بهترین نرم افزار Scrum در سال 2020: مدیریت پروژه Agile

روش های اسکرام می توانند به پروژه شما راحت تر عمل کنند و شما را قادر سازند تا کارها را سریع و مؤثر انجام دهید. نرم افزار مدیریت پروژه اغلب شامل ویژگی هایی است که می تواند به شما در اجرای آنها کمک کند ، بنابراین ما به دنبال ابزارهای Scrum و مدیریت پروژه هستیم. سعی خواهیم کرد که از کدام سیستم عامل برای استفاده از تیم های چابک استفاده کنیم.

ما با نگاهی به این که Scrum چیست و چگونه کار می کند شروع خواهیم کرد ، سپس به ویژگی های موجود در ابزارهای مدیریت پروژه و نحوه استفاده از آنها با آن می پردازیم. برخی مانند جیرا ، نمایش های Scrum را اختصاص داده اند ، برخی دارای الگوهای Scrum هستند و بسیاری از آنها علیرغم اینکه به روشنی برای این روش طراحی نشده اند ، مفید هستند..

اسکرام چیست?

اصطلاح “زاغه” از راگبی آمده است ، اما برای اولین بار توسط Hirokata Takeuchi و Ikujiro Nonaka مورد استفاده قرار گرفت. بسیاری دیگر از ایده ها را یاری کردند و در سال 2009 ، راهنمای اسکرام منتشر شد ، و روش متشکل از دستورالعمل های رسمی را ارائه کرد.

روش اسکرام معمولاً با توسعه نرم افزار همراه است ، اما اینگونه نیست. این شامل تقسیم کار به اسپرینت ها است که از دو هفته تا یک ماه به طول می انجامد. Sprints دارای یک هدف است که می تواند ویژگی های خاصی را در یک محصول نرم افزاری آماده کند.

جلسات منظم وجود دارد ، به نام scrums روزانه ، که به 15 دقیقه محدود می شود و نیاز به توسعه دهندگان به سه سؤال دارند: روز گذشته آنها چه کارهایی را تمام کردند ، امروز چه خواهند کرد و آیا چیزی وجود دارد که مانع از رسیدن آنها یا تیمشان به هدف حداکثر سرعت شود..

در انتهای هر نقوش نیز یک بررسی و گذشته نگر وجود دارد. آنها به تیم اجازه می دهند ببینند چه کاری انجام شده است و چه چیزی نیست ، تصمیم می گیرد که در آینده چه کند و پیشرفت های فرآیند را مشخص کند.

نقش در Scrum

Scrum برای تیم های کوچک طراحی شده است. سه نقش در اسکرام وجود دارد که یکی از آنها تیم است. این تیم خود را سازماندهی کرده و می داند که چگونه می تواند اهداف Sprint را برآورده سازد.

صاحب محصول کسی است که چشم انداز را تنظیم می کند. غالباً رئیس یا مشتری ، آنها کسی هستند که تصمیم می گیرند تیم باید ایجاد کند و اولویت ها چیست. آنها آماده پاسخگویی به سوالات تیم هستند ، اما آنها با جزئیات درگیر نمی شوند.

استاد اسکرام در آنجا وجود دارد تا موانع در راه رسیدن به اهداف تیم را برطرف کند. آنها می توانند با صاحب محصول همکاری نزدیکی داشته باشند تا بتوانند در اولویت بندی و اهداف مناسب قرار بگیرند.

شما ممکن است فکر کنید که صاحب محصول و استاد اسکرام مانند مدیر عامل و مدیر شما به نظر برسد ، و حق با شماست. در اسکرام ، نقش ها رسمیت یافته و درگیری آنها محدود است. صاحب محصول به مردم این امکان را می دهد تا بدانند که چه می خواهند ، استاد اسکرام مشکلاتی را برای تیم حل می کند و تیم کارهایی را انجام می دهد.

این می تواند مهم باشد که تیم توسعه بتواند کارهای خود را انجام دهد بدون اینکه در مسیر اشتباهی از طرف افراد تحت فشار قرار بگیرد ، انجام شود که با وجود اهداف خوب ، از توسعه چندان آگاهی ندارند.

Scrum برای توسعه دهندگان عالی است ، که تمایل به مستقل بودن دارند و وقتی در اختیار دستگاه های خود قرار می گیرند ، بهترین کار را می کنند. این فقط مقدار کافی راهنمایی را به شما می دهد ، بنابراین آنها می دانند که چه کاری باید انجام دهند ، اما آنها را به انجام آنچه که فکر می کنند برای رسیدن به اهداف لازم است انجام می دهند..

آنچه می تواند Scrum برای شما انجام دهد?

Scrum امکان تنظیم وظایف و راهنمایی را به توسعه دهندگان می دهد ، در حالی که به توسعه دهندگان فرصت می دهد تا بطور مستقل مشکلات را حل کنند. توسعه دهندگان تمایل دارند که بهتر از مشتریان و غالباً مدیران خود ، این کارها را انجام دهند ، بنابراین انجام این کار باعث می شود کالای بهتری حاصل شود که سریعتر تحویل داده شود.

گرچه اسکرام با توسعه ارتباط گسترده ای دارد ، اما در مکان های دیگر رایج می شود و در انواع صنایع قابل استفاده است.

نمونه هایی از ابزارهای Scrum

  • جیرا
  • ترلو
  • ProWorkFlow
  • Basecamp

بهترین نرم افزار Scrum

برخی از بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه دارای ویژگیهای قابل توجهی در توسعه دهندگان هستند و برخی دیگر برای استفاده با Scrum طراحی شده اند.

اسکرام تمام عیار: جیرا

جیرا یکی از بهترین سیستم عامل ها برای توسعه دهندگان است و ویژگی های بسیاری برای آنها طراحی شده است. این نه بیشتر وظایف ، بلکه بیشتر به مسائل مربوط می شود.

جیرا اسکرام

این تخته های Scrum و تخته های Kanban را اختصاص داده است زیرا از هر دو روش پشتیبانی می کند. همچنین دارای “حماسه ها” و “داستان ها” است که روش دسته بندی کارها است. آنها آنها را به عنوان “آثار با چابک” توصیف می کند.

جیرا با HipChat ، یک ابزار ارتباطی محبوب برای توسعه دهندگان ، ادغام می شود ، بنابراین می توانید از آن برای جلسات Scrum نیز استفاده کنید.

ما از مجموعه ویژگی های آن تحت تأثیر قرار گرفتیم. این نیز از ارزش ویژه ای برخوردار است ، به خصوص برای تیم های بزرگ یا افرادی که به دنبال میزبانی از خود هستند. در مورد آن در بررسی جیرا بخوانید.

Kanban: Trello

ما می دانیم که تخته های kanban و تابلوهای Scrum یکسان نیستند ، اما یک ابزار kanban می تواند راهی عالی برای ترتیب پروژه ها برای تیم شما باشد. همچنین می توان آن را برای خود تیم خصوصی نگه داشت.

Trello به شما امکان می دهد تابلوهای زیادی را که دوست دارید ایجاد کنید ، بنابراین می توانید برای هر حداکثر سرعت یک امتیاز داشته باشید. در مورد Trello بیشتر بخوانید و به راهنمای مبتدی Trello بعد از آن نگاهی بیندازید.

همانطور که در این صفحه نشان داده شده است ، می توانید Trello را برای کار با Scrum تنظیم کنید. Trello ابزاری همه کاره است که دارای “قدرت یو پی اس” بسیاری برای کمک به شما در خارج شدن از آن است.

trello-scrum

کارتهای Trello می توانند وظایف ، مشکلات یا اشکالات را نمایان کنند. می توانید اطلاعات و پیوست های مربوط به آنها را اضافه کنید. اندازه پیوست محدود است ، هر چند. اگر به فضای زیادی احتیاج دارید بهترین راهنمای ذخیره فضای ابری ما را بخوانید.

چند روش دیگر Kanban را در نحوه استفاده از راهنمای صفحه کانبان پیدا خواهید کرد.

تعریف نقش: ProWorkflow

نقش ها در Scrum بسیار مهم هستند ، بنابراین مهم است که بتوانید آنها را در نرم افزار مدیریت پروژه تعریف کنید. علاوه بر این که می توانید نقش ها را نام ببرید ، مفید است که انواع مختلف کاربران را چه کاری انجام داده و نمی توانند کنترل کنند.

ProWorkflow در تعیین نقش خوب است ، به شما امکان می دهد نقش ها را نام ببرید و آنچه را که می توانند و نمی توانند کنترل کنید ، کنترل کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید از تعیین وظایف استاد اسکرام و صاحب محصول برای جلوگیری از ریزگردها جلوگیری کنید.

علاوه بر این که به شما وظایف اختصاص می دهد ، ProWorkflow از ماشین حساب بازده سرمایه گذاری نیز بهره می برد که نشان می دهد زمان صرفه جویی در ترجمه شما به صورت نقدی چگونه است. همچنین از ویژگی های ردیابی زمان برخوردار است ، بنابراین اگر می خواهید در هزینه ها مراقب باشید یک ابزار مفید است.

ProWorkflow همچنین یک تخته چابک در فروشگاه برنامه خود دارد که می توانید به صورت رایگان از آنها استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سیستم ، مرور ProWorkflow ما را بخوانید.

جلسات: Basecamp

اگر جلسات را به همان اندازه که ما دوست داریم ، دوست دارید Basecamp ، که به شما امکان می دهد تمام ارتباطات خود را در یک مکان حفظ کنید. این امکان را به شما می دهد تا در صورت لزوم پست کنید ، بدون آنکه همه در همان زمان ، که بیشتر ابزارهای مدیریت پروژه ارائه می دهند ، همزمان ارائه دهند.

basecamp-campfire

اگرچه در اسکرام ، جلسات منظم لازم است. “آتش سوزی های” Basecamp به تیم اجازه می دهد تا در زمان واقعی گپ بزنند ، و آنها را برای این کار کامل می کند. در مورد Basecamp ما بیشتر بخوانید.

افکار نهایی

اگر به دنبال ابزاری برای کمک به شما در اجرای روش Scrum هستید ، گزینه های زیادی وجود دارد. ما در مقالات روبرو برخی از این سیستم عامل ها را با سایرین مقایسه کرده ایم. نگاهی به Trello در مقابل جیره یا Wrike vs. Basecamp بیندازید تا ببینید که چگونه آنها این کار را کردند.

همه ابزاری که به آنها اشاره کردیم رایگان است یا یک آزمایش رایگان دارند ، بنابراین همه آنها را امتحان کنید و ببینید کدام یک به بهترین وجهی برای تیم شما مناسب است. 

اگر از هر یک از این ابزارها برای کمک به اجرای روش Scrum استفاده کرده اید ، لطفاً نظرات خود را در نظرات به اشتراک بگذارید. ممنون از خواندن.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me