NordVPN vs PIA: مرور امنیت و سرعت در سال 2020

NordVPN یکی از بزرگترین بازیکنان در بازار VPN و به دلایل خوبی است. در بررسی NordVPN ما ، در مورد چگونگی برخورداری از تعداد قابل توجهی از ویژگی ها ، رابط کاربری بسیار تمیز و آسان برای استفاده و همچنین امنیت و حفظ حریم شخصی محکم صحبت می کنیم.. 

دسترسی به اینترنت خصوصی یا PIA یکی از تعداد معدودی از VPN است که در ایالات متحده مستقر است. در بررسی کامل PIA ، ما در مورد چگونگی افزایش ابرو با برخی از افراد به دلیل قوانین نسبتاً ضعیف حفظ حریم خصوصی داده ها در ایالات متحده صحبت می کنیم.. 

گفته می شود ، PIA VPN در بیش از یک مورد احضار شده است و هرگز اطلاعات کاربر را به مقامات تحویل نداده است.

با دانستن تاریخچه محکم PIA در زمینه محافظت از حریم شخصی کاربران ، فکر کردیم که مقایسه NordVPN با این underdog نسبی جالب است تا ببینیم آیا سابقه آهنگ پاک PIA می تواند به شما در ضرب و شتم غول VPN کمک کند. نتیجه این نبرد PIA در مقابل NordVPN برای سنین پایین است.

راه اندازی یک Fight: PIA در مقابل NordVPN

متأسفانه ، این VPN ها به معنای واقعی کلمه نمی توانند با یکدیگر بجنگند ، بنابراین ما قوانینی را برای تسهیل رقابت عادلانه تدوین کرده ایم. پنج دور وجود دارد و هر یک به طور مساوی وزن می گیرند و هر دور یک امتیاز به آن اختصاص می یابد. پنج دور شامل ویژگی ها ، قیمت گذاری ، سهولت استفاده ، سرعت و امنیت است. 

ما هر دور را با مختصراً انجام دادن آنچه می خواهیم شروع کنیم شروع می کنیم و سپس اطلاعات دقیقی درباره نحوه عملکرد هر VPN در آن دسته ارائه می دهیم. در پایان هر دور نتیجه گیری می کنیم و به یکی از VPN ها امتیاز می دهیم. 

1

امکانات

همانطور که در مقایسه NordVPN در مقابل مولود می بینید ، همیشه این مسابقات را با نگاهی به ویژگی های هر ارائه دهنده شروع می کنیم و NordVPN در این دور اول یک رکورد قوی دارد..

در این بخش ، مهمترین مواردی که به دنبال آن هستیم ، سوئیچ kill و به نوعی اتصال VPN به صورت خودکار است. این دو ویژگی است که برای هر VPN ضروری می دانیم ، زیرا هر دو ویژگی مستقیماً بر امنیت تأثیر می گذارند و بدون آنها ، یک VPN نمی تواند تقریباً به اندازه ایمن باشد. 

گذشته از اینها ، ویژگی هایی که هر VPN برای ارائه انتخاب می کند ، فقط بستن کیک است. مواردی مانند آگهی مسدود کننده ، گزینه های DNS یا حتی لایه های امنیتی اضافه شده ، موارد متداول هستند.

NordVPN

NordVPN وقتی صحبت از ضروری ترین مواردی که اخیراً ذکر کرده ایم ، آن را از پارک خارج می کند. این امکان را به کاربران می دهد تا در هنگام اتصال خودکار و سوئیچ kill ، طیف گسترده ای از گزینه ها را پیکربندی کنند.

با شروع سوئیچ kill ، در واقع دو ساخته شده در مشتری دسکتاپ وجود دارد. یکی در تنظیمات به عنوان “سوئیچ کشتن اینترنت” علامت گذاری شده است و در صورت از بین رفتن اتصال VPN ، جریان اینترنت را قطع می کند.. 

nordvpn-review-killswitch

مورد دیگر “سوئیچ app kill” نام دارد و با روشن شدن ، به طور خودکار تمام برنامه هایی که به لیست آن اضافه می کنید خاتمه می یابد. این کار به بهبود عملکرد برنامه هایی که به VPN احتیاج ندارند ، کمک می کند ، در حالی که هنوز امنیت شما را حفظ می کند. 

NordVPN همچنین دارای یک تنظیم خودکار اتصال خودکار است که پیکربندی آن را آسان می کند. می توانید هنگام شروع برنامه یا با شروع ویندوز ، اتصال VPN را بطور خودکار داشته باشید. همچنین می توانید پیکربندی کنید که فقط در شبکه های بی سیم نا امن (به معنای بیشتر WiFi عمومی) به صورت خودکار وصل شود.. 

علاوه بر این ، شما باید انتخاب کنید که به کدام منطقه یا کشوری که به طور خودکار به آن متصل می شوید. NordVPN همچنین برخی از ویژگی های امنیتی اضافی مانند گزینه های DNS سفارشی و نامرئی بودن در LAN را دارد.

جالب ترین این ویژگی امنیتی اضافی ، فیلتر CyberSec و دو برابر VPN است. CyberSec یک ویژگی نسبتاً جدید است که NordVPN معرفی کرده است که به عنوان یک مسدود کننده تبلیغات و همچنین یک بدافزار و فیشینگ فیلتر کار می کند. 

نحوه کار CyberSec به سادگی با مسدود کردن سایتهایی که به تبلیغات ارائه می دهند یا معروف است که حاوی حملات بدافزار یا فیشینگ هستند. اگرچه این برجسته ترین ویژگی نیست – و هزاران ابزار رایگان مشابه برای محافظت از حریم خصوصی شما وجود دارد – خوب است برای کسانی که قبلاً از نوعی آگهی مسدود کننده استفاده نمی کنند ، خوشایند باشد. 

سرانجام ، Double VPN دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. این کار ترافیک شما را از طریق بیش از یک سرور VPN رله می کند ، پیگیری فعالیت آنلاین شما برای هر کسی دشوارتر می شود.

دسترسی به اینترنت خصوصی

PIA با منوهای تنظیمات خود دارای طرح بسیار متفاوتی نسبت به NordVPN است ، که ما در بخش “سهولت استفاده” با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد. اولین صفحه تنظیمات که با آن استقبال می شود ، کادرهای انتخاب راه اندازی برنامه در هنگام راه اندازی سیستم ، برای اتصال VPN در راه اندازی و تعداد انگشت شماری از منوهای کشویی با گزینه های آرایشی. 

به طور پیش فرض ، مشتری PIA در نوار وظیفه قفل می شود و از یک موضوع تاریک استفاده می کند. اما در تنظیمات گزینه قفل کردن پنجره از نوار وظیفه و امکان جابجایی آن در صفحه نمایش وجود دارد ، همچنین یک تم سبک و برخی گزینه ها برای نحوه نمایش نماد سینی سیستم.

خصوصی-اینترنت-دسترسی-بررسی-تور

این یکی از بهترین قسمت های PIA است و ما منتظر ارائه دهندگان بیشتری مانند NordVPN هستیم تا یک حالت شب را در پس زمینه سفید آن بگنجانیم که می تواند در مانیتورهای روشن تر یا در اتاق های تاریک تر چشم را به چشم بخورد..

با این گفته ، این تنها چیزی است که در تنظیمات PIA داریم که می توانیم به عنوان چیزی که دیگران باید از آن پیروی کنند ، عنوان کنیم. در حالی که صفحه اول تنظیمات کادر اتصال برای اتصال خودکار را ارائه می دهد ، امکان پیکربندی جایی که VPN به طور خودکار به آن وصل می شود وجود ندارد.. 

علاوه بر این ، سوئیچ kill سه تنظیمات را ارائه می دهد که به طور کامل توضیح داده نشده است. گزینه ها “خاموش” ، “خودکار” و “همیشه” هستند. “خاموش” و “همیشه” به اندازه کافی آسان برای توضیح هستند ، اما تنظیم “خودکار” می گوید که در هنگام روشن شدن مجازی VPN در خارج از ترافیک مسدود می شود. 

خصوصی-اینترنت-دسترسی-بررسی-killswitch

اگر VPN به دلایلی اتصال خود را از دست داده باشد ، یک سوئیچ kill معمولاً با مسدود کردن ترافیک کار می کند. مسدود کردن ترافیک خارج از خانه کاری است که باید هر VPN بطور پیش فرض انجام دهد و داشتن راه اندازی سوئیچ kill مانند این کمی عجیب است. 

تقریباً مانند NordVPN ، PIA گزینه های DNS و حتی مسدود کننده نرم افزارهای مخرب را نیز دارد که آن را MACE می نامد. PIA همچنین زبانه ای را در تنظیمات با عنوان “اتصال” ارائه می دهد که به کاربران امکان کنترل بیشتر در مورد جنبه های فنی نحوه عملکرد VPN مانند رمزگذاری ، پروتکل ، دستی و پورت را می دهد.. 

نکته ای که از لیست ویژگی های NordVPN و PIA وجود ندارد ، تونل کردن اسپلیت است که به کاربران امکان می دهد لیستی از برنامه هایی را که از اتصال محافظت شده VPN استفاده می کنند تعریف کنند ، در حالی که سایر برنامه ها از یک اتصال اینترنتی عادی استفاده می کنند. می توانید اطلاعات بیشتری درباره تونل زنی اسپلیت بخوانید و عملکرد عالی این ویژگی را در بررسی ExpressVPN ما مشاهده کنید. 

دور یک افکار

دسترسی به اینترنت خصوصی دارای منوی تنظیمات بسیار متفاوتی نسبت به بیشتر VPN ها است ، و این چیزی نیست که ما لزوماً به آن تقصیر کنیم. انواع مختلف زیبایی شناسی وجود دارد و آرزو می کنیم ارائه دهندگان بیشتری برای سلامتی چشم حالت شب داشته باشند. 

PIA همچنین گزینه های بسیار پیشرفته تری نسبت به NordVPN در اختیار tinkerers و کاربران قدرت قرار دارد. با این حال ، NordVPN تلاش بیشتری را برای مواردی که واقعاً مهم هستند انجام داد و ویژگی های آن را از نظر ظاهری در اولویت قرار داده است.. 

گزینه های سوئیچ کشتن عالی و گزینه های اتصال خودکار NordVPN در هنگام ارائه ویژگی ها ، آن را خیلی بهتر از PIA قرار می دهد ، که این امتیاز را برای این دور به دست می آورد.

دور: ویژگی های نقطه برای NordVPN

آرم NordVPN
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

2

قیمت

البته ، بدون نگاه به قیمت گذاری آنها ، هیچ دو محصول قابل مقایسه نیست. با این حال ، این دور با هزینه ای که برای هر ارائه دهنده هزینه می کند به پایان نمی رسد. 

در بالای قیمت گذاری ، ما در این بخش مدتی را می گذرانیم تا ببینیم که چه روشهای پرداختی پذیرفته شده است ، آیا هر نوع برنامه یا آزمایشی رایگان ارائه می شود ، و آیا هیچ نوع سیاست بازپرداخت وجود دارد یا خیر.. 

NordVPN

همانطور که در دیدار NordVPN مقابل TorGuard دیدیم ، NordVPN یک ساختار قیمت گذاری دارد که کمی سنگین است اما سریعاً فریبنده می شود. اگر قصد دارید ماهانه و ماهانه ثبت نام کنید ، قیمت گذاری NordVPN کمی در آخر است ، اما این چیزی است که شما باید از یک ارائه دهنده قفسه بالا انتظار داشته باشید.

گزینه سالانه قیمت ماهانه را تقریباً به نصف کاهش می دهد و گزینه های دو یا سه ساله یک معامله حتی عالی تر ارائه می دهد. تمام برنامه ها با توجه به آنچه در آن قرار دارند یکسان هستند ، با اجازه همه آنها تا شش اتصال همزمان و تعداد نامحدود پهنای باند. 

NordVPN کلیه فرم های پرداخت عمده ، از جمله کارت های اعتباری ، پی پال ، آمازون پرداخت و حتی بیت کوین را می پذیرد. اگرچه هیچ آزمایشی یا برنامه ای رایگان در دسترس نیست ، اما NordVPN 30 روز ضمانت استرداد پول دارد. این حداقل راه حلی را برای امتحان کردن خدمات ارائه می دهد ، اما همچنان شما را ملزم می کند که هزینه های کلان برنامه بلند مدت را کاهش دهید.

دسترسی به اینترنت خصوصی

از نظر سطح ، قیمت گذاری PIA بهتر از NordVPN است. قیمت گذاری ماهانه PIA از جایی شروع می شود که قیمت سالانه NordVPN نهفته است. این امر باعث می شود PIA گزینه واضحی برای کسانی باشد که به دنبال اشتراک طولانی مدت VPN نیستند.

با این وجود ، PIA فقط برنامه های شش ماهه و سالانه را ارائه می دهد ، با این وجود گزینه شش ماهه به سختی می تواند هزینه ای را از بین ببرد. برنامه سالانه تقریباً نصف برنامه ماهانه است ، هرچند که هزینه های ماهانه آن تقسیم می شود. 

اگرچه این امر باعث می شود PIA در یک منطقه خوب به عنوان یک گزینه مقرون به صرفه به نظر برسد ، اما هنوز قیمت سه ساله بسیار طولانی NordVPN کاملاً ضعیف نیست. به گفته این ، برنامه PIA با اندکی بیشتر از گزینه NordVPN همراه است و به 10 دستگاه امکان اتصال همزمان. 

درست مانند NordVPN ، PIA رمزهای ارز و همچنین پرداخت سنتی تر مانند کارت های اعتباری و PayPal را می پذیرد. در حقیقت ، PIA نسبت به NordVPN اشکال پرداخت بیشتری را می پذیرد و گزینه هایی مانند Beam و Mint را نیز پرتاب می کند. 

همچون NordVPN ، PIA نیز فاقد هر نوع آزمایش رایگان است. اگر علاقه مندید که یک VPN را بطور رایگان امتحان کنید ، حتما بهترین جمع بندی خدمات رایگان VPN ما را بررسی کنید. PIA با یک دوره بازپرداخت کمی این نگرانی را کاهش می دهد ، اما تنها هفت روز است.

دور دو فکر

این یک دور دشوار است ، زیرا هر دو ارائه دهنده یک مدل قیمت گذاری دارند که به نظر می رسد به سمت افراد مختلف است. از یک طرف ، PIA قیمت گذاری کوتاه مدت کاملاً مقرون به صرفه را ارائه می دهد ، در حالی که از سوی دیگر ، NordVPN با برنامه سه ساله خود آن را شکست می دهد.. 

آنچه در این دوره به دست می آید ، این است که NordVPN به کاربران 30 روز می دهد تا تصمیم بگیرند که آیا این برای آنها مناسب است و یا بازپرداخت می گیرند ، تصمیم می گیرند ، در حالی که PIA فقط هفت مورد به شما می دهد. این اختلاف در این دور نقطه NordVPN را به دست می آورد ، اما فقط باریک. احساس می کنیم در اینجا لازم به ذکر است که ، همانطور که می توانید در بررسی CyberGhost ما بیشتر بخوانید ، CyberGhost یک دوره بازپرداخت طولانی تر و قیمت بهتر از هر یک از VPN هایی که امروزه در آن جستجو می کنیم ارائه می دهد.. 

دور: امتیاز قیمت برای NordVPN

آرم NordVPN
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

3

راحتی در استفاده

استفاده از یک قطعه نرم افزار بسیار ساده است اما موضوع ذهنی است ، اما با وجود این ، این چیزی است که باید در نظر بگیرید. نرم افزار خوب طراحی شده می تواند یک تجربه دلپذیر را ارائه دهد ، در حالی که نرم افزارهای با طراحی ضعیف می توانند با استفاده از راه اندازی بهره وری و تعویق آنلاین خود ، بدبخت شوند.. 

در این بخش ، ما نگاه دقیقی به مشتریان هر VPN می اندازیم و در مورد اینکه رابط کاربری چیست ، بحث می کنیم. VPN با مشتری راحت تر و خوش ذوق تر ، امتیاز را برای این دور بدست می آورد. 

NordVPN

دشوار است که بگوییم چه کسی این کار را انجام داده است ، اما طرح کلی NordVPN بسیار متداول در بین مشتری های VPN است (نمونه ای از یک طراحی بسیار مشابه را در بررسی ProtonVPN ما مشاهده می کنید). اولین چیزی که با باز کردن نرم افزار از آن استقبال می کنید صفحه ای است که نقشه بزرگی در آن سمت راست صفحه را می گیرد و یک لیست سرور که سمت چپ را اشغال می کند.

nordvpn - بررسی-رابط

در اطراف نقشه تعدادی نشانگر مکان وجود دارد که می توانید بر روی آن کلیک کنید تا به یک سرور در آن مکان وصل شوید. یک کار NordVPN بهتر از سایر ارائه دهندگان دیگر که از این طرح استفاده می کنند این است که شما می توانید روی نقشه بزرگنمایی و خروج کنید تا راحت تر بتوانید همه مکان های سرور را در سرتاسر جهان مرور کنید ، در حالی که سایر VPN ها یک دید ثابت دارند.. 

لیست سرورهای سمت چپ نقشه به صورت حروف الفبا است و پرچم هر کشور را در کنار آن نشان می دهد. پس از شروع استفاده از VPN ، لیستی از سرورهای اخیراً استفاده شده در بالای لیست کامل سرورها ظاهر می شود و اتصال سریع به مکانهای مکرر را آسان تر می کند..

لیست سرورهای اخیر حداکثر پنج مکان را نشان می دهد قبل از اینکه یکی از لیست ها خاموش شود. برای کسانی که علاقه دارند حداکثر فضای صفحه نمایش خود را به حداقل برسانند و در فضای کاری دیجیتالی خود به حداقل برهم زنند ، NordVPN به کاربران اجازه می دهد تا قسمت نقشه مشتری را ببندند و فقط بخش لیست کوچکتر سرورها را مشاهده کنند.. 

منوی تنظیمات مشتری NordVPN بسیار کارا گذاشته شده است و NordVPN را برای هر کسی گزینه ای عالی می کند. در تنظیمات تعداد محدودی از زبانه ها وجود دارد ، و ما می توانیم با جستجوی زیر حدس اول برگه خود همه چیز را پیدا کنیم ، که کاملاً نادر است. 

در بالای برگه های به خوبی سازمان یافته ، هر گزینه در تنظیمات توضیحی کوچک ، یک یا دو خطی در زیر دارد. این کمک می کند تا بیشتر آنچه را که همه گزینه ها انجام می دهند روشن شود و NordVPN را به عنوان یک انتخاب عالی برای کسانی که با زرنگ ترین فن آوری نیستند ، محکم کند.

دسترسی به اینترنت خصوصی

به طور پیش فرض ، مشتری PIA در نوار وظیفه در پایین سمت راست صفحه قفل شده است. پنجره بسیار کوچکتر از مشتری NordVPN است ، با کمتر از نیمی از عرض و تقریبا نیمی از ارتفاع وارد می شود. 

همانطور که اشاره کردیم ، تعداد زیادی گزینه بصری در تنظیمات PIA وجود دارد ، و یکی مشتری VPN را از نوار وظیفه رها می کند ، این به شما امکان می دهد تا پنجره را به جایی که می خواهید منتقل کنید..

طرح PIA بسیار متفاوت از دکمه NordVPN است ، با دکمه “قدرت” بزرگ حدود نیمی از رابط کاربری کوچک را در اختیار دارید. با کلیک بر روی این دکمه پاور ، شما را به محلی که فقط در زیر نمایش داده می شود ، به VPN متصل می کنید. VPN دیگری که این کار را انجام می دهد ExpressVPN است. مقاله ExpressVPN در مقابل PIA را بخوانید تا سایر روشهای مقایسه این خدمات را ببینید.

خصوصی-اینترنت-دسترسی-بررسی-رابط

با کلیک روی محل ، لیست سرورها باز می شود و در زیر این ، آدرس IP و IP سرور VPN مورد استفاده شما نیز نشان داده می شود.. 

سرانجام ، یک پیکان کوچک در انتهای برنامه ، پنجره را در همان بلندی که مشتری NordVPN قرار دارد ، گسترش می دهد. این فضای اضافی حتی بیشتر اطلاعات مربوط به اتصال ، مانند اطلاعات حساب ، استفاده ماهانه و برخی از گزینه های تنظیمات سریع را نشان می دهد. 

رابط اصلی بسیار جمع و جور و کارآمد است. گزینه های تنظیمات سریع یک لمس عالی هستند و نمای کلی رابط تمیز است. با این حال ، هنگامی که به منوی تنظیمات بروید ، همه چیز در اطراف لبه ها کمی خشن تر است. 

تنظیمات توضیحی دارند ، اما برخی از جمله ها می توانند کمی نامشخص باشند. مواردی مانند سوئیچ kill mode سه حالت که در بخش “ویژگی ها” به آن اشاره کردیم فقط جزئیات گیج کننده و غیر ضروری را به ویژگی هایی اضافه می کند که باید برش واضح داشته باشند.

علاوه بر این ، گزینه های گسترده اتصال و شبکه فراتر از چیزی است که اکثر مردم باید با آن دست و پنجه نرم کنند. اگرچه PIA مطمئناً می تواند توسط کسی در سطح پایه مورد استفاده قرار گیرد ، اما عملکرد فنی بسیار بیشتری در تنظیمات ارائه می شود ، که ممکن است این چیزی باشد که برخی افراد را دور می کند.

دور سه فکر

هر دو VPN دارای مشتری های تصفیه شده ای هستند که ظاهر خوبی دارند و آن کار را به خوبی انجام می دهند. NordVPN به جهانیان می دهد تا بتوانند مکان مناسبی را برای اتصال به آنها جستجو کنند ، در حالی که PIA همه چیز را کم می کند تا فضای صفحه نمایش گرانبهای شما را ذخیره کند. 

در نهایت ، NordVPN از چیدمان انتخابی بهتری در منوهای تنظیمات برخوردار است. سازماندهی زبانه ها ساده است ، و پیدا کردن آنچه شما نیاز دارید را آسان می کند. 

نکته دیگر اینکه NordVPN توضیحاتی کاملاً واضح درباره آنچه در تنظیمات انجام می دهد ارائه می دهد. در همین حال ، PIA جمله هایی دارد که می تواند گیج کننده باشد ، و تنظیماتی را ارائه می دهد که کمی فنی تر از بسیاری از افراد علاقه مند به.

دور: سهولت استفاده از نقطه برای NordVPN

آرم NordVPN
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

4

سرعت

تقریباً مانند سهولت در استفاده ، سرعت می تواند به راحتی هر VPN را ایجاد کرده یا از بین ببرد. یک VPN سریع می تواند یک تجربه مشابه در زمینه گشت و گذار در وب را ارائه دهد تا به هیچ وجه از VPN استفاده نکنید ، در حالی که سرعت های ناخوشایند باعث می شود احساس کنید که قبلاً برای شماره گیری کم شده اید کاهش یافته است.. 

با این حال ، بر خلاف سهولت استفاده ، سرعت ماده ای قابل اندازه گیری است که می توانیم بطور عینی آزمایش کنیم تا یک برنده تعیین شود. در این بخش ، ما فقط با آزمایش هر VPN در پنج مکان در سراسر جهان و مقایسه آن با خواندن پایه ای که بدون هیچ VPN انجام می دهیم ، این کار را انجام می دهیم.. 

NordVPN

همانطور که در گذشته به آن توجه کرده ایم ، مانند برنامه ما در زمینه ProtonVPN و NordVPN ، NordVPN هنگام اختصاص سرور به شما می تواند متناقض باشد. قابل توجه ترین هنگام انجام تست سرعت مانند این ، و در نهایت بدان معنی است که هر بار که به یک مکان جدید وصل می شوید ، تعداد قرعه کشی ادامه می یابد.

مکان: پینگ (ms) بارگیری (Mbps) بارگذاری (Mbps)
محافظت نشده9165.510.57
ایالات متحده # 247923133.538.87
انگلستان شماره 20115334.786.06
هلند شماره 6614566.915.39
ژاپن شماره 69159132.833.31
Double VPN (ایالات متحده در کانادا شماره 4)7920.488.64

بیشتر اوقات این شانس تصادفی خوب خواهد شد ، و عملکرد خوب را خواهید دید ، همانطور که در چهار تا از پنج موقعیت مکانی که آزمایش کردیم انجام دادیم. با این حال ، روش واضح سرور اختصاصی NordVPN در آلمان مجدداً سر خود را پرورش داد و باعث شد کمتر از نیمی از پهنای باند بارگیری آنچه را که از هر سرور دیگر دریافت کردیم ، بدست آوریم. 

اگرچه این سرور هنوز سرعت مطلوبی داشت و در حالی که ما از آن برای مرور وب و پخش فیلم استفاده می کردیم احساس خوبی می کرد ، اما این هنوز نکاتی را که قبلاً ساخته ایم نشان می دهد. NordVPN عموماً سریع است ، اما از یک سرور به سرور دیگر ، حتی در همان مکان ، متناقض است. 

با گذشت زمان ، به نظر می رسد در این زمینه اوضاع بهتر شده است ، اما شما ممکن است گاهی اوقات خود را مجبور به قطع و وصل مجدد کنید تا دوباره قرعه کشی را امتحان کنید و امیدوارم سرور سریع تری بدست آورید.

دسترسی به اینترنت خصوصی

PIA و NordVPN ضربات را از یک مکان به مکان دیگر مبادله کردند ، در حالی که PIA از NordVPN در ایالات متحده خارج شد اما نتوانست در انگلیس پیروز شود. سپس ، در حالی که PIA در ژاپن کمی کندتر بود ، در ضعیف ترین مکان NordVPN پیروز شد ، آلمان.

مکان: پینگ (ms) بارگیری (Mbps) بارگذاری (Mbps)
محافظت نشده (سنت لوئیس)9169.3411.3
شیکاگو (توصیه می شود)1665.4910.23
لندن107100.728.82
سائو پائولو156124.583.11
توکیو16352.495.27
سیدنی253122.192.6

سرانجام ، در برزیل ، PIA در پایان از هم جدا شد و با سرعت NordVPN منفجر می شود. همه سرورها حتی در هنگام پخش ویدئوی HD به استثناء سرور برزیل ، در تست عملی عملکرد خوبی داشتند.

همانطور که نتایج حاصل از کاغذ نشان می دهد ، سرور برزیل نسبت به سایر سرورها بسیار لاغرتر است و برای شروع بارگذاری صفحات وب یک ثانیه یا بیشتر از زمان معمول طول می کشد..

دور چهار اندیشه

در حالی که هیچ یک از این VPN ها با این نوع عملکرد ، خود را در رده “کند” قرار نمی گیرند ، فقط یک سرور به طرز قابل توجهی کند داشت و آن PIA بود. بر روی کاغذ ، NordVPN PIA را در سه از پنج مکان از بین برد و در حاشیه های بزرگ پیروز شد.

در مکانهایی که NordVPN کندتر بود ، فقط با حاشیه های نسبتاً کوچک بود. ناخن نهایی موجود در تابوت برای PIA این است که این تنها سرور است که به دلیل عملکرد ضعیف ، به طرز چشمگیری رنج می برد ، در حالی که همه سرورهای NordVPN احساس پاسخگو و سریع می کنند.

دور: سرعت نقطه برای NordVPN

آرم NordVPN
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

5

امنیت و حریم خصوصی

دور نهایی همان چیزی است که احتمالاً بیشترین تأکید را در هر بازاریابی VPN دارید: امنیت و حفظ حریم خصوصی. مانند هر چیز دیگر ، نباید کلمه این شرکت را در مورد چگونگی امنیت محصول آن بکار ببرید. 

برای تجزیه و تحلیل امنیت هر VPN ، ما بررسی می کنیم که چه نوع پروتکل ها و رمزگذاری هایی در دسترس هستند و برای هر نوع نشت از جمله اطلاعات DNS و IP تست می کنیم. ما همچنین خط مشی های حفظ حریم خصوصی هر VPN را بررسی می کنیم و کمی به گذشته هر یک از آنها می پردازیم تا ببینیم آیا هیچ نقض حریم خصوصی گذشته وجود داشته است یا خیر.. 

NordVPN

از نظر امنیتی ، NordVPN گزینه های زیادی را ارائه نمی دهد. در اکثر موارد ، رمزگذاری و پروتکل قفل شده اند و قابل تغییر نیستند. این گفته است ، با وجود عدم انتخاب ، از بهترین دسته کوچک موسیقی جاز موجود در حال حاضر استفاده می کند. 

برای پروتکل ، NordVPN از OpenVPN استفاده می کند ، که یک پروتکل بسیار امن و منبع باز است که دارای سابقه اثبات شده ای از امنیت است ، در حالی که هنوز شفاف است و بالاتر از همه آن سرعت جامد را ارائه می دهد. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد OpenVPN و پروتکل های دیگر در تجزیه پروتکل VPN ما بخوانید. 

رمزگذاری مورد استفاده AES-256 است که ، هنگامی که با پروتکل OpenVPN جفت می شود ، همان چیزی است که ما استاندارد طلایی فعلی را برای امنیت اینترنت در نظر می گیریم. همانطور که با این پروتکل و رمزگذاری انتظار داشتیم ، نتوانستیم علائمی از نشت DNS ، نشت IP یا هر نوع نشت داده دیگر پیدا کنیم.

در مورد حریم خصوصی ، NordVPN یکی از مختصرترین سیاست های حفظ حریم خصوصی را در آنجا ارائه می دهد. با نزدیک به هشت صفحه طول ، این سند توضیح می دهد که دقیقاً چه اطلاعاتی جمع آوری می شود ، چه مدت برای نگهداری و چه چیزی برای استفاده مورد استفاده قرار می گیرد ، بدون اینکه بیش از حد به اصطلاحات قانونی بیش از حد تبدیل شود.. 

NordVPN مقدار بسیار کمی از اطلاعات را در مورد کاربران جمع می کند. در حقیقت ، اگر تصمیم به پرداخت بیت کوین را دارید ، در واقع می توانید بدون استفاده از هرگونه اطلاعات شناسایی با استفاده از یک آدرس ایمیل پرتاب ، یک حساب کاربری تنظیم کنید..

روشهای پرداخت عادی ، مانند کارت اعتباری ، هنوز هم می توانند اطلاعات شناسایی NordVPN را ارائه دهند ، اما این امر تا حد زیادی توسط این واقعیت کاهش می یابد که VPN خود هیچ گونه اطلاعاتی را در مورد کاربران جمع نمی کند..

اطلاعات جمع آوری شده در خارج از تنظیم حساب بیشتر مربوط به داده های جمع آوری شده از کوکی های وب سایت است. باز هم ، این اطلاعات غیر شناسایی است و برای بهبود و نگهداری وب سایت استفاده می شود.

دسترسی به اینترنت خصوصی

PIA هنگام امنیت بیشتر گزینه های بیشتری را برای کاربران ارائه می دهد و حتی این وب سایت مفید را ارائه می دهد که بسیاری از گزینه های رمزگذاری را توضیح می دهد و توصیه هایی را ارائه می دهد. مانند NordVPN ، رمزگذاری AES-256 نیز موجود است ، اما PIA در AES-128 نیز پرتاب می شود.

AES-128 نسبت به برادر بزرگتر 256 بیتی از امنیت کمتری برخوردار است اما در عوض می تواند سرعت و کارایی کمی بهتر را ارائه دهد. همچنین گزینه های مختلفی برای تأیید هویت داده ها وجود دارد که می توانند هنگام جلوگیری از ترافیک بین شما و سرور VPN از “حملات فعال” محافظت کنند.. 

در مورد پروتکل ، PIA همان دو گزینه NordVPN را ارائه می دهد که هر دو شکل OpenVPN هستند. یکی از این موارد ، UDP برای عملکرد کلی بهتر است ، در حالیکه دیگری ، TCP ، پایدارتر است و اتصال قابل اطمینان تری را ارائه می دهد.

با حرکت به خط مشی رازداری ، PIA بسیار طولانی تر از برنامه NordVPN است ، با طول کل حدود 12 صفحه. این خط مشی به طور خاص روی اطلاعات جمع آوری شده از طریق کوکی ها در وب سایت متمرکز شده است ، که – مانند مورد NordVPN – تقریباً در تمام وب سایت ها یک روش استاندارد است و از اطلاعات جمع آوری شده از این طریق برای حفظ سایت استفاده می شود.. 

گذشته از اطلاعات جمع آوری شده در سایت ، PIA VPN خود را با یک سیاست ورود به سیستم صفر اجرا می کند که از شواهد موجود در دنیای واقعی پشتیبانی می شود. PIA در گذشته در طول تحقیقات توسط FBI مورد تعقیب قرار گرفته است و خود را ثابت کرده است که قادر به تحویل اطلاعات به دستگاه های دولتی نیست زیرا هیچ اطلاعات شناسایی ای را حفظ نمی کند. 

دور پنج افکار

هر دو NordVPN و PIA رمزنگاری AES-256 و پروتکل OpenVPN را ارائه می دهند ، دقیقاً همان چیزی است که ما هنگام جستجوی امنیت به دنبال آن هستیم. 

اگرچه PIA در هنگام پیکربندی امنیت VPN شما گزینه های بسیار بیشتری را ارائه می دهد ، اما این امر بیشتر در خدمت قربانی کردن امنیت به نفع سرعت است. ما پیشنهاد می کنیم بیشتر افراد از دسته کوچک موسیقی جاز امتحان شده و واقعی استفاده کنند. 

درمورد سیاست حفظ حریم خصوصی ، اگرچه NordVPN کوتاه تر است و به سبک قابل فهم تر نوشته شده است ، PIA در مواجهه با آژانس های دولتی در درگاه خود ، خود را به عنوان راه حل مقدم ثابت کرده است. هر دو یک سیاست محکم برای عدم ورود و سابقه پاک دارند. 

این دور بسیار نزدیک است و هر دو ارائه دهنده امن و قابل اعتماد به نظر می رسند ، بنابراین ما این دور نهایی را کراوات می خوانیم ، به این معنی که هر دو ارائه دهنده امتیاز کسب می کنند.

دور: امنیت و حفظ حریم خصوصی هیچ برنده مشخصی نیست ، برای هر دو امتیاز می دهد

آرم NordVPN
آرم دسترسی به اینترنت خصوصی

6

حکم

با نتیجه نهایی پنج بر یک ، NordVPN پیروزی در یک لغزش را به خانه می برد. اگرچه PIA VPN بد نیست ، اما به سادگی نمی تواند از انتخاب واقعی قفسه بالا مانند NordVPN استفاده کند. 

برنده: NordVPN

NordVPN دارای سرعت فوق العاده ، ویژگی های بهتر ، از نظر ذهنی ساده تر بود و حتی گزینه های قیمت گذاری کمی بهتر را نیز ارائه می داد. تنها نکته ای که اینترنت اکسپلورر خصوصی توانست به آن بپردازد ، در هم کراوات است ، زیرا هر دو ارائه دهنده امنیت خوبی دارند و سابقه خوبی برای رعایت حریم شخصی کاربران دارند. 

اگر تجربه ای با PIA یا NordVPN داشتید ، می خواهیم در نظرات زیر چگونگی مقایسه تجربه شما با ما را بشنویم. مثل همیشه، با تشکر برای خواندن.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me