Bitwarden vs LastPass: مبارزات رایگان در سال 2020

Bitwarden و LastPass دو بهترین مدیریت گذرواژه در اطراف هستند که برنامه های رایگان عالی ، امنیت کامل و لیست طولانی از ویژگی ها را ارائه می دهند. وقتی صحبت از مدیریت رمز عبور رایگان است ، خیلی بهتر از این دو نمی شود. با این حال ، تنها یک نفر می تواند در مقایسه Bitwarden vs LastPass ما پیروز شود. 


در طی یک دور از دور ، ما می خواهیم دو نقطه را برای مقایسه مقایسه کنیم تا ببینیم کدام گزینه بهتر است. در طول راه ، همه ما قبل از اعلام برنده ، روی امنیت ، قیمت گذاری ، پشتیبانی ، سهولت استفاده ، ویژگی ها و موارد دیگر خواهیم لمس کرد.

قبل از غواصی ، می خواهیم این نکته را یادآوری کنیم که برخی از جنبه های خدمات هنگام مقایسه مستقیم با یک سرویس دیگر بیشتر می درخشند. به همین دلیل ، ما توصیه می کنیم که بررسی Bitwarden و بررسی LastPass خود را بخوانید تا درباره نحوه عملکرد این مدیران رمز عبور در مقابل سایر بازارها ایده ای کسب کنید..

راه اندازی یک مبارزه: Bitwarden vs LastPass

ما شش دور قبل از ما داریم که هر یک از آنها برای Bitwarden و LastPass مرتبط هستند. این دو در طول دور آن را از تیتراژ تات می کنند تا ببینند که کدام یک برترین سلطنت دارد. هر دور یک امتیاز دارد و در پایان مقایسه ما ، تمام نقاط را برای اعلام برنده کلی اعلام خواهیم کرد. 

با این حال ، همانطور که در همه مقایسه ها توجه داریم ، فضای مناسبی برای ترجیح شخصی وجود دارد. این امر به ویژه در مورد دو ابزار مانند Bitwarden و LastPass صادق است ، که هر دو نقاط قوت را در مناطق مختلف ارائه می دهند. به همین دلیل ، توصیه می کنیم در هر بخش مطالعه کنید و به نتیجه برسید.

ما استفاده از هر دو سرویس را سنگین کرده ایم تا مشخص کنیم که کدام یک بهتر است و اگرچه ما یک موضع قطعی خواهیم گرفت ، ابزار بهتر برای شما می تواند بر اساس آنچه شما نیاز دارید تغییر دهید. به عنوان مثال Bitwarden در مورد انواع ورودی انعطاف پذیر نیست ، اما پشتیبانی بسیار بهتری نسبت به LastPass دارد.

1

امنیت

Bitwarden و LastPass هر دو از امنیت عالی برخوردار هستند ، هرچند که یکی بهتر از دیگری است. با شروع دوم ، LastPass امنیت استاندارد را برای مدیران رمز عبور ارائه می دهد. این شامل یک مدل دانش صفر ، رمزگذاری AES-256 و گزینه های مختلفی برای تأیید اعتبار دو عاملی و احراز هویت چند عاملی است.. 

برای تأیید اعتبار حساب خود ، LastPass بر خلاف مدل دو کلید رمز Dashlane و 1Password به رمزعبور اصلی احتیاج دارد (برای اطلاعات بیشتر در مورد آن ، بررسی Dashlane ما را بخوانید). هنوز رمز ورود استاد شما از طریق 100،000 دور هشدار PBKDF2 ارسال شده است تا بتوانید طاق خود را باز کنید. این بدان معنی است که LastPass هرگز رمز عبور شما را نمی بیند یا ذخیره نمی کند.

علاوه بر این ، به دلیل اینکه از عملکرد مشتق کلید برای تولید کلید احراز هویت استفاده می شود ، رمز عبور اصلی شما هرگز در واقع دستگاه شما را ترک نمی کند.  

رمزگذاری LastPass متأسفانه پایان ماجرا نیست. این سرویس در سال 2015 هک شد و در نتیجه سرقت تعداد بیشماری از حساب ها انجام شد. گفته می شود ، مهاجمان با یک مشت جیب زنی دست به کار شدند. مدل دانش صفر LastPass بدین معنی است که داده های لازم برای رمزگشایی هر طاق را در این نقض نمی گنجانید ، بنابراین هیچ داده ای از متن ساده به خطر نمی افتد. 

رویکرد منبع آزاد Bitwarden

Bitwarden از امنیت مشابه LastPass برخوردار است ، از جمله رمزگذاری AES-256 برای طاق شما و یک مدل دانش صفر. با این حال ، کد منبع نیز در دسترس عموم است و به هر کسی امکان می دهد از طریق آن بخاطر آسیب پذیری های امنیتی حفر کند. موسسه امنیت سایبری آلمان Cure53 همین کار را کرد و چیزی جز موارد جزئی جزئی با Bitwarden پیدا نکرد. 

بزرگترین تهدید برای امنیت مدیر رمز عبور از تأیید اعتبار ناشی می شود و در آن جبهه ، Bitwarden جامد است. از یک سری کلیدهای ایجاد شده برای تأیید اعتبار خود استفاده می کند ، اما این تنها درصورتی است که تصمیم به استفاده از سرورهای Bitwarden داشته باشید. 

وقتی وارد بخش “ویژگی ها” می شویم ، Bitwarden گزینه میزبانی خود را ارائه می دهد و بیشترین خطرات امنیتی را هنگام استفاده از یک مدیر رمز عبور از بین می برد..

از آنجا که Bitwarden بر روی پایه کد باز کار می کند ، این بدان معناست که قفل کردن فروشنده نیز امکان پذیر نیست. همه کد منبع Bitwarden در دسترس است ، و انجمن قبلاً از آن برای ایجاد ابزاری استفاده کرده است که می توانند قالب پرونده آن را بخوانند. به همین دلیل ، حتی اگر Bitwarden شکسته شود ، به رمزهای عبور خود دسترسی خواهید داشت. 

اگرچه LastPass علی رغم اجرای ناموفق با هکرها ، امنیت کاملی دارد اما Bitwarden اطلاعات بیشتری را ارائه می دهد. از آنجا که کد منبع برای ممیزی در دسترس است ، ذاتاً از امنیت بیشتری برخوردار است و به توسعه دهندگان امکان می دهد قبل از بروز مشکل ، آسیب پذیری را بدست آورند. علاوه بر این ، Bitwarden گزینه میزبانی خود را ارائه می دهد ، که تقریباً تمام خطر استفاده از مدیر رمز عبور را از بین می برد.

دور: نقطه امنیتی برای Bitwarden

لوگوی Bitwarden
آرم LastPass

2

قیمت گذاری

صحبت از Bitwarden و LastPass در مورد قیمت گذاری زیاد است. اگرچه یکی به عنوان نرم افزار اشتراکی مورد هدف قرار می گیرد و دیگری یک محصول تجاری است ، اما هر دو برنامه رایگان و عالی ارائه می دهند ، هر یک در بهترین راهنمای مدیر رمز عبور رایگان ما قرار می گیرد با این حال ، وقتی صحبت از پرداخت می شود ، اختلافاتی وجود دارد.

شروع با Bitwarden ، این یک نرم افزار منبع باز است و مانند KeePass کاملاً رایگان است (بررسی KeePass ما را بخوانید). یک برنامه پرداخت شده وجود دارد ، اما Bitwarden اطمینان داده است که تمام عملکردهای اصلی آن در نسخه رایگان در دسترس است. این شامل ذخیره سازی نامحدود ، همگام سازی چند دستگاهی و گزینه های تأیید اعتبار دو عاملی است. 

برنامه پرداخت شده – اگر می توانید آنرا صدا کنید – 1 گیگابایت ذخیره سازی فایل رمزگذاری شده ، چند گزینه 2FA دیگر ، خدمات مشتری و رمز سلامتی را اضافه می کنید. 

“پرداخت” در اینجا یک اصطلاح نسبی است. Bitwarden Premium هزینه کمتر از 1 دلار در هر ماه دارد و برای کل سال فقط 10 دلار هزینه دارد. در چارچوب برنامه رایگان ، پریمیوم بیش از هر چیز گزینه ای برای پشتیبانی از توسعه دهندگان احساس می کند.

LastPass یک ساختار قیمت گذاری معمولی تر دارد ، با گزینه شخصی حق بیمه با قیمت 3 دلار در هر ماه و گزینه خانوادگی تنها 4 دلار در هر ماه متناسب است. با این حال ، در مقایسه با سایر مدیران رمز عبور رایگان ، مانند RememBear ، برنامه LastPass با برنامه رایگان خود متمایز است (بررسی RememBear ما را بخوانید). دلیل این امر شامل فضای ذخیره نامحدود و همگام سازی چند دستگاهی است. 

نسخه رایگان در واقع باعث می شود که یک پرداخت کننده بد به نظر برسد. ارتقاء به Premium با چند مورد خاص ، یعنی اشتراک گذاری یک به یک و LastPass برای برنامه ها همراه است ، اما در هر ماه 3 دلار ، این طرح ارزش آن را ندارد. 

گفته می شود ، LastPass یک برنامه خانوادگی را ارائه می دهد ، که با محافظت از شش کاربر تنها با 4 دلار در ماه ، که حتی ارزان تر از 1Password است (بررسی 1Password ما را بخوانید). 

به دلیل فراتر از این ، Bitwarden در واقع برنامه خانوادگی خود را دارد ، و فقط 1 دلار در ماه است. حداکثر پنج کاربر را پشتیبانی می کند و با اشتراک و ذخیره نامحدود مناسب است. اگرچه فاقد ویژگی هایی مانند تأمین خودکار برنامه ، گزینه های Premium و Family Bitwarden ارزان تر از LastPass است ، همه در حالی که بیشتر عملکردها را ارائه می دهند.

دور: نقطه قیمت گذاری برای Bitwarden

لوگوی Bitwarden
آرم LastPass

3

راحتی در استفاده

هنگامی که نوبت به باز کردن محصولات تجاری می رسد ، سهولت استفاده معمولاً تفاوت اصلی است (مقایسه نمونه KeePass و LastPass ما را برای نمونه ای از آن بخوانید). با وجود اینکه محصولی رایگان است ، استفاده از Bitwarden بسیار آسان است. به گفته این ، تفاوتهای اندکی از LastPass وجود دارد. 

Bitwarden یک تجربه مبتنی بر دسک تاپ است ، به این معنی که یک برنامه محلی برای مدیریت رمزهای عبور شما وجود دارد. نسخه وب مبتنی بر مرورگر نیز از طریق وب سایت Bitwarden وجود دارد ، هرچند تقریباً به اندازه برنامه دسک تاپ گزینه های زیادی را ارائه نمی دهد. رابط کاربری شگفت آور تمیز است ، با انواع ورودی شما در فهرست سمت چپ ، به علاوه سازمان پوشه و نوار جستجو. 

موضوع bitwarden-new

اگرچه Bitwarden برای نرم افزاری ساخته شده بر روی کد باز بسیار چشمگیر است ، اما دارای چندین نظارت مهم است. ابتدا فقط از یادداشتهای امن ، هویتها ، کارتهای اعتباری و رمزهای عبور پشتیبانی می کند. هیچ فیلد یا نوع ورودی سفارشی برای ذخیره اطلاعات دیگر وجود ندارد. علاوه بر این ، باید مشخص کنید که کدام URL را می خواهید آن رمز عبور را پر کنید. 

خوشبختانه ، می توانید با استفاده از پسوند مرورگر ، این موارد را حل کنید ، که مانند برنامه محلی ، به طرز شگفت آور کاربردی آسان است. با استفاده از برنامه افزودنی ، می توانید به سرعت طاق خود را مشاهده کنید ، یک گذرواژه جدید ایجاد کنید و همزمان با کار کردن در اینترنت ، ورود به سیستم را ضبط کنید.

پسوند bitwarden

اگرچه قابلیت استفاده Bitwarden چشمگیر است ، اما برای LastPass تفاوتی ندارد. LastPass که کاملاً در مرورگر شما قرار دارد ، مهم نیست که در ویندوز ، macOS ، ChromeOS یا Linux هستید. رابط مرورگر بسیار ساده است ، به شما امکان می دهد تا ورودی ها را در پوشه ها ترتیب داده و آنها را به روش های مختلف فیلتر کنید.

lastpass-review-طاق

در متن Bitwarden ، ضربه آزاد LastPass به شکل نوشته های سفارشی وارد می شود. در خارج از جعبه ، LastPass قبلاً از لیست طولانی انواع ورودی از جمله گذرنامه ، اطلاعات سرور ، مجوزهای نرم افزاری و موارد دیگر پشتیبانی می کند. با این حال ، شما همچنین می توانید مدخل های دلخواه خود را ایجاد کنید ، به شما امکان می دهد هر آنچه را که می خواهید ذخیره کنید. 

lastpass-review-custom-category

اتوماسیون در پس زمینه نیز ادامه دارد. به عنوان مثال ، LastPass دارای تنظیمات جهانی برای شناسایی URL است ، در حالی که شما باید آن اطلاعات را به صورت دستی در Bitwarden وارد کنید. اگرچه Bitwarden هنوز هم به راحتی قابل دستیابی است ، اما در LastPass پیشرفت های كوچكی وجود دارد كه بتواند این مرحله را روی صفحه بگذارد..

دور: سهولت استفاده از نقطه برای LastPass

لوگوی Bitwarden
آرم LastPass

4

امکانات

حتی با برنامه های رایگان خود ، Bitwarden و LastPass پر از ویژگی های هستند. LastPass دامنه خوبی را در برنامه رایگان خود ارائه می دهد ، از جمله یک چالش امنیتی که در آن می توانید به سرعت رمزهای قدیمی ، استفاده مجدد و ضعیف را مشاهده کنید. LastPass همچنین شامل یک تغییر خودکار رمز عبور است ، اما آخرین باری که ما آنرا آزمایش کردیم کار نمی کند.

lastpass-بررسی-امنیتی-چالش

با این حال ، پرداخت برخی مزایا ، عمدتا به صورت سخت افزار 2FA با استاندارد FIDO U2F و LastPass برای برنامه های کاربردی به همراه دارد. حالت دوم به شما امکان می دهد تا تجربه تکمیل خودکار را در مرورگر خود داشته باشید و از آن در برنامه های محلی استفاده کنید. اگرچه مبلغ زیادی نیست ، اگر هزینه اشتراک را پرداخت می کنید ، جایزه خوبی است. 

Bitwarden ویژگی های مشابهی را ارائه می دهد ، اگرچه تفاوت بین گزینه های رایگان و پرداخت شده آن متفاوت است. به عنوان مثال ، صفحه بهداشت رمزعبور – که رمزهای عبور ضعیف ، در معرض و قدیمی را نشان می دهد – و نقض اطلاعات مربوط به برنامه پرداخت شده محفوظ است. با این وجود ، با توجه به قیمت ارزان Bitwarden ، شکایت دشوار است.

گزارش bitwarden-breakash

با این حال ، بزرگترین ویژگی Bitwarden میزبانی شخصی است که مهم نیست پرداخت کنید یا نه. با استفاده از Docker ، می توانید به راحتی زیرساخت های سرور Bitwarden را در NAS خود تنظیم کنید. همیشه می توانید از سرورهای Bitwarden استفاده کنید – از حافظه ابری مانند گذرواژه استفاده نمی کند – اما اگر نگران امنیت هستید ، خود میزبانی بهترین گزینه است.

آموزش bitwarden-self-host-آموزش

این فرایند ساده است ، فقط به داکر و تعداد انگشت شماری از خط فرمان نیاز دارد. اگرچه این یک ویژگی اختیاری است ، واقعیت این است که خود میزبانی با آسانی در Bitwarden ساخته می شود چشمگیر است همانطور که در مورد سایر جنبه های Btiwarden وجود دارد ، گزینه های کافی برای تکنیک ها برای حفاری وجود دارد ، همه در حالی که تجربه اصلی را برای افراد تازه وارد وارد می کند.. 

این بدان معنا نیست که این دور به پیروزی خودکار برای Bitwarden تبدیل شود. این دو از نظر ویژگی های نزدیک هستند ، با LastPass گزینه های بیشتری برای کاربران گاه به گاه و پذیرایی Bitwarden به فنون ارائه می دهد. از نظر ما ، ویژگی استقلال میزبان خود است و برنده در این دوره به Bitwarden می دهد. این گفته است ، بسته به آنچه شما به دنبال آن هستید ، می تواند به راحتی به LastPass بروید. 

دور: ویژگی های Point for Bitwarden

لوگوی Bitwarden
آرم LastPass

5

برنامه های تجاری

با ارائه برنامه های رایگان و سخاوتمندانه Bitwarden و LastPass ، اطمینان حاصل کنید که بیشتر جریان وجه نقد از مشترکین مشاغل دریافت می شود. LastPass دارای طیف گسترده ای از برنامه های تجاری ، تهیه کننده لباس های بزرگ و کوچک است ، به همین دلیل در بهترین مدیر رمز عبور ما برای راهنمای کسب و کار کوچک ، جایگاه بالایی کسب کرد.. 

lastpass-بررسی-قیمت گذاری تجاری

Bitwarden همچنین یک نکته را در راهنما کسب کرد ، به دلیل ارزان بودن آن. در مقایسه با LastPass ، می توانید پس انداز بزرگی را ذخیره کنید. به عنوان مثال ، برنامه تیم های Bitwarden ، که از 5 کاربر در هر ماه با 5 دلار شروع می شود ، برای هر کاربر اضافی فقط 2 دلار هزینه دارد. یک برنامه مشابه در LastPass برای هر کاربر 3 دلار هزینه دریافتی را دارد.  

قیمت Bitwarden برای برنامه تجاری سطح بالایی آن 3 دلار برای هر کاربر است و شامل ادغام با Active Directory ، گروه های کاربر و موارد دیگر می شود. در مقایسه با Zoho Vault ، اشتراک های تجاری Bitwarden بسیار چشمگیر است ، از جمله ویژگی های سطح بالا برای بخشی از هزینه های مسابقه (مطالعه Zault Vault ما را بخوانید). 

با این وجود LastPass یک مزیت بزرگ دارد: احراز هویت چند عاملی. اگرچه این یک پولی زیبا برای شما خواهد بود ، LastPass دارای MFA متنی است ، دقیقاً شبیه OneLogin (بررسی OneLogin ما را بخوانید). به جای استفاده از کد مبتنی بر زمان ، MFA متنی در هنگام تأیید اعتبار یک حساب از جمله آدرس IP ، زمان روز و موارد دیگر به عوامل مختلفی نگاه می کند.. 

تماس با این دور دشوار است. LastPass دارای MFA است در حالی که Bitwarden چنین نمی کند ، اما برای چنین ویژگی ای قیمت بالایی را شارژ می کند. از طرف دیگر Bitwarden بسیار ارزانتر است و با ویژگی های تجاری زیادی برای بوت شدن مناسب است. با این حال ، شما هنوز هم نیاز به خرید la la carte برای MFA. 

با توجه به اینکه MFA ارزان چقدر می تواند باشد ، ما به Bitwarden پیروزی می دهیم. به گفته این ، بسته به نیازهای تجاری شما می تواند تغییر کند.

دور: نقطه برنامه های تجاری برای Bitwarden

لوگوی Bitwarden
آرم LastPass

6

پشتیبانی

اگرچه پشتیبانی از رمز عبور معمولاً بد است ، و پشتیبانی از نرم افزار منبع باز حتی بدتر است ، LastPass و Bitwarden خدمات مناسب مشتری را ارائه می دهند. LastPass دارای پایگاه دانش ، فروم و ارتباط از طریق ایمیل می باشد. گفته می شود ، پشتیبانی الکترونیکی فقط در صورت استفاده از پایه دانش در دسترس است. 

lastpass-بررسی-تماس با پشتیبانی

برای یافتن فرم تماس ، باید بر روی دکمه “پشتیبانی تماس” روی آن کلیک کنید. اگرچه ما می دانیم که ابتدا کاربران را به سمت منابع خودی راهنمایی می کنیم ، دفن فرم تماس در پایگاه دانش فقط گیج کننده است. خوشبختانه ، LastPass توسط یک انجمن جامع عالی ، که تقریباً در تمام ساعات روز فعال است ، ذخیره می شود.

آخرين انجمنها

با وجود اینکه کاملا رایگان است ، Bitwarden از نظر خدمات به مشتری حتی فراتر می رود. با کمال تعجب ، یک پایگاه دانش کامل با مقالات مفید پر شده است. Bitwarden پیوندی برای پشتیبانی ایمیل خود در هر صفحه از پایگاه دانش ، حتی صفحه اصلی ارائه می دهد. به این ترتیب ، هیچ سؤالی وجود ندارد که برای گفتگو با یک انسان به کجا برویم. 

پایگاه دانش

Bitwarden تالار گفتگو نیز ارائه می دهد ، هرچند که تقریباً به اندازه LastPass فعال نیستند. دو بخش وجود دارد: درخواست ویژگی ها و پشتیبانی کاربر از کاربر. اگرچه تعداد زیادی از اعضا برای کمک به دیگران در تماس هستند ، اما تالارها همانطور که امیدوار بودیم بیرون نمی روند.. 

با این حال ، به طور کلی ، دشوار است که بگوییم LastPass خدمات بهتری به مشتری ارائه می دهد. با توجه به اینکه Bitwarden ، در اصل ، یک مدیر رمز عبور رایگان است ، سطح پشتیبانی از بین بردن فک است. حتی به عنوان یک محصول کاملاً تجاری ، LastPass در تلاش است تا ادامه یابد و این رقابت را حتی در این مرحله نهایی عقب نگه دارد.

دور: نقطه پشتیبانی از Bitwarden

لوگوی Bitwarden
آرم LastPass

7

حکم

با تنها یک برد از شش دور تنها ، LastPass متاسفانه بازنده این مقایسه است. Bitwarden از نظر ویژگی ها ، امنیت ، قیمت گذاری و پشتیبانی کافی برای داشتن مدیر بهتر رمز عبور ارائه می دهد. Bitwarden همچنین از مزایای کد منبع در دسترس برخوردار است ، به همین معنی انعطاف پذیر تر است. 

برنده: Bitwarden

این به معنای این نیست که LastPass یک مدیر رمز عبور بد (واقعاً دور از آن) است. Bitwarden مزیتهای كوچك و كافی برای ارائه یك مدیر كلمه عبور بهتر دارد ، اما به معنای كاهش دعوای LastPass نیست. این یک مدیر رمز عبور عالی به خودی خود است ، برخی از ویژگی هایی را ارائه می دهد که Bitwarden نمی تواند در برابر آنها باشد. 

برای ما ، با این حال ، Bitwarden هنوز گزینه بهتری است. آیا موافق هستید یا باید LastPass برنده شود؟ نظرات خود را در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map