بهترین افزونه های امنیتی مرورگر: Surf Secure در سال 2020

این روزها ، بسیاری از مرورگرها با کتابخانه های الحاقی یا افزونه هایی برای نصب شما در بالای برنامه پیش فرض همراه هستند. اندازه این کتابخانه ها بسیار متفاوت است ، اما بزرگترین مورد تاکنون Chrome است. می توانید افزونه هایی را به Google Chrome اضافه کنید که کارهای مختلفی را انجام می دهند ، اما برای این مقاله ما به طور ویژه روی بهترین برنامه های افزودنی امنیتی مرورگر متمرکز خواهیم شد.


دلیل این امر آنست که Chrome (بسته به اینکه منبعی از آماری که دریافت می کنید) محبوبترین مرورگر جهان است ، جایی که بین 45 تا 70 درصد از کاربران رومیزی از Chrome حمایت می کنند..

علاوه بر این ، پسوندهای Chrome به طور کلی با چندین مرورگر دیگر که مبتنی بر Chromium هستند از جمله Brave ، Vivaldi و Opera سازگار هستند..

به همین دلیل ، این مقاله بیشتر به بهترین افزونه های Google Chrome متمرکز خواهد شد. اگرچه همه برنامه های افزودنی از فروشگاه وب Chrome با خود Chrome سازگار است ، چه با مرورگرهای مشتق شده از Chromium (چه بخوانید بررسی Chromium ما را بخوانید) کار می کند یا خیر. به طور کلی تنها راه برای کشف اینکه آیا این کار می کند آزمایش این است که ما انجام داده ایم.

چه چیزی بهترین افزونه امنیتی مرورگر وب را ایجاد می کند?

این یک سوال دشوار است ، زیرا امنیت مقوله ای گسترده است که انواع مختلفی از برنامه های افزودنی را در بر می گیرد. مسدود کننده های تبلیغاتی احتمالاً بسیار مهم هستند ، زیرا تبلیغات یک وکتور رایج برای بدافزارها هستند ، و یک مسدود کننده آگهی معمولاً سایر عملکردهای امنیتی و حریم خصوصی مانند محافظت از اسکریپت و ردیابی محافظت را انجام می دهد..

اگرچه برخی از مرورگرها دارای این قابلیت داخلی هستند (همانطور که در امن ترین رتبه بندی مرورگر وب ما مشاهده می کنید) ، اینها معمولاً به اندازه برنامه های افزودنی اختصاصی خوب نیستند.

مسدود کننده آگهی

صحبت از حریم خصوصی ، مهم است که این مفهوم را از مفهوم امنیت متمایز کنیم. اگرچه ممکن است بر روی سطح یکسان به نظر برسند ، این دو اغلب – اما نه همیشه – در تضاد مستقیم با یکدیگر هستند ، زیرا امنیت بهتر غالباً باعث از بین رفتن حریم خصوصی می شود.. 

بنابراین ، برای این مقاله ما صرفاً روی ویژگی های امنیتی متمرکز خواهیم شد ، که برخی از برنامه های افزودنی محبوب حریم خصوصی مانند Ghostery یا Privacy Badger را رد می کند..

با حرکت ، مدیران رمزعبور نوع دیگری از برنامه های افزودنی است که برای امنیت فوق العاده مفید است. در حالی که اکثر مرورگرها با استفاده از اعتبار سیستم یا رمز عبور اصلی ، از رمزهای عبور ذخیره شده شما محافظت می کنند ، این یک جایگزین مناسب برای یک مدیر رمزعبور اختصاصی نیست.

علاوه بر این ، مدیران رمز عبور همچنین به شما امکان می دهند کلمات عبور فوق العاده پیچیده ای ایجاد کنید که برای هر وب سایت متفاوت است بدون اینکه نگرانی در مورد به خاطر سپردن همه آنها داشته باشید.

مدیر رمز عبور

تفاوت بین HTTP و HTTPS یک مفهوم اصلی دیگر در مورد امنیت مرورگر است. برخلاف HTTPS ، اتصالات HTTP استاندارد رمزگذاری نمی شوند ، به این معنی که ترافیک مرور شما می تواند از همه راه دستکاری شود ، از جمع آوری داده های ساده گرفته تا تزریق بدافزار مستقیم به کد. بنابراین ، پسوندهایی که وب سایتها را به صورت پیش فرض به HTTPS مجبور می کنند بسیار مفید هستند.

HTTP-vs-HTTPS

بیشتر مرورگرهای این روزها می توانند JavaScript را مسدود کنند. با این حال ، گزینه پیش فرض مسدود کردن اسکریپت ها معمولاً چندان انعطاف پذیر نیستند ، و معمولاً به جای این که به شما امکان کنترل دقیق تر انواع اسکریپت هایی را که می خواهید اجازه دهید ، کنترل دقیق تری می کنند ، همه یا چیز دیگری نیست. به همین دلیل ، نصب مسدود کننده اسکریپت اختصاصی بسیار توصیه می شود.

مسدود کردن اسکریپت

بسیاری از مرورگرها از پایگاه داده های مرور امن – مانند Google Safe Browsing – استفاده می کنند تا شما را از دسترسی به وب سایت های مخرب که ممکن است دستگاه شما را با بدافزار آلوده کنند یا شما را به برنامه های فیشینگ منع می کند ، مسدود کنند..

اگر می خواهید حفاظت بیشتری داشته باشید ، می خواهید به دنبال یک نرم افزار آنتی ویروس باشید که افزونه ای را ارائه می دهد ، زیرا این کارها حتی بهتر نگه داشتن شما از آنچه در گوشه های تاریک اینترنت است ، محافظت می کند..

پایگاه داده SafeBrowsing

سرانجام ، نصب یک پسوند VPN ضمن مرور وب ، امنیت شما را بسیار بهبود می بخشد. علاوه بر گمنامی که VPN به آن اعطا می شود ، همچنین ترافیک شما را رمزگذاری می کند ، که از راه تزریق بدافزارها و سایر جرایم سایبری به طرز اساسی محافظت می کند.. 

VPN

با این حال ، با توجه به همه گزینه های یک پسوند عالی VPN Chrome ، ما این موارد را به طور جداگانه در بهترین VPN برای رتبه بندی Chrome پوشش می دهیم.

مبدا uBlock

uBlock Origin یک مسدود کننده آگهی است و یک موضوع عالی در آن است. این وظیفه اصلی خود را – مسدود کردن تبلیغات – با شگفت آور انجام می دهد و میزبان سایر ویژگی های امنیتی را برای بوت کردن در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال ، می توانید آنرا اسکریپت ها ، پاپ آپ ها ، فونت های از راه دور و عناصر رسانه ای بزرگ مانند فیلم ها مسدود کنید.

تنظیمات uBlock

به طور پیش فرض ، uBlock Origin با هزاران قانون و فیلتر از پیش تعریف شده وجود دارد که هر چیزی را از تبلیغات به وب سایت های مخرب ، عناصر وب سایت آزار دهنده ، ردیاب ها و موارد دیگر مسدود می کند. همچنین می توانید فیلترهای دلخواه خود را تنظیم کنید ، که به شما کنترل زیادی می دهد.

فیلترهای uBlock

علاوه بر Google Chrome و Chromium ، uBlock Origin با سایر مرورگرهای مبتنی بر Chromium که ما آنرا آزمایش کرده ایم ، سازگار است ، یعنی Opera ، Vivaldi و Brave (مطالعه Brave ما را بخوانید). 

لازم به ذکر است که این افزونه در سال 2015 به دو برنامه جداگانه به نام uBlock و uBlock Origin تقسیم می شود ، و مورد قبلی به هیچ وجه به اندازه مورد دوم نزدیک نیست..

LastPass

اگرچه DashLane در مقایسه Dashlane در مقابل LastPass ما برنده بود و انتخاب ما برای بهترین مدیر رمز عبور است ، اما در اینجا موارد ذکر شده محترم به پایان می رسد در حالی که LastPass از یک لیست در لیست اصلی برخوردار است..

اگرچه ممکن است در نگاه اول متناقض به نظر برسد ، در این مقاله ما به طور انحصاری به دنبال برنامه های افزودنی مرورگر هستیم و برنامه های بومی دسک تاپ را نادیده می گیریم. از آنجا که LastPass واقعاً یک برنامه دسک تاپ مستقل ارائه نمی دهد ، این بدان معنی است که تمام ویژگی های آن در برنامه افزودنی Chrome گنجانده شده است.

صفحه آخر-گذشت

LastPass یک مدیر رمز عبور عالی با یک برنامه رایگان عالی است ، همانطور که ما در بررسی LastPass ما قرار داده ایم. مدیر رمز عبور علاوه بر مرورگرهای Google ، در Brave ، Vivaldi و Opera نیز موجود است (بررسی Opera ما را بخوانید) ، اما نمی توانید گذرواژه های ذخیره شده خود را از Brave یا Vivaldi وارد کنید.

در مقابل ، استفاده از LastPass با Chrome یا Opera به شما امکان می دهد کلمات عبور فعلی خود را وارد کنید بدون آنکه ابتدا به صورت دستی آنها را صادر کنید.

واردات LastPass

علاوه بر رعایت تمام گذرواژه‌ها ، LastPass به شما امکان می دهد با خیال راحت اسکناس ، کارتهای پرداخت ، حسابهای بانکی و آدرس را نیز ذخیره کنید. همه این موارد در طاق شما یافت می شود ، و LastPass همچنین به شما امکان می دهد تا پوشه هایی برای سازماندهی آنها ایجاد کنید. 

می توانید پیوست های مربوط به هر مورد را اضافه کنید ، و گرچه ورود همیشه با رمز اصلی استاد شما محافظت می شود ، می توانید این موارد را برای انواع دیگر روشن یا خاموش کنید..

یک ژنراتور رمز عبور داخلی ساخته شده است که برای هر سرویس یا وب سایتی جدید که برای آنها ثبت نام می کنید ، رمزهای عبوری بی نظیری را ایجاد می کند ژنراتور تنظیمات مختلفی را برای شما ایجاد می کند ، به شما این امکان را می دهد که حداکثر طول را تعیین کنید یا اینکه شامل اعداد ، نمادها و حروف بزرگ باشد ، یا تنظیماتی برای آسان خواندن رمز عبور یا گفتن آسان..

LastPass-Sharing-Center

شما همچنین می توانید از مرکز اشتراک گذاری برای به اشتراک گذاشتن یادداشت ها استفاده کنید یا به شخص دیگری دسترسی دهید تا به یکی از حساب های خود دسترسی پیدا کند ، بدون اینکه احتیاج به رمزعبور واقعی به آنها بدهید. متأسفانه ، برای دسترسی به این ویژگی باید در برنامه “حق بیمه” یا “خانواده” مشترک شوید.

HTTPS در همه جا

HTTPS Everywhere یک پسوند امنیتی ساده است که دقیقاً آنچه را که روی قلع می گوید انجام می دهد. هر زمان که بیش از یک اتصال نا امن به یک وب سایت وصل شوید – به معنای معمولی HTTP – اگر وب سایت اتصال HTTPS را ارائه دهد و به زور آن را مجبور کند از آن استفاده کند ، پسوند را بررسی می کند..

در حالی که بسیاری از وب سایت ها اکنون به طور پیش فرض در HTTPS قرار دارند ، هنوز تعداد قابل توجهی از آنها وجود دارد که نمی کنند همانطور که قبلاً در این مقاله اشاره کردیم ، اگر از یک اتصال HTTP معمولی استفاده می کنید ، ترافیک شما در برابر انواع دستکاری آسیب پذیر است ، از استراق سمع ساده گرفته تا تحویل بدافزار به دستگاه شما.

HTTPS-همه جا

اگرچه HTTPS Everywhere به شما در وب سایتهایی که به هیچ وجه اتصالی ایمن ارائه نمی دهند به شما کمک می کند ، این یک مسئله به طور فزاینده ای نادر است که می توانید با آن روبرو شوید. اگر می خواهید امنیت اضافی وجود داشته باشد ، می توانید “همه سایت ها را رمزگذاری کنید” نیز فعال کنید که به طور خودکار هرگونه درخواست رمزگذاری نشده را به مرورگر شما مسدود می کند.. 

این برنامه افزودنی با بسیاری از مرورگرهای محبوب مانند Brave و Tenta (مرور Tenta ما را بخوانید) از پیش نصب شده است و نسخه موجود در فروشگاه Google Chrome با Opera و Vivaldi و همچنین کروم و Chromium استاندارد سازگار است..

NoScript

NoScript یک برنامه افزودنی ساده دیگر است که ضمن مرور ، امنیت شما را به شدت بهبود می بخشد. اگرچه هدف اصلی آن صرفاً جلوگیری از اجرای JavaScript در وب سایت است ، اما این چیزی است که این روزها اکثر مرورگرها بومی ارائه می دهند. 

با این حال ، NoScript نسبت به تنظیمات داخلی عموماً کنترل بیشتری روی مسدود کردن می کند ، و این موضوع را بسیار مفید می کند.

برنامه افزودنی سه دسته را تنظیم می کند: پیش فرض ، قابل اعتماد و غیر قابل اعتماد. برای هر یک ، می توانید عناصر مورد نظر را مسدود کنید ، از جمله اسکریپت ها ، اشیاء ، رسانه ها ، قاب هایی که صفحه های وب دیگر ، فونت های از راه دور ، عناصر WebGL و درخواست های API های شخص ثالث را نمایش می دهند.. 

اگر مجوزهای سایت را خودتان تنظیم نکنید ، بیشتر وب سایتها تحت “پیش فرض” قرار می گیرند ، که همه چیز را به جز فریم و API های از راه دور مسدود می کند.

عناصر NoScript-Blockable-Elements

لیستی از وب سایت ها به طور خودکار در گروه “قابل اعتماد” قرار می گیرند که هیچ چیزی مسدود نشده است. در آخر ، می توانید به صورت دستی سایت ها را به دسته غیر قابل اعتماد اضافه کنید ، که به طور پیش فرض همه موارد ذکر شده در بالا را مسدود می کند. البته دقیقاً آنچه در این دسته ها مسدود شده است قابل تغییر و تغییر است و به شما امکان کنترل مستقیم بر روند را می دهد.

دسته های NoScript

NoScript با تمام مرورگرهای Chromium که ما آنرا آزمایش کرده ایم سازگار است ، بدیهی است از جمله Google Chrome و Chromium ، بلکه Brave ، Opera و Vivaldi (بخوانید بررسی Vivaldi ما را بخوانید).

امنیت آنلاین

اگرچه شما حتما باید یکی از بهترین نرم افزارهای ضد ویروس را برای اطمینان از محافظت از دستگاه خود نصب کنید ، اگر تمام کاری که با رایانه خود انجام می دهید مرور اینترنت است ، پسوند آنتی ویروس به مدت طولانی پیش می رود تا از عدم امنیت خود جلوگیری کنید.

پنل Avast-Control

بدافزارها ، برنامه های فیشینگ و سایر جرایم سایبری همه خطراتی هستند که هنگام ورود به اینترنت با آنها روبرو می شویم ، و اگرچه بیشتر مرورگرها پایگاه داده های مرور ایمن دارند ، اینها همیشه به اندازه کافی نیستند. 

Avast Online Security نتایج جستجوی شما و وب سایت هایی که برای بدافزار بازدید می کنید را اسکن می کند ، سپس به شما هشدار می دهد. هنگام جستجو ، هر نتیجه با یک نماد مشخص می شود تا به کاربران بگویید آیا صفحه وب که به آن پیوند دارد ایمن است یا خیر.

Avast-Search-نتایج

اگر سعی کنید به وب سایتی با بدافزارهای تعبیه شده در کد آن مراجعه کنید ، Avast درخواست شما را مسدود کرده و به شما اطلاع می دهد که وب سایتی که سعی در بازدید از آن دارید ناامن است ، شما را از آلودگی احتمالی بدافزار دستگاهتان صرفه جویی نمی کند.. 

اگر می خواهید قضاوت برنامه افزودنی را نادیده بگیرید (اگرچه ما علیه آن توصیه می کنیم) ، می توانید به آن بگویید که به سایت ها یا دامنه های خاص اعتماد کند ، با دور زدن بلوک.

Avast-وب سایت-بلاک

Avast همچنین ردیاب ها را مسدود می کند ، این یک مزیت خوب برای حفظ حریم خصوصی است ، حتی اگر واقعاً امنیت شما را تحت تأثیر قرار ندهد. در حین آزمایش ، ما Avast را مجبور به کار با هر سه مرورگر مبتنی بر Chromium با سهولت کردیم ، دیگر نیازی به راه اندازی بیشتری برای Google Chrome یا Chromium ندارید.

اگرچه ما آن را به عنوان یکی از امن ترین نرم افزارهای ضد ویروس قرار ندادیم ، Avast همچنین یک برنامه ضد ویروس سنتی برای دسک تاپ شما ارائه می دهد ، که می توانید اطلاعات بیشتری در مورد بررسی Avast Pro ما کسب کنید.

سخنان محترم

اگر تمام پنج مورد یا حتی فقط یک زن و شوهر از برنامه های افزودنی ذکر شده در بالا را نصب کنید ، امنیت شما در اکثر قریب به اتفاق موارد به اندازه کافی قوی خواهد بود. با این حال ، اگر از توصیه های ما برای بهترین برنامه های امنیتی برای Chrome متنفر نیستید ، ما ذکرهای محترمی را ارائه می دهیم که می توانند به عنوان گزینه های کاملاً مناسب استفاده کنند.

داشلان

با وجود انتخاب برتر ما برای بهترین مدیر رمز عبور ، برنامه افزودنی Chrome Dashlane فاقد بسیاری از ویژگی های پیشرفته است که به آن اجازه می دهد تا به بالای رتبه بندی مدیر رمز عبور ما برسد. 

به عنوان مثال ، باید گذرواژه های خود را که قبلاً در Chrome ذخیره شده اند صادر و وارد کنید (برای این کار می توانید راهنمای ما درباره نحوه صادرات و وارد کردن بوک مارک های Chrome را دنبال کنید).

صفحه اصلی Dashlane

این گفته ، Dashlane هنوز یک الحاق امنیتی عالی است و به راحتی می تواند تمام کارهایی را که از مدیر رمز عبور انتظار دارید در حالی که با تمام مرورگرهای مستقر در Chromium که ما آن را آزمایش کرده ایم ، انجام دهد. مانند همیشه ، بررسی تصویر Dashlane ما را برای تصویر کامل بررسی کنید.

AdBlock Plus

AdBlock Plus محبوب ترین افزونه تبلیغ مسدودکننده برای مرورگرهای Chromium است ، و اگرچه ما آن را در پنج گروه برتر خود لحاظ نکردیم ، اما هنوز انتخاب مناسبی برای این کار است. 

مشکل اصلی AdBlock Plus این است که همه تبلیغات را مسدود نمی کند ، زیرا برخی از شرکت ها برای سفید کردن لیست تبلیغات خود به آنها مبلغی پرداخت می کنند. این یک نگرانی بسیار جدی است ، زیرا تنها دلیل شروع نصب افزونه ، مسدود کردن تبلیغات است.

پنل AdBlock-Plus-Control-Panel

AdBlock Plus همچنین دارای لیست های فیلتر کمتری است که از uBlock Origin ساخته شده است ، همچنین گزینه ها و تنظیمات کمتری دارند. با این حال ، UI به طور قابل توجهی آسان تر است ، که این تنها مزیت آن است. مانند uBlock Origin ، AdBlock Plus با Brave ، Opera و Vivaldi سازگار است.

ScriptSafe

ScriptSafe یک مسدود کننده اسکریپت جایگزین برای NoScript است. اگرچه این امکان را به وجود می آورد تا عملکردهای مشابهی – مانند گروه بندی وب سایتها به سطوح مختلف اعتماد با تنظیمات مختلف – امکان پذیر باشد که در آزمایش های ما مسدود کردن عناصر مختلف وب سایت ها به عنوان NoScript کاملاً مؤثر نبود.. 

به گفته این ، هنوز یک انتخاب کاملاً مناسب و مناسب برای مسدود کردن اسکریپت است و با رابط کاربری دلپذیر تری برای بوت شدن همراه است.

اسکریپت-ایمن

مانند همه پسوندهای ذکر شده در این مقاله ، علاوه بر پیش فرض Chrome و Chromium ، ScriptSafe با Brave ، Opera و Vivaldi سازگار است..

افکار نهایی

با این کار ، لیست خود را از بهترین برنامه های افزودنی امنیتی نتیجه می گیریم. از آنجا که اصطلاح “گسترش امنیتی” موارد مختلفی را در بر می گیرد ، این پنج گزینه لزوماً به ترتیب نیستند ، زیرا همه نقش های مختلف را پر می کنند.

گفته می شود ، دستور آنها براساس اینكه امنیت برای آنها بسیار مهم است ، وجود دارد كه یك مدیر مسدودكننده و مدیر رمز عبور دو مهمترین آنها هستند.. 

در پایان روز ، اگر قصد نصب یک افزونه امنیتی را دارید ، مطمئناً باید یک مسدود کننده آگهی باشد ، زیرا عملکردهای موجود در چیزی مانند uBlock Origin مسیری طولانی به سمت اطمینان از محافظت در هنگام مرور خواهد داشت. اینترنت.

اگرچه بارگیری هر پنج مورد حداکثر محافظت را تضمین می کند ، در عملکرد آنها همپوشانی وجود دارد ، بنابراین انتخاب یک زن و شوهر از آنها احتمالاً کافی خواهد بود ، مگر اینکه به طور خاص به امنیت مرورگر نگران باشید. از چه افزونه های امنیتی مرورگر استفاده می کنید؟ آیا ما یکی را که دوست دارید از دست دادیم؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map