Trello vs Asana: مدیریت کارها و پروژه ها در سال 2020

اگر به دنبال کار در ابر هستید ، هرگز نرم افزاری گسترده تری برای کمک به شما در انجام این کار وجود نداشته است. تیم های مختلف از نظر اندازه به صورت آنلاین شکوفا می شوند. با رشد آنها ، وظیفه ساماندهی امور با آنها رشد می کند. اگر تعجب نکردید که با کدام نرم افزار بتوانید پروژه های خود را مدیریت کنید ، ما در این مقاله به دنبال دو مورد از موارد مورد علاقه ما هستیم: Asana و Trello.


این سرویس ها غول هایی در نرم افزار مدیریت وظیفه هستند. ما می خواهیم Trello و Asana را با هم مقایسه کنیم تا ببینیم که آنها چه پیشنهادی دارند و کدام یک در صدر قرار دارد.

Trello یک صفحه دیجیتال kanban است که به شما امکان می دهد تا کارها را به راحتی ردیابی کنید (بررسی Trello ما را بخوانید). Asana همچنین مدیریت کار را ارائه می دهد ، اما با ویژگی های مدیریت پروژه بیشتر پیش می رود. این که آیا رویکرد تمام ویژگی های آسانا بهتر از طراحی ساده ترللو عمل می کند ، سوالی است که می خواهیم به آن پاسخ دهیم.

معیارها

ما برای مقایسه سیستم عامل ها به چندین منطقه نگاه خواهیم کرد. در ابتدا ویژگی هایی وجود خواهد داشت ، جایی که ما خواهیم دید که آنها به چه خوبی مدیریت کار را انجام می دهند و چه مواردی را ارائه می دهند. ما همچنین در نظر خواهیم گرفت که آنها چگونه به اشتراک گذاری و کار تیمی را تسهیل می کنند.

اینکه دوست دارید استفاده از نرم افزار مهم باشد. اگر استفاده از آن لذت بخش باشد ، تیم با همکاری با آن شادتر خواهد بود. خوشبختانه ، هر دو اپلیکیشن با آنها راحت هستند. آنها رابط کاربری خوبی دارند که اطلاعات را به وضوح ارائه می دهند.

Trello دارای طرح ساده تر است ، اما Asana همچنین لمس UI خوبی دارد.

از آنجا که احتمالاً با چندین برنامه آنلاین کار می کنید ، خواهیم دید که چگونه آنها با داده های سایر سیستم عامل ها ادغام می شوند. ما همچنین قیمت را بررسی خواهیم کرد ، گرچه هیچ کدام به خصوص گران نیستند.

چگونه Asana و Trello مقایسه می کنند

ترللو و آسانا چیزهای زیادی با هم دارند. آنها به شما امکان می دهند وظایف خود را ایجاد کرده و آنها را در لیست ها ترتیب دهید. شما همچنین می توانید وظایف را طبقه بندی کنید ، و مدیریت آنها آسان تر می شود. آنها به شما امکان می دهند که چه کسی به چه چیزی اختصاص داده شده و زیرشاخه ها را ایجاد کنید. همچنین می توانید کاربران را به تیم خود دعوت کرده و همه افراد را با تغییراتی که مربوط به آنها است به طور خودکار بروزرسانی کنید.

Trello یک سیستم مدیریت وظیفه است که به شما امکان می دهد جریان کار را همزمان با حرکت از چپ به راست حرکت کنید. ورود به آن ساده و آسان است و بیشتر رابط کاربری آن کاملاً توضیحی است.

Asana جزء بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه است و به شما اجازه می دهد وابستگی ها را بررسی کنید. این کار با پروژه های بزرگتر که روابط بین کارها پیچیده تر است کار می کند.

ترلو ساده تر و آسان تر برای شروع کار است ، اما آسانا ویژگی های بیشتری دارد. اگر Trello تمام آنچه شما نیاز دارید را انجام می دهد ، قابلیت دسترسی به آن انتخاب خوبی می کند ، اما اگر شروع به زدن محدودیت های آن کنید ، آسانا جذاب تر می شود.

حتی اگر شما ترلو را محدود کننده نمی دانید ، ممکن است ارزش Asana را ببینید که آیا ویژگی های آن می تواند روز کاری شما را آسان تر کند؟.

امکانات

جریان اصلی Trello در حال کشیدن و رها کردن کارها از ستون به ستون است تا نشان دهد هر کدام در کدام مرحله قرار دارند. در اصل یک تخته کابین است و از آنچه انجام می دهد خوب است. شما می توانید آن را با ستون ها و برچسب های خود سفارشی کنید و وقتی اتفاقاتی که مربوط به شما هستند اتفاق می افتد.

هر دو سیستم عامل به شما اجازه می دهند تا در مورد کارهای خاص اظهار نظر کنید ، بنابراین مکالمات در یک مکان امکان پذیر است. این به شما امکان می دهد تا به راحتی ردیابی کنید و به این معنی است که می توانید در هنگام بحث و گفتگو با یکدیگر درگیر شوید یا از آن خارج شوید. همچنین اگر بخشی از راه را بپیوندید می توانید ببینید که همه در مورد آن چه گفته اند.

آسانا به شما امکان می دهد تا وظایف خود را ترتیب داده و آنها را به همان روشی که Trello انجام می دهد ، گروه بندی کنید. یک تفاوت این است که نحوه گروه بندی بخش ها باعث می شود بتوانید مکان شما را در پروژه های بزرگ پیگیری کنید. با استفاده از Trello ، اگر ستون های زیادی در صفحه دارید ، فیلتر کردن آنچه برای شما ربطی ندارد سخت تر خواهد بود.

Asana همچنین به شما امکان می دهد همه چیز را در قالب های تقویم و جدول زمانی مشاهده کنید. هرکدام به روش خاص خود برای بدست آوردن یک مرور کلی درباره آنچه اتفاق می افتد مفید است. تقویم به شما امکان می دهد زمان خود را برنامه ریزی کنید و ببینید چه موقع باید انجام شود. جدول زمانی ، نگاه بهتری به توالی کارهای باقیمانده در پروژه شما و چگونگی متناسب بودن همه چیز به شما می دهد.

برنده: آسانا

مدیریت وابستگی

یکی از زمینه هایی که آسانا بهتر از ترلو عمل می کند ، مدیریت وابستگی است. این بدان معناست که می توانید قبل از شروع کار ، وظایف خود را انجام دهید. انجام این کار شما را قادر می سازد تا تنگناهای بالقوه را متوجه شوید و از موقعیتهایی که افراد منتظر به پایان رسیدن دیگران هستند قبل از انجام هر کاری جلوگیری کنید.

Asana به شما امکان می دهد تا آن روابط را در جدول زمانی دستکاری کنید و ببینید که چگونه آنها در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

وابستگی به آسانا

نسخه مدیریت وابستگی Trello از طریق کارت کارت “سلام حماسه ها” تقویت می شود. این امکان را به شما می دهد تا روابط والدین و فرزند را به وظایف اضافه کنید و ببینید که چگونه بسیاری از کارهای کودک هنگام نگاه به والدین انجام شده است.

وابستگی به ترلو

رویکرد Asana قدرتمندتر است ، و همچنین به طور پیش فرض در دسترس است ، بنابراین برنده ما در این گروه است.

برنده: آسانا

اشتراک گذاری و کار گروهی

نسخه رایگان Trello به شما امکان می دهد تا افراد بیشتری را که می خواهید در تیم خود داشته باشید. آسانا در نسخه رایگان خود شما را به 15 عضو تیم محدود می کند ، اگرچه پرداخت مشتری چنین محدودیتی ندارد.

Trello به شما امکان می دهد بسته به برنامه ای که دارید ، بسته های 10MB یا 250MB را با دیگران به اشتراک بگذارید. حد Asana 100MB است ، بنابراین Trello امتیازات را در اینجا کسب می کند.

هر دو سرویس به شما امکان می دهند پرونده های زیادی را که دوست دارید ضمیمه کنید و آنها را به روش های بسیار خوبی برای به اشتراک گذاری فایل های آنلاین تبدیل کنید.

برنده: Trello

راحتی در استفاده

هر دو برنامه به خوبی طراحی شده اند و UI نحوه انجام اکثر کارها را روشن می کند. ما می دانیم که رویکرد تصفیه شده آسانا جذاب تر از بلوک های بزرگ رنگ Trello است ، اما ممکن است شما احساس متفاوتی داشته باشید. به تصاویر نگاهی بیندازید و برای خود تصمیم بگیرید.

جشن های Asana همیشه لبخندی به چهره می آورد و چه کسی می داند ممکن است به اعضای تیم انگیزه بیشتری برای انجام کارها بدهد. این هرگز باعث سرگرم کننده تر شدن فعالیت تجاری سازمان نمی شود.

asana-جشن

طراحی Trello بصری است. بخش اعظم آنچه در رابط کاربری است توضیحی است و دکمه های کاملاً دارای برچسب همانطور که انتظار دارید کار می کنند. کشیدن و رها کردن کارها به خوبی انجام می شود. همانطور که در راهنمای مبتدی Trello ما ذکر شده است ، ما آن را در اینجا در Cloudward.net استفاده می کنیم و بیشتر ما نیازی به مشاوره با کتابچه راهنما نداریم.

ستون های سه پایه

با بزرگتر شدن اندازه پروژه ، طرح ساده ترلو می تواند کار با آن سخت تر شود. شاید برای پیدا کردن ستون مورد نیاز ، به اطراف بروید و مجبور شوید کارهای خود را بر روی چندین ستون غیرمرتبط به محلی که می خواهید بکشید..

رویکرد مبتنی بر بخش آسانا از این نظر بهتر است و شما را قادر می سازد به راحتی منطقه مورد نظر خود را پیدا کنید ، حتی اگر پروژه به مراحل مختلفی تقسیم شود.

asana-دستور کار-قالب

ما به سهولت استفاده گره می زنیم به Trello ، گرچه هیچکدام از این پلتفرم ها دشوار نیستند. آسانا مورد علاقه ما برای طراحی است. علاوه بر به نظر رسیدن نرم و صاف تر ، دکمه ها و کنترل های کاملاً واضحی با برچسب ارائه می دهد که گزینه های زیادی را برای شما فراهم می کند بدون اینکه حرکت در آن دشوار باشد.

استفاده از هر دو سیستم عامل بسیار آسان است ، اما در صورت نیاز به پشتیبانی ، به خوبی از آن مراقبت می کنید. Trello صدها مقاله در سیستم راهنمایی خود و یک فروم پر از سایر کاربران برای کمک به شما دارد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر ، یک فرم تماس نیز وجود دارد.

Asana هنگام استفاده از آن ، از ویژگی های آن تور بسیار خوبی به شما می دهد که سرعت شما را سریع می کند. منوی راهنما آموزشهای خوبی در زمینه متن و ویدئو ارائه می دهد. یک راهنمای مفید برای میانبرهای صفحه کلید نیز وجود دارد. Asana نیز مانند Trello ، یک انجمن فعال دارد که در آن سریع به سوالات پاسخ داده می شود.

asana-help

اگرچه پشتیبانی در هر دو مورد خوب است ، ما به Asana رأی می دهیم ، زیرا دکمه راهنمایی آن آسان تر است و نکات پیشرفته آن به آسانی در دسترس است. ما همچنین صفحات راهنمایی آن را سریعتر جستجو کرده و به مرور سریعتر می پردازیم.

برنده: آسانا

قیمت

هر پلتفرم به شما امکان می دهد تا بطور رایگان شروع به کار کنید و در اختیار کاربران غیرپرداخت بسیار است. آسانا از شما می خواهد هنگام ثبت نام ، جزئیات کارت اعتباری را ارائه دهید ، اما اگر به دقت نگاه کنید ، گزینه ای برای رد کردن آن مرحله وجود دارد.

اگر برای یک بسته پولی ثبت نام کرده اید ، هر دو ویژگی اضافی بسیاری را ارائه می دهند.

بسته طلای Trello در سال 45 دلار است که منطقی است. برای این کار محدودیت ضمیمه 250 مگابایت را دریافت می کنید. شما همچنین می خواهید از طیف گسترده ای از نیروگاه های Trello استفاده کنید ، که اگر می خواهید از داده های خود با سایر سیستم عامل ها استفاده کنید ، ضروری هستند.

برای تابلوهای شما نیز جوایز زیبایی وجود دارد ، مانند برچسب اضافی و پیش زمینه های سفارشی. آنها به شما اجازه می دهند Trello را با مارک شخصی خود سفارشی کنید ، این می تواند به تیم شما کمک کند در خانه احساس راحتی کند و یک هویت را فراهم کند.

برچسب های تریلو

پیشنهاد حق بیمه آسانا با 9.99 دلار در ماه گران تر است ، اما باعث شکسته شدن بانک نمی شود. این ویژگی های اضافی از جمله جدول زمانی و وابستگی های کاری به شما می دهد.

همچنین محدودیت اندازه تیم را 15 کاربر حذف می کند ، به شما این امکان را می دهد که تعداد افراد زیادی را که می خواهید به پروژه های خود دعوت کنید. همچنین افرادی که تیم های بزرگی را مدیریت می کنند از اولویت پشتیبانی مشتری ارائه شده در این طرح قدردانی می کنند.

پیشنهاد حق بیمه آسانا با 9.99 دلار در ماه گران تر است ، اما باعث شکسته شدن بانک نمی شود. این ویژگی های اضافی از جمله جدول زمانی و وابستگی های کاری به شما می دهد.

همچنین محدودیت اندازه تیم را 15 کاربر حذف می کند ، به شما این امکان را می دهد که تعداد افراد زیادی را که می خواهید به پروژه های خود دعوت کنید. همچنین افرادی که تیم های بزرگی را مدیریت می کنند از اولویت پشتیبانی مشتری ارائه شده در این طرح قدردانی می کنند.

برنده: آسانا

ادغام برنامه شخص ثالث

اگر می خواهید با سایر خدمات و برنامه ها کار کنید ، Asana و Trello گزینه های زیادی را ارائه می دهند. آنها به شما امکان می دهند داده ها را به اشتراک بگذارید و همچنین کارهای مختلفی را با نرم افزار انجام دهید. قادر به کار با داده های موجود مانند آن می توانید در هنگام شروع کار با هر سرویس وقت زیادی را برای شما صرفه جویی کنید.

همچنین به شما امکان می دهد از ویژگی های بسیاری از سرویس های ابری بهره ببرید و از نقاط قوت هر یک از آنها لذت ببرید.

رویکرد ترلو برای ادغام ، قدرت آن است. بیش از 30 مورد در دسترس است و آنها به شما امکان می دهند مستقیماً با داده هایی که در سرویس هایی از توییتر تا جیرا ذخیره کرده اید ، کار کنید. اگر می خواهید از آنها کاملاً استفاده کنید ، باید مشترک شوید. آنها برای کاربران غیرپرداخت در دسترس هستند ، اما فقط یک نفر می تواند به طور همزمان استفاده شود ، که کاملاً محدود کننده است.

Asana همچنین گزینه های زیادی را ارائه می دهد. ادغام آن به شما امکان می دهد تا به بسیاری از برنامه ها وصل شوید. برخی از آنها شامل استفاده از سرویس هایی مانند Zapier و Dossier به عنوان واسطه هستند. سایر موارد به Asana ساخته شده اند ، مانند پشتیبانی از Dropbox و Google Drive. افزونه Chrome نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد URL را به عنوان کار اضافه کنید.

اگر انتخاب بین آسانا و ترللو را دشوار کرده اید ، ادغام Zapier سابق به شما امکان می دهد تا با هر دوی آنها کار کنید و از هر دو دنیا بهترین استفاده را ببرید. اگر برای اولین بار Asana را تنظیم می کنید ، راهنمایی مبتدی Asana ما را برای راهنمایی درباره شروع کار بخوانید.

در اینجا هیچ برنده مشخصی وجود ندارد. هر دو ابزار از بسیاری از برنامه های شخص ثالث پشتیبانی می کنند ، بنابراین شما ترجیح می دهید به خدماتی که می خواهید با آن استفاده کنید بستگی دارد. در بیشتر موارد ، خواهید یافت که در دسترس هستند.

برنده: کراوات

حکم

Trello و Asana ابزارهای خوبی هستند. اگر به دنبال استفاده از یکی از آنها هستید ، انتخاب بدی نیست. حتی می توانید در صورت تمایل از آنها استفاده کنید (اگرچه ممکن است بخواهید از Zapier یا IFTTT استفاده کنید). برای سهولت استفاده ، ترلو گزینه ارجح ما است. ما فقط در صورت نیاز به اصول اولیه آن را توصیه می کنیم.

اگر به ویژگی های بیشتری نیاز دارید ، Asana راهی است که باید انجام دهید. مواردی وجود دارد که ترلو انجام نمی دهد. اگر به یکی از آنها نیاز دارید ، آسانا انتخاب روشنی است. ما احساس می کنیم برای پروژه های بزرگ نیز بهتر است.

آسانا برنده کلی ما است زیرا زیبایی شناسی آن را ترجیح می دهیم و از کار کردن با آن بیشتر لذت می بریم. همچنین ویژگی های اضافی آن باعث می شود همه کاره تر شود.

به گفته این ، اگر شما یک پروژه را بصورت آنلاین انجام دهید ، ارزش هر دو ابزار را دارد. اگر در حال راه اندازی یک تیم مجازی هستید ، یا در حال حاضر یکی از آنها را دارید و می خواهید آن را بهبود بخشید ، به بهترین ابزارهای نرم افزاری تیم مجازی ما نگاهی بیندازید. برنامه هایی که درباره آنها صحبت می کنیم ممکن است به شما کمک کند.

امیدواریم که ایده خوبی به شما ارائه دهیم که کدام سیستم عامل به بهترین وجه نیازهای شما را دارد. اگر از این موارد استفاده کرده اید ، دوست داریم درباره تجربیات شما بشنویم. اگر هر دو را امتحان کرده اید ، به ما اطلاع دهید که ترجیح می دهید و چرا. اگر آنها تأثیر مثبتی بر گردش کار شما گذاشتند یا احساس می کنید کارهایی وجود دارد که می توانند بهتر انجام دهند ، در نظرات زیر به ما بگویید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map