monday.com vs Jira: بهترین گزینه در سال 2020

ابزارهای مدیریت پروژه در هر شکل و اندازه ای مناسب و بد هستند. ما در این مقایسه monday.com و جیرا یکی از بهترین ها را با یک سکوی هدفمندتر مقایسه می کنیم.


monday.com در سال 2014 راه اندازی شد ، اما در حال حاضر دارای بیش از 50،000 مشتری از جمله Philips ، DHL و کانال Discovery است. در بررسی monday.com ، ما آن را به دلیل رابط کاربری برجسته و مجموعه ویژگی های متنوع آن ستایش کردیم ، اما فهمیدیم که در همه زمینه ها قوی است. این یک داوطلب داغ در اینجا است ، به عنوان ابزاری با رتبه برتر در لیست بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه.

این در مقایسه های ما نیز ناکام است و در مسابقات monday.com در مقابل Asana و monday.com در مقابل Wrike ، برنده ها به پیروزی می رسد.

جیرا تقریباً طولانی تر است و در سال 2002 راه اندازی شد و بیش از 75000 مشتری دارد. آنها شامل اسکایپ ، توییتر و ناسا هستند. دفعه قبل که بررسی کردیم ، مجموعه ویژگی های آن را دوست داشتیم و فکر کردیم که برای توسعه دهندگان و کسانی که می خواهند روی سرور خودشان راه‌اندازی شوند ، انتخاب خوبی است. درباره آنچه ما در بررسی جیرا فکر کردیم ، بیشتر بخوانید.

این در مقایسه ما رنج می برد ، هر چند با شکست در نبردهای Wrike در برابر جیرا و Asana در برابر جیره.

راه اندازی یک مبارزه: monday.com در مقابل جیرا

ما به این ابزارها در طی چهار دور نگاه خواهیم کرد و در هر یک از آنها برنده اعلام خواهیم کرد ، با این مسابقه که هر کدام بیشترین برد را کسب کند. اگر کراوات باشد ، برنده خواهد شد که با اطمینان بیشتری به دور مسابقات خود برنده شود.

ما در ابتدا می خواهیم ویژگی ها را بررسی کنیم تا ببینیم کدام ابزار بیشترین کار را انجام می دهد. سپس ، ما به قیمت نگاه خواهیم کرد و آنها را با ارزش مقایسه می کنیم. در دور “سهولت استفاده” ، خواهیم دید که نرم افزارهای کاربر پسند و بدون مشکل کدام یک است. در آخر ، خواهیم دید که امنیت و حریم خصوصی بهتری برای ایمن نگه داشتن اطلاعات شما وجود دارد.

1

امکانات

ابتدا به ویژگی ها می پردازیم و قابلیت های این دو سیستم عامل را با هم مقایسه می کنیم. ما می خواهیم ببینیم که مدیریت وظیفه اصلی چگونه کار می کند ، همچنین ذخیره فایل ها ، ارتباطات و ادغام با سیستم عامل های دیگر.

ویژگی های غیرمعمول که باعث می شود یک سکو از هم متمایز شود ، در اینجا نیز امتیاز کسب می کند. برای مثال خوب ابزاری که در اختیار آنها قرار دارد ، به بررسی دقیق ما نگاهی بیندازید.

دوشنبه

monday.com حول محور “پالس” ها قرار دارد ، که ما آنها را وظایف می نامیم ، اما زیر مجموعه یا وابستگی ندارد. هرچند ادعا می کند که یک انتخاب آگاهانه است ، و ما قبول داریم که در بعضی از ابزارها زیرمجازها از بین می روند زیرا هیچ کس در وظایف والدین به نظر نمی رسد که آنها را متوجه.

اگرچه ساختار وظیفه اصلی آن ساده است ، monday.com انواع و اقسام راه های مشاهده پروژه های خود را ارائه می دهد. نمای kanban ، گزارش فعالیت ، جدول زمانی ، ردیابی زمان و موارد دیگر وجود دارد.

دوشنبه-نمایش

این امکان را به شما می دهد تا آنچه را که هر مورد موجود است سفارشی کنید ، در صورت عدم اعمال محدودیت ، می تواند پیچیده تر شود. چندین نوع زمینه وجود دارد و می توانید بسیاری از آنها را اضافه کنید و به شما امکان تنظیم چگونگی تنظیم کار را می دهد.

شما همچنین می توانید برچسب های رنگی اضافه کنید ، که می توانند به عنوان یک روش سریع برای مرتب سازی بصری ، سفارشی سازی و استفاده شوند. همچنین به شما امکان می دهد هدر های دلخواه را به فهرست های خود اضافه کنید.

دوشنبه

فضای ذخیره سازی طبق برنامه ، 5 گیگابایت در سطح پایه و هر اندازه که دوست دارید در لایه Enterprise متفاوت باشد. محدودیت اندازه 500 مگابایت وجود دارد ، که برای اکثر افراد خوب خواهد بود ، اما اگر می خواهید مثلاً با تصاویر ویدیویی یا دیسک کار کنید ، بسیار اندک است. اگر این کاری است که شما انجام می دهید بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای مقاله های بزرگ ، راه حل هایی ارائه می دهد.

برنامه های Android و iOS در دسترس هستند ، بنابراین می توانید از آن در خارج از دفتر استفاده کنید.

جیرا

پروژه های جیرا حول “مسائل” استوار است که می تواند به عنوان “وظایف” یا “اشکالات” طبقه بندی شود. همچنین “داستان” و “حماسه” وجود دارد که می توانید هنگام برنامه ریزی پروژه های خود به عنوان بلوک های ساختاری استفاده کنید. این نرم افزار می تواند ردیابی زمان را به همراه مدیریت مسئله انجام دهد و اگر در یک پروژه نرم افزاری کار می کنید انتخاب خوبی است.

بر خلاف monday.com ، شامل زیرمجموعه ها و وابستگی ها است ، اما تنظیم آنها کاملاً كلمات است. برای یادگیری در مورد ابزاری که مدیریت وابستگی را آسان و شهودی می کند ، به بررسی TeamGantt ما نگاهی بیندازید.

بیش از 3000 برنامه برای افزایش کارایی آن وجود دارد ، هرچند هزینه های اضافی نیز دارند. جیرا همچنین با خواهران و برادران اطلس خود – HipChat و Bitbucket – به خوبی کار می کند. همچنین می توانید آن را به حساب Github خود متصل کنید ، که یکی دیگر از مزایای توسعه دهندگان است.

برای ارتباطات از تلاقی اطلس استفاده می کند. این نرم افزار جداگانه با سیستم قیمت گذاری خاص خود است.

دارای ایموجی های سفارشی است که یک ویژگی شخصی سازی زیبا است. همچنین می توانید آرم ، نماد وب سایت و طرح رنگ خود را تغییر دهید.

یک فضای ذخیره سازی 250 گیگابایتی سالم وجود دارد که بیشتر آنها بیش از حد کافی خواهد بود. اگر خود میزبان هستید ، ذخیره سازی در اختیار شما خواهد بود ، بنابراین برای راهنمایی به بهترین گردآوری فضای ذخیره سازی ابری ما بپردازید.

گزارش های جیرا

این یک ژنراتور گزارش عالی است که به شما امکان می دهد نمودارهای نوار و پای را ایجاد کنید ، همچنین گزارش های ردیابی را صادر کنید. اگر برای ایجاد نمایش اسلاید فراخوانده شوند ، کاربران جیرا گزینه های زیادی دارند.

همچنین این برنامه برای دو سیستم عامل اصلی موبایل وجود دارد ، بنابراین ، مانند monday.com ، در هر مکانی قابل استفاده است.

دور یک افکار

monday.com بازدیدهای زیادی دارد و به شما امکان می دهد محتوای موارد اصلی خود را سفارشی کنید. این امر آن را به ابزاری قدرتمند برای مدیران تبدیل می کند.

جیرا نیز مقدار زیادی ارائه می دهد ، اما بسیاری از ویژگی های آن به همان اندازه که کار می کردند کار نکردند. برخی موارد مانند مدیریت وابستگی وجود دارد که monday.com فاقد آن است ، اما بهترین اجرای آنها که دیده ایم نیست.

جیرا همچنین احساس قطع بودن و فاقد انسجام دارد. چیزهای اضافی زیادی وجود دارد ، اما حرکت بین آنها احساس سیال نمی کند. با monday.com ، عناصر رابط کاملاً در کنار هم قرار می گیرند.

هر چیزی که monday.com داشته باشد ، به خوبی انجام می شود ، و در نتیجه با پیروزی در این دور به پیروزی می رسد.

دور: ویژگی های نقطه برای monday.com

monday.com آرم
آرم جیرا

2

قیمت

بعد ، ما می خواهیم قیمت را بررسی کنیم تا ببینیم کدام ابزار بهترین ارزش است. ما علاوه بر مقایسه آنها درمورد اتهامات آنها ، می خواهیم محاکمات رایگان و همچنین انواع گزینه های برنامه و گزینه های پرداخت و روش های پرداخت را مشاهده کنیم. هر دو ابزار از ارزش خوبی برخوردار هستند ، بنابراین این باید دور نزدیک باشد.

اگر می خواهید در پس انداز خود صرفه جویی کنید ، برای بررسی در مورد ابزاری که به سختی هزینه ای برای آن داشته باشد ، از بررسی Freedcamp ما دیدن کنید.

دوشنبه

اگرچه اکثر سیستم عامل ها شما را به صورت مبتنی بر هر کاربر صورتحساب می دهند ، اما monday.com شما را برای گروه های پنج نفره شارژ می کند. اگر فقط یک یا دو نفر از شما وجود داشته باشد ایده آل نیست ، اما طرح اساسی با 25 دلار – یا 5 دلار برای هر کاربر – شروع می شود و بنابراین نمی خواهید بانک را بشکنید. همچنین برای تیم های متوسط ​​تا بزرگ بسیار ارزشمند است.

با فراتر از برنامه اولیه ، قیمت ها به طور پیوسته افزایش می یابد زیرا ویژگی های بیشتری حذف می شوند. این مقایسه با بسیاری از ابزارهای مشابه مطلوب مقایسه شده است و در هر ماه 118 دلار برای پنج کاربر شرکت در مقایسه با آنچه برخی سیستم عامل ها هزینه دارند ارزان است..

برنامه اصلی آن به شما امکان ورود به سیستم و تخته kanban را می دهد که بیشترین بازدیدها در برنامه استاندارد وجود دارد. نماها و نمودارهای اضافی در مورد برنامه Pro موجود است. پیشرفته ترین ویژگی های امنیتی برای کاربران Enterprise محفوظ است. برنامه برتر همچنین شامل آموزش های یک به یک و مدیر موفقیت مشتری است تا به شما در بهره‌مندی بیشتر از سیستم عامل کمک کند.

این یک آزمایش 14 روزه رایگان دارد ، که یک روش عالی برای آزمایش آن است. فاقد یک برنامه رایگان است ، اما به هر صورت ارزان است.

جیرا

جیرا دارای دو سیستم قیمت گذاری است: یکی برای کاربرانی که آن را روی سرورهای خود نصب می کنند و دیگری برای کسانی که از آن روی ابر استفاده می کنند. 

قیمت استفاده از ابر از 10 دلار در هر کاربر در هر ماه شروع می شود و با افزایش اندازه تیم خود به طور مداوم تا 1 دلار کاهش می یابد. این باعث می شود ارزش زیادی برای تیم های بزرگ داشته باشد. از طرف دیگر ، بسیاری از برنامه های آن معمولاً به ازای هر کاربر شارژ می شوند و برخی از ویژگی های آن از طریق دیگر سیستم عامل های Atlassian که قیمت گذاری خاص خود را دارند ، وارد می شوند..

اگر تصمیم دارید که خود میزبان باشید ، یکبار هزینه پرداخت می کنید. برای تیم های 10 یا کمتر ، فقط 10 دلار است ، اما هنگامی که به 25 کاربر ضربه بزنید ، باید 2500 دلار بپردازید. اگر 20 کاربر یا بیشتر داشته باشید ، ممکن است خیلی زیاد به نظر برسد ، اما بعد از یک سال ارزان تر از برنامه های مبتنی بر ابر است.

اگر خود میزبان باشید ، باید نگران هزینه سرور خود باشید. بهترین مقاله میزبانی وب در مورد چند گزینه برای بدست آوردن وب سایت خود به صورت آنلاین مورد بررسی قرار می دهد.

همچنین گزینه خوبی برای گزینه های پرداخت ارائه می دهد. علاوه بر کارت اعتباری و پی پال ، افراد در برنامه سالانه می توانند از طریق چک یا نقل و انتقال بانکی پرداخت کنند.

یک آزمایش هفت روزه رایگان نیز وجود دارد. این به اندازه monday.com نیست ، اما باید زمان بررسی این موضوع را به شما بدهد.

دور دو فکر

ما نحوه ارزانتر شدن جیرا را با اضافه کردن کاربران بیشتر دوست داریم ، و همچنین گزینه خود میزبانی آن ، که با وجود هزینه زیاد پیش فرض ، می تواند در دراز مدت پول زیادی را برای شما صرفه جویی کند. برنامه های ابری آن نیز ساده است. لازم نیست نگران انتخاب یک ردیف باشید.

monday.com همچنین دارای ارزش خوبی است ، بنابراین هیچ ابزاری احتمالاً بودجه شما را زیاد نمی کند. در صورت استفاده موثر ، آنها باید در وقت شما صرفه جویی کنند و پول پس انداز شده نیز می تواند فراتر از قیمت باشد.

monday.com یک آزمایش رایگان دیگر دارد ، اما جیره انتخاب بهتری از گزینه های پرداخت دارد. با این حال ، به طور کلی ، همه کاره و صرفه جویی بیشتر جیرا با رشد تیم شما از مزایای سیستم monday.com بیشتر است ، با وجود این که ارزش عالی نیز دارد.

هیچ ابزار برنامه ای رایگان ارائه نمی دهد ، اما هر دو با وجود این ارزش خوبی دارند. اگر می خواهید چیزی را با یک ردیف رایگان امتحان کنید ، بررسی Wrike ما را بررسی کنید تا گزینه دیگری را که یکی از بهترین سیستم عامل های اطراف است بخوانید.

گرد: امتیاز قیمت برای جیرا

monday.com آرم
آرم جیرا

3

راحتی در استفاده

در ادامه به سهولت استفاده خواهیم پرداخت تا ببینیم كدام پلتفرم بیشترین تلاش را برای دستیابی به خود انجام می دهد. کمک به شما برای شروع کار با آموزش ، کمک به پنجره ها و الگوهای خوب است ، اما مهمترین چیز یک رابط بصری و خواندنی است که آنچه را که انتظار دارید انجام می دهد و اشتباه نمی شود.

گزینه های کمک قوی ، مانند پایگاه دانش و جامعه پشتیبانی ، همچنین به ویژه در صورت پیچیده بودن نرم افزار ، دارای مزایا هستند.

سکویی که استفاده از آن آسان باشد ، زندگی را برای تیم شما به ویژه در ابتدا بهتر می کند. دریافت سرنشینان به سرعت به پس انداز ترجمه می شود ، بنابراین مهم است که امور را در این زمینه بدست آورید.

دوشنبه

تقریباً همه موارد در monday.com به روشی که شما انتظار آن را دارید کار می کند و رابط کار بسیار خوبی در پاک کردن گزینه های شما انجام می دهد.

برای هدایت شما در اطراف دکمه ها و کنترل ها از انیمیشن و رنگ استفاده می شود. monday.com صفحه نمایش زیادی می یابد اما به لطف طراحی هوشمندانه ، همه چیز را راحت و بصری نگه می دارد. متن پاپ آپ مکرر نیز کمک می کند.

دوشنبه-قالب

بیش از 70 قالب برای کمک به شما در شروع کار وجود دارد ، و monday.com در انتخاب صحیح راهنمایی زیادی به شما می دهد. که می توان آن را در ابزارهای دیگر مورد اصابت قرار داد و از دست داد.

طراحان در هر شرایطی به نیازهای کاربر فکر کرده اند و مطمئن شده اند که هرگز از این فکر نمی کنید که چه کاری انجام دهید.

اگر قابلیت استفاده برای شما مهم است ، در مورد ابزار دیگری که آن را در بررسی آسانا دریافت می کنید ، مطالعه کنید. راهنمای مبتدی Asana ما نیز به شما کمک می کند تا با آن شروع کنید.

جیرا

ثبت نام در جیره تحریک کننده بود زیرا CAPTCHA در اولین تلاش ما کار نکرد. بعد از اتمام این کار ، در ابتدا یک تور مختصر برای کمک به شما در سکونت و نشان دادن چگونگی کار انجام می شود.

جیرا تور

مانند monday.com ، جیرا قالب های مختلفی ارائه می دهد ، از جمله برخی از توسعه دهندگان نرم افزار ، مانند “ردیابی اشکال” و “Scrum”. اگر می خواهید همه چیز ساده باشد ، یک الگوی kanban نیز وجود دارد. اگر همه آنچه شما نیاز دارید یک تخته کانبن هستید ، برای مثال خوب یکی از راهنمایی های مبتدی Trello ما را بررسی کنید.

جیرا کانبان

ما در هنگام استفاده از جیرا انتظارات طولانی را تجربه کردیم و با کلیک بر روی برخی از لینک ها ، 10 ثانیه تاخیر وجود دارد. همچنین در رابط با اشکالات مواجه شدیم و پیامهایی به ما گفتند که چیزهایی در دسترس نیست ، که بعداً ظاهر شدند. ناوبری آن نیز چندین بار ما را از دست داد.

بیشتر مناطق خوب کار می کنند ، اما حرکت کردن در اطراف و درک اینکه چطور همه چیز در کنار هم قرار می گیرد به زمان نیاز دارد. ما مجبور بودیم اغلب با بخش راهنمایی مشورت کنیم.

از طرف مثبت ، در پایگاه دانش آن کمک زیادی می شود و جامعه جیرا فعال است ، در صورت دستیابی به آن به سرعت پشتیبانی می شود.

دور سه فکر

جیرا شایستگی های خود را دارد ، اما با وجود چند اشتباه جزئی ، قابلیت استفاده قوی ترین منطقه آن نیست. این مورد عادت می شود ، اما ویژگی های پیشرفته زیادی را شامل می شود. این یک ابزار پیچیده و در حال تکامل است که گزینه های کمک خوبی دارد.

monday.com از راه خود برای دستیابی به خود فراتر می رود ، در حالی که هنوز قدرت و راه زیادی را برای تغییر نحوه ساخت پروژه های شما ارائه می دهد. این برنده روشن در این دوره است ، و همچنین قوی ترین ابزار مدیریت پروژه در این زمینه به طور کلی.

گرد: سهولت استفاده از نقطه برای monday.com

monday.com آرم
آرم جیرا

4

امنیت & حریم خصوصی

برای آخرین دور ، ما می خواهیم به امنیت و حفظ حریم خصوصی بپردازیم تا ببینیم این سکوها برای محافظت از اطلاعات تجاری شما چه اقداماتی انجام می دهند. خطرات زیادی به صورت آنلاین وجود دارد ، همانطور که در پنج مورد ما باید درباره مقاله جرایم سایبری بدانید بحث شده است. خوشبختانه ، شما می توانید انجام دهید تا در خطر نباشید.

هر دو سیستم عامل ویژگی های ایمنی زیادی دارند ، از جمله رمزگذاری ، گواهینامه ها و تنظیمات امنیتی قابل تنظیم. بیایید نزدیکتر ببینیم که بهتر است.

دوشنبه

monday.com از خدمات وب آمازون و Google Cloud برای ارائه خدمات خود استفاده می کند ، که سیستم عامل هایی بسیار پیشرفته با امنیت هنری هستند.

monday.com دارای مجموعه ای از گواهینامه های چشمگیر ، از جمله SOC2 Type II و دو گواهی ISO است. همچنین با اتحادیه اروپا-اتحادیه اروپا مطابقت دارد. حریم خصوصی و مقررات عمومی حمایت از داده ها.

از TLS v1.2 برای رمزگذاری داده ها در ترانزیت و AES 256-bit برای ذخیره سازی استفاده می کند و خواندن پرونده های شما را برای هکرها غیرممکن می کند. همچنین از پشتیبان گیری منظم استفاده می کند ، بنابراین شما نیز از از دست دادن داده ها محافظت می کنید.

دارای احراز هویت دو عاملی است که می توانید در مقاله احراز هویت دو عاملی در مورد ما بدانید. در اصل ، اگر شخصی رمز ورود شما را تشخیص دهد ، یک اندازه گیری اضافی به شما می دهد.

دوشنبه-مدیر

چندین تنظیمات اضافی در تنظیمات وجود دارد که می توانید از آنها برای بهبود بیشتر امنیت خود استفاده کنید ، از جمله برنامه های ثبت نام با محدودیت دامنه ، SAML و تنظیمات خط مشی رمز عبور برای تنظیم مدیران. بهترین تلاش در مورد مدیریت رمز عبور ما در صورتی که در مدیریت همه مدارک معتبر تلاش می کنید به شما کمک می کند.

جیرا

جیرا انواع ویژگی ها و اطلاعات مربوط به امنیت را به شما می دهد. وب سایت آن با جزئیات بیشتر از اکثر موارد ، توضیح می دهد که جیرا برای محافظت از داده های شما چه کاری انجام می دهد.

این بخش با کاربران زیادی از جمله مسائل امنیتی گذشته و جزئیات مربوط به ممیزی ها و برنامه های آزمایش مورد استفاده ، اشتراک بسیاری دارد.

داده ها در هنگام ترانزیت با TLS v1.2 محافظت می شوند. توضیحات ما در مورد مقاله رمزگذاری توضیحات بیشتری را در مورد این موضوع برای کسانی که علاقه مند شما هستند توضیح می دهد.

جیرا تأیید مستقل زیادی در مورد خدمات خود دارد و گواهینامه های SOC Type II ، PCI DSS ، ISO 27001 و ISO 27018 در وب سایت خود نمایش داده می شوند. همچنین تحت پوشش اتحادیه اروپا-ایالات متحده است. و Swiss-U.S محافظت از حریم خصوصی و مطابقت با GDPR.

تأیید هویت دو عاملی در دسترس است ، اما برای استفاده از محافظت در مورد ورود به سیستم ، باید هزینه اضافی بپردازید یا از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید..

جیرا-دسترسی

با این حال ، یک بار دیگر ، مسئله پشتیبانی جیرا سر زشت خود را به عقب می اندازد. در حالی که از آن استفاده می کنیم ، کارکنان آن را هنگام پاسخ دادن به یک سوال پشتیبانی به داده های پروژه خود دسترسی پیدا کردیم. آنها تصویری را برای ما ارسال کردند که نشان می داد آنها می توانند در داخل پروژه ما با داده های ما به وضوح قابل مشاهده باشند.

این یک مشکل بزرگ برای خدمتی است که باید به آن اعتماد کنید و دوباره ، جیرا به رغم داشتن امنیت و حریم خصوصی قوی ، این دور را از دست می دهد.

دور چهار اندیشه

monday.com امنیت و حریم خصوصی را به خوبی انجام می دهد ، اکثر جعبه ها را با رمزگذاری قوی و ویژگی های مفید تیک می زند. شما می توانید بدون نگرانی زیاد درباره ایمنی داده ها از آن استفاده کنید.

آنچه باید برای جیرا قوت بگذارد به دلیل مشکل ما با کارکنان پشتیبانی آن ، یک نقطه ضعف مداوم در مقایسه های ما بوده است. اگرچه بیشتر کارها به درستی انجام می شود و در این زمینه چشمگیر است ، اما با مشاهده اطلاعات محرمانه کسب و کار مشتریان ، در دورهای حفظ حریم خصوصی پیروز نمی شوید.

دور نهایی یک پیروزی دیگر بار دیگر برای monday.com است و سپس. همه کارها را درست انجام می دهد و جیرا نمی کند ، بنابراین برنده می شود.

دور: امنیت & نقطه حفظ حریم خصوصی برای monday.com

monday.com آرم
آرم جیرا

5

حکم

monday.com با کسب پیروزی قاطع در دو مرحله پایانی ، پیروزی سه بر یک به دست می آورد. این ویژگی ها از نظر ویژگی های کمی به راحتی بهره می برد و از نظر سهولت استفاده از آن جلوتر بود و از نظر امنیتی نیز محکم بود. ساختار قیمت گذاری همه جانبه جیرا در یک دور برنده است ، اما monday.com گران نیست.

برنده – monday.com

برنده ما یک سرویس عالی همه جانبه است که از قابلیت استفاده استفاده می کند. این ابزار مدیریت پروژه مورد علاقه ما و یک پیروز شایسته است. هرچند ، جیرا به ویژه برای توسعه دهندگان که می خواهند از ویژگی های Agile استفاده کنند یا مایل به تنظیم آن باشند ، پیشنهادهای زیادی را ارائه می دهند..

هر دو سیستم عامل آزمایشی رایگان دارند ، بنابراین اگر هنوز مطمئن نیستید که برای چه مواردی پیش بروید ، خودتان آنها را بررسی کنید تا ببینید کدام یک را ترجیح می دهید.

اگر هر دو ابزار را امتحان کرده اید ، لطفاً نظرات خود را در نظرات زیر با ما در میان بگذارید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map