راهنمای مبتدی در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان ابری با Amazon S3 کار می کند

آمازون S3 ممکن است “سرویس ذخیره سازی ساده” باشد اما فهمیدن چگونگی شروع کار با آن می تواند چیزی به نظر برسد. این بیشتر به این دلیل است که S3 برای کمک به توسعه دهندگان در ساخت ابزارهای رایانش ابری طراحی شده است و فقط یکی از حدود 70 سرویس مختلف موجود در پلتفرم خدمات وب آمازون (AWS) است.


در طول این راهنما ، ما به شما اجمالی می دهیم که چگونه فضای ذخیره سازی با Amazon S3 کار می کند و نحوه تنظیم آن. ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید استراتژی ذخیره سازی ابری و پشتیبان خود را در اطراف S3 با حداقل کار با استفاده از نرم افزار ادغام دوستانه مانند آنچه توسط CloudBerry Labs تهیه شده است ، بسازید.

مناطق ، کلاس ها و هزینه های آمازون S3

در میان سرویس های ذخیره سازی ابری ، تعداد معدودی از مناطق مرکز داده – 14 – در سراسر جهان به عنوان Amazon S3 وجود دارد. دلیل این امر این است که Amazon S3 در همان زیرساختهایی که پلتفرم خرید Amazon.com استفاده می کند ساخته شده است.

مزیت این که شما می توانید منطقه ای را در نزدیکی خود انتخاب کنید این است که باعث کاهش تاخیر می شود و این امر باعث انتقال سریعتر به ابر و از ابر می شود. دومین مزیت مهم استفاده از S3 این است که شما فقط به آنچه استفاده می کنید پرداخت می کنید. این امر باعث می شود S3 بسیار مقیاس پذیر تر از سایر گزینه های ذخیره سازی ابری مانند Backblaze B2 باشد.

قبل از شروع تنظیم S3 ، البته می خواهید هزینه ها را بفهمید. نکته خوب این است که شما فقط به آنچه استفاده می کنید پرداخت می شود ، که به کنترل هزینه کمک می کند. در عین حال ، نفهمیدن چگونگی واریز هزینه ها می تواند منجر به تعجب ناخوشایند شود.

آمازون هم برای هر گیگابایت مسکن تخت و هم نرخ استفاده برای معاملات مختلف شارژ می کند. نرخ ها به نسبت منطقه متفاوت است اما زیاد نیست ، به جز در آمریکای جنوبی که در آن دو برابر هستند.

در اینجا نگاهی به نرخهای ایالات متحده شرقی (ویرجینیا) است:

ردیفاستاندارد در هر گیگاستاندارد – دسترسی نادر به ازای هر گیگابایت
50 سل اول / ماه0.023 دلار0.0125 دلار
450 TB بعدی در ماه0.022 دلار0.0125 دلار
بیش از 500 سل در ماه0.021 دلار0.0125 دلار

“استاندارد” و “دسترسی استاندارد – نادر” دو کلاس ذخیره سازی مختلف هستند که توسط S3 ارائه می شوند. کلاسهای ذخیره سازی به شما امکان می دهند حتی با کاهش نرخ های ذخیره پایه برای داده هایی که نیازی به دسترسی به آنها ندارید ، حتی بیشتر هزینه ها را کنترل کنید.

یک کلاس ذخیره سازی S3 سوم وجود دارد به نام کاهش ذخیره افزایشی که تعداد نسخه های ذخیره شده شما را کاهش می دهد. به علاوه ، یک سرویس ذخیره سازی ابری جداگانه به نام Amazon Glacier وجود دارد که برای بایگانی و بازیابی فاجعه طراحی شده است.

برای هزینه های استفاده ، هرگونه آپلود در Amazon S3 رایگان است. بازیابی در هر گیگابایت در ماه شارژ می شود:

هزینه های بازیابی اطلاعات آمازون S3

1 گیگ اول در ماه رایگان
حداکثر 10 ترابایت در هر ماه0.090 دلار در هر گیگ
40 سل بعدی در هر ماه0.085 دلار در هر گیگ
100 سل بعدی در هر ماه0.070 دلار در هر GB
350 سل بعدی در هر ماه0.050 دلار در هر GB

آمازون همچنین استفاده از سایر معاملات را متهم می کند ، اگرچه فقط از S3 برای همگام سازی یا تهیه نسخه پشتیبان استفاده می کنید ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد آنها نخواهید بود.

استاندارداستاندارد – دسترسی نادریخچال آمازون
درخواست های PUT ، COPY ، POST ، LIST0.005 دلار در هر 1000 درخواست0.01 دلار در هر 1000 درخواستN / A
دریافت ، همه درخواست های دیگر$ 0.004 در هر 1000 درخواست0.01 دلار در هر 10،000 درخواستN / A
انتقال چرخه عمرN / A0.01 دلار در هر 1000 درخواست0.05 دلار در هر 1000 درخواست

تنظیم Amazon S3

با این کار ، بیایید شما را با Amazon S3 تنظیم کنیم.

مرحله اول: وارد کنسول مدیریت AWS شوید

برای شروع کار با S3 ، به صفحه کنسول AWS بروید و روی دکمه “ورود به کنسول” کلیک کنید.

به صفحه ورود به سیستم هدایت می شوید که می توانید وارد سیستم شوید یا یک حساب کاربری AWS ایجاد کنید. اگر قبلاً حساب Amazon.com دارید ، می توانید فقط با آن مدارک معتبر وارد شوید.

اکنون که به سیستم AWS وارد شده اید ، باید S3 را از بین 70 خدمات اضافی موجود پیدا کنید. می توانید لیست ها را در زیر “همه خدمات” فهرست کنید تا در زیر عنوان “ذخیره سازی” پیدا کنید یا فقط S3 را در نوار جستجو در بالای صفحه تایپ کنید..

شما به کنسول مدیریت S3 اعزام می شوید ، که می توانید با ایجاد یک سطل ذخیره ، فضای ذخیره ابر خود را تنظیم کنید.

مرحله دوم: یک سطل ذخیره سازی ایجاد کنید

با AWS ، به طور پیش فرض ، هر حساب می تواند حداکثر 100 سطل ذخیره ابری ایجاد کند. در صورت نیاز به تعداد بیشتری ، می توانید درخواست افزایش محدودیت خدمات را ارسال کنید.

برای شروع بر روی دکمه “ایجاد سطل” کلیک کنید.

از شما خواسته می شود که یک نام برای سطل خود وارد کرده و یک منطقه را انتخاب کنید.

هر نامی که وارد می کنید باید منحصر به فرد باشد ، به این معنی که حساب های نگهداری شده توسط دیگران نمی توانند نام مشابهی داشته باشند. همچنین ، آمازون کنوانسیون های نامگذاری سازگار با DNS را در همه مناطق به جز منطقه ایالات متحده آمریکا شرقی اجرا می کند.

در اینجا قوانین نامگذاری سازگار با DNS طبق آمازون آورده شده است:

 • نام سطل ها باید حداقل 3 و بیشتر از 63 نویسه نباشد.
 • نام سطل باید یک سری از یک یا چند لیبل باشد. برچسب های مجاور توسط یک دوره واحد جدا می شوند (.). نام سطل ها می توانند حاوی حروف کوچک باشند
 • حروف ، اعداد و گلگونه‌ها. هر برچسب باید با یک حروف کوچک یا یک شماره شروع و پایان یابد.
 • نام سطل نباید به عنوان یک آدرس IP قالب بندی شود (به عنوان مثال ، 192.168.5.4).
 • هنگام استفاده از سطل های میزبان به سبک مجازی با SSL ، گواهینامه کارت ویزیت SSL فقط با سطل هایی که دارای دوره نیستند مطابقت دارد. برای حل این مشکل ، از HTTP استفاده کنید یا منطق تأیید گواهی خود را بنویسید. توصیه می کنیم از نام دوره ها (“.”) استفاده نکنید.

منطقه ای که شما انتخاب می کنید تعیین می کند که مرکز داده سطل شما در کجا نگه داشته شده است. برای سرعت بیشتر منطقه ای را در نزدیکی شما انتخاب کنید.

پس از اتمام کار ، روی دکمه “بعدی” کلیک کنید تا ویژگی های سطل خود را تنظیم کنید.

سه ویژگی اصلی وجود دارد که می توانید اکنون یا بعد از آن تنظیم کنید:

 • نسخه سازی: بیش از یک کپی از یک شی را حفظ کنید تا در صورت تغییر ناخواسته ، فسادها و غیره بتوانید به حالت های قبلی برگردید..
 • ورود به سیستم: ایجاد گزارش گزارش ردیابی برای نظارت بر وقایع ذخیره سازی ابر
 • برچسب ها: برای کمک به ردیابی گزارش ، نشانگرها را به سطل اختصاص دهید

در مرحله بعد ، می توانید مجوزهایی را تنظیم کنید تا دیگران بتوانند سطل S3 خود را بخوانند یا بنویسند.

مجوزها را می توان برای “اشیاء” و “مجوزهای شی” تعیین کرد. اشیاء پرونده ها یا پوشه ها هستند. مجوزهای شیء قابلیت خواندن و نوشتن لیست کنترل دسترسی (ACL) را فعال یا غیرفعال می کند ، که به دیگران اجازه می دهد مجوزهای کنترل را نیز کنترل کنند.

مرحله آخر صرفاً مرور همه چیزهایی است که شما تعیین کرده اید.

اگر همه چیز خوب به نظر می رسد ، روی “ایجاد سطل” کلیک کنید.

مرحله سوم: افزودن داده به سطل خود

اکنون که سطل شما ایجاد شده است ، می توانید شروع به ذخیره داده ها در آن کنید. به صفحه اصلی S3 خود بازگردید ، با کلیک بر روی سطل جدید خود این امکان را به شما می دهد.

برای مدیریت سطل خود با چهار برگ در بالای صفحه به یک رابط هدایت می شوید: اشیاء ، خواص ، مجوزها و مدیریت. فعلاً ، ما در زبانه اشیاء خواهیم ماند.

بر روی دکمه “شروع” در انتهای برگه کلیک کنید. یک پنجره بازشو باز خواهد شد که شما را از طریق مراحل بارگذاری می کند.

در مرحله اول نیاز به کلیک بر روی دکمه “افزودن پرونده ها” است. سپس می توانید سیستم پرونده خود را مرور کنید تا پرونده ها را پیدا و بارگذاری کنید.

فقط می توانید یک بار پرونده را بارگذاری کنید و نمی توانید پوشه ها را بارگذاری کنید. اگر روند ذخیره سازی ابر S3 خود را از این طریق مدیریت کنید ، روند کند پیش می رود. ما به زودی به این مسئله خواهیم پرداخت ، بنابراین با ما همراه باشید.

مرحله بعدی به شما امکان می دهد مجوزها را تنظیم کنید و در مرحله تولید سطل یکسان است. مرحله سوم تنظیم خصوصیات است.

ویژگی کلاس ذخیره سازی به شما امکان می دهد سطل خود را از استاندارد به غیرفعال استاندارد تغییر دهید تا از افزونگی کاهش یابد.

رمزگذاری به شما امکان می دهد انتخاب کنید که آیا آمازون داده های شما را در حالت استراحت در ابر رمزگذاری می کند یا خیر. دو گزینه وجود دارد: کلید اصلی S3 یا کلید اصلی KMS آمازون. KMS سرویس مدیریت کلیدی آمازون است. با هزینه ای به شما امکان می دهد کلیدهای رمزگذاری خود را به دلایل امنیتی و رعایت اضافی ایجاد و مدیریت کنید.

برای بررسی تنظیمات قبل از بارگذاری مطالب خود با کلیک بر روی دکمه بارگذاری ، بر روی “بعدی” کلیک کنید. این روند باید خیلی سریع انجام شود. ما سرعت بین 1MB / s و 1.5MB / s را اندازه گیری کردیم که از اکثر سرویس های ذخیره سازی ابری بهتر است.

در صفحه اصلی ، می توانید پوشه هایی را در زیر برگه اشیاء ایجاد کنید تا فضای ذخیره سازی ابری خود را سازماندهی کنید.

خصوصیات ، مجوزها و زبانه های مدیریت

بعد از اینکه داده ها را در S3 ذخیره کردید ، می توانید با مراجعه به زبانه ها برای هر گروه ، ویژگی ها و مجوزهای تنظیم شده در هر زمان را تنظیم کنید.

برگه خصوصیات شامل چند عنصر اضافی است که می خواهید از آنها آگاه باشید. اینها شامل میزبانی وب سایت استاتیک ، نظارت بر رویدادها و کپی کردن داده ها در مناطق مختلف Amazon S3 است.

برگه چهارم به نام “مدیریت” شامل گزینه هایی برای مدیریت چرخه زندگی است. مدیریت چرخه زندگی به شما امکان می دهد داده ها را از یک کلاس ذخیره به طبقه دیگر به طور خودکار منتقل کنید. به عنوان مثال ، انتقال پرونده ها از ذخیره سازی استاندارد به یخچال های طبیعی Amazon ، که برای بایگانی سازی استفاده می شود.

همچنین می توانید داده ها را برای حذف خودکار تنظیم کنید. معاملات و انتقال و حذف هر دو براساس مجموعه ای از قوانینی که شما تعریف می کنید می توانند پیکربندی شوند.

برگه مدیریت همچنین ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل ، متریک و موجودی دارد.

ابزارهای ادغام شخص ثالث برای مدیریت داده

با وجود تنظیم سطل های Amazon S3 بسیار ساده به نظر می رسد ، پس از همه ، مجبور به تهیه یک نسخه پشتیبان از یک فایل به طور همزمان ، برای بیشتر افراد کار نمی کند. بر خلاف سرویس های معمولی ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری ابری ، از کنسول S3 راهی برای همگام سازی یا تهیه نسخه پشتیبان از چندین فایل به راحتی وجود ندارد. این جایی است که نرم افزار شخص ثالث خوبی در دسترس شماست.

می توانید نرم افزاری را برای استفاده در منزل و محل کار با درجات مختلفی از هزینه ، عملکرد و ویژگی های آن پیدا کنید. ما ممکن است از توسعه دهنده شناخته شده ترین و مورد علاقه شخصی خود به عنوان نمونه استفاده کنیم: آزمایشگاه های Cloudberry.

CloudBerry مجوزها و قیمت گذاری

دسک تاپ رایگاننرم افزار دسک تاپسرور ویندوز
هزینهرایگان29.99 دلار119.99 دلار
تهیه نسخه پشتیبان از سیستم فایل
تهیه نسخه پشتیبان از تصویر
رمزگذاری و فشرده سازی
حد ذخیره (قابل ارتقا)200 گیگابایت1 ترابایت1 ترابایت

Cloudberry Labs دو نوع نرم افزار مختلف تولید می کند که با Amazon S3 ادغام می شوند:

 • CloudBerry Explorer: پرونده ها را از دسک تاپ خود منتقل و مدیریت کنید. امکان مدیریت فله محتوای به جای بارگذاری یک پرونده در هر زمان را می دهد
 • پشتیبان گیری CloudBerry: نسخه پشتیبان تهیه شده از دیسک سخت رایانه خود را خودکار کنید. پشتیبان گیری مبتنی بر فایل یا تصویر را تنظیم کنید

ما در اینجا به قابلیت های این ابزارها عمق نخواهیم پرداخت ، اما بیایید نگاهی اجمالی داشته باشیم که چگونه آنها با استفاده از پشتیبان CloudBerry Backup به عنوان نمونه با S3 ادغام شدند. اگر اطلاعات بیشتری را دوست دارید ، بررسی CloudBerry Backup ما را بررسی کنید.

CloudBerry Backup از یک ابزار دسک تاپ برای ساده سازی فرایندهای پشتیبان شما استفاده می کند. از این ابزار می توان برای اتوماسیون تهیه نسخه پشتیبان از هارد دیسک و ارسال پرونده ها یا تصویر دیسک خود نه تنها Amazon S3 ، بلکه Azure ، Google Cloud ، Backblaze B2 و بسیاری دیگر از سرویس های ذخیره سازی دیگر استفاده کرد.

پس از نصب ، ادغام با CloudBerry Backup چند مرحله را طی می کند اما باید به لطف یک جادوگر پشتیبان مفید ، برای اکثر کاربران قابل کنترل باشد..

برای تنظیم نسخه پشتیبان از فایل ، روی نماد “پرونده ها” در گوشه سمت چپ بالای نرم افزار کلیک کنید. این جادوگر را باز می کند و شما را از طریق کاری که باید انجام دهید پیاده می کنید.

صفحه دوم Wizard CloudBerry Backup دارای دکمه “افزودن حساب جدید” است. برای تنظیم یکپارچه سازی جدید روی این دکمه کلیک کنید.

از شما خواسته می شود بستر ذخیره سازی cloud خود را انتخاب کنید. بر روی آیکون S3 به یک پنجره اتصال کلیک کنید.

برای فعال سازی این اتصال با آمازون S3 ، باید کلیدهایی تولید کنید. در پورتال AWS ، روی نام حساب خود در سمت راست کلیک کرده و “اطلاعات امنیتی من” را از فهرست کشویی انتخاب کنید.

در صفحه بعد ، روی “کلیدهای دسترسی” کلیک کنید.

بر روی دکمه “ایجاد کلید دسترسی جدید” کلیک کنید. این کار هم باعث ایجاد شناسه کلید دسترسی و هم کلید دسترسی پنهانی برای اتصال CloudBerry Box به Amazon S3 می شود. پس از بستن این صفحه ، دیگر نمی توانید کلید مخفی خود را بازیابی کنید. در صورت تمایل به محافظت می توانید یک فایل کلیدی را بارگیری کنید.

در پنجره ادغام CloudBerry Amazon S3 ، کلیدها را در قسمت های مربوطه وارد کنید. همچنین برای ادغام خود باید یک صفحه نمایش ایجاد کنید و سطل ذخیره ابری Amazon S3 را که می خواهید به آن وصل شوید در قسمت “نام سطل” انتخاب کنید..

این بخش سخت است جادوگر بقیه مراحل را طی می کند ، از جمله ایجاد نام برای برنامه پشتیبان شما ، تنظیم میزان رمزگذاری ، گزینه ها و گزینه های انتقال پرونده و انتخاب پوشه ها و پرونده هایی که می خواهید پشتیبان گیری کنید..

اگر نمی خواهید با چک کردن اشیاء خاص ، از نسخه پشتیبان تهیه کنید ، حتی می توانید CloudBerry Backup را برای تهیه نسخه پشتیبان از فایل ها بر اساس نوع فایل تنظیم کنید ، که باعث صرفه جویی در وقت می شود و اطمینان می دهد که هیچ چیزی را از دست نخواهید داد.

تصمیماتی برای تصمیم گیری خواهید گرفت اما بازپرداخت آن ارزش دارد. با پیشروی ، داده های دستگاه شما در سطل آمازون S3 محافظت می شود که شما از CloudBerry Backup پشتیبان تهیه کرده اید.

افکار نهایی

احتمالاً Amazon S3 راه حلی نیست که اکثر مصرف کنندگان خانه بخواهند با آن کنار بیایند. 0.023 دلار در هر گیگابایت در ماه برای ذخیره سازی معادل 23 دلار در هر ترابایت است. در همین حال ، سرویس های ذخیره سازی ابری مانند Sync.com برای شما 8 دلار در هر ماه 2 ترابایت ذخیره می کند. سرویس های پشتیبان ابری مانند CrashPlan با قیمت 5.99 دلار در هر ماه بکاپ گیری نامحدود به شما می دهند.

با این حال ، S3 کاربردهای خاص خود را دارد ، به ویژه برای کارآفرینان ، توسعه دهندگان و مشاغل که به دنبال انعطاف پذیری ، ویژگی ها و مقیاس پذیری بیشتری هستند. اگرچه خدمات به عنوان برخی از گزینه های مصرف کننده آسان نیست ، اما قدرت افزوده ای که با ادغام آن با نرم افزار قدرتمند شخص ثالث مانند CloudBerry بدست می آورید ، ارزش این تلاش را دارد..

ما دوست داریم درباره تجربیات شخصی شما در راه‌اندازی Amazon S3 و ابزارهای شخص ثالث برای ساده کردن روند ذخیره سازی خود ، بشنویم. بنابراین ، در صورت تمایل به ما در نظرات زیر اطلاع دهید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map