بهترین VPN برای نپال در سال 2020: اتصال از کاتماندو

معروف به کوه های هیمالیا – از جمله کوه اورست – و خیابان های کاتماندو ، برای کاوش در نپال بسیار است. با این وجود به احتمال زیاد در برخی از نقاط آنلاین می روید ، بنابراین با یکی از بهترین VPN ما برای انتخاب های نپال در امان باشید. در ادامه بخوانید تا دریابید که چرا باید از VPN استفاده کنید و چه ویژگی هایی را باید برای بهترین تجربه داشته باشید.

بهترین شرط شما برای نپال ExpressVPN است ، اما گزینه های جامد دیگری نیز وجود دارد. 

تعداد کاربران اینترنت در نپال رو به افزایش است. فقط در حدود نه درصد از جمعیت در سال 2011 از آن استفاده کردند ، اما تا دسامبر 2018 ، این رقم به 54 درصد افزایش یافته بود. با توجه به اینکه اینترنت نپال مانند بسیاری از کشورهای غربی پیشرفته نیست ، ممکن است تعجب کنید که چرا به یک شبکه خصوصی مجازی احتیاج دارید. خوب ، دلایل زیادی وجود دارد. 

با وجود بسیاری از اینترنت نپال در نزدیکی کافی نت ها و کانون های WiFi – که بسیاری از آنها رایگان هستند – مستقر است که به تنهایی دلیل خوبی برای استفاده از VPN می دهد. وای فای عمومی را می توان با ویروس ها ، نرم افزارهای مخرب و سایر خطرات درآورد. با استفاده از VPN ، شما از آن دسته از برخوردها محافظت خواهید شد ، اگرچه بهتر است با یک آنتی ویروس مناسب ،.

مهمتر از آن ، VPN ها در گرفتن محدودیت های گذشته مانند سانسور و geoblocks بسیار عالی هستند. سانسور در سراسر جهان بسیار زیاد است ، اگرچه برخی کشورها بیش از سایرین تحت تأثیر قرار می گیرند. 

فایروال بزرگ چین نمونه عالی سانسور است. دولت چین به اندازه کافی پیش می رود تا اطمینان حاصل کند که شهروندانش فقط به آنچه که می خواهد دسترسی داشته باشند ، از جمله داشتن برنامه های متعلق به چینی ها برای جایگزینی با برنامه های غربی که بسیاری از آنها در دسترس نیست. به عنوان مثال ، WeChat شبیه WhatsApp است و رنر نسخه چینی فیس بوک است. 

از طرف دیگر ، geoblocks مانع دسترسی افراد یک کشور به محتوای کشور دیگر می شود. به عنوان مثال ، Netflix Nepal نمایش های متفاوتی نسبت به Netflix ایالات متحده دارد. برای دسترسی به کتابخانه ایالات متحده ، به یک آدرس IP ایالات متحده نیاز دارید که یک VPN می تواند با آن کمک کند.

بهترین VPN برای نپال 2020

آنچه بهترین VPN را برای نپال رقم می زند

VPN از ویژگی های زیادی برخوردار است و بسیاری از آنها بر روی کاغذ یکسان هستند. با این حال ، این بدان معنی نیست که همه آنها خوب هستند. ارائه دهندگان ویژگی ها را به روش های مختلفی پیاده سازی می کنند ، بعضی از آنها به خوبی انجام می شوند ، برخی نه در بررسی های VPN ما گزینه های خوبی وجود دارد ، اما شما باید مطمئن شوید که قبل از غواصی بهترین VPN را برای نپال انتخاب کرده اید..

برای شروع ، باید یکی را انتخاب کنید که دارای شبکه سرور بزرگی باشد. داشتن این امر به شما کمک می کند محدودیت هایی را که می توانید پیدا کنید ، از جمله محدودیت های منطقه ای بدانید. به علاوه ، اگر می خواهید به محتوایی دسترسی داشته باشید که فقط در نپال وجود دارد ، VPN نیاز به سرورهایی دارد که در آنجا قرار دارند.

اطمینان حاصل کنید که VPN از امنیت خوبی نیز برخوردار است ، زیرا این امر شما را از خطرات آنلاین مانند جرایم سایبری و نظارت محافظت می کند.. 

حریم خصوصی شما به همان اندازه مهم است ، اما امنیت به تنهایی تضمین کننده آن نیست. بررسی کنید که VPN یک خط مشی بدون ورود به سیستم دارد. به این ترتیب ، کاری که انجام می دهید به صورت آنلاین مخفی نگه داشته می شود.

سرعت آن نیز مهم است ، بنابراین شما خیره به صفحه بارگیری نیستید ، و پهنای باند نامحدود اطمینان خواهد داد که نگران نرسیدن به حد مجاز باشید. اگر می خواهید به یک محدودیت برسید ، VPN متوقف خواهد شد و شما بدون هیچ گونه محافظتی باقی خواهید ماند.

اگر می خواهید جریان دهید ، باید بررسی کنید که VPN می تواند وارد سکوی مورد نظر شما شود. Netflix یک گزینه محبوب است ، اما تنها تعداد معدودی از VPN قادر به عبور از آشکارسازهای هوشمند VPN آن هستند. اگر در صدر لیست شما قرار دارد ، بهترین VPN ما را برای جمع بندی Netflix بررسی کنید.

ملاحظات دیگر شامل دستگاه هایی است که با آن سازگار است ، استفاده از آن چقدر آسان است و چند اتصال همزمان اجازه می دهد. به علاوه ، ایده خوبی است که خدمات به مشتری مناسب ارائه شود ، و قیمت ها در بازار متفاوت است ، بنابراین مطمئن شوید که با بودجه شما همخوانی دارد.

بهترین VPN برای نپال: ExpressVPN

ExpressVPN قهرمان نپال است. به هر حال این بهترین VPN در دسترس ما است ، اما همه شرایط مورد نیاز نپال را نیز برآورده می کند.

expressvpn-review-test-test سرعت

تعداد کل سرورها از 3000 نفر فراتر رفته و 94 کشور را تحت پوشش خود قرار می دهد که این بیشتر از بیشتر VPN های موجود در آنجا است. این سرویس همچنین در نپال سرور دارد و تعداد زیادی VPN وجود ندارد. در حقیقت ، تنها VPN دیگری که متوجه شدیم ، انتخاب پنجمین ما ، HideMyAss است. با این حال ، HMA فاقد مناطق دیگر است ، همانطور که می توانید در آن بخش بخوانید.

ExpressVPN از امنیت عالی برخوردار است که از رمزگذاری AES 256 بیتی ، درست در خفاش استفاده می کند. اگر می دانید چه کاری انجام می دهید ، می توانید آن را افزایش داده و برخی تنظیمات را تنظیم کنید. همچنین خط مشی عدم ورود به سیستم وجود دارد ، بنابراین نیازی به نگرانی درباره حریم شخصی خود نخواهید بود.

شما با سرعت مشکلی نخواهید داشت ، زیرا ExpressVPN سریعترین VPN است که پیدا خواهید کرد. همچنین با پهنای باند نامحدود همراه است. این فاکتورها را با توانایی آن برای دسترسی به هر بستر جریان ، جفت کنید و تشخیص اینکه چرا این بهترین VPN ما برای پخش است ، دشوار نیست. برای اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس ، بررسی ExpressVPN ما را بخوانید.

دلایل دیگری که ما ExpressVPN را دوست داریم

شما می توانید آن را در ویندوز ، macOS ، اندروید و iOS استفاده کنید و می توانید همزمان به پنج دستگاه وصل کنید. افزونه های مرورگر برای Firefox ، Chrome و Safari نیز وجود دارد. 

رابط کاربری آسان است و انتخابی عالی برای مبتدیان است. پس از نصب ، تنها کاری که باید انجام دهید کلیک بر روی دکمه بزرگ “اتصال” است و ExpressVPN بقیه را برای شما انجام می دهد. با این وجود ، افراد با دانش می توانند از تنظیمات خنجر بزنند. 

هیچ واقعیتی پنهان نیست که ExpressVPN در مقایسه با رقبای خود گران است ، اما ارزش این پول را دارد. شما یک سرویس عالی دریافت می کنید ، و در صورت یافتن این مسئله برای شما ، 30 روز ضمانت بازگشت پول وجود دارد.

NordVPN

NordVPN انتخاب بعدی ما است و ارائه دهنده شبکه گسترده ای با بیش از 5000 سرور در 60 کشور جهان دارد. اما هیچ سرور در نپال وجود ندارد.

nordvpn-بررسی-سرور-ناوبری

برخی از بهترین تجهیزات امنیتی ارائه شده است. این رمزگذاری در رمزگذاری AES 256 بیتی قرار دارد ، اما شما می توانید از سرورهای دو هاپ آن استفاده کنید ، که اساساً محافظت بیشتری به تونل VPN می کنند. یک سیاست سختگیرانه در مورد عدم وجود نیز در دست اجراست.

سرعت NordVPN خوب است ، اما ممکن است در صورت اتصال به یک سرور بسیار دور ، کند شوند. زمان تغییر سرور آن سریع است. دارای پهنای باند نامحدود است و می تواند به همه سیستم عاملهای جریان از جمله Netflix وارد شود. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی NordVPN ما را بخوانید.

دلایل دیگری که ما از NordVPN دوست داریم

با Windows، macOS، Android و iOS سازگار است و به حداکثر شش دستگاه اجازه می دهد تا در یک زمان متصل شوند. افزونه های مرورگر برای Firefox و Chrome نیز وجود دارد. استفاده از آن در هر پلتفرمی آسان است ، و مناسب افراد مبتدی و افراد دارای فکر فنی بیشتر است.

NordVPN ارزش خوبی برای پول شما ارائه می دهد ، اما برنامه ماهانه بهترین انتخاب نیست. برنامه های طولانی تر در پایان بهتر عمل می کنند و یک دوره بازپرداخت 30 روزه نیز وجود دارد ، بنابراین نیازی نیست که نگران پرش مستقیم در آن باشید.

CyberGhost

رتبه بعدی CyberGhost است. شبکه آن زیاد است ، اما تعداد دقیق سرورها و کشورهایی که آنها را پوشش می دهد غالباً در نوسان است. در زمان نگارش ، 5،700 سرور در 90 کشور وجود داشته است ، که برای دور زدن هر بلاک بیش از اندازه کافی است. با این وجود هیچ سرور در نپال وجود ندارد.

سرورهای CyberGhost-Streaming

امنیت آن خوب است و در رمزگذاری AES 256 بیتی تنظیم شده است. به علاوه ، CyberGhost دارای سوئیچ kill برای همیشه فعال است که در صورت عدم موفقیت VPN ، اتصال شما را قطع می کند و از این طریق داده های حساس شما محافظت می شود. بسیاری از VPN ها سوئیچ kill دارند ، اما معمولاً باید خودتان آنرا تنظیم کنید. CyberGhost اتوماتیک است ، که خوب است ، اما شما همچنین نمی توانید آن را کنترل کنید.

CyberGhost نیز مانند NordVPN ، سرعت های سریعی دارد اما می تواند در مسافت های طولانی کند شود. هیچ محدودیتی برای پهنای باند وجود ندارد و می تواند به اکثر خدمات پخش از جمله Netflix وارد شود. بررسی CyberGhost ما اطلاعات بیشتری در مورد این سرویس دارد.

دلایل دیگری که از CyberGhost دوست داریم

CyberGhost برای Windows ، macOS ، Android و iOS مشتری دارد. این اجازه می دهد تا حداکثر هفت دستگاه به طور همزمان متصل شوند ، که این بیش از گزینه های دیگر ما است و دلیل ذکر این افتخار در بهترین VPN ما برای قطعات چند دستگاه است. با این حال باید این نکته را خاطرنشان کنیم که هفت مورد محدودیت چند دستگاه قابل نصب بر روی آن است.

رابط کاربری آن خیلی وقت پیش به روزرسانی نشده است ، و این باعث شده تا تجربه کاربر بسیار بهتر شود. برای عادت کردن هنوز می تواند مدتی طول بکشد ، اما استفاده از آن دشوار نیست.

قیمت ماهانه خوب نیست ، اما برنامه های طولانی تر باعث می شود در پایان گزینه ارزان قیمت انتخاب شود. کاربران Android و iOS می توانند از آزمایش هفت روزه رایگان در دسترس استفاده کنند. ضمانت برگشت پول نیز وجود دارد که برای همه سیستم عامل ها قابل استفاده است.

ضد باد

Windscrib نیز به چند دلیل لیست ما را تهیه کرده است. با این حال ، شبکه سرور آن یکی از آنها نیست. دلیل این است که ، اگرچه داشتن بیش از 600 سرور در 60 کشور هنوز برای بازی کردن بسیار زیاد است ، اما دقیقاً یک مقدار حیرت آور نیست. 

بعلاوه ، باید خاطرنشان کنیم که اگر در برنامه پرداخت هستید ، فقط به تعداد سرورهای کامل دسترسی خواهید داشت. هیچ سرور دیگری در نپال وجود ندارد.

windscrib-slider3

Winscrib یک برنامه رایگان دارد ، که به عادلانه بودن ، یک برنامه سخاوتمندانه است. در واقع چنان سخاوتمندانه که در بهترین مقایسه VPN رایگان ما بهترین امتیاز را بدست آورد. با برنامه رایگان فقط به چند مکان سرور دسترسی پیدا می کنید. این گفته است ، اگر هنوز نمی خواهید نسخه پرداخت شده را انتخاب کنید ، می توانید مکان های خود را با هزینه 1 دلار در هر ماه اضافه کنید.

امنیت Windscrib خوب است. این رمزگذاری در رمزگذاری AES 256 بیتی است و می تواند سفارشی سازی شود. نکته ای که باید در خاطر داشته باشید اینست که Windscrib برخی اطلاعات را وارد می کند. هرچند ، این اطلاعات به حداقل داده هایی مانند پهنای باند شما و آخرین زمان فعالیت شما محدود می شود. به علاوه ، اطلاعات را نمی توان به شما ردیابی کرد.

اگرچه سایر VPN ها سرعت بیشتری دارند ، اما Windscrib برای اکثر فعالیت ها ، از جمله پخش جریمه ، هنوز خوب است. این همچنین خوب است ، زیرا Windscrib دارای سرورهای ویژه جریانی به نام سرورهای Windflix است. آنها به خوبی کار می کنند ، و کاربران پرداخت شده به آنها دسترسی پیدا می کنند ، در حالی که افراد برنامه رایگان باید ماهانه 1 دلار آنها را اضافه کنند.

اعضای پرداخت شده نیز دارای پهنای باند نامحدود هستند. با این حال ، اگر در برنامه رایگان هستید ، در صورت وارد کردن یک ایمیل معتبر ، 2 گیگابایت در ماه یا 10 گیگابایت دریافت خواهید کرد. روش های دیگری نیز وجود دارد که می توانید حد مجاز را افزایش دهید. به عنوان مثال ، هر مکان اضافه شده 10 گیگابایت بیشتر در ماه به شما می دهد. برای به دست آوردن تصویر بهتر از خدمات ، بررسی Windscribe ما را بخوانید.

دلایل دیگری که ما از Windscrib دوست داریم

Windscrib را می توان در ویندوز ، macOS ، Android و iOS نصب کرد و به صورت رایگان و بدون برنامه به اتصالات نامحدود دسترسی پیدا می کنید. افزونه های مرورگر برای Chrome ، Firefox و Opera نیز وجود دارد. رابط کاربری آن تجربه بدون وقفه را ارائه می دهد ، بنابراین برای مبتدیان ساده است ، اما فن آوری ها می توانند وارد تنظیمات شوند ، همچنین.

قیمت ماهانه بهترین انتخاب نیست. برنامه های طولانی مدت در دراز مدت موجب صرفه جویی در هزینه شما خواهد شد. هیچ آزمایشی رایگان وجود ندارد ، به این دلیل است که می توانید از برنامه رایگان برای امتحان کردن استفاده کنید. همچنین هیچ سیاست رسمی بازپرداخت وجود ندارد ، اما اگر در طی سه روز از خرید بخواهید یکی را صادر کنید.

HideMyAss

در آخر ، ما HideMyAss را انتخاب کردیم. این یک سرویس بد نیست ، اما خیلی فریاد از انتخاب برتر ما است. شبکه آن دارای بیش از 1000 سرور است ، که فریاد زدن چیزی نیست ، اما آنها 190 کشور را پوشش می دهند ، این بیشتر از سایر VPN های دیگری است که ما بررسی کرده ایم. همچنین دارای دو سرور در نپال است که به همین دلیل این لیست را ایجاد کرده است.

hidemyass-slider4

امنیت HMA خوب است ، و رمزگذاری آن 256 بیتی است. سیاست عدم ثبت آن در جایی است که همه چیز کمی کثیف می شود. می بینید ، یک مورد دارد ، اما اگر واقعاً آن را بخوانید ، متوجه خواهید شد که HMA برخی از گزارش ها را حفظ می کند. این گزارش ها به تنهایی شما را شناسایی نمی کنند ، اما اگر با اطلاعاتی که با آنها وارد می شوید همراه باشید ، می توانند به شما گره خورده باشند.

سرعت آن بد نیست و برای اکثر فعالیت ها خوب است. این شبکه از پهنای باند نامحدود برخوردار است و قادر به ورود به iPlayer Netflix و BBC است ، اگرچه با سایر سایتهای پخش مشکل دارد. برای درک بهتر ، بررسی HideMyAss ما را بخوانید.

دلایل دیگر ما HMA را دوست داریم

HMA با ویندوز ، macOS ، اندروید و iOS کار می کند و به 5 دستگاه اجازه می دهد تا همزمان وصل شوند. رابط کاربری آن بسیار عالی و آسان برای استفاده است.

HMA اشتراک ماهیانه ای را ارائه نمی دهد ، بنابراین شما چاره ای نخواهید داشت که بیشتر بخواهید. کوتاهترین قیمت آن برای یک سال است و قیمت ها عالی نیستند. تخفیف اعمال می شود در ثبت نام ، اما نرخ تمدید وحشتناک است. یک آزمایش هفت روزه رایگان است ، اما برای پیدا کردن آن باید حفر حفاری انجام دهید. ضمانت 30 روز پس انداز پول نیز وجود دارد.

سانسور آنلاین در نپال

اینترنت نپال عمدتاً رایگان است. آزمایشات انجام شده توسط ابتکار عمل OpenNet از سال 2006 تا 2007 به این نتیجه رسیدند که هیچ مدرکی برای فیلتر وجود ندارد. اگرچه این مدتی پیش بود ، اما ما فقط می توانیم چند گزارش از انسداد پیدا کنیم.

برجسته ترین ، بیش از 25000 وب سایت پورنوگرافی در سال 2018 مسدود شده بودند تا به کنترل تعداد فزاینده تجاوزها کمک کنند. دولت قوانین جدید کیفری و مدنی صادر کرد که شامل مقررات مربوط به استفاده ، پخش و انتشار محتوای مستهجن است. 

سازمان مخابرات نپال (NTA) نصب ISP ها را اجباری كرد تا نرم افزارهای فیلتر را به منظور مسدود كردن وب سایتهایی كه حاوی اخلاق اجتماعی ناپسند ، اغوا كننده و فاسد هستند ، و همچنین محتویاتی كه هماهنگی مذهبی ، امنیت ملی را تهدید می كند و خلاف ارزش ها و عقاید باشد دولت.

در گزارش دیگری ، NTA به ISP ها دستور داد كه بازی چند نفره محبوب PlayerUnknown’s Battleground را مسدود كنند. استدلال آن این بود كه این بازی بر رفتار و مطالعه كودكان و جوانان تأثیر منفی داشته است. اگر یک بازیگر مشتاق هستید ، باید بهترین VPN ما را برای لیست بازی ها نیز بررسی کنید.

نظارت آنلاین در نپال

اگرچه در مورد نظارت آنلاین در نپال یک تن اطلاعاتی در دسترس نیست ، مواردی وجود دارد که ما پیدا کردیم.  

در سال 2010 ، مقامات برای جلوگیری از افزایش جرم و فعالیت های ضد اجتماعی بصورت آنلاین یک دفتر تحقیق تشکیل دادند. 

برخی از سوء استفاده ها به ارائه دهندگان غیرقانونی VoIP داده شده است. برای استفاده از VoIP ، کاربر باید هزینه خدمات را بپردازد یا از طریق یک کافی نت سایبری که مجوز ارائه دهنده خدمات را از NTA دریافت کرده است ، از آن استفاده کند. با این وجود مشاغل غیرقانونی VoIP دست به دست هم داده اند.

برای کمک به مبارزه با فعالیت غیرقانونی ، ISP ها برای ردیابی هرگونه سوء استفاده توسط مشتریان ساخته شدند و در سال 2011 به ISP ها دستور داده شد تا فعالیت مشتریان را تحت نظر داشته باشند. آنها باید اطلاعات مربوط به هر مشتری را که از پهنای باند 1 مگابیت در ثانیه یا بیشتر استفاده می کند ، ارائه دهند ، زیرا این می تواند نشانه سوء استفاده باشد.

پلیس نپال از نزدیک با NTA برای اسکن و شناسایی چنین مشاغل همکاری می کند. بعلاوه ، ISP ها داده های چندرسانگر ترافیکی Grapher (MRTG) از مشتریان را برای نمایش بار ترافیکی در شبکه به پلیس ارائه می دهند..

آزادی بیان در نپال

قانون اساسی نپال آزادی بیان را فراهم می کند ، اما محدودیت هایی نیز وجود دارد. در دوران تصرف پادشاه ، او یک قانون سرکوبگرانه رسانه را تصویب کرد ، که انتقاد از شاه و خانواده سلطنتی را ممنوع اعلام کرد و مجازات های افترا را افزایش داد. 

اما ، غیرنظامیان علیه آن اعتراض کردند و شاه مجبور شد تمام اختیارات را به نخست وزیر و پارلمان بدهد.

اگرچه شهروندان می توانند آزادانه در مورد موضوعات حساس بحث کنند ، اما مقامات هنوز در حال دنبال کردن پست هایی هستند که به دولت انتقاد یا توهین می کنند. به عنوان مثال ، مردی در سال 2018 به مدت چندین هفته بازداشت و بازداشت شد ، زیرا تصویری از میمون با سر نخست وزیر را در فیس بوک ارسال کرد.. 

در آگوست سال 2018 ، قانون مجازات تجدید نظر به مرحله اجرا درآمد ، که شامل مواردی است که برخی از اعمال را به عنوان یک جرم کیفری در می آورند. این شامل اطلاع رسانی شخصی در مورد شخص بدون رضایت و طنز آنها می شود که بی احترامی تلقی می شود.

روزنامه نگاران اغلب به ویژه در دوره هایی مانند انتخابات ، دستگیر و مورد حمله قرار می گیرند. مقامات دولتی سعی می کنند با فشار ، ارعاب و تهدید به اقدامات قانونی ، انتقاد را از طریق رسانه ها کنترل کنند.  

در ماه فوریه 2019 لایحه جدید رسانه های اجتماعی تهیه شد که مجازات های سختی را برای استفاده نادرست از رسانه های اجتماعی به همراه خواهد داشت. قانون پیشنهادی به دولت این امکان را می دهد تا سیستم های رسانه های اجتماعی را مسدود کند مگر اینکه آنها در نپال ثبت نام کنند ، با ذکر نگرانی از حریم خصوصی.

همچنین مجازات کسانی که در پشت هر پستی هستند که به نظر توهین آمیز یا علیه حاکمیت ملی تلقی می شود ، با جریمه 1.5 میلیون روپیه نپالی (8 800 دلار) و تا پنج سال زندان مجازات می شوند..

همچنین به شبکه های اجتماعی دستور داده می شود تا پست ها را حذف کند و عدم انجام این کار می تواند منجر به جریمه 30،000 روپیه نپالی (264 دلار) و سه سال زندان شود. دولت از این لایحه دفاع کرد که می گوید برای اطمینان از داده ها لازم است. امنیت اینترنت.

افکار نهایی

اگرچه نپال در هنگام توسعه اینترنت پیشرفته‌ترین کشور نیست ، اما دلایل خوبی وجود دارد که باید از VPN استفاده کنید. ممکن است در مورد جرایم سایبری و نظارت آنلاین فکر کنید ، و ممکن است محدودیت های منطقه ای نیز داشته باشید.

شما باید VPN را انتخاب کنید که دارای شبکه سرور بزرگی باشد تا بتوانید از هرگونه بلوک دور شوید. به علاوه ، باید از امنیت و حریم خصوصی خوبی برخوردار باشد تا شما را از خطرات آنلاین محافظت کند. ExpressVPN بهترین گزینه برای در نظر گرفتن این عوامل است و با 30 روز ضمانت پس انداز پول ، چیزی برای از دست دادن ندارید.

اگر در استفاده از VPN در نپال تجربه دارید ، در بخش نظرات درباره آن بگویید. به آرشیو VPN ما نیز نگاهی بیندازید. ممنون که خوندید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me