VPN vs Proxy vs Tor: باقی مانده ناشناس آنلاین در سال 2020

سردرگمی های زیادی در مورد شبکه های خصوصی مجازی وجود دارد. آنها غالباً بسیار پیچیده تر از آنچه هستند ظاهر می شوند و گزینه های حریم خصوصی دیگر که عملکردهای مشابهی را انجام می دهند ، حتی بیشتر از آب گل آلود می کنند. به گفته این ، VPN ها هدف مشخصی را ارائه می دهند که سایر ترفندهای حفظ حریم خصوصی آنلاین نمی توانند تقلید کنند.

در این مقایسه VPN vs Proxy vs Tor ، ما قصد داریم سه ابزار اصلی حفظ حریم خصوصی را که مردم از آنها استفاده می کنند ، تشخیص دهیم. ما در مورد موارد استفاده برای هر یک و همچنین مشکلات و مزایای آنها بحث خواهیم کرد. در پایان ، توصیه ما را به شما می دهیم که از کدام ابزار استفاده کنید.

اگرچه هرکدام هدفی دارند ، اکثر کاربران در اردوگاه VPN فرود می آیند. این بازار بسیار مناسب و پر فروش است. Proxies و Tor از نظر سرویس هایی که توسط انجمن ها انجام می شود دارای اشکالاتی هستند ، در حالی که VPN ها می توانند اقدامات امنیتی و شبکه ای مناسب را برای یک ارتباط ایمن و مطمئن اجرا کنند..

پروکسی چیست؟?

پروکسی

“پروکسی” در فضای شبکه تعریف کاملاً دقیقی دارد. هنگامی که به یک وب سایت وصل می شوید ، اتصال شما به سروری که وب سایت در آن میزبان است ارسال می شود. آن سرور می تواند بار زیادی از اطلاعات مربوط به اتصال شما ، از جمله آدرس IP و مکان نسبی شما را ببیند. پراکسی ها بین این ارتباط قرار دارند تا اینگونه به نظر برسند که در جای دیگری قرار دارید.

این یک “پروکسی” برای اتصال شما است. با عملکرد به عنوان یک نقطه اتصال واسطه ، یک سرور پروکسی می تواند سرور وب دریافت کننده را فریب دهد که آدرس IP شما را فریب دهد و موقعیت مکانی شما با آنچه در آن قرار دارد متفاوت باشد..

برای دور زدن فیلترهای محتوای اصلی ، پراکسی ها بسیار عالی هستند. هر نوع فعالیت آنلاین کم مخاطره که به یک IP خاص برای مکان نیاز دارد بازی عادلانه است. از پروکسی ها می توان برای انسداد فیلم های YouTube که فقط در مناطق خاص موجود هستند یا از وب سایت هایی بازدید می کنید که در غیر این صورت قابل دسترسی نیستند استفاده کرد.

نکته اصلی فعالیت کم مخاطره است. پراکسی ها از این مسئله که اتصال شما ایمن نیست ، یک مسئله برجسته دارند. در حالی که می توانید هنگام استفاده از یک پروکسی ، در مکان دیگری قرار داشته باشید ، ردیابی مسیر اصلی ، که به راحتی بصورت آنلاین انجام می شود ، آدرس IP و مکان واقعی شما را نشان می دهد.

درخواست های مبدأ شما نیز تضمین نمی شوند. اگر مشکوک هستید – نه اینکه ما شما را به نقض قانون حق چاپ هزاره دیجیتال متهم کنیم – ارائه دهنده خدمات اینترنت ، دولت یا هر کس دیگری که می تواند به جریان داده شما دسترسی داشته باشد می تواند آن را مشاهده کند.  

با این وجود ، پراکسی ها جای خود را دارند. انواع مختلفی از سرورها وجود دارد که بسته به نوع ترافیکی که می خواهید پنهان کنید ، از آنها استفاده خواهید کرد.

پروکسی HTTP

پروکسی HTTP منحصراً برای ترافیک وب منظور شده است. شما آدرس IP پروکسی را که می خواهید به آن وصل شوید در تنظیمات مرورگر خود وارد می کنید و ترافیک از طریق آن سرور هدایت می شود. ترافیک دیگر ، مانند اتصالات همتا به همسالان ، برای پروکسی HTTP مناسب نیست.

رمزگذاری وجود ندارد. در حالی که پروکسی ها معمولاً رمزگذاری نمی کنند ، SSL / TLS اساسی نیز ارائه نشده است. شما می توانید تفاوت بین موارد موجود در راهنمای SSL در مقابل TLS را بیاموزید.

این بدان معنی است که شما باید مطمئن شوید که به وب سایتهایی که از TLS پشتیبانی می کنند ، وصل می شوید ، به ویژه اگر اطلاعات حساس را وارد کنید. در مورد ایمیل نیز صدق می کند. در راهنمای ما برای امنیت ایمیل می توانید اطلاعات بیشتری درباره فعال کردن رمزگذاری برای ایمیل های خود کسب کنید.

پروکسی SOCKS

پراکسی های SOCKS از آنجا که آنها ترافیک آگونیستیک دارند بهتر از پراکسی های HTTP هستند. می توانید از طریق پروکسی SOCKS اعم از ترافیک وب اصلی ، اتصال P2P یا اتصال FTP ، هرگونه ترافیکی را ارسال کنید..

جدای از آن ، پراکسی SOCKS موضوعات مشابه HTTP را دارد. شما رمزگذاری خارج از آنچه تهیه می کنید ارائه نشده است و بار و سرعت ترافیک در هوا زیاد است. به علاوه ، پروکسی های SOCKS دارای سربار بیشتری هستند ، بنابراین معمولاً کندتر از HTTP هستند.

نگرانی های پروکسی

تازه کارهای امنیت سایبر غالباً به عنوان روشی برای محافظت در هنگام بارگیری چند فیلم یا آلبوم ، به یک پروکسی رایگان آنلاین دسترسی پیدا می کنند. پراکسی های رایگان با اشکالات زیادی از جمله بروزرسانی متناقض ، سرعت آهسته و در برخی موارد بدافزار همراه هستند. اگرچه ممکن است موقعیت مکانی یکی را بدانید ، تشخیص اینکه چه کسی این برنامه را اجرا می کند و صداقت آنها در امنیت سایبر دشوار است.

پرداخت بهترین روش برای پرداخت است. TorGuard یک سرویس VPN خوب ارائه می دهد (بررسی TorGuard ما را بخوانید) ، و همچنین پراکسی هایی برای ترافیک وب و ایمیل اصلی ارائه دهید. در حالی که شما در واقع اتصال خود را تضمین نمی کنید ، یک پروکسی هنوز می تواند IP شما را برای کارهای وب با ریسک کم مخفی کند.

VPN چیست؟?

VPN در مقابل پروکسی

اگر می خواهید جزئیات سخت و طاقت فرسا در مورد نحوه کار این سرویس ها را مطالعه کنید ، می توانید راهنماهای امنیتی VPN و VPN ما را بخوانید. برای این مقاله ، ما می خواهیم یک مرور کلی ارائه دهیم و چگونه VPN ها را با پروکسی و Tor مقایسه می کنیم.

VPN مانند پروکسی است که شما به یک سرور واسطه وصل می شوید ، اما اتصال اولیه شما رمزگذاری شده است. ارائه دهندگان مانند NordVPN (بررسی NordVPN ما را بخوانید) از رمزگذاری سطح بالا AES 256 بیتی برای اتصال شما به سرور از راه دور استفاده می کنند ، پس از رسیدن به سرور ناشناس ترافیک خود را ارسال کرده و آن را به هر وب سایتی که می خواهید دسترسی داشته باشید ارسال کنید..

تا زمانی که از خدماتی استفاده نمی کنید که نشتی کند – بررسی مثالی ما را برای مثال بخوانید – ناشناس بصورت آنلاین می روید. ردیابی مسیر تقریبا غیرممکن می شود و اتصال اولیه شما به اتر ناپدید می شود.

نگرانی های VPN

VPN ها بدون انتقاد نمی آیند ، اما در حالی که آنها به منظور محافظت از حریم خصوصی شما هستند ، یک ارائه دهنده VPN می تواند ترافیک وب شما را ببیند و در برخی موارد آن را ثبت کند. ارائه دهندگان مانند IPVanish و HideMyAss گرفتار شده اند که داده های کاربر را با استفاده از خط قرمز وارد کرده و آن را به دولت تحویل می دهند.

می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن حوادث را در بررسی HideMyAss و بررسی IPVanish ما بخوانید.

به گفته این ، بیشتر ارائه دهندگان در بررسی های VPN ما ثابت کرده اند که هیچگونه ورود به سیستم صورت نمی گیرد. Astrill و Goose VPN نمونه هایی از ارائه دهندگان هستند که تمایل به امنیت و حفظ حریم خصوصی دارند (بررسی Astrill و بررسی غاز VPN ما را بخوانید).

بزرگترین عامل بازدارنده این است که یک VPN ، تقریباً در هر صورت ، هزینه ای دارد. گزینه های رایگان وجود دارد ، اما همانطور که در بدترین راهنمای VPN رایگان ما مشاهده می کنید ، آنها با عواقب ناخواسته همراه هستند. تنها استثناء آن Windscrib است که احتمالاً بهترین VPN رایگان در اطراف است ، همانطور که می توانید در بررسی Windscrib ما بخوانید.

در حالی که رایگان نیست ، می توانید VPN ارزان بخرید. ارائه دهندگان مانند CyberGhost و دسترسی به اینترنت خصوصی برنامه های پهنای باند نامحدود را برای چندین دستگاه فقط با چند دلار در هر ماه ارائه می دهند. شما می توانید مشخصات را در بررسی CyberGhost و بررسی PIA ما بیاموزید.

مزایای VPN

هزینه اضافی با امنیت ، قابلیت اطمینان و ویژگی های اضافی همراه است. StrongVPN ، با وجود مشکلات قابل استفاده بودن ، یک killswitch را در ویندوز فراهم می کند ، که اتصال اینترنت شما را هر زمان که از سرور از راه دور خارج می شوید ، خراب می کند. همانطور که می توانید در بررسی StrongVPN ما بخوانید ، شما را از نشت داده های قابل شناسایی محافظت می کند.

به علاوه ، VPN ها می توانند خشن ترین geoblocks ها را دور بزنند. به عنوان مثال ، حریم خصوصی کامل به Netflix شکسته می شود ، که می توانید در بررسی کامل حریم شخصی ما مشاهده کنید. در حالی که بهترین VPN برای پخش جریان نیست ، به سیستم عامل های جریان می خورد و سرعت مطلوبی را حفظ می کند.

VPN ها تنها راه حل واقعی برای اتصالات امن P2P هستند. همانطور که در بهترین راهنمای VPN ما برای راهنمای تورنت مشاهده می کنید ، VPN بهترین اتصالات امنیتی و سرعت را برای اتصالات P2P فراهم می کند ، که پراکسی ها و Tor با آنها مبارزه می کنند.

تور چیست؟?

تور

قرار است تور به اوج ناشناس بودن در اینترنت تبدیل شود. همانطور که خواهیم دید ، این به دور از حقیقت است. این کار با گزاف گویی اتصال به اینترنت شما از چندین گره یا رله اجرا شده توسط داوطلبان کار می کند. به این فکر کنید که از چندین پروکسی به طور همزمان استفاده می کنید.

بسیاری از کاربران به دلیل عدم امکان تنظیم و استفاده رایگان از آن ، به Tor گرایش پیدا می کنند. با این حال ، مانند هر سرویس رایگان ، دارای اشکالاتی است. مانند پروکسی ها ، گره های خروج Tor ، آخرین سروری که اتصال شما را خاموش می کند قابل تشخیص هستند. به همین دلیل ، وب سایت ها می توانند آن آدرس های IP و اتصال شما را سیاه کنند.

گره های تور توسط داوطلبان نیز اداره می شود ، بنابراین سوالی از امنیت شما وجود دارد. بسیاری از گره ها مضر هستند و داده های مخربی را به بسته هایی که می فرستید اضافه می کنند. اگر از بهترین نرم افزار آنتی ویروس استفاده می کنید ، می تواند در شما تأثیر بگذارد ، اگرچه بزرگ نیست. این نگرانی بزرگتر برای وب سایتهایی است که به آنها دسترسی دارید.

وب سایت ها گره های Tor را مسدود نمی کنند ، زیرا آنها از ناشناس بودن متنفر هستند و می خواهند هر اطلاعاتی درباره شما داشته باشند. آنها این کار را می کنند زیرا مسدود نکردن آنها خطرناک است. هنوز مشخص نیست که ترافیک از کجا به وجود آمده است و چه گره هایی از آن عبور کرده است ، بنابراین وب سایت ها اتصال شما را مسدود می کنند زیرا آنها را در معرض خطر بیشتری برای آلوده شدن قرار می دهد.

امنیت امنیتی

در مورد حریم خصوصی ، همه چیز در آنجا صدا نیست. ارائه دهندگان VPN ، مانند VyperVPN (بررسی VyprVPN ما را بخوانید) به طور مداوم ادعا کرده اند که Tor یک راه حل فرعی برای ناشناس بودن واقعی و به دلایل خوب است. محققان مؤسسه فناوری ماساچوست و دیگران توانستند Tor را بدون ترک رمزنگاری مورد استفاده خود بشکنند.

پیش فرض اصلی این است که کسی که در حال اتصال به Tor است ، می تواند از اثر انگشت ترافیکی استفاده کند تا مشخص کند چه چیزی به یک کاربر دسترسی پیدا می کند. داده ها قابل کنترل هستند و بسته ها را برای تعیین محل اتصال و کجا می توان شمارش کرد.

بعلاوه ، تور تحت نظارت دائمی توسط سازمان های دولتی قرار دارد ، زیرا اغلب برای جرایم سایبری استفاده می شود. همانطور که می توانید در راهنمای ما درباره وب عمیق ، که با وب تاریک متفاوت است ، بخوانید ، Tor توسط مجرمان سایبری برای اتصال به وب سایت های تاریک به منظور تلاش برای پوشاندن هویت آنها ، مورد استفاده قرار می گیرد. امنیت سایبری شکسته شده است و تمرکز بر روی Tor باعث می شود از این استفاده پر خطر تر شود.

این نگرانی های قابل استفاده دیگری نیز دارد. Tor برای اتصالات P2P کار نمی کند و بسیار کندتر از پروکسی یا VPN است. شما هنوز هم اتصال اولیه خود را رمزگذاری می کنید ، اما همچنین مجبور هستید قبل از رسیدن به مقصد ، این اتصال را از چندین سرور گزاف گویی کنید.

که باید استفاده کنید

VPN در مقابل پروکسی

تنها راه محافظت از ترافیک وب شما ، حداقل از این سه مثال ، با VPN است. پروکسی ها راه حل های راحتی و تمرکز بر سرعت هستند که برای دور زدن geoblocks های اساسی مناسب هستند ، و Tor روی ناشناس بودن اجباری وحشیانه را با هزینه مقادیر زیادی سرعت متمرکز می کند. VPN ها به یک میانه اعتصاب می کنند و ضمن تضمین اتصال ، سرعت خوبی به شما می دهند.

این در تئوری همه است تعداد زیادی پروکسی کند و سرویس VPN در اطراف شما وجود دارد (فقط به بررسی BoxPN ما نگاهی بیندازید) ، اما شما با سریعترین سرویس های VPN از دست دادن اتصال کم و زیاد ندارید ، به خصوص اگر به یک سرور نسبتاً نزدیک وصل شوید.

اتصال به یک VPN از طریق Tor بهترین سناریوی موردی برای امنیت است زیرا مکان شما دچار مشکل می شود و اتصال شما رمزگذاری می شود. گفته می شود ، اضافه کردن الگوریتم های رمزگذاری پیچیده به ترکیب با چندین سرور سرور ، دستورالعمل سرعت آهسته است. اگر امنیت بیش از همه نگران کننده باشد ، تنظیماتی است که ما توصیه می کنیم.

در صورتی که می خواهید از سانسور سختگیرانه جلوگیری کنید ، مانند آنچه در چین مشاهده می شود ، از این مجموعه استفاده است. بهترین VPN برای چین اغلب از اتصال به Tor و سپس به سرور VPN پشتیبانی می کند. برخی از ارائه دهندگان ، مانند AirVPN ، آن را آسان می کنند ، همانطور که می توانید در بررسی AirVPN ما بخوانید.

اگر می خواهید از پیکربندی استفاده کنید ، اطمینان حاصل کنید که به Tor و سپس VPN وصل شوید ، نه این که روش دیگری باشد. با انجام این کار دو لایه رمزگذاری فراهم می شود و پیگیری فعالیت آنلاین شما تقریباً غیرممکن است.

انجام این کار از راه دیگر ، چند اشکال دارد. گره های خروج Tor اغلب مسدود می شوند زیرا وب سایت ها می توانند لیست سیاه آدرس های IP گره خروجی ایجاد کنند ، و با ورود به گره خروج ، ترافیک شما رمزگذاری نشده است و احتمال آلوده شدن به بدافزار را باز می کند..

این از تخریب سرعت ناشی از استفاده از VPN و Tor نادیده گرفته نمی شود. برای اکثر خوانندگان ما ، VPN ها بهترین تعادل سرعت و امنیت را ارائه می دهند. Tor را می توان توسط کسانی که دائماً نیاز به نگاه کردن به شانه خود دارند ، استفاده کرد ، اما ارائه دهندگان مانند ExpressVPN ، که ما آن را به عنوان بهترین ارائه دهنده VPN معرفی کردیم ، نشان می دهد که می توانید به یک سرویس اعتماد کنید تا بتوانید ترافیک خود را ناشناس کنید..

می توانید در مورد چرا ما آن را برای اولین بار در بررسی ExpressVPN خود ارزیابی کنیم.

افکار نهایی

برای اکثر مردم ، یک VPN بهترین انتخاب است ، اما نباید به یک مورد تعجب آور باشد. VPN ها یک بازار در حال تحول است که در آن مردم شرکت ها را به خاطر اقدامات امنیتی خود پاسخگو می دانند. Proxies و Tor آن سیستم پاسخگویی را ندارند ، بنابراین امنیت شما برای حدس و گمان باقی مانده است.

این بدان معنا نیست که ارزش آنها نیست. اتصال به یک VPN از طریق Tor یک راه حل آهسته اما مؤثر برای ناشناس بودن واقعی است ، و پراکسی ها یک راه حل سریع و کم هزینه برای نقاب سازی اولیه IP هستند. با این حال ، به عنوان یک راه حل همه جانبه ، VPN ها بهترین هستند.

آیا موافقید یا ترجیح می دهید از چیز دیگری استفاده کنید؟ نظرات خود را در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me