نحوه تنظیم VPN در Chromebook در سال 2020

برای کارهای محاسبات سبک ، خیلی بهتر از Chromebooks نمی شود. آنها ارزان قیمت هستند ، در منابع مورد نیاز آسان هستند و حمل و نقل آسان دارند. سیستم عامل Chrome همچنین دارای امنیت چشمگیر است و این امر گزینه ای مناسب برای مرور وب ، ایمیل و پردازش کلمه است. این گفت ، آنها کامل نیستند. آنها هنوز در معرض تهدیدات مبتنی بر شبکه آسیب پذیر هستند.

در این راهنما درباره نحوه تنظیم VPN در Chromebook ، ما توضیح خواهیم داد که چرا Chromebook ها به یک شبکه خصوصی مجازی و چگونگی پیکربندی نیاز دارند. ما همچنین از بهترین راهنمای VPN ما استفاده خواهیم کرد تا در این راه چند توصیه ارائه دهیم.

سه روش نصب وجود دارد. موردی که استفاده خواهید کرد بستگی به مدل شما در Chromebook دارد. اگر تازه وارد دنیای VPN ها هستید ، راهنمای امنیتی VPN ما را نیز بخوانید. این یک پایه محکم برای درک آنچه در اینجا صحبت می کنیم فراهم می کند.

چرا Chromebook ها به یک VPN احتیاج دارند

Chromebook ها نسبت به دستگاههای Windows ایمن تر هستند. اکثریت قریب به اتفاق رایانه ها از ویندوز استفاده می کنند ، بنابراین جای تعجب ندارد که مهندسان نرم افزار به مجرمان تبدیل شده اند که برای اجرای آن نرم افزارهای مخرب می نویسند. با داشتن Chromebook ، بعید به نیاز به نرم افزار آنتی ویروس دارید ، اما هنوز هم باید بهترین راهنمای نرم افزار ضد ویروس ما را بررسی کنید.

با ذخیره سازی محدود و مشخصات خاص ، Chromebook ها به بهترین وجه برای مرور وب ، پاسخ دادن به ایمیل ها و ، شاید پردازش کلمه استفاده می شوند. از منظر امنیتی ، سیستم عامل سالم است.

یعنی به استثنای حملات که دارای سیستم عامل آگنوستیک هستند. تهدیدات مبتنی بر شبکه ، اعم از آن که حملات مردمی در وسط باشد یا فقط برخی از شرارت ها ، بازی عادلانه ای هستند. مانند هر دستگاه دیگر ، Chromebook ها آنتن های بی سیم دارند و قادر به انتقال داده ها از طریق شبکه هستند.

این یک VPN است. یک VPN به عنوان واسطه ای بین رایانه شما و اینترنت باز خدمت می کند. شما ابتدا به سرور VPN وصل می شوید و آن اتصال اولیه رمزگذاری می شود (می توانید در توضیحات رمزگذاری اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید). بعد از اینکه جریان شما به سرور VPN رسید ، رمزگذاری از بین می رود و شما به اینترنت سفر می کنید.

هنگام اتصال از این طریق ، آدرس IP و ترافیک اصلی خود را نقاب می کنید. از آنجا که اتصال اولیه شما رمزگذاری شده است ، هیچ کس نمی تواند ببیند چه درخواست هایی از دستگاه شما دریافت می شود یا آنها از چه کسانی تهیه می شوند. در عوض ، به نظر می رسد که از سرور VPN درحال اتصال هستید.

با جایگزینی آدرس IP خود ، یک VPN به شما امکان می دهد تا به صورت آنلاین نامرئی بروید ، به این معنی که هیچ کس – حتی اشخاص دولتی ، شرکت ها یا جاسوسی – نمی توانند شما را ردیابی کنند. VPN ها همچنین از دور زدن محتوای قفل شده منطقه بر روی سیستم عامل های جریان ، صعود دارند. اگر به آن علاقه دارید بهترین VPN ما را برای Netflix بخوانید.

Chromebook برای امنیت فوق العاده است ، اما هنگام استفاده از شبکه هنوز شکافی وجود دارد. با یک VPN ، شما نه تنها از هویت خود محافظت می کنید و به کتابخانه های جدید محتوای در سراسر جهان دسترسی پیدا می کنید ، بلکه یک سوراخ کوچک در بسته امنیتی Chrome OS را نیز مشاهده می کنید..

نحوه تنظیم VPN در Chromebook: Android

Chromebooks شروع به پشتیبانی از برنامه های Android می کند ، بنابراین اگر دستگاه جدیدتری با دسترسی به Google Play دارید ، در کار هستید. استفاده از برنامه Android سرویس VPN به شما امکان نصب بومی و در اکثر موارد ، لیست کامل ویژگی ها را می دهد..

چگونه به تنظیم-a-vpn-on-chromebook-android

ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه شما پشتیبانی می شود. اگر اینگونه است و شما نمی توانید فروشگاه Google Play را پیدا کنید ، باید آن را فعال کنید. به تنظیمات خود بروید و “Google Play” را جستجو کنید. تنظیمات مربوطه را علامت بزنید و می توانید بارگیری برنامه ها را شروع کنید.

پس از آن ، این مسئله فقط پیدا کردن برنامه در فروشگاه Google Play است که می خواهید نصب کنید و اجازه دهید آن را اجرا کنید. بهترین راهنمای VPN ما برای سیستم عامل آندروید یک نقطه شروع خوب است ، اما شما می توانید از لیست بررسیهای VPN ما نیز استفاده کنید.

با این وجود یک مسئله جالب در بارگیری VPN از فروشگاه Google Play وجود دارد. همانطور که در بدترین راهنمای VPN رایگان ما مشاهده می کنید ، در نتایج جستجو کمبود کلاهبرداری مشاهده نمی شود ، بنابراین باید هوشیار باشید تا اطلاعات شخصی خود را فاش نکنید. ما معتقدیم که بررسیهای ما انجام جزئیات بیشتر در مورد خدمات VPN کار بزرگی انجام می دهد ، بنابراین توصیه می کنیم برای ایمن ماندن به انتخاب های خود بپیوندید..

اگر گزینه ای را پیدا کردید که ما آن را پوشش نداده ایم ، به این دلیل نیست که ما متوجه نشده ایم. در عوض ، معمولاً به این دلیل است که برنامه اطلاعات شما را ثبت می کند یا از بدافزار رنج می برد. اگر درست به نظر می رسد خیلی خوب نیست ، احتمالاً اینگونه است ، بنابراین با ارائه دهندگان همراه باشید که سابقه پیگیری مداوم دارند.

همچنین این احتمال وجود دارد که دستگاه شما از Google Play Store پشتیبانی نمی کند و با بروزرسانی نرم افزار نمی توان آنرا تعمیر کرد. نصب Android بهترین روش برای نصب VPN در Chromebook است ، اما اگر این کار برای شما امکان پذیر نیست ، باید یکی از روش های دیگر ما را استفاده کنید.

نحوه تنظیم VPN در Chromebook: Chrome

اگر نصب برنامه Android گزینه ای نیست ، می توانید از افزونه Chrome استفاده کنید. کمتر از ایده آل است زیرا با استفاده از یک برنامه افزودنی فقط ترافیک وب شما را تحت پوشش قرار می دهد ، اما برای سیستم عامل Chrome ، این بیشتر آنچه شما می خواهید از آن محافظت کنید ،.

برنامه افزودنی نحوه تنظیم-a-vpn-on-chromebook

هر چند که نیاز به چند مورد دارد اول ، شما باید فقط با محافظت از ترافیک Chrome خود خوب باشید و دوم اینکه ، VPN که انتخاب می کنید باید یک پسوند مرورگر داشته باشد. به علاوه ، این پسوند مرورگر باید به شما امکان دهد VPN را کنترل کنید. به عنوان مثال ، CyberGhost یک برنامه افزودنی مرورگر را ارائه می دهد ، اما فقط استفاده از یک پروکسی رایگان است (بررسی CyberGhost ما را بخوانید).

گزینه های زیادی نیز وجود ندارد. ExpressVPN همانند Windscrib ، یک برنامه افزودنی مناسب برای مرورگر دارد ، اما بعضی از گزینه های جاده ای از جمله جاده مولود ، یک پیشنهاد متوسط ​​ارائه نمی دهد (بررسی مولود را بخوانید).

به طور خلاصه ، لازم است قبل از اتمام بررسی کنید. مطمئن باشید که پسوند به شما امکان می دهد VPN را کنترل کنید. مانند مثال CyberGhost ، تمام برنامه های افزودنی مرورگر ساخته نشده اند که بطور مستقل اداره شوند.

در مورد تنظیم آن ، روند ساده است. به وب سایت VPN یا فروشگاه Chrome خود بروید و پسوند مورد نیاز خود را جستجو کنید. آن را روی Chrome نصب کنید ، و در کنار نوار آدرس شما ظاهر خواهد شد.

نحوه تنظیم VPN در Chromebook: دستی

آخرین گزینه تنظیم VPN به صورت دستی است که خوشبختانه سیستم عامل Chrome آسان می کند. با این کار ، شما نمی توانید از OpenVPN به عنوان پروتکل VPN خود بدون کار جدی استفاده کنید. برای راه‌اندازی لازم است به سیستم عامل زیر سیستم عامل Chrome وارد Linux شوید ، و بسیاری از ارائه دهندگان دستورالعمل ارائه این کار را ارائه نمی دهند.

چگونه به تنظیمات-a-vpn-on-chromebook-add-اتصال

اگر می توانید این کار را انجام دهید ، پیش بروید. این راهنما تنظیمات OpenVPN را پوشش نمی دهد. از این گذشته ، اگر می دانید چگونه لینوکس را در آن سطح جستجو کنید ، احتمالاً به این راهنما احتیاج ندارید.

دلیل بروز مشکلات OpenVPN این است که سیستم عامل Chrome گواهینامه ها و کلیدهای رایج را قبول نمی کند. با وجود این واقعیت که Google گزینه انجام این کار را به شما می دهد ، نمی توانید یک اتصال OpenVPN را از روی دسک تاپ تنظیم کنید. باید آن را با استفاده از کنسول تنظیم کنید.

HideMyAss نوشتن چگونگی انجام این کار را دارد ، اما هشدار داده می شود که این برای ضعف قلب نیست. اگر برای OpenVPN در Chromebook خود تلاش می کنید ، می خواهید بررسی HideMyAss ما را نیز بخوانید.

همراه با بیشتر VPN هایی که تنظیم دستی در Chromebooks را پوشش می دهند ، می خواهیم به جای آن ، در مورد رابط L2TP / IPSec صحبت کنیم. متأسفانه ، این بدان معنی است که شما در راه امنیت بسیار تسلیم خواهید شد. همانطور که ExpressVPN بیان می کند ، “L2TP-IPSec مزایای امنیتی ضعیفی را ارائه می دهد و فقط باید برای ناشناس ماندن یا تغییر مکانها مورد استفاده قرار گیرد.”

ExpressVPN ارائه دهنده برتر ما است ، بنابراین می خواهیم نحوه تنظیم آن در سیستم عامل Chrome را پوشش دهیم. این فرایند برای سایر برنامه ها مشابه است ، اما حتماً یک راهنمای در پایگاه دانش برای مشخصات را جستجو کنید.

قبل از پیکربندی ، باید اطلاعاتی را روی صفحه دیگر یا روی یک کاغذ جمع آوری کنید. هنگام پیکربندی VPN ، شما قادر به تغییر ویندوز نخواهید بود ، بنابراین مهم است که اطلاعات موردنیاز خود را در اختیار داشته باشید.

پس از ورود به ExpressVPN ، روی “تنظیم دستگاه های بیشتر” در کنترل پنل کلیک کنید. از گزینه ها ، “پیکربندی دستی” را انتخاب کرده و “PPTP” را انتخاب کنید & L2TP-IPsec. ” ExpressVPN با استفاده از آن نام کاربری و رمز ورود را برای آن پروتکل ها و همچنین لیستی از آدرسهای سرور که از آنها پشتیبانی می کند به شما ارائه می دهد.

قبل از حرکت نام کاربری ، رمز عبور و آدرس سرور را روی یک صفحه جداگانه یا یک کاغذ کپی کنید. برای پیکربندی VPN به آنها نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که این تنظیم دستی فقط برای اتصال به آدرس سرور شما کپی شده خوب است. اگر می خواهید سرورها را تغییر دهید ، باید دوباره فرایند را طی کنید.

چگونه به تنظیم-a-vpn-on-chromebook-add-vpn

به صفحه دسکتاپ خود برگردید و با جستجو یا کلیک بر روی نماد چرخ دنده در صفحه کاربر ، به منوی تنظیمات خود بروید. به تنظیمات شبکه خود بروید و برگه اضافه کردن اتصال جدید را پیدا کنید. به جای تنظیم اتصال WiFi ، روی “افزودن OpenVPN / L2TP” کلیک کنید.

چگونه به تنظیم-a-vpn-on-chromebook-l2tp

برای پر کردن یک پنجره با یک دسته از فیلدها باز می شود. در اینجا کارهایی که باید انجام دهید:

  • نام میزبان سرور: آدرس سرور را که قبلاً کپی کرده اید وارد کنید.
  • نام سرویس: خالی بگذارید.
  • نوع ارائه دهنده: از کلید کشویی “کلید پیش اشتراک شده LT2P / IPSec +” را انتخاب کنید.
  • کلید پیش اشتراک شده: “12345678” یا کلید ارائه شده توسط VPN خود را وارد کنید.
  • نام کاربری: نام کاربری L2TP را که قبلاً کپی کرده اید ، بچسبانید.
  • کلمه عبور: گذرواژه L2TP را که قبلاً کپی کرده اید ، بچسبانید.
  • اسم گروه: خالی بگذارید.

بعد از انجام این کار ، به سادگی “اتصال” را بزنید. مانند هر شبکه WiFi ای که تنظیم کرده اید ، VPN در پنل کاربر ظاهر می شود و می توانید به سیستم عامل Chrome بگویید که از سرویس ترجیح داده ، فراموش یا قطع شود..

افکار نهایی

پیدا کردن یک VPN خوب برای سیستم عامل Chrome آسان نیست ، به خصوص با روش های عجیب نصب برنامه ها. به گفته این ، نصب غیرقانونی به معنای دستیابی به آن دشوار نیست. سه روش فوق کار می کنند ، و اگر مایل به ادامه کار هستید ، می توانید به صورت دستی با OpenVPN ارتباط برقرار کنید.

ما سعی کردیم در طول بررسی چند گزینه خوب را بنویسیم ، بهترین گزینه ExpressVPN است ، اما اگر به دنبال لیست جامع تری هستید ، بهترین راهنمای VPN ما را برای Chromebook بخوانید.

از کدام VPN در Chromebook استفاده می کنید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me