Google Drive and IDrive – یک کوکتل همکاری ابری برای سال 2017

وقتی می توانید پرونده های خود را در ابر ذخیره کنید ، هیچ چیزی در بازار فعلی به عنوان یک راه حل پتو وجود ندارد. اگر می خواهید بهترین های همه دنیا را داشته باشید ، همیشه باید بیش از یک سرویس استفاده کنید.

مورد در مورد: Google Drive. در حالی که یکی از دو یا سه بهترین ابزار همکاری ابری است که تاکنون ایجاد شده است ، Google Drive هنگام امنیت و کارایی باعث ایجاد کاستی های زیادی می شود ، بنابراین اگر نمی خواهید داده های خود را آسیب پذیر بگذارید ، باید آن را با یک سرویس دیگر جفت کنید..

یکی از بهترین همراهان Google Drive که Cloudward.net تاکنون بررسی کرده است ، سرویس پشتیبان گیری ترکیبی IDrive است. در طی این بررسی جانبی ، ما هر دو سرویس را در طیف وسیعی از قابلیت ها از جمله تهیه نسخه پشتیبان ، همگام سازی و امنیت ارزیابی خواهیم کرد.

هدف این است که ثابت کنیم وقتی امنیت حافظه فایل و محافظت کامل در برابر هارد دیسک صورت می گیرد ، IDrive Google Drive را در گرد و غبار قرار می دهد.

نمای کلی Google Drive و IDrive

Google Drive با طیف گسترده ای از برنامه های یکپارچه ، کار را آسان می کند. بسیاری از این برنامه ها هیچ هزینه ای برای شما ندارند ، یا اینکه با ایجاد 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری فقط با ایجاد حساب Google ، به سختی دریافت می کنید ، سخت نیست بدانید که چرا Google Drive در هنگام ثبت نام در کل در کنار Dropbox قرار دارد. کاربران.

دلیل دیگری که Google Drive خاموش کرده است این است که ذخیره داده ها در ابر به نظر می رسد ایده خوبی است. این بدان معناست که اگر کامپیوتر شما خراب شود یا دستگاه شما از بین رفته یا به سرقت برود ، دیگر لازم نیست که فایل های خود را از دست بدهید.

مسئله گوگل درایو این است که تهیه نسخه پشتیبان از هارد دیسک شما به آسانی ممکن نیست زیرا باعث می شود شما بتوانید هر محتوایی را که می خواهید ذخیره شده در یک پوشه همگام سازی منتقل کنید. در زیر درباره نحوه کار پوشه های همگام سازی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

این جایی است که سرویس های پشتیبان گیری ابری – متفاوت از فضای ذخیره سازی ابری – بازی می شوند. این سرویس ها از ابزارهای دسک تاپ برای کمک به خوانندگان در انتخاب محتوای مورد نظر برای محافظت استفاده می کنند و در عین حال به شما امکان می دهند ساختار سیستم فایل خود را نیز حفظ کنید. از آنجا که آنها این ساختار را حفظ می کنند ، روش کمتری اختلال در بازیابی اطلاعات شما در صورت بروز فاجعه هستند.

IDrive که در سال 2003 تأسیس شد ، به دلیل ویژگیهای مختلفی که آن را از رقبای مستقیم مانند Backblaze ، Carbonite و CrashPlan متمایز می کند ، به عنوان یکی از سرویس های پشتیبانی پشتیبان ابری Cloudward.net جایگاه خود را به دست آورد..

در بالای لیست توانایی IDrive برای همگام سازی محتوا وجود دارد ، یک ویژگی بهره وری رایج تر از خدمات پشتیبان برای سرویس های ذخیره سازی ابری است. همگام سازی به شما امکان می دهد تا از یک دستگاه به دستگاه دیگر پرش کنید و بدون نیاز به مشغول درایوهای USB بر روی همان محتوا کار کنید.

ما در دورهای نبرد در مورد نبردها ، درباره همگام سازی و بسیاری دیگر از ویژگی های Google Drive و IDrive صحبت خواهیم کرد.

Google Drive در مقابل IDrive: The Battle Rounds

در حالی که IDrive هیچ برنامه تولیدی یکپارچه ندارد ، توانایی آن برای همگام سازی محتوا باعث می شود تا از همراهی کامل ابر در کنار Google Drive استفاده کند.

استفاده بیشتر از هر دو سرویس مستلزم درک عمیق تری از مکان سرویس دهی طولانی و کمبود آن با توجه به سرویس دیگر است. در طی چهار دوره تجزیه و تحلیل عمیق ، ما به شما کمک می کنیم دقیقاً به این هدف برسید.

1

تهیه نسخه پشتیبان و کنترل نسخه

در صورت کار آنلاین ، امکان تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های خود ، و همچنین بازیابی نسخه گذشته ، ضروری است. بیایید ببینیم که چگونه دو مدعی ما جمع می شوند.

درایو گوگل

Google Drive یک ابزار تولیدی است که در اطراف ذخیره فایل ها در ابر ایجاد شده است. بسیاری از افراد نیز از آن برای محافظت از مهمترین پرونده های خود استفاده می کنند. با این حال ، ذخیره کردن فایلها در Google Drive مستلزم انتقال آنها به یک پوشه همگام سازی در هارد دیسک آنها است. این بدان معنی است که شما نمی توانید ساختار فایل دستگاه خود را در ابر تکرار کنید.

ابزارهای اختصاصی نسخه پشتیبان ابری معمولاً یک ابزار دسک تاپ دارند و به جای مجبور کردن شما برای انتقال همه آنها به یک پوشه ، از ابزارهای برچسب گذاری پرونده ها و پوشه ها استفاده می کنند. Google Drive چنین ابزاری ندارد. به همین دلیل است که ارزش Google Drive ، همانطور که در دور بعدی بحث خواهیم کرد ، تقریباً به طور کامل در بهره وری کار است.

برای پشتیبانی از چنین بهره وری ، Google Drive یک ویژگی پشتیبان تهیه فایل بسیار ارزشمند را دارد: کنترل نسخه. کنترل نسخه به شما امکان می دهد تغییرات ناخواسته و فسادهای پرونده را خنثیسازی کنید.

برای انواع پرونده های بومی ایجاد شده در Google Docs ، کاربران می توانند برای مدت زمان نامحدود به نسخه های قبلی برگردند. در بعضی مواقع ، Google Drive برای صرفه جویی در فضا ، نسخه های قدیمی تر را ادغام می کند ، اما در غیر این صورت هیچ محدودیتی وجود ندارد.

برای انواع پرونده های غیربومی ، به طور پیش فرض Google Drive نسخه های قبلی را تا 30 روز در هر نسخه نگه می دارد. شما می توانید با انتخاب مورد در Google Drive و کلیک بر روی دکمه بیشتر (سه نقطه عمودی) در نزدیکی بالای برنامه وب ، به نسخه های قبلی برنامه های غیربومی دسترسی پیدا کنید.

از میان تنظیمات برگزیده ، همچنین می توانید چه مدت Google Drive نسخه های منتخب پرونده را نگه می دارد.

پرونده های حذف شده نیز قابل بازیابی هستند. هنگامی که یک پرونده را حذف می کنید ، به سطل زباله می رود. باید تا زمان حذف آن به طور نامحدود در آنجا بماند. اگر آن را از سطل زباله خود حذف کنید ، می توانید با یک متخصص Drive تماس بگیرید تا پرونده را برای شما بازیابی کند.

توجه: گزارشاتی وجود دارد که گوگل پس از 30 روز به طور خودکار موارد حذف شده حذف شده را حذف می کند. با این حال ، من در پوشه زباله ام مواردی را دارم که بیش از دو سال در آنجا هستند. ممکن است گوگل موارد را بطور خودکار حذف کند ، اما من نمی توانم هیچ سندی را پیدا کنم که این ادعا را تأیید کند.

در مورد فضای ذخیره سازی ، Google Drive به همه دارندگان حساب Google 15 گیگابایت فضای ذخیره رایگان ابر می دهد. فراتر از آن ، Google Drive ردیف های چندگانه پرداخت می کند.

انعطاف پذیری برنامه قیمت منطقهای است که در واقع گوگل می درخشد ، خصوصاً با گزینه 100 گیگابایتی مناسب. چنین برنامه هایی باعث می شود که جابجایی با سرویس پشتیبان ابری مانند IDrive مقرون به صرفه تر باشد.

من رانندگی می کنم

بر خلاف Google Drive ، IDrive در درجه اول و مهمتر از همه برای تهیه نسخه پشتیبان از هارد دیسک ساخته شده است. یكی از مهمترین مزایای استفاده از IDrive برای تهیه نسخه پشتیبان ، این است كه به شما كمك می كند فرایند را با یك ابزار دسكتاپ بسته بندی شده مدیریت كنید..

از صفحه “پشتیبان” این ابزار ، می توانید از طریق ساختار پرونده خود حرکت کرده و پرونده ها و پوشه ها را برای تهیه نسخه پشتیبان از آنها برچسب گذاری کنید..

این ابزار همچنین شامل یک صفحه “برنامه ریز” برای تنظیم پشتیبان برای اجرای خودکار است. این امر به ویژه برای کاربرانی که با پرونده های بزرگ کار می کنند بسیار مهم است ، زیرا تهیه نسخه پشتیبان در زمان واقعی می تواند منابع کامپیوتر شما را تحت فشار قرار دهد.

اگر نسخه پشتیبان تهیه در زمان واقعی را ترجیح می دهید ، این گزینه نیز هست. این ویژگی محافظت مداوم از داده ها (CDP) نامیده می شود. در حالی که CDP فقط به پرونده هایی با حجم 500 مگابایت اعمال می شود ، باید بیشتر کار شما را پوشش دهد.

ابزار دسک تاپ IDrive برای ویندوز و مک نیز در دسترس است. IDrive همچنین از دستگاه های پشتیبان موبایل برای iOS (iPhone و iPad) ، دستگاه های Android و Windows Phone پشتیبانی می کند. بیشتر سرویس های پشتیبان محبوب دیگر دارای برنامه های تلفن همراه برای دسترسی به محتوای ذخیره شده هستند ، اما به شما اجازه نمی دهند از داده های تلفن خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد IDrive این است که به شما امکان می دهد از حساب های فیس بوک و اینستاگرام خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

دامنه گزینه های تهیه نسخه پشتیبان ارائه می دهد IDrive با این واقعیت تقویت می شود که این سرویس به شما امکان می دهد تا از یک دستگاه نامحدود پشتیبان تهیه کنید. سایر خدمات پشتیبان گیری ابری شما را فقط به یک دستگاه محدود می کند.

با استفاده از 5 گیگابایت فضای تهیه نسخه پشتیبان می توانید از IDrive به صورت رایگان استفاده کنید ، اما احتمالاً برای محافظت کامل از هارد دیسک شما کافی نخواهد بود. IDrive هر دو اشتراک 1TB و 10TB را ارائه می دهد.

بر خلاف بسیاری از خدمات پشتیبان گیری رقیب ، IDrive برنامه تهیه نسخه پشتیبان نامحدود را ارائه نمی دهد. با این حال ، این سرویس ها معمولاً فقط اجازه تهیه نسخه پشتیبان از یک دستگاه را می دهند. اکثر کاربران حتی با دو ترفند حتی با 1 ترابایت هم خوب می شوند.

یکی دیگر از مزایای تهیه نسخه پشتیبان از IDrive ، IDrive Express است. تهیه نسخه پشتیبان از رایانه در صورت انجام از طریق اینترنت می تواند چند روز یا حتی چند هفته طول بکشد. IDrive Express یک سرویس پستی رایگان است که در آن شرکت یک درایو خارجی 3TB را در پست الکترونیکی برای شما ارسال می کند. داده های دستگاه خود را روی آن بارگذاری کنید ، آن را ارسال کنید و IDrive آن را در ابر برای شما ذخیره می کند.

علاوه بر پشتیبان گیری آنلاین ، از ابزار دسک تاپ IDrive می توان برای هدایت محتوای برچسب خورده به درایو خارجی استفاده کرد. Cloudward.net توصیه می کند هر دو درایو آنلاین و خارجی را در برنامه پشتیبان خود وارد کنید. توانایی مدیریت هر دو از یک ابزار مشابه ، صرفه جویی در وقت بسیار زیادی است.

در مورد کنترل نسخه ، IDrive ده نسخه قبلی هر پرونده را با سرویس “عقب” کردن IDrive خود حفظ می کند.

پرونده های حذف شده درست مانند Google Drive به سطل زباله ارسال می شوند. با این حال ، آنها پس از 30 روز به طور خودکار از سطل زباله حذف می شوند و پس از آن قابل بازیابی نیستند.

دور یک بررسی

Google Drive گزینه های کنترل نسخه بهتری نسبت به IDrive ارائه می دهد. نسخه سازی پرونده در این مقیاس برای بهره وری کار بهتر از نسخه پشتیبان است. این راه عالی برای حفظ کنترل محتوا است که به طور فعال در آن همکاری می شود.

در عین حال ، نسخه پشتیبان تهیه شده از ده نسخه IDrive نیز به عنوان محافظ در برابر خراب شدن فایل ها و خرابی رایانه عمل می کند. وقتی صحبت از محافظت کامل از هارد دیسک شما می شود ، در نهایت بحث زیادی وجود ندارد. IDrive برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده است. Google Drive نیست.

دور: پشتیبان گیری و کنترل نقطه نسخه برای IDrive

Google Drive Logo
آرم IDrive

2

بهره وری و همکاری

کار آنلاین ، بسیاری از افراد عادی است: چگونه Google Drive و IDrive در اینجا انجام می دهند?

درایو گوگل

در حالی که ممکن است Google Drive برای تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه طراحی نشده باشد ، هنگام انجام کارها جزء بهترین ابزارهای ابری است.

قابلیت های کارایی Google Drive در اطراف مجموعه برنامه های بومی مبتنی بر مرورگر که به طور جمعی با نام Google Docs ساخته شده اند ساخته شده است:

 • اسناد: برای پردازش کلمه
 • برگه ها: برای صفحه گسترده
 • اسلایدها: برای ارائه
 • فرم ها: برای نظرسنجی ها و اشکال دیگر
 • نقشه ها: برای ویرایش تصویر

اگر با Microsoft Office یا iWork آشنا هستید ، نباید با استفاده از این ابزارها مشکلی داشته باشید.

علاوه بر برنامه های بومی ، Google به برنامه های شخص ثالث اجازه می دهد تا با فضای ذخیره سازی ابری شما یکپارچه شوند. صدها برنامه از این دست وجود دارد که هرکدام را می توان به راحتی از یک منوی کشویی در نوار ابزار Google Drive اضافه کرد.

چند نمونه از برنامه های شخص ثالث مفید که می یابید شامل موارد زیر است:

 • LucidCharts: برای استعاره ها
 • SmartSheets: برای مدیریت پروژه
 • DocuSign: برای eSignatures
 • WeVideo: ویرایشگر ویدیو
 • ویرایشگر Pixlr: ویرایشگر عکس
 • CloudConvert: انواع فایل را تبدیل کنید

اگر Microsoft Office را بیش از Docs ترجیح می دهید ، افزونه Google Drive وجود دارد که می تواند برای ذخیره کردن پرونده های Office خود به طور مستقیم در حافظه Google Drive شما نصب شود.

آنچه Google Drive را به ویژه سودمند می کند این است که ادغام برنامه های کاربردی باعث افزایش همکاری می شود. هر نوع پرونده ذخیره شده در Drive را می توان با دیگران به اشتراک گذاشت. پس از به اشتراک گذاشتن محتوا ، همکاران می توانند ویرایش ، پیشنهادات خود را انجام دهند یا نظرات را از درون برنامه های یکپارچه رها کنند.

هنگام اشتراک گذاری محتوا ، Google Drive پیوند URL به آن محتوا ایجاد می کند. برای تسهیل همکاریها ، می توانید فقط به صورت مشاهده ضمیمه کنید یا مجوزها را به آن پیوند ویرایش کنید. به جای ایجاد پیوند ، می توانید سایر کاربران را نیز برای دسترسی به محتوای ذخیره شده خود از طریق ایمیل دعوت کنید.

با این وجود چند مسئله امنیتی درخشان در مورد نحوه مدیریت اشتراک گذاری Google Drive وجود دارد. به شما امکان محافظت از رمز عبور یا پیوستن به تاریخ انقضا داده نمی شود.

علاوه بر این ، در حالی که شما می توانید تجدید نظرها را از درون پرونده های Google Docs شخصی ردیابی کنید ، Google Drive به شما امکان روش کلی برای حسابرسی از مواردی را که به اشتراک گذاشته اید و دعوت کنندگان چه اقداماتی انجام داده اند ، نمی دهد..

من رانندگی می کنم

هر محتوای ذخیره شده در ابر IDrive با تولید یک لینک URL می تواند با دیگران به اشتراک گذاشته شود. این پیوند می تواند از طریق ایمیل توزیع شود ، مستقیماً در فیس بوک یا توییتر ارسال شود یا به صورت دستی به اشتراک گذاشته شود (کپی و چسباندن).

به محتوای اشتراکی می توان فقط مجوزهای مشاهده یا ویرایش اعطا کرد.

از بسیاری جهات ، IDrive به اشتراک گذاری فایل بهتر از Google Drive عمل می کند. به عنوان مثال ، IDrive به شما امکان می دهد از پیوندها با رمز عبور محافظت کنید. همچنین یک صفحه “اشتراکی” از طریق رابط وب در دسترس است تا سریعاً محتوا را که به اشتراک گذاشته اید بررسی کنید تا متوجه نشوید.

IDrive به شما اجازه نمی دهد که تاریخ انقضا را برای پیوندها مانند برخی دیگر از سرویس های ابری تعیین کنید ، هر چند ، مانند Sync.com یا pCloud.

مسئله بزرگتر IDrive این است که هیچ برنامه یکپارچه ای ندارد ، چه بومی و چه شخص ثالث. این همکاری را دشوار می کند ، زیرا محتوای مشترک باید در خارج از اکوسیستم IDrive بارگیری و ویرایش و مشاهده شود..

بررسی دور دوم

ممکن است IDrive در دور یک برنده واضح باشد ، اما گوگل درایو در دور دو به نفع خود بازگردد.

IDrive به اشتراک گذاری محتوا با ایمن تر از Google Drive رسیدگی می کند. با این حال ، این به اندازه کافی کافی نیست تا از این واقعیت پیشی بگیرد که Google Drive همکاری با انتخاب برنامه های یکپارچه را با هیچ سرویس ذخیره سازی ابری تسهیل نمی کند.

دور: نقطه بهره وری و همکاری برای Google Drive

Google Drive Logo
آرم IDrive

3

همگام سازی پرونده ها

وقتی در بسیاری از دستگاه ها کار می کنید ، مهم است که همیشه روی جدیدترین نسخه کار کنید. دو سرویس ما در این رابطه چگونه انجام می دهند?

درایو گوگل

نصب Google Drive در دسک تاپ شما یک پوشه مخصوص سیستم فایل ایجاد می کند که “پوشه همگام سازی” نام دارد. محتوای موجود در این پوشه نه تنها در هارد دیسک دستگاه شما بلکه در ابر ذخیره می شود.

از آنجا که این روند در زمان واقعی تقریباً واقعی انجام می شود ، می توانید از دستگاه به دستگاه دیگر پرش کنید و بدون اینکه ضرب و شتم خود را از دست دهید تا زمانی که Google Drive روی هر دستگاه نصب شود ، روی همان محتوا کار کنید. یا می توانید از طریق رابط وب Google Drive به محتوای خود دسترسی پیدا کنید.

تا آنجا که سرعت همگام سازی ، Google Drive مطلوب با بزرگترین رقبای خود ، Dropbox و OneDrive مقایسه می کند. برای آزمایش آن ، سرعت بارگذاری و بارگیری یک پوشه فشرده 258MB متشکل از انواع مختلف فایل را به پایان رساندم.

زمان بارگذاریزمان بارگیری
درایو گوگل3:07۰:۲۱
من رانندگی می کنم4:11۰:۲۸
Dropbox4:32۰:۲۰
یک درایو3:45۰:۱۵

این آزمایشات براساس اتصال باند پهن با سرعت بارگیری و بارگذاری 160 مگابیت در ثانیه و 12 مگابیت بر ثانیه طبق سرعت speedtest.net انجام شد..

با این حال ، این آزمایشات فقط برای حرکت اولیه پرونده انجام شده است. بسیاری از سرویس های cloud روند انتقال مداوم را با چیزی به نام “انتقال پرونده های افزایشی” تنظیم می کنند. این روش انتقال پرونده بدین معنی است که فقط بخش های تغییر یافته پرونده ها ، نه کل پرونده ، هنگام ایجاد تغییرات همگام سازی می شوند..

در حالی که انتقال فایل های افزایشی به طور فزاینده ای رایج شده است ، به دلایلی Google هنوز آنها را در معماری خود پیاده نکرده است. این بدان معناست که اگر در پرونده های بزرگتر کار کنید ، همگام سازی با Google Drive کندتر از سرویس هایی مانند Dropbox ، Sync.com یا pCloud خواهد بود..

Google Drive به شما امکان می دهد سرعت همگام سازی دریچه گاز را مستقیماً از دستگاه خود انجام دهید.

در صورتی که با پرونده های بزرگ کار می کنید مفید است و می خواهید تأثیر پهنای باندی را که ممکن است مانع فعالیت های دیگر شود ، مدیریت کنید.

من رانندگی می کنم

بیشتر خدمات پشتیبان ابری به نسخه پشتیبان تهیه می شوند. IDrive یکی از معدود مواردی است که همگام سازی دستگاه را نیز شامل می شود.

آنچه IDrive را به خصوص قانع کننده می کند این است که برای همگام سازی جدا از سهمیه تهیه پشتیبان خود ، یک فضای ذخیره ابری را دریافت می کنید. این بدان معناست که یک اشتراک 1TB IDrive شامل 1 ترابایت فضای پشتیبان و 1 ترابایت فضای همگام سازی است. با ارائه تسهیلات ذخیره جداگانه ، شما را از تلاش برای اولویت بندی ها صرفه جویی می کند.

همگام سازی IDrive درست مانند Google Drive و سایر سرویس های ذخیره سازی ابری با ایجاد یک پوشه ویژه در دستگاه شما که به ابر متصل است ، کار می کند. برای اینکه ببینم چقدر خوب مقایسه می شود ، من همان تست هایی را که با Google Drive انجام دادم ، با استفاده از پرونده آزمایش 258MB خودم:

زمان بارگذاریزمان بارگیری
درایو گوگل3:07۰:۲۱
من رانندگی می کنم4:11۰:۲۸
Dropbox4:32۰:۲۰
یک درایو3:45۰:۱۵

زمان انتقال پرونده ها کمی آهسته تر است ، اما به حدی نیست که احتمالاً متوجه می شوید مگر اینکه با پرونده های واقعاً بزرگ کار کنید.

تفاوت بزرگتر این است که IDrive انتقال فایل های افزایشی را در معماری همگام سازی (و پشتیبان گیری) آن درج می کند. از نظر تئوری ، این بدان معنی است که همگام سازی های بعدی آن پرونده 258MB باید سریعتر باشند.

برای آزمایش این تئوری ، من یک تغییر کوچک در پوشه فشرده شده ای که در آزمایش خود استفاده کردم ایجاد کردم: یکی از پرونده های داخل آن را حذف کردم. تغییرات تغییر یافته فقط 1:34 ثانیه طول کشید تا در ابر منعکس شود.

اگرچه نیاز به انجام این کار معماری انتقال افزایشی است ، اما می توانید سرعت بارگیری و بارگیری را با استفاده از IDrive از دستگاه خود بارگیری کنید..

بررسی دور سه

در حالی که همگام سازی دستگاه هدف اصلی IDrive نیست ، آن را بسیار خوب انجام می دهد. پشتیبانی از سیستم عامل چند عامل ، این واقعیت که می توانید IDrive را در دستگاه های نامحدود نصب کنید و استفاده از آن از نقل و انتقالات افزایشی ، آن را به انتخاب بهتر برای همگام سازی نسبت به Google Drive تبدیل می کند..

دور: همگام سازی نقطه فایلها برای IDrive

Google Drive Logo
آرم IDrive

4

امنیت و حریم خصوصی

آخرین و مهمترین آنها امنیت و حریم خصوصی نیست؛ پس از همه ، شما نمی خواهید که پرونده های شما فقط برای همه قابل دسترسی باشد.

درایو گوگل

از آنجا که حملات سایبری و سایر خطرات ناشی از استراق سمع این روزها بسیار رایج است ، از هرگونه سرویس ابری که دارای انتقال داده رمزگذاری نشده نباشد ، باید جلوگیری شود. خوشبختانه ، Google Drive یکی از این سرویس ها نیست.

داده های منتقل شده بین دستگاه شما و سرورهای Google Drive در یک تونل ایمن AES TLS / SSL 256 بیتی با استفاده از کلیدهای رمزگذاری RSA 2048 بیتی و رازداری کامل به جلو پناه داده می شوند. این “رمزگذاری در هنگام ترانزیت” نامیده می شود.

Google Drive همچنین محتوای شما را در حالت استراحت رمزگذاری می کند. پرونده های ذخیره شده با استفاده از AES 128 بیتی یا 256 بیتی تقسیم می شوند ، این روش رمزگذاری است که توسط موسسه ملی استاندارد و فناوری ایالات متحده توصیه می شود..

ابرداده محتوای شما به هر صورت متن ساده روی سرورهای Google Drive باقی مانده است. ابرداده شامل نام پرونده ها ، اندازه ها و زمان های زمانی است. ترک ابرداده قابل خواندن بر روی ابر ممکن است برای برخی از کاربران مشکل ایجاد کند.

مسئله بزرگتر در مورد امنیت Google Drive این است که Google امکان استفاده از رمزگذاری دانش صفر (یا محلی) را به کاربران ارائه نمی دهد.

Google Drive کنترل کامل کلیدهای رمزگذاری شما را حفظ می کند ، به این معنی که یک کارمند Google Drive می تواند محتوای شما را رمزگشایی و خواند. همچنین این بدان معنی است که Google می تواند نسخه های قابل خواندن پرونده های شما را به مشاغل شخص ثالث و سازمان های دولتی ارائه دهد.

یا در صورت هک شدن گوگل ، این امکان وجود دارد که دیگران بتوانند نام کاربری و رمزعبور خود را کنترل کنند و سپس برای دسترسی به مطالب خود وارد حساب کاربری خود شوند. با ارائه رمزگذاری دانش صفر ، این واقعیت که گوگل محتوای شما را در حالت استراحت رمزگذاری می کند ، به معنای واقعی به معنای دقیق نیست.

Google تأیید دو مرحله ای اختیاری را پشتیبانی می کند ، چیزی که ما به خصوص توصیه می کنیم از این سرویس استفاده کنید. تأیید صحت دو مرحله به این معنی است که باید با گذرواژه‌تان و یک کد تأیید صحت تولید شده به تلفن خود وارد حساب خود شوید. مزیت این امر اینست که هکرهایی که رمز شما را خراب می کنند (یا آن را از Google ربودند) هنوز قادر به دسترسی به داده های ابری شما نخواهند بود.

یکی دیگر از موارد مثبت Google این است که آنها برای حفظ امنیت مراکز داده خود به مسافت های زیادی می روند. اقدامات امنیتی شامل موارد زیر است:

 • سرورهای سفارشی ساخته شده برای کنترل کامل
 • داده های کاربر را به هم ریخته و توزیع کرده است در چندین دستگاه
 • گشت های شخصی و نظارت تصویری
 • امنیت زنگ بیومتریک و لیزر
 • گواهینامه های مستقل شخص ثالث (ISO، SOC، FedRAMP)

اگر به اطلاعات بیشتری در مورد اینکه آیا اقدامات امنیتی ابر Google پاسخگوی نیاز شما نیست ، نیاز دارید ، لیست امنیتی آنها ضروری است.

من رانندگی می کنم

IDrive داده ها را هم در هنگام ترانزیت و هم در حالت استراحت رمزگذاری می کند. در حالی که در ابر IDrive ذخیره شده است ، محتوای شما با استفاده از AES 256 بیتی تقسیم می شود تا دیگران از خواندن آن جلوگیری کنند. رمزگذاری در هنگام حمل و نقل با TLS / SSL امن است. هنگامی که وارد IDrive می شوید ، اعتبار کاربر نیز با استفاده از AES 256 بیتی در حمل و نقل انجام می شود.

همه اینها مطابق با نحوه عملکرد Google Drive و سایر سرویسهای ابری در زمینه تجارتشان است. آنچه IDrive را از هم جدا می کند این است که به شما امکان انتخاب رمزگذاری دانش صفر را نیز می دهد.

IDrive آنرا “رمزگذاری خصوصی” می نامد ، اما همین مسئله است. با رمزگذاری خصوصی ، شما کلید رمزنگاری خود را تنظیم می کنید ، و IDrive هرگز نمی داند چیست.

قبل از انتقال به IDrive ، داده های شما روی رایانه شما رمزگذاری می شوند و از طریق ترانزیت و ذخیره سازی رمزگذاری می شوند. تنها زمانی که محتوای شما در حالت غیرقابل جمع شدن قرار می گیرد ، هنگامی که دوباره به دستگاه خود دسترسی پیدا کردید.

از آنجا که IDrive نمی تواند رمزگشایی کند و داده های شما را بخواند ، نه سازمان های دولتی و نه هکرها. به همین دلیل راه حلهای دانش صفر بهترین راه برای ایمن سازی داده های شما در ابر است.

نکته مهم این است که اگر کلید رمزگذاری خود را فراموش کرده باشید ، به محتوای خود نیز از دست خواهید داد. به همین دلیل استفاده از مدیر رمزعبور ابری مانند Lastpass هوشمند است.

ابر IDrive در مراکز داده های مختلف در سراسر جهان ساخته شده است تا اطمینان حاصل شود که همیشه داده های شما در دسترس هستند. مراکز داده برای محافظت در برابر هر دو فاجعه انسانی و طبیعی سخت شده است. ویژگی های اصلی شامل موارد زیر است:

 • طبقه های بلند
 • سیستم های کنترل دما HVAC
 • قفسه های ساخته شده برای محافظت در برابر فعالیت های لرزه ای.
 • پیشرفته ترین سیستم های مهار آتش
 • سنسورهای حرکتی و هشدارهای نقض امنیت
 • نظارت دوربین فیلمبرداری
 • بررسی آسیب پذیری شخص ثالث

IDrive همچنین بررسی های دوره ای شخص ثالث درباره زیرساخت های شبکه خود را برای آسیب پذیری ها انجام می دهد.

بررسی دور چهارم

Google و IDrive هم امنیت مرکز داده قوی را برای اطمینان از داده های شما در معرض تهدیدات فیزیکی ارائه نمی دهند. هر دو سرویس با رمزگذاری داده های خود در هنگام استراحت و در حال گذر ، اقدامات مناسبی را برای تضمین محتوای شما از تهدیدهای سایبری انجام می دهند.

اگر به دنبال امنیت کامل داده ها هستید ، ارزش این را دارد که به طور جدی به خدمات ذخیره سازی ابری که از رمزگذاری دانش صفر استفاده می کنند توجه کنید. Google Drive یکی از این سرویس ها نیست ، و این احتمالاً بهترین دلیل برای محدود کردن استفاده شما از آن به کارهای مشترک و مداوم است.

در همین حال ، IDrive ابزاری مناسب برای ایمن نگه داشتن محتوای شما در مسافت طولانی است.

دور: نقطه امنیت و حفظ حریم خصوصی برای IDrive

Google Drive Logo
آرم IDrive

5

حکم

Google Drive محبوبیت خود را به دست آورد زیرا روشی ارزان اما قدرتمند برای تولید محصول کار است. در حقیقت انواع ابزارهایی که به صورت رایگان با Google Drive در دسترس هستند ، هزینه های زیادی را در بر داشت. بنابراین ، خوب است که کمی در مورد احتمالات صحبت کنیم.

اجازه ندهید سرخوشی شما را فریب دهد. به همان اندازه Google Drive خوب است ، IDrive خیلی چیزها را خیلی بهتر انجام می دهد. این شامل پشتیبان گیری از هارد دیسک خود بر روی ابر ، همگام سازی دستگاه ها و مصون ماندن محتوای شما از چشم کنجکاو است.

اگر سعی در انتخاب مشترک بین این دو سرویس برای اشتراک 1TB دارید ، برنده واضح IDrive است. به این دلیل است که بیشترین مزیت های Google Drive را می توان به صورت رایگان داشت. در ضمن از پشتیبان گیری کامل از دیسک سخت خود ، در عین حال ، به فضای سطح اشتراک نیاز دارد.

هر دو سرویس باید مکانی در آینده دستگاه شما داشته باشند. انتخاب ابزار ابری مناسب برای شغل مناسب می تواند به سمت افزایش بهره وری شما و در عین حال ایمن نگه داشتن شما باشد.

برنده نهایی: IDrive

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me