مدیریت وظیفه در مقابل مدیریت پروژه: ماندن در سال 2020 سازمان یافته است

انواع نرم افزار وجود دارد که به شما کمک می کند تا سازمان یافته تر شوید. شما می توانید از آن برای برنامه ریزی هر چیزی از خرید خود تا پروژه های مهم استفاده کنید. ما می خواهیم با مقایسه مدیریت کار در مقابل مدیریت پروژه ، به دو نوع نرم افزار نگاهی بیندازیم.


مقولات دارای خصوصیات مشترکی هستند ، اما نرم افزار مدیریت پروژه فراتر از ابزارهای مدیریت وظیفه در انجام کارها برای شماست. بیایید در مورد آنچه که هر نوع نرم افزار می تواند انجام دهد صحبت کنیم ، سپس به مثالها نگاه کنید. امیدوارم ، این می تواند به شما کمک کند تا بفهمید کدام یک برای نیازهای شما مناسب تر است.

نرم افزار مدیریت وظیفه چه کاری انجام می دهد?

نرم افزار مدیریت وظیفه ، به اندازه کافی شگفت آور ، به شما امکان می دهد وظایفی را ایجاد کنید. شما اغلب می توانید این کارها را در لیست ها گروه بندی کنید. پس از اتمام کارها ، می توانید آنها را به این ترتیب علامت گذاری کنید ، شاید همانطور که با Wunderlist انجام می دهید ، صدای رضایت بخش “ding” دریافت کنید (بررسی Wunderlist ما را بخوانید).

wunderlist-مقدمه

فراتر از آن ، شما اغلب می توانید وظایف خود را با دوستان یا همکاران به اشتراک بگذارید. می توانید مهلت تعیین کرده و وقتی نزدیک هستید ، اعلان دریافت کنید.

به طور معمول ، می توانید داده ها را با سایر برنامه ها به اشتراک بگذارید ، اگرچه نرم افزار مدیریت پروژه غالباً با آن فراتر می رود و به اشتراک گذاری داده با بسیاری از سیستم عامل های دیگر می پردازد..

همه چیز-بررسی-چک لیست

از مزایای نرم افزار مدیریت وظیفه این است که به شما امکان می دهد کارهایی را که باید انجام دهید ببینید و برنامه ها را براساس آن برنامه ریزی کنید. نرم افزار مدیریت وظیفه معمولاً به قدری ساده است که رد کردن آن به عنوان بی اهمیت است ، اما در عمل فقط عمل تنظیم کارهایی که باید انجام دهید می تواند کارها را بسیار ساده تر انجام دهد. 

برای برخی ، این کافی خواهد بود ، و از آنجا که مدیریت کار ساده تر است ، احتمالاً بهترین راه برای شروع است. اگر می خواهید به مسائل عمیق تر شوید ، به نرم افزار مدیریت پروژه احتیاج خواهید داشت.

نرم افزار مدیریت پروژه چه کاری انجام می دهد?

نرم افزار مدیریت پروژه به طور معمول هر کاری را که نرم افزار مدیریت وظیفه می تواند انجام دهد و موارد دیگر را انجام می دهد. این امر لزوماً آن را بهتر نمی کند. اگر فقط به مدیریت کار نیاز دارید ، برنامه های اختصاصی با واسط های سریع و واضح آنچه را که می خواهید بدون سر و صدا انجام می دهند.

علاوه بر این که به شما امکان می دهد لیستی از کارها را ایجاد کنید ، نرم افزار مدیریت پروژه به شما امکان می دهد تا بین آنها روابط برقرار کنید. این ممکن است فقط به معنای انتقال آنها از ستون به ستون در صفحه کانبان باشد ، اما می تواند به معنای ایجاد وابستگی بین آنها در نمودار گانت باشد.. 

اگر این کار را انجام دهید ، می توانید ببینید که تأخیر در یک کار چگونه می تواند بر کل پروژه تأثیر بگذارد. اگر به نظر می رسد مفید است ، نحوه استفاده از راهنمای نمودار Gantt را بخوانید.

دوشنبه-گاهشمار

همچنین می توانید چندین روش برای مشاهده وظایف در نرم افزار مدیریت پروژه دریافت کنید. معمولاً نمای لیست وجود دارد ، که بیشتر شبیه به ابزارهای مدیریت وظیفه است. اغلب ، یک تخته kanban ، به همراه تقویم و جدول زمانی وجود دارد.

ادغام ها معمول هستند ، تقریباً تمام ابزارهای مدیریت پروژه به شما امکان می دهد داده ها را با سیستم عامل های دیگر به اشتراک بگذارید. آنها می توانند شامل سیستم عامل های ارتباطی مانند Slack یا سیستم عامل های ذخیره سازی شوند تا بتوانید فایل ها را بارگذاری کنید.

اگرچه بیشتر ابزارها به شما امکان می دهند پرونده ها را به عنوان پیوست بارگذاری کنید ، یک راه حل اختصاصی برای ذخیره سازی می تواند کمک کند. برای راهنمایی درباره آنچه در دسترس است ، بهترین مقاله ذخیره ابر را بخوانید.

ادغام چروک

شما اغلب می توانید ابزارهای خود را با دیگر سیستم عامل های مدیریت پروژه به اشتراک بگذارید ، بنابراین می توانید از ویژگی های مختلف آنها استفاده کنید. ادغام با سرویس Zapier ، که به شما امکان می دهد داده ها را با هزاران سیستم عامل بالقوه به اشتراک بگذارید ، بسیار رایج است.

نرم افزار مدیریت پروژه اغلب استفاده از آن سخت تر به نظر می رسد و به صورت بصری نیز ادامه دارد. ابزارهای پیشرفته تر دارای منحنی یادگیری هستند ، اما ساده ترین آنها معمولاً آسان است.

متقاطع نیز وجود دارد. برخی ابزارها چند جعبه مدیریت وظیفه و چند جعبه مدیریت پروژه را علامت گذاری می کنند. انتخاب های زیادی وجود دارد.

بهترین نرم افزار مدیریت وظیفه

لیست Wunderlist

Wunderlist ابزاری برای مدیریت کار است که به شما امکان می دهد تا هنگام کار از طریق آنها ، کارهایی را ایجاد کرده و آنها را علامت بزنید. شما آنها را در لیست ها مرتب می کنید ، و اگر می خواهید روی یک پروژه گروهی کار کنید ، آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

wunderlist-main

تقریباً در همه جا موجود است می توانید آن را در مرورگر اجرا کنید یا برنامه هایی را برای Windows ، macOS ، Android ، iOS و Chrome OS بارگیری کنید. افزونه های مرورگر نیز دارد.

ویژگی های اصلی آن بسیار عالی است و به شما امکان می دهد وظایفی را ایجاد کرده و آنها را به لیست های مشخص شده اضافه کنید. وقتی آنها را خاموش می کنید ، صدای “ding” وجود دارد که به شما برای یک کار خوب پاداش می دهد. مانند اکثر برنامه های مدیریت وظیفه ، آن را به عملکرد اصلی متمرکز کرده و برنامه ریزی را آسان و لذت بخش می کند.

همچنین می توانید زیر کارها را ایجاد کنید ، مهلت تعیین کنید و در هنگام انجام کارها باید اعلان دریافت کنید. می توانید با انتخاب شاد عکس های پس زمینه و بارگذاری پرونده ها را انتخاب کنید ، همچنین هنگام خسته شدن از تایپ ، ضبط صدا را انجام دهید..

اگر می خواهید فایلهای صوتی را خارج از Wunderlist ذخیره کنید ، به مقاله بهترین فایلهای ذخیره سازی ابری ما نگاهی بیندازید.

چندین ویژگی دیگر نیز وجود دارد. می توانید وظایف خود را با سیستم عامل های دیگر مانند Trello و Slack به اشتراک بگذارید. Zapier برای ارتباط با بسیاری از سیستم عامل های دیگر نیز موجود است. اگر اطلاعات فنی دارید ، می توانید آن را با API آن به وب سایت یا برنامه خود وصل کنید. 

Wunderlist سریع و پاسخگو است ، به شما کمک می کند تا با آن درگیر شوید زیرا بعد از ایجاد تغییر در انتظار آن نیستید. این شامل ویژگی های قابل استفاده خوب مانند میانبرهای صفحه کلید است که به شما امکان می دهد از آن سریعتر استفاده کنید. 

اگرچه ساده است ، یک پایگاه دانش و یک تیم پشتیبانی دارد که می تواند در صورت گیر افتادن به سؤالات پاسخ دهد ، که در صورت استفاده از ویژگی های پیشرفته تر آن ممکن است اتفاق بیفتد..

امنیت آن نیز با کیفیت عالی است ، با رمزگذاری SSL 256 بیتی از داده های شما محافظت می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد خطرات آنلاین ، مقاله جرایم سایبری ما را بخوانید.

استفاده رایگان است ، اما باید با یک حساب Microsoft وارد آن شوید. انتظار می رود مایکروسافت این برنامه را به نفع برنامه دیگر خود ، Todoist فاز کند ، اما اکنون Wunderlist یک برنامه لیست کار برجسته است که می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

ما از استفاده از Wunderlist لذت بردیم و توصیه می کنیم آن را به هر کسی که به دنبال شروع کار با نرم افزار مدیریت وظیفه است توصیه می کنیم. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی Wunderlist ما را بخوانید.

چیزها

Things یک ابزار ساده دیگر است که چند ویژگی اساسی دارد که آن را به خوبی انجام می دهد. این فقط برای macOS و iOS در دسترس است. طرفداران اپل شاید بخواهند بهترین راهنمای پروژه ما را برای راهنمای Mac نیز جستجو کنند. برای اطلاعات بیشتر درباره نرم افزار ، بررسی موارد ما را بخوانید.

چیزهایی به شما امکان می دهد وظایفی را ایجاد کنید ، آنها را در لیست ها مرتب کنید و لیست های خود را بین پروژه هایی تقسیم کنید که می توانید آنها را گروه بندی کنید. همچنین به شما امکان می دهد کارهای تکراری ایجاد کنید. اگر می خواهید در مورد کارها منظم باشید ، انتخاب خوبی است زیرا وظایفی که مرتبا انجام می دهید به صورت خودکار ایجاد می شود. 

اگر لیست طولانی از مشاغلی را داشته باشید که هر هفته یا ماه تکرار می شوند ، می تواند زمان بسیار مناسبی باشد. این بدان معناست که شما می توانید بدون انجام کارهای اضافی یک برنامه کامل تنظیم کنید. همچنین می تواند برای حفظ قطعنامه یا دستیابی به اهداف شخصی ، یادآوری برای شما ارسال کند.

شاید شما می خواهید مثلاً هر هفته دویدن ، یا نوعی غذای تازه میل کنید. کارهایی که می توانند به شما در یادآوری آنچه باید انجام دهید کمک می کند.

همه چیز-بررسی-نمونه

Things یک اپلیکیشن قدیمی است که شما به صورت کامل خریداری می کنید ، سپس همه چیز ، از جمله ویژگی های ابر را به صورت رایگان دریافت می کنید. نسخه دسک تاپ با قیمت 49.99 دلار ارزان نیست ، اما نسخه آیفون 9.99 دلار ارزش بسیار بهتری دارد. این قیمت ها با نرم افزار با هزینه ماهانه نیز مقایسه خوبی دارند.

اگر به ویژگی های پیشرفته تر آن نیاز به کمک دارید ، یک پایگاه دانش کامل دارد و تیم پشتیبانی آن پاسخی دقیق و مفید به سؤال ما داده است.

این چندین اشکال دارد و ما در رابط کاربری آن خطاهای جزئی دیدیم که درخشش آن را کمی می گیرد. اگر می خواهید یک برنامه ساده که نیازی به پرداخت هزینه اشتراک برای استفاده ندارید ، انتخاب خوبی است.

تادوئیست

Todoist بیشتر از رقبای مدیریت وظیفه خود فراتر رفته و الگوهای بسیاری را در بر می گیرد تا در اولین استفاده از آن ، سر شروع شما را آغاز کند.

علاوه بر این که به شما امکان می دهد وظایف خود را با تقویم Google به اشتراک بگذارید ، به شما امکان می دهد تا از Zapier برای دسترسی به بسیاری از برنامه های دیگر استفاده کنید و بیش از 50 ادغام مستقیم دارد.

سیستم کارما این امکان را برای شما فراهم می کند تا نقاطی را برای انجام کارهای مختلف جمع کنید. شما برای انجام کارهای مختلف پاداش دریافت می کنید و در صورت به تأخیر افتادن کارها می توانید کارما را از دست بدهید. اگر می خواهید کار یا زندگی خود را گیم کنید ، Todoist یک انتخاب عالی است و به کسانی که دوست دارند در مقابل خود یا دیگران به رقابت بپردازند ، انگیزه می دهد.

قالب های todoist

این امکان را به شما می دهد تا موضوع مورد نظر خود را از چندین رنگ خوش نام ، از جمله نارنگی و شبدر انتخاب کنید. آپلود فایل ، نظرات و ویژگی های تحلیلی نیز وجود دارد.

برنامه های آن شامل یک پیشنهاد رایگان است که به شما امکان می دهد از ویژگی های اصلی آن و دو برنامه پرداخت شده استفاده کنید که برای چند دلار در ماه قابلیت های پیشرفته تری به شما می دهد. در صورت ارائه جزئیات کارت اعتباری ، می توانید ویژگی های حق بیمه آن را با یک محاکمه دو ماهه نیز امتحان کنید. مربیان و غیرانتفاعی ها تخفیف می گیرند. شما در برنامه های حق بیمه آن و همچنین صدور صورتحساب تیم ، از اولویت پشتیبانی برخوردار می شوید.

Todoist یکی از کامل ترین سیستم های مدیریت وظیفه است. از هرچه ارائه می دهد بهره ببرید و خود را در دریانوردی از آبهای آرام مدیریت وظیفه به داخل اقیانوس خزانه نرم افزار مدیریت پروژه خواهید یافت.. 

با این وجود ، قادر بودن به این نتیجه برسید ، لزوماً چیز بدی نیست ، و Todoist ممکن است مناسب کسانی باشد که می خواهند ساده را شروع کنند و بعداً جایی برای رشد خود دارند.

این برنامه برای بسیاری از دستگاه ها و برنامه های Windows ، macOS ، Android و iOS در دسترس است. افزونه های مرورگر و افزونه های ایمیل نیز در دسترس هستند. برنامه های پوشیدنی و برنامه های لینوکس شخص ثالث نیز وجود دارد. به همان اندازه که می خواهید می خواهید به آن دسترسی داشته باشید.

جایی در بین

شما باید جایی را خط بکشید ، و گرچه می توانید در مورد جایی که باید بروید استدلال کنید ، ما فکر می کنیم Trello ابزاری است که به آن نزدیکتر است. این یک رویکرد متمرکز ، کانبان محور و همچنین چندین ویژگی است که در صورت تصمیم به انجام این کار به شما اجازه می دهد فراتر از این عمل کنید.

ترلو

Trello نمونه خوبی از بسترهای نرم افزاری است که در مرز مدیریت پروژه و مدیریت وظیفه قرار دارد. ویژگی های اصلی آن بیشتر شبیه به نرم افزار مدیریت وظیفه است ، اما دارای چندین پسوند است که می تواند آن را به یک سیستم عامل پیشرفته تر مدیریت پروژه تبدیل کند.

Trello ابزاری مبتنی بر kanban است. اگر قبلاً از آن استفاده نکرده اید ، نحوه استفاده از راهنمای تخته kanban را ببینید. وظایفی که ایجاد می کنید به ستون های نامگذاری شده اضافه می شوید و آنها را از ستون به ستون دیگر منتقل می کنید تا وضعیت آنها بازتاب یابد. اگر به درستی انجام شود ، آنها باید از چپ به راست حرکت کنند. ستون ها را می توان برای نمایندگی مردم یا مراحل مختلف در فرآیند تولید شما نام برد.

Trello ، مانند اکثر نرم افزارهای مدیریت وظیفه ، در یک نمای واحد مستقر است. صفحه کانبن آن محدودیت بیشتری برای کنترل چیزها نسبت به یک لیست ساده دارد. همچنین می توانید نماهای متفاوتی را با پسوندهای Trello اضافه کنید.

تعداد زیادی از این موارد را دارد ، و اگر از چندین مورد استفاده می کنید ، می توانید آن را به ابزاری معادل نرم افزارهای پیشرفته تر مدیریت پروژه تبدیل کنید. همچنین دارای ویژگی های منحصر به فردی مانند “butler” است که به شما امکان می دهد جریان های کاری را خودکار کنید. 

trello-butler

می توانید دکمه هایی بسازید که وظایف را بطور خودکار دستکاری کنند ، بنابراین اگر مشاغلی دارید که نیاز به انجام منظم دارند ، می توانید Trello را تنظیم کنید تا فوراً آنها را انجام دهد..

با پیش زمینه های قابل تنظیم ، برچسب ها و ایموجی های شما ، فضای سفارشی سازی زیادی دارید و بسیاری از مشاغل از Trello برای لیست های قابل مشاهده عمومی مانند منوها یا برنامه ها استفاده می کنند. می توانید از آن برای تنظیم صندلی ها در رویدادها نیز استفاده کنید. این یک سیستم انعطاف پذیر است.

بیشتر ویژگی های آن رایگان است ، با سفارشی سازی های اضافی ، اندازه پرونده های بزرگتر و امنیت قوی تر در برنامه های پرداخت شده آن.

اطلاعات بیشتر در مورد آن را در بررسی Trello ما بخوانید. پس از آن ، راهنمای مبتدی Trello به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که می توانید با آن چه کار کنید.

بهترین نرم افزار مدیریت پروژه

انواع برنامه های مدیریت پروژه در خارج از کشور وجود دارد ، از برنامه های جدی تر و تجاری متمرکز مانند Wrike و Mavenlink گرفته تا ابزارهای آرامتر مانند Asana و Podio.. 

دوشنبه

monday.com ابزار مورد علاقه مدیریت پروژه ما است و در لیست ما از بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه در صدر قرار گرفت. این مجموعه ویژگی های حرفه ای را با یک رابط کاربری برجسته ترکیب می کند که دستیابی به ویژگی های پیشرفته تر آن را آسان می کند.

monday.com زیر مجموعه یا وابستگی ندارد ، اما این یک انتخاب طراحی است. آنها را شرور می داند. درعوض ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا داده های کارهای خود را به صورت شخصی تنظیم کنید. 

نرم افزار مدیریت وظیفه به شما امکان می دهد وظایفی ایجاد کنید که غالباً متشکل از چیزی بیش از یک متن است. نرم افزار مدیریت پروژه زمینه های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد ، اما با استفاده از monday.com می توانید داده های مورد نظر خود را با هر مورد انتخاب کنید. این بدان معناست که اگر درست تنظیم کنید می توانید از آن برای انواع چیزها استفاده کنید.

دوشنبه

monday.com قالبهایی را برای کمک به شما در شروع کار فراهم می کند و شما را به سمت استفاده صحیح راهنمایی می کند.

این نمایش دیدگاه های زیادی دارد ، از جمله تابلوی Kanban و گزارش فعالیت. یک جدول زمانی مثل Gantt و همچنین یک تقویم وجود دارد. نمای نقشه ، ردیابی زمان و نمای نمودار نیز گنجانده شده است.

monday.com با بسیاری از سیستم عامل ها مانند Slack و Trello ادغام می شود و می توانید از سرویس Zapier برای به اشتراک گذاری داده با سایر برنامه ها استفاده کنید.

رابط کاربری آن برجسته است ، با انواع انیمیشن های کوچک برای کمک به شما در کار با آن و درک اینکه هنگام کلیک روی چیزها چه تغییراتی می کنید.

ویژگی های امنیتی آن بسیار عالی است ، از رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده شده و احراز هویت دو عاملی در دسترس است. همچنین می توانید امنیت خود را با استفاده از ثبت نام های محدود شده در دامنه ، تأیید هویت Google و تنظیمات رمزعبور سفارشی تقویت کنید.

شما پشتیبانی فوق العاده می کنید. ما سؤالات را از طریق فرم تماس با ما ارسال کردیم و فقط در چهار دقیقه پاسخی دریافت کردیم. این پایگاه دانش بزرگ و یک ویژگی کمک فوری موثر دارد ، که به شما کمک می کند مقالات را به سرعت پیدا کنید.

بزرگترین حرکت نزولی فقدان یک برنامه رایگان است ، اما نقطه ورود آن 25 دلار در ماه برای تیم های 5 نفری ارزش بسیار خوبی دارد.

به طور کلی ، monday.com بهترین انتخاب ما برای مدیریت پروژه پروژه است ، با ترکیبی از قابلیت استفاده و قدرت ، آن را به موفقیت تبدیل کرده است.

اطلاعات بیشتر در مورد آن را در بررسی monday.com ما بخوانید و راهنمایی های لازم برای شروع آن را در راهنمای مبتدی monday.com ما دریافت کنید.

آسانا

اگر می خواهید خود را وارد دنیای مدیریت پروژه کنید آسانا یک انتخاب عالی است. رابط کاربری آن روشن و شاد است و می داند چگونه به شما انگیزه می دهد. یک کار را خاموش کنید و فرصتی وجود دارد که بتوانید یکی از جشن های آن را انجام دهید ، که یک حیوان زیبا و رنگارنگ را در حال پرواز در سراسر صفحه نمایش.

asana-جشن

علاوه بر سرگرم کننده بودن برای استفاده ، Asana چیزهای جدی را به درستی دریافت می کند. این امکان را به شما می دهد تا در برنامه رایگان خود پروژه هایی را که می خواهید ایجاد کنید. همچنین می توانید از تخته ، لیست و نماهای تقویم آن به صورت رایگان استفاده کنید. همچنین می توانید پیشرفت پروژه را پیگیری کنید ، مکالمه با هم تیمی داشته باشید و پرونده ها را بارگذاری کنید.

اگرچه برنامه رایگان آن خوب است ، برنامه های پرداخت شده آن که از 9/99 دلار در ماه شروع می شوند ، همچنین ویژگی های زیبایی را ارائه می دهند. در مورد آن ها ، می توانید از نمای جدول زمانی Gantt مانند آن استفاده کرده و فرم هایی را برای گرفتن اطلاعات ایجاد کنید. اگر یک ابزار اختصاصی مبتنی بر گانت را ترجیح می دهید ، به جای آن ، به بررسی TeamGantt ما نگاهی بیندازید.

جدول زمانی به شما امکان ایجاد روابط وابستگی بین وظایف را می دهد ، از این رو مدیریت پروژه شروع به پیشبرد مدیریت وظیفه از نظر سودمندی می کند ، اما این لایه ای از پیچیدگی را اضافه می کند که اگر نمی خواهید این کار را انجام دهید..

ادغام های Asana به شما امکان می دهد تا از آن با سایر سرویس ها ، از جمله Trello و Jira استفاده کنید ، که می توانید در بررسی جیرا در مورد ما بخوانید. می توانید پرونده هایی با اندازه حداکثر 100 مگابایت بارگذاری کنید. اگر کافی نباشد بهترین ذخیره آنلاین ما برای تیمها به شما کمک می کند.

بررسی Asana ما این ابزار را به طور کامل پوشش می دهد ، و راهنمای مبتدی Asana ما به تازه واردان این نرم افزار کمک خواهد کرد. این یک انتخاب عالی برای مبتدیان است ، اما همچنین با مدیریت وابستگی خود قدرت را ارائه می دهد.

بخوانید که چگونه آن را با برخی دیگر از ابزارهای مورد علاقه ما در مقایسه های monday.com در مقابل Asana و Wrike و Asana مقایسه می کنیم.

خطای

Wrike یکی دیگر از بازدید کنندگان بزرگ است که در لیست ها و مقایسه های ما بسیار خوب است. به عنوان مثال ، در صدر لیست بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه برای مشاغل کوچک قرار گرفت. شما همچنین می توانید ببینید که چگونه آن را به طور مستقیم با رقبای ما در مسابقات Wrike مقابل Trello و Wrike مقابل Basecamp مقایسه می کند.

این نرم افزار دارای مدیریت وابستگی و فرعی است و به شما امکان می دهد بین وظایف خود روابط برقرار کنید. این بدان معناست که می توانید برنامه خود را عملی کنید و همچنین تأثیر تاخیرها را ردیابی کنید.

وابستگی های چروک

می توانید فضای کاری خود را با انتخاب تم های آن شخصی سازی کنید ، همچنین تقویم هایی را که از پروژه های مختلف استفاده می کنید ، برای دیدن چگونگی برنامه ها در کنار هم قرار دهید.

این یک ویژگی تصحیح ، که اجازه می دهد تا در مورد فایل ها ، از جمله در طول فیلم ، نظر دهید. اگر فایلهای زیادی را ذخیره کنید ، ادغام آن با Dropbox و Google Drive مفید خواهد بود. همچنین با سایر خدمات مانند Salesforce ، Slack و Adobe Creative Cloud ادغام می شود.

اگر می خواهید برنامه خود را تغییر دهید ، وابستگی ها به شما اجازه می دهند بدون اینکه به طور اتفاقی کارها را غیرقابل عملی جلوه دهید ، این کار را انجام دهید. اگر وظایف به یکدیگر وابسته باشند ، Wrike به شما اطلاع می دهد که آیا برنامه ریزی شده است تا قبل از اتمام کارهای قبلی خود شروع کند.

نسل گزارش Wrike به شما امکان می دهد اطلاعاتی را در مورد بخش هایی از مشاغل خود تولید کنید. می توانید کارهای روزمره و غیرقابل انعطاف را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه افراد حاضر در این تیم کاری دارند.

Wrike یک لایه رایگان قابل استفاده دارد ، اما بهترین ویژگی های آن در برنامه های پرداخت شده آن است که از 9.80 دلار در هر کاربر در هر ماه شروع می شود. علاوه بر مرورگر ، برای ویندوز ، macOS ، اندروید و iOS نیز در دسترس است.

Wrike یکی از قوی ترین ابزارها در هنگام امنیت آنلاین است. دارای احراز هویت دو عاملی است که می توانید در مقاله احراز هویت دو عاملی ما اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اگر قصد دریافت یک برنامه مدیریت پروژه کامل و برجسته را دارید که می تواند در پروژه های اصلی به شما کمک کند ، Wrike یک انتخاب عالی است. اطلاعات بیشتر در مورد آن را در بررسی Wrike ما بخوانید.

افکار نهایی

کارها و ابزارهای مدیریت پروژه کار جدی هستند و انتخاب مناسب می تواند به بهره وری شما کمک کند. گزینه های زیادی وجود دارد و می تواند سرگرم کننده باشد. دسته بندی های مختلف نرم افزار کارهای مختلفی انجام می دهند ، هرچند متقاطع زیادی بین آنها وجود دارد.

علاوه بر خواندن نظرات ما ، بهترین راه برای یادگیری نرم افزار استفاده از آن است. تقریباً تمام ابزارهای مورد استفاده ما یک آزمایش رایگان دارند و بسیاری از آنها نیز برنامه رایگان دارند. لیست ما از بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه را برای مثال بخوانید.

اگر هرکدام از نرم افزارهای ذکر شده در اینجا را امتحان کرده اید یا چیز دیگری برای توصیه کردن دارید ، در نظرات به ما اطلاع دهید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map