راهنمای Asana مبتدی: وظایف را مستقیم نگه دارید

ابزارهای زیادی برای مدیریت پروژه در آنجا وجود دارد و Asana یکی از موارد مورد علاقه ما است. آن حتی در جمع بهترین نرم افزار مدیریت پروژه ، در رده پنجم برتر قرار گرفت. اگر چند اشاره گر داشته باشید شروع به کار با نرم افزار جدید ساده تر است ، بنابراین ما این راهنمای مبتدی Asana را برای کمک به شما در کنار هم قرار داده ایم.


اگر ترللو را بیش از Asana ترجیح می دهید ، به جای آن ، راهنمای مبتدی Trello را بررسی کنید. اگر می خواهید ببینید که چگونه این دو جمع می شوند ، بررسی مقایسه ای Trello vs Asana را بخوانید.

آسانا یک روش ساده برای سازماندهی پروژه های خود و نگه داشتن اطلاعات مربوط به مدیریت خود در یک مکان به شما می دهد. این اطلاعات را می توان با همه در تیم شما به اشتراک گذاشت ، بنابراین آنها می توانند ضمن گرفتن جزئیات کارهایی که خود انجام می دهند ، تصویر بزرگی را ببینند.

این امکان را به شما می دهد تا وظایف مربوط به پروژه خود را مدیریت کنید ، راهی برای اختصاص آنها به اعضای تیم های مختلف ، و همچنین نگه داشتن زبانه ها در مورد آنچه انجام شده و آنچه هنوز نیاز به انجام دارد ، به شما می دهد. همچنین می توانید بحث را پیرامون یک کار خاص پیگیری کنید.

شما می توانید مهلت پروژه را مدیریت کنید و آنها را در جدول زمانی و تقویم های Asana مشاهده کنید ، که یک نمای کلی درباره نحوه اجرای پروژه شما می دهد. همچنین می تواند به شما کمک کند تا بفهمید که در چه مواردی می توان پیشرفت هایی را ایجاد کرد و مشکلات احتمالی را شناسایی کرد.

ما می خواهیم به اصول اولیه بپردازیم و نحوه انجام کارهای مشترک را توضیح دهیم. همچنین به طور خلاصه آنچه در دسترس است را بررسی خواهیم کرد و به ویژگی های پیشرفته تر Asana خواهیم پرداخت.

شروع به کار با آسانا

ثبت نام در آسانا نسیم است. بر روی “شروع آزمایشی رایگان” در سمت راست بالای وب سایت خود کلیک کنید و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. پس از یک انتظار کوتاه ، شما یک ایمیل دریافت خواهید کرد و سپس می توانید با نام و رمز ورود خود ثبت نام کنید. در صورت تمایل می توانید نمایه ای را در آن نقطه اضافه کنید یا منتظر بمانید تا بعد.

ثبت نام asana

یکی از این کارها را انجام داده است ، از شما خواسته می شود نام و مشخصات تیم خود را وارد کنید. سپس گزینه دعوت از اعضای تیم را دریافت می کنید. در مرحله بعد ، شما به صفحه ورود کارت اعتباری فرستاده می شوید تا زمان پایان جلسه آزمایشی خود ، میزان پرداخت را تنظیم کنید.

لازم نیست در این مرحله کارت اعتباری وارد کنید. برای رفتن به نسخه رایگان نرم افزار می توانید “ادامه” را کلیک کنید. در استفاده از کارت اعتباری خود به صورت آنلاین باید مراقب باشید. ویژگی ما در زمینه جرایم سایبری می تواند چند نکته برای ایمن ماندن در وب به شما ارائه دهد.

علاوه بر در دسترس بودن در مرورگر ، می توانید از Asana در دستگاه Android یا iOS خود نیز استفاده کنید.

پس از اقامت در آسانا ، اولین کاری که می خواهید انجام دهید ایجاد یک پروژه است.

asana-new-project

برای انجام این کار ، روی مربع بزرگ نقطه با “پروژه جدید” در زیر آن کلیک کرده و فرم مورد نظر را پر کنید. شما این انتخاب را دارید که از یک فرم خالی استفاده کنید و همه کارها را از ابتدا یا انتخاب یکی از چندین الگوی انجام دهید. همچنین می توانید یک پروژه را از یک پرونده .csv یا Excel وارد کنید ، همچنین Asana را به یک ابزار دیگر وصل کنید و از این طریق وارد کنید.

راه اندازی پروژه Asana

برای شروع از ابتدا ، باید نام پروژه را بدهید. طرح آن را انتخاب کنید ، که می تواند یک لیست یا صفحه باشد. سپس ، حریم خصوصی آن را تنظیم کنید تا فقط برای شما ، اعضای پروژه یا کل تیم قابل مشاهده باشد.

اولین باری که یک پروژه خالی ایجاد می کنید ، متن راهنمایی را در انتهای صفحه مشاهده خواهید کرد که اصول استفاده از Asana را به شما منتقل می کند. این راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از ویژگی های آن و همچنین مشاوره عمومی تر در مورد موفقیت پروژه های شما به شما می دهد.

asana-project-الگوهای

اگر می خواهید با یک الگوی شروع کنید ، گزینه های رایگان برای انتخاب کاربران معمولی وجود دارد. اعضای پریمیوم یک انتخاب گسترده تر و همچنین گزینه تنظیم قالب های سفارشی را دریافت می کنند.

asana-دستور کار-قالب

اگر وارد کنید ، می توانید از یک فایل صفحه گسترده به عنوان منبع استفاده کنید یا Asana را به طیف وسیعی از ابزارها وصل کنید تا داده ها را با آن به اشتراک بگذارید.

افزودن و سازماندهی کارها و بخش ها

لیست های آسانا به بخش هایی که شامل کارهایی هستند تقسیم می شوند. برای افزودن کار ، روی دکمه آبی “افزودن کار” کلیک کرده و نام آن را دهید. سپس جعبه ای ظاهر می شود که به شما اجازه می دهد جزئیات بیشتری را اضافه کنید.

آسانا-وظیفه

می توانید هر کار را به یک کاربر خاص اختصاص دهید. کاربران دارای کد رنگی هستند ، بنابراین می توانید ببینید چه کسی باید چه کاری انجام دهد. همچنین می توانید تاریخ معینی و شرح وظایف را اضافه کنید. هر وظیفه دارای یک موضوع نظر است و اگر می خواهید در هنگام اظهار نظر ، آنها را دریافت کنند یک اعلان دریافت می کنند.

کارها به بخش ها تقسیم می شوند. با کلیک بر روی دکمه “افزودن بخش” می توان آنها را اضافه کرد. همانطور که در مورد کارهاست ، می توانید شخصی را به هر بخش اختصاص دهید و یک تاریخ موعد یا نظر اضافه کنید.

اگر می خواهید تنظیم مجدد کارها انجام دهید ، وظایف را می توان از بخش به بخش دیگر کشید. آنها دارای یک دسته در سمت چپ از نماد تیک هستند که اگر ماوس را روی آن قرار دهید ، ظاهر می شود.

با کلیک روی تیک یا “علامت کامل” در نمای جزئی که در سمت راست ظاهر می شود ، یک کار را علامت بزنید. همین کار را می توانید با بخش ها انجام دهید.

asana-task-view

می توانید با کلیک بر روی نماد نمایش وظیفه در سمت راست بالای پنجره لیست ، آنچه انجام شده است را به خاطر داشته باشید. این به شما امکان می دهد تمام کارها را ببینید ، کامل یا ناقص. آنها را می توان با تاریخ یا انتساب طبقه بندی کرد. چند گزینه در گفتگو وجود دارد که می توانید با آنها بازی کنید ، بنابراین می توانید نحوه ارائه اطلاعات را کنترل کنید.

asana-جشن

وقتی در حال همکاری با آسانا هستید ، ممکن است گاه غافلگیر شوید. وظایف کافی را خاموش کنید و یک موجود رنگارنگ را خواهید دید که سریعاً در صفحه نمایش شما را کلاهبرداری می کند. این یکی از جشن های Asana است ، که یک راه سرگرم کننده برای پاداش دادن شما برای انجام کارها و به ابزار تزریق خوش آمدید از شخصیت است.

ما تاکنون تکشاخ ها ، نارنگی و چیزی شبیه گوسفند عجیب و غریب را دیده ایم ، اما مطمئنا چیزهای بیشتری یافت می شود. این کمی احمقانه است ، اما برای برخی از وتر اعتصاب خواهد کرد.

تیم خود را بسازید

پس از راه اندازی پروژه ، می توانید با کلیک کردن بر روی دکمه “اشتراک” در بالای صفحه ، کاربران دیگری را دعوت کنید. ایمیل یا نام کاربرانی را که می خواهید اضافه کنید وارد کنید ، سپس تصمیم بگیرید که آیا آنها نیاز به دسترسی ویرایش دارند یا فقط توانایی مشاهده و اظهار نظر در مورد پروژه را دارند یا خیر..

اگر تازه از استفاده از ابزارهای آنلاین برای پشتیبانی از تیم خود استفاده می کنید ، ممکن است مقاله ما در مورد بهترین ابزارهای نرم افزاری تیم مجازی نیز مفید باشد.

مشاهده کارهای Asana

asana-timeline

گذشته از نمای لیست ، یک نمایش جدول زمانی وجود دارد ، اگرچه فقط در دسترس کاربران پریمیوم است. شما می توانید وظایف خود را در آن حرکت دهید و درگیری های وابستگی را بررسی کنید.

asana-تقویم

نمای تقویم راهی دیگر برای دیدن زمان انجام کارها به شما می دهد. دوباره ، وظایف را می توان در صورت لزوم بکشید.

نمای مکالمات به شما امکان می دهد تا بحث های مربوط به هر پروژه را پیگیری کنید. می توانید موضوعات بحث جدید را از آنجا شروع کنید. Asana به شما امکان می دهد مستقیماً از طریق ایمیل در مکالمات خود شرکت کنید ، بنابراین نیازی به بازدید از برنامه نیست.

asana-status

نمای وضعیت به شما امکان می دهد ببینید که چه تعداد کار به اتمام رسیده است ، و همچنین کارهای ناقص مانده است. اطلاعات بر روی نمودار ترسیم شده است ، بنابراین می توانید ببینید تعداد کارهای برجسته در طول زمان در حال کاهش است یا خیر. این یک روش خوب برای درک این مسئله است که آیا در هدف قرار دارید تا به اهداف پروژه خود برسید.

می توانید وضعیت پروژه خود را روی مسیر ، در معرض خطر یا خارج از مسیر تنظیم کنید. این بدان معناست که همه افراد حاضر در تیم می توانند ببینند که آیا نگران تمام نشدن کار به موقع هستید یا نه.

نوشتن گزارش ، بنابراین لازم نیست

Asana همچنین می تواند گزارشاتی را برای شما ایجاد کند. آنها اساساً لیستی از کارها و اطلاعات مرتبط هستند. می توانید انواع مختلفی از قبیل کارهایی را که ایجاد کرده اید ، کارهایی که انجام داده اید و کارهایی که اخیراً انجام شده است ، تولید کنید.

asana-گزارش

اگر اسناد یا گزارش های زیادی برای مدیریت خود دارید و خود را در یک آشفتگی وحشتناک می بینید ، به پنج ابزار ما نگاهی بیندازید که باعث می شود مدیریت اسناد کمتر مقاله وحشتناک را برای مشاوره مفید بدست آورید..

دریافت پشتیبانی شما نیاز دارید

هنگامی که برای اولین بار از آسانا استفاده می کنید ، چند مورد بازشو و راهنمایی روی صفحه را مشاهده می کنید تا به شما در ادامه کار کمک کنند. این کافی است تا با اصول اولیه از خواب بلند شوید و کار کنید. اگر می خواهید کمک بیشتری کنید ، می توانید روی علامت سؤال در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

asana-help

کیفیت آموزش بسیار چشمگیر است. چهار گزینه اول در فهرست راهنما در مورد چگونگی شروع کار با آسانا اطلاعات مفصلی به شما ارائه می دهد و توضیح می دهد که چه کاری می تواند انجام دهد. تصاویر و انیمیشن های زیادی وجود دارد که هرچه ممکن است امور را واضح تر کنید.

فیلم های خوبی نیز وجود دارد ، همچنین پاپ آپ مفید که نشان می دهد کلید های میانبر صفحه کلید. آنها یک روش عالی برای بهبود سرعت گردش کار شما هستند.

اگر به پشتیبانی بیشتری نیاز دارید ، یک انجمن فعال جامعه وجود دارد که می توانید در مورد سایر کاربران و همچنین تیم پشتیبانی Asana بحث و گفتگو کنید..

اگر می خواهید به عمق Asana بروید ، یک راهنمای برنامه نویسان نیز وجود دارد ، که توضیح می دهد که چگونه می توانید کد خود را با سیستم عامل ادغام کنید. اگر برنامه نویسی کار شما نیست اما می خواهید از برنامه های شخص ثالث استفاده کنید ، Asana با IFTTT و Zapier به خوبی ادغام می شود.

خط مشی رازداری آسانا را نیز در فهرست راهنما پیدا خواهید کرد. اگر نگرانی در مورد حریم خصوصی دارید ، ممکن است نحوه محافظت از ویژگی حفظ حریم خصوصی شما نیز ارزش خواندن داشته باشد.

خوب طراحی و زیبا برای استفاده

آسانا طراحی زیبایی دارد که بدون اینکه کسل کننده باشد ، می تواند حرفه ای به نظر برسد. طراحان آن از رنگ و انیمیشن به طور مؤثر برای برجسته کردن دکمه های متداول استفاده کرده اند و همچنین رابط کاربری آن را آسان می توان خواند. این جشن ها همچنین لمس خوبی هستند.

ما مشکوک هستیم که ابزاری مانند این را برای استفاده دلپذیر استفاده کنید ، فقط بالشتک بی نیاز نیست. درگیر کردن کاربران ممکن است به آنها در انجام کارهای بیشتر کمک کند. اگر می خواهید بچه ها سبزیجات خود را بخورند ، آنها را خوب طعم دهید.

آسانا رایگان است ، اما برای کسانی که می خواهند از آن استفاده کنند ، یک بسته حق بیمه نیز دارد. با قیمت 9.99 دلار در هر ماه ، بسیاری از ویژگی های دیگر مانند جدول زمانی ، وابستگی به کار و وبینارها را دریافت می کنید. شما همچنین از اولویت و اندازه نامحدود تیم برخوردار می شوید.

افکار نهایی

مدیریت پروژه همیشه سرگرم کننده یا خنک نیست ، اما نرم افزار خوب می تواند آن را سریعتر و آسان تر کند ، به شما فرصت بیشتری می دهد تا روی قسمتهای لذت بخش کار خود تمرکز کنید – یا اینکه فقط زودتر از همه چیز به خانه بروید..

آسانا برای شروع کار ساده ای است ، اما ویژگی های بسیار قدرتمندی را در اختیار شما قرار می دهد تا به شما کمک کند اطمینان حاصل کنید که پروژه های خود به راحتی پیش می روند. این هتل به زیبایی طراحی شده است و دارای وسایل اضافی هوشمندانه زیادی است که به شما در جهت گیری درست کمک می کند.

این یک کار تجاری مفید با ویژگی های زیادی است که هنوز هم احساس دوستانه و لذت بخش می کند ، کار بزرگی را انجام می دهد. امیدواریم این راهنما به شما نشان دهد که چگونه می توانید از آن بیشترین بهره را ببرید.

اگر چیزی دارید که به آنچه در اینجا توضیح دادیم اضافه کنید یا اگر احساس می کنید چیز مهمی را از دست داده اید ، در نظرات زیر به ما بگویید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map