چگونه می توان از تخته Kanban در سال 2020 استفاده کرد: Stuff Done انجام شد

بیشتر ما می توانستیم با بهتر سازماندهی کار خود را انجام دهیم. خوشبختانه انواع ابزار برای کمک به این امر وجود دارد. برخی برای تیم ها مفید هستند ، برخی برای افراد و بعضی دیگر برای هر دو. ما می خواهیم با توضیح در مورد نحوه استفاده از تخته kanban به ابزاری ساده بپردازیم که همه در این مقاله از آن آگاهی ندارند..


ابزارهای مدیریت پروژه ای که ما از آنها پوشش می دهیم اغلب شامل یک تخته kanban در بین نظرات آنها است. بهترین نمونه آن Trello است که تقریباً کاملاً حول نمای Kanban آن بنا شده است. مورد دیگر monday.com است ، برنده بهترین مقاله نرم افزار مدیریت پروژه ما. می توانید در مورد آن در بررسی monday.com مطالعه کنید.

Trello به صورت وب موجود است اما دارای برنامه هایی برای دستگاه های تلفن همراه است ، بنابراین می توانید از طریق استفاده از آن استفاده کنید. تابلوهای Kanban به خوبی در تلفن همراه کار می کنند. ممکن است خودتان سازمان شگفت آور سازمانی را برای کار در قطار دریافت کنید.

ما قبلاً Trello را در راهنمای مبتدی Trello ما قرار داده ایم ، که به همراه بررسی Trello ما مکان خوبی برای پرش به باند کاناب است. در صورت نیاز به دلیل دیگری برای بررسی آن ، این بهترین تخته کابین رایگان نیز هست.

صفحه کانبان چیست؟?

Kanban تکامل یک تکنیک ژاپنی است که برای بهبود بهره وری در نظر گرفته شده است. به معنای “بیلبورد” به زبان ژاپنی است ، آن را به کارتهای مورد استفاده در کارخانه ها داده اند. این سیستم در تویوتا آغاز شد ، اما سالها بعد برای استفاده در مایکروسافت سازگار شد. این برای تیم های چابک که از چارچوب های Scrum استفاده می کنند بسیار مفید است.

تخته kanban کلیدی در روند کار است و تیمها را قادر می سازد که نحوه کار را از ابتدا تا انتها مشاهده کنند. این همچنین می تواند به شما نشان دهد که هر کس چقدر باید انجام دهد. این بدان معناست که وقتی افراد آزاد باشند ، می توان کار را وارد سیستم کرد ، نه اینکه در صورت درخواست ، وارد سیستم شوید.

نحوه کار یک هیئت مدیره Kanban: ستون ها و کارت ها

تخته های کانبان از ستون ها تشکیل شده اند. ستون ها حاوی کارت هستند ، که می توانید در اطراف تابلوها حرکت کنید.

برای تنظیم تخته kanban ، باید چندین ستون ایجاد و نامگذاری شود. لازم نیست از ابتدا شروع کنید. بسیاری از ابزارهای مورد علاقه مدیریت پروژه ما مجموعه ای از الگوهای kanban را برای کمک به شما دارند. نگاهی به بررسی Airtable ما برای کسب اطلاعات در مورد سیستم عامل که برخی از آنها.

اگر شما این کار را به سختی انجام می دهید ، راه اندازی quban quentessential روش سه ستونی است. در این روش از ستون های “to-do” ، “انجام” و “انجام شده” استفاده می شود. هنگام ایجاد کارها ، آنها را به ستون “to-do” اضافه می کنید.

وقتی کاری را شروع می کنید ، آن را به ستون “انجام” منتقل می کنید. این یک عملیات کشیدن و رها کردن آسان است. احتمالاً حدس زده اید که وقتی همه چیز به پایان رسید ، آنها به ستون “انجام شده” می روند. به نظر ساده می رسد ، و همینطور است. این را امتحان کنید و ممکن است شما را متعجب کند که چقدر برنامه های خود را بتن ریزی می توانید در انجام کارها یاری کنید.

یکی دیگر از ابزاری که ما دوست داریم آسانا است. Kanban فقط یکی از دیدگاه های آن است. وقتی چیزی کامل را کامل می گویید ، با ارسال یک حیوان رنگارنگ که به صفحه شما پرواز می کند به شما پاداش می دهد. در مورد آن در بررسی Asana بخوانید ، و نحوه استفاده از آن را در راهنمای مبتدی Asana ما بیاموزید.

مثال Kanban Board: Trello

بیایید روند راه اندازی یک هیئت مدیره در Trello را طی کنیم. ثبت نام آسان است و می توانید به صورت رایگان مورد استفاده قرار بگیرید ، اما در برنامه های پرداخت شده اضافی دیگری نیز دارد. اینها شامل سفارشی سازی ها و پیشرفت های اضافی در تابلوها هستند.

پس از ثبت نام ، اولین کاری که باید بکنید ایجاد یک تابلو است. شما می توانید از چندین طریق این کار را انجام دهید. یک راه این است که روی دکمه “تابلوها” کلیک کنید ، و پس از آن “ایجاد صفحه جدید” را دنبال می کنید. سپس پاپ آپ ظاهر می شود.

هیئت مدیره-چگونه-به-استفاده-یک-کانبان-هیئت مدیره-trello-new-board

در آنجا می توانید عنوان را به هیئت مدیره بدهید. به صورت اختیاری ، می توانید یک تیم را انتخاب کنید یا هیئت مدیره را عمومی کنید ، نه اینکه تنظیمات پیش فرض خصوصی را حفظ کنید. می توانید پس زمینه ای را از بین نه رنگ یا بسیاری از عکس ها انتخاب کنید. اگر در یک برنامه پرداخت شده هستید ، می توانید پیش زمینه های خود را نیز بارگذاری کنید.

یک زمینه قهوه وجود دارد که دوست داریم ، اما باید از آن جلوگیری کنیم زیرا قبلاً زیاد می نوشیم. ما این رنگ قرمز عمیق را انتخاب کرده ایم ، که امیدوارم تصاویر را واضح تر جلوه دهد. همچنین ، اگر مرجع موجود در صفحه را درک نکردید ، توصیه می کنیم راهنمای ما را در مورد چگونگی تماشای هری پاتر بررسی کنید.

چگونه به یک-استفاده-یک-kanban-board-trello-add-list

لیست های ترلو

Trello به ستون های خود به عنوان لیست اشاره می کند. مرحله بعدی اضافه کردن مقداری به صفحه است. کادر جدید “لیست اضافه کردن” در صفحه تازگی ایجاد شده در انتظار شما است. همانطور که در تصویر می بینید ، “برای انجام” در قسمت نام تایپ کرده ایم.

کادر “افزودن لیست” به سمت راست حرکت می کند ، و ما از آن برای ایجاد دو ستون بعدی در مجموعه اصلی ما استفاده خواهیم کرد: “انجام” و “انجام شده”..

چگونگی استفاده-یک-کانبان-هیئت مدیره-لیست های لیست بندی

اکنون لیست های خود را در دست داریم. ما می توانیم از آنها چیزی بخواهیم و یا تعداد بیشتری از آنها را بسازیم ، اما این کار فعلاً انجام می شود. مرحله بعدی اضافه کردن کارت ها است. شما این کار را انجام دادید ، شما آن را حدس زدید ، با کلیک بر روی متن “افزودن کارت” در پایین هر لیست.

کارت-چگونه-به-استفاده-یک-کانبان-هیئت مدیره-trello-new-card

تنها کاری که باید انجام دهید این است که نام کارت را بدهید ، سپس برای ایجاد آن ، بازگشت را فشار دهید. یک قسمت جدید “اضافه کردن کارت” به صورت خودکار برای شما باز خواهد شد.

با استفاده از کارت های Trello

اگر می خواهید جزئیات بیشتری اضافه کنید ، روی کارت کلیک کنید و یک پنجره بازشو ظاهر می شود که به شما امکان می دهد اطلاعات بیشتری اضافه کنید.

چگونگی استفاده-یک-کانبان-هیئت مدیره-ترلو-جزئیات-جزئیات

همانطور که می بینید ، چندین کار وجود دارد که می توانید روی کارت ها انجام دهید. می توانید توضیحی اضافه کنید ، اظهار نظر کنید و پرونده ها را پیوست کنید. محدودیت اندازه 10 مگابایت برای پیوست های برنامه رایگان وجود دارد که برای پرداخت کاربران به 250MB افزایش می یابد. اگر به فضای بیشتری برای ذخیره سازی فایل نیاز دارید ، به بهترین گردآوری فضای ذخیره سازی ابری ما نگاهی بیندازید.

همچنین می توانید برچسب ها ، یک مهلت مقرر و لیست های چک لیست های فرعی را نیز اضافه کنید.

جزئیات کارت در اینجا مخصوص Trello است. سایر ابزارهای Kanban متفاوت خواهند بود ، اما این ایده خوبی را به شما می دهد که انتظار دارید در جای دیگر چه انتظاری را داشته باشید.

انتقال کارتهای Trello در اطراف

برگردیم به تخته ما در ستون “به انجام” چند کار ایجاد کرده ایم. وقتی کار را روی کارت شروع می کنیم ، آن را به سمت ستون “انجام” می کشیم و وقتی کار تمام شد ، آن را به ستون “انجام شده” می کشیم.

چگونگی استفاده-یک-کانبان-تخته-ترلو-اواسط پروژه

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، ما یک کارت را به “انجام” و دیگری به “انجام” منتقل کرده ایم. پروژه ما به خوبی در حال انجام است.

شما می توانید چندین کارت را به طور همزمان در حال حرکت داشته باشید یا یک بار از طریق آنها کار کنید. این به شما بستگی دارد شما می توانید کارها را به مردم نیز اختصاص دهید ، و ببینید چه کسی چه کاری را انجام می دهد و هنوز چه کاری انجام نشده است.

این تنظیم اولیه برای یک تخته kanban ساده است که می توانید برای انواع کارها از آن استفاده کنید.

طرح بندی های جایگزین برای Kanban

روش های دیگری برای ترتیب یک تخته kanban وجود دارد. شما می توانید برای هر مرحله از تولید یا ستونی برای کارهایی که برای اعضای مختلف تیم اختصاص داده شده باشد ، مانند آنچه در Cloudward.net انجام می دهیم ، ستونی داشته باشید..

می توانید برای کارهایی که متوقف شده یا بایگانی شده ستونی داشته باشید. شاید چندین گروه ستون برای کار اختصاص داده شده به بخش های مختلف باشد. شما حتی می توانید از تخته های kanban برای ترتیب صندلی ها استفاده کنید ، به عنوان مثال با ستون هایی برای جداول در یک پذیرایی عروسی و کارت هایی که نمایندگان مهمان هستند.

آنها همچنین به عنوان منوها کار می کنند ، با استارت ، دوره های اصلی ، نوشیدنی ها و ستون های دسر. شما می توانید تابلوها را عمومی کنید ، بنابراین مشتریان می توانند آنچه را که شما به صورت آنلاین یا از طریق رایانه لوحی در رستوران شما ارائه می دهند مشاهده کنند.

بسترهای نرم افزاری Kanban

ما بر روی Trello برای این آموزش متمرکز شده ایم ، اما چندین ابزار دیگر وجود دارد که شامل تخته kanban است. بسیاری از آنها در مدیریت پروژه در همه جا قوی تر هستند و ویژگی هایی را ارائه می دهند که فراتر از Trello است. ما قبلاً monday.com و Asana را ذکر کرده ایم.

leankit-kanban

LeanKit دارای نمای کامبان مفیدی نیز هست و شامل یک پروژه نمونه خوب است که به شما نشان می دهد چگونه می توانید از ویژگی های آن استفاده کنید. در مورد آن در بررسی LeanKit ما بخوانید.

تابلوی کلیک

ClickUp یک ابزار دوست داشتنی دیگر است. این شامل وابستگی است و همچنین دارای یک ردیف رایگان. در مورد آن در بررسی ClickUp ما بخوانید.

سایر ویژگی های Kanban

ابزارهای زیادی که شامل تخته kanban هستند ، بسیاری از ویژگی های دیگر را ارائه می دهند. Trello مجموعه ای از “قدرت یو پی اس” را ارائه می دهد که قابلیت های اضافی را در همه نوع به شما می دهد. اکثر ابزارها روشهای مختلفی برای مشاهده کارها به غیر از kanban به شما می دهند.

اکثر ابزارها به شما امکان می دهند که وظایف خاصی را به کاربران خاص اختصاص دهید ، این به شما کمک می کند پروژه ها را مدیریت کنید و همه را از اینکه چه کسی چه کاری انجام می دهد آگاه باشید.

کارها را نیز می توان دسته بندی و اولویت بندی کرد. معمولاً می توانید در مورد آنها اظهار نظر کرده و پرونده های مربوطه را اضافه کنید. این همه مفید است ، اما اگر ترجیح می دهید ساده نگه دارید ، لازم نیست که از آن استفاده کنید.

مدیریت وابستگی راهی است برای دیدن اینکه کدام یک از وظایف شما به دیگران بستگی دارد و می تواند مهارت های برنامه ریزی پروژه شما را به سطح بعدی برساند. برای نمونه ای از ابزاری که آن را ارائه می دهد ، بررسی Wrike ما را بخوانید.

اگر به اطراف نگاه کنید و کارهای خود را مقایسه کنید ، می توانید ذخیره سازی فایل ، ارتباط تیمی و ویژگی های ردیابی زمان را در ابزارهای دیگر پیدا کنید.

افکار نهایی

همانطور که مشاهده کردیم ، انجام کارها می تواند مشکل باشد ، اما ابزاری برای کمک به شما وجود دارد ، و تخته های کانبان یکی از ساده ترین کاربردها هستند. با این حال فریب نخورید. شکستن مشکلات پیچیده در بخش های کوچکتر راهی قدرتمند برای حل مشکلات است. حتی اگر از چیزهای کوچک غافلگیر شوید ، روشن شدن کارهایی که باید انجام دهید می تواند به شما در انجام این کار کمک کند.

دو تا از ساده ترین ابزاری که به آنها اشاره کردیم ترللو و آسانا هستند. هر دو ردیف رایگان قابل استفاده دارند. ما آنها را مستقیماً در بازی های Trello و Asana با یکدیگر مقایسه می کنیم. اگر می خواهید چیزی پیچیده تر اما قدرتمند تر باشد ، ما monday.com را توصیه می کنیم. ببینید که چگونه در مقابل سایر جریانهای اصلی این صنعت در monday.com در مقابل جیرا و monday.com در مقابل دوره های Wrike قرار گرفت.

از تخته kanban به طور مؤثر استفاده کنید و ممکن است متوجه شوید که در پایان روز زمان بیشتری را روی دستانتان می گذارید. تابلوهای Kanban در بسیاری از شرکتهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد زیرا آنها کار می کنند و ساماندهی آنها را ارزان تر می کند.

این یعنی جلسات کمتر ، تأخیر کمتر و تیمی که در همان صفحه قرار دارد. صرفه جویی در وقت در یک پروژه بزرگ می تواند تفاوت بین موفقیت و موفقیت باشد.

اگر از تخته kanban استفاده کرده اید یا نکاتی برای اشتراک گذاری با ما دارید ، لطفاً در نظرات به ما بگویید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map