راهنمای حریم خصوصی آنلاین: چگونه در سال 2020 ایمن بمانیم در وب

در سالهای اخیر ، حریم خصوصی مورد حمله قرار گرفته است. دولت های سراسر جهان برنامه هایی را برای مشاهده فعالیت های آنلاین افراد و ثبت داده های شخصی ایجاد کرده اند. این موارد از نظارت ملایم ، تا حد زیادی منفعل ، مانند آژانس امنیت ملی ایالات متحده ، جمع آوری ایمیل و تماس هایی که برای گیرندگان در خارج از کشور استفاده می کنند ، گرفته تا استفاده تهاجمی از سانسور و نظارت در مکانهایی مانند چین است..


گذشته از دولت ، ارائه دهنده خدمات اینترنتی شما می تواند همه مواردی را که آنلاین انجام می دهید را مشاهده کنید اگر اقدامات احتیاطی لازم را انجام نمی دهید. به علاوه ، بسیاری از شرکت ها علاقه مند هستند که فعالیت شما را در وب پیگیری کنند و این کار را با استفاده از چندین روش انجام دهند.

شانس این است که شما نمی خواهید مردم همه چیزهایی را که جستجو می کنید و هر وب سایتی که بازدید می کنید ، ببینند ، و به طور واضح ، شما شرکت ها و دولت را نیز نمی خواهید. در این راهنمای آنلاین حفظ حریم خصوصی ، ما می خواهیم نگاهی عمیق به این موضوع داشته باشیم که چگونه این اشخاص شما را به صورت آنلاین ردیابی می کنند ، فعالیت های شما را نظارت می کنند و می توانید برای متوقف کردن.

چگونه می توان از حریم شخصی شما به صورت آنلاین محافظت کرد

 1. از VPN برای ناشناس نگه داشتن مرور خود استفاده کنید.
 2. از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید تا بتوانید از رمزهای عبور امن تر استفاده کنید
 3. برای خلاص شدن از بدافزار و کوکی ها از نرم افزار آنتی ویروس استفاده کنید
 4. از پشتیبان گیری آنلاین استفاده کنید ، حتی اگر به این بیماری آلوده شوید ، می توانید پرونده های خود را بازیابی کنید
 5. از موتور جستجوی Google خودداری کنید
 6. از رسانه های اجتماعی به خصوص فیس بوک خودداری کنید

حریم خصوصی تحت حمله

حریم خصوصی مورد حمله قرار گیرد

ما با وحشتناک ترین و شدیدترین دشمن حفظ حریم خصوصی شما شروع خواهیم کرد: دولت. به نظر می رسد که با گذشت زمان ، ما به واقعیتی شبیه به 1984 نزدیکتر شده ایم ، در حالی که دولت ها در بسیاری از کشورها با تضعیف انواع رمزنگاری قانونی که می توانند از آن استفاده کنند ، برای کاهش امنیت آنلاین برای شهروندان لابی می کنند..

برخی آژانس ها ، مانند FBI ، همچنین سعی کرده اند تا شرکت ها را برای طراحی دستگاه هایی با صندلی های پشتی قابل بهره برداری که به آژانس ها اجازه ورود به آنها را می دهند ، ببخشد. شركتها از انجام این كار خودداری كردند و می دانند كه از پشتیبان نه تنها توسط سازمانهای دولتی “خیرخواه” استفاده می شود ، بلكه داده های كاربران آنها را نیز در معرض خطر هكرها و بدنهای مخرب قرار می دهد..

با نگاهی گذرا به تهدید دولت در حال وقوع در چیزی بسیار سریعتر ، ISP شما می تواند همه کارهایی را که انجام می دهید بصورت آنلاین انجام دهید. از سال 2017 ، حتی می تواند آن اطلاعات را بدون هیچ گونه نتیجه ای در ایالات متحده به فروش برساند.

شرکتهای علاقمند به آن اطلاعات روشهایی را برای تجزیه و تحلیل داده هایی تهیه کرده اند که تصویری واضح از اینکه شما کی هستید ، دوست دارید و چگونه زندگی می کنید ، ترسیم می کند. آنها می توانند با تجزیه و تحلیل آنچه را که شما در موتورهای جستجو قرار داده اید ، از اطلاعات شخصی مانند درآمد شما ، جایی که به مدرسه رفتید و حتی در آن زندگی می کنید ، ایده خوبی کسب کنید..

لازم به ذکر نیست که بیشتر افراد دارای دستگاه Amazon Alexa ، Google Home یا حتی فقط تلفن هوشمندی هستند که همیشه گوش فرا می دهند. همانطور که در یک کشور اخیر ابر ابر خوانده اید ، این نوع سیستم ها مقدار حساس اطلاعات حساسی را درباره شما ضبط کرده و می شناسند ، و همچنین همه آنها را به حساب های رسانه های اجتماعی خود پیوند می دهند..

دانستن اینکه عملاً هر شرکتی و دولت خود اطلاعات شما را می خواهد و یک میلیون راه برای دستیابی به آن دارد می تواند وحشتناک باشد. خوشبختانه ، به آسانی مسلح کردن خود با دانش و محافظت از حریم خصوصی شما همانطور که دیگران می توانند به آن حمله کنند.

تهدیدات حریم خصوصی

از آنجا که تهدیدهای مربوط به حریم خصوصی از منابع مختلفی ناشی می شود ، روش های استفاده شده برای حمله به فضای مجازی شخصی شما بیشمار است.

اهمیت هر تهدید بسته به کارهایی که آنلاین انجام می دهید متفاوت است. گرچه قفل کردن مرورگر وب و اینترنت شما برای یک کاربر معمولی از اهمیت بیشتری برخوردار است ، ممکن است کسی که چیزهای مختلفی را torrent می کند می خواهد گام های بیشتری در جهت محافظت از ناشناس بودن خود بردارد.

قبل از اینکه به روشهایی که می توانید برای محافظت از خود استفاده کنید ، بیایید ، برخی از راه های نقض حریم خصوصی شما را بررسی می کنیم زیرا دانستن دشمن شما نیمی از نبرد است.

اثر انگشت ردیابی و مرورگر

اثر انگشت مرورگر

یکی از ساده ترین راه هایی که وب سایت ها می توانند شما را در سراسر وب دنبال کنند و رفتار آنلاین شما را مشاهده کنند ، این است که با توجه به اثر انگشت مرورگر خود را یادداشت کنید. این ساده است که وب سایت ها یک لیست طولانی از جزئیات نرم افزار و سخت افزار را در مورد رایانه خود مشاهده کنند ، مانند اینکه کدام نسخه از مرورگر وب شما را اجرا می کند ، وضوح مانیتور شما تنظیم شده است و بسیاری از مشخصات دیگر.

اگرچه هزاران نفر دیگر هر روز به یک وب سایت معین با Google Chrome مراجعه می کنند ، به عنوان مثال ، تعداد بسیاری از آنها یکسان نیستند از نسخه نسخه Chrome ، برنامه های افزودنی نصب شده ، شماره نسخه ویندوز و سایر مشخصات و تنظیمات خود را داشته باشید. در بسیاری موارد ، این یک ترکیب منحصر به فرد از اطلاعات را ایجاد می کند که اثر انگشت مرورگر شما می شود.

وب سایت هایی مانند Panopticlick و Am I Unique برای دیدن چگونگی تشخیص اثر انگشت مرورگر شما عالی هستند. آن وب سایت ها می توانند به شما نشان دهند که چه مقدار اطلاعات مربوط به رایانه شما برای وب سایت ها قابل مشاهده است و اثر انگشت آن کمیاب است.

اگرچه یک مرورگر وب امن تر می تواند به این امر کمک کند ، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید استفاده از چندین مرورگر وب برای برنامه های مختلف است. به عنوان مثال ، می توانید از Mozilla Firefox برای دسترسی به Facebook و Google Chrome برای هر چیز دیگری استفاده کنید.

به این ترتیب ، شما می توانید از فیس بوک در مورد چیز خصوصی که در WebMD و WebMD بررسی کرده اید جلوگیری کنید تا هویت خود را از Facebook دریابید..

در مورد ابزارهای رایگان که می توانند به محافظت از حریم خصوصی شما در برابر آن و تهدیدات دیگر کمک کنند ، هیچ گزینه ای وجود ندارد. می توانید در مورد 99 ابزار ما در مورد آنها بخوانید تا از جمع بندی حریم شخصی شما محافظت کنند.

WiFi عمومی

WiFi عمومی

WiFi عمومی فقط پرکار نیست ، اما در هر مکان از هتلهای سطح بالا تا مکهای دونالد محلی واقعاً انتظار می رود. به همین دلیل بیشتر مردم دو بار به فکر اتصال به روترهایی با نام “Hotel X WiFi” یا “Restaurant Y WiFi” نیستند.

این یک اشتباه است راه اندازی مجدد شبکه های WiFi در جاهایی که احتمال دارد افراد به آنها وصل شوند ، بسیار ساده ، معمولی است. سپس ، در حالی که مشاغل خود را جستجو می کنید ، آن شخص می تواند از طریق ترافیک آنلاین شما فیلتر کند ، به فعالیت شما بنگرید و مواردی مانند اطلاعات مالی را با سهولت انجام دهد.

ما این موضوع را با جزئیات بیشتر در مورد خطرات مقاله WiFi عمومی مورد بررسی قرار دادیم ، اما خوشبختانه ، رفع یک VPN مشکل ساده ای است که به زودی به آن خواهیم پرداخت.

ISP شما

ارائه دهنده خدمات اینترنت

همانطور که بحث کردیم ، ISP شما ، دقیقاً مانند WiFi طعمه ای که به آن نگاه کردیم ، به عنوان واسطه برای تعامل آنلاین شما عمل می کند. به این دلیل است که رایانه شما ابتدا باید به سرور DNS دسترسی پیدا کند که تقریباً در همه موارد توسط ISP شما اداره می شود. این امکان را به شما می دهد تا هنگام سرور DNS ، اطلاعات مربوط به مکان خود را حفظ کنید و به روز آنلاین باشید.

برای بدتر شدن امور ، بسیاری از ISP ها تقریباً به هر کسی که سؤال می کند سابقه فروش آن اطلاعات را دارند. آنها همچنین می توانند پرونده ها را در صورت شک به نقض قوانین حق چاپ در اختیار مقامات قرار دهند تا برای تحقیقات و یا شرکتهای دیگر به کار گیرند.

باز هم ، این آسان برای اصلاح است. یک شروع عالی تغییر دستی DNS شماست ، و این کار ساده ای است. می توانید از مسیریابی DNS از طریق سرور DNS خود به گزینه امن تر شخص ثالث مانند 1.1.1.1 Cloudflare بروید.

Hijacking مرورگر

نوع دیگری از تهدید برای حفظ حریم خصوصی آنلاین شما ، ربودن مرورگر است. این روشی است که مجرمان سایبری برای تغییر تنظیمات ظریف و یا در برخی موارد ظریف ، در مرورگر شما مانند موتور جستجوی پیش فرض استفاده نمی کنند.

این امر به آنها امکان می دهد تا بیشتر از ترافیک اینترنت شما را از طریق موتور جستجو یا وب سایت خود مجدداً مورد بررسی قرار دهند و اطلاعات زیادی را درباره شما جمع کنند. اشکال دیگر ربودن مرورگر شامل تغییر صفحه اصلی و حتی تغییر مرورگر پیش فرض شما است.

خوشبختانه ، مایکروسافت در تلاش است تا با افزودن چک در ویندوز که شامل تأیید کاربر است قبل از انجام این تغییرات به طور خودکار ، مانع از این کار شود. این یک مثال عالی از اهمیت توجه به امور و ورزش در هنگام حفظ حریم خصوصی آنلاین است.

مایکروسافت دریافت که علیرغم بررسی اضافی برای تأیید ، این حملات همچنان ادامه داشتند زیرا مردم هشدار ویندوز ارائه شده را نخوانده و روی ضربه “بله” کلیک کردند. در حالی که مرور می کنید و آگاهی از اینکه کدام وب سایتهایی را در آن کار می کنید ، چشم به پنجره های بازشو بکشید ، مسیری طولانی را به سمت بهبود امنیت سایبری می برد.

محافظت از حریم خصوصی شما

اکنون که به اصلی ترین راه های نقض حریم خصوصی شما نگاه کردیم ، اجازه دهید مواردی را که می توانید برای محافظت از خودتان انجام دهید ، بررسی کنیم. باز هم ، همه این موارد برای همه لازم نیست.

بسته به آنچه شما بصورت آنلاین انجام می دهید و انواع نقض امنیتی که بیشتر به آنها توجه دارید ، می توانید اقدامات مختلفی برای محافظت از خود انجام دهید.

از VPN استفاده کنید

VPN

یک VPN یا یک شبکه خصوصی مجازی راهی است که می توانید فعالیت اینترنتی خود را نقاب کنید تا چیزی متفاوت از آنچه در آن قرار دارد به نظر برسد. این نه تنها می تواند واسطه ها ، مانند ISP شما یا افرادی که شما را از WiFi عمومی تماشا می کنند ، دور بیندازد ، بلکه شرکت هایی هم که سعی می کنند با استفاده از اثر انگشت مرورگر ، شما را از وب سایت به وب سایت ردیابی کنند..

اصولاً ، یک VPN با تندرست اتصال اینترنت شما از طریق سرور در هر جای دیگر دنیا ، کار می کند تا شما را به نظر برساند که انگار شخص دیگری از جایی دیگر هستید.

این می تواند آنچه ISP یا شخص با WiFi جعلی عمومی را می بیند تحریف کند. در پایان آنها ، به نظر می رسد که از سرور VPN متصل می شوید و ردپای شما به طور مؤثر به همین جا ختم می شود. این مانع از آن می شود که به کدام وب سایتهایی دسترسی پیدا کنید.

وب سایت ها دیگر شما را به عنوان داشتن آدرس IP خود نمی بینند ، بلکه در عوض آدرس IP سرور VPN را مشاهده می کنند ، که شما را از اشکال مختلف ردیابی مبهم می کند. این همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای یافتن چیزهایی مانند فایروال بزرگ چین ، که سانسور اینترنت کشور را تقویت می کند.

ابزار مطلوب VPN ها و افزایش گسترده ای در حفظ حریم خصوصی آنها ارائه می دهد به این معنی که بازار با گزینه های مختلف سیل شده است. برخی خوب هستند ، و بعضی دیگر نیستند اگر کنجکاو هستید ببینید که چه چیزی دوست دارد از VPN استفاده کنید ، چندین سرویس رایگان VPN با قابلیت های محدود وجود دارد. به گفته این ، بسیاری از سیاست های حفظ حریم خصوصی زیر سوال برده اند که می تواند به آنها اجازه دهد اطلاعات شما را دقیقاً مانند ISP شما بفروشند.

در صورت تمایل به انجام مرحله بعدی ، تعداد VPN های پرداخت شده نیز وجود دارد ، بنابراین ما از شما می خواهیم تا بهترین جمع بندی VPN ما را بررسی کنید. از طرف دیگر ، می توانید مستقیماً به بررسی ExpressVPN ما بروید تا ببینید چرا این توصیه برتر ماست.

از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید

مدیر رمز عبور

تقریباً همه اصول اولیه امنیت حساب را می شناسند ، مانند تنظیم یک رمزعبور قوی و نه فقط استفاده از “password1” یا چیزی در آن خطوط. متأسفانه ، اصول اولیه امنیت رمز عبور نیز شامل استفاده از رمزهای عبور مختلف در وب سایتهای مختلف و تغییر رمز عبور شما در هر زمان اغلب برای حسابهای مهم است.

با وجود صدها حساب که بیشتر افراد آنلاین دارند ، امکان مدیریت تعداد کلمه عبور و تغییر آنها به صورت دستی هر زمان که لازم باشد ، غیرممکن است. اینجاست که نرم افزار اختصاصی مدیریت گذرواژه وارد می شود.

اگرچه اکثر مرورگرهای وب توانایی ذخیره رمزهای عبور خود را برای شما دارند ، یک مدیر کلمه عبور خوب رمزهای عبور قدرتمندی تولید می کند ، کلمات عبور بی نظیری را برای هر وب سایت ارائه می دهد ، پس از پیر شدن کلمه عبور را تغییر می دهد و حتی برای فعالیت مشکوک به شما هشدار می دهد.

بعلاوه ، بیشتر مدیران رمز عبور اطلاعات شما را رمزگذاری می کنند و حتی از یک مجموعه دانش صفر استفاده می کنند که مانع از مشاهده اپراتور مدیر رمز عبور اطلاعات خصوصی شما می شود ، حتی اگر در سرور آن ذخیره شده باشد.

مدیران گذرواژه نیز احراز هویت دو عاملی را ارائه می دهند ، بازدید از ناخواسته بازدید کنندگان ناخواسته را می توان برای دیدن گذرواژه ها و اطلاعات شما سخت تر کرد ، که این بسیار بیشتر از آن است که مدیر رمزعبور مرورگر داخلی داخلی بگوید.

اگر علاقه دارید از مزایای مدیر رمز عبور استفاده کرده و زندگی آنلاین خود را ایمن تر و سریع تر کنید ، به بهترین مقاله مدیر رمز عبور ما بروید. اگر به دنبال یک توصیه مستقیم هستید ، بررسی داشلین ما را بخوانید تا ببینید چرا ما آن را دوست داریم.

با استفاده از آنتی ویروس

آنتی ویروس

یکی از پیشرفت های امنیتی سایبری و حفظ حریم خصوصی آنلاین که اکثر مردم با آن آشنا هستند یک آنتی ویروس است. ویروس ها بسیاری از تهدیدات آنلاین را پوشش می دهند که می تواند از باج افزار ، اطلاعات شما را در ازای باج گیری سرقت کند ، تا ردیابی هایی که در مرورگر شما کاشته شده اند.

یک آنتی ویروس خوب می تواند راه زیادی را برای جلوگیری از وقوع چنین موضوعی طی کند ، و بسیاری از آنتی ویروس ها دارای ویژگی های اضافی زیادی هستند که با کمک به جلوگیری از حملات ربودن بات نت و مرورگر ، امنیت کلی را بهبود می بخشند..

اگرچه هزاران گزینه رایگان نرم افزار آنتی ویروس وجود دارد ، بسیاری از آنها فاقد ویژگی های گسترده تری هستند که بهترین نرم افزار آنتی ویروس پولی برخوردار است. گزینه برتر ما هنگام صحبت از آنتی ویروس ها ، Bitdefender است که می توانید با جزئیات مفصل در بررسی آنتی ویروس Bitdefender ما بخوانید.

پشتیبان گیری ایمن

تهیه نسخه پشتیبان از داده های شما مهم است و در بسیاری موارد قبلاً برای شما انجام می شود. دستگاه های Android و iOS از برخی تصاویر و بعضی اوقات داده های دیگر در ابر نسخه پشتیبان تهیه می کنند.

تهیه نسخه پشتیبان از داده ها نه تنها به دلایل احساساتی بلکه برای مواردی مانند نگهداری سوابق نیز مهم است. موارد مشهور زیادی در افراد مشهور وجود دارد که حساب های iCloud از آنها هک شده و تصاویر حساس گرفته شده است.

نوع داده ها و میزان خطر مرتبط با آن مشخص خواهد کرد که کدام نوع سرویس ذخیره سازی ابری برای شما مناسب است. خواه به دنبال یک راه حل تجاری هستید یا می خواهید از عکس های پشتیبان و خاطرات گرامی تهیه کنید ، گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد.

سایر نکات مربوط به حریم خصوصی

گذشته از موارد اصلی ، مانند VPN ، آنتی ویروس و مدیر رمز عبور ، روش های بسیاری برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما وجود دارد که فقط یک یا دو دقیقه طول می کشد..

برای مثال ، مسدود کردن اکثر ردیاب ها با یک پسوند ساده ، مانند Ghostery ، آسان است. این برنامه رایگان است و در کمتر از یک دقیقه قابل تنظیم است. این برنامه ردیاب های موجود در وب را از جمع آوری اطلاعات در مورد عادات مرور شما مسدود می کند و ردیابی هایی را که در یک وب سایت مشخص شناسایی می کند ، به شما نشان می دهد که می دانید شرکت هایی که به سابقه مرور شما علاقه دارند و دقیقا چه چیزی را ردیابی می کنند.

یکی دیگر از گزینه های محبوب محبوب حفظ حریم خصوصی برای کسانی که نگران جاسوسی هستند یک پیام رسان رمزگذاری شده مانند Pidgin است. رمزگذاری ابزاری قدرتمند برای حفظ حریم خصوصی است و در بسیاری از موارد ، حتی برای ابر رایانه های دولتی نیز مشاهده آن از نظر عملی غیرممکن است ، و افزودن امنیت زیادی به پیام های شما.

برخی موتورهای جستجو نیز از سایرین بهتر هستند. اگر ترجیح می دهید Google شما را ردیابی نکند ، برای مثال می توانید از DuckDuckGo ، یک گزینه بسیار مطمئن استفاده کنید.

به عنوان یک امتیاز اضافی ، ما می خواهیم توصیه کنیم با آنچه در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید ، آسان پیش بروید. گرچه فیس بوک و موارد مشابه برای بسیاری از افراد بسیار مهم هستند ، اما هر پلتفرم رسانه های اجتماعی اطلاعات شما را به اشخاص ثالث به اشتراک می گذارد. محتاط بودن به معنای فروش کمتر است.

افکار نهایی

سالهای آینده چه زمانی صحبت از حریم خصوصی آنلاین خواهد شد. خوشبختانه ، طرفداران بسیاری برای حفظ حریم خصوصی آنلاین وجود دارند که سخت می جنگند تا اینترنت را از شر جاسوسی و جاسوسی دور نگه دارند..

متأسفانه ، تعداد افراد و گروههایی که مرده اند ، می توانند اطلاعات شما را بدست آورند. روشهای آنها کاملاً مستند است و خارج از درک افراد آگاه نیست.

اگرچه ما فقط در این مقاله سطح را خراش داده ایم ، جنبه هایی را پوشش می دهیم که می توانند شما را بصورت آنلاین ناشناس تر بطور قابل ملاحظه ای قرار دهند. ما برای کمک به راهنمایی شما در جهت صحیح جهت کسب اطلاعات بیشتر ، پیوندهایی در اختیارتان قرار داده ایم ، و امیدواریم که بتوانید احساس مسلحانه با دانش را برای شروع به گرفتن حریم شخصی خود به دست خودتان داشته باشید..

اگر از هر نرم افزاری که به آنها اشاره کردیم استفاده کرده ایم ، دوست داریم تجربه شما را در نظرات زیر بشنویم و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map