کنند.

به دنبال تهیه نسخه پشتیبان اولیه ، به دلیل فرایند تهیه پشتیبان افزایشی ، پشتیبان گیری های بعدی بسیار روان اجرا می شوند. Backblaze پرونده ها را برای بیش از 30 مگابایت در تکه های 10 مگابایت بارگذاری می کند. این تغییر پرونده در وسط انجام شد ، سپس تکه های حاوی آن قطعه و هر قطعه پس از آن دوباره بارگذاری شد.

برای کمک به مدیریت منابع سیستم ، Backblaze به شما امکان می دهد سرعت بارگیری و بارگیری را برانداز کنید.

پس از انتخاب “دستی” می توانید از نوار لغزنده برای تنظیم به سمت “شبکه های سریعتر” یا “پشتیبان گیری سریعتر” استفاده کنید. با حرکت دادن تمام راه به سمت راست ، توانستم سرعت تهیه نسخه پشتیبان خود را به 40 گیگابایت در روز بر روی شبکه wifi منزل خود افزایش دهم (البته این بسته به سرعت اینترنت شما متفاوت خواهد بود).

دور سه فکر

هر دو سرویس کار بسیار زیبایی را با سرعت انجام می دهند ، که مهمترین عامل این محبوبیت است.

بزرگترین تفاوت در فرآیندهای پشتیبان گیری روزانه ، تهیه نسخه پشتیبان افزایشی و توانایی درزگیری دریچه گاز است. هر دو سرویس پوشش داده شده دارند. در واقع فکر می کنم Backblaze کمی سریعتر باشد ، اگرچه من نمی دانم که این به این دلیل نیست که از رمزگذاری 128 بیتی استفاده می کند ، در حالی که IDrive از 256 بیتی استفاده می کند (رجوع کنید به دور چهارم بعدی).

در هر صورت ، کافی نیست Backblaze را لبه بزرگی قرار دهیم ، زیرا فقط قابل توجه نیست که تأثیر بگذارد.

من فکر می کنم تأثیرگذارتر این است که IDrive به سرعت در امتداد نسخه پشتیبان اولیه و بهبودی کامل با سرویس رایگان IDrive Express کمک می کند. IDrive Express به معنای واقعی کلمه می تواند هفته ها زمان پردازش داده را برای شما ذخیره کند و این یک پیروزی بزرگ است.

دور: نقطه پشتیبان گیری سرعت برای IDrive

لوگوی Backblaze
آرم IDrive

4

امنیت

آخر ، این دو سرویس چقدر ایمن هستند?

من رانندگی می کنم

IDrive از رمزگذاری داده های AES 256 بیتی برای محافظت از داده های شما در هنگام استراحت روی سرورهای محافظت شده RAID خود استفاده می کند. تمام داده های منتقل شده ، از جمله اعتبار ورود به سیستم ، در حالی که در حال گذر هستند دارای رمزگذاری SSL هستند.

هنگام تنظیم حساب کاربری خود ، IDrive یک کلید رمزگذاری RSA 2048 بیتی را برای شما فراهم می کند که آنها را حفظ می کنند. اما اگر رمزگذاری دانش محلی / صفر را ترجیح می دهید ، می توانید کلید خود را تنظیم کنید که فقط می دانید.

کلمه هشدار ، تنها راه تغییر کلید رمزنگاری صفر دانش مجدد تنظیم مجدد حساب شماست ، که همه پرونده ها و پوشه های شما را به طور دائم حذف می کند ، به این معنی که باید مراحل اولیه تهیه نسخه پشتیبان را دوباره انجام دهید.

همچنین ، فقط کاربرانی که از رمزگذاری پیش فرض استفاده می کنند می توانند از ویژگی های اشتراک گذاری IDrive استفاده کنند.

این که آیا شما با یک کلید پیش فرض بروید یا تنظیم خود را انجام دهید ، تمام رمزگذاری ها قبل از انتقال روی رایانه شما اتفاق می افتد.

من نمی توانم اطلاعاتی راجع به اینکه آیا محتوای قبل از ارسال دوباره رمزگشایی شده است ، پیدا کنم. تصور می کنم این برای کاربرانی است که از کلید پیش فرض استفاده می کنند و احتمالاً برای کاربرانی که کلید خود را تنظیم می کنند نیست.

IDrive گاهی اوقات نیاز به تأیید هویت دو عاملی از کاربران خود دارد ، اما هیچ راهی برای مجبور کردن این سرویس وجود ندارد ، که این یک اشتباه است.

خاموش کردن

به طور کلی ، داده ها با استفاده از یک کلید RSA 2048 بیتی رمزگذاری می شوند که Backblaze برای شما حفظ می کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که آدرس ایمیل و رمز عبور خود را تهیه کنید.

اما از آنجا که گذرواژه‌ها را می توان حدس زد یا به سرقت برد ، برای کسانی که احراز هویت دو عاملی را ترجیح می دهند ، Backblaze شناسایی دو عاملی را نیز ارائه می دهد ، به صورت یک کد شش رقمی که در هنگام ورود به تلفن شما ارسال می شود..

با این حال ، یکی از بهترین ویژگی های Backblaze این است که به شما امکان می دهد با ایجاد کلید رمزنگاری خود یک لایه امنیتی اضافی اضافه کنید. فقط شما در این مورد کلید را می دانید ، به این معنی که هیچ کس ، حتی یک کارمند Backblaze نیز نمی تواند داده های شما را غیر از شما بخواند.

در همه موارد ، داده های ارسال شده به Backblaze ابتدا با استفاده از رمزگذاری AES با استفاده از 128 بیتی ، روی رایانه شما ویرایش می شوند ، قبل از ارسال از طریق اتصال SSL به دیتاسنتر Backblaze ، در آنجا رمزگذاری می شود..

برای بازیابی مجدد ، داده ها روی سرورهای امن Backblaze رمزگشایی می شوند ، فایل های زیپ شده و سپس از طریق SSL به رایانه شما ارسال می شوند. با انجام رمزگشایی در سرورهای Backblaze ، می توانید بدون نصب برنامه ، به محتوای خود از طریق مرورگر دسترسی پیدا کنید.

در صورت بازیابی با استفاده از یک کلید دانش صفر ، داده ها هنوز قبل از ارسال برای شما روی ابر بازیابی می شوند. باید کلمه عبور خود را در سایت امن Backblaze وارد کنید تا از آن برای رمزگشایی کلید خصوصی خود استفاده کنید ، که سپس برای رمزگشایی داده های شما استفاده می شود. Backblaze می گوید که این عبارات ذخیره نشده است ، اما این چیزی است که باید از آن آگاه باشید.

علاوه بر این ، Backblaze به کاربران کمک می کند تا از رایانه شخصی خود با گزینه “تعیین رایانه من” محافظت کنند. امکانات شامل:

 • بررسی محتوای آپلود شده در 24 ساعت گذشته
 • چک که ISP استفاده می شود
 • امکان نقشه برداری از محل رایانه

نقشه برداری مکان بسیار جالب بود.

بررسی دور چهارم

هر دو سرویس وظیفه خوبی برای محافظت از داده های کاربر دارند و بیشتر به دلیل این واقعیت است که هر دو گزینه تنظیم کلید رمزنگاری شما را ارائه می دهند. بیشتر خدمات پشتیبان گیری آنلاین این گزینه را ارائه نمی دهند.

احتمالاً قابل توجه ترین تفاوت بین این دو ، این است که IDrive داده های خود را با AES 256 بیتی رمزگذاری می کند ، در حالی که Backblaze از AES 128 بیتی استفاده می کند. با این حال ، شایان ذکر است که سریعترین رایانه رایانه ای در جهان قادر به شکستن رمزگذاری 128 بیتی نیست ، بنابراین چندین میلیارد سال طول خواهد کشید ، بنابراین … اطلاعات شما احتمالاً در هر صورت خوب خواهد بود.

برای من ، کراوات واقعی این است که کاربران Backblaze می توانند به تأیید هویت دو عاملی بپردازند ، در حالی که IDrive فقط در موارد خاص به آن احتیاج دارد.

دور: نقطه امنیتی برای Backblaze

لوگوی Backblaze
آرم IDrive

5

حکم

من از IDrive به عنوان سرویس پشتیبان خود استفاده می کنم. این بیشتر به این دلیل است که من بلافاصله به این واقعیت جذب شدم که برای هر دستگاه دیگری که می خواهم پشتیبان تهیه کنم. همچنین ، من علاوه بر تهیه پشتیبان آنلاین از یک درایو پشتیبان خارجی نیز استفاده می کنم و توانایی مدیریت هر دو در کنار هم از رابط IDrive یک ویژگی خوب است. اما ، اگر زندگی نسخه ای را ارائه داد ، من خیلی خوب برگشتم و Backblaze را انتخاب کردم.

سادگی که Backblaze به روند کار می انجامد ، عملاً یک اثر هنری است. برای اینکه نگران این نباشید که پوشه ها و پرونده ها برای تهیه نسخه پشتیبان مشخص شده اند – یا اینکه هرگز به فکر مدیریت فضای باشید فکر نکنید. برای من ، ارزش پرداخت دو ماهه سه یا 5 دلاری 5 دلاری را دارد.

مطمئناً می توانید این معمای را ببینید. اما بعد از زیاد فکر کردن در مورد آن ، احساس می کنم بیشتر کاربران Backblaze را با توجه به آرامش خاطر خود مناسب تر می دانند. کدام را ترجیح می دهید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید ، از خواندن شما متشکریم.

برنده: Backblaze. معمولا.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map