Wrike vs Jira: درخشان ترین ویژگی های سال 2020 چیست؟

هنگام انتخاب ابزار مدیریت پروژه ، دنیای انتخاب وجود دارد. ما در این مقایسه ی Wrike و Jira به دو گزینه عالی نگاه می کنیم.


در بررسی Wrike ، ما از ستایش Wrike بخاطر مجموعه و ویژگیهای گسترده آن در محافظت از داده ها و کیفیت خدمات شما ، قدردانی کردیم. در بررسی جیرا ، احساس کردیم که ویژگی های آن بسیار قوی ترین نقطه است ، اما جامعه آن نیز یک دارایی بود.

هر دو ابزار به سمت جدی تر مدیریت پروژه گرایش دارند. اگر به دنبال گزینه ای دوستانه تر هستید ، به بررسی Asana ما نگاهی بیندازید. راهنمای مبتدی Asana به شما در شروع کار کمک می کند.

با این حال ، در این مقاله خواهیم دید که چگونه Wrike و Jira با یکدیگر مقایسه و می دانند که در کل بسترهای بهتری است.

راه اندازی یک مبارزه: Wrike vs Jira

Wrike در آخرین جمع ما از بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه ، موقعیت برتر را از دست داد. با این وجود با پیروزی در مقاله Wrike vs Asana ، برخی از kudos ها دوباره بدست آمد.

جیرا در این نوع مسابقه تازه وارد است ، بنابراین اگر قصد دارد چیزی از Wrike به دست آورد ، کار خود را برای آن انجام داده است. هر چند ، مقایسه سر به سر می تواند باعث تعجب شود ، بنابراین هر اتفاقی می تواند رخ دهد.

در این مبارزه ، ما قصد داریم سکوها را در طی چهار دور مقایسه کنیم. ما در هر دور بر منطقه متفاوتی تمرکز خواهیم کرد و در انتهای آنها برای یافتن برنده ، آنها را جمع آوری می کنیم. در صورت کراوات ، تصمیم گیری در مورد امتیاز خواهد بود ، بر اساس اینکه کدام سکوی با بیشترین حاشیه ، دور خود را به دست آورد.

ما آنها را در ویژگی ها ، قیمت ، سهولت استفاده و امنیت و حفظ حریم خصوصی مقایسه خواهیم کرد. برای ویژگی ها ، می خواهیم ببینیم کدام ابزار بیشترین و بهترین راه را برای سازماندهی پروژه خود به شما می دهد. برای قیمت ، ما نه تنها ارزان ترین گزینه بلکه انواع روش های پرداخت و ارزش ارائه شده توسط برنامه های مختلف را جستجو می کنیم.

برای سهولت استفاده ، ما به قابلیت استفاده و اینکه چگونه تیم شما سریع می تواند با سیستم عامل دسترسی پیدا کند ، نگاه می کنیم. در آخر ، برای امنیت و حفظ حریم خصوصی ، ما بررسی خواهیم کرد که هر ابزار برای ایمن نگه داشتن اطلاعات شما از همه ، بلکه شما و تیم شما ، چه کاری انجام می دهد.

1

امکانات

آنچه نرم افزار می تواند برای شما انجام دهد مهم است ، بنابراین ویژگی های بیشتر در اینجا بهتر است. این یک منطقه قوی برای هر دو سیستم عامل است ، اما این بزرگترین قدرت جیره است ، بنابراین مهم است که امیدهای جیرا برای پیروزی در این مسابقه باشد.

ما ارزیابی خود را به Wrike بالاتر ارزیابی کردیم ، اما نه زیاد ، و ما آنها را به طور مستقیم در اینجا مقایسه می کنیم.

خطای

Wrike مجموعه ای از ویژگی های اصلی مدیریت وظیفه را که ما به دنبال آن هستیم ، با استفاده از زیرمجموعه ها و مدیریت وابستگی ، شما را قادر می سازد تا اطمینان حاصل کنید که برنامه شما قابل دستیابی است و مراقب تنگناهای تهدیدکننده برای کاهش سرعت باشید..

وابستگی های چروک

این مضامین مخصوص کاربر دارد ، بنابراین می توانید فضای کار خود را سفارشی کنید و هنگام ورود به خانه خود را در خانه احساس کنید.

سیستم تصحیح آن به شما اجازه می دهد تا در مورد فایل ها ، از جمله در نقاط خاص در فیلم ها ، مانند بهترین نرم افزار ویرایش ویدیو اظهار نظر کنید.

این سیستم دارای گزارشی است که به شما امکان تولید انواع اطلاعات مفید را می دهد. چندین ایستگاه از پیش تنظیم و چیدمان وجود دارد که به شما امکان می دهد آنها را تنظیم کنید.

همچنین می توانید از Wrike برای پیگیری اینکه کدام یک از وظایف پروژه خود را به کسی اختصاص نداده اید و چه زودرس موقت است ، استفاده کنید. از این طریق می توانید بررسی کنید که آیا پیشرفت ها در حال پیشرفت است و تغییرات لازم را برای نگه داشتن همه در هدف ایجاد می کنید.

ادغام چروک

این انتخاب گسترده ای از ادغام ها را در طیف وسیعی از دسته ها دارد. می توانید از Google Drive ، Microsoft OneDrive ، Dropbox یا Evernote استفاده کنید. شما می توانید با سیستم عامل های دیگر مانند Github و حتی جیرا رقیب آن ادغام شوید. گزینه های ارتباطی تیمی شامل Slack و HipChat است. ادغام Zapier نیز وجود دارد ، که به شما امکان دسترسی به داده ها در هزاران برنامه را می دهد.

شما در برنامه رایگان آن 2 گیگابایت ذخیره سازی دریافت می کنید ، که بالن ها به بالاتر از 100 گیگابایت در سطح عالی می رسند. اگر احساس می کنید بیش از این احتیاج دارید ، به بهترین فضای ذخیره آنلاین ما برای مقاله تیم ها نگاهی بیندازید تا در مورد چندین گزینه مفید استفاده کنید.

برنامه های دسک تاپ و موبایل نیز برای آن وجود دارد ، بنابراین می توانید از آن در اکثر دستگاه ها و همچنین در مرورگر استفاده کنید.

جیرا

جیرا روشهای مختلفی برای مشاهده پروژه شما ارائه می دهد ، مانند تابلوهای اسکرام و نمایش های kanban. این از “مسائل” به جای “وظایف” به عنوان بلوک های ساختمانی خود استفاده می کند و می توان آنها را براساس نوع طبقه بندی کرد.

می توانید زیر کارها را ایجاد کنید ، اما باید این ویژگی را در تنظیمات فعال کنید و به سادگی ممکن نیست. ما با وجود اسناد و مداركی كه به ما این ویژگی را ارائه می دهد ، تلاش كردیم تا وابستگی ها را نیز به كار گیریم.

زیرگروه های جیرا

کاربران جیرا هنگام گسترش سیستم عامل از خدمات خوبی برخوردار هستند. بیش از 3000 برنامه برای آن در دسترس است. همچنین با HipChat ، که متعلق به شرکت مادر آن Atlassian است ، ادغام می شود.

ما کمتر از گزینه های ارتباطی داخلی استفاده می کردیم. جیرا از تلاقی اطلس استفاده می کند و ما احساس کردیم که ادغام با آن ممکن است نرم تر شود. اگر به سکویی علاقه دارید که به ارتباطات تیمی متمرکز شود ، بررسی Basecamp ما را بخوانید.

جیرا 250 گیگابایت فضای ذخیره سازی ارائه می دهد ، که بسیار بیشتر از حتی برنامه تصدی Wrike است و تقریباً برای همه کافی است. اگر این کافی نیست ، به بررسی LeanKit ما نگاهی بیندازید تا یک سکوی با فضای ذخیره نامحدود را ببینید.

مانند Wrike ، جیرا قابلیت تولید گزارش های قوی را دارد و ما احساس می کنیم گزینه های آن بهتر است ، حداقل در مورد تجسم ، زیرا بیش از 20 نوع نمودار و نمودار دارد.

گزارش های جیرا

قابلیت ردیابی زمان آن راهی مفید برای ردیابی هزینه ها و اطمینان از این است که شما برای هر چیزی خیلی طولانی هزینه نمی کنید. برای ابزاری که در این نوع کار تخصص دارد ، به بررسی FunctionFox ما نگاهی بیندازید.

همچنین برنامه های تلفن همراه نیز موجود است ، بنابراین می توانید از طریق استفاده از آن استفاده کنید.

دور یک افکار

هر دو سیستم عامل مدیریت وابستگی را ارائه می دهند اما Wrike برای ما بسیار بهتر عمل کرده است. با ظرفیت ذخیره سازی بالاتر و تولید گزارش خوب ، ما وسوسه می شویم که جیرا را گره بخوریم ، اما اگرچه چندین ویژگی خوب را ارائه می دهد ، اما ما معمولاً آنچه را که Wrike به ما می دهد ترجیح می دهیم. Wrike برنامه های دسک تاپ نیز دارد.

خیلی نزدیک است ، ما نمی توانیم آنها را از هم جدا کنیم ، بنابراین این دور را می سازیم. هر دو در این زمینه قوی هستند ، اما به دور از یکسان نیستند ، بنابراین اگر قصد استفاده از آنها را دارید ، باید به آنچه ارائه می دهند نگاه کنید و ببینید که نزدیک ترین متناسب با آنچه شما نیاز دارید.

دور: ویژگی های بدون برنده مشخص ، امتیاز برای همه

2

قیمت

هردو سیستم عامل قیمت گذاری معمول مبتنی بر ابر را ارائه می دهند ، اما جیرا از این جهت متفاوت است که همچنین به شما امکان می دهد تا از آن استفاده کنید و هزینه خود را برای استفاده از نرم افزار خود مبلغی پرداخت کنید. اگر به رویکرد do-it-self علاقه دارید ، باید به بررسی Redmine ما نیز نگاه کنید.

با توجه به اینکه Wrike و Jira ارائه دهنده خدمات مملو از ویژگی های متمرکز بر استفاده تجاری هستند ، از نظر شگفت آور ارزش خوبی دارند.

خطای

Wrike یک برنامه رایگان دارد که به شما امکان می دهد تا حداکثر پنج کاربر آن را امتحان کنید. برنامه های پرداخت شده آن از هر کاربر در هر ماه 9.80 دلار شروع می شود و از آنجا افزایش می یابد و ویژگی های بیشتری در هر سطح وجود دارد. محاکمه رایگان آن ، 14 روزه به شما امکان می دهد ویژگی های پیشرفته تر آن را بدون نیاز به ثبت نام کارت اعتباری ، آزمایش کنید.

لایه رایگان شامل مدیریت زمان و اشتراک گذاری اولیه فایل ها ، با استفاده از نمایش های صفحه و صفحه گسترده آن است. در ردیف Professional ، شما می توانید از مدیریت فرعی و دسترسی به نمودارهای گانت استفاده کنید. کاربران کسب و کار پیگیری زمان و گزارش دریافت می کنند. اثبات در سطح Marketers وارد می شود ، در حالی که مشتریان Enterprise ممیزی و طیف وسیعی از ویژگی های امنیتی اضافی را دریافت می کنند.

جیرا

جیرا گزینه های مختلف قیمت گذاری را ارائه می دهد که روش های استفاده از آن را منعکس می کند. گزینه های مبتنی بر ابر آن به طور مستقیم با Wrike قابل مقایسه است. مبلغ ماهانه هر کاربر برای چند کاربر اول از 10 دلار شروع می شود ، اما تیم شما با بیش از 250 کاربر به 1 دلار کاهش می یابد. بدیهی است که برای تیم های بزرگ ، جیرا ارزش زیادی دارد. برای تیم های کوچک هم بد نیست.

برنامه های آن تنظیم نشده است ، بنابراین شما می توانید تمام ویژگی های آن را برای آن قیمت ها بدست آورید. اگرچه یک برنامه رایگان وجود ندارد ، یک آزمایش هفت روزه رایگان است که می توانید بدون کارت اعتباری از آن استفاده کنید.

اگر برای خود میزبانی برنامه ریزی کرده اید ، یک بار هزینه پرداخت می کنید. برای تیم های 10 یا کمتر ، رقم کمی 10 دلار است ، اما در 25 کاربر 2500 دلار بالون می زند. هزینه پرداخت مقدماتی زیادی دارد ، اما اگر هزینه های یک سال را با یکدیگر مقایسه کنید ، ارزان تر از برنامه ماهانه بسیاری از سیستم عامل ها است ، و به دلیل اینکه یک بار هزینه است ، فقط ارزش استفاده بهتری را کسب می کنید..

دور دو فکر

Wrike پیشنهادات زیادی دارد و بصورت رایگان شروع می شود. بسیاری از بهترین ویژگی های آن در برنامه های پرداخت شده آن است ، و برای استفاده از هر کاری که می تواند انجام دهد باید هزینه های اقساط آن را پرداخت کنید.

جیرا ردیف رایگان ندارد ، اما برنامه های پرداخت شده آن در مقایسه با Wrike ارزش بسیار خوبی دارند. به علاوه ، با افزایش اندازه تیم خود ، پس انداز خود را نیز انجام دهید.

توانایی میزبانی از خود نیز مفید است و چیزی است که سرویس های کمی ارائه می دهند ، بنابراین اگر می خواهید این کار را انجام دهید ، جیرا یکی از بهترین گزینه های اطراف است. پرداخت هزینه برای تیم های بزرگ ممکن است گران به نظر برسد ، اما به دلیل اینکه یک بار هزینه است ، می توانید در دراز مدت هزینه های زیادی را ذخیره کنید.

از آنجا که هر دو آزمایش رایگان دارند ، اگر می خواهید ببینید چه کاری می توانند انجام دهند ، خودتان آنها را آزمایش کنید.

این دور به جیره می رود و نتیجه 1-0 را بعد از کراوات قبلی کسب می کند. با تنها دو دور باقی مانده ، Wrike بهتر است به زودی حرکت کند.

اگر به دنبال یک نرم افزار مدیریت پروژه هستید که می تواند به شما در کنترل بودجه خود کمک کند ، به بررسی Mavenlink ما بروید تا در مورد محصولی با ویژگی های مالی قوی مطلع شوید.

گرد: امتیاز قیمت برای جیرا

3

راحتی در استفاده

قابلیت استفاده یک انتخاب مهم در انتخاب ابزار مدیریت پروژه است. شما می خواهید فن آوری آسانتر شود و نه وقت با ارزش خود را با آموزش بگذرانید. Wrike برای دوستی کاربر در بررسی ما موفق شد ، اما جیرا چنین نکرد.

بهترین ابزارهای موجود در این گروه کار بسیار خوبی را برای استفاده آسان از خود انجام می دهند. برای دیدن مثالی به ابزار مدیریت پروژه مورد علاقه ما در بررسی monday.com نگاهی بیندازید.

جیرا یک پیروزی یک طرفه به دور سه می دهد ، بنابراین Wrike برای ماندن در بازی باید تجارت را انجام دهد. بیایید نگاهی بیاندازیم که چگونه این دو سیستم عامل جمع می شوند.

خطای

شروع کار با Wrike آسان است. روند ثبت نام آن ساده است و شما می توانید همکاران خود را به عضویت دعوت کنید.

چروک دعوت کردن

مدیریت کار ساده است و اضافه کردن وابستگی ها آسان است ، این مورد در مورد هر سیستم عامل ارائه دهنده این مورد کاربردی ندارد. این شامل قالب های بسیاری است که می تواند شما را به سرعت تنظیم کرده و ارزش جستجو را داشته باشد تا طعم کارهایی را که می توانید با سیستم عامل انجام دهید ، به دست آورید..

قالب های چروک

رابط بسته های زیادی در آن وجود دارد و شما می توانید در بعضی مواقع گم شوید ، اما وقتی گیر می کنید راهنمایی های زیادی وجود دارد. زمان لازم است تا بفهمیم همه چیز چگونه کار می کند ، اما با توجه به آنچه در آنجاست ، بسیار ناامید کننده نیست.

Wrike ابزاری پیچیده است ، اما همه چیز مطابق آنچه انتظار می رود کار می کند و کار خوبی را برای ساختن آنچه که ارائه می دهد قابل انجام است.

جیرا

طراحی جیرا قوی است و یک آموزش برای آموزش اصول اولیه دارد. اجزای فردی قابل خواندن هستند و طرح آن مشخص است.

جیرا تور

گشت و گذار است که اصول مدیریت وظیفه را به شما نشان می دهد و راهنمایی ها و راهنمایی هایی را پس از آن ارائه می دهد ، اما به زودی نمانده اید.

این انتخاب خوبی از قالب ها دارد که به شما امکان می دهد آن را برای اهداف مختلف تنظیم کنید. می توانید به سرعت با تابلوهای Scrum و نماهای kanban آن کار را شروع کنید ، و همچنین آن را برای ردیابی اشکال یا مدیریت پروژه تنظیم کنید.

جیرا کانبان

اگرچه چندین مسئله با آن پیدا کردیم. تأخیرهای طولانی هنگام کلیک بر روی ابزار وجود داشت. ما دیدیم که ویژگی ها ظاهر می شوند و ناپدید می شوند. به همین ترتیب صفحات نامگذاری شده باعث شدند که چندین بار گم شویم.

بدون شک تجربه استفاده از آن را آسانتر می کند ، اما بسیاری از سیستم عامل های این دسته از راه خود خارج می شوند تا به شما بیاموزند که چگونه از آنها استفاده کنید و بسیاری مدیریت می کنند تا فرایند ساده و لذت بخش باشد. اینجا جیرا را در پشت منحنی پیدا کردیم.

جیرا به خوبی طراحی شده است و اجزای انفرادی نیز به خوبی کار می کنند. هرچند تاخیرها و تعرفه های رابط ، کسر نقطه ای هستند. همانطور که گفته شد ، ما در کار کردن امور نیز مشکل داشتیم.

دور سه فکر

با وجود پیچیدگی Wrike ، استفاده از آن به ندرت ناخوشایند و ناامیدکننده است. جیرا به خوبی طراحی شده و از الگوهای خوبی برخوردار است اما تأخیرها و مشکلات رابط کاربری آن را مختل می کند. Wrike با پیروزی در این دور به راحتی پیروز شد و جیرا هرگز به دنبال مشاجره نبود.

ابزاری دیگر که مواردی را در این زمینه به دست می آورد Taskworld است که می توانید در بررسی Taskworld ما آن را بخوانید.

این امر باعث می شود همه چیز در یک قسمت نهایی به مرحله نهایی تعیین کننده برسد. ما وقتی به امنیت و حریم خصوصی نگاه می کنیم ، در مرحله بعدی هستیم.

دور: سهولت استفاده از نقطه برای Wrike

4

امنیت & حریم خصوصی

وقتی می توانید از داده های خود محافظت کنید ، نمی توانید خیلی مراقب باشید. خوشبختانه ، آگاهی از مسائل امنیتی رو به افزایش است و بیشتر سیستم عامل ها ویژگی هایی را برای کمک به شما در کنار آنها ارائه می دهند.

اگر در حال ذخیره داده های مهم برای تجارت در ابر هستید ، این منطقه بسیار مهم است. اگر از آن برای برنامه ریزی اتفاقی بیشتر استفاده می کنید ، ممکن است به اندازه امنیت نگران نشوید ، اما هنوز هم می پردازد که ایمن باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی سوء استفاده از اطلاعات بدست آمده از دست های ناخوشایند ، مقاله جرایم سایبری ما را بخوانید.

اگر نگران امنیت و حریم خصوصی هستید ، بررسی Aha ما را بخوانید تا در مورد ابزاری که در حفظ امنیت داده های شما عالی است اطلاعات کسب کنید.

خطای

Wrike به دلیل انتخاب قوی از ویژگی ها ، یکی از بالاترین ابزارهای مدیریت پروژه برای امنیت و حفظ حریم خصوصی است.

این رمزگذاری پیشرفته است ، با استفاده از TLS v1.2 برای داده های در حال ترانزیت و AES 256 بیتی که برای ذخیره داده ها استفاده می شود ، دسترسی هر کسی به داده های شما تقریبا غیرممکن است. اگر می خواهید درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید ، توضیحات مربوط به رمزگذاری را مطالعه کنید.

همچنین تأیید هویت دو عاملی را از طریق Google Authenticator ارائه می دهد. در مقاله تأیید اعتبار دو فاکتور می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن ویژگی بخوانید.

چندین گزینه امنیتی وجود دارد که شامل تنظیمات رمز عبور ، کنترل خط مشی دسترسی به شبکه و کنترل دسترسی برای فایل ها می باشد. بهترین ویژگی های امنیتی آن در سطح Enterprise باز می شود ، بنابراین در هنگام انتخاب یک برنامه ، نیازهای امنیتی خود را در نظر بگیرید.

جیرا

جیرا دارای طیف گسترده ای از ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی است. دارای چندین گواهینامه از جمله SOC 2 ، ISO 27001 ، ISO 27018 و PCI DSS است. همچنین در آزمایش های نفوذ و برنامه های حسابرسی امنیتی شرکت می کند.

وب سایت آن گنجینه ای از اطلاعات مربوط به امنیت و حریم خصوصی است و انواع جزئیات آن ارائه شده است. در صورتی که الزامات انطباق خاصی دارید مفید است.

همچنین با سیستم های مربوط به حریم خصوصی مانند EU-USS مطابقت دارد. و Swiss-U.S چارچوب های محافظ حریم خصوصی و مقررات عمومی حمایت از داده ها ، که می توانید در مورد راهنمای GDPR ما اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مانند Wrike ، تأیید هویت دو عاملی نیز در دسترس است ، اما برای نسخه مبتنی بر مرورگر با جیرا باید 10 دلار اضافی پرداخت کنید..

از طریق دسترسی اطلس می توانید انتخاب خوبی از گزینه های امنیتی در جیره را بدست آورید. هرچند که نیاز به اشتراکی دارد و تنظیمات در آن دخیل است. گفت: اگر مشکل را پشت سر بگذارید ، SAML تنها ورود به سیستم و مدیریت رمز عبور و سایر موارد را دریافت می کنید.

اگر مدیریت رمز عبور به شما سردرد می دهد ، بهترین مقاله مدیر رمز عبور ما می تواند کمک کند.

متأسفانه ، علیرغم انجام همه کارها در سطح فنی ، جیرا هنگامی که تیم پشتیبانی خود را گرفتیم و بدون پرسیدن از ما ، عکسهای داده های پروژه خود را گرفت ، خود را رها کرد. اگرچه توافق نامه های حقوقی این حق را برای انجام هر کاری که دوست دارد به شما می دهد ، رضایت برای مشاهده داده های پروژه باید در نظر ما همیشه واضح باشد.

این یک منهای بزرگ است و اعتبار جیرا را در این گروه دشوار می کند.

دور چهار اندیشه

این دور نزدیک بود ، هر دو محصول از ویژگی های عالی برخوردار هستند ، اما مسئله پشتیبانی جیرا به این معنی است که ما باید آنرا به Wrike تحویل دهیم. ما امیدواریم که تجربه ما یک طرفه باشد زیرا گذشته از آن ، جیرا در این منطقه قوی است. هرچند رایک قوی است ، و به هیچ وجه گرفتار آن نشده است.

این باعث می شود تا دو گل به رایب برسد ، یکی برای جیرا و یک کراوات.

دور: امنیت & حریم خصوصی برای Wrike

5

افکار نهایی

Wrike چهره خود را به عنوان برنده شایسته به پایان رساند. این جیرا با مجموعه ای از ویژگی های قوی خود مطابقت داشت و با قابلیت استفاده و توجه عالی به جزییات مربوط به امنیت و حریم خصوصی ، جلوتر از آن قرار گرفت. این یکی از ابزارهای مورد علاقه ما در اینجا در Cloudward.net است و ما آن را به هر کسی که به دنبال برنامه ریزی تجارت خود بصورت آنلاین است توصیه می کنیم.

جیرا کاربردهای خود را دارد ، بنابراین نباید خاموش شود. امروز مقابل حریف قدرتمندی به پایان رسید. بسیاری از مشکلات آن برای ما قابل حل به نظر می رسد ، بنابراین چه کسی می داند ، شاید بتواند دفعه بعد که آن را مرور خواهیم کرد ، با رقابتهای سنگین مدیریت پروژه مجهز شویم.

این قیمت همچنین به ویژه برای تیم های بزرگتر و کسانی که می خواهند هزینه های مقدماتی آن را بپردازند ، قیمت بالایی دارند.

برنده: خطای

اگر Wrike یا Jira را امتحان کرده اید ، لطفاً در مورد تجربه خود در نظرات زیر به ما اطلاع دهید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map