نحوه رمزگذاری دستگاه های اندرویدی در سال 2020

با نقص داده ها ، نشت ها و هک هایی که به طور مرتب رخ می دهد ، کاربران توجه بیشتری به امنیت و فناوری رمزگذاری آنلاین می کنند. با این حال ، کسی که دسترسی فیزیکی به دستگاه شما دارد ، یک راه حمله ای است که اغلب مورد غفلت قرار گرفته است. برای محافظت در برابر این ، ما به شما نشان خواهیم داد كه چگونه دستگاههای Android را رمزگذاری كنید و برنامه ها ، حساب ها و داده های شخصی خود را ایمن نگه دارید.


چگونه رمزگذاری را در Android فعال کنیم

فعال کردن رمزگذاری دستگاه در دستگاه Android شما یک فرایند بسیار ساده است و بسیاری از تلفن ها حتی آن را فعال کرده اند که خارج از جعبه باشد. برای تکمیل مراحل رمزگذاری ، تلفن شما باید بدون نقص باشد (ما بعداً در مورد این موضوع بحث خواهیم کرد) ، وصل شده و حداقل باتری 80 درصد را باقیمانده است.

اگر این روند به هر دلیلی قطع شود ، به احتمال زیاد دسترسی به تمام داده های دستگاه خود را از دست خواهید داد. بنابراین ، توصیه می شود ابتدا از یک نسخه پشتیبان کامل استفاده کنید ، فقط برای اینکه ایمن باشید. بهترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود استفاده از یک برنامه خدمات پشتیبان گیری آنلاین است ، بنابراین اگر در حال حاضر ندارید به بهترین نسخه پشتیبان تهیه آنلاین راهنمای تلفن همراه خود بروید..

IDrive-Android

اگرچه یک سرویس پشتیبان اختصاصی همیشه بهترین شرط بندی شماست ، اما یک ویژگی پشتیبان داخلی نیز در خود اندروید وجود دارد. اگرچه به همان اندازه خوب نیست ، مثلاً ، IDrive (مطالعه IDrive ما را بخوانید) ، که انتخاب برتر ما برای خدمات پشتیبان تلفن همراه است ، اما هنوز هم به اندازه کافی برای یک کار یک بار مناسب است ، بنابراین راهنمای ما در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از اندروید برای یادگیری بروید. همه چیز در مورد آن.

پشتیبان گیری از Android

فرایند رمزگذاری دستگاه بسته به نسخه اندرویدی شما کمی متفاوت است ، بنابراین مراحل مربوط به نسخه اندرویدی خود را دنبال کنید. همچنین ممکن است بسته به نوع شرکت شما دستگاه شما متفاوت باشد ، زیرا OEM های مختلف (تولید کنندگان تجهیزات اصلی) بعضی اوقات گزینه های مختلف منو دارند.

اگر مطمئن نیستید که چه نسخه Android روی تلفن شما اجرا شده است ، می توانید با وارد کردن تنظیمات ، ضربه زدن به “درباره تلفن” و پیمایش به بخش دارای عنوان “نسخه Android” ، که در آن باید شماره نسخه را مشاهده کنید ، به راحتی این مورد را بررسی کنید..

نسخه Android-Number

رمزگذاری اندروید 4.4 و پایین

اگر دستگاه شما Android 2.3 (Gingerbread) را اجرا می کند ، بهترین شرط شما برای دسترسی به ویژگی رمزگذاری با ثبت نام در Microsoft Exchange و رمزگذاری دستگاه شما از این طریق است. از طرف دیگر ، اگر تلفن شما Samsung Galaxy S ، S2 یا S Plus است ، می توانید بدون نیاز به یک حساب Exchange ، برنامه ای را برای فعال کردن رمزگذاری بارگیری کنید..

Screenlock44

برای اندروید 3.0 (لانه زنبوری) و بالاتر ، این روند بطور قابل توجهی آسانتر است. ابتدا باید صفحه قفل را فعال کنید ، که می توانید با وارد کردن تنظیمات و سپس انتخاب “امنیت” ، صفحه را پیدا کنید. از اینجا ، روی “قفل صفحه” ضربه بزنید و روش مورد تأیید اعتبار را انتخاب کنید.

رمزگذاری-Phone44

پس از تنظیم صفحه قفل ، می توانید به تنظیمات امنیتی برگردید و روی “رمزگذاری تلفن” ضربه بزنید. به شما اخطار اولیه داده می شود ، و پس از آن اعلان برای روش احراز هویت خود (به عنوان مثال ، پین شما).

هشدارها

پس از رد اخطار دوم ، دستگاه شما مراحل رمزگذاری را شروع می کند. این کار باید حدود یک ساعت طول بکشد و روند کار قطع نمی شود ، بنابراین مطمئن شوید که دستگاه را تنها بگذرانید تا به پایان برسد. پس از اتمام ، دستگاه مجدداً راه اندازی می شود و هم اکنون تمام داده های شما باید رمزگذاری شوند و از سرقت احتمالی محافظت شوند.

رمزگذاری 44

نحوه رمزگذاری اندروید 4.4 و پایین

 1. تنظیمات Android را از فهرست برنامه ها باز کنید
 2. روی “امنیت” ضربه بزنید
 3. اگر هیچ صفحه قفل تنظیم نشده است ، روی “قفل صفحه” ضربه بزنید
 4. روش تأیید اعتبار خود را انتخاب کنید (اسلاید ، الگوی ، پین یا گذرواژه)
 5. به تنظیمات امنیتی برگردید
 6. روی “رمزگذاری تلفن” ضربه بزنید
 7. هشدار اول را رد کنید
 8. پین یا رمز عبور خود را وارد کنید
 9. هشدار دوم را رد کنید
 10. منتظر رمزگذاری تلفن خود باشید

رمزگذاری اندروید 5.0 و بالاتر

اگر دستگاه Android شما نسخه 5.0 و بالاتر را اجرا کرده است ، احتمال رمزگذاری در حال حاضر به طور پیش فرض فعال شده است. اگر اینطور نباشد ، مراحل فعال کردن آن یک بار دیگر کاملاً ساده و واضح است. نام دقیق منوها بسته به سازنده تلفن شما می تواند کمی متفاوت باشد ، اما در کل نباید تفاوت زیادی داشته باشد.

تنظیمات Android50

با وارد کردن تنظیمات Android شروع کرده و به فهرست “امنیت” بروید (که بعضاً “امنیت” نامیده می شود & محل”). از اینجا ، ممکن است قبلاً ورودی را برای رمزگذاری تلفن خود مشاهده کنید. اگر اینطور نیست ، به دنبال منویی بنام “رمزگذاری” باشید & اعتبارنامه ، “جایی که تنظیمات فوق را پیدا خواهید کرد.

Android-Security-Settings50

اگر تلفن شما قبلاً به صورت پیش فرض رمزگذاری شده باشد ، در اینجا می گوید ، و اگر چنین باشد ، کار شما انجام می شود و می توانید بقیه مراحل را نادیده بگیرید. از طرف دیگر ، اگر رمزگذاری نشده باشد ، با ضربه زدن به تنظیمات “تلفن رمزنگاری شده” اقدام کنید ، در این مرحله با دو اخطار جداگانه ، تمام موارد احتیاطی را که در این مقاله ذکر شده است ، به شما ارائه می شود.

هشدارها 50

هنگامی که از این هشدارها استفاده کردید ، تلفن شما مراحل رمزگذاری را شروع می کند. این کار باید حدود یک ساعت به طول انجامد ، بنابراین کافی است تلفن خود را پایین بیاورید و آن را تنها بگذارید تا مراحل کامل شود. این مهم است ، زیرا هرگونه وقفه می تواند منجر به از بین رفتن کامل تمام اطلاعات شما شود ، بدون این که بتوانید آن را بازیابی کنید ، زیرا قبلاً جزئی رمزگذاری شده است.

اگرچه Android نسخه 5.0 و بالاتر به فعال کردن رمزنگاری دستگاه نیاز ندارد تا یک صفحه قفل را فعال کند ، اما هنوز هم به شما توصیه می شود به هر حال این کار را انجام دهید ، زیرا یک تلفن رمزگذاری شده و بدون برخی از احراز هویت اصلاً محافظت نمی شود.

نحوه رمزگذاری اندروید 5.0 و بالاتر

 1. وارد تنظیمات Android شوید
 2. روی “امنیت” یا “امنیت” ضربه بزنید & محل”
 3. رمزگذاری را انتخاب کنید & اعتبارنامه ها و / یا «تلفن رمزگذاری شده»
 4. هشدارها را رد کنید
 5. منتظر رمزگذاری تلفن خود باشید

چه اتفاقی می افتد که تلفن خود را رمزگذاری می کنید

به معنای اساسی ، رمزگذاری فرایندی است که با استفاده از یک کلید برای “scramble” کردن داده های کاربر ، این امر را برای همه غیرقابل خواندن و بدون کلید “unscramble” دوباره غیر قابل خواندن می کند.. 

بدیهی است که چیزهای بیشتری در پشت صحنه وجود دارد که اشکال مختلف رمزنگاری وظیفه مورد نظر را به روشهای مختلفی انجام می دهد. برای نگاهی عمیق تر به فناوری رمزنگاری ، به طور کلی توضیحات ما در مورد رمزنگاری را بررسی کنید.

دستگاه های دارای Android 6.0.1 (Marshmallow) و پیش از آن از رمزگذاری دیسک کامل بر اساس dm-crypt استفاده می کنند و توسط یک کلید 128 بیتی AES محافظت می شوند. از آنجا که هیچ چیزی در دیسک بدون احراز هویت قابل خواندن نیست ، در صورت راه اندازی مجدد دستگاه شما هیچ برنامه ای قادر به انجام وظایف خود نخواهد بود و هنوز رمز ورود خود را وارد نکرده اید. 

در اکثر موارد ، این یک مشکل بزرگ نیست. اما ، در صورت راه اندازی مجدد غیر منتظره ، برخی از برنامه ها مانند هشدارها و یادآوری ها تا زمانی که کاربران خود را تأیید نکنند ، خاموش نمی شوند..

تغییرات رمزگذاری در Android 7.0

این مشکل با Android 7.0 (Nougat) حل شد ، که فرایند رمزگذاری را به یک فایل مبتنی بر پرونده تغییر داده و “بوت مستقیم” را معرفی کرد ، و به برخی برنامه ها (مانند هشدارها) اجازه می دهد با ظرفیت محدود حتی بدون ورود به دستگاه کار کنند. با گذرواژه یا پین خود رمزگذاری جدید مبتنی بر پرونده همچنین اندازه کلیدی را در AES 256 بیتی بالا برده و امنیت را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

با هر روش ، رمزنگاری یک طرفه است ، به این معنی که به محض اینکه فرآیند را تمام کردید و دستگاه خود را رمزگذاری کردید ، هیچ راهی برای خاموش کردن مجدد آن بدون انجام یک تنظیم مجدد کامل کارخانه در دستگاه رمزگذاری شده وجود ندارد..

علاوه بر این ، ممکن است شما عملکرد ناچیزی را تجربه کنید – به خصوص اگر دستگاه شما قدیمی است – زیرا تمام پرونده های تلفن شما باید هنگام دسترسی به آنها رمزگشایی شود. با این حال ، برای دستگاه های جدیدتر و قدرتمندتر ، این به سختی قابل توجه است ، زیرا آنها باید بیش از توانایی انجام محاسبات اضافی را داشته باشند.

اگر دستگاه شما روت شده است – به این معنی که دسترسی کامل به سرپرست (یا دسترسی ریشه) به زیر سیستم های Android به دست آورده اید – نمی توان فوراً رمزگذاری شد. در عوض ، ابتدا باید دستگاه خود را از حالت انتخاب خارج کرده و رمزگذاری را فعال کنید ، سپس دوباره آن را ریشه کن کنید. 

این بسیار مهم است که باید در نظر داشته باشید ، زیرا تلاش برای رمزگذاری یک دستگاه روت شده می تواند عواقب فاجعه آمیزی برای هر داده ای که از آنها پشتیبانی نکرده اید داشته باشد.

آیا می توانم تلفن اندرویدی خود را رمزگذاری کنم? 

رمزگذاری در نسخه های 2.3 (زنجبیل) که در سال 2010 منتشر شد ، به تلفن های اندرویدی اضافه شد. به گفته این ، تنظیمات بدون برخی از هک ها قبل از نسخه 3.0 (لانه زنبوری) روی رایانه های لوحی و نسخه 4.0 (بستنی ساندویچ) به راحتی قابل دسترسی نبود. ) در تلفن های هوشمند ، هر دو در سال 2011 منتشر شد. 

بنابراین ، مگر اینکه تقریباً از یک دهه قبل نسخه Android را اجرا کنید ، باید بتوانید به راحتی دستگاه خود را رمزگذاری کرده و از محافظت از اطلاعات شخصی خود اطمینان حاصل کنید. از طرف دیگر ، اگر هنوز از دستگاهی با Android 2.3 استفاده می کنید ، این روند بطور قابل توجهی پیچیده تر می شود و به برنامه ها و حساب های شخص ثالث نیاز دارید.

افکار نهایی

در آنجا آن را دارید ، همه چیزهایی که باید درباره رمزگذاری تلفن یا رایانه لوحی Android خود بدانید. برای دستگاه های جدید ، احتمال وجود رمزگذاری دستگاه از قبل فعال شده است ، اما اگر اینگونه نباشد ، این یکی از بزرگترین اقداماتی است که کاربران می توانند در صورت دزدیدن یا گم شدن دستگاهشان محافظت کنند..

به عنوان یک اخطار نهایی ، قبل از شروع فرایند رمزگذاری ، اقدامات احتیاطی توصیه شده را انجام دهید. پشتیبان گیری از داده های حساس خود با استفاده از بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای Android ، مانند Sync.com ، که یک انتخاب عالی است (بررسی Sync.com ما را بخوانید).

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه ریشه ندارد ، و مراقب باشید که آن را به تنهایی رها کنید و وصل کنید تا رمزگذاری به پایان برسد. عدم رعایت این موارد احتیاطی می تواند منجر به از بین رفتن کلیه اطلاعات شما شود ، به این ترتیب هیچ راهی برای بازیابی مجدد آن وجود ندارد.

نظر شما در مورد راهنمای ما چیست؟ آیا پیگیری آسان آن را پیدا کردید یا اینکه هیچ یک از مراحل ما نامشخص بود؟ شاید شما به خطا یا مشکلی که در این راهنما پوشیده نیست برخورد کردید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map