نحوه تنظیم فید RSS در سال 2020: غذا برای فکر

اگر شما هر نوع محتوا را به توده ها اعم از پادکست ها ، مقاله ها ، فیلم ها ، موسیقی یا هر چیز دیگری در بین مردم ارائه می دهید ، احتمال دارد از تنظیم یک فید RSS برای کمک به ارائه آن محتوای به مخاطبان خود سود ببرید.


اگر تصوری ندارید که این به چه معناست ، یا اگر می خواهید با جزئیات چگونگی راه اندازی یک فید RSS آشنا شوید ، به مکان مناسب رسیده اید.

خوراک RSS چیست؟?

“RSS” مخفف “واقعاً ساده سندیکایی” است ، و فرمی برای ارسال خودکار محتوا به کاربران است بدون اینکه آنها مجبور به دستی دستی وب سایت یا وبلاگ خود را برای به روز رسانی بررسی کنند.. 

RSS مدت طولانی است که وجود دارد ، و اگر چه به عنوان یک بار رایج نبوده است ، هنوز هم یکی از راه های اصلی شما می توانید اطمینان حاصل کنید که هر آنچه که آنلاین می کنید به مخاطبان مورد نظر خود می رسد.

همچنین تنها راهی برای انتشار قابل اعتماد پادکست ها برای شماست ، زیرا همه مشتری های پادکست قبل از اینکه شما را در سیستم عامل های خود بپذیرند به یک ساختار RSS احتیاج دارند..

هنگامی که یک فید RSS برای محتوای خود تنظیم کردید ، مخاطبان شما می توانند این مورد را به خواننده های RSS خود متصل کنند ، که در هر زمان هر چیز جدیدی ارسال می کنید ، آنها را به روز می کنند. این تضمین می کند که پست های شما در زیر رادار پرواز نخواهند کرد و هیچ مشکلی را برای کاربران خود فراهم نمی کند که مجبور باشند هر روز برای دستیابی به مطالب جدید وب سایت خود را بررسی کنید.

نحوه ایجاد یک خوراک RSS

اگر می خواهید یک فید RSS را به صورت دستی تنظیم کنید ، نیاز به کدگذاری دارد. فیدهای RSS از کد XML تشکیل شده و به گره های جداگانه تقسیم می شوند که هر یک از آنها دارای یک مورد (به عنوان مثال پادکست یا مقاله) است که می خواهید به مشترکان خود تحویل دهید..

RSS-Xml

خوشبختانه ، ژنراتورهای زیادی هستند که بیشتر قسمت های سنگین را برای شما انجام می دهند که بخشی از کد را وارد کنید ، بنابراین لزوماً نیازی به آموزش نحوه رمزگذاری ندارید ، فقط برای تنظیم فید.

اگرچه می توانید هرکدام از این ژنراتورها را انتخاب کنید ، برای این آموزش ما روی موردی که FetchRSS.com ارائه داده است تمرکز خواهیم کرد ، زیرا این محصول با رابط کاربری بصری بسیار کاربردی و بدون استفاده از کد استفاده می شود.. 

شما باید برای استفاده از این ابزار ثبت نام کنید ، اما برنامه رایگان به شما امکان می دهد تا پنج فید جداگانه ایجاد کنید ، تا زمانی که کسی به آنها دسترسی پیدا کند هر هفت روز یکبار فعال باشد..

Fetch-RSS-صفحه اصلی

ابتدا به FetchRSS.com بروید و در بالای صفحه روی “سازنده دستی RSS” کلیک کنید. این کار شما را به سمت ژنراتور سوق می دهد ، جایی که باید URL وب سایت را که می خواهید فید ایجاد کنید وارد کنید. 

اکنون می توانید پیش نمایش وب سایت خود را مشاهده کنید ، و مرحله بعدی انتخاب یک “مورد” خواهد بود. در اصل ، این به معنای عناصری است که می خواهید خوراک شما توزیع شود.

Fetch-RSS-Builder

پس از انتخاب نوع عنصر وب سایت که می خواهید در فید خود بروید ، باید عنوان را انتخاب کنید (فقط روی عنوان مقاله وبلاگ خود کلیک کنید) و خلاصه (به عنوان مثال ، متن پیش نمایش مقاله شما یا پست وبلاگ). 

پس از اتمام این کار ، باید پیش نمایش فید خود در سمت راست صفحه نمایش داده شود ، و اگر تمام آنچه شما می خواهید یک منبع اصلی باشد ، می توانید بر روی “ایجاد RSS” کلیک کنید و تمام شد..

واکشی-RSS-پیش نمایش

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری به عناصر موجود در فید اضافه کنید ، می توانید. ژنراتور به شما اجازه می دهد یک تصویر ، تاریخ ، نویسنده و پیوند به خود صفحه اضافه کنید. 

اگر با کد اساسی وب سایت آشنا نیستید می توانید با رفتن به لیست در سمت چپ و سپس کلیک بر روی آنها ، همانطور که در وب سایت شما ظاهر می شود یا برچسب های خاص HTML (برای مثال برای تصاویر) را کلیک کنید ، کلیک کنید..

برچسب های Fetch-RSS-اضافی

پس از کلیک بر روی دکمه “ایجاد RSS” ، به صفحه XML لینک پیوند داده می شود. به سادگی این پیوند را در جایی در صفحه وب خود اضافه کنید و به کاربرانی که دارای RSS Reader نصب شده در دستگاه خود هستند ، می توانند در هنگام کلیک روی آن ، مشترک شوند. اگر می خواهید فانتزی شوید ، پیوند را به آیکون استاندارد RSS اضافه کنید تا برای خوانندگانتان مشخص شود که چیست.

Fetch-RSS-Generated-link

تنظیم فید RSS

 1. مرورگر وب خود را باز کرده و به FetchRSS.com بروید
 2. ثبت نام برای یک حساب کاربری رایگان
 3. روی “سازنده دستی RSS” کلیک کنید
 4. URL وب سایت خود را وارد کنید
 5. کالای خبری مورد نظر را برای توزیع فید انتخاب کنید
 6. تیتر را در مورد اخبار انتخاب کنید
 7. توضیحات یا خلاصه ای را در مورد اخبار انتخاب کنید
 8. اگر این پارامترهای اختیاری مانند تصاویر و نویسنده اضافه شده است ، در صورت وجود در سایت شما
 9. روی “تولید RSS” کلیک کنید
 10. پیوند XML ارائه شده را کپی کرده و به وب سایت خود اضافه کنید

خوراک RSS وردپرس

WordPress یکی از محبوب ترین راه حل هاستینگ برای وب سایت ها است ، و اگر قبلاً از آن استفاده نمی کنید ، می توانید برای یافتن اطلاعات بیشتر ، بررسی وردپرس ما را بررسی کنید. اگر فکر می کنید برای شما مفید خواهد بود ، پس برای شروع کار با وب سایت خود ، به لیست ما از بهترین هاستینگ وب برای وردپرس دقت کنید..

اگرچه یک توضیح کامل در مورد نحوه استفاده از خدمات بسیار فراتر از محدوده این مقاله است ، اگر تازه وارد آن هستید ، می توانید راهنمای مبتدی ما برای استفاده از WordPress را جستجو کنید.. 

از طرف دیگر ، اگر تا حدودی با این سرویس آشنا هستید ، می توانید راهنمای میانی ما برای استفاده از WordPress را بررسی کنید. اگر سطح تجربه شما قبلاً بسیار بالاست ، احتمالاً راهنمای پیشرفته ما برای استفاده از WordPress احتمالاً بیشتر در کوچه شما قرار دارد.

اگر وب سایت شما قبلاً توسط وردپرس میزبانی شده است ، فرایند تنظیم یک فید RSS بسیار دشوارتر از آن است که فقط این کار را به صورت دستی انجام دهید ، زیرا نیازی به ثبت نام با یک سرویس جداگانه و یا دانش برنامه نویسی برای انجام دادن ندارد..

نحوه افزودن یک فید RSS به وب سایت وردپرس خود

وردپرس به طور خودکار چندین نوع فید از وب سایت شما ایجاد می کند و دردسر انجام این کار را برای شما صرفه جویی می کند. برای یافتن فید ، کافیست URL وب سایت خود را بگیرید و در آخر “/ / /” اضافه کنید. به عنوان مثال: “https://exampleurl.com/feed/”

تمام کاری که اکنون باید انجام دهید این است که آن URL را بگیرید و آن را در جایی در وب سایت خود قرار دهید ، ترجیحاً با نماد خوراک RSS تا خوانندگان شما بدانند که چیست. این به طور سنتی در پایین وب سایت قرار دارد ، به همراه هر پیوند در رسانه های اجتماعی که ممکن است داشته باشید.

نماد وب سایت-RSS

از طرف دیگر ، اگر می خواهید وب سایت وردپرس شما محتوای یک فید RSS را نمایش دهد ، می توانید از ویجت داخلی داخلی استفاده کنید. به سادگی به بخش شخصی سازی بروید ، “ابزارک” را انتخاب کنید ، روی “افزودن ویجت” کلیک کنید ، “RSS” را انتخاب کنید و URL را که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم وارد کنید. همچنین می توانید یک عنوان و برخی قوانین را برای نمایش چه مواردی اضافه کنید ، اما این موارد اختیاری است.

ویجت ورد-پرس-RSS-ویجت

افزودن یک فید RSS به وب سایت وردپرس خود

 1. با اضافه کردن “/ feed /” در انتها ، URL RSS خود را ایجاد کنید
 2. آدرس RSS خود را در جایی در وب سایت خود اضافه کنید تا کاربران بتوانند روی آن کلیک کنند

اگر می خواهید محتوای یک فید مستقیماً در سایت خود نمایش داده شود ، این مراحل را دنبال کنید:

 1. وارد قسمت مدیریت سایت وردپرس خود شوید
 2. به “شخصی سازی” و سپس “ابزارک” بروید
 3. روی “افزودن ویجت” ، سپس “RSS” کلیک کنید
 4. URL خوراک و همچنین پارامترهای اختیاری مانند قوانین عنوان و نمایش را اضافه کنید

خوراک RSS پادکست

ایجاد یک فید RSS برای پادکست ها به چند قطعه اطلاعات اضافی نیاز دارد. این امر به این دلیل است که مشتریان پادکست برای توزیع پادکست های شما خواستار برچسب های خاصی در کد XML هستند. 

بنابراین ، شما فقط نمی توانید RSS وب سایت کلی خود را بارگیری کرده و آن را به iTunes ارسال کنید ، زیرا به احتمال زیاد اطلاعات مورد نیاز را از دست نخواهید داد ، و احتمالاً این خوراک شامل انواع چیزها به غیر از پادکست ها ، که منجر به مشتری خواهد شد خوراک خود را رد کنید.

iTunes-Podcasts

اگر وب سایت شما (و پادکست) روی خدماتی مانند WordPress یا Squarespace میزبانی شده است ، افزونه ها و قابلیت های داخلی وجود دارد که به شما امکان می دهد به راحتی یک فید RSS سازگار با iTunes برای پادکست های خود ایجاد کنید. به عنوان مثال ، در وردپرس می توانید افزونه PowerPress را نصب کنید ، که به شما امکان می دهد پادکست را دقیقاً مانند هر پست دیگر در وردپرس ارسال کنید..

سپس می توانید بر روی “ارسال پادکست خود به iTunes و سایر دایرکتوری های پادکست” کلیک کنید و PowerPress به شما URL می دهد که شامل تمام اطلاعات مورد نیاز است ، که می توانید در هر کجا که دوست دارید ارسال کنید..

اگر میزبان وب سایت و پادکست خود با چیزی مانند WordPress نیستید ، لازم است که فید RSS خود را به صورت دستی پیکربندی کنید. اپل با کمک شما می تواند نمونه ای از این هدف را تهیه کند ، که می توانید در اینجا بیابید.

خوراک سیب-مثال

می توانید تمام این موارد را کپی کرده و به سادگی اطلاعات موجود در برچسب ها را تغییر دهید. اکثر برچسب ها کاملاً توصیفی هستند ، مانند برچسب های نویسنده و مالک (این شما هستید) ، برچسب تصویر (آرم نشان داده شده در برنامه پادکست) ، دسته ای که پادکست شما در آن جای می گیرد و محتوا را شامل می شود یا خیر. زبان صریح.

هنگامی که به بخشی از کد با عنوان “آیتم” رسیدید ، اینجاست که قسمت های فردی شما واقع می شود. هر “مورد” باید حاوی عنوان قسمت ، توضیحات ، تاریخ انتشار ، طول و نوع فایل صوتی و همچنین یک لینک مستقیم به آن باشد. 

سپس باید تمام این موارد را در یک فایل XML ذخیره کرده و در وب سایت خود میزبانی کنید. پیوند این پرونده همان چیزی است که می خواهید به iTunes ، Overcast یا Spotify ارسال کنید. هر وقت قسمت جدیدی را منتشر می کنید ، باید پرونده را به روز کنید و “قسمت” جدیدی را برای قسمت جدید اضافه کنید.

نحوه تنظیم فید RSS پادکست

 1. افزونه PowerPress را به سایت وردپرس خود اضافه کنید
 2. پادکست خود را به عنوان ارسال از طریق افزونه PowerPress منتشر کنید
 3. روی “ارسال پادکست خود به iTunes و سایر فهرستهای پادکست” کلیک کنید
 4. URL ارائه شده به شما را کپی کرده و آن را به مشتریهای پادکست مورد نظر خود ارسال کنید

از طرف دیگر ، اگر این کار را به صورت دستی انجام می دهید ، می خواهید این مراحل را دنبال کنید:

 1. مثال پادکست ارائه شده توسط اپل را کپی کنید
 2. اطلاعات پادکست خود را مانند عنوان ، نویسنده و غیره پر کنید.
 3. برای هر قسمت که شامل پیوند به فایل صوتی است ، “موارد” را اضافه کنید و اطلاعات مربوط به عنوان عنوان قسمت ، توضیحات و تاریخ انتشار را در قسمت های مربوطه پر کنید.
 4. فایل XML را که در جایی در وب سایت ایجاد کرده اید میزبان باشید
 5. نشانی اینترنتی فایل XML را به مشتریان مختلف پادکست ارسال کنید

افکار نهایی

با دنبال کردن این دستورالعمل ها ، شما باید برای هر نوع محتوا که توزیع می کنید ، یک فید اختصاصی RSS تنظیم کنید. اگرچه قالب RSS مطمئناً به اندازه گذشته محبوب و گسترده نیست ، اما روشی فوق العاده مفید برای اطمینان از این است که مخاطبان شما هیچ یک از مطالب شما را از دست ندهند ، بنابراین باعث افزایش چشمگیر ترافیک و دیدگاه های شما می شوند.

به ویژه برای پادکست ها ، یک فید RSS کاملاً مهم است ، زیرا به طور کلی نحوه توزیع ضبط های خود را به سرویس های مختلف پادکست ، مانند iTunes ، Overcast یا Spotify اپل توزیع می کنید.. 

نظر شما در مورد راهنمای ما درباره نحوه تنظیم فید RSS چیست؟ آیا ما یک قدم مهم را از دست داده ایم یا ژنراتور RSS مورد علاقه شما؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map