پشتیبان گیری از Cloud Music: مشکلی با iTunes Match

آیا به دنبال سرویس پشتیبان گیری از راه دور برای موسیقی خود هستید؟ اگر از محصولات اپل استفاده می کنید ، ممکن است در نظر بگیرید iTunes Match. اما در اینجا مشکل وجود دارد. iTunes Match یک سرویس ذخیره فایل cloud نیست. و بسیاری از کاربران آن به سادگی متوجه نیستند که این یک راه حل واقعی پشتیبان گیری iTunes نیست.


همه ما می دانیم که پشتیبان گیری از ابر معنی دارد ، و همه ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که مهمترین داده های ما حداقل در یک مکان دیگر تکرار می شود. ابر مقادیر زیادی از فضای ذخیره سازی مناسب را ارائه می دهد ، ایده آل برای این منظور دقیق.

چرا از موسیقی خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید?

با گذشت زمان ، بیشتر ما مجموعه های عظیمی از موسیقی را در لپ تاپ ها ، تلفن های هوشمند ، پخش کننده موسیقی و تبلت های خود جمع کرده ایم. اگر ساعت ها برای تبدیل سی دی به MP3 یا حتی ضبط کردن سوابق وینیل گرانبها به رایانه خود صرف کرده اید ، در صورت عدم نمایش پخش کننده موسیقی یا خرابی هارد دیسک ، می توانید اطمینان حاصل کنید که این فایل ها در ابر کپی شده اند..

اپل موسیقی
اپل موسیقی

اما تهیه نسخه پشتیبان موسیقی یک عجیب جالب است. محدودیت هایی دارد که می تواند آن را به انتخاب بسیار ضعیفی تبدیل کند. با کمال تعجب ، سرویس ابری خود اپل ، iTunes Match ، برای تهیه نسخه پشتیبان از راه دور واقعی از فایل های موسیقی شما مناسب نیست. بسیار مهم است که محدودیت های آن را درک کنید. پس از ثبت نام در iTunes Match ، نمی توانید بازپرداخت دریافت کنید. و اگر آن را به طور کامل نفهمید ، ممکن است از دست دادن موسیقی خود را به خوبی متوقف کنید.

iTunes Match: آنچه در آن است

اپل بازی iTunes را به عنوان راهی برای همگام سازی موسیقی در دستگاه های مختلف در ابر معرفی کرد. این پرونده ها را در هر دستگاه مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و آنها را در دسترس سایر کاربران قرار می دهد ، با استفاده از ذخیره آنلاین فایل در ابر به عنوان یک مخزن مرکزی..

بزرگترین نقطه فروش آن ، بروزرسانی خودکار آن از پرونده های 128kbps به کیفیت 256kbps است. همچنین ، iTunes Match به شما امکان می دهد از هر مکانی به هر پرونده ای در کتابخانه iTunes خود دسترسی پیدا کنید ، به شرط اتصال به ابر و یک دستگاه iOS که به حساب شما ثبت شده است..

iTunes Match: آنچه که نیست

بخش مهم این است: iTunes Match ممکن است یک نوع ذخیره آنلاین فایل را ارائه دهد ، این یک سرویس پشتیبان ابری از راه دور برای موسیقی نیست. iTunes Match کپی مشابه پرونده های شما را در ابر ایجاد نمی کند. این تصمیم می گیرد که چگونه بدون مداخله کتابخانه خود را پردازش کنید.

هنگامی که موسیقی با ابر و همگام سازی با ابر ، iTunes Match نسخه های مربوط به کتابخانه خود را با پرونده های پراکنده یا وارد شده خود مخلوط می کند ، و گاهی اوقات ترکیبی بی دست و پا ایجاد می کند. شما ممکن است آهنگ هایی با همان عنوان یا ابرداده با نسخه Apple از دست دهید. به عنوان مثال ، ضبط مستقیم ممکن است نادرست با نسخه آلبوم موجود در ابر مطابقت داشته باشد. وقتی می خواهید آن را بارگیری کنید ، نسخه اصلی شما از بین می رود.


© FutUndBeidl

آهنگ ها با اشعار صریح گاهی بارگیری می شوند با نسخه های سانسور شده هنگام بارگیری از ابر. 

اگر موسیقی را از دستگاه های خود حذف کنید ، هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده بتوانید آن موسیقی را از ابر بازیابی کنید. اگر اپل iTunes Match را خاموش کند یا به دلایلی حساب شما را غیرفعال کند ، موسیقی شما به خوبی از بین خواهد رفت. بعید به نظر می رسد ، درست است؟ اما یک کاربر Amazon Kindle هنگام غیرفعال کردن حساب کاربری ، تمام محتوای خریداری شده خود را از دست داد. این چیزها متاسفانه اتفاق می افتد.

گزینه های دیگر برای iTunes Match

هنگامی که محدودیت های iTunes Match را درک کردیم ، به راحتی می توان دریافت که این سرویس پشتیبان موسیقی نیست. چند کوتاه کوتاه طول می کشد ، و ممکن است شما با سازش هایی که به خاطر راحتی انجام می شود ، راحت نباشید.

پس، چه چیز جایگزین هست؟ اینجا واقعاً دو انتخاب وجود دارد. یک راه حل ذخیره سازی فایل ابری مانند Dropbox که پشتیبان گیری از راه دور و همگام سازی پرونده را ارائه می دهد. و Backblaze ، ارائه می دهد. پشتیبان یک طرفه از ابر. 

ذخیره آنلاین

هر دو روش پشتیبان تهیه فایل به طور منظم هستند. و در نگاه اول ، شما ممکن است آنها را مناسب شغل ندانید. اما در واقعیت ، آنها خیلی بیشتر از iTunes Match به شما پیشنهاد می دهند. CrashPlan Pro سنتی تر ، مقرون به صرفه تر است اما به طرز قابل بحث و البته کمتری از همه استفاده می شود. با این حال ، می تواند از فایلهای هارد اکسترنال به ابر نسخه پشتیبان تهیه کند ، و آن را به یک راه حل بسیار مناسب برای کتابخانه های بزرگ iTunes تبدیل می کند..

خدماتی مانند Dropbox تعدادی مزیت اضافی را ارائه می دهند که شما را با تجربه چند برابر افزایش به تجربه iTunes Match نزدیک می کند: شما کنترل بیشتری بر روند پشتیبان گیری حفظ می کنید. به عنوان مثال ، می توانید پرونده هایی را که نمی خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید ، مانند ضبط های شخصی شخصی خود ، حذف کنید.

شما با اکوسیستم Google یا Apple ارتباط ندارید. اگر مایل به استفاده از iTunes نیستید ، این یک نکته بزرگ به علاوه خود است. هیچ محدودیتی برای دستگاه وجود ندارد: شما می توانید برنامه ها را در هر دستگاه و هر سیستم عامل نصب کنید. هیچ محدودیتی در اندازه پرونده وجود ندارد ، با فرض اینکه شما فضای کافی برای ذخیره سازی فضای ابر را برای استفاده در موسیقی خود خریداری کنید.

نتیجه

می توانید با استفاده از یک سرویس شخص ثالث مانند Tunebox (iOS) یا MusicDropNPlayLite (Android) ، موسیقی را از Dropbox پخش کنید. قطعاً داد و ستد هزینه است. در حالی که iTunes Match سالانه 24.99 دلار برای 25،000 آهنگ هزینه می کند ، Dropbox در برنامه 2 گیگابایتی رایگان خود 480 آهنگ را فراهم می کند. مگر اینکه برای 200 گیگابایت 0.99 دلار بپردازید (که تقریباً 20،000 آهنگ با کیفیت بالا دارد)

مزایای خدماتی مانند Dropbox یا Backblaze مشخص است و ممکن است پول اضافی برای تهیه نسخه پشتیبان از موسیقی ابری واقعی هزینه صرف کند. آیا می خواهید درباره تهیه نسخه پشتیبان از کتابخانه iTunes خود اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ با راهنمای مفید ما مشورت کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map