نحوه تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی نشانک های Firefox در سال 2020

تهیه نسخه پشتیبان از نشانک های شما یک ویژگی مهم اکثر مرورگرهای وب است و Firefox نیز از این قاعده مستثنا نیست. این که آیا شما به مرورگر جدیدی تغییر می دهید ، Firefox را در یک دستگاه جدید تنظیم می کنید یا به سادگی ایمن نگه داشتن لیست وب سایت های مورد علاقه خود ، دانستن چگونگی تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی نشانک های Firefox فوق العاده مفید است.

خوشبختانه ، Firefox روشهای مختلفی را برای این کار فراهم آورده است ، از پشتیبان گیری در یک فایل JSON مخصوص Firefox گرفته تا واردات و صادرات با فرمت HTML که توسط همه مرورگرهای وب قابل خواندن است. اگر از مرورگر استفاده نمی کنید ، حتما بررسی Firefox ما را بخوانید تا دریابید که این مناسب برای شماست.

اگر از Chrome استفاده می کنید (بررسی Google Chrome ما را بخوانید) یا Opera (مطالعه Opera ما را بخوانید) ، همچنین می توانید نبردهای Opera vs. Firefox و Firefox vs. Chrome خود را بررسی کنید تا ببینید چگونه Firefox با شما مقایسه می کند.

نحوه تهیه پشتیبان از نشانک های Firefox

اگر تنها کاری که می خواهید انجام دهید ایجاد نسخه پشتیبان از نشانک های Firefox است تا در صورت خرابی دستگاه از آنها ایمن باشند ، می توانید یک بایگانی JSON ایجاد کنید که به زودی بتوانید دوباره به Firefox وارد کنید..

در نظر داشته باشید که اگر برای یک حساب Firefox ثبت نام کرده اید ، مرورگر به طور خودکار نشانک های شما را همگام سازی می کند تا بتوان آنها را به صورت خودکار در یک دستگاه جدید یا با نصب جدید وارد کرد. با این حال ، این راهنما در مورد نحوه انجام دستی این کار متمرکز خواهد شد.

Firefox-Library

با راه اندازی مرورگر شروع کرده و Ctrl + Shift + B را فشار دهید. این بخش نشانک کتابخانه را ایجاد می کند ، جایی که می توانید “واردات” را انتخاب کنید & پشتیبان گیری “در نوار ابزار بالا. سپس انتخاب کنید که می خواهید پرونده JSON را ذخیره کنید ، و این همان است.

Firefox-Backup-Dialog

توجه داشته باشید که این لزوماً برای محافظت از نشانک های شما به اندازه کافی نیست ، زیرا تنها کاری که انجام داده اید ایجاد یک فایل محلی برای قرار دادن آنهاست ، دقیقاً به همان اندازه در برابر خرابی ها یا از بین رفتن داده ها آسیب پذیر است ، همانند خود پرونده های Firefox. برای اطمینان از صحیح محافظت از آن ، باید فایل JSON را در نوعی فضای ذخیره‌سازی ابری یا نسخه پشتیبان تهیه آنلاین ذخیره کنید.

JSON-بایگانی

اگر قبلاً سرویس ذخیره سازی ابری یا راه حل پشتیبان گیری آنلاین ندارید ، باید هرچه سریعتر یکی را جستجو کنید. این امکان را به شما می دهد تا نه تنها از نشانک های Firefox ، بلکه از پرونده های دیگری که ممکن است در صورت خرابی به آنها بازیابی کنید ، به طور ایمن تهیه کنید..

اگر نیازی به تهیه نسخه پشتیبان از کل سیستم ندارید ، لیست ما از بهترین ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر را بررسی کنید یا مستقیماً به بررسی Sync.com ما بروید ، که انتخاب برتر ماست.

از طرف دیگر ، اگر چیزی را دوست دارید که به طور خودکار پشتیبان کل سیستم شما از ابر باشد ، آنچه شما می خواهید یک سرویس پشتیبان گیری آنلاین است. می توانید بررسی IDrive ما را که ارائه دهنده مورد علاقه ما است بخوانید یا لیست کامل بهترین خدمات پشتیبان ابری را برای دریافت تصویر کامل از این قسمت بررسی کنید..

نحوه تهیه پشتیبان از نشانک های Firefox

 1. فایرفاکس را راه اندازی کنید
 2. Ctrl + Shift + B را فشار دهید
 3. روی “وارد کردن” کلیک کنید & پشتیبان گیری “در نوار ابزار
 4. “نشانک های پشتیبان” را انتخاب کنید
 5. مکان ذخیره را برای پرونده JSON انتخاب کنید

در حال صادر کردن نشانک های Firefox

اگرچه تهیه نسخه پشتیبان از نشانک های خود با رعایت مراحل فوق به شما امکان می دهد Firefox را در آینده بازیابی کنید ، اگر می خواهید بوکمارک های Firefox را به یک مرورگر وب کاملاً مجزا صادر کنید ، کمکی نخواهد بود. اما اگر بوک مارک ها را از Firefox صادر می کنید ، می توانید نشانک ها را از Firefox به Chrome یا هر مرورگر دیگر وارد کنید.

HTML-بایگانی

برای این کار ، باید نشانک های خود را به عنوان یک فایل HTML صادر کنید. این روند تقریباً با انجام تهیه نسخه پشتیبان تهیه یکسان است ، زیرا با شروع فایرفاکس و فشردن Ctrl + Shift + B شروع می کنید و با کلیک بر روی “وارد کردن” & پشتیبان گیری “در نوار ابزار بالا. سپس قبل از انتخاب مکان ذخیره فایل ، می توانید “نشانک های صادرات به HTML” را انتخاب کنید.

Firefox-Export-Dialogue

یک بار دیگر ، با ذخیره کردن آن در ابر (به عنوان مثال با OneDrive یا Dropbox) و یا اجرای نسخه پشتیبان خود ، پس از اتمام صادرات ، این پرونده را به طور صحیح ایمن کنید..

نحوه صادر کردن نشانک های Firefox

 1. فایرفاکس را راه اندازی کنید
 2. Ctrl + Shift + B را فشار دهید
 3. روی “وارد کردن” کلیک کنید & پشتیبان گیری “در نوار ابزار
 4. “نشانک های صادرات به HTML” را انتخاب کنید
 5. مکان ذخیره را برای پرونده HTML انتخاب کنید

نحوه بازیابی نشانک های Firefox

هنگامی که از بوک مارک های Firefox خود به عنوان یک فایل JSON پشتیبان تهیه کرده اید ، می توانید از این کار استفاده کنید تا به راحتی نشانک های Firefox خود را بازیابی کنید ، به این دلیل است که می خواهید Firefox را مجدداً نصب کنید یا مرورگر را بر روی یک دستگاه جدید تنظیم کنید.. 

مانند تهیه نسخه پشتیبان ، این کاری است که Firefox به طور خودکار در صورت ورود به حساب کاربری خود انجام می دهد ، اما دستورالعمل های زیر این امکان را به شما می دهد تا بصورت دستی انجام دهید.

Firefox-Sync

درست مانند دستورالعمل های قبلی ، مراحل ساده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که Firefox را راه‌اندازی کرده و Ctrl + Shift + B را فشار دهید تا کتابخانه نشانک ایجاد شود. از اینجا ، روی “وارد کردن” کلیک کنید & تهیه نسخه پشتیبان و انتخاب “بازیابی”.

Firefox-Restore-Dropdown

اکنون می توانید از لیست ایجاد شده توسط Firefox نسخه پشتیبان تهیه کنید یا بر روی “انتخاب پرونده …” کلیک کنید تا به صورت دستی یکی از آنها را انتخاب کنید. این یک گفتگوی پرونده ایجاد می کند که می توانید پرونده JSON را که هنگام تهیه نسخه پشتیبان تهیه کرده اید انتخاب کنید و همه نشانک های شما اکنون به Firefox بازگردانده می شوند..

Firefox-Restore-File-Dialogue

نحوه بازیابی نشانک های Firefox

 1. فایرفاکس را راه اندازی کنید
 2. Ctrl + Shift + B را فشار دهید
 3. روی “وارد کردن” کلیک کنید & پشتیبان گیری “در نوار ابزار
 4. “بازیابی” را انتخاب کنید
 5. نسخه پشتیبان را از لیست انتخاب کنید یا بر روی “پرونده را انتخاب کنید …” کلیک کنید و پرونده پشتیبان گیری خاصی را که می خواهید از آن بازیابی کنید ، انتخاب کنید

نشانک های Firefox خود را وارد کنید

بر خلاف گزینه بازگرداندن ، وارد کردن به شما امکان می دهد تا تمام نشانک های خود را از هر منبعی دریافت کنید ، مادامی که از قبل از قبل به یک فایل HTML صادر شده باشید. به عنوان مثال به شما امکان می دهد اگر از مرورگر به مرورگر دیگری تغییر دهید ، نشانک های Chrome را به Firefox بازگردانی کنید.

برای وارد کردن نشانک های Firefox ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که بار دیگر مرورگر را راه اندازی کنید ، Ctrl + Shift + B را فشار دهید و “وارد کردن” را انتخاب کنید. & پشتیبان گیری “در نوار ابزار. اکنون روی “وارد کردن نشانک ها از HTML” کلیک کنید و پرونده گفتگوی HTML را در گفتگوی ارائه شده خود انتخاب کنید.

نحوه وارد کردن نشانک ها به Firefox از بایگانی HTML.

 1. فایرفاکس را راه اندازی کنید
 2. Ctrl + Shift + B را فشار دهید
 3. روی “وارد کردن” کلیک کنید & پشتیبان گیری “در نوار ابزار
 4. “وارد کردن نشانک ها از HTML” را انتخاب کنید
 5. پرونده HTML را که می خواهید از آن وارد کنید را انتخاب کنید

افکار نهایی

در آنجا آن را دارید ، همه چیزهایی که باید درباره تهیه نسخه پشتیبان ، بازیابی ، واردات و صادرات نشانک های Firefox خود بدانید. با داشتن این دانش مسلح می توانید اطمینان حاصل کنید که هرگز دسترسی به لیست نشانک های خود را از دست نخواهید داد ، همچنین می توانید با چند کلیک ساده مرورگرها یا دستگاه های جدیدی را تنظیم کنید.

نظر شما در مورد راهنمای ما در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی نشانک های Firefox چیست؟ آیا شما درک درستی از چگونگی انجام این کار به دست آورده اید ، یا هنوز بخشی از این روند وجود دارد که هنوز در مورد آن ناشناخته مانده اید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. مثل همیشه از خواندن شما متشکرم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me