بهترین VPN برای دستگاه های چندگانه 2020 – محافظت از همه چیز

اگر اکنون تعداد دستگاه های خود را اضافه کنید ، ممکن است تعجب کنید. با این وجود ، به احتمال زیاد ، در صورت وجود ، فقط یک VPN نصب کرده اید. افراد و خانواده های خوشحال گجت به یک VPN نیاز دارند که به آنها امکان اتصال همزمان چندین دستگاه را می دهد. به همین دلیل ما راهنمای بهترین VPN را برای چندین دستگاه جمع کرده ایم.


همه چیز از تلفن همراه به تلویزیون شما می تواند به اینترنت متصل شود ، بنابراین چندان طول نمی کشد تا یک دستگاه را از طریق VPN بوت کنید ، بنابراین می توانید دیگری را وصل کنید. 

تعداد زیادی از ارائه دهندگان شبکه خصوصی مجازی در بازار وجود دارند ، اما شما باید عاقلانه انتخاب کنید تا نه تنها هرچه بیشتر اتصالات برقرار شوید ، بلکه مطمئن شوید که بقیه خدمات مناسب و معقول است. 

به عنوان مثال ، ExpressVPN این لیست را ایجاد نکرده است زیرا فقط پنج اتصال همزمان را ارائه می دهد ، اما هنوز هم به دلایل مختلف بهترین VPN در خارج از کشور است (بررسی ExpressVPN ما را بخوانید). 

سایر VPN ها ممکن است یک تن از اتصالات را برای شما ایجاد کنند ، اما ممکن است از امنیت ضعیفی برخوردار باشند. خوشبختانه بهترین VPN ما برای چندین دستگاه ، Windscrib ، دارای اتصالات نامحدود است ، و انتخاب خوبی هم نیست.

بهترین VPN ها برای چندین دستگاه 2020

چه چیزی بهترین VPN را برای دستگاه های چندگانه بهترین می کند

مهمترین و واضح ترین عامل این است که VPN از چند دستگاه همزمان محافظت می کند. برخی از VPN ها بسیاری از اتصالات را در خفاش قرار نمی دهند ، اما به شما این امکان را می دهند که هزینه دیگری را به بسته خود اضافه کنید ، بنابراین ارزش این را دارد که قبل از خاموش کردن ارائه دهندگان ، بسته هایی را ارائه دهید. ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را نیز در نظر بگیرید.

چه دستگاه هایی با آن سازگار است مهم است. شما به احتمال زیاد مجموعه وسایلی مانند تلفن همراه ، لپ تاپ و حتی کنسول بازی خود را خواهید داشت. بسیاری از ارائه دهندگان برنامه های اختصاصی را برای دستگاه ها و سیستم عامل های خاص ارائه می دهند ، اما برخی از آنها راهنمایی هایی درباره نحوه تنظیم دستی آن در سیستم عامل های دیگر دارند. 

استفاده از آن آسان است چیز دیگری است که باید به آن فکر کنید. آیا شما یک مبتدی یا یک متخصص در زمینه VPN هستید؟ هر چه باشد ، ممکن است شما بخواهید یک VPN با قابلیت استفاده متناسب با دانش خود انتخاب کنید. به علاوه ، اگر اعضای خانواده از آن استفاده می کنند ، ممکن است بخواهید یکی را انتخاب کنید که دارای یک دکمه اتصال ساده باشد ، یا در هنگام راه اندازی اتوماتیک است..

پهنای باند نامحدود نیز باید در نظر گرفته شود ، به خصوص اگر گروهی از مردم همزمان از آن استفاده کنند. اگر یک مورد را با محدودیت انتخاب کنید ، به سرعت خورده می شود ، و هنگامی که VPN تمام شد ، کار شما متوقف می شود. 

اطمینان حاصل کنید که یکی را نیز با سرعت خوب انتخاب می کنید. یعنی ، مگر اینکه دوست دارید بی پایان منتظر بارگذاری محتوای باشید. 

امنیت آن نیز باید مورد توجه قرار گیرد. امنیت شما را از بسیاری موارد مانند جرایم سایبری محافظت می کند ، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که این شایسته است. حفظ حریم خصوصی به همان اندازه مهم است ، و شما می توانید با انتخاب یک VPN که دارای خط مشی عدم ثبت است ، به آن افتخار کنید..

اگر دوست دارید جریان داشته باشید ، باید اطمینان حاصل کنید که VPN می تواند به سکوی جریان مورد نظر خود وارد شود. همه آنها نمی توانند ، به خصوص با Netflix ، به دلیل آشکارسازهای هوشمند VPN آن. اگر Netflix چیزی است که قلب شما تنظیم شده است ، پس باید بهترین VPN ما را برای جمع بندی Netflix بررسی کنید. تمام VPN های ذکر شده در آنجا قادر به ورود به آن هستند.

ممکن است شما بخواهید عوامل دیگری که کمتر هم مهم هستند را در نظر بگیرید. داشتن شبکه سرور بزرگ به این معنی است که مشکلی در اتصال به یک سرور مناسب نخواهید داشت. این ایده خوبی است که همچنین پشتیبانی مشتری خوبی را در دسترس داشته باشید. در آخر ، باید مطمئن شوید که VPN با بودجه خود متناسب است.

1. بهترین VPN برای چندین دستگاه: Windscrib

ما Windscrib را به عنوان بهترین VPN برای چندین دستگاه انتخاب کرده ایم. این بیشتر به این دلیل است که اتصالات نامحدودی دارد ، اما این تنها VPN نیست که آنرا ارائه می دهد ، بنابراین ما ویژگی های دیگری را در نظر گرفتیم. 

Windscrib دارای یک برنامه رایگان و یک برنامه “طرفدار” پرداخت شده است. برنامه رایگان چشمگیر است و بهترین راهنمای VPN رایگان ما بهترین سگ است. شما هنوز با برنامه رایگان ارتباط نامحدود برقرار می کنید ، اما به طور واضح همه ویژگی های دیگر این برنامه پرداختی را ندارد. 

windscrib-slider1

windscrib-slider2

windscrib-slider3

windscrib-slider4

windscrib-slider5

قبلی

بعد

به عنوان مثال ، اعضای “طرفدار” از پهنای باند نامحدودی برخوردار می شوند ، اما اگر در یک آدرس ایمیل معتبر وارد شوید ، افراد موجود در این برنامه رایگان به 2 گیگابایت یا 10 گیگابایت محدود می شوند. کمک هزینه داده ها هر ماه تمدید می شود ، اما اگر تعداد زیادی از افراد به هم متصل باشند ، این کمک هزینه خیلی پیش نمی رود. 

روش های دیگری برای افزایش کمک هزینه پهنای باند شما وجود دارد ، که بعدا به آنها اشاره خواهیم کرد ، اما شما از برنامه پرداخت هزینه دریافتی لذت بیشتری کسب خواهید کرد. 

این دستگاه با دستگاههای مختلف مانند Windows ، macOS ، Android و iOS سازگار است. به علاوه ، می توان آن را بر روی روتر نیز نصب کرد. این بدان معناست که هرکسی در این ارتباط امن است ، کمک می کند اگر یک قبیله کامل در انتظار اتصال باشید. فقط به یاد داشته باشید که پس از بیرون راندن ، لازم است آن را مستقیماً روی دستگاه خود نصب کنید تا ایمن باشد.

این رابط کاربری بدون وقفه ای دارد که مبتدیان استفاده از آن را آسان می یابند ، اما Tinkerers می تواند با تنظیمات نیز بازی کند. امنیت آن خوب است ، اما برخی از گزارش ها را حفظ می کند. با این حساب ، اطلاعاتی که در اختیار دارند هیچ چیزی با ارزش واقعی ندارند و نمی توانند برای شما قابل ردیابی باشند.

سرعت Windscrib برای اکثر فعالیت ها خوب است ، اما وقتی با کرم محصول ، ExpressVPN مقایسه شوند ، به نظر می رسد کم رنگ. 

یک منطقه که در آن سرآمد است ، جریان دارد. این سرویس دهنده برای سرورهای Netflix به نام سرورهای Windflix ساخته است. آنها در ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا و ژاپن در دسترس هستند و خوب کار می کنند. اعضای پرداخت شده به آنها دسترسی پیدا می کنند ، اما اعضای رایگان باید آنها را به بسته خود اضافه کنند. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آنها را در مقاله Windscrib ما بخوانید.

دلایل دیگری که ما از Windscrib دوست داریم

شبکه سرورهای Windscrib به اندازه برخی از ارائه دهندگان بزرگ نیست ، اما در 60 کشور جهان بیش از 600 وجود دارد که هنوز هم می توانید انتخاب کنید. در حالی که اعضای “طرفدار” به همه سرورهای موجود دسترسی دارند ، برنامه رایگان فقط به 10 دسترسی می دهد. 

به گفته این ، Windscrib گزینه “ساختن یک نقشه” را دارد که به شما امکان می دهد مکانها را برای هر دلار در هر ماه اضافه کنید ، و این شامل سرورهای Windflix نیز می شود. بعلاوه ، هر مکانی که اضافه می کنید ، میزان پهنای باند شما را 10 گیگابایت افزایش می دهد.

اگر به کمک نیاز دارید ، تعدادی راهنمای آنلاین مفید برای بدست آوردن دندانهایتان وجود دارد. همچنین یک گفتگوی زنده وجود دارد ، که توسط یک نماینده هوش مصنوعی به نام گری اداره می شود. با این حال ، برای منصفانه بودن ، گری پاسخهای بسیار خوبی می دهد ، و در صورت نیاز به کمک بیشتر ، پشتیبانی ایمیل 24/7 در دسترس است.

قیمت “ماهانه” ماهانه Windscrib بد نیست ، اما با انتخاب برنامه سالانه ، قیمت بیش از نصف کاهش می یابد. می توانید از برنامه رایگان استفاده کنید تا مطمئن شوید که دوست دارید ، و در حالی که هیچ سیاستی برای بازپرداخت رسمی وجود ندارد ، اگر در طی سه روز از خرید بخواهید یکی را دریافت خواهید کرد. 

2. غاز VPN

غاز VPN همچنین اتصالات نامحدودی را ارائه می دهد ، و اگرچه به اندازه Windscrib ارائه نمی دهد ، اما هنوز هم یک مدافع خوب است. 

می توانید از آن در Windows ، macOS ، Android و iOS و سایر موارد استفاده کنید. به علاوه ، می توانید آن را روی روتر نصب کنید. استفاده از آن ساده است و می توانید ظرف چند دقیقه آنرا اجرا و اجرا کنید. 

غاز-VPN-Slider1

غاز-VPN-Slider2

غاز-VPN-Slider3

Goose-VPN-Slider4

GooseVPN-Slider5

قبلی

بعد

سرعت آن عالی نیست ، همانطور که می توانید در بررسی Goose VPN ما بخوانید ، و هزینه پهنای باند شما بستگی به طرحی که شما انتخاب کرده اید ، خواهد بود. یک برنامه نامحدود وجود دارد ، اما بسته ارزان تر Goose VPN 50 گیگابایت در ماه دارد. 

تحت تأثیر امنیت شدید ، چندین گزینه پروتکل برای انتخاب قرار خواهید گرفت. سوئیچ kill نیز برای امنیت بیشتر ساخته شده است. همچنین یک سیاست عدم ورود به سیستم وجود دارد.

Goose VPN سرورهای ویژه جریان دارد و می تواند Netflix را کرک کند. با این حال ، آن را با سایر سرویس های پخش جریان ، و سرعت کم آن را به بهترین تجربه نیست.

دلایل دیگر ما دوست داریم غاز VPN

شبکه سرور غاز VPN عالی نیست ، اما هنوز 26 کشور را در بر می گیرد ، انتخاب خوبی برای دور زدن بلوک ها به شما می دهد. 

یک پایگاه دانش گسترده برای کمک به خود در دسترس است. چت زنده و پشتیبانی ایمیل 24/7 در دسترس است. به این ترتیب ، گفتگوی زنده جوابهای مبهمی را می دهد ، بنابراین اگر مشکل شما فنی تر است ، بهتر است با تیم پشتیبانی ایمیل تماس بگیرید. در آزمایش ما سریع جواب دادیم.

اگرچه برنامه ماهانه عالی نیست ، غاز VPN هنوز هم ارزان است ، به خصوص اگر یک سال پیش پرداخت کنید. با این وجود گزینه ای برای پرداخت بیش از یک سال وجود ندارد. یک دوره بازپرداخت 30 روزه وجود دارد ، هرچند در صورت یافتن این موضوع برای شما نیست.

3. گشت و گذار

یکی دیگر از ارائه دهندگان ارائه دهنده اتصالات نامحدود Surfshark است. این ارائه دهنده بسیار خوب است ، به خصوص که تنها از سال 2018 وجود دارد. به گفته این ، مناطقی وجود دارد که آن را در صدر قرار نمی دهد ، بنابراین ادامه بخوانید.

قابل نصب بر روی ویندوز ، macOS ، Android و iOS و همچنین روی روتر است. رابط کاربری آن ساده است ، اما قابلیت های آن محدود است. هنوز هم آنچه را که لازم است انجام می دهد. 

Surfshark-homepage-2018

Surfshark در مقایسه با رقبای خود تنبل است ، همانطور که می توانید در بررسی Surfshark ما بخوانید. جریان امکان پذیر است و می تواند به راحتی وارد سیستم عامل ها شود ، اما سرعت آن را به تجربه ای لذت بخش تر تبدیل می کند. شما بدون توجه به برنامه ای که در آن برنامه دارید ، از پهنای باند نامحدود استفاده می کنید. 

امنیت خوب است ، اما فقط از دو پروتکل – OpenVPN و IKEv2 پشتیبانی می کند – و شما نمی توانید کدام یک را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. سوئیچ kill با سرویس گنجانده شده است ، و ثبت نمی کند از فعالیت های شما.

دلایلی دیگر که ما Surfshark را دوست داریم

اگرچه سایر ارائه دهندگان دارای شبکه های سرور بزرگتر هستند ، Surfshark بهتر از Goose VPN است ، با بیش از 1000 سرور در 61 کشور. انتخاب بیش از حد کافی است.

اگر گیر کرده باشید ، یک پایگاه دانش وجود دارد ، اما اطلاعات خوبی نیست ، زیرا اطلاعات زیادی در دسترس نیست. بهتر است از طریق چت زنده یا ایمیل با پشتیبانی تماس بگیرید ، که هر دو در 24/7 در دسترس هستند ، و نرخ پاسخ سریع است.

قیمت Surfshark بد نیست ، اما برنامه های طولانی تر در پایان ارزان تر خواهند بود. یک آزمایش هفت روزه رایگان برای دستگاه های تلفن همراه در دسترس است. به علاوه ، 30 روز ضمانت برگشت پول در دست است.

4- دسترسی به اینترنت خصوصی

دسترسی بعدی به دسترسی به اینترنت خصوصی است ، اما پایان گزینه های اتصالات نامحدود این لیست را نشان می دهد. PIA به شما امکان می دهد تا همزمان 10 دستگاه را به هم وصل کنید و ، عادلانه باشید ، که هنوز هم بسیار خوب است. اکثر خدمات موجود در بازار ، مانند ExpressVPN ، فقط پنج اجازه می دهد ، بنابراین 10 عدد مناسبی است. 

pia-slider1

pia-slider2

pia-slider3

pia-slider4

pia-slider5

قبلی

بعد

با ویندوز ، macOS ، اندروید و iOS کار می کند. بعلاوه ، PIA یک سرویس گیرنده کامل برای لینوکس دارد و آن را بهترین VPN ما برای لینوکس می کند. رابط کاربری در ابتدا کمی دشوار است ، و به طرز آزار دهنده ای به سینی گره خورده است ، به این معنی که نمی توانید اندازه آن را تغییر دهید. با این وجود گزینه های زیادی برای کنترل VPN به شما می دهد و می توانید آن را بر روی روتر نیز نصب کنید.

PIA قادر به سرعت سریع است و در لیست سریعترین VPN ما در رتبه دوم قرار دارد ، اما در طول تست های ما متناقض بود. می توانید در مورد آن در بررسی PIA مطالعه کنید ، اما لازم به ذکر است که برخی از این سرعت به تنظیمات امنیتی پیش فرض PIA کاهش یافته است.

رمزگذاری 128 بیتی است. می توانید آن را به رمزگذاری بسیار مورد علاقه 256 بیتی افزایش دهید ، اما پس از انجام این کار ، کمی بیشتر کند می شود. گزینه های امنیتی دیگری نیز وجود دارد که می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید. همچنین سوئیچ kill وجود دارد ، و PIA هیچ مشکلی را در این زمینه نمی ماند.

شما به پهنای باند نامحدودی دسترسی پیدا می کنید ، و می تواند به نسخه آمریکایی Netflix وارد شود ، اما اگر سیستم عامل دیگری را می خواهید ، بهتر است با یکی از انتخاب های برتر ما همراه باشید. 

دلایلی دیگر که ما PIA را دوست داریم

در 30 کشور بیش از 3000 سرور وجود دارد و در حالی که بیشتر آنها در ایالات متحده قرار دارند ، برای دور زدن محدودیت ها بسیار زیاد خواهد بود. 

PIA برای اکثر مشکلات رایج دانش بنیان دارد و می توانید از تیم پشتیبانی ایمیل که به صورت 24/7 در دسترس است ، کمک کامل بگیرید. اما ، بر خلاف سایر انتخاب های ما ، گزینه چت زنده وجود ندارد.

اگرچه PIA هنوز هم یکی از ارزان ترین گزینه های موجود در بازار است ، اما قیمت های آن خیلی زود پیش نمی رود. انتخاب یک برنامه طولانی مدت بهترین نرخ را برای شما به ارمغان می آورد ، اما باید خاطرنشان کنیم که مدت بازپرداخت آن تنها هفت روز است ، بنابراین مطمئن شوید که آن را دوست دارید.

5. IPVanish

آخرین انتخاب ما IPVanish است که به شما امکان می دهد تا حداکثر 10 دستگاه را بطور همزمان و دقیقاً مانند PIA وصل کنید. این سرویس گیرنده هایی برای Windows ، macOS ، Android و iOS دارد که به راحتی قابل تنظیم و استفاده هستند. به علاوه ، با روترهای خاصی نیز سازگار است.

قبلی

بعد

سرعت بسیار خوبی دارد ، اگرچه ممکن است در بعضی از سرورها بد باشند. محدودیت های پهنای باند وجود ندارد ، اما بهترین VPN برای پخش نیست. نمی تواند وارد Netflix یا BBC iPlayer شود ، اما اگر طرفدار Hulu یا Amazon Prime Video هستید ، گزینه ای است.

امنیت IPVanish خوب است. گزینه های پروتکل زیادی برای انتخاب وجود دارد ، و یک سوئیچ قاتل داخلی نیز وجود دارد. 

سیاست عدم ورود به سیستم در حال اجراست ، اما IPVanish در سال 2016 به دلیل اینکه اطلاعات را به وزارت امنیت داخلی ایالات متحده تحویل داده شد ، دستگیر شد. مدتی قبل بود ، بنابراین سطح حریم خصوصی آن ممکن است در حال حاضر بهتر باشد ، اما باید در نظر داشته باشید. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن را در بررسی IPVanish ما بخوانید.

دلایل دیگری که IPVanish را دوست داریم

IPVanish در بیش از 75 مکان دارای بیش از 1300 سرور است که می توانید انتخاب های زیادی را از آن خود کنید. علاوه بر این ، خدمات مشتری آن مناسب و معقول است ، با داشتن پایه دانش ، چت زنده و ایمیل در دسترس 24/7. آنها مفید هستند و زمان پاسخ سریع است.

قیمت ماهانه بسیار متوسط ​​است ، اما در حالی که رقبای آن برنامه های طولانی تری را جذاب می کنند ، IPVanish فقط تخفیف کمی ارائه می دهد. هیچ آزمایشی رایگان وجود ندارد و فقط هفت روز ضمانت برگشت پول برای شما امکان پذیر نیست. 

 بهترین VPN برای چندین دستگاه قابل ذکر برای دستگاه های متعدد

اگرچه پنج انتخاب ما در بخش اتصالات تاج را می گیرند ، بیشتر باید در مورد آنها فکر کنید. امنیت و حفظ حریم خصوصی شما عوامل مهمی هستند ، و برخی از گزینه های فوق برای این کار بهترین نیستند. 

علاوه بر این ، ExpressVPN ، که امن ترین VPN است ، به دلیل محدودیت پنج اتصال آن ، حتی ذکر نمی کنید ، بنابراین در اینجا گزینه های دیگری وجود دارد.

NordVPN

NordVPN از جهات مختلف با ExpressVPN قابل مقایسه است ، بنابراین بهترین شرط بندی شما برای امنیت قوی است (برای اطلاعات بیشتر قطعه ExpressVPN ما در مقابل NordVPN را بخوانید). این اجازه می دهد تا شش اتصال همزمان ، که بسیار کمتر از سایر انتخاب های ما است ، اما اگر این برای شما کافی باشد ، ارزش آن را دارد.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

قبلی

بعد

با تمام سیستم عامل های اصلی سازگار است و قابل استفاده است. سرعت آن سریع است ، اما می تواند در مسافت های طولانی کند شود. شما پهنای باند نامحدودی را می گیرید ، و قادر به ورود به تمام سیستم عامل های جریان است. 

برخی از بهترین امنیت در دسترس است و محافظت بیشتری را با سرورهای مجهز به مجهز به سیستم دوقلوی خود ایجاد می کند. یک سوئیچ kill و یک خط مشی سخت برای عدم ورود نیز شامل می شود. این ارزش بسیار خوبی را برای پول شما فراهم می کند ، و در صورتی که دوست ندارید یک پنجره بازپرداخت 30 روزه وجود دارد. اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس را در بررسی NordVPN ما بخوانید.

CyberGhost

انتخاب عالی دیگر CyberGhost است. این اجازه می دهد تا حداکثر هفت اتصال ، اگر چه این حد برای نصب است. می توان از آن در اکثر سیستم عامل ها استفاده کرد ، و مشتری ها استفاده از آنها آسان است. مانند NordVPN ، سرعت آن بسیار سریع است اما در مسافت های طولانی کند می شود و پهنای باند نامحدودی به دست می آورید. همچنین می تواند به همه سیستم عامل های جریان وارد شود.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

قبلی

بعد

CyberGhost از امنیت خوبی برخوردار است و همچنین سوئیچ kill برای همیشه فعال است. این فعالیت های شما را حفظ نمی کند. این انتخاب ارزان قیمت است ، به شرطی که بخواهید اشتراکی طولانی تر را انتخاب کنید. کاربران تلفن همراه می توانند از آزمایش هفت روزه استفاده کنند ، اما ضمانت برگشت پول نیز وجود دارد. بررسی CyberGhost ما اطلاعات بیشتری در مورد این سرویس دارد. 

افکار نهایی

بسیاری از ارائه دهندگان VPN وجود دارند که ویژگی های بسیار خوبی را ارائه می دهند ، اما اگر شما تعداد زیادی دستگاه دارای قابلیت اینترنت دارید یا می خواهید از خانواده خود محافظت کنید ، لیست کوتاه تر می شود. بیشتر ارائه دهندگان حدود پنج اتصال همزمان را ارائه می دهند ، و تعداد معدودی از مایل اضافی نیز وجود دارد. 

لیست ما از بهترین VPN برای چندین دستگاه چند مورد را ذکر می کند ، اما به یاد داشته باشید که فقط به دلیل اینکه یک تن اتصالی را ارائه می دهند ، به این معنی نیست که آنها بهترین گزینه برای امنیت و حفظ حریم خصوصی شما هستند. اگر این چیزی است که شما برای آن ارزش قائل هستید و می توانید از شش اتصال بیشترین فشار را داشته باشید ، سپس NordVPN بهترین گزینه است. 

با این حال ، اگر به همان تعداد اتصالات نیاز دارید که ممکن است بدست آورید ، Windscribe یکی از این موارد برای شماست. اتصالات نامحدود ضرب و شتم وجود ندارد ، و این یک ارائه دهنده خوب نیز هست. برای به دست آوردن حداکثر استفاده از خدمات ، باید برنامه پرداخت را انتخاب کنید. 

آیا با اتصال تعداد زیادی دستگاه به یک حساب VPN تجربه دارید؟ دوست داریم در بخش نظرات درباره آن بشنویم. سایر مقالات VPN ما را در حالی که اینجا هستید نیز بررسی کنید. مثل همیشه، با تشکر برای خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map