HTTP در مقابل HTTPS در سال 2020: تفاوت در چیست؟

آیا تاکنون فکر کرده اید که قفل سبز کوچک در سمت چپ نوار آدرس مرورگر وب شما چیست؟ آیا اولین وب سایت خود را تنظیم می کنید و می خواهید مطمئن شوید که کاربران شما می توانند با اطمینان از نتایج جستجوی Google خود به وب سایت شما مراجعه کنند? 


سپس به جای درست آمده اید ، زیرا این مقاله به شما کمک می کند تا دقیقاً به چه معنی HTTP در مقابل HTTPS برای شما ، چه به عنوان کاربر و چه صاحب وب سایت ، روشن شود..

مگر اینکه پیش زمینه فنی داشته باشید ، درک تفاوت بین این دو دشوار است و هرگونه توضیحی به ناچار با اصطلاحات اصطلاحات فنی و فنی که احتمالاً با آنها آشنا نیستید ، پر خواهد شد. 

اگرچه توضیح نحوه عملکرد پروتکل ها بدون استفاده از مقادیر غیرممکن غیرممکن است ، این مقاله قصد دارد این کار را به صورت غیرمستقیم انجام دهد و عبارات فنی را هنگام ظاهر شدن توضیح دهد.

HTTP چیست؟?

HTTP مخفف پروتکل انتقال Hypertext است و به عبارت ساده ، مسئولیت بارگیری یک وب سایت و تحویل آن به کاربرانی که سعی در دسترسی به آن دارند ، مسئولیت آن است. اساساً ، هنگامی که مشتری (به عنوان مثال مرورگر وب) یک درخواست HTTP را به سرور ارسال می کند ، پاسخی ارسال می شود که شامل وب سایت یا منابعی است که مشتری درخواست می کند ، و همچنین برخی از ابرداده.

درخواست HTTP

از آنجا که HTTP بر روی لایه برنامه کار می کند ، به یک پروتکل لایه حمل و نقل نیاز دارد تا در واقع پیام را انتقال دهد. به طور پیش فرض ، HTTP یک پروتکل حمل و نقل معتبر را به عهده می گیرد و به طور کلی از پروتکل کنترل انتقال (TCP) برای این منظور استفاده می کند ، اما همچنین می تواند برای استفاده از پروتکل های با اطمینان کمتری مانند پروتکل دیتاگرام کاربر (UDP) اصلاح شود..

نکته قابل توجه این است که HTTP صرفاً در ارتباط با درخواست ها و پاسخ ها بین مشتری و سرور ، نگران است و دقیقاً از نحوه حمل و نقل در آنجا نادیده گرفته است. بنابراین ، HTTP خود را با امنیت اطلاعات مورد استفاده خود نگران نمی کند ، فقط اطلاعات به مقصد مورد نظر خود می رسد و روشی را که صاحب وب سایت در نظر گرفته شده به نظر می رسد..

پاسخ HTTP

HTTP به اندازه خود اینترنت قدیمی است و به عنوان بخشی از پروژه شبکه جهانی وب توسط تیم برنرز لی در سازمان اروپایی تحقیقات هسته ای (CERN) در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 توسعه یافته است. از آن زمان ، HTTP یکی از مؤلفه های اصلی اینترنت بوده و مسئولیت ارتباط بین سرورها و مشتری ها را بر عهده داشته است.

برای مدت طولانی ، HTTP برای ترافیک ماهیت غیرمسابله کافی تلقی می شد ، اما از آنجا که نگرانی ها درباره امنیت و حفظ حریم خصوصی شبکه جهانی وب افزایش یافته است ، فشار تدریجی به سمت جایگزینی پروتکل قدیمی با HTTPS بسیار ایمن تر اعمال شده است..

HTTPS چیست؟?

از نظر فنی پروتکل HTTPS پروتکل جداگانه ای برای HTTP نیست بلکه HTTP با لایه ای از امنیت بیشتر توسط TLS است که به جای درگاه 80 HTTP بیش از درگاه 443 منتقل شده است..

HTTPS در ابتدا توسط Netscape در سال 1995 ایجاد شد تا پروتكلی ایمن برای انتقال صفحات وب بین مشتری و سرور فراهم شود. در ابتدا این پروتکل برای تأیید اعتبار هر دو انتهای معامله از Secure Sockets Layer (SSL) استفاده می کرد ، اما از آن زمان به پروتکل امن تر لایه حمل و نقل (TLS) امن تر منتقل شده است..

تبیین تفاوت SSL و TLS بدون داشتن فنی بیش از حد دشوار است ، اما به تعبیر غیرمستقیم ، TLS به سادگی یک نسخه پیشرفته و امن تر از SSL است که محدودیت ها و آسیب پذیری های مختلفی را در پی دارد.. 

از آنجا که آنها بسیار مشابه هستند ، نام SSL به رغم اینکه مستهلک می شود ، گیر افتاده است ، و گواهینامه های امنیتی هنوز هم به عنوان “گواهینامه SSL” شناخته می شوند.

گواهی SSL

برای تأیید معامله ، HTTPS مستلزم آن است که وب سایت ها توسط شخص ثالث مورد اعتماد گواهینامه های SSL صادر کنند. برای مدت طولانی ، این یک روند گران قیمت برای صاحبان وب سایت بود ، بنابراین استفاده از HTTPS تا حد زیادی محدود به اطلاعات محرمانه مانند معاملات بانکی یا کارت اعتباری بود ، جایی که امنیت اضافی حیاتی تلقی می شد..

با این حال ، این همه در سال 2016 تغییر کرد وقتی بنیاد الکترونیکی Frontier (EFF) کمپینی را برای ترغیب صاحبان وب سایت به تغییر HTTPS آغاز کرد ، و یک غیر انتفاعی با نام “Let’s Encrypt” شروع به صدور گواهی نامه اعتماد به وب سایت ها بطور رایگان کرد.

از آن زمان ، بیشتر مرورگرهای وب شروع به اطلاع رسانی به کاربران کرده اند که اتصال آنها نا امن نیست هر زمان که از HTTP معمولی استفاده می کنند. این هشدارها گاهی اوقات کاملاً دشوار است ، اما این معیاری است که هنگام رتبه بندی ایمن ترین مرورگرهای وب در نظر گرفتیم.

Chrome-HTTPS-اخطار

اگرچه HTTPS بسیار امن تر از HTTP استاندارد است ، اما کامل نیست. از آنجا که فقط پیام HTTP را رمزگذاری می کند ، نمی تواند برخی از ابرداده های اساسی برای معامله از جمله آدرس IP و شماره پورت را مخفی کند..

این بدان معناست که در حالی که محتوای معامله ایمن باشد ، شخص استراق سمع هنوز قادر خواهد بود تشخیص دهد که ارتباط بین مشتری و سرور برقرار شده است ، چقدر داده از طریق آن منتقل شده است و چه مدت اتصال حفظ شده است.

بنابراین ، اگر می خواهید حریم شخصی در معاملات آنلاین خود را تضمین کنید ، HTTPS کافی نخواهد بود ، و باید به شبکه های خصوصی مجازی توجه کنید. لیست ما از بهترین خدمات VPN مکان مناسبی برای شروع و همچنین بررسی ExpressVPN ما است که انتخاب برتر ماست.

تفاوت بین HTTP و HTTPS

همانطور که احتمالاً از توضیحات بالا حدس زده اید ، تفاوت بزرگ بین HTTP و HTTPS در بهبود امنیتی ارائه شده توسط دومی است. 

از آنجا که HTTPS از پروتکل TLS برای تأیید اعتبار هر دو انتهای معامله استفاده می کند ، تمام داده های منتقل شده توسط رمزگذاری محافظت می شوند ، این هم شما و هم کاربران شما را در برابر حملات مختلف انسان از جمله وسایل تزریق بدافزار یا فقط ساده محافظت می کند. جاسوسی قدیمی.

از نظر تئوری ، همچنین بین عملکرد دو پروتکل تفاوت عملکردی وجود دارد. HTTPS برای انجام دادن لرزش دست TLS باید از منابع محاسباتی اضافی استفاده کند ، بنابراین از نظر فنی کمی کندتر از HTTP است.. 

اما ، اگر وب سایت شما مقدار زیادی از ترافیک دریافت نکرده باشد ، این بار اضافی سرور به سختی قابل توجه خواهد بود ، زیرا به اندازه کافی شدید نخواهد بود تا مشکلی ایجاد کند.

باید به HTTPS تغییر دهید?

جواب کوتاه بدون شک بله است. جابجایی وب سایت و دامنه خود از HTTP به HTTPS دارای حواشی بسیار زیادی است و تقریباً هیچ گونه خرابی ندارد. اگر به طور متوسط ​​تعداد بازدیدکنندگان را زیاد ارزیابی می کنید ، علاوه بر یک اثر نظری جزئی بر عملکرد شما ، هیچ عواقبی منفی در ساخت سوئیچ وجود ندارد.

علاوه بر این ، جابجایی به HTTPS نه تنها باعث می شود کاربران با رمزگذاری ترافیک خود از مرور کاربران ایمن تر شوند بلکه به شما در بهبود دید شما در Google نیز کمک می کند. دلیل این اتفاق این است که گوگل تصمیم گرفت در سال 2014 تصمیم به افزایش رتبه برای نتایج با آدرس های HTTPS بدهد.

از طرف کاربر موارد ، شما واقعاً نمی توانید “HTTPS” را تغییر دهید ، زیرا به طور کلی وب سایتهایی که بازدید می کنید تصمیم می گیرند از چه پروتکل استفاده کنند. کاری که می توانید انجام دهید نصب افزونه ای مانند HTTPS Everywhere (در لیست ما از بهترین پسوندهای امنیتی) است که باعث می شود تمام وب سایتهایی که برای HTTPS تنظیم شده اند به طور پیش فرض در آن پروتکل قرار دهند..

HTTPS-همه جا

گزینه دیگر استفاده از یک مرورگر مانند Brave است (بررسی Brave ما را بخوانید) که این قابلیت را در آن ایجاد کرده است. فراتر از این ، شما همچنین باید آگاه باشید هر زمان که یک وب سایت فقط HTTP را ارائه می دهد و در مورد اطلاعاتی که ارسال می کنید بیش از حد ناامن باشد ، مراقب باشید. ارتباط.

شجاع-HTTPS-همه جا

به طور کلی ، وب سایت ها و خدماتی که دارای هر نوع اطلاعات محرمانه ، مانند اطلاعات بانکی یا پرداخت می باشند ، به طور پیش فرض در HTTPS قرار می گیرند (و به شرط اینکه آنها این کار را نکنند ، باید به خوبی پاک شوند). 

با این حال ، وب سایت های کوچکتر که آدرس های ایمیل و سایر اطلاعات شخصی را در اختیار دارند ، ممکن است ، بنابراین همیشه آگاه بودن از پروتکل مورد استفاده در حال حاضر مفید است.

افکار نهایی

در آنجا آن را دارید ، همه چیزهایی که باید در مورد آنچه که HTTP و HTTPS را جدا می کند به شکلی غیر فنی است ، همانطور که می توانیم آن را توضیح دهیم. اگر شما فقط کاربرانی هستید که وب سایت شخصی خود را ندارید ، تنها چیزی که واقعاً باید بدانید این است که HTTPS محتوای معاملات بین شما و سرور مورد نظر برای رمزگذاری و محافظت از آنها را محافظت می کند.

اگر صاحب یک وب سایت هستید ، این چیزی است که باید به آن توجه بیشتری کنید. از آنجا که Google و سایر شرکت ها یا سازمان ها همچنان استفاده از HTTPS را ترغیب می کنند ، می توانید به راحتی در موقعیتی قرار بگیرید که وب سایت شما از رقابت شما خارج شود – به خصوص هنگام جستجوگرها – اگر تغییراتی را در HTTPS ایجاد نکردید.

نظر شما در مورد راهنمای ما برای HTTP و HTTPS چیست؟ آیا ما برخی از اصطلاحات فنی رایج را دوباره تغییر داده ایم ، یا هنوز هم تلاش می کنید تفاوت این دو را درک کنید؟ شاید ما برخی از جزئیات را از نظر شما مهم دانستیم؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. مثل همیشه از خواندن شما متشکرم. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map