چگونه آدرس DNS خود را در سال 2020 تغییر دهید

هر بار که آدرس وب سایت را در نوار URL مرورگر خود وارد می کنید ، مجموعه ای از رویدادهای پیچیده را ایجاد می کند که رایانه شما را با وب سایت وصل می کند. بخشی از فرآیند برای این است که رایانه شما آدرس IP سرور آن وب سایت را بازیابی کند.


این اطلاعات توسط DNS یا سیستم نام دامنه به رایانه شما داده می شود. این یک “واسطه” است که یادآور یک اپراتور در زمینه تبادل تلفن قدیمی است. رایانه شما با DNS تماس می گیرد و URL آن را برای وب سایت مورد نظر خود می گوید. DNS سپس آدرس آن وب سایت را ارائه می دهد و شما را به آن متصل می کند.

این ساختار بدان معنی است که DNS شما استفاده می کنید عادتهای مرور شما را مشاهده می کند ، دسترسی شما به وب سایت های خاص را انکار می کند و عملکرد را تحت تأثیر قرار می دهد.

خوشبختانه ، ارائه دهندگان DNS شخص ثالث وجود دارند که راه اندازی آنها رایگان و آسان است. خواندن را ادامه دهید و در مورد مزایای تغییر DNS شما و چگونگی انجام این کار جزئیات بیشتری را مرور خواهیم کرد.

چگونه DNS شما می تواند بر عملکرد تأثیر بگذارد

تغییر DNS

اتصال شما تقریباً باید هر زمان که بخواهد به یک وب سایت وصل شود ، از DNS عبور کند. اگرچه برخی از وب سایتهای مرتباً بازدید شده می توانند برای دسترسی سریعتر به صورت محلی ذخیره شوند ، هر زمان که از سایت جدید بازدید می کنید یا حافظه نهان پاک می شود ، درخواست اطلاعات باید از طریق DNS بگذرد..

این یک تأخیر کوچک اما قابل توجه در مدت زمان لازم برای شروع مرورگر شما برای بارگیری وب سایت می افزاید. اگر DNS خود را با سرعت بیشتری تغییر دهید ، مرورگر شما را در صورت استفاده از زیرپوستی از مرورگر شما بسیار حساس تر می کند.

به طور واضح ، سرعت بارگیری را بهبود نمی بخشد. اگرچه میزان زمان لازم برای انتظار بارگذاری وب سایت را کاهش می دهد.

امنیت را با استفاده از DNS بهتر بهبود بخشید

اگر شما یک فرد با امنیت هستید ، همانطور که همه ما باید در عصر نشت اطلاعات شرکت ها و جرایم سایبری قرار داشته باشیم ، تغییر DNS شما بسیار مهم است. بیشتر اوقات غیر از این ، DNS پیش فرض شما ارائه دهنده خدمات اینترنت شما خواهد بود.

ISP شما می تواند پرس و جوهایی را که رایانه شما به سرور DNS برای داده های من ارسال می کند ، وارد کند. دانستن اینکه وب سایت های شما مکرراً برای بسیاری از شرکت ها ارزشمند است ، و آنها مایل هستند مبلغ ISP شما را برای آن داده ها پرداخت کنند. اگر نمی خواهید کسی سابقه اینترنت شما را بخواند ، مهم است که از DNS ISP خود خارج شوید. به گفته این ، به لطف مقررات اتحادیه اروپا ، این یک مشکل خاص ایالات متحده است.

جابجایی به DNS متفاوت باعث افزایش چشمگیر حریم شخصی آنلاین شما می شود ، اما بسیار عالی نیست. اگر می خواهید به صورت آنلاین غیرقابل ردیابی شوید و از امنیت و خصوصی بودن فعالیت خود اطمینان حاصل کنید ، به دنبال داشتن یک شبکه خصوصی مجازی باشید. اگرچه کاوش در VPN خارج از محدوده این مقاله است ، اما برای کسب اطلاعات بیشتر باید مقاله VPN ما را بررسی کنید..

DNS عمومی می تواند جهان را تغییر دهد

بعضی اوقات کشورها یا شرکتها می خواهند سیاستی برای سانسور اینترنت اتخاذ کنند. انکار دسترسی شخص به یک وب سایت خاص می تواند به آسانی امکان خارج کردن اطلاعات IP برای آن از سرورهای DNS فراهم شود.

به عنوان مثال ، در سال 2014 دولت ترکیه سعی کرد با دستور دادن به ISP ها برای رد درخواست DNS برای آن ، توییتر را سانسور کند. در ابتدا ، این کار برای جلوگیری از ارسال اطلاعات به داخل و خارج از کشور در طی دوره ناآرامی مؤثر بوده و گزارش گیری در محل دشوارتر شده است (بهترین راهنمای VPN ما در مورد راهنمای ترکیه را برای اطلاعات بیشتر در این مورد بخوانید).

هرچند مردم سریع به این نتیجه رسیدند. یک کمپین عمومی به مردم اطلاع داده شد که می توانند DNS خود را به Google DNS تغییر دهند. این امر باعث شد تا توییتر و سایر وب سایت ها به دست مردم ترکیه بازگردند.

در برخی از کشورها ، حتی روشهای دقیق تر سانسور استفاده می شود. گرچه انکار درخواست DNS بخش کوچکی از سانسور اینترنت در کشوری مانند چین است ، دسترسی به وب سایت ها می تواند بسیار مشکل تر باشد. برای این کار و همچنین ایمنی ، از شما می خواهیم که به دنبال دریافت VPN باشید. بهترین راهنمای VPN ما را بخوانید تا ببینید کدام ارائه دهندگان بهترین ارزش را به شما می دهند.

بهترین گزینه ها برای DNS عمومی

بسیاری از ارائه دهندگان DNS در خارج وجود دارند ، بنابراین ما به سه گزینه برتر برای اکثر افراد خواهیم پرداخت.

اول ، DNS عمومی Google وجود دارد ، که آدرس به یاد بسادگی 8.8.8.8 را دارد. از سال 2014 ، این بزرگترین سرور عمومی DNS در جهان است و در ارائه اینترنت بازتر برای بسیاری از افراد بسیار عالی بوده است. این بار واکنش های جامد ورزشی نیز دارد.

به گفته این ، برای داشتن حریم شخصی در بین شما ، Google DNS اطلاعات را ذخیره و ذخیره می کند. این آدرس IP شما را در مدت 48 ساعت از سرور خود حذف می کند ، اما سایر اطلاعات مانند مکان و ISP به طور دائم ذخیره می شوند.

اگر می خواهید امن ترین و خصوصی ترین DNS باشد ، شرکتی به نام Cloudflare 1.1.1.1 را ارائه می دهد. سریع است و داده را ذخیره نمی کند. اگر Cloudflare از پرونده DNS به مدت 24 ساعت برهنه شود ، به شما کمک می کند تا در صورت اشتباه ، سیستم خود را در صورت رفع اشکال تنظیم کند ، اما پس از آن ، تمام اطلاعات از سیستم آن پاک می شوند..

سرانجام ، اگر به دنبال دستیابی به عملکرد عالی هستید ، یک نرم افزار معیار رایگان DNS وجود دارد که می تواند سریعترین DNS در منطقه شما را به شما بگوید. استفاده از این نرم افزار آسان بوده و بهترین انتخاب واضح و شفاف را برای سرعت و کارایی در اختیار شما قرار می دهد.

آدرس DNS-نتایج

چگونه DNS خود را تغییر دهیم

ویندوز 10

مرحله 1: منوی استارت را باز کنید و به کنترل پنل بروید. می توانید با وارد کردن آن در منوی استارت ، پس از اتمام ، وارد آنجا شوید.

آدرس DNS-StartMenu

گام 2: در صفحه کنترل ، “شبکه و اینترنت” را انتخاب کنید.

آدرس DNS-ControlPanel

مرحله 3: روی “شبکه و مرکز اشتراک گذاری” کلیک کنید.

آدرس DNS-NetworkCenter

مرحله 4: در سمت چپ ، “تغییر تنظیمات آداپتور” را انتخاب کنید.

آداپتور DNS آدرس

مرحله 5: روی پیوندی که می خواهید پیکربندی کنید کلیک راست کرده و “خصوصیات” را انتخاب کنید. شما باید مجری رایانه خود باشید.

ویژگی های آدرس DNS

مرحله 6: هنگامی که منوی خصوصیات باز می شود ، روی “پروتکل اینترنت نسخه 4 (TCP / IPv4)” دوبار کلیک کنید.

آدرس DNS-IPv4

مرحله 7: در پنجره بعدی ، “به طور خودکار آدرس سرور DNS” را تغییر دهید تا “از آدرس سرور DNS زیر استفاده کنید” ، سپس DNS مورد نظر خود را وارد کنید..

اگر قصد استفاده از Cloudflare را دارید ، 1.1.1.1 باید در قسمت سرور مورد نظر باشد و 1.0.0.1 در قسمت جایگزین باشد. برای گوگل ، 8.8.8.8 با 8.8.4.4 یک گزینه جایگزین است. این افزونگی به رایانه شما اجازه می دهد اگر یکی از سرورها کم شود ، به طور عادی کار خود را ادامه دهد.

مرحله 8: “ok” را فشار داده و به پنجره Properties بازگردید. برای یافتن “پروتکل اینترنت نسخه 6 (TCP / IPv6)” به پایین بروید. روی آن دوبار کلیک کنید و همان کاری را که برای IPv4 انجام دادید انجام دهید. “به طور خودکار آدرس سرور DNS” را تغییر دهید تا “از آدرس سرور DNS زیر استفاده کنید” ، اما این بار تایپ کنید:

گوگل: 2001: 4860: 4860: 8888 برای ترجیح و 2001: 4860: 4860: 8844 برای جایگزین.

Cloudflare: 2606: 4700: 4700 :: 1111 برای ترجیح و 2606: 4700: 4700 :: 1001 برای جایگزین.

موبایل (Android و iOS)

در Android و iOS ، تغییر DNS شما باید بصورت شبکه ای و گاهاً به صورت برنامه انجام شود. این روش از نسخه به نسخه و همچنین به ویژه با Android متفاوت است. وقت گیر است و به دلیل تغییرات و الزامات ، نوشتن یک راهنما را غیر عملی می کند.

خوشبختانه ، Cloudflare برنامه ای را برای Android و iOS ارائه می دهد. ما استفاده از آن را پیشنهاد می کنیم زیرا نصب آن بسیار آسان است و برای کار فقط به یک دکمه فشار دهید. به علاوه ، مانع از سر خوردن چیزها در ترک ها می شود.

افکار نهایی

اگر به دنبال یک راه خصوصی تر ، سریعتر یا بازتر برای دسترسی به اینترنت هستید ، تغییر DNS شما می تواند مسیری طولانی را طی کند. انجام این کار آسان است و فقط چند دقیقه طول می کشد. این نیز رایگان است.

با این کار ، تغییر DNS باعث اتصال شما به اینترنت امن تر نمی شود. اگر به دنبال ایمن ترین و خصوصی ترین ارتباط ممکن هستید ، از شما می خواهیم بررسی های VPN ما را بررسی کنید. شروع کار با VPN رایگان راهی عالی برای دیدن اینکه آیا این برای شما مناسب است یا خیر ، است.

آیا DNS خود را تغییر داده اید؟ به ما اطلاع دهید که چگونه در نظرات زیر رفت. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map