پشتیبان گیری آنلاین Battle Royale: IDrive vs CrashPlan vs Backblaze

افراد مختلف نیازهای متفاوتی دارند و به همان اندازه با پشتیبان ابری صادق است. بهترین مسیر پشتیبان گیری ابری برای یک نفر اغلب می تواند نوبت اشتباهی برای شخص دیگر باشد. بدتر اینکه ، انتخاب نادرست بر اساس یک بررسی نسخه پشتیبان از ابر می تواند هزینه و وقت شما را به همراه داشته باشد.

برای کمک به شما در تصمیم گیری بهتر برای تهیه نسخه پشتیبان از نیازهای خود ، تصمیم گرفتیم به سه راه حل پشتیبان مورد علاقه خود بپردازیم: IDrive، CrashPlan و Backblaze. در Cloudward.net ، ما همه در مورد راحتی هستیم.

چرا از Cloud Backup استفاده می کنیم

این واقعیت است که شما این مقاله را می خوانید ، بدان معنی است که شما حداقل برخی از مزایای ذخیره داده های خود را در ابر درک کرده اید.

تهیه نسخه پشتیبان از ابرهایی که هنوز در تاریکی هستند ، به شما امکان می دهد داده های هارد دیسک خود را برای حفظ امنیت به یک مرکز داده از راه دور ارسال کنید. با ذخیره سازی داده های خود از راه دور ، این احتمال را دارید که خرابی دیسک سخت ، آسیب جسمی ، سرقت ، ویروس ها یا باج افزار شما را از پرونده های ارزشمند شما جدا کند..

احتمالاً تفاوتهای اساسی بین پشتیبان گیری از ابر و ذخیره سازی ابر را نیز درک کرده اید. یعنی ، در حالی که راه حل های ذخیره سازی ابری مانند Google Drive و Sync.com برای بهره وری کار خارق العاده هستند ، اما آنها برای محافظت موثر از هارد دیسک شما طراحی نشده اند.

بزرگترین مسئله در مورد استفاده از فضای ذخیره سازی ابری برای تهیه نسخه پشتیبان ، این است که چنین ابزارهایی معمولاً از مدل Dropbox پیروی می کنند و باعث می شوند هر پرونده ای را که می خواهید برای محافظت در یک پوشه همگام سازی تخصصی استفاده کنید ، انتقال دهید. در حالی که این کار جریان کاری شما را ساده تر می کند ، راهی مناسب برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های شما نیست زیرا نادیده گرفتن محتوای مهم را آسان می کند.

از طرف دیگر ، راه حل های پشتیبان ابری ، به شما امکان می دهد پوشه ها و پرونده ها را برای تهیه نسخه پشتیبان از شما برچسب گذاری کنید ، بدون توجه به اینکه در سیستم پرونده شما قرار دارند. بسیاری مانند Carbonite و Backblaze حتی این فرایند را به صورت خودکار انجام می دهند ، بنابراین نیازی نیست نگران این باشید که از تک تک اسناد ، فیلم ها یا عکس های موجود در دیسک سخت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

بر خلاف راه حل های ذخیره سازی ابر ، اکثر راه حل های پشتیبان ابری همچنین دارای برنامه ریز پشتیبان و سایر ابزارها هستند تا به مدیریت فرآیند کمک کنند تا منابع به دست نیایند و از انجام کارهای شما جلوگیری می کنند.

Match: IDrive vs CrashPlan vs Backblaze

بسیاری از راه حل های عالی نسخه پشتیبان تهیه ابر موجود است. دو مورد دلخواه Cloudward.net ، SpiderOak بسیار امن و کاربرپسند Carbonite ، در این مقاله ارائه نمی شوند. با این وجود مطمئن باشید ، زیرا مطالب زیادی را در مورد هر دو سرویس نوشتیم.

ما در این مقاله ویژگی های IDrive ، CrashPlan و Backblaze را انتخاب کردیم زیرا آنها یک مطالعه موردی جالب را در مورد چگونگی دستیابی به محصولات پشتیبان ابری با وجود داشتن هدف مشابه در ذهن شما ارائه می دهند. این تفاوتها در بخشی از بهترین نسخه پشتیبان تهیه آنلاین بصورت آنلاین در 2017 مشخص شده است.

در آن دوره ، سه سرویس برجسته ما در چهار از پنج دسته بندی رتبه های برتر را کسب کردند:

 • بهترین نسخه پشتیبان تهیه نامحدود: CrashPlan
 • ساده ترین نسخه پشتیبان ابری: Backblaze
 • بهترین نسخه پشتیبان تهیه ابر با همگام سازی: IDrive
 • بهترین نسخه پشتیبان تهیه ابر تجاری: IDrive

در رده بندی های سال 2017 ما برای بهترین نسخه پشتیبان تهیه کلاد ابر ، که می توانید در همان مقاله ، IDrive ، CrashPlan و Backblaze به ترتیب اول ، دوم و سوم را پیدا کنید. نه تنها این سه راه حل پشتیبان ابری بهترین گزینه های مصرف کننده در دسترس هستند ، بلکه به دلایل بسیار متفاوتی امتیاز برتر را کسب می کنند.

در حال آمدن ، ما در طول 5 دور از تجزیه و تحلیل نقطه به نقطه ، جوانب مثبت و منفی هر سرویس را مرور خواهیم کرد: برنامه قیمت ، ابزار ، ویژگی ، سرعت و امنیت. اگر می خواهید عناوین مربوط به آنچه را که ما درباره این خدمات دوست داریم ، دریافت کنید ، بررسی های ویدیوی ما را در زیر بررسی کنید.

نقد ویدیوی IDrive

مرور فیلم CrashPlan

Backblaze Review Video

دور اول: برنامه های قیمت

در مرحله اول ، ما به محدودیت های هزینه و هزینه پشتیبان خواهیم پرداخت تا به شما کمک کنیم تا تعیین کنید که کدام راه حل به بهترین وجه برای بودجه و نیازهای داده شما مناسب است.

من رانندگی می کنم

شاید بدیهی ترین چیزی که IDrive را از جمع خدمات پشتیبان گیری آنلاین جدا می کند این باشد که تمام برنامه های آن ، از پایه تا کسب و کار ، به شما امکان می دهد تا با یک اشتراک واحد ، از دستگاه های نامحدود پشتیبان تهیه کنید. اکثر ارائه دهندگان یا شما را به یک دستگاه محدود می کنند و یا اینکه شما را برای یک برنامه گران تر چند رایانه ای ثبت نام کنند. این شامل CrashPlan و Backblaze است.

با این حال ، IDrive فضای ذخیره سازی نامحدودی را در اختیار شما قرار نمی دهد ، همچنین این یک استراحت از مدل مورد استفاده در بسیاری دیگر از سرویس های پشتیبان ابری برتر است. اگر به این موضوع فکر کنید جای تعجب آور نیست ، از آنجا که ارائه فضای ذخیره نامحدود و تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه نامحدود هوشمندانه ترین استراتژی تجاری نخواهد بود.

تمام برنامه های IDrive همچنین دارای سطل جداگانه اما مساوی از فضای پشتیبان و همگام سازی هستند. تعداد بسیار کمی از خدمات پشتیبان رقیب همگام سازی ، یک جزء اصلی ذخیره سازی ابر را ارائه می دهند. به ویژه استثنائات شامل Livedrive ، Sugarsync و SpiderOak است.

IDrive یک برنامه رایگان ارائه می دهد ، اما با توجه به اینکه به 5 گیگابایت فضای پشتیبان محدود شده است (+ 5 گیگابایت فضای همگام سازی) ، احتمالاً برای بیشتر نسخه های پشتیبان درایو دیسک کافی نخواهد بود. با این حال ، دو برنامه اصلی شخصی باید این کار را انجام دهند.

هر دو رده نیاز دارند که شما یک سال پیش پرداخت کنید. با این حال ، IDrive در حال حاضر 25 درصد تخفیف در 12 ماه اول خدمات ارائه می دهد. اگر پیش از 24 ماه پرداخت کنید می توانید پنجاه درصد در سال اول پس انداز کنید.

با تخفیف یک ساله در برنامه 1 ترابایت ، آنچه نیاز بیشتر کاربران است ، فقط 4.34 دلار در ماه کار می کند – یک معامله در بخش پشتیبان ابری.

SMB و متخصصان فناوری اطلاعات ممکن است بیشتر با وسوسه برنامه های تجاری IDrive ، که ویژگی های دیگری مانند حساب های فرعی ، پشتیبان گیری از سرور و پشتیبانی از اولویت ها را ارائه می دهند.

گزینه های ماهانه برای چهار برنامه گران ترین موجود است ، اما شما می توانید با پرداخت یک سال پیش از آن ، دو ماه رایگان دریافت کنید. هم اکنون ، IDrive تخفیف 25 درصدی اضافی را نیز در مشترکین برنامه سالانه مشاغل ارائه می دهد.

CrashPlan

CrashPlan به شما امکان می دهد از داده های نامحدود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، اما چند دستگاه را می توانید پشتیبان تهیه کنید.

دقیقاً هیچ نسخه رایگان از CrashPlan وجود ندارد ، اما می توانید آن را در درایو تست 30 روزه بکشید تا ببینید چگونه دوست دارید. پس از آن ، می توانید از رابط CrashPlan برای مدیریت درایو خارجی داخلی خود استفاده کنید ، اما از پشتیبان گیری آنلاین قطع می شوید.

CrashPlan دارای دو برنامه اساسی مصرف کننده است.

CrashPlan همچنین یک برنامه تجاری گران قیمت است که در هر رایانه 10 دلار در هر ماه قیمت گذاری می شود. با برنامه های تجاری ، کنترل های مدیر و داشبورد دیگری به علاوه پشتیبانی تلفنی 24/7 دریافت می کنید.

خاموش کردن

ساختار قیمت گذاری Backblaze به همان اندازه ساده است.

هیچ برنامه رایگان وجود ندارد ، اگرچه در آنجا می توانید 15 روز قبل از ارتکاب ، Backblaze را امتحان کنید. Backblaze همچنین هیچ نوع برنامه خانوادگی یا تخفیفی برای چند رایانه ارائه نمی دهد.

هرچند یک برنامه تجاری وجود دارد که هر رایانه 50 دلار در هر سال قیمت دارد. این همان هزینه ثبت نام برای یک سال خدمات برنامه شخصی است. تفاوت این است که برنامه کسب و کار برای پیگیری صورتحساب و تهیه گزارش ، برخی از کنترل های مدیریت را به شما می دهد.

افکار دور یک:

همانطور که مشاهده می کنید ، تفاوت های بسیار بزرگی بین مدل قیمت گذاری هر سرویس وجود دارد. به طور خلاصه:

 • IDrive مجموعه ای پیچیده از گزینه های قیمت گذاری را ارائه می دهد
 • Backblaze از یک رویکرد حداقلی برخوردار است
 • CrashPlan چیزی از یک میانه ارائه می دهد

جالب اینجاست که این سه رویکرد برای قیمت گذاری اساساً با سایر جنبه های چگونگی نزدیک شدن هر سرویس به تجارت پشتیبان مطابقت دارد ، که در دوره های آینده شاهد آن خواهیم بود.

کدام یک از بهترین رویکردها در هنگام ارزشیابی است؟ اگر فقط یک رایانه برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، احتمالاً Backblaze است. این برنامه 5 ماهه به ماه با هزینه سالانه CrashPlan مطابقت دارد. در مقایسه با برنامه سالانه خود ، اگر ماهانه به ماه بروید ، 10 دلار بیشتر در سال پرداخت می کنید. با این حال ، لوکس بودن امکان لغو کردن در هر زمان ، یکی از کاربران است که آرزو می کنند.

اگر فکر نمی کنید که یک سال قبل از آن پرداخت کنید ، اگر فقط به دنبال تهیه نسخه پشتیبان از یک رایانه هستید ، هزینه سالانه Backblaze بهترین پیشنهاد است..

اگر چند رایانه دارید و از کل داده های کمتر از 1 ترابایت ، اطلاعات IDRive حس بیشتری می کند. اگر سه نسخه یا بیشتر از رایانه برای تهیه نسخه پشتیبان و بیش از 1 ترابایت دارید ، CrashPlan باید انتخاب شما باشد. 13.99 دلار در ماه برای تهیه پشتیبان نامحدود در رایانه های 2-10 یک معامله است.

برنده: IDrive

دور دوم: ابزار

در طول دو دور ، ما به پشتیبانی سیستم عامل ، ابزارهای رومیزی ، دسترسی به مرورگر و دسترسی به موبایل نگاه خواهیم کرد.

من رانندگی می کنم

IDrive با طیف گسترده تری از سیستم عامل ها نسبت به بیشتر راه حل های پشتیبان ابری کار می کند ، این یک مزیت خوب برای خدمتی است که به شما امکان می دهد از دستگاه های نامحدود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برنامه های دسک تاپ هم برای ویندوز و هم برای Mac در دسترس هستند ، اما برای لینوکس نیست. رابط کاربری خود را با قابلیت های بسته بندی شده است.

چشمان کار ساده ای نیست ، اما سهولت در داشتن بسیاری از ویژگی های یک کلیک یا دو فاصله به معنای حفر کمتر در منوها است.

در امتداد سمت چپ ، زبانه های مفید برای قابلیت های اساسی IDrive پیدا خواهید کرد: پشتیبان گیری ، بازیابی ، برنامه ریزی ، همگام سازی ، پشتیبان گیری از سرور و تنظیمات. ما در دور بعدی به چند ویژگی خاص از این برگه ها می پردازیم. توجه داشته باشید که برگه پشتیبان گیری سرور برای کاربران حساب کاربری است.

در حالی که بیشتر مدیریت پشتیبان شما از طریق ابزار دسک تاپ اداره می شود ، رابط وب IDrive نیز از نظر ویژگی غنی است و شاید استفاده از آن کمی ساده تر باشد.

در بیشتر موارد ، شما می توانید از واسط وب استفاده کنید تا محتوای ذخیره شده را از یک مرورگر دریافت کنید ، این کار برای زمانی که در رایانه ای هستید که برنامه IDrive را نصب نکند ، مفید است..

دسترسی به تلفن همراه به داده های پشتیبان ابری شما با برنامه های قابل بارگیری برای Android ، iOS (iPhone ، iPad) و Windows Phone قابل دستیابی است.

بیشتر خدمات پشتیبان گیری آنلاین فقط به شما امکان می دهند از طریق برنامه تلفن همراه به داده های ذخیره شده دسترسی پیدا کنید ، اما IDrive در واقع به شما امکان می دهد از داده های تلفن همراه نیز نسخه پشتیبان تهیه کنید. این شامل:

 • فیلم های
 • عکس
 • لیست تماس با ما
 • رویدادهای تقویم

کاربران Android همچنین می توانند از متن ها ، گزارش های تماس و برنامه ها نسخه پشتیبان تهیه کنند.

علاوه بر محتوای دستگاه ها ، IDrive کار دیگری را انجام می دهد که بیشتر نسخه های پشتیبان ابری انجام نمی دهند: به شما امکان می دهد از حساب های رسانه های اجتماعی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. این شامل هم فیس بوک و هم اینستاگرام است.

برنامه های IDrive Business همچنین شامل توانایی تهیه نسخه پشتیبان از سرورهای لینوکس است و همچنین به چندین پلتفرم تجاری محبوب مانند MS SQL Server ، VMWare و Oracle نمی پردازد..

CrashPlan

CrashPlan دارای برنامه های دسک تاپ در دسترس برای ویندوز ، مک و لینوکس است. رابط دسک تاپ ترکیبی زیبا از زیبایی شناسی و ویژگی های ورزشی است.

در سمت چپ ، برگه‌های منو را برای تهیه نسخه پشتیبان ، بازیابی ، تنظیمات ، تاریخچه ، دوستان و مقصد پیدا خواهید کرد. تجربه به لطف طراحی منو بهتر در هر برگه تقریباً به اندازه کار با IDrive بسیار دشوار نیست. همچنین به نظر می رسد نگاه دو تایی راحت تر است و به حداقل رساندن حواس پرتی کمک می کند.

CrashPlan همچنین دسترسی مبتنی بر مرورگر را در اختیار مشترکین قرار می دهد تا بتوانید بدون نیاز به بارگیری ابزار دسک تاپ ، اطلاعات خود را از هر جایی دریافت کنید.

رابط کاربری وب دقیقاً درست مثل ابزار دسک تاپ ساده و شهودی است.

برنامه های تلفن همراه CrashPlan برای Android ، iPhone و iPad در دسترس هستند. برنامه های تلفن همراه برای دسترسی به محتوای ذخیره شده شما خوب کار می کنند ، اما نمی توان از آنها برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های تلفن استفاده کرد. برنامه تجاری CrashPlan نمی تواند برای پشتیبان گیری از سرور لینوکس ، Oracle ، SharePoint یا سایر سیستم عامل های مورد علاقه مشاغل مورد استفاده قرار گیرد.

خاموش کردن

Backblaze از پشتیبان گیری برای Windows و Mac پشتیبانی می کند. رابط دسک تاپ برای هر سیستم عامل دارای حداقلی ترین طراحی برای هر سرویس پشتیبان گیری آنلاین است که ما آزمایش کرده ایم. این دلیل بزرگی است که به دلیل ساده ترین پشتیبان گیری از ابر ، مقام اول در رده بندی های سال 2017 ما را بدست آورد.

دکمه هایی برای مکث و شروع به کار پشتیبان گیری ، بازیابی اطلاعات و تغییر تنظیمات وجود دارد. گذشته از چند خط اصلی اطلاعات ، تقریباً همه چیزهایی که می یابید وجود دارد.

این رویکرد زیبا و ساده باعث می شود تا کاربران با صرفه جویی در فن آوری کمتر از این غافل نشوند. همراه با چند ویژگی تعریف شده که ما به زودی به آنها خواهیم پرداخت ، طراحی به شما کمک می کند تا کل فرایند تهیه پشتیبان تا حد ممکن نامرئی شود.

مانند IDrive و CrashPlan ، در صورت عدم دستیابی به رایانه شما یا خراب شدن هارد دیسک شما ، در واقع در صورت عدم دستیابی به رایانه شما مفید نیست و یا درایو دیسک شما واقعاًً به روشی برای دسترسی به داده های ذخیره شده از مرورگر استفاده می کنید..

Backblaze دارای برنامه های موبایل برای Android ، iOS و iPad است. مانند CrashPlan ، برنامه ها بیشتر برای مشاهده و اشتراک محتوای ذخیره شده استفاده می شوند.

دور دو فکر

یک بار دیگر ، سه راه حل پشتیبان تهیه شده برجسته تر از آنچه فکر می کنید ممکن است جدا کنید.

IDrive از سیستم عامل های بیشتری نسبت به CrashPlan و Backblaze پشتیبانی می کند ، از جمله نسخه پشتیبان تهیه موبایل. گزینه های بیشتر پلتفرم کسب و کار همچنین به این معنی است که احتمالاً IDrive بیشتر از دو سرویس دیگر برای مشاغل جذاب است ، به همین دلیل ما در بهترین نسخه پشتیبان ابری برای رتبه بندی کسب و کار به آن بهترین امتیاز را داده ایم..

گفته می شود ، IDrive دارای رابط های پیچیده تری نسبت به سایر سرویس های پشتیبان ابری است. این ممکن است مورد استفاده کاربران فنی قرار گرفته و افرادی که دوست دارند در نظارت بر روال پشتیبان گیری خود بسیار نقش داشته باشند ، جذاب باشد. برخی دیگر ممکن است آن را بیشعور بدانند.

Backblaze با کاهش رابط کاربری خود به حداقل آن چیزی که شما نیاز دارید ، مخالف عمل می کند ، و برای بسیاری از افراد نیز جذاب خواهد بود. CrashPlan ، البته ، رویکردی متعادل به وجود می آورد و گزینه هایی را با ظاهری ساده تر ترکیب می کند.

با وجود پیچیدگی ، دشوار نیست که به دلیل پشتیبانی پشتیبانی موبایل و گزینه های بستر تجاری آن ، به IDrive دور بزنید. فقط آرزو می کنیم که برنامه شخصی آن دارای یک ابزار دسکتاپ لینوکس باشد.

برنده: IDrive

دور سه: ویژگی ها

ما در مورد قیمت گذاری صحبت کرده ایم و به ابزارها نگاه کرده ایم. در طول این بخش ، ویژگی ها را تجزیه خواهیم کرد.

من رانندگی می کنم

مانند هر نسخه پشتیبان ابری خوب ، IDrive به شما امکان می دهد تا از پشتیبان گیری روزمره برای زمانی که برای شب استفاده می کنید ، برنامه ریزی کنید. تهیه نسخه پشتیبان خود از برگه برنامه زمانبندی IDrive.

همانطور که ممکن است از IDrive انتظار داشته باشید ، برنامه زمانبندی با گزینه ها بارگیری می شود. می توانید زمان شروع و پایان را تنظیم کنید ، نسخه پشتیبان تهیه را به روزهای خاصی از هفته محدود کرده و اعلان هایی را برای آگاهی شما ایجاد کنید.

علاوه بر تهیه نسخه پشتیبان برنامه ریزی شده ، IDrive از فایلهای با اندازه 500 مگابایت نیز تهیه پشتیبان مداوم می کند. خدمات پشتیبان گیری از ابر معمولاً این ویژگی را “پشتیبان گیری مداوم” می نامند. با استفاده از IDrive نسخه پشتیبان تهیه مداوم می تواند نزدیک به زمان واقعی یا هر 10 ، 30 یا حتی 60 دقیقه تنظیم شود.

هنگام نصب IDrive ، به طور خودکار پوشه های خاصی را برای تهیه نسخه پشتیبان از شما نشان می دهد تا تمام اسناد ، عکس ها و فیلم های شما را ضبط کند. با این وجود هیچ محدودیتی در نوع پرونده وجود ندارد که از IDrive پشتیبان تهیه شود. می توانید هر برگه یا پوشه ای را که می خواهید از برگه پشتیبان ذخیره کنید ، علامت گذاری کنید.

برنامه دسک تاپ به شما امکان می دهد آن انتخاب ها را هم به ابر IDrive و هم به یک هارد اکسترنال ارسال کنید. قادر به انجام هر دو مفید است: این هوشمند است که نسخه های محلی و از راه دور داده های خود را حفظ کنید اما یک مشکل برای مدیریت جداگانه این فرآیندها.

ما ذکر کردیم که IDrive یک سطل داده جداگانه برای “همگام سازی” به کاربران می دهد. همگام سازی یک ویژگی بهره وری کار است که به طور خودکار محتوا را در دستگاه های شما تراز می کند. این ایده این است که شما بدون نیاز به انتقال محتوای کار با فلش درایو می توانید از دستگاه به دستگاه دیگر پرش کنید.

هر پرونده ذخیره شده در نسخه پشتیبان یا همگام سازی نیز می تواند با تولید یک لینک URL به اشتراک گذاشته شود. پیوندها را می توان برای گیرندگان ایمیل ارسال کرد یا در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

IDrive همچنین از نسخه سازی فایل پشتیبانی می کند. نسخه سازی پرونده به شما امکان می دهد به نسخه های قبلی فایل ها برگردید. این به شما کمک می کند تا تغییرات ناخواسته را خنثی کنید و خطر فساد پرونده ها را کاهش دهید ، از جمله مواردی که ناشی از باج افزار است. IDrive 10 نسخه اخیر هر پرونده ذخیره شده در نسخه پشتیبان یا همگام سازی را حفظ می کند. موارد حذف شده نیز به مدت 30 روز نگهداری می شوند.

CrashPlan

برخلاف IDrive ، CrashPlan پیش فرض پشتیبان گیری مداوم را نشان می دهد و اندازه پرونده های پشتیبان گیری را به طور مداوم محدود نمی کند..

تهیه نسخه پشتیبان مداوم به شما اطمینان می دهد که هرگز یک پرونده را از دست نخواهید داد و CrashPlan با فشرده سازی فایل کار خوبی را انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که فرآیند تهیه نسخه پشتیبان از منابع سیستم تأثیر نمی گذارد. با این حال ، کسانی که قدرت محاسباتی کمتری دارند ممکن است بخواهند از پشتیبان گیری برنامه ریزی شده استفاده کنند ، که این نیز گزینه ای است.

برنامه ریز CrashPlan بسیار سر راست است. می توانید زمان شروع و پایان را تنظیم کرده و روزهای هفته را که پشتیبان گیری در آن اجرا شده است فعال یا غیرفعال کنید.

CrashPlan هنگام نصب آن ، پوشه های خاصی را برای تهیه نسخه پشتیبان تگ می کند. همچنین هیچ محدودیتی در نوع پرونده با CrashPlan وجود ندارد. برچسب زدن برای تهیه نسخه پشتیبان از طریق درخت پرونده در برگه پشتیبان انجام می شود.

مانند IDrive ، روند انتخاب می تواند کمی خسته کننده باشد. همچنین ، نادیده گرفتن پرونده ها و پوشه هایی که می خواهید ذخیره کنید بسیار ساده است. CrashPlan به شما امکان می دهد پشتیبان تهیه درایو خارجی از ابزار دسک تاپ را مدیریت کنید ، اما این یک وقت پس انداز بزرگ است.

همچنین می توانید از CrashPlan برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های هارد دیسک خود در رایانه یک دوست استفاده کنید ، که این یک ویژگی منحصر به فرد برای این سرویس است. دوست شما به این پرونده ها دسترسی نخواهد داشت مگر اینکه شما نیز آنها را بخواهید ، و آنها مجبور نیستند خود مشترک مشترک CrashPlan باشند.

نکته دیگری که ما در مورد CrashPlan دوست داریم این است که داده های نامحدود را نمی پسندد. می توانید از فایلهای با اندازه نامحدود نسخه پشتیبان تهیه کرده و حتی نسخه های نامحدود هر پرونده را نیز حفظ کنید. شما حتی می توانید فایل های حذف شده را به طور نامحدود حفظ کنید. این انعطاف پذیری به CrashPlan کمک کرد تا گروه ما را برای بهترین نسخه پشتیبان تهیه ابر نامحدود برای سال 2017 بدست آورد. CrashPlan از اشتراک فایل پشتیبانی نمی کند..

خاموش کردن

Backblaze به شما امکان می دهد از داده های پشتیبان بطور مداوم ، تنظیم یک برنامه روزانه یا فقط پشتیبان گیری از دستور استفاده کنید. نسخه پشتیبان تهیه مداوم پیش فرض است ، هر چند. برنامه Backblaze تقریباً خیلی ساده است ، و آن را یکی از معدود مواقع رویکرد مینیمالیستی سرویس برمی گرداند تا کمی آن را نیش بزند.

برخلاف سایر سرویس های پشتیبان ابری ، نمی توانید روزهای هفته را تعیین کنید. شما یک زمان شروع و پایان را مشخص می کنید – و این همان است.

فرآیند تهیه نسخه پشتیبان از Backblaze با روند انتخاب پرونده خود متمایز است. لازم نیست وقت خود را برای جستجوی پوشه ها و پرونده هایی که می خواهید برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید ، از طریق درخت پرونده خود صرف کند. در عوض ، Backblaze کار را برای شما انجام می دهد و به محض اتمام نصب ، تمام پرونده های انواع خاص را بطور خودکار پیدا کرده و از آنها نسخه پشتیبان تهیه می کنید.

انتخاب پرونده پیش فرض شامل موارد زیر است:

 • عکس
 • فیلم های
 • موسیقی
 • اسناد
 • داده ها

در حالی که Backblaze فضای پشتیبان نامحدود را ارائه می دهد ، برخی از انواع فایل ها برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه نمی شوند تا بتوانند تنگنای پهنای باند را کاهش دهند. اینها شامل فایلهای مختلف سیستم و فایلهای اینترنتی موقت است.

در صورت تمایل می توانید با مراجعه به برگه “محرومیت” در تنظیمات ، انواع فایل را پشتیبانی کنید.

علاوه بر تهیه نسخه پشتیبان از هارد دیسک رایانه ، می توانید با اتصال آنها به رایانه خود از طریق USB یا Firewire ، از درایوهای خارجی نیز تهیه کنید. با این حال ، برخلاف IDrive و CrashPlan ، رابط Backblaze به شما اجازه نمی دهد تا از این درایوهای پشتیبان تهیه کنید. شما باید این کار را به صورت دستی انجام دهید.

ناامید کننده تر این است که Backblaze همچنین فقط از نسخه سازی فایل پشتیبانی می کند و حفظ فایل را تا 30 روز حذف می کند. با توجه به اینکه این سرویس نامحدود است ، خوب است که Backblaze را با نسخه نامحدود مانند CrashPlan دو برابر کنید.

دور سه فکر

رویکرد ساده Backblaze برای تهیه نسخه پشتیبان از فایلها آن چیزی است که آن را از سایر سرویس های پشتیبان ابری جدا می کند. فقط Carbonite از این نظر نزدیک است – و نه بسیار. درک این مسئله آسان است که چرا IDrive ، محدود کردن میزان پشتیبانی از داده های کاربران ، به یک رویکرد محدودتر و کنترل شده توسط کاربر نیاز دارد. با این حال ، CrashPlan باید از این شکایت پیروی کند.

با این کار ، نسخه نویسی محدود Backblaze یک نگرانی است ، به خصوص اگر با حمله باج افزار مخفی مواجه شوید که محتوای آن را که اخیراً بروزرسانی نشده است ، خراب می کند. در حالی که CrashPlan مدیریت بیشتری می کند ، نسخه نامحدود و گزاره ارزش قاتل محافظت از فایل حذف شده است.

اگرچه ما از همگام سازی IDrive استفاده می کنیم ، که به آن اجازه می دهد تا نه تنها در فضای پشتیبان رقابت کند بلکه خود را به عنوان یک رقیب امن ذخیره سازی ابر در قالب Sync.com قرار دهد. (ما در مورد پنجمین دور درباره امنیت صحبت خواهیم کرد).

برنده: IDrive

دور چهارم: سرعت

تهیه نسخه پشتیبان می تواند به خصوص با سرعت متوسط ​​اینترنت و پرونده های بزرگ ، ناامید کننده باشد. در طول این دور ، ما چگونگی حضور سه مدعی ما در مسابقه انتقال پرونده را می سنجیم ، بنابراین نیازی نیست که راه سخت را پیدا کنید. ما قول می دهیم آن را سریع انجام دهیم.

مقایسه سرعت

به منظور آزمایش هر ارائه دهنده ، یک پوشه فشرده 500 گیگابایتی پر از انواع فایل های مختلف آماده کردیم. سپس ، به IDrive ، CrashPlan و Backblaze اجازه می دهیم پوشه را یکی پس از دیگری بارگذاری کنند.

این آزمایشات در همان دستگاه انجام شده است. ما Wi-Fi را خاموش کردیم و کامپیوتر خود را مستقیماً به مودم وصل کردیم تا نوسانات پهنای باند را محدود کنیم. برای از بین بردن نوسانات پهنای باند ، این آزمایشات با خاموش کردن Wi-Fi انجام شد و رایانه من مستقیماً به مودم رایانه من وصل شد..

طبق سرعت speedtest.net ، سرعت بارگیری / بارگذاری در زمان تست به طور متوسط ​​120Mbps / 12Mbps است.

زمان بارگذاریزمان بارگیری
من رانندگی می کنم10:500:25
CrashPlan6:30۰:۳۸
خاموش کردن8:40۰:۴۲

به طور کلی ، زمان بارگذاری بزرگتر از منبع سیستم است ، بنابراین پیروزی بارگذاری CrashPlan را کمی بیشتر از برد بارگیری IDrive بدهید..

پشتیبان گیری افزایشی و سرعت زیاد

داده های خام ارائه شده در بالا تصویر کامل نیست.

هر سه سرویس پشتیبان افزایشی را در معماری انتقال پرونده خود دارند. نسخه پشتیبان تهیه افزایشی بدان معنی است که پس از بارگذاری پرونده یک بار ، بارگذاریهای آینده فقط در صورت تغییر پرونده انجام می شود. با این وجود بهتر است ، فقط آن بخش ها (یا بلوک های) پرونده تغییر یافته بارگذاری می شوند.

زیبایی نسخه پشتیبان تهیه شده این است که در مدت زمان لازم برای تهیه نسخه پشتیبان از فایل ، بطور قابل توجهی کاهش می یابد.

علاوه بر این ، هر سه سرویس به شما امکان می دهند سرعت بارگذاری خود را برانید. Throttling وسیله ای برای کنترل میزان استفاده از پهنای باند از خدمات است. در صورت داشتن ارتباط اینترنتی بد ، حداکثر سرعت استفاده از گاز دریایی شما یک امر عادی است ، انجام این کار می تواند توانایی شما را در فعالیت همزمان وب در سایر فعالیت های وب مختل کند (مانند مشاهده محتوای ویدیویی Cloudward.net).

خدمات پست الکترونیکی

IDrive همچنین به سرعت بارگذاری اولیه و بازیابی کامل به همراه سرویس IDrive Express آنها کمک می کند.

IDrive یک هارد اکسترنال با حداکثر 3 ترابایت را به صورت رایگان به شما ارسال می کند. شما داده هایی را که می خواهید از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید را بر روی آن درایو منتقل کرده و دوباره به آن نامه ارسال می کنید. تکنسین های پشتیبانی IDrive داده های شما را بر روی سرورهای خود بارگذاری می کنند. با توجه به اینکه پشتیبان گیری کامل اولیه می تواند روزها یا هفته ها طول بکشد ، این یک مزیت بزرگ است. همچنین در صورت نیاز به بازگردانی کامل سیستم ، IDrive می تواند هارد دیسک را با تمام داده های خود بارگیری کرده و آن را برای شما ارسال کند.

Backblaze سرویس مشابهی را ارائه می دهد ، اما فقط برای بازیابی است. برخلاف IDrive ، شما مجبورید هارد دیسک را از قبل پرداخت کنید ، هرچند ، با هزینه 189 دلار. پس از ارسال دوباره بازپرداخت دریافت خواهید کرد.

دور چهار اندیشه

اگر خدمات پستی IDrive را در نظر بگیرید ، اعلام برنده در این دور تا حدی اشتباه می شود. با این حال ، اکثر کاربران هرگز از IDrive Express استفاده نخواهند کرد و عملیات پشتیبان گیری روزانه به سرعت بارگیری / بارگیری هر سرویس متکی است..

هیچکدام از این سه سرویس شما را در زمان بارگیری از بین نخواهند برد ، اما به نظر می رسد CrashPlan هنگام آپلود کردن دارای حواشی باشد..

برنده دور چهارم: CrashPlan

دور پنجم: امنیت

این که آیا شما یک طرفدار حفظ حریم خصوصی هستید ، صاحب مشاغل با محتوای حساس هستید یا یک شهروند خصوصی محتاط هستید ، با بررسی این نکته که نرم افزار ابری شما نسبت به امنیت متعهد است چگونه باید لیست مصرف کننده شما را تهیه کند. در دور نهایی ما ، چگونه می توانیم از IDrive ، CrashPlan و Backblaze محافظت کنید و از داده های خود در هنگام عبور از اینترنت و در سمت سرور استراحت محافظت می کنیم.

من رانندگی می کنم

IDrive داده ها را با استفاده از اتصالات SSL امن رمزگذاری می کند. این سرویس همچنین داده های شما را هنگام نشستن در مراکز داده خود رمزگذاری می کند ، که از محتوای شما در برابر نقض اطلاعات محافظت می کند. داده های شما در هر دو مورد با رمزگذاری AES 256 بیتی تقسیم می شوند ، پروتکل توصیه شده توسط موسسه ملی استاندارد و فناوری ایالات متحده.

یکی از راه های IDrive خود را با توجه به امنیت داده ها از هم جدا می کند با ارائه گزینه انتخاب رمز کلید یا رمزگذاری به صورت پیش فرض یا کاربر توسط کاربران..

فقط با انتخاب کلید رمزنگاری خود ، فقط شما ، کاربر می توانید محتوای شما را رمزگشایی کنید. این بدان معنی است که IDrive می تواند به عنوان یک راه حل پشتیبان گیری از دانش صفر عمل کند.

در حالی که ما به طور کامل توصیه می کنیم از داده های خود با یک کلید رمزنگاری خصوصی محافظت کنید ، بدانید که اگر رمز عبور IDrive خود را فراموش کرده باشید ، به طور دائم از داده های ابری خود جدا خواهید شد. این بدان معناست که مجبورید دوباره مراحل پشتیبان گیری را دوباره طی کنید.

این که آیا شما با یک کلید پیش فرض بروید یا تنظیم خود را انجام دهید ، تمام رمزگذاری ها قبل از انتقال روی رایانه شما اتفاق می افتد. بسیاری از سرویس های cloud قبل از ذخیره کردن آن روی سرورهای خود ، داده های شما را رمزگشایی و اسکن می کنند. IDrive این کار را نمی کند – آنها آن را رمزگذاری می کنند تا زمانی که شما آن را به عقب برگردانید. این باعث می شود IDrive یک سرویس رمزنگاری به پایان برسد.

CrashPlan

CrashPlan وقتی رمزگذاری می شود احمق نیستید ، داده های خود را با Blowfish 448 بیتی قبل از اینکه دستگاه شما را ترک کند ، scrambling کنید. اکثر رمزنگاری نویسان AES 256 بیتی را امن تر می دانند ، در حالی که علامت گذاری Blowfish به عنوان پروتکل سریعتر سریعتر است.

گفته می شود ، هیچ پروتکل حتی نزدیک به قابل شکستن نیست ، بنابراین بیش از حد در مورد تفاوت نگران نباشید. اطلاعات شما در حین جابجایی بین رایانه و ابر به لطف یک تونل SSL محافظت می شود تا از استراق سمع درست در صورت جلوگیری جلوگیری کند..

به طور معمول ، CrashPlan کلیدهای رمزگذاری را در محل با یک ژنراتور عدد تصادفی ایجاد می کند. با این حال ، مانند IDrive ، این سرویس همچنین به شما امکان می دهد با ایجاد کلید رمزنگاری شخصی ، حریم خصوصی داده های خود را ارتقا دهید.

همچنین می توانید یک رمزعبور بایگانی جداگانه برای بازیابی اطلاعات متفاوت با رمز حساب خود ایجاد کنید.

CrashPlan گزینه امکان تأیید هویت دو عاملی را نیز به شما می دهد. با فعال کردن این ویژگی ، از شما خواسته می شود اعتبار کاربر معمولی خود را به علاوه یک کد یک بار تحویل داده شده از طریق متن یا ایمیل برای دسترسی به داده های خود وارد کنید.

خاموش کردن

Backblaze “فقط” از رمزگذاری AES 128 بیتی استفاده می کند. با این حال ، همان سطح رمزگذاری است که توسط اکثر موسسات مالی استفاده می شود. چندین میلیارد سال طول خواهد کشید تا پیشرفته ترین ابر رایانه های جهان قدرت AES-128 را بی رحمانه کنند.

بیشتر سرویس های ابری با رمزگذاری 256 بیتی ، بخشی از آن برای تضمین خدمات در برابر پیشرفت های آینده و بخشی از آن برای بازاریابی به بالای صفحه می روند..

LIke IDrive و CrashPlan ، داده های شما قبل از ترک رایانه رمزگذاری می شوند و در مراکز داده Backblaze رمزگذاری می شوند. در بین ، SSL آن را در حالت ترانزیت محافظت می کند.

به طور معمول ، Backblaze کلید رمزگذاری را برای شما ایجاد و نگه می دارد. با این حال ، آنها نیز مانند IDrive و Backblaze ، این گزینه را به کاربران ارائه می دهند تا بتوانند کلید مورد نظر خود را ایجاد کنند.

Backblaze بیشتر با CrashPlan با احراز هویت اختیاری دو عاملی مطابقت دارد. نسخه CrashPlan شما را ملزم می کند قبل از دسترسی به داده های خود ، یک کد شش رقمی ارسال شده به تلفن خود را وارد کنید.

دور پنج افکار

هر سه سرویس کار خارق العاده ای را انجام می دهند و گزینه ایجاد کلیدهای رمزنگاری خصوصی را که فقط آنها می دانند در اختیار کاربران قرار می دهد. ما آرزو می کنیم سرویس های ابری بیشتری شامل این گزینه باشند. با وجود خطر از دست رفتن دسترسی شما ، رمزگذاری صفر دانش به بهترین وجه اطمینان می دهد که داده های شما هرگز به خطر نمی افتد. اگر از از دست دادن رمز عبور خود می ترسید ، یک مدیر گذرواژه ابری می تواند کمک کند.

در حالی که IDrive تنها خدمات این سه نفر است که از پروتکل رمزگذاری شده پیشنهادی 256 بیتی توصیه شده استفاده می کند ، اما تنها سرویس تأیید هویت دو عاملی نیز نیست. ما به لطف رمزنگاری کمی بهتر از Backblaze ، این دور را به CrashPlan می دهیم.

با این حال ، این یک محتوای نزدیک است و شما واقعاً نباید نگران باشید که هر یک از این سه سرویس به امنیت چقدر نزدیک می شوند.

برنده دور پنجم: CrashPlan

حکم

اگر ما فقط با برد دور می رفتیم ، احتمالاً این دیدار را بین IDrive و CrashPlan می خوانیم. هر دو سرویس هر دو دور انجام گرفتند. در نهایت ، اگرچه ، تعیین ارزش برای هر یک از این سه سرویس بسته به نیاز داده های شخصی شما متفاوت است.

اگر به دنبال یک راه حل مقرون به صرفه برای تهیه نسخه پشتیبان از چندین رایانه هستید و انتظار دارید که 1TB آن را قطع نکند ، احتمالاً برنامه خانواده CrashPlan بیشترین ارزش را ارائه می دهد. اما اگر فقط به دنبال تهیه نسخه پشتیبان از یک رایانه هستید و دوست ندارید در مورد جزئیات نگران باشید ، احتمالاً Backblaze گزینه بهتری برای شما خواهد بود. ما نمی توانیم کمک کنیم اما رویکرد ساده و مشخص آن در زمینه پشتیبان گیری از ابر را تحسین می کنیم.

از آنجا که ما معتقدیم که اکثر خوانندگان کاربران چند دستگاهی هستند که زیر آستانه 1TB قرار می گیرند ، در نهایت باید این نبرد را به IDrive بدهیم. قابلیت های همگام سازی IDrive ، پشتیبان گیری نامحدود از دستگاه و پشتیبان گیری از موبایل ویژگی های اصلی هستند که شما با اکثر راه حل های پشتیبان ابری پیدا نخواهید کرد اگرچه در چه تعداد داده ای می توانید ذخیره کنید ، مگر اینکه مرتباً با پرونده های عظیمی مانند فیلم با کیفیت بالا سر و کار داشته باشید ، این نگرانی نیست.

فکر کنید اشتباه کردیم؟ ما همیشه از دیدگاه های دیگر باز هستیم. لطفا در نظرات زیر با ما در میان بگذارید ، متشکرم از اینکه بخوانید.

برنده نهایی: IDrive

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me