FreshBooks vs Wave: Battle for Beginners در سال 2020 آغاز شده است

FreshBooks و Wave از بهترین نرم افزارهای حسابداری هستند ، بنابراین مشاغل کوچک باید هنگام خرید ، برنامه های کاربرپسند و مبتنی بر ابر را در نظر بگیرند. به گفته این ، هر دو نیازهای اصلی حسابداری هر مشاغل را برآورده می کنند – صورتحساب و پرداخت صورتحساب – بنابراین برای شناسایی تفاوت های آنها و انتخاب بین آن ها لازم است عمیق تر به نظر برسد..


برای نگاهی عمیق به هر یک ، پیشنهاد می کنیم بررسی FreshBooks و بررسی موج ما را بخوانید.

1

صورتحساب

جمع آوری پول های مدیون برای بقای هر مشاغل اساسی است. بسیاری از مشاغل کوچک ابتدا به یک راه حل حسابداری مبتنی بر ابر روی می آورند زیرا آنها می دانند که باید بهتر بمانند و در حساب های دریافتنی ردیابی کنند. این عملکردی است که شما در هر برنامه نرم افزاری حسابداری می توانید آن را پیدا کنید. نمودار زیر گزینه های صورتحساب FreshBooks و Wave را مقایسه می کند.

خدمات: FreshBooksWave
فاکتورهای مکرر ارسال کنید
بطور خودکار هزینه های دیررس اضافه کنید
یادآوری پرداخت را ارسال کنید
با موجودی ادغام شوید
بیل برای ساعتها کار کرد
فاکتورها را سفارشی کنید (گزینه های زیادی نیست) (گزینه های زیادی نیست)

FreshBooks یک سیستم فاکتور جامع را به کاربران می دهد. فاکتورهای آن به وضوح درج شده است ، با زمینه های مشترک مانند مشتری ، کمیت و یادداشت. پس از تنظیم فاکتور ، می توانید چند مرتبه بخواهید یادآورهای پرداخت را برای فاکتورهای موقت ارسال کنید. FreshBooks در بازار منحصر به فرد است به دلیل اینکه به شما امکان می دهد یادآوری های پرداخت و هزینه های دیرهنگام توسط مشتری را سفارشی کنید.

فاکتور-تنظیمات توسط مشتری

بسیاری از مشاغل هر ماه برای همان خدمات صورتحساب می دهند. ویژگی FreshBooks “مرتباً تکرار می شود” بعد از هر فاکتور وارد شده و ذخیره می شود یا می توانید هنگام وارد کردن فاکتور آن را انتخاب کنید. عملکرد صرفه جویی در زمان همچنین تضمین می کند که مشتریان شما صورتحساب شما دریافت می کنند ، حتی اگر صاحب حساب شما با بیمار تماس بگیرد یا فراموش کند.

Wave امکان تنظیم صورتحساب های مکرر را نیز دارد و گزینه های یادآوری پرداخت بیشتری را به شما می دهد. هیچ راهی برای اضافه کردن هزینه های دیرهنگام به صورت خودکار به طور خودکار مانند آنچه در FreshBooks وجود دارد ، وجود ندارد. اگر می خواهید هزینه دیرهنگام را بپردازید ، در Wave باید یک مورد خط جدید را به فاکتور موجود اضافه کنید.

در FreshBooks ، ساعتها روی پروژه مشتری کار می کرد تا فاکتورها را به خود جلب کند. این سرویس شامل یک عملکرد پروژه است ، که Wave ندارد. مشاغل خلاق و مبتنی بر پروژه باید هنگام تعیین نیازهای نرم افزار حسابداری خود ، نگاه عمیق تری به FreshBooks بیندازند.

FreshBooks دارای یک سیستم موجودی اساسی است ، مگر اینکه شما یک برنامه را خریداری کنید ، اما می توانید هنگام ایجاد فاکتور ، مواردی را که در دست دارید انتخاب کنید. موج شامل گزینه های موجودی موجودی نیست ، اما اگر شما نیاز به ردیابی مقادیر موجود و مدیریت موجودی قابل توجهی دارید ، پیشنهاد می کنیم که Xero را بررسی کنید. اگر کنجکاو هستید ، می توانید بررسی ما درباره FreshBooks و Xero را مطالعه کنید.

اگرچه گزینه های سفارشی سازی فاکتورها در FreshBooks و Wave وجود دارند ، اما محدود هستند. گزینه هایی که می توانید سفارشی کنید شامل رنگ ، قلم و چیدمان است. Wave دارای سه فاکتور فاکتور است که می توانید یک آرم به آن اضافه کنید ، در حالی که FreshBooks الگوهای بیشتری را ارائه می دهد و شامل تخمین ها و پیشنهادات.

گزینه های سفارشی-فاکتور

ارسال فاکتور تنها اولین قدم است. در حالی که هر دو یادآوری پرداخت خودکار را به مشتریانی که تأخیر ندارند ارسال می کنند ، هنوز ایده خوبی برای صاحبان مشاغل است که از جریان نقدی چشم پوشی کنند.

درآمد برجسته در بالای داشبورد اصلی FreshBooks ظاهر می شود. این مقدار کل به دلیل قرمز را به عنوان یادآوری تصویری فاکتورهای بدون پرداخت نمایش می دهد. در بخش “گزارش های پیشرفته” آن ، گزارش پیری حساب ها را می یابید ، که مطالبات بدهی گذشته را تا مدت زمانی که شما بدهکار هستید ، نشان می دهد..

داشبورد Wave همچنین فاکتورهایی را که شما مدیون هستید ارائه می دهد ، اما برای یافتن اطلاعات باید به پایین بروید. به گفته این ، صفحه نمایش “فاکتورها” آن صورتهای فاضلاب جلو و مرکز را نشان می دهد. گزارش پیری حسابها نیز در بخش “گزارش ها” آن گنجانده شده است.

موج-صورتحساب-داشبورد

برای صورتحساب ، FreshBooks از Wave برتر است. این شامل گزینه های بیشتر ، مانند تهیه تخمین ها و پیشنهادهایی است که به فاکتورها و عملکردهای خودکار تر تبدیل می شوند.

دور: نقطه صورتحساب برای FreshBooks

لوگوی FreshBooks
آرم حسابداری موج

2

صورتحساب

پرداخت صورتحساب یک بخش ضروری و در صورت ناخوشایند انجام کار است. FreshBooks و Wave آن را تا حد امکان بدون درد می سازند. دکمه های صفحه اصلی شما را مستقیماً به فرم می برند تا هزینه جدیدی وارد کنید.

در FreshBooks ، فرم هزینه به شما امکان می دهد از منوی کشویی نوع هزینه را انتخاب کنید. در صورت لزوم می توانید رسید را بارگذاری و ضمیمه کنید و اگر مشتری مدیون بازپرداخت است ، آن را به عنوان صورتحساب علامت گذاری کنید. این سرویس به شما امکان می دهد که کارت اعتباری را روی پرونده ذخیره کنید و از آن برای پرداخت قبض نیز استفاده کنید.

گزینه “تکرار” در هر فرم هزینه جدید ظاهر می شود. اگر ماهانه همان هزینه ها را پرداخت می کنید ، مانند اجاره بها یا پرداخت هزینه خدمات ، پرداخت های خودکار در وقت صرفه جویی می کنند و اطمینان حاصل می کنند که هرگز هزینه ای دیررس متحمل نمی شوید زیرا یک قبض مهم را از دست داده اید. بعد از انتخاب اینکه چند بار باید پرداخت شود و چند بار ، می توانید آن را فراموش کنید.

وارد کردن یک هزینه جدید

اگرچه پیدا کردن و تکمیل فرم هزینه در Wave آسان است ، اگر در منوی اصلی پیمایش “خرید” و “صورتحساب” را انجام دهید ، می توانید قدم دیگری را کلیک کنید “ایجاد صورتحساب”..

موج به کاربران اجازه نمی دهد تا پرداخت صورتحساب را تکرار کنند و یک کارت اعتباری را در پرونده نگه نمی دارند.  

در فرم هزینه Wave ، می توانید شماره ها ، یادداشت ها را تایپ کرده و رسیدها را ضمیمه کنید ، اما نمی توانید یک خط برای مالیات اضافه کنید.

مثال-هزینه-ورود

هزینه های رزرو شده به عنوان فرم نمودار پای در داشبورد اصلی FreshBook ظاهر می شوند. Wave صورتحساب و فاکتورهای تأخیر را در لیستی از سمت چپ داشبورد خود نشان می دهد. هر دو گزارش هزینه دارند ، بنابراین پیگیری پولهای بیرون از مشاغل شما با آنها دشوار نیست.

ویژگیهای پرداخت صورتحساب FreshBooks با پرداخت مکرر و کارتهای اعتباری ذخیره شده ، گزینه های عملکرد و عملکرد بیشتری را نسبت به Wave ارائه می دهد. این برنده واضح در این گروه است.

دور: Bills Point برای FreshBooks

لوگوی FreshBooks
آرم حسابداری موج

3

گزارش ها

گزارشات FreshBook با مقایسه با سایر برنامه های حسابداری مبتنی بر ابر هرگز برنده نخواهد شد. با توجه به اهمیت آن برای تصمیم گیری در مورد تجارت ، یک منطقه عجیب و غریب است که از این سرویس استفاده می کند ، اما این گزارش تنها به نه گزارش رسیده است.

گزارش های پیشرفته-بخش

تنها صورت مالی موجود در FreshBooks سود و زیان است. هیچ ترازنامه یا بیانیه گردش پول وجود ندارد. وقتی متقاضی وام هستید ، بانک ها و وام دهنده ها معمولاً از هر سه درخواست می کنند ، بنابراین کاربران FreshBooks مجبورند دو نفر دیگر را به صورت دستی تهیه کنند.

موج سه صورت اصلی مالی و همچنین گزارشهای بسیار گسترده تری را در رابطه با سایر مناطق شغلی شما ارائه می دهد.

گزارشات-شات صفحه

گزارش های پیری حساب ها میزان مطالبات مطالبات معوق گذشته را با بازه های زمانی معمولی مانند 0 تا 30 روز گذشته یا 90 روز گذشته یا 90 روز گذشته محاسبه می کنند ، اما موج همچنین گزارشی دارد که درآمد مشتری را نشان می دهد. FreshBooks در گزارش پیری حساب متوقف می شود.

گزارش حساب-پیری

در صورتی که برای کارکردهای حقوق و دستمزد آن پرداخت می کنید ، گزارش های اضافی Wave مالیات ، دستمزد و حقوق و دستمزد فروش را پوشش می دهد. در حالی که مالیات فروش و حقوق و دستمزد را ردیابی می کند ، شما نمی توانید آنها را بصورت آنلاین ثبت کنید.

هیچکدام از سرویس ها به شما امکان نمی دهند گزارش های خود را فراتر از انتخاب دامنه های تاریخ سفارشی کنید. این مسئله برای مشاغل ساده تر مسئله نخواهد بود ، اما شرکت های پیچیده ممکن است بخواهند گروه بندی ها و نمایشگرهای حساب را تغییر دهند. QuickBooks Online بهترین گزینه های سفارشی سازی گزارش را دارد.

Wave beats های FreshBook را در این گروه قرار می دهد ، اما هیچکدام به نیازهای مشاغل پیچیده یا صاحبان مشاغل که به دنبال گزارش برای تجزیه و تحلیل و رشد مشاغل خود هستند ، خدمت نمی کند. اگر به چیز بیشتری احتیاج دارید ، پیشنهاد می کنیم QuickBooks Online را جستجو کنید. بررسی سریع QuickBooks ما به تشریح جوانب مثبت و منفی آن می پردازد.

دور: نقطه گزارش برای حسابداری موج

لوگوی FreshBooks
آرم حسابداری موج

4

قیمت گذاری

هیچ رقبایی نمی خواهد قیمت Wave را شکست دهد زیرا این برنامه رایگان است. این ویژگی را به شما می دهد که بدون پرداخت هزینه ماهانه درباره آنها بحث کرده ایم. این در حالی است که پرداخت حقوق و دستمزد و پردازش بازرگان را پرداخت می کند ، و این شرکت ادعا می کند که به اندازه کافی از این افراد اجازه می دهد تا به همه چیز به کاربران اجازه دهد.

FreshBooks برنامه قیمت گذاری ماهانه سه لایه را دنبال می کند که بسیاری از رقبای خود از آن استفاده می کنند. کمترین برنامه ماهانه ، Lite ، به پنج کاربر اجازه می دهد تا با 15 دلار در ماه به برنامه دسترسی پیدا کنند. کارکردهای اصلی این سرویس گنجانده شده است ، اما تا زمانی که شما 25 دلار در ماه برای ردیف میانی پرداخت نکنید ، به علاوه ، می توانید یادآورهای پرداخت را ارسال کنید ، هزینه های دیرهنگام را شارژ کنید و هزینه های تکراری را برنامه ریزی کنید.

ردیف برتر ، حق بیمه ، 50 دلار در ماه هزینه دارد. این ویژگی ها را اضافه نمی کند ، اما به حداکثر 500 کاربر اجازه می دهد تا با حساب شما کار کنند. اگرچه بعید است که یک مشاغل دارای بسیاری از حسابداران باشد ، اگر از عملکرد پروژه ها به شدت استفاده کنید ، مفید خواهد بود.

موج برای خدمات مالیاتی ، دستمزد و پردازش کارت اعتباری هزینه های خود را پرداخت می کند. حقوق و دستمزد و خدمات مالیاتی فقط در شش ایالت موجود است و هزینه 25 دلار در ماه به علاوه 4 دلار در هر کارمند. فقط برای حقوق و دستمزد ، 20 دلار در هر ماه به علاوه 4 دلار برای هر کارمند.

FreshBooks یک سرویس حقوق و دستمزد یکپارچه ندارد. در عوض ، شما مجبور به پرداخت هزینه های الحاقی ، مانند Gusto هستید. اگر به دنبال برنامه ای هستید که پردازش حقوق و دستمزد را یکپارچه کند ، ما پیشنهاد می کنیم بررسی Xero ما را بخوانید.

برای یک تجارت کوچک که باید هزینه های خود را تحت کنترل داشته باشد ، ارزش آن را دارد که برای خدمات رایگان Wave ثبت نام کنید ، حتی اگر ممکن است با مشکلات خود کنار بیایید. به همین دلیل در این گروه برنده می شود.

دور: نقطه قیمت گذاری برای حسابداری موج

لوگوی FreshBooks
آرم حسابداری موج

5

کاربرپسندی

یافتن مسیر خود در اطراف FreshBooks و Wave آسان است. موارد منو به وضوح دارای برچسب هستند و معنی دارند. دکمه های “اضافه کردن موارد جدید” مانند فاکتورها یا صورتحساب ها به وضوح نمایش داده می شوند. مراحل انجام وظایف بصری هستند و به تجربه نرم افزاری زیادی نیاز ندارند.

FreshBooks کارهای زیادی برای پشتیبانی از کاربران خود انجام می دهد. پیوندها به مقالات راهنمایی مربوطه ، به همراه نکات و نکات ، وقتی برای اولین بار به آنها می روید ، در صفحه اصلی نمایش داده می شوید. به پشتیبانی مشتری می توان از طریق ایمیل یا تلفن دسترسی پیدا کرد.

بخش راهنمای Wave شامل راهنماهای تجاری ، پست های وبلاگ و فیلم ها است. دکمه “help” همیشه در سمت چپ در فهرست قرار دارد. هنگامی که روی آن کلیک می کنید ، یک کادر ظاهر می شود که به شما امکان می دهد بدون ترک صفحه ای که در آن هستید ، کتابخانه را جستجو کنید.

ما برای تمایز بین شرکت ها در دوستی کاربر پیدا نکردیم ، بنابراین ما این بخش را کراوات می نامیم.

دور: کاربر دوستی هیچ برنده مشخصی نیست ، برای هر دو امتیاز می دهد

لوگوی FreshBooks
آرم حسابداری موج

6

توابع پیشرفته

گرچه FreshBooks موجودی پیچیده یا کارکردهای دارایی ثابت را ارائه نمی دهد ، اما شامل پروژه ها است. مشاغل خلاقانه ای که برای مشتری های خود روی پروژه ها کار می کنند ، یا مشاغلی که هر ساعت صورتحساب می گیرند ، ویژگی های زیادی را در این ویژگی پیدا خواهند کرد.

هنگام تنظیم یک پروژه جدید در FreshBooks ، اختصاص وظایف و موعد مقرر به اعضای تیم آسان است. از چند نفر می توان برای مشارکت در این پروژه دعوت کرد ، از جمله مشتری های خارجی ، اما شما می توانید دسترسی آنها را کنترل کنید.

صدور صورتحساب در ساعت پروژه ها به فاکتورها است. اگر برای یک کالای دیگر فاکتور را به مشتری ارسال می کنید و آنها ساعت ها بدهکار هستند ، FreshBooks به شما یادآوری می کند. به عنوان مثال اگر کارمندان شما با نرخ های ساعتی مختلف – یک مدیر ارشد پروژه در مقابل یک مدیر خردسال – قبض می کنند – FreshBooks آن را به صورتحساب پروژه نیز می کشد..

رقیب Xero امکان موجودی ، دارایی های ثابت و قابلیت های پروژه را به کاربران می دهد. اگر به هر سه نفر احتیاج دارید ، پیشنهاد می کنیم مقایسه FreshBooks و Xero را با ما بررسی کنید.

تنها راه برای مدیریت پروژه ها ، دارایی های ثابت و یا موجودی در Wave ، اگر ثبت نام کنید و هزینه برنامه دیگری را که با آن ادغام می شود پرداخت کنید..

دور: نقطه عملکردهای پیشرفته برای FreshBooks

لوگوی FreshBooks
آرم حسابداری موج

7

حکم

شباهت های بین FreshBooks و Wave ، انتخاب بین آنها را دشوار می کند ، اما FreshBooks حاشیه کمی دارد. این گزینه ها گزینه های بیشتری را در صورتحساب و صدور صورتحساب به شما ارائه می دهد ، یک عملکرد پروژه برای مشاغل خدماتی و خلاق فراهم می کند و نسبت به سایر رقبا از قیمت مناسب برخوردار است..

به این ترتیب ، گزارش های Wave به ابزارهای ردیابی و تصمیم گیری بیشتر به صاحبان مشاغل می دهد و قیمت آن قابل ضرب نیست. اگر مایل هستید هر ماه به صورت دستی اسکناس های تکراری را وارد کنید و می خواهید هزینه های خود را کاهش دهید ، ارزش دیدن دارد.

مثل همیشه از خواندن شما متشکرم. اگر شما هر دو برنامه را امتحان کرده اید ، چه فکر کرده اید؟ اولویت داشتید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map