Xero vs Wave: بهترین چیزها برای سال 2020

Xero و Wave برنامه های نرم افزاری حسابداری مبتنی بر ابر شناخته شده و قابل استفاده هستند. هر دو عملکرد اصلی حسابداری ، مانند صورتحساب و پرداخت صورتحساب ، آشتی بانکی و گزارش را شامل می شوند. در این Xero در مقابل موج از سر به سر ، ما می خواهیم ببینیم که از بالا چه چیزی بیرون می آید.


اختلافات هنگام مقایسه گزینه های اضافی مانند دارایی های ثابت و پروژه ها یا هزینه های ماهانه ظاهر می شود ، و بررسی آنها به شما کمک می کند تا خدمات بهتری را برای تجارت خود انتخاب کنید..  

برای تحلیل عمیق تر هر برنامه ، بررسی Xero و Wave Review ما را بخوانید. همچنین می توانید بهترین نرم افزار حسابداری ما را برای موارد برجسته روی آنها و رقبای آنها جستجو کنید.

1

صورتحساب

بسیاری از مشاغل پس از فهمیدن نیاز به روش بهتری برای صورتحساب و پیگیری پرداخت نسبت به یک حساب بانکی آنلاین ، تحقیقات نرم افزار حسابداری مبتنی بر cloud را آغاز می کنند. در حالی که همه برنامه های حسابداری مبتنی بر ابر به شما امکان می دهد تا مشتریان فاکتور بگیرید ، ویژگی های آنها یکسان نیست. در زیر یک نمودار با مقایسه Xero و Wave قرار گرفته است که نشان می دهد آنها را شامل می شود.

خدمات: XeroWave
فاکتورهای مکرر ارسال کنید
بطور خودکار هزینه های دیررس اضافه کنید
یادآوری پرداخت را ارسال کنید
با موجودی ادغام شوید (مشمول)
بیل برای ساعتها کار کرد (در بالاترین برنامه)
فاکتورها را سفارشی کنید (با بارگیری الگوهای)

هیچ یک از سرویس ها دارای یک فرم فاکتور استاندارد با یک جعبه برای اصطلاحات ، مانند 1 درصد یا 30 خالص نیستند. بر خلاف Wave ، Xero جایی برای اضافه کردن یادداشت برای مشتریان شما ندارد ، بنابراین شما نمی توانید به صورت دستی شرایط را بیان کنید … برای برخی از مشاغل ، این کار بزرگی نخواهد بود ، اما برخی دیگر به این گزینه نیاز دارند.

در بسیاری از مشاغل ، از جمله فاکتورها ، بسیاری از مشاغل ترجیح می دهند از نظر ظاهری استاندارد برای مشتریان در نظر گرفته شود.

با Wave می توانید یک آرم اضافه کنید ، رنگ ها را انتخاب کرده و ستون ها را اضافه یا حذف کنید.

Xero به شما امکان می دهد فاکتورها را با بارگذاری الگوی اکسل سفارشی کنید ، اما خطوط موجود در الگوی شما باید به فاکتورهای موجود این سرویس نقشه برداری شوند. این یک روش کم کاراتر و دست و پا گیرتر از انجام این روش از روش Wave است.

اگر صورتحساب کسب و کار شما برای همان محصولات یا خدمات هر ماه صورت می گیرد ، تکرار صورتحساب یک عملکرد صرفه جویی در وقت است. Xero و Wave آن را دارند و تنظیم آن را آسان می کنند.

“فاکتور تکراری” را در زیر فهرست “فروش” در داشبورد اصلی Xero پیدا خواهید کرد. پس از وارد کردن فاکتور ، می توانید چند بار تکرار کنید و تاریخ پایان را انتخاب کنید.

Reapeating - صورت حساب

در موج ، صورتحساب مکرر نیز در “فروش” در منوی اصلی یافت می شود. مشتریان می توانند کارت اعتباری خود را در پرونده نگه داشته و به صورت خودکار فاکتورهای تکراری را نیز پرداخت کنند. اگر این کار را انجام دهند ، موج فقط رسید برای آنها ارسال می کند.

Xero ردیابی موجودی را تا 4000 مورد با SKU اختصاص داده شده و موارد نامحدود نامحدود ارائه می دهد. اگر چیزی را از موجودی خود می فروشید ، می توانید آن را از فهرست کشویی فاکتور انتخاب کنید. این سرویس کمیت را به روز کرده و شما را پیگیری می کند.

موج گزینه های موجودی موجودی ندارد. اگر می خواهید Xero را با یک برنامه حسابداری دیگر با موجودی مقایسه کنید ، پیشنهاد می کنیم بررسی FreshBooks یا بهتر از این ، بررسی OneUp ما را مطالعه کنید..

مشاغلی که ساعت به حساب خود می پردازند یا باید هزینه های خود را به مشتری منتقل کنند ، قدردانی می کنند که هر دو با Xero قابل انجام هستند. حتی به شما امکان می دهد از پروژه ها سپرده بپرسید. خوانندگان انگلستان ممکن است بخواهند بررسی FreeAgent ما را بررسی کنند.

Wave هیچ عملکرد پروژه ای ندارد ، بنابراین فاکتورهای آن به شما امکان نمی دهند هزینه های کار یا هزینه های ساعتی را پرداخت کنید. این شامل ردیابی زمان نیز نمی شود.

پس از ارسال فاکتور ، مهم است که در بالای مجموعه باشید. یادآوری پرداخت خودکار بسیار ارزشمند است و Xero و Wave هم از آنها استفاده می کنند.

Xero چهار گزینه برای زمان ارسال یادآوری به شما می دهد: هفت ، 14 ، 21 یا تعداد روزهای گذشته. انتخاب شما باید از طریق فهرست “تنظیمات” انجام شود و برای همه مشتریان اعمال می شود.

موج هفت گزینه یادآوری پرداخت دارد. یادآوری ها را می توان بر روی برگه فاکتور تنظیم کرد و پس از اینکه فاکتور ذخیره شد ، که نسبت به Xero بسیار شهودی تر است.

متأسفانه ، شما نمی توانید فاکتور را برای اضافه کردن هزینه های دیرهنگام در هر برنامه تنظیم کنید.

حتی با یادآوری پرداخت ، لازم است که مطالبات بدهی گذشته خود را نیز نظارت کنید.

داشبورد Wave فاکتورهای برجسته و گذشته را در بالا سمت چپ به شما نشان می دهد ، هر بار که برای ورود به سیستم به شما یادآوری می کنید تا با مشتریان خود پیگیری کنید. این گزارش همچنین دارای یک گزارش سالخوردگی دریافتنی است که توسط مشتری شکسته شده است و مدت زمانی که فاکتورها به دلیل گذشته رسیده است.

داشبورد از موج

داشبورد Xero همان اطلاعات را در سمت راست صفحه ورود به سیستم ارائه می دهد.

Xero-Dashboard

به طور کلی ، ما فرایند ساده تر صورتحساب در Wave را ترجیح می دهیم ، بنابراین ، مگر اینکه به ردیابی موجودی نیاز داشته باشید ، در این دور برنده می شود.

دور: نقطه صورت حساب برای حسابداری موج

آرم حسابداری Xero
آرم حسابداری موج

2

صورتحساب

در Xero می توان سفارشات خرید را به صورتحساب تبدیل کرد. این سرویس با توجه به نرخ وارد شده در هنگام راه اندازی شرکت خود ، کالای مالیاتی فروش را محاسبه و اضافه می کند.

تکمیل-صورتحساب-با-مالیات بر فروش

فرم پرداخت صورتحساب Wave دارای فیلدهای استاندارد است و به شما امکان می دهد برای تنظیم صورت حساب ، هزینه هزینه اختصاص دهید. این یک مورد برای مالیات فروش ندارد.

اگر کسب و کار شما ماهانه همان صورتحساب را پرداخت می کند ، Xero به شما امکان می دهد یک صندوق را بررسی کنید تا صورتحساب در حال تکرار بعد از ایجاد آن باشد. Wave گزینه های پرداخت مکرر در صورتحساب را ندارد ، به این معنی که شما بارها و بارها صورتحساب هایی را وارد می کنید.

صورتحسابها بر اساس وضعیت صفحه “صورتحساب” اصلی Xero خراب می شوند. آنها می توانند پیش نویس باشند ، منتظر تأیید باشند ، در انتظار پرداخت یا تأخیر باشند. در زیر آن ، آنها در یک نمودار نوار ارائه شده اند.

صورتحساب-صفحه اصلی

Xero همچنین دارای دو گزارش پرداخت سالخورده است. یکی گزارش متراکم است که به سطل مشترک وقتهای گذشته و گروه دیگر گزارش مفصلی توسط فروشنده تقسیم می شود. گزارش پرداختهای قدیمی Wave ظاهری مشابه دارد و خریدهای گزارش فروشنده را برای ردیابی صورتحسابهای برتر شما ارائه می دهد.

گزارش سالخوردگان

از آنجا که عملکرد تکراری و مالیات بر فروش دارد ، Xero در دسته صورتحساب برنده است. Xero همچنین در مقاله FreshBooks vs Xero در رقابت با این گروه ، نامزد این رقابت ها شد ، زیرا این یکی از بهترین های صنعت است.

دور: صورتحساب برای حسابداری Xero

آرم حسابداری Xero
آرم حسابداری موج

3

گزارش ها

گزارش ها و صورت های مالی شما را در تصمیم گیری های سطح بالا تجاری راهنمایی می کنند. بدون آنها ، اگر می خواهید از این حس استفاده کنید ، باید داده های زیادی را به اکسل صادر کنید. Xero و Wave گزارشهایی را ارائه می دهند ، اما Xero اطلاعات بیشتری به شما می دهد.

Xero داده هایی را که شما وارد کرده اید ، گزارشهای قابل تنظیم را که به شما بینش عمیق تری نسبت به جنبه های مختلف شغلی شما می بخشد ، می کشد. علاوه بر تراز آزمایشی و دفترچه راهنمای کلی ، اطلاعات مربوط به دارایی های ثابت را در پنج گزارش ، حقوق و دستمزد در 12 گزارش و اطلاعات اولیه در مورد فروش و بدهی ها ردیابی می کند. گزارش های حقوق و دستمزد همچنین به برخی از کارکردهای منابع انسانی خدمت می کند.

گزارش-صفحه اصلی

گزینه های سفارشی سازی شامل اضافه کردن یا حذف ستون ها از گزارش ، تغییر نحوه نمایش اطلاعات یا گروه بندی و استفاده از فیلترها است.

به غیر از انتخاب محدوده تاریخ ، گزارش های Wave قابل تنظیم نیستند. 12 گزارش آن ضروریات را شامل می شود ، از حساب های دریافت شده پیر شدن تا درآمد توسط مشتری ، اما بینش عمیقی نمی بینند. یک تجارت کوچک به خوبی توسط آنها انجام می شود ، اما یک تجارت بزرگ یا بزرگ در حال رشد نیاز به اطلاعات بیشتری دارد.

گزارشات-شات صفحه

صورتهای مالی که اغلب توسط بانکها یا وام دهندگان درخواست می شوند ، نمای سطح بالایی از تجارت شما دارند. یک گزارش سود و زیان ، درآمد خالص شما را محاسبه می کند ، ترازنامه دارایی ها و بدهی های شما را خلاصه می کند ، و صورت جریان نقدی پول شما را در طی یک دوره و از داخل نشان می دهد. Xero و Wave هر سه را به شما می دهند ، اما سابق یک بیانیه حقوق صاحبان سهام نیز دارد.

اظهارنامه حقوق صاحبان سهام غالباً برای تجزیه و تحلیل استفاده نمی شود ، اما اگر بخواهید سهم مالکان و برداشت از مشاغل را ببینید ، می تواند مفید باشد. اگر مالکیت را به اشتراک بگذارید ، علاوه بر این گزارش را شامل می شود.

وقتی گزارش ها می رسد ، Xero پیروز می شود. گزارشات بیشتری نسبت به Wave دارد ، از جمله بیانیه حقوق صاحبان سهام ، و قابل تنظیم هستند.

دور: گزارش برای حسابداری Xero

آرم حسابداری Xero
آرم حسابداری موج

4

قیمت گذاری

Xero از همایش صنعت ارائه سه طرح قیمت گذاری برای هماهنگی با نیازهای کاربران پیروی می کند. برای توابع اساسی ، Wave رایگان است. براساس وب سایت خود ، این شرکت به اندازه کافی از پرداخت حقوق و دستمزد و پردازش بازرگان استفاده می کند که می تواند دسترسی آزاد به هر چیز دیگری را به کاربران بدهد. به همین دلیل ، ما در مورد Wave بحث نخواهیم کرد تا زمانی که به کارکردهایی بپردازیم که برای آن شارژ شود.

برنامه های قیمت گذاری ماهانه Xero از اوایل آغاز می شود. هزینه آن 9 دلار در ماه است ، اما کاربران را برای ارسال پنج فاکتور و نقل قول ، وارد کردن پنج قبض و آشتی 20 معاملات بانکی محدود می کند. Xero بدون در نظر گرفتن برنامه ای که در آن قرار دارید ، ردیابی موجودی را به شما می دهد ، اما ، مگر اینکه به آن نیاز داشته باشید ، موج در این سطح گزینه بهتری است.

برنامه قیمت گذاری متوسط ​​برای Xero ، Growing ، هزینه 30 دلار در هر ماه و محدوده معاملات را حذف می کند. همچنین می توانید حقوق و دستمزد حداکثر تا پنج کارمند را پردازش کنید.  

با قیمت 60 دلار در ماه ، برنامه حق بیمه Xero ، تأسیس شده ، به نظر نمی رسد که ارزش افزایش قیمت را داشته باشد. این فقط پردازش حقوق و دستمزد را برای پنج کارمند دیگر ، چند ارزی و پروژه اضافه می کند.

پردازش محدود حقوق و دستمزد در Xero به خوبی نیازهای یک تجارت کوچک را ارائه می دهد.

در موج ، کاربران در ایالات خدمات مالیاتی برای پردازش حقوق و دستمزد مبلغی مبلغ ماهانه 35 دلار به علاوه 4 دلار برای هر کارمند پرداخت می کنند. مبلغ پایه در آن ایالت ها شامل جمع آوری و تشکیل مالیات های ایالتی و فدرال است. کاربران در ایالات که در آن سرویس در دسترس نیست ، مبلغ پایه ای 20 دلار در ماه پرداخت می کنند.

این امکان را می دهد که مشتریان بتوانند روی پیوند کلیک کنند و صورتحساب خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند ، به شرکتها کمک می کند تا سریعتر پرداخت کنند. موج 2.9 درصد از کل معاملات کارت اعتباری ، به علاوه 30 سنت برای هر تراکنش را شارژ می کند. این سرویس 1 درصد از معاملات را برای پرداختهایی که مستقیماً از حساب بانکی انجام می شود ، می پردازد. QuickBooks Online هزینه ای برای پردازش آن ها نمی پردازد (بررسی آنلاین QuickBooks ما را بخوانید).

Xero پردازش تجاری یکپارچه را ارائه نمی دهد. در عوض ، شما باید از ارائه دهنده پرداخت مانند PayPal یا Stripe استفاده کنید. این بدان معناست که باید مشکل ایجاد یک حساب جداگانه را پشت سر بگذارید و به خاطر هزینه های آنها نیز مورد تحسین قرار گیرید.

برنده در بخش قیمت گذاری Wave است. این سرویس در بیشتر قسمت ها و خدماتی که برای ادغام در آن هزینه دارد ، رایگان است.

دور: نقطه قیمت گذاری برای حسابداری موج

آرم حسابداری Xero
آرم حسابداری موج

5

کاربرپسندی

در تمایز کاربر و کاربر Xero و Wave تفاوت کمی وجود دارد. هر دوی آنها دارای منوها با وضوح مشخص ، ناوبری آسان و تنظیم ساده حساب هستند. پشتیبانی تلفنی وجود ندارد ، اما هر دو کتابخانه آنلاین مقالات راهنما دارند.

مقالات Wave شامل فیلم یا عکس نیستند ، که یادگیری فرآیندهای جدید را برای یادگیرندگان بصری دشوار می کند. Xero در بخش “Xero 101” از وب سایت های خود فیلم دارد و وینارهای مکرر را ارائه می دهد. هر دو پشتیبانی چت و ایمیل را ارائه می دهند.

هیچ چیز هیچ برنامه ای را از برنامه دیگر در این گروه متمایز نمی کند ، اما بررسی کنید که چگونه Xero و QuickBooks Online باهم مقایسه می کنند تا ایده ای از وضعیت زمین در اختیار شما قرار دهند.

دور: کاربر دوستی هیچ برنده مشخصی نیست ، برای هر دو امتیاز می دهد

آرم حسابداری Xero
آرم حسابداری موج

6

توابع پیشرفته

Xero نرم افزار خود را برای مشاغل دارای موجودی و دارایی های ثابت ساخت. اگر دارایی های ثابت خود را در یک صفحه گسترده ردیابی کرده اید ، آپلود آنها در نرم افزار یک قدم طول می کشد. پس از افزودن ، Xero استهلاک را محاسبه می کند و میزان دفع مواد برای شما را ردیابی می کند. موج فاقد قابلیت دارایی ثابت است.

داشبورد ثابت دارایی

موج کارکرد پروژه ای هم ندارد. Xero شامل ردیابی زمان ، امکان علامت گذاری هزینه ای است که به عنوان مشتری برای آن پرداخت می کنید و به شما امکان می دهد سپرده های مربوط به پروژه ها را جمع آوری کنید. به گفته این ، FreshBooks در ماژول پروژه های خود به شما خیلی بیشتر می دهد.

پروژه ها - داشبورد

Xero در عملکردهای پیشرفته موج می زند ، اما شایان ذکر است که هر کسب و کاری به این گزینه ها نیاز ندارد. در حالی که مشاغل خلاقانه ای که هر ساعت پروژه ها و صورتحساب هایی را تولید می کند ممکن است Xero را بخواهد ، اما شغلی که متفاوت عمل کند ممکن است گزینه رایگان Wave را ترجیح دهد.

دور: توابع پیشرفته بدون برنده مشخص ، برای هر دو امتیاز دارد

آرم حسابداری Xero
آرم حسابداری موج

7

حکم

قانع کننده ترین دلیل انتخاب Xero over Wave در صورتی است که مشاغل شما موجودی خود را تهیه و به فروش می رساند و به ردیابی دارایی های ثابت نیاز دارد. گزارش های موجودی Xero شما را در بالای مقادیر گردش مالی و تنظیم مجدد قرار می دهد. داراییهای ثابت یکپارچه نیاز به رزرو مجلات جداگانه برای استهلاک را از بین می برد.

Xero شما را قادر به صدور صورتحساب برای ساعتهای کار شده ، همگام سازی موجودی آن با فاکتورها می کند و شامل پروژه ها نیز می شود. از آنجا که Wave این کارکردها را ندارد ، اگر آنها در لیست “ضروریات” شما قرار داشته باشند ، باید با Xero همراه شوید.

به گفته این ، اگر تجارت شما به آنها احتیاج ندارد ، فقط بین این دو سرویس اختلافات جزئی وجود دارد. قیمت موج رایگان نیست. حتی اگر هزینه بیشتری برای پردازش حقوق و دستمزد بپردازید ، باز هم می تواند ارزانتر از Xero باشد.

آیا Xero ، Wave یا هردو را امتحان کرده اید؟ کدام را ترجیح دادید؟ از تجربیات شما در نظرات زیر مطلع شوید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map