آیا تجارت شما برنامه تهیه نسخه پشتیبان دارد؟

حتی اگر همه تلاش خود را برای جلوگیری از یک فاجعه انجام دهیم ، ممکن است در بعضی موارد اشتباه شود. این فلسفه همچنین نرم افزار و سخت افزار رایانه ما را در خود جای داده است ، اگرچه در این حالت ، ما باید برای حوادث و سایر نقص هایی که ممکن است باعث از دست رفتن داده های ما شود ، آماده شویم..


آیا تجارت شما برنامه پشتیبان گیری برای زمانی که اتفاق غیر منتظره رخ دهد ، دارد?

بلایای طبیعی قربانیان خود را انتخاب و انتخاب نمی کنند ، آنها فقط اتفاق می افتند. زمین لرزه ها ، سیل ها و رانش زمین ها همه می توانند شما را از داده های مهم تجاری خود جدا کنند. سارقان ، متجاوزان و هکرهای مخرب به اندازه طبیعت کور نیستند ، اما دریغ نمی کنند که به سود خودشان به شما آسیب رسانند. همچنین ممکن است کارمندان شما پرونده ها را به طور تصادفی حذف کنند و این به نفع هیچ کس نیست.

از آنجا که مشاغل شما به صورت خلاء کار نمی کند ، جلوگیری از این موارد کاملاً دشوار است. در صورت عدم موفقیت ، بهتر است یک برنامه تهیه پشتیبان خوب برای مقابله با موضوعات جدید داشته باشید.

برنامه تهیه نسخه پشتیبان چیست?

به سادگی ، یک برنامه تهیه پشتیبان یک استراتژی است که چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود را تعریف می کند. این ممکن است شامل ذخیره اطلاعات در رایانه شما ، بلکه در یک دستگاه خارجی و یک مکان از راه دور مانند ابر باشد. به هر حال این قانون پشتیبان 3-2-1 است. 

همچنین می توانید یک برنامه پشتیبان گیری خاص دیگر ایجاد کنید که فقط به تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود در cloud بپردازد. اگر این کار را انجام دهید ، می توانید به راحتی و با استفاده از خدماتی که پشتیبان هیبریدی را تهیه می کنند ، قانون تهیه نسخه پشتیبان 3-2-1 را به راحتی پیاده سازی کنید. 

نسخه پشتیبان تهیه ترکیبی به شما امکان می دهد همزمان از یک دستگاه خارجی و همچنین ابر ، از داده های پشتیبان تهیه کنید. اگر می خواهید در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید ، نسخه پشتیبان هیبریدی ما را برای راهنمای SMB بخوانید و با بهترین نسخه پشتیبان هیبریدی ما برای گردآوری کسب و کار برای خدماتی که ارائه می دهند مشورت کنید..

انواع پشتیبان

ابر همیشه روش پشتیبان گیری از داده های خود نبوده است. دهه ها پیش – تاریخ باستان ، از نظر فناوری اطلاعات – مشاغل از نوار مغناطیسی ، دیسک های فلاپی و سی دی برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود استفاده کردند. مدتی یک راه حل مناسب بود ، اما کارآمدترین آن نبود ، زیرا این دستگاه ها در همان مکان فیزیکی نگهداری می شدند و همین امر باعث می شد تا در نتیجه بلایای آنها به سختی آسیب نرساند..

هنگامی که شرکت ها برای برآوردن تقاضای بیشتر برای داده ها ، باید ظرفیت ذخیره سازی خود را گسترش دهند ، بنابراین به هارد دیسک ها روی آوردند. برخی از این درایوها برای جلوگیری از تلف شدن در اثر حوادث طبیعی فوق الذکر و سایر حوادث حمل و نقل و در مکان دیگری ذخیره شده اند..

با این حال ، این یک فرایند ناخوشایند است که کمترین آن را بگوییم ، زیرا شرکت ها نیاز داشتند تا هارددیسک های بزرگ را به صورت فیزیکی به مکان دیگری انتقال دهند. بعلاوه ، ارزان هم نبود.

فناوری بطور مداوم پیشرفت می کند ، بنابراین نیاز به چنین روش های باستانی تا حد زیادی کم می شود. امروزه می توانید داده های خود را از راحتی دفتر خود از یک مرکز داده از راه دور پشتیبان تهیه کنید.

این باعث می شود نسخه پشتیبان تهیه آنلاین به یکی از بهترین و کارآمدترین راه های تهیه نسخه پشتیبان از هر چیز و هر آنچه می خواهید تبدیل شود. 

تمام آنچه شما نیاز دارید انتخاب و عضویت در یکی از بهترین خدمات پشتیبان گیری از تجارت است. با این حال ، اگر مدرسه قدیمی هستید ، مقاله ما را درباره بهترین نرم افزار پشتیبان گیری آفلاین بخوانید.

مزایای تهیه پشتیبان آنلاین برای مشاغل

ما در مورد دلایلی که پشتیبان گیری آنلاین گزینه ای عالی برای تجارت شما و همچنین داده های شخصی شما است ، صحبت خواهیم کرد. اگر متقاعد شده اید که به یک سرویس پشتیبان احتیاج دارید ، می توانید مستقیماً به بررسیهای پشتیبان کسب و کار ما بپردازید تا خود را با خدمات مشخصی آشنا کنید.

ذخیره سازی در یک مکان از راه دور

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، یکی از مهمترین مزیت های تهیه نسخه پشتیبان آنلاین ، این واقعیت است که می توانید پرونده های خود را در مکانی متفاوت و از راه دور ذخیره کنید. حتی اگر در شهر شما آتش سوزی یا طوفانی وجود داشته باشد ، می توانید مطمئن باشید که داده های شما پس از برخورد با مسائل فوری تر منتظر شما خواهند بود.

هنگامی که پرونده های خود را به یک مرکز داده که متعلق به یک سرویس پشتیبان آنلاین است ، انتقال می دهید ، داده های شما همانند یک راه اندازی RAID به چندین سرور همانند سازی می شوند. سرورها غالباً در مراكز مختلف داده قرار دارند و این باعث می شود داده های شما از بین نرود و شما را قادر می سازد بدون توجه به خرابی احتمالی در هر یك از مراكز داده ، به آن دسترسی داشته باشید..

علاوه بر این ، مراکز داده از ویژگی های امنیتی مختلفی برای اطمینان از امنیت داده های شما استفاده می کنند. از جمله این موارد می توان به نرده ها ، گشت زنی ها ، نظارت 24/7 ، دسترسی به كارت كلیدی ، مناطق خنك كننده ، سیستم های جلوگیری از آتش ، ژنراتورهای پشتیبان ، طبقه های بلند شده و موارد دیگر اشاره كرد. اگر می خواهید در مورد روش های استفاده بیشتر بدانید ، مقاله ما را در مورد امنیت مرکز داده بخوانید.

مراکز داده نیز از نظر انرژی کارآمد تر هستند ، به این معنی که انرژی کمتری مصرف می کنند و برخی از آنها آن را از منابع پایدار استخراج می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد آن ، مقاله ما در مورد فضای ذخیره سازی ابر سبز را بخوانید.

در هر زمان و هر زمان به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید

حتی اگر داده های شما در یک مکان از راه دور قرار دارند ، این بدان معنی نیست که غیرقابل دسترسی است. با تهیه نسخه پشتیبان آنلاین ، می توانید از رایانه خود یا با استفاده از سرویس گیرنده وب سرویس به داده های خود دسترسی پیدا کنید. بعلاوه ، بیشتر خدمات پشتیبان گیری با برنامه های هوشمند تلفن همراه خود همراه هستند ، به این معنی که می توانید پشتیبان خود را از طریق کنترل مدیریت کنید.

برخی از خدمات حتی به شما امکان می دهند از داده های تلفن هوشمند خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، و توصیه می کنیم این کار را انجام دهید ، به ویژه اگر از دستگاه برای نیازهای تجاری خود استفاده می کنید. می توانید این خدمات را در بهترین پشتیبان آنلاین ما برای گردآوری تلفن همراه پیدا کنید. 

همه اینها باعث می شود که داده هایتان را بدون اجرا در اداره دریافت کنید زیرا اکنون می توانید هر آنچه را که می خواهید درست از همان جایی که هستید بگیرید. این دسترسی مداوم چیزی است که باعث افزایش محبوبیت خدمات پشتیبان گیری آنلاین می شود.

پشتیبان گیری آنلاین و هزینه

اقتصاد جرایم سایبری

کاهش هزینه ها به هر شغلی کمک می کند ، بنابراین بهتر است اگر نیازی به سرمایه گذاری زیاد در اجاره فضایی و پرداخت قبض های سنگین مصرف برق نیست ، به لطف تقاضای اجرای و خنک کردن سرورهای خود.

خدمات پشتیبان گیری آنلاین این کار را برای شما انجام می دهند و به این ترتیب به شما در پس انداز کمک می کنند. برخی از این خدمات ، مانند Backblaze for Business ، مبلغی معادل 6 دلار در ماه برای تهیه نسخه پشتیبان نامحدود برای یک کامپیوتر هزینه می کنند. اگر می خواهید در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید ، Backblaze ما را برای بررسی تجارت بخوانید. می توانید گزینه ارزان قیمت دیگر را در ارزانترین لیست پشتیبان آنلاین ما بیابید.

آنی و اتوماتیک

پس از ایجاد اولین نسخه پشتیبان تهیه خود با استفاده از یک سرویس ، دیگر لازم نیست که بطور مداوم نسخه پشتیبان خود را مدیریت کنید. در عوض ، این فوراً و به طور خودکار اتفاق می افتد زیرا خدمات پشتیبان گیری شما را قادر می سازد از پشتیبان گیری مداوم روشن کنید یا برنامه ای برای تهیه نسخه پشتیبان خود تنظیم کنید. 

به این ترتیب ، در حالی که پرونده های شما به صورت خودکار در پس زمینه در ابر کپی می شوند ، می توانید روی کار خود تمرکز کنید.

هنگامی که یک فاجعه رخ داد ، می توانید داده های خود را خیلی سریع بازیابی کنید ، به این معنی که وقت و هزینه خود را هدر نمی دهید ، و ممکن است مشتریان حتی متوجه نشوند که اشتباه است.

امنیت

خدمات پشتیبان گیری آنلاین همچنین اطمینان حاصل کنند که امنیت ابری پرونده های شما کافی است ، بنابراین شما قربانی جرایم سایبری نمی شوید. به گفته ZDNet ، اگر محافظتی نداشته باشید ، احتمالاً احتمال حمایت شما وجود دارد ، زیرا در یک سال گذشته ، حملات باج افزار بیش از دو برابر شده است. به علاوه ، ممکن است هکرها اطلاعات ورود به سیستم را به سرقت برده یا داده های حساس شما را بخوانند.

گفته می شود ، سرویس های ابری پشت شما را دارند زیرا از روش هایی برای خنثی کردن این اقدامات مخرب علیه شما استفاده می کنند. رمزگذاری خصوصی اطمینان حاصل خواهد کرد که فقط شما می توانید داده های خود را بخوانید ، تأیید هویت دو عاملی از اعتبار شما محافظت می کند ، در حالی که نسخه سازی به شما کمک می کند در صورت برخورد با باج افزار ، بازیابی اطلاعات خود را انجام دهید..

یکی از امن ترین خدمات CrashPlan است و می توانید جزئیات امنیتی آن را در بررسی CrashPlan ما دریافت کنید.

سایر مزایا

برخی خدمات وجود دارد که از ویژگی های ویژه ای برخوردار است. این موارد ممکن است شامل تجزیه و تحلیل عکس ، اشتراک گذاری فایل و همگام سازی در دستگاه های مختلف باشد ، که در اصل کپی کردن فایل ها و هرگونه تغییر در آنها در چندین دستگاه است.. 

اشتراک و همگام سازی پرونده ویژگی هایی است که از ذخیره سازی cloud گرفته شده است. اگر در مورد تفاوت بین فضای ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری مشخص نیستید ، توضیحات ما را بخوانید.

اگر به اشتراک گذاری و همگام سازی پرونده نیاز دارید ، به بررسی IDrive for Business ما نگاهی بیندازید. برای ویژگی های عکس مبتنی بر هوش مصنوعی و امکان جستجوی عکس های پشتیبان خود با استفاده از معیارهای مختلف ، BigMIND Business گزینه ای عالی است. در مورد کسب و کار BigMIND کسب و کار ما بیشتر بخوانید.

تهیه نسخه پشتیبان مبتنی بر تصویر در مقابل فایل

به طور کلی ، می توانید دو نوع پشتیبان تهیه کنید: سطح پرونده و سطح تصویر. تهیه نسخه پشتیبان از سطح پرونده به شما امکان می دهد پرونده ها و پوشه ها را انتخاب و انتخاب کنید. از طرف دیگر ، پشتیبان گیری از سطح تصویر ، کل سیستم را همانند سازی می کند ، به این معنی که در صورت بروز فاجعه می توانید تمام داده ها و برنامه های خود را بازیابی کنید..

هر دو روش تهیه نسخه پشتیبان دارای قسمت های جانبی و جانبی هستند ، بنابراین بر اساس نیاز شما و آنچه را که می خواهید پشتیبان تهیه کنید ، یکی از موارد مناسب را انتخاب کنید. اگر این شامل تهیه نسخه پشتیبان از تصویر است و در مورد خدمات ارائه دهنده آن به ایده هایی نیاز دارید ، بهترین مقاله پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر را بررسی کنید.

چه موقع تهیه نسخه پشتیبان?

یک قاعده یک اندازه وجود ندارد ، زیرا این فقط یک حس مشترک است. شما باید یک سناریوی احتمالی را پیش بینی کنید که ممکن است باعث شود داده های خود را گم کنید تا بتوانید به موقع از آن محافظت کنید.

با توجه به این نکته ، می توانید به پشتیبان گیری مداوم تکیه کنید ، که اطمینان حاصل می کند از پرونده هایی که اضافه می کنید یا تغییر می یابید. پشتیبان گیری مداوم همچنین داده های شما را به صورت تدریجی بارگذاری می کند ، بنابراین در وقت و پهنای باند خود را ذخیره می کنید.

این گفته را بخاطر بسپار که پشتیبان گیری مداوم ممکن است در بعضی مواقع از منابع رایانه ای زیادی استفاده کند. اگر می خواهید از این امر جلوگیری کنید ، به جای آن از یک برنامه ریز پشتیبان استفاده کنید. با این حال ، ابتدا مطمئن شوید که زمان های حساس لازم برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود را می دانید.

افکار نهایی

پشتیبان گیری آنلاین نسبت به استراتژی ها و ویژگی های سنتی پشتیبان دارای مزایای بسیاری است که می تواند به روش های دیگری به تجارت شما کمک کند. مهمترین نشانه های جانبی ، بازیابی فاجعه ، کاهش هزینه و دسترسی آسان به پرونده های شما هستند. شما همچنین می توانید از روشهای امنیتی نرم افزار برای محافظت از داده های خود ، اتوماسیون تهیه نسخه پشتیبان و زمان بیشتر برای انجام کارهای واقعی خود استفاده کنید.

نظر شما در مورد تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های ابری چیست؟ آیا شما هنوز مردد هستید یا آماده هستید که به نسخه پشتیبان تهیه آنلاین بپردازید و از مزایای آن بهره مند شوید؟ نظرات خود را در بخش نظرات خود در زیر بگویید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map