Xero در مقابل Quickbooks آنلاین – بروزرسانی سال 2020

اگر در بازار نرم افزار حسابداری مبتنی بر cloud هستید تا از شغل رو به رشد خود پشتیبانی کند ، به نظر می رسد تعداد زیادی گزینه وجود دارد. در اینجا در Cloudwards.net ، ما می خواهیم به شما کمک کنیم در انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب برای تجارت خود استفاده کنید. در این مقاله ، ما می خواهیم Xero و QuickBooks Online را با هم مقایسه کنیم تا ببینیم چه چیزی از دو بهترین ارائه دهنده صنعت برجسته است.


اگر بررسی شخصی Xero و مرور آنلاین QuickBooks را مطالعه کرده اید ، می دانید که آنها طرفدار قدرتمندی هستند و هر دو لیست ما را از بهترین برنامه های نرم افزاری حسابداری قرار داده اند. Xero و QuickBooks Online بسیاری از کارکردهای یکسانی را انجام می دهند ، از جمله صورتحساب ، پرداخت صورتحساب و آشتی بانکی ، بنابراین ممکن است تفاوت در نحوه انجام این کارها باشد..

1

صورتحساب

یکی از اولین زمینه های این مقایسه Xero vs QuickBooks Online که ما بررسی خواهیم کرد صورتحساب است. از این گذشته ، صورتحساب به مشتریان و وصول پول بدهی ، شما را در تجارت حفظ می کند. در زیر نمودار مقایسه ای از گزینه های صورتحساب Xero و QuickBooks Online قرار دارد.

خدماتQuickBooks آنلاین: Xero:
فاکتورهای مکرر ارسال کنیدآرهآره
بطور خودکار هزینه های دیررس اضافه کنیدنهنه
یادآوری پرداخت را ارسال کنیدآرهآره
با موجودی ادغام شویدبله (هزینه اضافی)بله (شامل)
بیل برای ساعتها کار کردبله (در بالاترین برنامه)بله (در بالاترین برنامه)
فاکتورها را سفارشی کنیدبله (درون نرم افزار)بله (با بارگذاری الگوهای)

بر روی سطح ، این برنامه های نرم افزاری حسابداری مبتنی بر ابر ویژگی های مشابهی را برای کاربران خود ارائه می دهند. اگر عمیق تر کاوش کنید ، تفاوت های کلیدی بین Xero و QuickBooks Online پیدا خواهید کرد.

برای شخصی سازی فاکتور در Xero ، باید یک الگوی را از طریق فهرست “تنظیمات” بارگذاری کنید. اگر چه در صورتی که قبلاً در اکسل فرم فاکتور دارید که می خواهید از آن استفاده کنید ، مفید است ، اما QuickBooks Online به شما امکان می دهد فاکتورها را در نرم افزار خود تنظیم کنید. این امکان را به شما می دهد تا رنگ ها را انتخاب کنید ، یک آرم را بارگذاری کنید و طرح فاکتور را دوباره تنظیم کنید.

گاهی اوقات لازم است یادداشتهایی را به فاکتور اضافه کنید که در آن به یک شغل ، اصطلاحات یا فقط برای گفتن “متشکریم” اشاره دارد. QuickBooks Online جعبه هایی را برای این یادداشت ها ارائه می دهد که هنگام ارسال فاکتور از طریق ایمیل یا چاپ ، ظاهر می شوند ، در حالی که هرگز Xero نشان نمی دهد. Xero جایی برای فاکتورهای استاندارد خود ندارد که بتواند شرایط را اضافه کند. اگر کسب و کار شما غالباً شرایط را ارائه می دهد ، می تواند یک معامله کننده باشد و ممکن است بخواهید بررسی FreshBooks ما را بررسی کنید ،.

فرم-فاکتور جدید

هر دو Xero و QuickBooks Online یادآور پرداخت خودکار را در فاکتورهای گذشته تحویل می دهند. در Xero ، تنظیمات یادآوری برای همه مشتریان اعمال می شود. به هر مشتری که فاکتور خود را پرداخت نکرده است ، در هفت روز گذشته به یادآوری ارسال می شود. در QuickBooks آنلاین ، یادآوری پرداخت به صورت جداگانه قابل انتخاب و استفاده است.

اگرچه Xero و QuickBooks Online با موجودی موجود خود – به روزرسانی مقادیر موجود هنگام دستیابی به فاکتورها – فقط QuickBooks Online برای عملکردهای موجودی خود هزینه اضافی می دهد. Xero شامل ردیابی موجودی در هر سطح اشتراک است (بررسی OneUp ما را برای سرویس دیگری که انجام می دهد نیز بررسی کنید).

همه نرم افزارهای حسابداری برای مشاغلی ساخته نشده است که نرخ مشتریان ساعت خود را به صورت ساعت پرداخت می کنند. مدیریت پروژه در QuickBooks Online نیز زمان را ردیابی می کند ، اما این یک فرآیند برای تنظیم و اضافه کردن فاکتورها است.

برای ردیابی زمان با Xero ، باید یکی از چندین برنامه موجود را ثبت نام کنید ، اما می توانید برای ساعت ها کار شده روی فاکتورهای خود به مشتریان صورتحساب دهید (بررسی FreeAgent ما را بخاطر خدماتی که واقعاً کار ستاره ای انجام می دهد بخوانید. ).

ارسال فاکتور کافی نیست ، اما باید جمع آوری مبلغ پرداخت را نیز انجام دهید. QuickBooks Online به راحتی در این منطقه Xero را می کوبد. QuickBooks Online پیوندهای پرداخت و پردازش پرداخت را در سیستم صورتحساب خود دارد. مشتریان فقط باید اطلاعات کارت اعتباری خود را کلیک کرده و وارد کنند ، اما در صورت انجام این کار باید هزینه پردازش بازرگان را بپردازید.

پردازش پرداخت با Xero نیاز به ثبت نام در ارائه دهنده خارجی مانند Stripe یا PayPal دارد. در حالی که این گزینه به شما امکان بیشتری می دهد و می تواند در هزینه های خود پس انداز کند ، پرداخت مشتریان به آسانی نیست. گفته می شود ، پرداخت از طریق آن برنامه ها با فعالیت در Xero همگام می شوند.

یک برنامه حسابداری خوب فقط فاکتور نمی فرستد. همچنین به شما در ردیابی مطالبات دریافتی کمک می کند. وقتی وارد Xero می شوید ، در بالای صفحه “فاکتورهایی که به شما بدهکار هستند” نشان می دهد. نمودار زیر مجموعهای از نمودارهای مبالغی است که شما مدیون گروهی بودن مدت زمان مدیون آنها هستید.

QuickBooks Online اطلاعات دقیقی را در صفحه “صورتحساب” نشان می دهد ، با داشبورد اصلی فقط “درآمد” را ارائه می دهد.

این گزارش همچنین شامل “خلاصه پیری دریافتنی حساب ها” در گزارش های خود است. Xero دارای “گزارش مطالبات دريافت شده از سن” است.

گزارش سالخوردگان - گزارش

صورتحساب با خدمات حسابداری پیچیده نیست و Xero و QuickBooks Online از قابلیتهای پیشرفته زیادی برخوردار هستند. QuickBooks Online بیش از Xero را در شخصی سازی تجربه شما ارائه می دهد و اغلب به شما امکان می دهد تا در مراحل کمتری وظایف خود را انجام دهید.

دور: نقطه صورتحساب برای QuickBooks آنلاین

آرم حسابداری Xero
لوگوی آنلاین QuickBooks

2

صورتحساب

جمع آوری پول بسیار سرگرم کننده تر از پرداخت آن است ، اما یک برنامه حسابداری قوی شما را قادر می سازد تا هر دو را با سهولت انجام دهید. با بیشتر نرم افزارهای حسابداری ، پرداخت صورتحساب ساده تر از صورتحساب است ، اما ما می دانیم که در Xero شهودی تر است.

پرداخت قبض جدید نسبت به QuickBooks Online در Xero ساده تر است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به “خرید” در “حسابداری” بروید ، “جدید” را انتخاب کنید ، سپس روی “صورتحساب” کلیک کنید. QuickBooks Online شامل چند مرحله دیگر است.

بررسی Xero

هر دو فرم پرداخت هزینه شامل فیلدهای استاندارد مانند دریافت کننده و تاریخ موعد می باشد و کل بدهی را از کمیت و قیمت هر واحد محاسبه می کند. سفارشات خرید می توانند پس از تحقق به صورتحساب تبدیل شوند ، که این یک ویژگی صرفه جویی در وقت است که دو ارائه دهنده حسابداری ارائه می دهند.

هزینه های Xero و QuickBooks Online می تواند خودکار باشد ، اما دومی فقط در برنامه قیمت گذاری بالاتر خود را ارائه می دهد. پرداخت هزینه های منظم – مانند اجاره ، برق یا اینترنت – از طریق یک فاکتور مکرر هر ماه در وقت شما صرفه جویی می کند.

روش های مختلفی برای تنظیم صورتحساب تکراری در Xero وجود دارد. در زیر “حساب” ، “خرید” و “جدید” ، “صورتحساب تکراری” پیدا خواهید کرد. Xero به صورت خودکار صورتحسابهای ورودی را به صورت تکرار ذخیره می کند و به شما امکان می دهد گزینه های عود را انتخاب کنید. اگر متوجه باشید که صورتحساب بعد از وارد کردن و صرفه جویی در آن ، مجدداً تکرار می شود ، یک جعبه برای کلیک مجدد وجود دارد.

تنظیم صورتحساب تکراری در QuickBooks Online بسیار دردناکتر است. این کار از طریق ثبت بانکی انجام می شود ، جایی که آخرین پرداختی را که به فروشنده ارائه می دهید پیدا کرده و کلیک می کنید. پس از کلیک بر روی «حفظ کردن» ، چند بار پرداخت همان صورتحساب را انتخاب می کنید و چند پرداخت همچنان باقی می ماند.

مشکل این است که شما قبلاً باید یک لایحه را به فروشنده پرداخت کرده باشید و مجبور است که برای ثبت مجدد آن ، از طریق رجیستری عبور کند. اگر در این نرم افزار تازه کار هستید ، نمی توانید پرداخت های ماهانه خود را از همان زمان که می توانید در Xero به صورت خودکار انجام دهید.

در آخر ، مهم است که در بالای صورتحسابهایی که مدیون هستید ، بمانید. داشبورد اصلی Xero در قسمت سمت راست صفحه “قبض پرداخت” دارد. هنگامی که به صفحه “صورتحساب” می روید ، کل در صندوق ها و همچنین در یک نمودار نوار زیر آن ظاهر می شود.

Xero-Dashboard

داشبورد QuickBooks Online صورتحسابهای آینده را نشان نمی دهد ، فقط هزینه های پرداخت شده را نشان می دهد. این بیش از یک نگاه تاریخی نسبت به آینده دارد.

داشبورد-ضبط

اگر کسب و کار شما ماهانه بسیاری از هزینه های مشابه را پرداخت می کند ، ممکن است Xero انتخاب برتر باشد. به صورت خودکار پرداختهای شما ساده تر است و داشبورد آن بسیار آسان است و برای ماندن در بالای صورتحساب های فعلی و آینده از طراحی ساده تر استفاده شده است.

دور: صورتحساب برای حسابداری Xero

آرم حسابداری Xero
لوگوی آنلاین QuickBooks

3

گزارش ها

صورت های اصلی مالی در Xero و QuickBooks Online – سود و زیان ، ترازنامه و گردش پول – اطلاعات مربوط به جنبه های مختلف شغلی شما را ارائه می دهند و قابل تنظیم هستند. اضافه کردن ستون ها ، تغییر دادن گروه بندی های حساب و نمایش مدت زمان های کنار هم بسیار آسان است.

بر خلاف QuickBooks آنلاین ، Xero همچنین اظهارنامه حقوق صاحبان سهام را به شما می دهد که اگر تجارت شما دارای چندین سرمایه گذار باشد ، مفید است. این سرمایه گذاری ها و سود سهام صاحبان سهام و همچنین سود یا ضررهای نگه داشته شده در تجارت را نشان می دهد. اگر نگران هستید که یک مالک بیش از حد از تجارت استفاده کند ، این نگرانی ها را کم می کند.

صاحبان سهام

علاوه بر صورت های مالی اصلی ، حساب های دریافتنی اصلی و حساب های مربوط به تسویه حساب های پرداخت سالخوردگان چه کسی به شما بدهکار است و آنچه را که شما به سطل های متعارف گذشته خود مدیون هستید. QuickBooks Online عمیقاً به حسابهای دریافتنی از Xero می پردازد.

QuickBooks Online گزارشهایی در مورد سود و زیان توسط مشتری ارائه می دهد ، مقایسه ای از تخمین های تهیه شده برای مشتری در مقابل فروش با مشتری و گزارش های مجموعه. این اطلاعات ارزشمندی برای مشاغلی است که تعداد قابل توجهی از حساب های دریافتنی در کتاب های خود را دارند.

گزارشات - چه کسی از شما

حتی اگر QuickBooks Online ادغام پردازش حقوق و دستمزد را ارائه می دهد ، فقط گزارشی از کل دستمزدها و مالیات های حقوق و دستمزد ، جبران خسارت کارگران و جزئیات کارمندان ارائه می دهد. Xero گزارش های بسیار بیشتری دارد ، و آنها وظایف منابع انسانی داخلی مانند ترازوها و درخواست های بی موقع ، ضمانت دستمزد و موارد دیگر را دارند..

مشاغل ساده همه گزارش های مورد نیاز خود را در Xero پیدا می کنند. ما ترجیح می دهیم از قابلیت کشیدن و رها کردن برای تغییر گزارشات با سرویس نسبت به فرآیند بیشتر QuickBooks Online استفاده کنیم. به گفته این ، QuickBooks Online به دلیل تنوع و مفید بودن گزارش های خود در این گروه برنده می شود.

دور: نقطه را برای QuickBooks آنلاین گزارش کنید

آرم حسابداری Xero
لوگوی آنلاین QuickBooks

4

قیمت گذاری

در میان ارائه دهندگان نرم افزار متداول است ، قیمت گذاری های مبتنی بر ردیف معمولاً با قیمت پایین تر برای ویژگی های کمتری شروع می شوند. روی سطح ، QuickBooks Online و Xero از این مدل پیروی می کنند. با این حال ، عمیق تر حفاری کنید و خواهید دید که Xero معاملات را در پایین ترین سطح خود محدود می کند ، در حالی که QuickBooks Online با رشد کسب و کار شما دسترسی به ویژگی های نرم افزار و کاربران را اضافه می کند.

با کمترین هزینه در هر ماه ، تفاوت بزرگی بین Xero و QuickBooks Online وجود دارد. برنامه اولیه Xero 9 دلار در هر ماه است ، در حالی که طرح شروع سریع QuickBooks Online 20 دلار در هر ماه هزینه دارد. اولی دسترسی کاربران به نرم افزار حسابداری را به شدت محدود می کند. یک تجارت فقط می تواند پنج فاکتور و نقل قول را ارسال کند ، پنج قبض را وارد کرده و 20 معاملات بانکی را آشتی دهد.

در مقابل ، طرح ساده شروع شامل تخمین ها ، صورتحساب و پیگیری هزینه ها ، گزارش های اساسی و مالیات فروش است. در حالی که تنها یک کارمند می تواند به نرم افزار حسابداری دسترسی داشته باشد ، در مقایسه با کاربران نامحدود در Xero ، عدم وجود محدودیت تراکنش باعث می شود تا این تجارت بهتر برای مشاغل کوچک انجام شود..

برنامه میانی Xero ، موسوم به رشد ، ماهانه 30 دلار هزینه دارد و بدون اضافه کردن ویژگی ها ، کلیه محدودیت های استفاده را حذف می کند. برنامه ضروری QuickBooks Online 30 دلار در ماه است. علاوه بر همه چیز در طرح ساده شروع ، به شما امکان پرداخت صورتحساب ، ردیابی زمان را می دهد و تعداد کاربرانی را که اجازه دسترسی به سه نفر را دارند افزایش می دهد..

طرح تاسیس گرانترین گزینه Xero با قیمت 60 دلار در هر ماه است. این چندین ارز و توانایی ورودی یا ردیابی هزینه ها را اضافه می کند. مورد دوم یک حذف عجیب در ردیف های پایین است. برنامه های Xero به طور واضح با این ایده که با شغل شما رشد می کنند ساختار یافته است ، اما حتی کوچکترین مشاغل نیز مجبور به پرداخت قبض هستند.

نه QuickBooks Online و نه Xero به شما امکان نمی دهند زمان و هزینه های مربوط به پروژه ها را ردیابی کنید تا زمانی که هزینه گرانترین برنامه آنها را پرداخت نکنید. برنامه Plus QuickBooks Online همان هزینه بالاترین رده Xero ، 60 دلار در ماه است و ردیابی موجودی و حداکثر پنج کاربر را اضافه می کند.

مشاغل کوچک اغلب با پردازش حقوق و دستمزد مبارزه می کنند. برون سپاری ساده تر از آن است که خودتان محاسبه و وصول مالیات کنید. عملکردهای پردازش حقوق و دستمزد QuickBooks Online بسته به نیاز شما به علاوه 19 دلار یا 49 دلار در هر ماه ، به علاوه 2 دلار در هر کارمند.

Xero پردازش حقوق و دستمزد داخلی ندارد. در عوض ، نرم افزار آن با چندین برنامه ارائه دهنده خدمات حسابداری ادغام شده است. هزینه ها متفاوت است ، اما آنها معمولاً مبلغ ماهانه و هر کارمند را بعد از آن هزینه می کنند. شما ممکن است طیف وسیعی از انتخاب ها را برای پردازنده حقوق و دستمزد خود بخواهید ، اما در مقایسه گزینه ها و هزینه ها زمان بیشتری صرف خواهید کرد.

پس از کمترین برنامه قیمت گذاری ، هر دو Xero و QuickBooks Online دارای قیمت های قابل مقایسه ای هستند. با این حال ، QuickBooks Online پردازش حقوق و دستمزد را ارائه می دهد ، و حاشیه ای جزئی دارد.

اگر شما یک برنامه قیمت گذاری ساده تر را ترجیح می دهید ، شاید بررسی Sage ما را بررسی کنید. اگر ترجیح می دهید به هیچ وجه هزینه پرداخت نکنید ، بررسی Wave ما راهی است که باید انجام شود.

دور: نقطه قیمت گذاری برای QuickBooks آنلاین

آرم حسابداری Xero
لوگوی آنلاین QuickBooks

5

کاربرپسندی

مقایسه دوستی کاربر پسند QuickBooks Online و Xero ، نوعی وضعیت سیب به نظر می رسد که از پرتقال ها استفاده کنید.

گرچه محبوب ، QuickBooks Online به دلیل سهولت در استفاده از آن شناخته شده نیست. منحنی یادگیری به نرم افزار حسابداری وجود دارد ، اما این جزئی است زیرا می تواند خیلی کار کند. با داشتن امکانات و گزینه های بیشتر ، یادگیری نحوه استفاده از آن فقط بیشتر طول می کشد.

Xero دارای رابط کاربرپسند تری است ، با کارکردهایی با برچسب واضح و گردش کار ساده تر. اگر به عملکردهای پیشرفته حسابداری QuickBooks Online احتیاج ندارید ، ما داشبورد Xero را ترجیح می دهیم و برای ارسال فاکتور و پرداخت صورتحساب اقدامات کمتری را انجام می دهیم.

دور: نقطه کاربر پسند برای حسابداری Xero

آرم حسابداری Xero
لوگوی آنلاین QuickBooks

6

توابع پیشرفته

اکنون که ویژگی های اصلی حسابداری مورد نیاز هر کسب و کار را پوشش داده ایم ، می خواهیم چند کارکرد حسابداری پیشرفته را بررسی کنیم که به شما کمک می کند بین Xero vs QuickBooks آنلاین را انتخاب کنید.

دارایی های ثابت شامل زمین ، ساختمان ها یا تجهیزات موجود در تجارت شما می باشد. برای برخی از مشاغل ، آنها می توانند سرمایه گذاری های قابل توجهی نمایند. اگر نرم افزار حسابداری شما استهلاک و بازنشستگی را ردیابی نمی کند ، باید آنها را در صفحه گسترده و ورودی های مجله دستی وارد کنید..

از آنجا که می توانید صفحه گسترده موجود را وارد کنید ، عملکرد دارایی های ثابت Xero باعث می شود زمان تنظیم آنها صرفه جویی شود. نرم افزار آن استهلاک را محاسبه کرده و به شما امکان می دهد تا مواد دفع را پردازش کنید. طبق گزارشات آن ، شما می توانید برنامه استهلاک و دفع ، و همچنین سازش های دارایی ثابت را پیدا کنید.

QuickBooks Online فاقد ماژول دارایی های ثابت است که به نرم افزار حسابداری خود وارد شده اند ، بنابراین همه چیز باید به صورت دستی اداره شود.

گزارش های دارایی ثابت

Xero فقط یک ماژول پروژه را راه اندازی کرد که در تمام برنامه های قیمت گذاری گنجانده شده است. با استفاده از آن ، شما می توانید نقل قول ها را پیگیری کرده و از یک پروژه درخواست سپرده کنید. همچنین به شما امکان می دهد زمان و هزینه های صرف شده را ردیابی کنید و سودآوری یک پروژه را محاسبه کنید.

QuickBooks Online فقط پروژه هایی را در بالاترین برنامه قیمت گذاری خود دنبال می کند. اگر هزینه برنامه Plus را پرداخت می کنید ، می توانید هزینه ها ، زمان و فاکتورها را با یک پروژه مرتبط کنید. گزارشات محاسبه سودآوری ، زمان و هزینه های صورتحساب را نشان می دهد ، بنابراین می توانید در بالای سلامتی پروژه بمانید.

Xero در مدیریت موجودی دارای یک نکته جزئی در QuickBooks Online است. موجودی در QuickBooks آنلاین توسط قیمت ها ، تصاویر و دسته ها ردیابی می شود. در هر دو برنامه حسابداری ، وقتی کالای موجودی روی فاکتور انتخاب می شود ، مقادیر به روز رسانی می شوند. QuickBooks Online هزینه محصول را با استفاده از FIFO محاسبه می کند ، در حالی که Xero از یک روش متوسط ​​هزینه استفاده می کند.

Xero گزارشهایی را برای یافتن پرفروش ترین و سودآورترین کالاها ارائه می دهد. بعلاوه ، در هر طرح شما می توانید تا 4000 مورد ردیابی و موارد نامحدود نامحدود را دریافت کنید. بار دیگر ، با QuickBooks Online هزینه گرانترین برنامه برای به دست آوردن توابع موجودی را پرداخت کرده اید.

دور: نقطه عملکردهای پیشرفته برای حسابداری Xero

آرم حسابداری Xero
لوگوی آنلاین QuickBooks

7

حکم

اگر تازه وارد نرم افزار حسابداری مبتنی بر ابر هستید ، Xero را توصیه می کنیم. با رابط کاربری آسان و ساده خود ، می توانید در زمان کمتری نسبت به QuickBooks Online شروع به کار کنید. علاوه بر این ، داشبورد Xero و صفحه نمایش خانگی برای هر عملکرد ، به مشاغل متمرکز بر عملیات روزمره کمک می کند تا همه کارها را بدون نقص و منظم حفظ کنند.

به طور کلی ، Xero یک انتخاب عالی برای کتابفروشان کم تجربه و مشاغل کوچک است که قصد ندارند خیلی بزرگ شوند.

با این حال ، اگر به چیزی با اهمیت کمی بیشتر احتیاج دارید ، QuickBooks Online انتخاب بهتری است ، و در کل انتخاب بهتری نیز خواهد بود ، و این باعث می شود که آن را برنده این مقاله کنید ، اگرچه فقط توسط مو. 

اگر به پردازش حقوق و دستمزد و پردازش تجار یکپارچه نیاز دارید ، QuickBooks Online مطمئناً نیازهای شغلی شما را بهتر جلب خواهد کرد. مشتریان ترجیح می دهند بر روی یک فاکتور روی یک لینک کلیک کرده و مستقیم پرداخت کنند ، اما شما زمان بیشتری را صرف تنظیم فاکتورهای مکرر خواهید کرد. مشاغلی که باید درباره ادامه روابط با مشتریان تصمیم بگیرند ، از گزارشهای عمیق آن قدردانی می کنند.

برنده: QuickBooks

درنهایت ، اگر مجبور شوید بین Xero vs QuickBooks Online را انتخاب کنید ، ما Xero را برای یک تجارت کوچک و فقط QuickBooks Online برای یک تجارت بزرگ تر توصیه می کنیم یا اگر توسط افرادی که تجربه کمی بیشتر با نرم افزار حسابداری دارند ، اداره کنید..

آیا سعی کرده اید از خدمات حسابداری استفاده کنید؟ کدام را ترجیح می دهید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. با تشکر از خواندن این مقایسه آنلاین Xero vs QuickBooks.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map