SOCKS5 چیست؟ راهنمای سریع برای سال 2020

برای هرکسی که با مهارت از فن آوری برخوردار است ، پراکسی ها به راحتی قابل درک هستند: آنها به سادگی اتصال شما را از طریق یک سرور برای جایگزینی آدرس IP شما عبور می دهند. گفته می شود ، انواع مختلفی از پراکسی ها وجود دارد – برخی از آنها در بهترین راهنمای پروکسی رایگان ما قرار دارند – که می تواند جنبه های مختلف اتصال شما را تغییر دهد.


یکی از این انواع SOCKS یا به ویژه SOCKS5 است. در طول این راهنما ، ما بررسی خواهیم کرد که SOCKS5 چیست ، چگونه متفاوت است از انواع دیگر پراکسی ها و چگونه می توانید با خیال راحت از پروکسی SOCKS5 استفاده کنید.

در اکثر شرایط نباید به تنهایی از یک پروکسی استفاده کنید ، اما دلایلی وجود دارد که می خواهید یک پروکسی SOCKS5 در نظر بگیرید ، به خصوص برای تورنت. در ادامه بخوانید تا بدانید یک پروکسی چیست و چگونه می توانید با یک شبکه خصوصی مجازی راه اندازی کنید.

SOCKS5 چیست؟?

قبل از درک SOCKS5 ، باید درک کنید که یک پروکسی چیست. خوشبختانه ، این یک مفهوم ساده برای درک است. پروکسی ها برای ارتباط اینترنتی شما با یک مرد متوسط ​​عمل می کنند. قبل از سفر به اینترنت باز ، اتصال شما از طریق پروکسی عبور می کند ، به این معنی که هر سرور پس از آن نقطه ارتباط شما را مثل اینکه از پراکسی آمده باشد برخورد می کند.

در عمل ، این بدان معناست که اگر شما سعی می کنید Netflix را ببینید ، مثلاً از UK ، سرورهای Netflix پروکسی ایالات متحده را تشخیص می دهند ، نه آدرس انگلستان. همانطور که می توانید در راهنمای ما برای ممنوعیت Netflix VPN بخوانید ، این کاملاً صحیح نیست زیرا Netflix معمولاً می تواند شما را با استفاده از یک پروکسی تشخیص دهد. این گفت ، برای یک نمایش تئوریک ، فرض کنید که این کار کند.

SOCKS5 یک پروتکل اینترنتی است که می تواند برای اتصال به پروکسی ، دقیقاً مانند پروتکل VPN ، مورد استفاده قرار گیرد. اگر یک پروکسی SOCKS5 مشاهده می کنید ، همان کار را با هر پروکسی دیگر انجام می دهد ، اما نحوه تسهیل اتصال متفاوت است.

اگرچه مبتدیان فناوری ممکن است این تفاوت عمده را نبینند ، اما پراکسی های SOCKS5 عملکرد بسیار متفاوتی نسبت به پراکسی های HTTP انجام می دهند. پراکسی SOCKS5 ترافیک آگونیستی است ، به این معنی که هر نوع ترافیکی را که از طریق سرور و گیرنده ارسال می کنید به سادگی عبور نمی کنند..

به طور خاص ، پراکسی های SOCKS5 اتصال TCP را برای شما برقرار می کنند و با این کار قادر به انتقال بسته های UDP از طریق اتصال هستند. به طور خلاصه ، شما بسته های UDP را به سرور ارسال می کنید ، که از طریق اتصال TCP به گیرنده فرستاده می شوند.

این برای هر سرور SOCKS صحیح است. SOCKS5 از مزیت تأیید هویت نیز برخوردار است. به جای اتصال به سرور ، مرورگر شما نیاز به انجام “دست زدن به شبکه” با آن دارد ، ایجاد شما که می گویید شما هستید و باز کردن اتصال.

پروکسی HTTP متفاوت عمل می کند. اگرچه آنها هنوز به عنوان واسطه عمل می کنند ، پراکسی های HTTP می توانند و از طریق ترافیکی که از طریق سرور می فرستید ، تفسیر کنند. به همین دلیل ، برخی از داده ها را می توان با سرعت بیشتری ذخیره کرد و تحویل داد ، با کمترین دردسر که تنها می تواند ترافیک HTTP را پردازش کند.

برای کاربران جداگانه ، پروکسی های SOCKS5 به دلیل احراز هویت و پذیرش هر نوع ترافیکی بهترین گزینه هستند. اگر گفته شود ، پروکسی HTTP جای خود را دارد ، به عنوان مثال ، می توانید با استفاده از یک پروکسی اقدام به رونمایی از داده های وب سایت کنید..

از مواردی برای پروکسی SOCKS5 استفاده کنید

دلایل زیادی وجود دارد که می خواهید آدرس IP خود را جایگزین کنید ، اما در بیشتر موارد ، این مورد به Geoblocks می رسد. “Geoblocks” اصطلاحی است که به روند مسدود کردن ترافیک از کشورهای خاص اشاره دارد ، و به طور موثر محدود کردن چه کسی می تواند چه آنلاین را ببیند. اگرچه به خودی خود سانسور نیست ، یک پسر عموی است.

Geoblocks به ویژه در بین سیستم عامل های جریان رایج است. به عنوان مثال ، Netflix بسته به مکانی که در جهان به آن وصل می شوید ، کتابخانه های مختلفی دارد (بهترین راهنمای هک های Netflix ما را بخوانید تا نحوه دسترسی به آنها را ببینید) ، و iPlayer بی بی سی فقط در دسترس ساکنین انگلستان است (بهترین راهنمای VPN ما را برای راهنمای iPlayer بی بی سی بخوانید)..

پروکسی ها بهترین گزینه برای تلاش برای دور زدن geoblocks نیستند ، زیرا کسانی که geoblocks را تحمیل می کنند ، راه هایی برای شناسایی شما در حال استفاده از یک مورد دارند. ما در بخش بعدی در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

به گفته این ، پروکسی SOCKS5 ، به ویژه ، برای تورنت عالی است. در صورت عدم اطلاع تورنت ، برای بارگیری فایلها به یک ارتباط همتا به همتا ارجاع می دهید. در اصل ، کامپیوتر شما به چندین رایانه متصل می شود و یک قطعه از فایل را از هر بار بارگیری می کند.

در خارج از مسائل حقوقی که می تواند با تورنت همراه باشد (بخوانید که راهنمای غیرقانونی ما را غیرقانونی می کند) ، سرعت سرعت نیز وجود دارد. تورنت به پهنای باند زیادی احتیاج دارد و همین امر باعث می شود ارائه دهنده خدمات اینترنت شما میزان داده هایی را که می توانید به طور همزمان انتقال دهید محدود کند..

پراکسی SOCKS5 به دو دلیل در تورنت کمک می کند. اولین مورد این است که آدرس IP شما جایگزین شده است ، به این معنی که ISP شما نمی تواند سرعت شما را تحت فشار قرار دهد. شما باید از یک پروکسی SOCKS5 با VPN استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که ISP شما نمی تواند ترافیک شما را تحت فشار قرار دهد ، اما ما در بخش بعدی به آن خواهیم رسید.

مزیت اصلی این است که پراکسی های SOCKS5 UDP را به کاربران ارائه می دهند ، به این معنی که می توانید در همه جا به هر یک از همسالان متصل شوید. با اتصال به این روش ، شما معمولاً می توانید پرونده ها را سریعتر بارگیری کنید زیرا بیت های پرونده را از همه همسالان به طور همزمان دریافت خواهید کرد.

با این کار ، ارتباط شما هنوز در حالی که از پروکسی SOCKS5 استفاده می کنید رمزگذاری نمی شود ، که در تورنت مشکل است. برای این کار ، به یک VPN احتیاج دارید. در ادامه با VPN آشنا شوید ، چرا آنها بهتر از پراکسی ها هستند و چگونه می توانید از این دو استفاده کنید.

VPN در مقابل پروکسی

اگرچه واسطه های SOCKS5 تأیید هویت ارائه می دهند ، آنها رمزگذاری ارائه نمی دهند. همانطور که در مورد هر پروکسی نیز وجود دارد ، هیچ امنیتی اضافی ارائه نمی شود ، بنابراین آنچه شما می آورید همان چیزی است که شما می دهید. پراکسی های HTTPS ، که ترافیک برای اتصال SSL / TLS را کنترل می کنند ، رمزگذاری را ارائه می دهند ، اما رمزگذاری بیشتری نسبت به یک اتصال اینترنتی معمولی ندارند..

اگر ناآشنا باشید ، رمزنگاری به scramb کردن داده های شما در هنگام انتقال است ، به گونه ای که هیچ کس در وسط زنجیره شبکه نتواند آنچه را ارسال می کنید را مشاهده کند. با استفاده از الگوریتم و جفت کلید ، درخواست ها را از متن ساده به متن تبدیل می کند. شما برای رمزگذاری داده ها از یک کلید استفاده می کنید و گیرنده از رمز دیگر برای رمزگشایی آن استفاده می کند.

توضیحات ما در مورد رمزگذاری به مشخصات این فرآیند می رود ، اما این یک مرور کلی است. پروکسی ها رمزگذاری اضافی ارائه نمی دهند ، اما VPN این کار را انجام می دهند. مشابه پروکسی ، اتصال شما از طریق یک سرور راه دور هدایت می شود و آدرس IP و اطلاعات جغرافیایی شما جایگزین می شود. گفته می شود ، اتصال اولیه شما به سرور راه دور رمزگذاری می شود.

این مهم است زیرا اتصال اولیه رمزگذاری شده ، اگر غیرممکن نباشد ، ردیابی مسیر را دشوار می کند. پراکسی های SOCKS5 ، به دلیل اینکه رمزگذاری ارائه نمی دهند ، به گیرنده اجازه می دهند ردپایی را مسیریابی کند ، که به آنها این امکان را می دهد تا منبع ترافیک فراتر از پروکسی را مشاهده کنند. با وجود VPN ، سرور از راه دور به یک دیوار سنگی تبدیل می شود.

درخواستهای اصلی شما رمزگذاری شده اند ، به این معنی که آدرس IP منبع شما تقریباً از هر چیزی پنهان است. اگرچه در امنیت VPN تغییراتی وجود دارد ، تا زمانی که از ارائه دهنده ای از مطمئن ترین راهنمای VPN ما استفاده می کنید ، خوب خواهید بود.

ExpressVPN در صدر آن لیست قرار دارد. علاوه بر اینکه سریعترین VPN مورد آزمایش ماست ، در بهترین راهنمای VPN ما مقام اول را در بسیاری از گروه ها کسب کرد. از امنیت تا سرعت به راحتی کاربر پسند ، ExpressVPN همه چیز درست می شود. می توانید در بررسی ExpressVPN ما اطلاعات بیشتری کسب کنید یا با 30 روز ضمانت بازگشت پول آن را امتحان کنید.

اگرچه برای اکثر چیزها بهترین است ، اما ExpressVPN برای همه چیز بهترین نیست. به عنوان مثال ، اگر شما علاقه مند به تورنت هستید ، بهترین VPN ما برای تورنت ، NordVPN ، ممکن است برای شما بهتر باشد. گرچه سرعت آن بسیار جالب نیست ، اما NordVPN از ExpressVPN با طیف وسیعی از سرورهای تخصصی جداست.

در میان این فهرست سرورهای P2P (torrenting) ، مبهم و DoubleVPN وجود دارد. گفته شد ، برای اهداف این مقاله ، این مزیت دیگری دارد. می توانید از پروکسی SOCKS5 NordVPN با اتصال VPN استفاده کنید ، که همانطور که گفته شد در هنگام تورنت باید بهترین عملکرد را ارائه دهد.

می توانید اطلاعات بیشتری در مورد NordVPN در بررسی NordVPN ما کسب کنید یا ببینید که چگونه با ضمانت 30 روزه برگرداندن پول آن را دوست دارید.

افکار نهایی

پروکسی های SOCKS5 بهترین گزینه برای اکثر کاربران است ، اما هنوز هم با استفاده از مشکلات جانبی که در اینجا و در راهنمای VPN در مقابل پروکسی و راهنمای تور ما توضیح داده شده است ، همراه هستند. اگر گفت از پروکسی SOCKS5 در رابطه با VPN استفاده می کنید ، می توانید از قدرت آنها ، به ویژه برای torrenting استفاده کنید..

NordVPN جز معدود مواردی است که عملکرد را فراهم می کند. گفته می شود ، اگر شما علاقه ای به تورنت کردن ندارید ، یک پروکسی SOCKS5 معمولاً از یک VPN سریع بدتر است ، و برای همین ، ExpressVPN سلطنت می کند. اگر گزینه های بیشتری را دوست دارید ، نظرات دیگر VPN ما را بخوانید.

شما از پروکسی SOCKS5 برای چه استفاده می کنید؟ آیا شما VPN هم دارید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map