راهنمای ترلو مبتدی: Kanban Can-Can

مدیریت کار بخش اساسی هر پروژه است. درست گرفتن آن می تواند تفاوت موفقیت و عدم موفقیت باشد. خوشبختانه ، اگر شما نیاز به سازماندهی بیشتری داشته باشید ، کمک زیادی در دست شماست. بسیاری از ابزارهای خوب و رایگان رایگان برای آسانتر کردن امور وجود دارد ، از جمله آنها Trello. گرچه این بسیار ساده است ، ما این راهنمای مبتدی Trello را برای هموارتر کردن این انتقال جمع کرده ایم.


اگر برنامه مناسب تری برای شما باشد ، ما یک راهنمای مبتدی Asana نیز داریم. اگر می خواهید ببینید که چگونه این دو جمع می شوند ، بررسی مقایسه ای Trello vs Asana را بخوانید.

Trello ابزاری ساده و مؤثر برای مدیریت و سازماندهی وظایف است. این به تیم ها به عنوان روشی برای سازماندهی موارد در یک پروژه ارائه می شود ، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید از آن استفاده کنید. این کاملاً متنوع است و گزینه های سفارشی سازی زیادی دارد ، همانطور که می توانید در بررسی Trello ما بخوانید.

این بدان معناست که می توانید به راحتی آن را برای کارهای مختلف تنظیم کنید.

برای ویژگی های پیشرفته تر ، مانند مدیریت منابع و ردیابی هزینه ، ممکن است بخواهید به ابزارهای پیچیده تری نگاه کنید. لیست ما از بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه مکان بسیار خوبی برای شروع است.

استفاده از Trello نسیم است. ما خودمان آن را در Cloudward.net برای مدیریت گردش کار خود استفاده می کنیم و اگر این یک توصیه نیست ، ما نمی دانیم که چیست.

ثبت نام

برای ثبت نام ، فقط یک فرم ساده را پر کنید ، به ایمیل تأیید پاسخ دهید. سپس می توانید مستقیماً برای تنظیم اولین صفحه خود ، که در حال حاضر چند ستون نمونه برای شما وجود دارد ، آماده کنید.

ثبت نام سه گانه

یک حساب اصلی Trello رایگان است و به شما امکان می دهد بیشتر آنچه را که لازم دارید انجام دهید. این برنامه ای نیست که فقط برای ثبت نام در آن ثبت نام کنید تا خود را طی چند ساعت در حد مجاز خود قرار دهید. بسته اولیه بسیار عالی است و به روز نمی شود که شما آن را ارتقا دهید.

اگر می خواهید برای بسته بندی طلای خود ثبت نام کنید ، دوست دارید چیزهای زیادی بخواهید. حد ضمیمه شما از 10 مگابایت به 250 مگابایت افزایش می یابد. می توانید زمینه های سفارشی را به تابلوهای خود اضافه کنید و بسیاری از ویژگی های سرگرم کننده مانند برچسب ها ، ایموجی های سفارشی و یو پی اس های قدرت وجود دارد.

بسته طلای سالانه 45 دلار است ، بنابراین بانک را نیز نمی شکنند. علاوه بر اینکه در مرورگر خود کار می کنید ، Trello برای اندروید و iOS نیز موجود است ، بنابراین می توانید کارها را در حال حرکت نیز مدیریت کنید.

با Trello چه کاری می توانید انجام دهید?

ممکن است شما به واسطه دعوت یک تیم یا شرکتی به Trello معرفی شوید ، در این صورت در ابتدا با هیئت مدیره آنها همکاری خواهید کرد. اگر برای اولین بار آن را شروع می کنید ، باید خود را تنظیم کنید.

برای انجام این کار ، از صفحه پیش فرض ارائه شده برای شما شروع کنید یا بر روی دکمه “تابلوهای” در سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید. اگر از قبل تخته دارید ، می توانید بین آنها جابجا شوید. در هر صورت ، برای ایجاد یک صفحه جدید ، فقط کافی است بر روی “ایجاد هیئت مدیره جدید” کلیک کنید تا گفتگوی هیئت مدیره جدید نشان داده شده در زیر.

تابلو ایجاد صفحه

در آنجا می توانید تابلوی جدید خود را نامگذاری کنید ، رنگ یا تصویر پس زمینه آن را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که آن را خصوصی یا عمومی کنید. یک هیئت مدیره عمومی برای کل اینترنت قابل مشاهده خواهد بود ، اگر شما یک مکان یا مکان اجتماع عمومی را اجرا کنید ، بسیار عالی است ، اما در صورت سازماندهی فهرست چای اداری ، کمتر است.

هنگامی که گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کردید ، روی ایجاد صفحه و voila کلیک کنید. هیئت مدیره جدید شما با شکوه و عظمت ظاهر می شود.

تابلو هیئت مدیره

در قلب آن ، Trello یک تخته kanban است که به شما امکان می دهد کار را از ستون به ستون دیگر منتقل کنید. هنگامی که یک هیئت مدیره جدید ایجاد می کنید ، سه ستون یا لیست مشاهده می کنید که قبلاً اضافه شده است: “انجام” ، “انجام” و “انجام شده”. این ایده به شما می دهد که چگونه پروژه های Trello خود را تنظیم کنید.

گردش کار شما باید از چپ به راست ادامه یابد ، اما می توانید همانطور که لازم دارید مراحل متوسط ​​را اضافه کنید.

کار با لیست

شما می توانید از لیست های ارائه شده به عنوان یک لیست آماده برای انجام کار استفاده کنید یا در صورت تمایل ، آنها را تغییر دهید تا مراحل مختلف پروژه خود را نشان دهید.

اگر به بیش از سه دسته نیاز دارید ، برای ایجاد یک دسته دیگر ، روی “افزودن به لیست” کلیک کنید. باز هم ، می توانید به هر آنچه که می خواهید تماس بگیرید ، بنابراین فضای خلاقیت زیادی وجود دارد. به عنوان مثال ، می توانید هر لیست را پس از یک عضو تیم یا گروه های مختلف در شرکت خود ذکر کنید تا مشخص شود چه کسی به چه چیزی اختصاص یافته است.

شما می توانید یک ستون غیرقابل انعطاف در سمت چپ داشته باشید تا اعضای تیم بتوانند کار را انتخاب کنند و به دنبال آن ستون هایی قرار دارند که نشان می دهد کار در چه مرحله ای است. روش های زیادی برای استفاده از آن وجود دارد. در مورد چگونگی تقسیم وظایف خود فکر کنید ، سپس ستون ها را بر این اساس نامگذاری کنید.

افزودن کارت

در ابتدا لیست ها خالی هستند ، اما به عنوان دارندگان کارت ها عمل می کنند. می توانید با کلیک کردن روی “افزودن کارت” آنها را اضافه کنید. سپس ، کارت خود را مطابق وظیفه ای که می خواهید آن را نشان دهد ، نامگذاری کنید ، روی “افزودن کارت” کلیک کنید و تمام شد.

با کشیدن و رها کردن آنها می توانید کارت ها را از جایی به مکان دیگر منتقل کنید. هنگامی که شما یکی را جابجا می کنید ، هرکسی که روی آن مورد خاص کار می کند ، پیامی را دریافت می کند که به آنها می گوید نقل مکان کرده است ، بنابراین هرکس نیاز دارد بعد از آن به آن نگاه کند ، بدون توجه به این که شما به یاد دارید که به آنها بگویید ، می تواند ادامه دهد..

با کلیک بر روی کارت ، گفتگو ایجاد می شود که به شما امکان می دهد در مورد آن اظهار نظر کنید ، فعالیت های قبلی مرتبط با آن را مشاهده کنید و اعضای تیم را به آن اختصاص دهید. می توانید کارت های خاصی را تماشا کنید تا مطمئن شوید که از تغییرات مطلع شده اید.

trello-card-جزئیات

همچنین می توانید مهلت اضافه کنید و پیام هایی را تنظیم کنید تا در هنگام نزدیک شدن به مردم یادآوری شود. گرچه هرگز برای ما اتفاق نمی افتد ، ما شنیده ایم که مهلت های از دست رفته در جاهای دیگر کاملاً معمول است.

بهتر به نظر می رسد

اگر می خواهید کارت ها جذاب تر به نظر برسند ، می توانید برچسب ها را به آنها اضافه کنید. برچسب ها تصاویری هستند که می توانید با کلیک کردن بر روی “برچسب” در فهرست در سمت راست صفحه ، پیدا کنید. می توان آنها را بر روی کارتها کشید و یک روش عالی برای تشخیص بصری آنها است.

برچسب های تریلو

12 بسته در بسته رایگان ارائه می شود که در صورت بروزرسانی در یک برنامه پرداخت ، تعداد بیشتری از آنها در دسترس است. به روزرسانی همچنین به شما امکان می دهد از تصاویر شخصی خود استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از طرح های شرکت شما یک روش عالی برای اضافه کردن مالکیت به پروژه های شما است.

برچسب های سه پایه

شما همچنین می توانید برچسب های کارت را اختصاص دهید ، که در اصل فقط کدگذاری آنها با متن اختیاری است. این یک روش مفید دیگر برای طبقه بندی آنها و تابلوهای شما برای خواندن بصری آسان است.

اگر می خواهید یک کارت را حتی بیشتر تقسیم کنید ، می توانید یک لیست چک اضافه کنید تا نشان دهد چه کارهایی باید انجام شود تا آن را تمام کنید. لیست های چک شامل وظایف فرعی خاصی است که می توانید هنگام کار از طریق آنها ، علامت گذاری کنید. یک نوار مفید نشان می دهد که چقدر به اتمام رسیده اید ، که در صورت داشتن موارد زیادی برای تکمیل ، بسیار مفید است.

لیست انتخابی

گردآوری اصول

این اصول استفاده از Trello است. فقط با کارکردهای اساسی می توانید به کارهای بزرگی دست پیدا کنید و کارهای بسیاری برای انجام تنظیم نیازهایتان وجود دارد.

سریع ، شهودی و پاسخگو است. رابط کاربری آسان برای خواندن است و بیشتر آنچه در آنجا وجود دارد را می توان با نگاه کردن به آن پی برد. ما هرگز مجبور نبودیم که هنگام استفاده از آن به صفحات راهنما نگاه کنیم و هرگز قبل از نوشتن این راهنما این کار را نکردیم.

اگر نیاز داشته باشید ، سیستم کمک جامع است ، با بیش از 200 مقاله نحوه عملکرد آن را توضیح می دهد. همچنین یک انجمن فعال جامعه وجود دارد. اگر نمی توانید در اینجا سؤال خود را بیابید ، احتمالاً می توانید طی چند ساعت یکی را دریافت کنید. همچنین می توانید از طریق فرم تماس با تیم پشتیبانی Trello درخواست کمک کنید.

trello-contact

تیم Trello خود را بسازید

در بالای صفحه اصلی ، حلقه‌های کمی وجود دارند که افرادی را که به هر تابلو دسترسی دارند نمایان می‌کنند. تصاویر نمایه افراد در حلقه‌ها را در صورت تنظیم کردن آنها یا اولیه آنها مشاهده خواهید کرد. برای دعوت افراد بیشتر ، روی شکل کوچک با یک علامت در کنار آن در سمت راست کاربران فعلی کلیک کنید.

دعوت کردن

اگر مشاغل شما از چندین تابلو استفاده می کند ، ممکن است بخواهید بیشتر پیش بروید و یک تیم تشکیل دهید. مانند تابلوها ، می توانید افراد را به تیم هایی که ایجاد می کنید دعوت کنید.

تریلو-تیم

پس از آماده شدن اعضای تیم خود ، می توانید تابلوهای مختلف مورد نیاز خود را ایجاد کنید. آنها می توانند مانند گذشته مدیریت شوند. یکی از ویژگی های جالب این است که می توانید تخته های Slack را با تیم خود مرتبط کنید. این امکان را به شما می دهد تا کارهایی از قبیل اطلاع همه در مورد تغییرات Trello از طریق Slack را انجام دهید.

اگر تیم شما از Slack برای برقراری ارتباط منظم استفاده می کند ، داشتن تغییرات Trello در همان مکان قابل مشاهده است. برای راه های دیگر استفاده از Slack برای بهره مندی از تیم خود ، بهترین مقاله ذخیره ابر را برای مقاله Slack بخوانید.

trello-team-management

تحویل Deeper – توابع پیشرفته Trello

هنگامی که با اصول ترللو آشنا شدید ، چندین ترفند مفید برای کمک به شما برای به دست آوردن هرچه بیشتر از آن وجود دارد. برای اشتراک گذاری آنها می توانید پیوست ها را به کارتها بکشید. می توانید با دو بار کلیک کردن لیست ها را ایجاد کنید و می توانید با فشار دادن “؟” لیست میانبرهای صفحه کلید را مطرح کنید؟ روی صفحه کلید.

Trello در صفحه نمایش گزینه های خود نیز از ویژگی های مفیدی برخوردار است. حالت کور رنگی وجود دارد ، بنابراین اگر کارت های خود را رمزگذاری کرده اید ، می توانید مطمئن باشید که همه می توانند ببینند چه چیزی چیست. همچنین اگر می خواهید از حساب خود در برابر جرایم سایبری محافظت کنید می توانید مواردی مانند تأیید هویت دو عاملی را تنظیم کنید.

همچنین می توانید اطلاعات شخصی که Trello روی شما نگه می دارد بارگیری کنید. اگرچه ما هیچ نگرانی در مورد حریم خصوصی در مورد Trello نداریم ، این یک ویژگی خوب است. مقاله ما در مورد چگونگی محافظت از حریم خصوصی شما نشانگر کارهایی است که می توانید برای حفظ اطلاعات خود در وب اختصاص دهید. می توانید نکات مفیدی را در مستندات Trello مشاهده کنید.

ادغام های جذاب

یکی دیگر از ویژگی های عالی Trello قدرت بالا است. آنها به شما امکان می دهند تا آن را با بسیاری از برنامه ها و خدمات دیگر ادغام کنید. حدود 30 مورد توسط Trello ارائه شده است ، اما سایر قدرتهای قدرت شخص ثالث نیز در دسترس هستند. سرویس های پشتیبانی شده زیادی برای جزئیات وجود دارد ، اما این انتخاب شامل توییتر ، جیمیل ، GitHub ، Salesforce ، SurveyMonkey و جیرا است..

یک تقویم نیز وجود دارد ، بنابراین می توانید در یک نگاه کلی آنچه را که باید انجام شود در یک زمان مشاهده کنید. برای استفاده از چندین منبع تغذیه ، باید حساب خود را به روز کنید.

افکار نهایی

با داشتن یک میلیون کاربر در روز ، می توان آسان دانست که چرا اخیراً Trello 400 میلیون دلار ارزش داشته است. برای شروع کار ساده و رایگان است ، بنابراین اگر در بازار نرم افزارهای جدید مدیریت وظیفه هستید ، ارزش بررسی دارد. حتی اگر شما هم نباشید ، ممکن است توانایی لیست آن در انجام لیست ارزشمند باشد که به شما در سازماندهی بهتر کمک می کند.

اگر در یک تیم آنلاین کار می کنید و می خواهید بهره وری آن را بهبود بخشید ، ترلو ابزاری عالی برای انجام این کار است. برای سایر نرم افزارهای مفید ، به لیست ما از بهترین ابزارهای نرم افزاری تیم مجازی نگاهی بیندازید.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کند تا با Trello آشنا شوید و کمی از کارهایی که می توانید با آن انجام دهید به شما نشان داده است. اگر آن را امتحان کرده اید و درمورد تجربیات خود چیزی برای گفتن دارید ، در نظرات زیر به ما بگویید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map