راهنمای مرور ناشناس: ایمن ماندن آنلاین در سال 2020

هرچه دنیای فناوری ما به هم پیوسته تر شود و در نتیجه آشفته تر شود ، حریم خصوصی به یک نگرانی بزرگتر تبدیل می شود. با استفاده از عناوین فنی مانند فیسبوک که سریع و سریع با اطلاعات افراد بازی می کند ، باید صداقت شرکتهایی که به داده هایمان اعتماد می کنیم ، زیر سؤال برود. این حتی نادیده گرفتن مباحث آشکار مربوط به حریم خصوصی با ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و جاسوسی دولت نیز نیست.

در این راهنمای مرور ناشناس ، ما قصد داریم شما را با دانش و ابزارهایی محافظت کنیم تا از اطلاعات شخصی خود در مقابل شیوه های جمع آوری مشکوک و فروش سایه بان محافظت کنید. پس از انجام مراحلی که ما پیشنهاد می کنیم ، نه تنها می توانید از یک اینترنت بازتر لذت ببرید ، بلکه از آن رو هم خواهید بود که در آن نیازی نیست که از بالای شانه خود نگاه کنید.

قبل از غرق شدن در مشخصات ، باید این را بدانید: هیچ راهی ضد گلوله برای ناشناس بودن آنلاین وجود ندارد. اگرچه ما در اینجا برای کمک به شما در برابر جمع آوری داده های مخرب و سوءاستفاده هایی که در دنیای آنلاین ما وجود دارد ، به شما کمک می کنیم ، این واقعیت که شما از اینترنت استفاده می کنید ، بدان معنی است که شما نمی توانید از همه چیز در امان باشید.

اگر می خواهید ناشناسی واقعی باشید ، مرورگر خود را ببندید و رایانه خود را دور بیندازید.

گرچه نمی توانید از همه چیز در امان باشید ، اما می توانید از همه چیز در امان باشید. ناشناس بودن واقعی یک رویای لوله است ، اما شما می توانید تبلیغات مخرب ، ردیابی چراغ ها ، جاسوسی شبکه و موارد دیگر را مسدود کنید. هدف این راهنما کنترل خسارت است.

چرا باید ناشناس مرور کنید

نظارت

گرچه آسان است که در سؤالات مسخره کنگره و زنان از عناوین فناوری مانند مارک زاکربرگ و سوندار پیچای سؤال کنید ، اما آنها بدون دلیل در کاپیتول هیل نمی گیرند. بیشتر وب سایتها از جمله فیس بوک و گوگل از ردیاب استفاده می کنند تا نحوه تعامل با آنها را بررسی کنند. این ردیابها حتی می توانند شما را در وب سایتها دنبال کنند.

شرکت ها از داده ها برای بهتر فروش فضای تبلیغاتی ، گرفتن اطلاعات جمعیتی خود استفاده می کنند یا می دانند چه ویژگی هایی در وب سایت خود مفید است. البته این مجموعه معمولاً در خط مشی رازداری مشخص شده است و شما با استفاده از خدمات با سیاست حفظ حریم خصوصی موافق هستید.

به نظر می رسد وقتی که تحت تابش این نور قرار گیرد ، سالم است خط بین تحقیق مخاطبان ساده و داده کاوی مخرب مبهم است. یک داستان ویروسی در فوربز, به عنوان مثال ، به اشتراک گذاشت که چگونه تارگت می داند که یک دختر جوان قبل از پدرش باردار است.

پس از خرید آنلاین و خرید محصولات خاص از Target ، سیستم خودکار آن تعیین کرد که این دختر ممکن است باردار باشد و شروع به ارسال تبلیغات به خانه خود ، جایی که با پدرش زندگی می کرده است. پدر عصبانی ، پدر را به سمت Target سوق داد و ادعا کرد تیم بازاریابی دخترش را تشویق به بارداری کرده است. معلوم شد که او قبلاً بود.

این نوع داده کاوی و انتساب مشخصات در این مورد تأکید می شود نیویورک تایمز مقاله “چگونه شرکتها اسرار شما را می آموزند.” بازاریابان جزئیات کثیفی راجع به شما می خواهند و می خواهند بدون اطلاع شما آنها را جمع کنند. سیاست های حفظ حریم خصوصی دشوار است ، با حقوقی سازگار است و به گونه ای طراحی شده است که به سازمان ها اجازه دهد تا هرچه می خواهند مشخصات بازاریابی در مورد شما بسازند..

این یک نقض آشکار از حریم خصوصی است ، اما به همان اندازه ردیابی که دولت انجام می دهد آنقدر اغماض نیست. در ایالات متحده آمریکا ، پروژه PRISM باعث برانگیختگی در سال 2013 شد ، اما هیچ کس آژانس امنیت ملی ایالات متحده را در طی شش سال از زمان پاسخگویی ندانسته است. برخی از کشورهای اروپایی قوانین حفظ حریم خصوصی بهتری دارند ، اما بسیاری از آنها به همان اندازه بد هستند اگر بدتر هم نباشند.

به علاوه ، خزنده است حتی بدون وجود دنیای فیلیپ کی دیک ، جمع آوری و ردیابی داده ها غیراخلاقی و ناخالص است. برای بدتر شدن امور ، حتی مرورگر شما داده های بیشتری را از آنچه فکر می کنید ردیابی می کند.  

چگونه مرورگرها شما را ردیابی می كنند

ردیابی داده ها

بیشتر افراد با کوکی ها آشنا هستند. به منظور ایجاد کوکی ها در وب ، مکانیسمی در اختیار وب سایت ها قرار می گیرد تا اطلاعات مربوط به کاربر را به خاطر بسپارد و فعالیت مرور آنها را ثبت کند. به عنوان مثال ، کوکی ها برای ذخیره آدرس ایمیل شما در ورود به سیستم یا به خاطر سپردن ویژگی های خاص در مورد آخرین بازدید وب سایت ، به کار می روند.

کوکی های شخص اول ، که توسط وب سایتی که مشاهده می کنید ساخته و پیاده سازی شده است ، منحصر به مهمانی است که وب سایت را اداره می کند. به این ترتیب ، کوکی های شخص ثالثی را نیز پیدا خواهید کرد که شما را در چندین صفحه ردیابی می کند. معمولاً از طریق شبکه های تبلیغاتی تزریق می شوند.

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم به وب سایتی بروید که تبلیغات Google AdSense را در نوار کناری داشته باشد. سپس آن وب سایت را ترک کرده و به سراغ شخصی می روید که تجهیزات صوتی را بفروشد. آن شرکت تبلیغات را به Google AdSense می فروشد ، بنابراین ، به مدت یک هفته پس از آن ، قبل از هر ویدیوی YouTube که تماشا می کنید ، از این شرکت فروش می بینید..

در مطالعه دانشگاه پرنس ، محققان دریافتند كه 482 از 50،000 وب سایت برتر جزئیات مربوط به داده های مرور شما را ثبت می كنند. این شامل نام شما ، اطلاعات کارت اعتباری ، آدرس ، سن و موارد دیگر می باشد. اگر می خواهید اطلاعات مربوط به ارسال شده توسط مرورگر خود را بدانید ، توصیه می کنیم اسکن را با Panopticlick اجرا کنید.

حتی بدون دادن اطلاعات شخصی ، می توانید از طریق اثر انگشت مرورگر شناسایی شوید. مرورگر شما با هر درخواست ، ابرداده زیادی ارسال می کند ، از جمله سیستم عامل ، افزونه های مرورگر ، وضوح صفحه ، زبان ، سیستم عامل ، قلم های سیستم ، منطقه زمانی و موارد دیگر. همراه با آدرس IP خود ، که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای تعیین جایی و کجا هستید.

ما یک آزمایشی را اجرا کردیم که تمام محافظت از حریم خصوصی برای این راهنما خاموش است. Panopticlick دریافت که اثر انگشت مرورگر ما در بین 154.045 تست انجام شده در طی 45 روز قبل بی نظیر است.

امنیت مرورگر شما

مرور امن

اولین قدم برای مرور ناشناس ، امنیت مرورگر شما است. اگرچه با این کار شما را از جاسوسی که دولت و ISP شما انجام داده اند محافظت نمی کنند ، می تواند شما را از جمع آوری اطلاعات مخرب توسط وب سایتهای اطراف وب محافظت کند.

مسدود کردن داده مرورگر

اگر می خواهید به حالت آسان بروید ، ارزش آن را دارد که مرورگر خود را خنثی کنید و از یک نسخه امن مانند Brave استفاده کنید. با این حال ، کروم هنوز مطمئن ترین مرورگر از میان سه بزرگ است و ابزاری وجود دارد که می توانید نصب کنید تا به این امر حتی بیشتر کمک کند.

ابزار اول ، مسدود کننده تبلیغات و ردیاب است. برای لیست کامل می توانید راهنمای ما را برای بهترین مسدود کننده های پاپ آپ بخوانید ، اما توصیه می کنیم uBlock Origin. این یک مسدودکننده تبلیغات متن باز است که می توانید در فروشگاههای Chrome ، Firefox ، Edge و Opera پیدا کنید. اگرچه آنچه را که به خوبی انجام می دهد ، uBlock Origin همچنین کمترین تعداد نشت حریم خصوصی را از بالای بلاک های تبلیغاتی نشان می دهد.

uBlock Origin زیباترین یا ساده ترین مسدود کننده تبلیغ نیست ، هرچند. اگر به دنبال گزینه های بیشتری هستید ، قطعه ما را در 99 ابزار رایگان بخاطر حفظ حریم خصوصی خود بخوانید.

چند برنامه افزودنی دیگر وجود دارد که می توانید علاوه بر یک مسدود کننده تبلیغات ، آنها را نصب کنید. به عنوان مثال ، Privacy Badger ابزاری برای مسدود کردن ردیاب های نامرئی در وب سایت ها است. این توسط بنیاد الکترونیکی Frontier – سازنده Panopticlick – ساخته شده است و هر زمان که یک کوکی سعی کند شما را ردیابی کند ، سیگنال Do Not Track ارسال نمی کند..

EFF همچنین HTTPS Everywhere را فراهم می کند ، که وب سایت ها را مجبور به بارگیری صفحات رمزگذاری شده می کند. بسیاری از وب سایت ها به طور پیش فرض صفحات HTTP رمزگذاری نشده یا درخواست ها را به دامنه های ناایمن هدایت می کنند. HTTPS در همه جا درخواستهایی را که ارسال می کنید فقط برای بارگیری صفحات وب رمزگذاری شده تغییر می کند.

افزونه های حریم خصوصی زیادی وجود دارد ، اما بیشتر آنها به دلیل مسدود کردن تبلیغات و ردیاب جوش خورده اند. اگر می خواهید با Panopticlick کار می کنید ، با موارد مختلف آزمایش کنید و بررسی کنید. اگر نمی خواهید مشاجره را پشت سر بگذارید ، توصیه های ما باید به شما خدمت کند.

کودکان خود را مخفی کنید ، کلمات عبور خود را مخفی کنید

با افزایش تعداد حسابهای کاربران ذخیره شده با آنها ، مرورگرها پیچیده تر شده اند. گفته می شود ، مدیر رمز ورود داخلی شما بدترین چیزی است که می توانید از آن استفاده کنید. اگرچه ادغام Safari با iCloud Keychain بهتر از حافظه رمز عبور Chrome است ، اما یک مدیر اختصاصی رمز عبور بهتر از هر دو است.

مدیران رمز عبور به شما امکان می دهند کلمات عبور خود را بصورت آنلاین ذخیره ، سازماندهی و پر کنید. آنها دسترسی راحت به اعتبار حساب شما را فراهم می کنند و به شما کمک می کنند با جلوگیری از جرایم اینترنتی ، امنیت بیشتری داشته باشید. از آنجا که شما یک مکان اختصاصی برای ذخیره رمزهای عبور خود دارید ، می توانید از ترکیب های طولانی و منحصر به فرد برای حساب های خود استفاده کنید ، دسترسی هکرها به آنها سخت تر می شود.

بهترین مدیران رمز عبور ، اطلاعات شما را به صورت رمزگذاری شده نیز ذخیره می کنند ، بنابراین هکری غیر ممکن است که وارد شوید. انتخاب برتر ما Dashlane به دلیل سهولت در استفاده ، امنیت پسورد برتر و ویژگی های مختلف است. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن در بررسی Dashlane ما کسب کنید.

اگر پول ندارید ، LastPass بهترین مدیر رمز عبور رایگان است. نزدیک به Dashlane است – می بینید که در مقایسه Dashlane با LastPass ما چقدر نزدیک است – اما ، همانطور که می توانید در بررسی LastPass ما بخوانید ، نقض امنیتی در ضبط وجود دارد.

تاریخچه جستجوی خود را پاک کنید

دلایل زیادی برای حذف سابقه جستجوی شما وجود دارد – ما می توانیم حداقل یک فکر کنیم – اما این یک ناراحتی است و می تواند به راحتی در رده کارهایی باشد که شما می خواهید انجام دهید اما هرگز از این امر در امان نمانید. به جای انجام این کار به صورت دستی ، گزینه بهتر استفاده از موتور جستجو است که سابقه شما را در وهله اول حفظ نمی کند.

موتورهای جستجو یکی از مهمترین سرویسهای گرسنه در وب هستند که Google یک مجرم به ویژه وحشتناک است. موتورهای جستجوگر با محوریت حریم خصوصی معمولاً از Google ، Yahoo و Bing برای ترکیب نتایج و نمایش آنها برای شما استفاده می کنند. از آنجا که هیچ چیزی در مورد شما جمع نشده است ، نتایج نیز شخصی سازی نمی شوند.

شاید معروف ترین موتور جستجو متمرکز بر حریم خصوصی ، DuckDuckGo باشد. علاوه بر ارائه خدمات خود به صورت رایگان ، DuckDuckGo یک مدافع قوی از حریم خصوصی است و طی 11 سال فعالیت خود بیش از 1 میلیون دلار به سازمان های مختلف حریم خصوصی اهدا کرده است. می توانید آن را به عنوان گزینه جستجوی پیش فرض در Safari و Firefox قرار دهید ، اما با کمال تعجب ، Google آن را یکپارچه نکرده است.

امنیت رسانه های اجتماعی خود را

رسانه های اجتماعی امن

اگر می خواهید ناشناس باشید ، نباید رسانه های اجتماعی داشته باشید. اگر شغلی را اداره می کنید یا می خواهید با دوستان و خانواده خود ارتباط برقرار کنید ، این شر یک ضروری است. بیشتر مراحل برای تأمین امنیت رسانه های اجتماعی همان تأمین امنیت مرورگر شما است ، بنابراین حتماً از همان جا شروع کنید.

اگر از افزونه مسدود کننده ردیاب استفاده می کنید ، باید در رسانه های اجتماعی پوشیده شوید. به گفته این ، این مسدود کننده ها از اطلاعاتی که با تمایل به آنها می گذارید محافظت نمی کنند. استفاده از رسانه های اجتماعی به معنای دقیق بودن همه چیز در حساب شما نیست. پاسخهای امنیتی واجی ، تاریخ تولد و آدرسها روشهای خوبی برای پرتاب آچار در دستگاه جمع آوری داده ها هستند.

یک جنبه منحصر به فرد برای رسانه های اجتماعی وجود دارد: پیوندهای خارجی. خبرهای جعلی در رسانه های اجتماعی وجود دارد – دستان خود را با ما موج بزنید. اگرچه زوکربرگهای جهان در حال شکستن این موضوع هستند ، شما هنوز هم باید از قضاوت خود برای جدا کردن واقعی و واقعی استفاده نکنید..

خوشبختانه ابزاری وجود دارد که می تواند به شما در انجام این کار کمک کند. Windscrib ، که بهترین VPN رایگان است ، شامل ابزاری است که به شما امکان می دهد لینک ها را قبل از کلیک بر روی آنها بررسی کنید. اطلاعاتی مانند تعداد تبلیغات و ردیاب های موجود در صفحه را به شما نشان می دهد و برای حفظ حریم خصوصی نمره کلی می دهد. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن در بررسی Windscrib ما کسب کنید.

تضمین اتصال به اینترنت

اتصال VPN امن است

اکنون که مرورگر و رسانه های اجتماعی شما قفل شده اند ، زمان آن رسیده که منبع را تأمین کنید. هیچ مقدار افزونه مرورگر و مسدود کننده ردیاب نمی تواند از داده هایی که در ISP شما جریان می یابد محافظت کند و با ارائه دهندگان اینترنت که سابقه مرور کاربر را می فروشند ، این یک فکر ترسناک است.

بسیاری از افراد فکر می کنند استفاده از پروکسی بهترین راه برای برقراری ارتباط شما است ، معمولاً به دلیل وجود موارد رایگان. همانطور که در راهنمای VPN در مقابل پراکسی و Tor راهنمای ما توضیح داده شده است ، هنگامی که می خواهید آدرس IP خود را نقاب کنید ، از پروکسی ها برای کارهای وب کم خطر استفاده می شود. آنها گزینه بدی هستند ، زیرا رمزگذاری را ارائه نمی دهند و می توانند با عواقب ناخواسته همراه شوند.

استفاده بهتر از یک شبکه خصوصی مجازی ایده بهتر است. یک VPN اتصال اینترنتی شما را با رمزگذاری داده های ارسال شده و گمنام کردن آن قبل از انتقال درخواست به ISP و وب بزرگتر ، ایمن می کند. امنیت VPN موضوعی پیچیده است ، اما برای اهداف این راهنما ، بهترین راه برای برقراری ارتباط اینترنتی شما است.

بهترین ارائه دهندگان VPN ارائه بهترین رمزگذاری AES 256 بیتی و خط مشی های بدون ورود به سیستم هستند. به طور خلاصه ، به جای مسیریابی درخواست ها به سرورهای DNS ISP ، درخواست ها برای مسیریابی به ارائه دهنده VPN ارسال می شود. از آنجا که هیچ سیاهه ای در آنجا نگهداری نمی شود ، در واقع هنگام استفاده از اینترنت نامرئی می شوید.

متأسفانه ، انتخاب ساده ای برای VPN نیست که ادعا می کند “هیچگونه سابقه ای ندارد” انتخاب ساده ای نیست. ارائه دهندگان مانند HideMyAss و IPVanish ادعا می کردند که ، پس از آن مشخص شد که در دادگاه دروغ می گویند. می توانید در مورد HideMyAss و بررسی IPVanish ما در مورد آن حوادث بیاموزید.

ارائه دهندگان ما در بررسی های VPN ما بسیار رتبه بندی می کنند ، اثبات کرده اند که آنها هرچیزی را نگه نمی دارند. گزینه برتر ما ExpressVPN به دلیل سهولت در استفاده ، امنیت و موضع گیری شدید در مورد حریم خصوصی است. می توانید در مورد بررسی ExpressVPN ما اطلاعات بیشتری کسب کنید.

افکار نهایی

اگرچه استفاده از اینترنت به خطر می اندازد که ناشناس بودن شما را به خطر بیاندازد ، می توانید برای تأمین امنیت بیشتر اطلاعات شخصی خود قدم بردارید. توهین آمیز ترین اقدامات ردیابی وب سایت و جمع آوری داده ها توسط ISP ها و سازمان های دولتی است. خوشبختانه ، شما می توانید در برابر هر دو مبارزه کنید.

مسدود کننده های تبلیغ و ردیابی برخی راه ها را به شما منتقل می کنند ، اما یک VPN ابزاری اساسی برای حفظ حریم خصوصی آنلاین است. این محافظت از همه چیز در منبع است ، بنابراین شما لازم نیست که در مورد درخواست های ترک شکاف و افشای هویت خود نگران باشید.

برای محافظت از مرور خود چه اقداماتی انجام می دهید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me