TorGuard VS PIA: Two Horses Dark Race در سال 2020

دسترسی به اینترنت خصوصی – یا PIA ، همانطور که معمولاً از آن استفاده می شود – یکی از مشهورترین ارائه دهندگان VPN در بازار است. اگر بازبینی دسترسی به اینترنت خصوصی ما را بررسی کنید ، خواهید دید که ما از طراحی کاربر پسند آن ، سرعت چشمگیر و سابقه عالی امنیت و حریم خصوصی آن عاشق آن هستیم. 


TorGuard ، اگرچه کمتر از PIA شناخته شده است ، اما شاید یکی از گزینه های کم ارزش VPN باشد. در بررسی TorGuard ما متوجه شدیم که TorGuard امنیت کاملی را ارائه می دهد و دارای نقاط قوت و ضعف مشابه PIA است ، یعنی سرعت های چشمگیر اما عملکرد ضعیف جریان.. 

با توجه به اینکه هر دو ارائه دهنده در همان مناطق کلیدی قدرتمند هستند اما در سایر مناطق ضعیف هستند ، فکر می کردیم مناسب است بین محبوبیت تعیین شده PIA و بزرگی بالقوه ناشناخته TorGuard.

راه اندازی یک مبارزه: PIA در مقابل TorGuard

برای اینکه تصوری روشن از چگونگی اتصال این VPN ها به یکدیگر داشته باشیم ، ما یک سیستم نه دور ایجاد کرده ایم. در هر دور ، ما به یکی از جنبه های مهم عملکرد VPN ، مانند سرعت ، امنیت یا جریان نگاه خواهیم کرد. 

ما چگونگی انجام هر VPN در آن دسته بندی خاص را مقایسه خواهیم کرد ، سپس در مورد آن دور برنده تصمیم می گیریم. به برنده هر دور امتیاز تعلق می گیرد و ارائه دهنده با بیشترین امتیاز در پایان برنده نبرد می شود.

1

سرعت

TorGuard و PIA در سریعترین دور گروه VPN ما ظاهر می شوند ، که PIA در شماره دو و TorGuard در شماره چهار قرار دارد. با مقایسه دو طرف کنار هم ، به راحتی می توان فهمید که چرا PIA در آن مقاله بالاتر از TorGuard قرار دارد.

TorGuard Speeds

مکان: PingDownloadUpload
محافظت نشده4291.83342.32
ایالات متحده.13192.39207.51
بریتانیا8149.16318.94
ژاپن17251.1688.84
اسرائيل14858.0081.47
سوئیس106111.25214.86

ما هر VPN را در همان پنج مکان مشابه آزمایش کردیم و دریافتیم که نتایج تست سرعت PIA دارای سرعت بارگذاری بالاتر ، سرعت بارگیری و زمان پینگ در سه تا از پنج مکان هستند.. 

سرعت پیا

مکان: PingDownloadUpload
محافظت نشده4291.83342.32
ایالات متحده.4116.96190.80
بریتانیا88100.06237.93
ژاپن16776.79193.93
اسرائيل145105.28282.76
سوئیس10689.58257.07

TorGuard PIA را در ایالات متحده و سوئیس شکست داد ، اما PIA هنوز هم در این مکان ها به ترتیب 116Mbps و 89Mbps محترم داشت. از طرف دیگر ، TorGuard تنها در نیمی از سرعت PIA در انگلستان و اسرائیل داشت. 

هر دو VPN هنگام رسیدن به عملکرد ، محکم هستند ، اما PIA TorGuard را بر روی کاغذ ضرب و شتم می کند و در تست های واقعی ما بسیار پاسخگوتر بود. PIA معمولاً وب سایتها را کمی سریعتر بارگذاری می کند و هنگام بارگذاری فیلم ها به طور پیش فرض به 1080p می رسد ، در حالی که TorGuard گهگاه پیش فرض 720p را روی سرورهای کندتر می کند.. 

دور: نقطه سرعت برای دسترسی به اینترنت خصوصی

آرم TorGuard
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

2

جریان

با وجود سرعت قابل توجه ارائه شده توسط هر دو ارائه دهنده ، اگر قصد دارید از هر یک از این VPN ها برای پخش استفاده کنید ، خیلی مفید نخواهد بود. با PIA ، فقط می توانستیم Netflix کار کنیم. هولو و آمازون نخست به ما گفتند اگر بخواهیم هر چیزی را تماشا کنیم باید VPN را خاموش کنیم. به طور خلاصه ، برای پخش جامع ، به جای ExpressVPN بررسی کنید.

PIA همچنین نتوانست ما را وارد iPlayer BBC کند ، و سایت به هیچ وجه از بارگیری خودداری می کند ، چیزی که قبلاً هرگز ندیده ایم. اگر می خواهید به محتوای BBC دسترسی پیدا کنید ، پیشنهاد می کنیم بهترین مقاله VPN ما برای مقاله iPlayer BBC را بررسی کنید. 

در مورد TorGuard ، اوضاع حتی بدتر هم شده بود. ما نتوانستیم فیلم های Hulu ، Netflix یا Amazon Prime را دریافت کنیم که اصلاً کار کنند. iPlayer بی بی سی به ما اجازه می دهد که برخلاف PIA ، وارد سایت شویم ، اما بعد به ما گفت که ما با وجود اینکه به سرور لندن وصل می شویم ، تنها اگر در انگلیس بودیم می توانستیم چیزی را تماشا کنیم. 

torguard-review-hulu

هیچ یک از این VPN ها برای دستیابی به محتوای جغرافیایی مسدود شده در سایت های جریان ایده آل نیستند. اگرچه هر دو سرعت لازم را برای آن دارند ، اما هیچ کس نمی تواند از تشخیص VPN بیشتر سایت ها عبور کند. اگر به دنبال راهی برای تماشای آن محتوا هستید ، توصیه می کنیم در جریان بهترین مقاله در VPN برای جستجوی مقاله باشید.

با این حال ، ما باید برای این دور یک برنده بین این دو انتخاب کنیم. ما این کار را به PIA می دهیم زیرا موفق شد ما را به Netflix سوق دهد ، که تقریباً اندکی بیشتر از آنچه TorGuard می تواند ادعا کند. 

دور: نقطه جریان برای دسترسی به اینترنت خصوصی

آرم TorGuard
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

3

امنیت و حریم خصوصی

TorGuard و Private Internet Access ترکیبی از پروتکل و رمزگذاری را ارائه می دهند که ما پیشنهاد می کنیم. تفاوت این است که TorGuard به طور پیش فرض در آن استفاده می کند ، در حالی که شما باید PIA را کمی تنظیم کنید.

TorGuard از ابتدا با رمزگذاری AES-256 باز می شود و پروتکل OpenVPN را فعال می کند. PIA دارای رمزگذاری AES-128 است که به جای آن از جعبه انتخاب شده است ، که در ازای عملکردی پاسخگوتر ، سطح امنیتی کمی پایین تر را ارائه می دهد. 

گذشته از گزینه های رمزگذاری OpenVPN و AES ، PIA همچنین به کاربران این امکان را می دهد که از میان چند روش روش دستی استفاده کنند. اگرچه در مشتری دسک تاپ نشان داده نشده است ، اما اگر این کار را انجام دهید ، می توانید اتصالات L2TP و PPTP را با PIA نیز تنظیم کنید.

pia-review-split-tuneling

به همین ترتیب ، TorGuard برخی از گزینه های پروتکل اضافی را برای افراد علاقه مند ارائه می دهد ، اما این موارد باید بصورت دستی تنظیم شوند زیرا مشتری فقط به OpenConnect و OpenVPN مجهز است. گزینه های پروتکل اضافی شامل L2TP ، PPTP و IPsec است.

تنظیمات بررسی-بررسی

در هر دو VPN گزینه های امنیتی کاملی وجود دارد ، و ما در آزمایش نشت DNS ما هیچ گونه نشتی را تشخیص ندادیم ، بنابراین باید به سیاست حفظ حریم خصوصی هر ارائه دهنده نگاه کنیم تا مشخص شود کدام یک بهتر است. 

همانطور که در مقاله PIA در مقابل NordVPN دیدیم ، PIA دارای سابقه ای برای حفظ حریم خصوصی است. PIA در گذشته توسط FBI به تعویق افتاده است ، و به دلیل سیاست عدم ورود به سیستم قادر به ارائه هیچ اطلاعاتی در مورد کاربران خود نبود.. 

در همین حال ، TorGuard یک خط در خط مشی رازداری خود دارد که در آن اظهار داشت که اگر “ملزم به انجام این کار طبق قانون” باشید ، اطلاعات را به اشتراک می گذارد که این امر ما را کمی احتیاط می کند. این بدان معنی است که ما می خواهیم این دور را به لطف تاریخ اثبات شده خود در عدم کمک به اجرای قانون ، به PIA واگذار کنیم.

دور: نقطه امنیت و حفظ حریم خصوصی برای دسترسی به اینترنت خصوصی

آرم TorGuard
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

4

تورنت

برای اینکه ببینیم کدام VPN برای کسانی که غالباً در حال فشرده سازی فایل های بزرگ هستند ، بهتر است ، ما هر دو VPN را با همان فایل تورنت آزمایش کردیم. ما به هر شبکه ای که سرعت خوبی به ما می داد ، به نزدیکترین سرور وصل شدیم. ما هر VPN را چند بار آزمایش کردیم تا اطمینان حاصل کنیم که نتایج ما قابل اطمینان و سازگار است.

ما انتظار داشتیم PIA بر اساس آزمایش سرعت قبلی ما کمی سریعتر باشد ، اما نتایج در واقع کمی تعجب آور بودند. دسترسی به اینترنت خصوصی به هیچ وجه آهسته نبود ، به سرعت به سرعت بیش از 8 مگابایت در ثانیه در تورنت تست ما رسید و در مدت زمان بارگیری در آنجا ماند.

از طرف دیگر ، TorGuard چندین بار بیشتر طول کشید تا در مقایسه با PIA پیش برود. هنگامی که دوباره تجدید نظر کرد ، تنها در 5MB / s به اوج خود رسید و بیشتر اوقات در حدود 4 مگابایت بر ثانیه حرکت می کرد. اگرچه هر دو VPN مجاز به تورنت بودند ، و TorGuard قابل استفاده بود ، PIA تقریباً دو برابر سریع بود و تورنت خیلی سریعتر پیش می رفت.

دور: نقطه تورنت برای دسترسی به اینترنت خصوصی

آرم TorGuard
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

5

مکان سرور

اتفاقاً ، PIA و TorGuard تعداد سرورهای قابل مقایسه با هر ارائه دهنده ای که بیش از 3000 سرور داشته باشد ، دارند. تفاوت عمده بین هر شبکه در نحوه توزیع این سرورها در سراسر جهان است. 

دسترسی به اینترنت خصوصی سرورهای خود را در کل 50 مکان در 30 کشور متمرکز شده است. اکثر گزینه های موقعیت مکانی در سراسر ایالات متحده پخش شده اند ، و فقط چند کشور دیگر بیش از یک مکان دارند. 

سرورهای pia-review-server

TorGuard لیست متنوع تری با 68 مکان در 55 کشور جهان ارائه می دهد. اگرچه اندازه آن چیزی شبیه شبکه HideMyAss نیست – که دارای 290 مکان در 190 کشور جهان است ، همانطور که می توانید در بررسی HideMyAss ما بخوانید – هنوز برخی گزینه های جامد را ارائه می دهد که کار را برای بیشتر مردم انجام می دهد. TorGuard حتی شش مکان در خاورمیانه دارد که می تواند یک یافته نسبتاً نادر باشد.

torguard-review-server-مکان

دور: نقطه مکان سرور برای TorGuard

آرم TorGuard
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

6

اتصالات همزمان

اگر به دنبال راهی برای محافظت از تمام دستگاه های خانگی خود هستید ، تعداد کمی از ارائه دهندگان VPN می توانند آنچه PIA را ارائه می دهند را شکست دهند. دسترسی به اینترنت خصوصی اجازه می دهد تا کاربران بتوانند حداکثر 10 دستگاه را به طور هم زمان به یک حساب واحد متصل کنند.

این بیشترین ارائه دهنده های قفسه را شکست می دهد ، همانطور که در مقاله IPVanish در مقابل NordVPN مشاهده می کنید ، که اشاره می کند که NordVPN فقط شش ارائه می دهد و IPVanish با 10 اتصال چشمگیر PIA دیدار می کند. TorGuard در مجموع پنج اتصال همزمان به کاربران می دهد ، که از بسیاری از VPN های موجود در بازار بهتر است اما در مقایسه با آنچه که PIA ارائه می دهد هنوز هم کمرنگ است..

دور: نقطه اتصال همزمان برای دسترسی به اینترنت خصوصی

آرم TorGuard
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

7

قیمت گذاری

PIA و TorGuard هر دو مدل قیمت گذاری مشابهی دارند که دارای یک طرح واحد با سه یا چهار گزینه مدت زمان است. با شروع قیمت گذاری ماهانه ، قیمت TorGuard از طرف دیگر گران تر است و این مقایسه با برخی از گزینه های سطح بالا در بازار قابل مقایسه است.. 

از طرف دیگر ، PIA ماهانه چند دلار کمتر است ، و این گزینه را برای کسانی که فقط به یک VPN کوتاه مدت علاقه مند هستند ، انتخاب کاملی می کند. TorGuard همچنین یک برنامه سه ماهه ارائه می دهد که قیمت آن را به یک سطح قابل مقایسه با قیمت گذاری ماهانه PIA می رساند. 

هر دو ارائه دهنده نیز گزینه اشتراک شش ماهه و سالیانه را نیز دارند. به طرز عجیبی ، TorGuard در بازه زمانی شش ماهه مقرون به صرفه تر است ، در حالی که PIA هنگام ثبت نام در یک برنامه سالانه ، معامله بهتری را ارائه می دهد..

گفته می شود ، اگر شما یک مقایسه قیمت VPN را انجام دهید ، این واقعیت را در نظر می گیرد که یک حساب PIA دو برابر بیشتر از ارتباطات را امکان پذیر می کند.. 

متأسفانه ، آزمایش رایگان PIA وجود ندارد ، اما این دوره بازپرداخت هفت روزه را ارائه می دهد. با این وجود کاربران بالقوه می توانند در صورت عدم موفقیت آمیز بودن این سرویس خدمات را امتحان کنند ، اما هنوز راهی برای بازپرداخت پول خود دارند. به طور مقایسه ای راهی وجود دارد که TorGuard را بطور رایگان امتحان کنید ، اما ارسال آن به یک فاکتور قبلی VPN نیاز دارد.

دور: نقطه قیمت گذاری برای دسترسی به اینترنت خصوصی

آرم TorGuard
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

8

کاربرپسندی

با شروع وب سایت ها برای هر ارائه دهنده ، PIA دارای طرح کلی بهتر است. یافتن و بارگیری نصب PIA آسان است ، و تنظیم یک حساب کاربری نیز آسان است. TorGuard نشان تبلیغاتی گسترده ای را در وب سایت خود دارد که هفت روزه آزمایشی رایگان آن را انجام می دهد ، اما همانطور که در بخش آخر اشاره کردیم ، این آزمایش نیاز دارد که شما فاکتور VPN قدیمی خود را ارسال کنید..

صفحه پرداخت TorGuard کمی با گیج کننده است ، اما به معنای واقعی کلمه ، دوجین گزینه افزودنی درهم و برهم کردن صفحه کمی گیج کننده است ، و صفحه بارگیری TorGuard دشوارتر از یافتن آن بدون برگه برای آن در بالای صفحه ، مانند PIA است.. 

تورگارد-بررسی-پرداخت

در مورد نرم افزار ، هر دو ارائه دهنده از یک طرح بسیار ساده و کمترین درهم و برهم استفاده می کنند. نرم افزار PIA با حداقل حداقل اطلاعات و گزینه های نمایش داده شده در صفحه اصلی مشتری تمیز تر است. در همین حال TorGuard به شما می دهد چندین گزینه کلیدی در صفحه اصلی در قالب منوهای کشویی. 

pia-review-windows-program

TorGuard دارای دو مشکل است که با PIA وجود ندارد: این یک عملکرد جستجو در لیست سرورهای خود ندارد و هر بار که به سیستم وصل شوید ، TorGuard را انجام می دهد. این فرآیند ورود به سیستم گاهی اوقات می تواند باعث عدم موفقیت اتصال و طولانی شدن روند اتصال شود. 

تنها موردی که در مشتری PIA با آن مشکل داریم ، سوئیچ kill PIA است که گزینه های “خاموش” ، “خودکار” و “همیشه” را دارد. معنی این کمی مبهم است ، اما به طور پیش فرض روی “خودکار” تنظیم شده است. به نظر می رسد وقتی VPN روشن است ، فقط در خارج از ترافیک اینترنت مسدود می شود ، در حالی که تنظیم “همیشه” باعث می شود حتی اگر VPN قطع شود ، تنظیم اینترنت نیز مسدود خواهد شد..

به طور کلی ، PIA مشتری باصفحه تری دارد که عملکرد بسیار کمتری دارد. نه VPN در کامپیوتر ما مشکلی ایجاد نمی کند ، اما تجربه کاربر PIA از ابتدا تا انتها بسیار روان تر است. از طرح بهتر وب سایت و پرداخت آسان به حرکت به نرم افزار روان تر ، PIA تجربه کاربر پسند تری را ارائه می دهد. 

دور: نقطه دوستانه کاربر برای دسترسی به اینترنت خصوصی

آرم TorGuard
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

9

امکانات

وقتی صحبت از زنگ ها و سوت های اضافی می شود ، TorGuard زیاد به میز نمی آورد. یک برنامه قتل وجود دارد که می تواند پیکربندی شود تا لیست مشخصی از برنامه ها را در صورت قطع VPN اتصال از بین ببرد. TorGuard همچنین به کاربران امکان می دهد یک سرور پروکسی سفارشی را برای افزایش امنیت مشخص کنند. 

torguard-review-app-kill

در همین حال ، PIA از SOCKS5 پشتیبانی می کند ، که به کاربران امکان می دهد PIA را با یک پروکسی تنظیم کنند. به طور خلاصه ، یک پروکسی قبل از اتصال به سرور VPN ، گزاف گویی اضافی را به سیگنال اینترنت شما اضافه می کند. این کمک می کند تا یک لایه اضافی از ناشناس ماندن آنلاین اما با هزینه سرعت اتصال کندتر اضافه شود.

دسترسی به اینترنت خصوصی همچنین دارای آن چیزی است که آن را MACE می نامد ، و دامنه هایی را برای تبلیغات ، ردیاب ها و بدافزارها مسدود می کند. هنگامی که روشن است ، این فقط می تواند مقدار کمی امنیت و ناشناسیت اضافی را اضافه کند. 

هیچکدام از این ارائه دهندگان نمی توانند هنگام استفاده از ویژگی هایی با VPN مانند ExpressVPN مقابله کنند ، که می توانید در مورد مقالات ExpressVPN در مقابل IPVanish و ExpressVPN vs PIA اطلاعات بیشتری کسب کنید. گفته می شود ، PIA هنوز هم می تواند وسایل اضافی خوبی را که TorGuard در اختیار ندارد بسته بندی کند ، و فقط به اندازه کافی در این دور می تواند موقعیت خود را برای اطمینان از این نکته فراهم کند.

دور: نقطه دسترسی برای دسترسی به اینترنت خصوصی

آرم TorGuard
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

10

افکار نهایی

این یک مسابقه خیلی نزدیکتر از آن بود که نتیجه هشت بر یک نشان می داد. PIA تنها در چندین دسته از جمله جریان و امنیت ، پیروزی باریک را مدیریت کرد. TorGuard نمایش خوبی را با سرعت قابل توجه و امنیت محکم از خود ارائه داد ، اما به نظر می رسد که شهرت بهتر PIA به خوبی بدست آمده است ، زیرا همیشه یک قدم جلوتر از TorGuard بود.

برنده: PIA

اگر با هر یک از این ارائه دهندگان تجربه دارید ، دوست داریم در نظرات زیر درباره آن بشنویم. مثل همیشه، با تشکر برای خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map