ProtonVPN vs NordVPN: یک ضایعات سخت در سال 2020

NordVPN در حال حاضر در بهترین مدال VPN ما در مدال نقره قرار دارد. اگر به بررسی NordVPN ما بپردازید ، خواهید دید که تقریباً از همه جنبه های آن تحت تأثیر قرار گرفته ایم. امنیت قابل اعتماد است ، و تقریباً برای هر کسی ویژگی های کافی را ارائه می دهد ، در حالی که هنوز استفاده از آن آسان است. 

ProtonVPN بیشتر در رتبه بندی قرار دارد ، اما مواردی را ارائه می دهد که NordVPN نمی کند. همانطور که می توانید در بررسی ProtonVPN ما بخوانید ، این برنامه دارای یک برنامه رایگان با داده های نامحدود و یک سیستم تونل زنی اسپلیت خوب است..

ما می خواهیم ببینیم که آیا این ویژگی های اضافی برای کمک به ProtonVPN خود را در دیدار مقابل از سر با NordVPN کافی خواهد داشت یا خیر ، امیدواریم که شما به اندازه ما کنجکاو باشید ، زیرا چیزهای زیادی در مورد صحبت کردن وجود دارد. در مقایسه با ProtonVPN و NordVPN ، بیایید وارد شوید.

راه اندازی یک Fight: NordVPN در مقابل ProtonVPN

مانند هر رقابت ، ابتدا باید قوانین را تنظیم کنیم. این مسابقه در پنج دوره تقسیم می شود که به ترتیب ، ویژگی ها ، قیمت گذاری ، سهولت استفاده ، سرعت و امنیت می باشد.. 

ما به طور خلاصه هر دور را با توضیح در مورد آنچه می خواهیم جستجو کنیم و از آنچه می خواهیم دوری کنیم ، معرفی خواهیم کرد. سپس یک دسته بندی عمیق از هر VPN را برای این دسته بندی قرار خواهیم داد. در پایان هر دور ، نتیجه گیری قطعی خواهیم گرفت و برنده اعلام می کنیم. هر دور یک امتیاز ارزش دارد و VPN با بیشترین امتیاز در پایان برنده می شود.

1

امکانات

دقیقاً مانند بررسی اختصاصی VPN ، اولین چیزی که دوست داریم به آن توجه کنیم ، ویژگی هایی است که هر VPN ارائه می دهد. در ابتدا دیدن ویژگی ها یک روش عالی برای پرش به سمت گوشت مقایسه است و عموماً ایده خوبی از چگونگی بازی کردن بقیه مسابقات را نشان می دهد.. 

هزاران ویژگی منحصر به فرد در بازار VPN وجود دارد. این پروتکل ها شامل پروتکل های اختصاصی هستند ، که می توانید در مورد بررسی VyprVPN ما ، یا انواع مختلفی از مسدود کننده های تبلیغاتی و فیلترهای تهدید ، مانند آنچه از NordVPN در این بخش مشاهده خواهیم کرد ، بیشتر بخوانید.. 

اگرچه زنگ ها و سوت ها عالی هستند ، لیستی از ویژگی های مهم وجود دارد که امنیت VPN را تحت تأثیر قرار می دهد. اینها شامل یک سوئیچ kill و راهی برای اتصال خودکار به VPN در هنگام راه اندازی است. هر VPN بدون این بلافاصله امتیازهای اصلی را از دست می دهد.

NordVPN

کرک کردن تنظیمات را روی مشتری دسک تاپ NordVPN به سرعت نشان می دهد که همه ویژگی های اصلی پوشانده شده است. در حقیقت ، اجرای NordVPN یک سوئیچ kill و ویژگی اتصال خودکار برخی از بهترین موارد موجود در آنجا است.

برای شروع ، دو سوئیچ kill در صفحه اول تنظیمات NordVPN وجود دارد. اولین ، با عنوان “سوئیچ کشتن اینترنت” ، درست مانند هر سوئیچ استاندارد کشتن ، کار می کند ، در صورت از دست رفتن اتصال VPN ، تمام ترافیک اینترنت را قطع می کند.

سوئیچ kill دوم به عنوان “app kill” خوانده می شود و دقیقاً آنچه را که به نظر می رسد انجام می دهد. می توانید لیستی از برنامه هایی را تعریف کنید که در صورت از بین رفتن اتصال VPN خاتمه یابد. 

این عالی است اگر شما در هنگام استفاده از VPN روی چیزی کار می کنید که به دلیل قطع ارتباط ممکن است بخواهید پیشرفت خود را از دست ندهید. برای بستن یک برنامه تورنت ، به عنوان مثال ، در حالی که Chrome را تحت تأثیر قرار نمی دهد ، می توانید سوئیچ kill برنامه را تنظیم کنید. این ویژگی به NordVPN کمک کرد تا بهترین امتیاز را در بهترین VPN برای جمع بندی تورنت کسب کند. 

nordvpn-review-killswitch

در بالای سوئیچ های kill kill ، تنظیمات یک صفحه را به تنظیمات اتصال خودکار اختصاص می دهند. می توانید انتخاب کنید که آیا VPN هنگام راه اندازی وصل می شود یا فقط در شبکه های بی سیم. این یک روش عالی برای جلوگیری از خطرات وای فای عمومی است. 

همچنین اگر به کشور خاصی احتیاج ندارید می توانید به کدام کشور که می خواهید به طور خودکار به آن متصل شوید یا می توانید منطقه ای را برای اتصال به آن انتخاب کنید ،. 

با گذر از ویژگی های مهم ، NordVPN در چند ویژگی اضافی بسته بندی می کند. NordVPN یک گزینه VPN مضاعف ارائه می دهد ، که اتصال شما را از طریق چندین سرور VPN ارسال می کند تا هویت خود را بصورت آنلاین پنهان کند.. 

تعداد معدود گزینه های DNS نیز وجود دارد که در بخش “امنیت” بیشتر به آنها خواهیم پرداخت ، همچنین ویژگی جدیدی به نام CyberSec را مشاهده خواهیم کرد. این امر به عنوان یک مسدود کننده تبلیغات عمل می کند و در عین حال از شما در برابر بدافزار ، فیشینگ و سایر تهدیدات نیز محافظت می کند.

CyberSec این کار را با مسدود کردن سایتهایی که حاوی بدافزارهای احتمالی یا حملات فیشینگ هستند ، انجام می دهد ، که کمی راهکار اجباری برای ایمن بودن کاربر است ، اما این کاری است که بسیاری از مردم از آن قدردانی می کنند. علاوه بر این ، اگر مانع مسدود شدن شما شود یا نیاز به استفاده از سایت مسدود شده داشته باشید ، خاموش کردن این ویژگی آسان است.

ProtonVPN

برخلاف NordVPN ، ProtonVPN گزینه های اتصال خودکار را در اولین برگه از فهرست تنظیمات قرار می دهد. به شما این امکان داده می شود که VPN بطور خودکار وصل شود یا خیر ، و اگر تصمیم دارید اتصال خودکار را روشن کنید ، می توانید سریعترین سرور موجود یا یک تصادفی را انتخاب کنید..

به دلایلی ، سوئیچ kill for ProtonVPN در برگه “پیشرفته” ، همراه با محافظت در برابر نشت DNS و چیزی بسیار چشمگیر که NordVPN ندارد: قرار دادن تونل زنی.

تونل سازی اسپلیت ProtonVPN بسیار خوب اجرا شده است و به شما امکان می دهد لیستی از برنامه هایی که از اتصال VPN خارج می شوند را تعیین کنید یا برعکس ، لیستی از برنامه هایی را تعریف کنید که از VPN استفاده کنند تا برنامه ای روشن نباشد. لیست به طور خودکار حذف می شود.

protonvpn-review-split-tunelling

تونل سازی اسپلیت یک ویژگی بسیار مناسب است که در حال حاضر تعداد زیادی VPN وجود ندارد – هرچند گزینه برتر ما ، ExpressVPN ، همانطور که می توانید در بررسی ExpressVPN ما بخوانید – انجام می دهد – بنابراین حداقل این اعتبار ProtonVPN را کسب می کند. ProtonVPN همچنین آنچه را “هسته امن” می نامد ، دارد که دقیقاً مانند سیستم دوپارچه VPN NordVPN برای اضافه کردن کمی امنیت اضافی. 

سرانجام ، نکته ای که هنگام استفاده از نرم افزار و منوها مشاهده کردیم این است که یک سوئیچ ضامن وجود دارد که به سادگی دارای “دسترسی اولیه” است. زدن این سوئیچ تا آنجا که می توانیم بگوییم هیچ چیزی تغییر نکرد. با وجود تجربه گسترده ما در بازی های تفاوت نقطه ، هیچ تنظیمات یا ویژگی های جدیدی که بتوانیم پیدا کنیم وجود ندارد. 

دور یک افکار

هر دو VPN در این مسابقه تکان خوردند و هرکدام از این مدعیان یک شکل از رله VPN مضاعف ، سوئیچ kill و امکان اتصال خودکار را ارائه می دهند. هر VPN همچنین مواردی را ارائه می داد که دیگری نمی گوید. 

اگرچه ProtonVPN دارای یک ویژگی تونل زنی جامد است که فاقد NordVPN است ، اما NordVPN به سادگی با کمیت و کیفیت مجموعه ویژگی های آن ، ProtonVPN را تحت الشعاع قرار می دهد.. 

به عنوان مثال ، هیچ روش ساده ای برای شما وجود ندارد که بتوانید مکانی را که به طور خودکار با ProtonVPN به آن وصل می شوید ، انتخاب کنید ، در حالی که NordVPN به شما امکان می دهد تا آن را از چندین طریق پیکربندی کنید. سوئیچ kill ProtonVPN اینترنت را کاهش می دهد ، در حالی که NordVPN می تواند همین کار را انجام دهد یا برنامه های خاص را خاتمه دهد. سرانجام ، CyberSec یک اتفاق خوب است و به NordVPN کمک می کند تا امتیازات این دوره را کسب کند.

دور: ویژگی های نقطه برای NordVPN

آرم ProtonVPN
آرم NordVPN

2

قیمت

قیمت گذاری یک بخش عالی برای بررسی ویژگی ها است زیرا اغلب می تواند یک نقطه عطف باشد. ارائه دهندگان VPN که از نظر ویژگی های مسطح هستند ، می توانند با ارائه یک مقدار بهتر ، در این دور به عقب برگردند و برنده شوند.

به گفته این ، هزینه تنها چیزی نیست که ما در بخش “قیمت گذاری” به آن توجه می کنیم. وجود یک VPN قانع کننده از منظر مالی بیشتر از هزینه کمتر از رقباست. ما همچنین در نظر می گیریم که چه روش پرداختی در دسترس است ، چه نوع سیاست بازگشتی ارائه می شود و آیا هر نوع آزمایشی در دسترس است یا خیر..

NordVPN

NordVPN یک مدل قیمت گذاری نسبتاً ساده با چهار گزینه دارد که همه اساساً یکسان هستند و امکان دسترسی به شش اتصال همزمان و پهنای باند نامحدود را فراهم می آورد..

تفاوت این گزینه های قیمت گذاری بر اساس زمان بندی است. در حالی که قیمت گذاری ماهانه عالی نیست ، برنامه ها به سرعت مقرون به صرفه می شوند ، همانطور که به برنامه های سالانه ، دو ساله و سه ساله نگاه می کنید.

در مدت زمان سه ساله ، NordVPN یکی از ارزانترین VPN های موجود در بازار است که در ماه فقط چند دلار هزینه دارد. با این حال ، گزینه های VPN بهتری وجود دارد برای کسانی که می خواهند تا حد امکان پس انداز کنند ، مانند قیمت گذاری سه ساله CyberGhost ، که می توانید اطلاعات بیشتری در مورد بررسی CyberGhost ما مطالعه کنید.

به گفته این ، هر VPN که می تواند قیمت NordVPN را ضرب و شتم کند ، نمی تواند از ویژگی هایی که ارائه می دهد استفاده کند. همچنین یک سیاست بازپرداخت 30 روزه نیز وجود دارد که بسیار عالی است و طیف گسترده ای از پرداخت ها از جمله پی پال ، کارت اعتباری یا بدهی و حتی بیت کوین را می پذیرد. 

NordVPN توانسته است توازن ارزش و کارایی بالایی را تجربه کند ، اما هنوز هم از این نظر فاقد آن است. متأسفانه ، هیچ راهی برای امتحان کردن NordVPN بدون پرداخت پول وجود ندارد. بدون محاکمه آزاد ، بسیاری از مردم تمایلی به کنار گذاشتن مبلغی که برای دستیابی به معاملات بهتر برنامه های بلند مدت لازم است ، ندارند..

ProtonVPN

ProtonVPN یکی از پیچیده ترین ساختارهای قیمت گذاری هر VPN را دارد. سه طرح مختلف ارائه شده است و هرکدام می توانند ماهانه یا سالانه خریداری شوند.

برای مبتدیان ، یک برنامه رایگان وجود دارد که بسیار سخاوتمندانه است و امکان استفاده نامحدود را فراهم می کند. با توجه به اینکه بیشتر VPN های رایگان فقط یک آزمایشی هستند که توسط یک بازه زمانی یا یک کلاه داده محدود می شوند ، این برنامه رایگان بی حد و حصر باعث می شود ProtonVPN نقشی در بهترین لیست خدمات رایگان VPN رایگان ما داشته باشد.. 

به طور طبیعی ، این طرح رایگان محدودیت های محدودی را بر روی آن قرار داده است. فقط سه مکان در دسترس کاربران آزاد است ، فقط یک دستگاه می تواند به طور همزمان متصل شود و سرعت های شما قفل شده باشد ، اما در یک حد ناشناخته. 

با رفتن به گزینه اول ، که با عنوان “برنامه اصلی” عنوان شده است ، شما به همه کشورها در شبکه ProtonVPN دسترسی پیدا می کنید ، می توانید به جای یک دستگاه ، دو دستگاه را به هم متصل کرده و کلاه سرعت حذف شود. علاوه بر این ، برنامه رایگان اشتراک فایل P2P مانند تورنت را ممنوع می کند ، در حالی که برنامه “اساسی” و به بعد این اجازه را می دهد.. 

قیمت گذاری برای برنامه “اساسی” بد نیست ، اما حتی گزینه سالانه وقتی که به قیمت ماهانه خود تقسیم شود ، پرهزینه تر است ، در مقایسه با برنامه سه ساله NordVPN که ارائه می دهد بیشتر ، از جمله سه برابر تعداد دستگاه های متصل.

برنامه بعدی ، گزینه “به علاوه” ، تقریباً در سطح برنامه ماهانه NordVPN قرار می گیرد. این طرح به پنج دستگاه (هنوز کمتر از NordVPN) اجازه می دهد و ویژگی اصلی و دسترسی ایمن به برخی از سرورهای اختصاصی را که باید سریعتر و کمتر قاچاق شوند ، به شما می دهد و همچنین سرورهای Tor.

سرانجام ، به دلیل درج پروتون میل ، برنامه “بینایی” خوانده می شود ، که ایمیل های شما را برای امنیت بیشتر رمزگذاری می کند. اگر قصد استفاده از این مورد را دارید ، پس از آن می تواند معامله خوبی را ارائه دهد. برای کسانی که در مورد ProtonMail کنجکاو هستند ، می توانید در ایمن ترین مقاله ایمیل ما اطلاعات بیشتری کسب کنید. 

با این حال ، به خودی خود به عنوان یک طرح VPN ، قیمت “بینایی” خیلی زیاد است. این طرح همچنین حد اتصال شما را به 10 افزایش می دهد ، اما این به سادگی کافی نیست تا قیمت مسخره این طرح را جبران کند.

دور دو فکر

گل زدن در این دور بسیار ساده تر از مرحله اول است. NordVPN با قیمت گذاری بهتر و ارائه بیشتر در برنامه نسبت به بیشتر برنامه های ProtonVPN برنده واضح است.. 

اگرچه NordVPN هیچ آزمایشی رایگان ندارد و ProtonVPN یکی از سخاوتمندانه ترین برنامه های رایگان وجود دارد ، اما این فقط کافی نیست تا از طرح های بیش از حد پیچیده و در سطوح بالاتر ProtonVPN فراتر رود..

دور: امتیاز قیمت برای NordVPN

آرم ProtonVPN
آرم NordVPN

3

راحتی در استفاده

دور سوم به سهولت استفاده می پردازد. البته ، این موضوع کمی ذهنی است ، اما ما تمام تلاش خود را می کنیم تا ایده خوبی را ارائه دهیم که تجربه استفاده از هر VPN چیست و همه چیز را چگونه روان اجرا می کنیم. 

یک چیدمان بی دست و پا می تواند مشکل را پیدا کند ، زحمتی برای استفاده و یا از همه بدترین حالت ، کاملاً غیرقابل استفاده. سمت و سوی آن سکه این است که نرم افزارها و منوها به خوبی طراحی شده می توانند یک تجربه دلپذیر را ارائه دهند که احساس بی وزنی و شهودی می کند. با این حساب ، بیایید ببینیم کدام قسمت از آن طیف NordVPN و ProtonVPN روی آن قرار می گیرند. 

NordVPN

همانطور که می توانید در مطابقت با ExpressVPN و NordVPN ما بخوانید ، مشتری NordVPN قادر است ضمن داشتن ظاهری براق ، مقدار خوبی از تحریک بصری را ارائه دهد. یک نقشه جهانی بزرگ در سمت راست صفحه با یک حباب وجود دارد تا نشان دهد سرورها در کجا قرار دارند.

nordvpn-review-marker-selection

با کلیک بر روی اینها ، شما را به سرور در آن مکان متصل می کند. نقشه بسیار عجیب است و می تواند یک راه خوب برای پیدا کردن و انتخاب سرور باشد ، اما همچنین یک لیست سنتی از سرورها در سمت چپ صفحه وجود دارد. 

در سمت راست بالای لیست سرورها ، دکمه ای وجود دارد که می توانید قسمت نقشه پنجره را ببندید و فقط لیست سرور را نشان دهید ، برای کسانی که می خواهند فضای روی صفحه را ذخیره کنند و چیزی کاملاً کاربردی بخواهند..

NordVPN یکی از رهبران بازار در حوزه VPN است ، در حالی که ProtonVPN دنباله ای کوچک اما بسیار وفادار ساخته است. در این نبرد ProtonVPN vs NordVPN ، ما دو سرویس را برای مبارزه با بهترین های این گروه دعوت می کنیم. حتی با حرکت به تنظیمات و منوهای نرم افزار ، هنوز هم همه چیز تمیز و تصفیه به نظر می رسد. 

زبانه ها حس می کنند و هر چیزی که در تنظیمات است احساس می کند که فقط در یک مکان مناسب است. پیدا کردن چیزها آسان است ، و VPN نسیمی است برای استفاده هر کسی ، حتی آنهایی که با VPN یا فناوری آشنا نیستند..

ProtonVPN

ProtonVPN یک رابط سیاه و سبز جالب دارد که چیزی شبیه فیلم های Matrix نیست. شما با یک طرح شبیه به NordVPN با نقشه ای در سمت راست و سرورهای سمت چپ ، استقبال می کنید.

protonvpn - بررسی-رابط

مثلث های سبز وارونه نقشه را نشان می دهد که سرورها در کجا قرار دارند و می توانید با کلیک کردن روی اینها یا با یافتن سرور مورد نظر خود از لیست ، به VPN وصل شوید. اگر می خواهید به حداکثر رساندن املاک و مستغلات صفحه خود ، ProtonVPN همچنین به شما امکان می دهد پنجره نقشه را ببندید ، دقیقاً مانند NordVPN.

در زیر نقشه برخی از اطلاعات اضافی در مورد اتصال شما وجود دارد که NordVPN شامل آن نیست ، مانند یک تایمر جلسه و گرافیکی از سرعت اتصال شما ، که به احساس هکر بودن هنگام استفاده از این نرم افزار تاریک می افزاید.. 

اگرچه این صفحه اصلی مشتری جالب و مدرن به نظر می رسد ، در مورد چیدمان منوی تنظیمات مشکلاتی بوجود می آید. چیزهای کوچک ، مانند قرار دادن سوئیچ kill در برگه “پیشرفته” تنظیمات ، کار را کمی دشوارتر از آنچه باید باشد سخت تر می کند.. 

مهمتر از آن ، به نظر می رسد سوئیچ های جابجایی خاصی مانند گزینه دسترسی سریع هیچ کاری انجام نمی دهند ، و بعضی از آنها به هیچ وجه قابل تعویض نیستند ، مانند محافظت در برابر نشت DNS که در موقعیت “روشن” قفل شده است.. 

دور سه فکر

در حالی که رابط ProtonVPN به طرز غیرقابل انکار و غیرقابل انکار جذاب است و چیدمان مشتری به دور از وضعیت بد نیست ، اما منوهای تنظیمات دارای برخی از کلیدهای میانبر هستند که نیاز به کار دارند.. 

از طرف دیگر NordVPN تقریباً به یک تجربه کاربری بی عیب و نقص نزدیک پیشنهاد می کند که می توانید از هر نرم افزاری انتظار داشته باشید. مواردی وجود دارد که ما در بخش “سرعت” به آنها خواهیم پرداخت ، اما در پایان روز ، از دید کاربرپسندی ، NordVPN تقریباً به همان اندازه خوب است.. 

دور: سهولت استفاده از نقطه برای NordVPN

آرم ProtonVPN
آرم NordVPN

4

سرعت

دور شدن از دنیای ذهنی سهولت استفاده ، بخش بعدی بسیار علمی تر و بالینی تر است. به منظور مقایسه سرعت هر VPN ، ما هر ارائه دهنده را از طریق یک دستکش پنج مکان برای ثبت سرعت پینگ ، بارگیری و بارگذاری قرار می دهیم. 

این داده ها را می توان با اندازه گیری کنترل سرعت اینترنت ما بدون VPN مقایسه کرد تا از نظر سرعت ، ایده خوبی درباره آنچه که هر ارائه دهنده قادر به انجام آن است ، بدست آوریم. ما همچنین کمی آزمایش در دنیای واقعی را انجام می دهیم تا تأیید کنیم که آیا VPN واقعاً مانند اعدادی که روی کاغذ نشان داده شده عمل می کند یا خیر..

NordVPN

همانطور که در مسابقه NordVPN در مقابل CyberGhost ما ذکر کردیم ، NordVPN در هنگام تسریع سرعت ، دارای برخی مسائل با قوام است. به نظر می رسد سیستم انتخاب سرور شما در یک مکان مشخص شبیه به ترسیم یک قطعه تصادفی از یک کلاه است ، و کدام سرور به شما داده می تواند عالی یا کاملاً غیرقابل استفاده باشد. 

مکان: پینگ (ms) بارگیری (Mbps) بارگذاری (Mbps)
محافظت نشده9165.510.57
ایالات متحده # 247923133.538.87
انگلستان شماره 20115334.786.06
هلند شماره 6614566.915.39
ژاپن شماره 69159132.833.31
Double VPN (ایالات متحده در کانادا شماره 4)7920.488.64

با تمام وجود این منفی بودن ، به نظر می رسد همه چیز در حال پیشرفت است یا ما این بار فقط با سرورهایمان خوش شانس بودیم. ما شاهد سرعت های محکم از چهار سرور از پنج سرور هستیم که تنها یک مورد آن یعنی آفریقای جنوبی – کاملاً صاف روی چهره آن قرار گرفته است. 

با وجود این عملکرد ضعیف روی کاغذ ، این سرور هنوز هم برای مرور وب و حتی YouTube قابل استفاده است. درنهایت ، معمولاً قطع و وصل مجدد برای ترسیم مقدار جدید ، به اصطلاح ، و تلاش برای اتصال به یک سرور بهتر ، مؤثر است. اگرچه در کل ، NordVPN سرعتهای جامد ، اگرنه لزوماً قابل اعتماد ، را ارائه می دهد. قطعه NordVPN vs IPVanish ما را بخوانید تا ببینید که چگونه این دو با هم مقایسه می کنند.

ProtonVPN

با نگاهی به دو جدول ، فوراً مشخص می شود که کدام یک از این دو VPN سریعتر است. کمترین سرعت ، سرعت ProtonVPN بسیار ناخوشایند بود.

مکان: پینگ (ms) بارگیری (Mbps) بارگذاری (Mbps)
محافظت نشده (سنت لوئیس)983.1420.49
ایلینویز ، ایالات متحده # 16 (سرور پیشنهادی)1551.1320.51
ایالات متحده Illinois شماره 1 (هسته امن)2793.23.56
شماره 14 انگلستان10216.3410.99
شماره 21 ژاپن26417.917.45
شماره 21 استرالیا25684.2810.87

در حالی که سرور ایالات متحده در نزدیکی آمریکا عملکرد خوبی داشت و انگلیس نیز سرعت قابل توجهی را مشاهده کرد ، ژاپن و آفریقای جنوبی عملکرد ضعیفی داشتند. این سرورها در حین مرور به طرز محسوسی آهسته بودند ، و به طریقی که NordVPN حتی در بدترین حالت هم نبود. 

مهمتر از این ، زمانهای پینگ که در طول تست خود دیدیم کاملاً این مسئله را برای چیزی مثل VPN برای بازی رد می کند (علی رغم ظاهر جالب). با توجه به اینکه آفریقای جنوبی بیش از نیم ثانیه از زمان پینگ را تجربه می کند و ژاپن نیز به آن نزدیک می شود ، گشت و گذار در وب کمی شبیه به استفاده از dial-up در مواقعی که با احساس پاسخگو NordVPN مقایسه شود ، حتی در کمترین سرور ما سعی کردیم.

دور چهار اندیشه

همانطور که در ابتدا گفتیم ، این بخش معمولاً بیشترین برش و خشک است. با نگاهی به داده ها ، NordVPN از نظر عینی و قابل توجهی سریعتر از ProtonVPN تقریباً در هر سرور است.

عملکرد هر VPN روی کاغذ به استفاده از دنیای واقعی منتهی می شود ، همچنین با احساس NordVPN سریع تر از ProtonVPN هنگام بارگیری در وب سایت ها یا فیلم ها.

دور: سرعت نقطه برای NordVPN

آرم ProtonVPN
آرم NordVPN

5

امنیت & حریم خصوصی

در دور پنجم و پایانی ، ما به این نکته می پردازیم که اکثر مردم مهمترین کارکردهای هر VPN را در نظر می گیرند: امنیت و حفظ حریم خصوصی. برای تعیین این موضوع ، ما هر VPN را برای نشت DNS ، نشت IP یا هر نوع نقض قابل تشخیص دیگر در امنیت آزمایش می کنیم.

ما همچنین بررسی می کنیم که هر پروتکل و رمزگذاری هر VPN برای ارائه چقدر امن است. علاوه بر این ، ما خط مشی رازداری هر ارائه دهنده را می خوانیم تا ببینیم ممکن است هرکدام از اطلاعات کاربران کاربران دارای ماهی باشد یا نه. 

NordVPN

NordVPN به شما امکان انتخاب پروتکل یا رمزگذاری را به کاربران نمی دهد ، بلکه در عوض شما را به تنظیماتی می شناسد که ایمن هستند. از OpenVPN زوج با رمزگذاری AES-256 استفاده می کند ، که در زمان کنونی ، امن ترین ترکیب VPN است که می تواند از آن استفاده کند. 

در مورد حریم خصوصی ، NordVPN یکی از سیاستهای کوتاهتر حفظ حریم خصوصی را که ما دیده ایم ، دارد. همچنین در صورت نیاز به دانستن چگونگی استفاده از یک قطعه خاص از اطلاعات ، به ساختارهایی داده شده است که می توانید جستجوی و پاسخ به سؤالات خاص را آسان کنند.. 

به طور کلی ، NordVPN کار خوبی می کند تا ضمن ارائه خدمات خود ، هرچه اطلاعات کمتری را جمع کند. تنها موردی که برای ایجاد یک حساب کاربری لازم دارید ، یک ایمیل و روش پرداخت است. 

اگر فردی هستید که می خواهید ناشناس بودن خود را به حداکثر برسانید ، می توانید از آن برای ارسال آن از یک ایمیل پرتاب و بیت کوین استفاده کنید تا NordVPN هیچ اطلاعات شناسایی واقعی از شما نداشته باشد. 

گذشته از این ، اطلاعات هنگام جمع آوری کمک از خدمات مشتری جمع آوری می شوند ، اما این تمام اطلاعاتی است که شما می خواهید در روند کار با خدمات به مشتری با ارائه خدمات خود مشتاقانه تهیه کنید. برخی از جزئیات نیز از کوکی ها در وب سایت جمع آوری شده است ، اما این اطلاعات غیر شناسایی است و فقط برای کمک به بهینه سازی و حفظ سایت استفاده می شود.

ProtonVPN

ProtonVPN مانند NordVPN هنگام ارائه پروتکل یا رمزگذاری گزینه هایی را ارائه نمی دهد. در عوض ، از OpenVPN برای مشتری دسک تاپ و IKEv2 / IPSec در دستگاه های تلفن همراه استفاده می کند. برای رمزگذاری از AES-256 استفاده می کند که می توانید در توضیحات مقاله رمزگذاری اطلاعات بیشتری در مورد آن بخوانید. 

همانطور که برای NordVPN گفتیم ، این گزینه ها بسیار مطمئن هستند و از پروتکل هایی مانند PPTP بخاطر عدم امنیت آنها جلوگیری می شود ، همانطور که می توانید در مورد تجزیه پروتکل VPN ما مطالعه کنید.. 

با حرکت به خط مشی رازداری ، ProtonVPN طول مشابهی با NordVPN دارد. ProtonVPN برای ایجاد حساب کاربری خود یک ایمیل و روش پرداخت را جمع آوری می کند ، اما در این حالت صورتحساب توسط شخص ثالث اداره می شود. 

این بدان معنی است که حتی اگر نمی خواهید با استفاده از بیت کوین برای خرید VPN خود مشکل ایجاد کنید ، ProtonVPN هنوز هیچ اطلاعات مشخصی در مورد شما نخواهد داشت. برای اینکه کسی بتواند شما را به VPN وصل کند ، آنها باید سوابق را از ProtonVPN و شخص ثالثی که صورتحساب را کنترل می کند ، بازیابی کنند.. 

گذشته از این ، ProtonVPN فقط در هر بار اتصال ، یک نشانگر زمانی جمع آوری می کند. این علامت زمانی هر بار که وصل می شوید رونویسی می شود و در حال شناسایی نیست. این یک سطح جمع آوری اطلاعات بسیار برهنه است. از این گذشته ، ProtonVPN در سوئیس مستقر است که دارای برخی از بهترین قوانین حفظ حریم خصوصی در جهان است و این امر را به یک انتخاب مناسب برای کاربران آگاه در مورد حریم خصوصی تبدیل می کند.. 

دور پنج افکار

هر دو VPN پروتکل و رمزنگاری یکسانی را ارائه می دهند ، در حالی که ProtonVPN با استفاده از IKEv2 / IPSec در دستگاه های تلفن همراه متفاوت است در حالی که NordVPN از OpenVPN در برد استفاده می کند. هر دو VPN هر تست نشت DNS و IP را که ما به آنها پرتاب کردیم ، گذراندند و امنیت قابل اطمینان را ارائه می دهند.

هر دو همچنین دارای سیاست های محرمانه حفظ حریم خصوصی با برخی اختلافات در اینجا و آنجا هستند. در حالی که ProtonVPN از شخص ثالث برای پردازش پرداخت استفاده می کند ، بنابراین هیچگاه اطلاعاتی در شناسایی آنها ندارد ، NordVPN به کاربران مربوط به حفظ حریم خصوصی گزینه ای برای پرداخت بیت کوین برای حفظ ناشناس بودن خود ارائه می دهد.. 

این بسیار نزدیک به تماس است ، زیرا امنیت و حریم خصوصی بسیار خوبی دارند ، بنابراین ما باید این مورد را به هم گره بزنیم و به هر دو VPN امتیاز دهیم..

دور: امنیت & حریم خصوصی هیچ برنده مشخصی نیست ، امتیاز برای هر دو

آرم ProtonVPN
آرم NordVPN

6

حکم

با کسب امتیاز نهایی 5 بر یک ، NordVPN برنده مسلم در این دیدار است. اگرچه ProtonVPN برخی از حیوانات فریبنده ، مانند برنامه رایگان ارائه می دهد ، اما قیمت کلی آن نمی تواند با ارزش ارائه شده توسط NordVPN مطابقت داشته باشد.

برای بدتر شدن شرایط برای ProtonVPN ، تونل سازی اسپلیت آن باعث عدم تفاوت در تعداد مشخصی از ویژگی های NordVPN با آن نمی شود ، همچنین به سرعت و سهولت استفاده NordVPN اشاره نمی کند.. 

برنده: NordVPN

اگر قبلاً از هرکدام از این VPN ها استفاده کرده اید ، دوست داریم بدانید که تجربه شما در نظرات چگونه مقایسه می شود. مثل همیشه، با تشکر برای خواندن.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me