FreshBooks vs Xero – بهترین برنامه حسابداری کم هزینه برای سال 2020

در دنیای نرم افزار حسابداری مبتنی بر ابر ، یافتن خدمات مناسب برای شرکت شما دشوار است. همه سیستم عامل ها از ویژگی های یکسانی برخوردار نیستند و گاهی اوقات شکاف های گیج کننده ای وجود دارد که در غیر این صورت یک راه حل عالی خواهد بود.

FreshBooks و Xero ، دو رقبای اصلی فضا ، بسیاری از ویژگی های یکسانی را دارند ، اما هرکدام فاقد فرایندهای مهمی است ، که ممکن است باعث شود شما به برنامه های دیگر نگاه کنید. ما در این مقاله می خواهیم FreshBooks و Xero را با هم مقایسه کنیم تا به شما در تصمیم گیری بهترین راه حل برای تجارت خود کمک کنیم.

اگر می خواهید در مورد برنامه های فردی اطلاعات بیشتری کسب کنید ، توصیه می کنیم از بررسی FreshBooks و بررسی Xero خود استفاده کنید. هر دو بهترین انتخاب نرم افزار حسابداری ما را نیز انجام دادند. در ادامه بخوانید تا دریابید که چه چیزی برای رفع نیازهای شما مناسب تر است.

1

صورتحساب

آنچه شما نیاز به فاکتور دارید توسط تجارت و مشتری متفاوت است ، اما برخی موارد همیشه یکسان هستند. صورتحسابها به فیلدها نیاز دارند تا مشخص کنند چه کسی صورت حساب را پرداخت می کنید ، چه چیزی را برای آنها صورتحساب می کنید و چه موقع پرداختی باید FreshBooks و Xero اصول اولیه را دارند ، اما اگر به دنبال ویژگی های پیشرفته تری هستید ، با نمودار زیر مشورت کنید.

خدمات: FreshBooksXero
فاکتورهای مکرر ارسال کنید
بطور خودکار هزینه های دیررس اضافه کنید
یادآوری پرداخت را ارسال کنید
با موجودی ادغام شوید
بیل برای ساعتها کار کرد
فاکتورها را سفارشی کنید (گزینه های زیادی نیست) (از یک الگوی)

با مقایسه فاکتورها در کنار یکدیگر ، متوجه تفاوتهای اساسی خواهید شد.

فاکتور Xero دارای دو نقص جدی است. در حالی که جعبه هایی برای افزودن یادداشت وجود دارد ، هنگام چاپ یا ارسال نامه فاکتور نشان نمی دهد. همچنین جایی برای اضافه کردن شرایط ، مانند 1 درصد ، خالص 30 وجود ندارد.

فرم فاکتور FreshBooks مکان هایی برای یادداشت ها و اصطلاحات دارد. اگر قبل از شروع کار نیاز به واریز وجه دارید ، می توانید یک درصد یا مبلغ سپرده را درخواست کنید. مشاغل مبتنی بر پروژه متوجه می شوند که این یک ویژگی ارزشمند است.

در حالی که هر دو سرویس ادعا می کنند فاکتورهای سفارشی به شما ارائه می دهند ، کاملاً درست نیست.

FreshBooks به شما امکان می دهد بین اضافه کردن یک آرم و تغییر رنگ یا فونت انتخاب کنید ، اما فقط دو الگوی برای انتخاب انتخاب می کنید.

برای سفارشی کردن فاکتور در Xero باید یک الگوی بارگذاری کنید ، اما زمینه های موجود در آن باید با زمینه های استاندارد فاکتور سرویس مطابقت داشته باشند. شما نمی توانید هر چیزی را که قبلاً در فاکتور Xero موجود نیست اضافه کنید. برای برنامه ای منعطف تر ، بررسی کتابهای Zoho ما را بخوانید.

اگر بابت همان اتهامات در فواصل منظم به مشتریان صورتحساب می دهید ، می خواهید فاکتورهای تکراری و اتوماتیک را ارسال کنید.

در Xero می توانید فاکتورها را از طریق فهرست “فروش” تکرار کنید. اگر قبلاً فاکتور ارسال کرده اید ، باید مجدداً به صفحه “فروش” بروید تا دوباره تکرار شود ، که آزار دهنده است.

تکرار صورتحساب

برای صرفه جویی در وقت ، FreshBooks بعد از ضربه زدن روی “ذخیره” روی فاکتور ، “تکرار” را روی صفحه نمایش می دهد. نیازی نیست که قبلاً از مشتری دریافت کرده باشید ، مانند QuickBooks Online. بررسی آنلاین QuickBooks ما را بخوانید تا ببینید که چرا فکر می کنیم نیاز به چنین مواردی یک اشکال مهم برنامه است.

FreshBooks شامل صورتحساب ساعتی با کلیه برنامه های قیمت گذاری آن است ، و اگر برای یک پروژه مبلغی پرداخت می کنید ، به شما امکان می دهد اطلاعات پروژه را به صورت فاکتور بکشید. Xero هنوز نمی تواند برای ساعتهای کار صورتحساب بدهد ، اما از آنجایی که این پروژه ها به تازگی به پایان رسید ، به احتمال زیاد به زودی این ویژگی را اضافه می کند. اگر نمی توانید صبر کنید ، و در انگلستان هستید ، بررسی سرویس FreeAgent ما را برای خدمتی که صورتحساب ساعتی به خوبی انجام می دهد ، بررسی کنید.

همه قبض کسب و کار برای زمان کار نیست ، هر چند. مشاغل مبتنی بر محصول موجودی را به صورت دستی تهیه می کنند و فاکتور می خواهند که مقادیر آن زیاد شود.

Xero در مدیریت موجودی برتری دارد. هنگام تنظیم یک حساب کاربری جدید ، می توانید صفحات گسترده موجودی از جمله SKU و مقدار موجود را بارگیری کنید. پس از فروش اجناس ، از فهرست موجودی فاکتور موجودی آن را انتخاب کنید. مقادیر بطور خودکار بروزرسانی می شود.

FreshBooks شامل مدیریت موجودی قوی در مجموعه محصولات آن نمی باشد. درعوض ، باید هزینه برنامه جداگانه‌ای بپردازید.

هنگامی که فاکتورها را ارسال کردید ، مهم است که در بالای جمع آوری آنها باشید. FreshBooks و Xero به شما روشهای مختلفی برای نظارت بر مانده حساب های دریافتنی سالخورده شما می دهند.

“درآمد فوق العاده” در بالای داشبورد اصلی FreshBooks ظاهر می شود. مقدار کل تعویض شده در نواری که در سراسر صفحه پخش می شود ، تصویر شده است. اگرچه این سرویس همچنین گزارشی از مطالبات دریافتنی سالخورده را دارد ، اما نمی توان آن را شخصی سازی کرد و نمی توانید توسط مشتری مرتب سازی یا فیلتر کنید.

داشبورد

پس از رزرو صورتحساب ، FreshBooks می پرسد آیا می خواهید یادآور پرداخت خودکار را ارسال کنید یا خیر. این وظیفه به خاطر سپردن شانه های شما را به خاطر می آورد. شما می توانید زمان های پیگیری را تنظیم کرده و آنها را توسط مشتری نیز سفارشی کنید. اگر کسی بگوید که نمی خواهد تا 30 روز گذشته به زحمت کشیده شود ، می توانید تنظیمات خود را تغییر دهید بدون اینکه روی سایر مشتریان تأثیر بگذارد.

داشبورد Xero مبلغ موردنیاز خود را در بالا و سمت راست در جعبه ای با عنوان “فاکتورهای مدیون شما” قرار می دهد. این گزارش همچنین دارای گزارشی از مطالبات مطالبات سالخورده و گزارشی با تفصیل فاکتورهای پرداخت گذشته است. توجه داشتن به آنچه مدیون هستید و این سرویس یادآور پرداخت خودکار را به مشتریان ارسال می کند ، آسان است.

Xero-Dashboard

FreshBooks هزینه های دیرهنگام را به فاکتورهای گذشته اضافه می کند. برای به دست آوردن همین ویژگی در Xero ، به یک برنامه شخص ثالث نیاز دارید.

ما صورتحساب FreshBooks را به Xero ترجیح می دهیم. تنظیم توابع صرفه جویی در زمان ساده تر است ، یادآوری های پرداخت دیرهنگام جداگانه است و شامل صورتحساب ساعتی نیز می شود.

دور: نقطه صورتحساب برای FreshBooks

لوگوی FreshBooks
آرم حسابداری Xero

2

صورتحساب

پرداخت صورتحسابهایی که فعالیت شما را ادامه می دهند به همان اندازه سودآور است. اگر هزینه های برقی ، فروشندگان ، وسایل و اجاره خود را پرداخت نکنید ، تجارت شما خاموش خواهد شد. این گفته می شود ، صورتحساب یک مرکز سود نیست ، بنابراین نمی خواهید وقت زیادی را روی آنها هدر دهید.

تنظیم پرداخت خودکار روی صورتحسابهایی که ماهانه تکرار می شوند باعث صرفه جویی در وقت و دردسر می شوند. FreshBooks و Xero انجام این کار را آسان می کند.

در FreshBooks ، گزینه “make recurring” در هر لایحه ای که وارد می کنید ظاهر می شود.

Xero “صورتحساب تکرار” را در فهرست “خرید” در زیر “حساب” قرار می دهد. شما همچنین می توانید این کار را از طریق کشویی “گزینه های صورتحساب” روی صورتحساب انجام دهید.

بیل از کجا برای پیدا کردن

صورتحساب در Xero را می توان با چک یا bill.com پرداخت کرد ، که هیچکدام به اندازه پرداخت یک حساب بانکی یا کارت اعتباری در نرم افزار راحت نیست..

در FreshBooks ، می توانید یک کارت اعتباری را در پرونده نگه دارید و قبض های خود را با استفاده از آن پرداخت کنید.

داشبورد به شما کمک می کند تا بالای حساب های خود بپردازید ، بخصوص مواردی که امکان اتوماسیون ندارند.

صفحه اصلی “صورتحساب” در Xero کل صورتحساب ها را به صورت پیش نویس ، در انتظار تصویب یا پرداخت و عقب افتادن در صندوق ها ارائه می دهد. در زیر آن یک نمودار ستون قرار دارد که صورتحسابهای پرداخت شده را با قبض های پرداخت شده مقایسه می کند. این یک نمایش زیبا و در یک نگاه ارائه هزینه های برجسته است.

صورتحساب-صفحه اصلی

FreshBooks به دلیل گزارش “هزینه” خود در “گزارش” و در صفحه اصلی “هزینه” ، تصویری از قبض را به شما ارائه می دهد. به گفته این ، صورتحساب همانطور که در Xero موجود است در داشبورد اصلی آن ارائه نمی شود. با این حال ، هیچ یک از ما را دور نمی کند ، بنابراین توصیه می کنیم در صورت اولویت بودن ، بررسی حسابداری Sage Business ما را بررسی کنید..

دور: صورتحساب برای حسابداری Xero

لوگوی FreshBooks
آرم حسابداری Xero

3

گزارش ها

در بعضی از مواقع ، هر کسب و کار باید عملکرد خود را بررسی کند. تجزیه و تحلیل موجودی به شما می گوید چه چیزی حرکت می کند و چه چیزی روی قفسه ها نشسته است. گزارش های مشتری می تواند فاش کند که زمان قطع روابط با مشتری بزهکار است. گزارشات تلفیق و متراکم کردن داده های فاکتورها ، صورتحسابها و سایر معاملات برای اینکه صاحبان مشاغل بتوانند تجارت خود را بهتر اداره کنند.

Xero گزارش هایی در مورد فروش و خرید ، موجودی و دارایی های ثابت ، حقوق و دستمزد و پروژه ها دارد. این یکی از معدود سیستم عامل های حسابداری است که شامل صورت حساب سهام با سود و زیان استاندارد ، ترازنامه و جریان های نقدی است..

گزارش-صفحه اصلی

در مقابل ، به نظر می رسد که FreshBooks وقت و تلاش زیادی را در گزارش های خود قرار داده است. تنها نه گزارش استاندارد وجود دارد و تنها صورت مالی که ارائه می دهد سود و زیان است. در حالی که شما دو گزارش مهم برای نگهداری از مشاغل کوچک ، گزارش سالخوردگی و هزینه را دریافت می کنید ، نمی توان آنها را سفارشی کرد.

گزارش های پیشرفته-بخش

Wave ، یک راه حل رایگان حسابداری مبتنی بر ابر ، گزارشات خود را بهتر انجام می دهد ، همانطور که می توانید در بررسی Wave ما مطالعه کنید.

عدم توجه FreshBooks به گزارش ها ، با توجه به گزینه های دیگر قوی آن ، گیج کننده است. Xero انتخاب واضح در این دسته است. FreshBooks به همین دلیل در مقاله FreshBooks مقابل Wave دور خود را از دست داد.

دور: گزارش برای حسابداری Xero

لوگوی FreshBooks
آرم حسابداری Xero

4

قیمت گذاری

FreshBooks و Xero هر سه برنامه قیمت گذاری را ارائه می دهند که منظور از توسعه کسب و کار شما است. ایده این است که شما مجبور نیستید ویژگی هایی را که لازم ندارید بپردازید. در واقعیت ، اداره تجارت با برنامه های پایین تقریباً غیرممکن است.

برنامه اولیه Xero ، Early ، فقط 9 دلار در ماه هزینه دارد. این کار شما را برای ارسال پنج فاکتور و نقل قول ، وارد کردن پنج قبض و آشتی 20 معاملات بانکی محدود می کند. تصور این که یک کسب و کار می تواند در این سطح به مدت طولانی ادامه یابد دشوار است.

ارزان ترین طرح FreshBooks ، Lite ، ماهانه 15 دلار هزینه دارد ، اما فاکتورها و تخمین های نامحدود ، پرداخت صورتحساب و پردازش کارت اعتباری را به شما می دهد. اگرچه معاملات را محدود نمی کند ، فقط به شما امکان می دهد پنج مشتری اضافه کنید. ممکن است زودتر هزینه بیشتری داشته باشد ، اما هنوز هم ارزش بهتری دارد.

در حال رشد ، برنامه میانی Xero ، محدودیت هایی را برای تعداد معاملات شما می توانید حذف کنید ، اما ویژگی های جدیدی اضافه نمی کند. از آنجا که قیمت آن بیش از دو برابر است تا 30 دلار ، ما FreshBook را ترجیح می دهیم.

برنامه راه میانه آن ، پلاس ، ماهانه 25 دلار هزینه دارد و یادآوری های پرداخت خودکار ، گزارش های حسابداری ، پیشنهادات و امکان پرداخت هزینه های دیرهنگام به فاکتورها و برنامه ریزی صورت حساب های مکرر را به گزینه های موجود در برنامه Lite اضافه می کند. همچنین به شما امکان می دهد تا حداکثر 50 مشتری داشته باشید.

گرانترین طرح Xero ، تاسیس شده ، به 60 دلار در ماه می رسد. این توابع بیشتر ، مانند پول ، هزینه و پروژه اضافه می کند. شرکت با پرداخت نکردن صورتحساب تا زمان طرح برتر قیمت گذاری ، در اصل شرکت شما را مجبور می کند که بلافاصله برای آن ثبت نام کنید یا از یک سرویس پرداخت قبض جداگانه استفاده کنید..

در این حالت ، شما بدون درآمد دستی آن را بصورت آفلاین محاسبه نمی کنید. ما در مقاله Xero vs Wave بیشتر در مورد آن معلولیت صحبت می کنیم.

تنها تغییراتی که بین سطح FreshBooks Plus و Premium وجود دارد ، قیمت و تعداد مشتری است. در حق بیمه ، شما می توانید تا 500 مشتری سرویس دهی کنید. هزینه ماهانه 50 دلار در هر ماه به علاوه تمام ویژگی های موجود در نقاط ارزان قیمت را شامل می شود.

پذیرش پرداخت آنلاین بطور معمول باعث تسریع در روند جمع آوری و کاهش مطالبات بدهی گذشته می شود.

FreshBooks پردازش پرداخت خود را یکپارچه می کند ، اما شما باید 2.9 درصد از کل مبلغ به علاوه 30 سنت در هر تراکنش را پرداخت کنید. مشتریان می توانند برای پرداخت صورتحساب خود روی پیوندی در فاکتور کلیک کنند.

Xero پردازش پرداخت یکپارچه را ارائه نمی دهد. درعوض ، باید برای یک برنامه ثبت نام کنید. هرچند که انتخابهای بیشتری را در ازای پرداخت هزینه ها به شما ارائه دهد ، برای شما و مشتریانتان راحت تر است.

آنچه Xero به شما می دهد پردازش حقوق و دستمزد است ، اما فقط در بالاترین سطح قیمت گذاری خود قرار دارد. FreshBooks پردازش حقوق و دستمزد داخلی ندارد.

وقتی قیمت گذاری می شود ، گزینه های FreshBooks را ترجیح می دهیم. یک تجارت کوچک می تواند سالها از برنامه پلاس استفاده کند بدون اینکه خطر آن را افزایش دهد.

دور: نقطه قیمت گذاری برای FreshBooks

لوگوی FreshBooks
آرم حسابداری Xero

5

کاربرپسندی

از بین تمام نرم افزارهای حسابداری که آزمایش کرده ایم ، FreshBooks و Xero دو مورد از پاک ترین و ساده ترین دنبال کردن رابط ها را دارند. هیچ چیز نام عجیب و گیج کننده ای ندارد و گزینه های منو به وضوح دارای برچسب و شهودی هستند.

منوی FreshBooks در سمت چپ صفحه قرار دارد ، در حالی که نوار منو Xero در بالای صفحه نمایش قرار دارد. هر دو پیوند سریع با ویژگیهای متداول پراکنده در سراسر دارند ، خواه یک دکمه “فاکتور جدید” در صفحه اصلی “فاکتورها” در FreshBooks باشد یا یک علامت به علاوه در جعبه “فاکتورهای بدهکار به شما” در داشبورد Xero..

تا زمانی که به پشتیبانی کاربر نپرداختیم ، نمی توانیم بین دو برنامه برای دوستی کاربر انتخاب کنیم.

FreshBooks نکات و نکاتی را برای کاربران جدید در سراسر پلتفرم خود به همراه پیوندهایی با مقالات “کمک” مربوط به صفحه نمایش که در آن هستید ، پراکنده می کند. همچنین پشتیبانی از ایمیل و تلفن را ارائه می دهد.

نکات آبی و Ctips

Xero یک بخش کمک و دستورالعمل های گام به گام با فیلم و آموزش دارد ، اما کمک زیادی به نرم افزار نمی شود و شما را مجبور می کند که از آن خارج شوید و برای کمک به صفحه دیگری بروید. هیچ پشتیبانی تلفنی نیز وجود ندارد.

FreshBooks به دلیل فرایند پردازش برتر ، برنده ما برای دوستی کاربر است.

دور: نقطه کاربر پسند برای FreshBooks

لوگوی FreshBooks
آرم حسابداری Xero

6

توابع پیشرفته

از ساختمانها گرفته تا دستگاه های کپی ، بسیاری از مشاغل دارای دارایی های ثابت در ترازنامه خود هستند ، اما پیدا کردن توانایی مدیریت آنها در نرم افزار حسابداری مبتنی بر ابر کمیاب نیست..

اگر دارایی های ثابت زیادی در ترازنامه وجود دارد ، ممکن است بخواهید Xero را از نزدیک بررسی کنید. داخلی ماژول دارایی های ثابت استهلاک را محاسبه می کند و کتاب هایی را که مجله برای دفع استفاده می کند محاسبه می کند. با شروع کار ، می توانید دارایی های ثابت خود را از صفحه گسترده بارگذاری کنید.

داشبورد ثابت دارایی

FreshBooks به شما اجازه نمی دهد برنامه ای از دارایی های ثابت را وارد کنید ، و همچنین یک ماژول دارایی ثابت را شامل نمی شود. می توانید یک برنامه جداگانه ثبت نام کنید و هزینه آن را بپردازید ، اما نمی توانید مانند QuickBooks Online یک ژورنال رزرو کنید ، زیرا FreshBooks یک سیستم حسابداری مضاعف نیست. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی مقایسه این دو در بخش FreshBooks در مقابل QuickBooks آنلاین بخوانید.

Xero همچنین در مدیریت موجودی ضربان می زند FreshBooks. این شامل موجودی در هر طرح قیمت گذاری ، سطح سهام را حفظ می کند و گزارش ها را اجرا می کند. اگر می خواهید مدیریت موجودی را که با حسابداری خود همگام سازی می کند ، FreshBooks از شما بخواهد ثبت نام کنید و برای یک برنامه جداگانه هزینه بپردازید.

تنها عملکرد پیشرفته ای که ممکن است FreshBooks داشته باشد ، پروژه ها است. شما یک مکان متمرکز برای پرونده های خود بدست می آورید و می توانید دسترسی اعضای تیم را کنترل کنید. پروژه ها را می توان با جزئیات تقسیم بندی کرد ، با تحویل های اختصاص یافته و موعد مقرر.

ویرایش-پروژه

اگر این پروژه ای است که شما وقت آن را برای صورتحساب می کنید ، FreshBooks در نرم افزار و برنامه خود ردیابی زمان دارد. شما حتی می توانید برای ساکنان مختلف نرخ ساعتی مختلف اختصاص دهید.

Xero اخیراً پروژه های خود را به پایان رسانده است ، بنابراین نمی توان گفت چگونه مقایسه می شود. در حالی که می توانید زمان ، پول و سودآوری را نیز با آن ردیابی کنید ، این کارکردی به تاریخ موعد ندارد. شما نمی توانید افراد را به مشارکت در آن دعوت کنید. این کمتر از یک مدیریت پروژه احساس می کند بیشتر از یک شیب حسابداری هزینه برخوردار است.

Xero عملکردهای پیشرفته تری نسبت به FreshBooks دارد. به گفته این ، اگر کسب و کار شما نیازی به ردیابی موجودی یا دارایی های ثابت ندارد ، اما نمی خواهد پروژه ها را مدیریت کند ، ما پیشنهاد می کنیم با FreshBooks بروید.

دور: نقطه عملکردهای پیشرفته برای حسابداری Xero

لوگوی FreshBooks
آرم حسابداری Xero

7

حکم

انتخاب میان FreshBooks و Xero دشوار است زیرا در جایی که یکی ضعیف باشد دیگری قوی است. به عنوان مثال ، FreshBooks در موجودی ضعیف است و Xero قوی است ، اما FreshBooks Xero را در فرآیندهای آسان خود برای رزرو فاکتورها و هزینه ها ضرب می کند..

گفته می شود ، ما باید نتیجه بگیریم که FreshBooks به طور کلی انتخاب بهتری نسبت به Xero است. انجام وظایف اساسی ، مانند تنظیم صورت حساب مکرر ، ساده تر و شهودی تر است. قیمت آن نسبت به Xero معنی بیشتری دارد و گزینه های بیشتری برای پشتیبانی مشتری به شما می دهد.

استثناء به توصیه ما این است که اگر تجارت شما مبتنی بر موجودی است ، دارای دارایی های ثابت زیادی است و به گزارشات متکی است. در این حالت ، Xero انتخاب واضح است.

کدام یک را FreshBooks یا Xero ترجیح می دهید؟ آیا این مقاله به شما در ایجاد ذهنیت بین این دو کمک کرده است؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و از خواندن متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me