VPN چیست؟ توضیح اصول اولیه در سال 2020

شما نمی توانید کمک کنید اما احساس می کنید که حریم خصوصی مورد حمله قرار گرفته است. در زمان نوشتن ، خنثی سازی خالص موضوعی از گذشته است ، به زودی ISP های آمریکا اجازه فروش داده های مشتریان خود را به اشخاص ثالث می دهند و همه ما سالهاست که تحت نوعی نظارت هستیم. اگر هنوز یکی از آنها را ندارید ، اکنون زمان آن است که در مورد گرفتن VPN فکر کنید. 


در این مقاله ، ما به شما کمک خواهیم کرد تا اطلاعاتی راجع به یک شبکه خصوصی مجازی ، چگونگی ایجاد سنگ بنای هرگونه استراتژی حفظ حریم خصوصی ، فراهم کنند و نحوه عملکرد VPN را توضیح دهند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد رمزگذاری رمزنگاری و همه این موارد داشته باشید ، توصیه می کنیم راهنمای ما در مورد امنیت VPN را بخوانید ، در حالی که راهنمای حفظ حریم خصوصی آنلاین ما یک مرور کلی درباره نحوه ایمن ماندن در اینترنت ارائه می دهد..

هنگامی که همه در VPN مطالعه کردید ، می توانید در انتخاب بهترین VPN برای شما به راهنمای ما بروید یا با دانش جدید خود ، هر یک از بررسی های VPN ما را بررسی کنید. اگر می خواهید از تمام تجهیزات فنی پرش کنید و فقط با بهترین ارائه دهنده همه جانبه در آنجا شروع کنید ، بررسی ExpressVPN ما را بررسی کنید.

VPN چیست؟?

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، VPN مخفف شبکه خصوصی مجازی است. همانطور که با بسیاری از این موارد ، توضیح درست در آنجا وجود دارد به اسم ، همه آنچه شما نیاز دارید کمی زمینه است.

VPN ها از نیاز شرکت ها برای دسترسی مردم به یک سیستم رایانه ای از راه دور ، اما با همان گواهی نامه شخصی که از شبکه خانگی وارد سیستم می شد ، ناشی شدند. این امر معمولاً امکان پذیر نیست – خوب ، بدون تن کابل کشی و دانش جدی – اما با تنظیم یک برنامه ویژه ، مشتری VPN ، می توانید رایانه ای را که با او صحبت می کنید فریب دهید. از همان شبکه.

در اصل ، شما در حال ایجاد یک شبکه هستید – و ما از این اصطلاح متنفریم – فضای مجازی ، به این معنی که مجازی است و از نظر جسمی به یکدیگر متصل نیست. همانطور که از رمز عبور محافظت می شود ، همچنین خصوصی است ، بنابراین در آنجا می روید ، یک شبکه خصوصی مجازی. VPN در واقع فضایی است که بصورت آنلاین و بدون دسترسی به افراد دیگر می توانید از آن استفاده کنید ، مثل این است که یک مینی اینترنت کوچک داشته باشید و تمام خصوصی خود را داشته باشید.

VPN برای چه مواردی استفاده می شود?

نکته این است که این مینی اینترنت کاملاً جالب نیست ، مگر اینکه شما بتوانید آن را پر از چیزهای دیگر کنید. این همان کاری است که بسیاری از شرکت ها و همچنین موسسات دانشگاهی مانند دانشگاه فوردهام انجام می دهند. کارمندان و دانشجویان می توانند از یک سرویس دهنده VPN برای ورود به سرور محلی استفاده کنند ، گویی که در قسمت اصلی قرار دارند و به آن آزادانه دسترسی پیدا می کنند. محققان به ویژه از این امر استفاده زیادی می كنند ، زیرا اغلب قیمت پیوستن به كتابخانه دانشگاه برای یك سال تنها كمی از درصد درصد هزینه ثبت نام در مجلات دانشگاهی را شامل می شود..

با این حال ، استفاده اصلی برای VPN ها شبکه کوچکی نیستند که برای خودشان ایجاد می کنند بلکه استفاده از شبکه برای دسترسی به اینترنت نیست. دلیل این امر بسیار ساده است: وقتی از VPN استفاده می کنید ، به عنوان “شما” در اینترنت ظاهر نمی شوید ، بلکه در عوض به عنوان شبکه هستید. این بدان معناست که شما اساساً هویت خود را در پشت شبکه مخفی کرده اید ، و ردیابی شما را غیرممکن می کند.

این قدرت بسیار بالای VPN است و چرا آنها ابزار شماره یک هنگام محافظت از هویت شما به صورت آنلاین هستند. به عنوان مثال اگر از یک VPN برای دسترسی به وب سایت dodgy استفاده می کنید ، و آنها سعی می کنند شما را ردیابی کنند ، تمام آنچه پیدا خواهید کرد ، شبکه ای است که از طریق آن دسترسی پیدا کرده اید..

این ناشناس ماندن به ارائه دهنده خدمات اینترنت شما نیز گسترش یافته است: تمام آنچه که آنها می توانند ببینید ، اتصال VPN است که شما ساخته اید ، نه چیز دیگر. این مسئله برای افرادی که نگران فروش ISP در داده های خود یا افرادی هستند که می خواهند به راحتی با آرامش پورنو را مرور کنند ، بسیار عالی است.

علاوه بر این دغدغه های جهان اول ، افرادی که در کشورهایی که اینترنت را سانسور می کنند بسیار خوشحال هستند ، از آنجا که استفاده از یکی از آنها به آنها امکان دسترسی به اینترنت واقعی را می دهد تا اینکه سگ و پونی نشان دهند که کشورشان راه اندازی کرده است. . گفته می شود ، با ایده های عجیب و غریب سیاستمداران در ایالات متحده و اروپا ممکن است بخش هایی از جهان توسعه یافته به زودی راهی چین شود..

چگونه یک VPN کار می کند?

تا کنون ، خیلی خوب: VPN تقریبا جادویی به نظر می رسند ، اینطور نیست؟ آنها ناشناس بودن را به شما اعطا می کنند و به شما این امکان را می دهند که بدون نگرانی کسی را که با شما جستجو می کند ، مرور کنید (مگر اینکه آنها به دنبال شانه شما باشند ،.

VPN ها این کار را با جایگزین کردن آدرس IP شما (IP مخفف پروتکل اینترنت ، که معادل وب آدرس خیابان شماست) با آدرس VPN است. اکنون ، اگر این همه VPN انجام دهد ، از نظر فنی می تواند یک پروکسی باشد ، خدماتی که به سادگی از ترافیک استفاده می کند ، که ذاتاً ناامن هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد اختلافات ، مقاله VPN vs Proxy vs Tor را بررسی کنید. بهترین مقاله رایگان پراکسی ما لیستی از معدود مواردی را ارائه می دهد که خیلی هم بد نیستند.

این عدم امنیت در این واقعیت نهفته است که هر آنچه را که از طریق اینترنت اینترنتی IPv4 یا IPv6 ارسال کنید (روشی استاندارد برای انتقال بیت ها و بایت ها که داده را تشکیل می دهند) ، شخص ثالث می تواند به سادگی آن را نگاه کند و سپس آن را برای خود بخواند. ترافیک اینترنت ذاتاً ناامن است ، مگر اینکه آن ترافیک را رمزگذاری کنید.

این رمزگذاری همان چیزی است که VPN ها را از پروکسی جدا می کند. VPN یک تونل به اصطلاح ایمن بین کامپیوتر شما به سرور VPN ایجاد می کند. تمام ترافیک شما از طریق این تونل عبور می کند و هیچ کس نمی تواند بررسی کند که چه اتفاقی می افتد به دلیل وجود یک یا حتی حتی چندین لایه رمزنگاری (بررسی NordVPN ما را برای یک سرویس بخوانید که رمزگذاری را جدی می گیرد).

توجه داشته باشید که این بدان معنی است که سرویس VPN خود شما می دانید چه چیزی را پیشنهاد می کنید ، مگر اینکه خط مشی “عدم وقایع” را در دست اجرا داشته باشند. بسیاری از خدمات مناسب و معقول ، اطلاعات شما را حفظ نمی کنند (به جز برخی از اطلاعات اولیه ، به عنوان ابرداده) ، گرچه به اندازه کافی متأسفانه بسیاری از خدمات غیرمشخص در آنجا وجود دارند..

VPN های خوب در مقابل بد آن ها

همه خدمات VPN برابر نیستند. در حقیقت ، خدمات غیر قابل اعتماد بسیاری در آنجا وجود دارد که تصمیم گرفتیم مقاله ای را در مورد پنج بدترین ارائه دهنده رایگان VPN انجام دهیم. تخلفات اصلی این است که آنها حتی ممکن است به هیچ وجه ترافیک شما را رمزگذاری نکنند (تصور کنید که اتفاقی برای شما رخ داده است ، مثلاً چین) یا رمزگذاری آن را انجام دهید ، اما سپس داده های خود را به بازاریابان بفروشید..

به طور کلی ، بهترین خدمات VPN خدمات پرداختی هستند ، اگرچه چند استثناء مانند ما در بهترین مقاله رایگان VPN وجود دارد. گرچه تفاوتهای زیادی بین حتی بهترین خدمات وجود دارد ، اما همه آنها مشترکات کمی دارند.

اول از همه ، آنها رمزگذاری پیشرفته ارائه می دهند. این باید بدون گفتن برود. مشکل این است که رمزگذاری پیشرفته اتصال اینترنت شما را کمی کاهش می دهد ، در بالای کندی که قبلاً با ارسال سیگنال خود از طریق مکان دیگری تجربه کرده اید.

سریعترین خدمات VPN تنها ممکن است افت 10 درصدی را نشان دهد ، در حالی که برخی ممکن است تا یک خزیدن مطلق کند شوند. ترفند دیگر انتخاب یک ارائه دهنده VPN با تعداد زیادی سرور پراکنده در سراسر جهان است و پیدا کردن شخصی که سرعت مناسبی را برای شما فراهم می کند ، آسانتر است..

انواع مختلفی از رمزنگاری برای VPN ها وجود دارد که پروتکل نامیده می شوند و هر کدام از بالا و پایین آنها هستند. تعداد بسیار زیادی در اینجا ذکر شده است ، اما بهترین و پرکاربردترین OpenVPN است. پروتکل های دیگر شامل PPTP ، L2TP / IPSec و SSL / TLS است. تجزیه و تحلیل کامل پروتکل VPN ما را بخوانید تا تفاوت بین همه اینها را ببینید.

دوستی کاربر یکی دیگر از نیازهای اساسی است ، به خصوص اگر شما بزرگترین حرفهای اطراف نیستید. به طور کلی ، شما می خواهید به دنبال ارائه دهنده ای با رابط کاربری واضح و دکمه های مبهم نیستید. بررسی PIA ما را برای یک نمونه از خدمات خوب بخوانید.

سایر ملاحظات ممکن است از نظر شخص دیگری متفاوت باشد ، اما می تواند مواردی از جمله اینکه سرویس دارای سوئیچ kill (که اتصال VPN شما را متوقف می کند اگر سرور VPN پاسخ شما متوقف شود) را تغییر دهد ، اگر باعث شود که از ممنوعیت Netflix VPN عبور کنید یا خیر؟ کار بر روی تلفن همراه یا نه. در هر حالت ، همیشه اطمینان حاصل کنید که آیا شما با یک سرویس شایسته و سرسختانه سرو کار دارید یا چند کابوی رمزگذار آماده برای تهیه چند دلار از پروکسی که آنها دارای VPN هستند.

از VPN چه انتظاری دارید

در عین حال ، حتی از بهترین خدمات VPN انتظار زیادی ندارید. اگرچه VPN ها راهی عالی برای محافظت از خود به صورت آنلاین هستند ، اما محدودیت هایی نیز وجود دارد. از این گذشته ، شما تقریباً می توانید گزارش هایی را که ISP شما با آنهایی که توسط ارائه دهنده VPN نگهداری می شود ، تبادل کنید. تقریباً هر سرویس دیگری که در آنجا وجود دارد ادعا می کند که هیچگونه سیاهه ای را نگه نمی دارد و بررسی این ادعا ها ، غیرممکن است.

در Cloudward.net هنگامی که هیچگونه علامتی مبنی بر نگهداری یک سرویس از طریق گزارش ها نداریم ، VPN را توصیه می کنیم. اگرچه این ممکن است به نظر می رسد راه حل ناچیز برای انتخاب چیزی است ، اما صادقانه ترین است. به عنوان مثال ، ExpressVPN و CyberGhost را توصیه می کنیم ، زیرا ما هیچ گزارش معتبری نداریم که گزارش ها را نیز حفظ کند ، در حالی که توصیه می کنیم مردم در بررسی PureVPN خود از خدمات دیگری خودداری کنند زیرا در گذشته با اجرای قانون همکاری داشته است.

در پایان ، هیچ روش واحد برای بستن هویت آنلاین تنگ وجود ندارد. اگر ناشناس بودن کل هدف شماست ، باید خود را کاملاً از رسانه های اجتماعی جدا کنید ، از یک سرویس VPN متفاوت برای هر فعالیت متفاوت استفاده کنید ، چندین ویژگی استاندارد مرورگر را غیرفعال کنید و تقریباً کل تجربه گشت و گذار خود را جلب کنید. از آنجا که شک داریم که افراد منطقی این کار را انجام دهند ، ما به خوانندگان ما نیز توصیه می کنیم انتظارات خود را از VPN ها نیز معقول نگه دارند.

نتیجه مثبت؟ از یک VPN خوب انتظار داشته باشید که بیشتر اوقات از امنیت منطقی برخوردار باشد ، و همچنین به شما در پخش برنامه های نمایش از خارج از کشور کمک کند. اگر فرار از بدترین نظارت دولت و در عین حال بالا بردن گزینه های سرگرمی شما نیز هدف شماست ، بیشتر VPN هایی که توصیه می کنیم خوب است. اگر می خواهید واقعاً تاریک شوید ، شاید رفتن به مسیر وب تاریک بیشتر چیز شما باشد.

افکار نهایی

با پیشگیری از اقدامات امنیتی DIY ، یک شبکه خصوصی مجازی اولین خط دفاع در برابر افرادی است که سعی در جاسوسی از داده های شما و رفتار آنلاین دارند ، حتی اگر کامل نباشند. امیدواریم که این مقاله سؤالاتی را که ممکن است از بین برود پاک کرده و شما را نزدیکتر کند تا با استفاده از یک سؤال از امنیت و حفظ حریم شخصی خود شروع کنید..

امیدواریم به اندازه لذت بردن از نوشتن آن مقاله ، از خواندن این مقاله لذت ببرید. لطفا نظرات خود را در نظرات زیر به ما اطلاع دهید. ممنون که خوندید.

سوالات متداول در مورد VPN

در این بخش پایانی ، برخی از سؤالاتی که از شما بیشترین سؤال شده است را در Cloudward.net در اینجا جمع کرده ایم. در پیشنهادات زیر چند پیشنهاد خود را ارائه دهید.

VPN چیست و چگونه کار می کند؟?

یک شبکه خصوصی مجازی ترافیک شما را رمزگذاری می کند و دوباره آنرا مورد استفاده قرار می دهد و شما را در هنگام مرور نامرئی می کند و آن را تقریبا غیرممکن می کند تا کسی از شما جاسوسی کند. به عنوان یک جایزه ، یک VPN خوب همچنین به شما امکان دسترسی به خدمات geoblocked مانند Netflix را می دهد.

آیا در خانه به VPN احتیاج دارم؟?

بستگی به کار شما دارد ، اما توصیه می کنیم از VPN در خانه شکایت کنید. حتی اگر بی گناه ترین سایت های وب را گشت و گذار کنید ، بازاریابان هنوز هم می توانند آن اطلاعات را جمع آوری کرده و آن را به فروش برسانند. استفاده از VPN مانع از بروز آن می شود.

چگونه می توانم VPN بدست آورم?

بررسیهای VPN ما را بررسی کنید ، یکی را که دوست دارید انتخاب کنید و ثبت نام کنید. تقریباً تمام VPN ها برای شروع هزینه شما نیاز دارند که هزینه کمی بپردازید ، اما همچنین در صورت تمایل به این کار ، سیاست بازپرداخت را در نظر بگیرید..

آیا می توانم از VPN به صورت رایگان استفاده کنم?

تعداد زیادی VPN رایگان در آنجا وجود دارد ، اما بیشتر آنها کاملاً کاملی هستند و داده های شما را حتی سخت تر از ISP شما نیز به فروش می رسانند. البته چند مورد استثنا وجود دارد که مورد علاقه ما Windscrib است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس VPN ، بررسی Windscrib ما را بخوانید.

آیا VPN ها واقعاً کار می کنند?

بله کاملا. برخی یا بهتر از سایرین ، اما هر کدام از VPN هایی که ما تاکنون توصیه کرده ایم برای تضمین امنیت و حفظ حریم خصوصی شما در حین مرور تضمین شده است.

اگر از VPN استفاده می کنید ، می توانید ردیابی شوید?

خیر ، اگر VPN ای که از آن استفاده می کنید از امنیت کافی برخوردار است ، باید خوب باشید. مطمئناً با احتیاط خود را انجام دهید و قبل از ثبت نام برای یک سرویس ، چند بررسی را به صورت آنلاین بخوانید ، برخی بهتر از دیگران هستند.

استفاده از VPN واقعاً ضروری است?

اگر می خواهید اطلاعات شخصی خود را از بازار آزاد نگه دارید ، پس بله. اگر فکر می کنید چیزی برای پنهان کردن ندارید ، توصیه می کنیم مقداری فیس بوک بخرید و لیست پول را تماشا کنید. همچنین اگر در یک فضای عمومی مانند کتابخانه یا کافی شاپ هستید ، حتماً باید از یکی استفاده کنید.

آیا به تلفن من به یک VPN احتیاج دارم؟?

بله ، شما انجام می دهید تلفنهای هوشمند روز به روز راهی می شوند که در تعامل با وب قرار می گیریم و بنابراین اطلاعات بیشتری را از همیشه ذخیره می کنند. استفاده از VPN در تلفن شما بسیار مهم است.

آیا استفاده از VPN غیرقانونی است؟?

در اکثر کشورها نیست. استثنائات چین و روسیه است ، هرچند که حتی در آنجا این موانع VPN بندرت اعمال می شود. 

آیا Netflix با VPN کار می کند?

بستگی به VPN دارد. NordVPN ، ExpressVPN و CyberGhost سابقه خوبی دارند که از بلوک VPN Netflix گذشته است ، بنابراین حتما آنها را بررسی کنید.

آیا استفاده از VPN با Netflix غیرقانونی است؟?

اصلا. وقتی Netflix با استفاده از VPN شما را به خود جلب می کند ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که اتصال و اتصال مجدد را برقرار کنید و مانند گذشته کار خود را جریانی خواهید کرد. ما سالهاست که این کار را انجام می دهیم و هرگز مشکلی نداشته ایم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map