بهترین نرم افزار آنتی ویروس رایگان 2020

از ربودن مرورگر گرفته تا botnets ، جرایم سایبری شایع است. برای مقابله با آن ، به یک آنتی ویروس ایمن نیاز دارید ، که معمولاً دارای یک قیمت سنگین است. به همین دلیل ما راهنمای بهترین نرم افزار ضد ویروس رایگان موجود در بازار را گرد هم آورده ایم.

شایستگی به روزرسانی از جمله ویژگی ها و زیرساخت های امنیتی پیچیده تر وجود دارد ، اما ، برای این راهنما ، ما روی پنج گزینه برتر که می توانید برای قیمت پایین رایگان دریافت کنید ، تمرکز می کنیم. ما در مورد همه چیز از ویژگی های گرفته تا محافظت صحبت خواهیم کرد و نظرات و مزایای هر گزینه را به شما ارائه می دهیم.

اما ارزیابی نرم افزار ضد ویروس رایگان متفاوت است. ویژگی هایی که برای نرم افزار پرداخت شده معمول نیست ، مورد انتظار نیستند و درخواست های مداوم برای ارتقاء ، ناخوشایند است. قبل از ورود به لیست ما ، ما قصد داریم نحوه انتخاب خود را تعریف کنیم و برخی از نظرات خود را در مورد ارتقاء به همتایان پرداخت شده به شما ارائه دهیم.

بیشتر در مورد:

  • بهترین نرم افزار آنتی ویروس 2020
  • امن ترین نرم افزار آنتی ویروس 2020
  • بهترین آنتی ویروس برای Android 2020

بهترین نرم افزار آنتی ویروس رایگان در سال 2020

انتخاب بهترین نرم افزار آنتی ویروس رایگان

گزینه های ضد ویروس رایگان زیادی وجود دارد ، اما همه آنها لیست ما را تشکیل نمی دهند. این موضوع از اندازه لیست یا کیفیت کلی نیست بلکه عملکرد است. برخی از آنتی ویروس ها ، مانند Malwarebytes ، در زمان واقعی از تهدیدات محافظت نمی کنند. آنها فقط برای از بین بردن بدافزارهای موجود در دستگاه شما استفاده می شوند.

این گزینه ها از این لیست خارج شده اند. اولین معیار ما این است که یک آنتی ویروس دستگاه شما را اسکن می کند ، اما امکان نظارت بر زمان واقعی را نیز فراهم می کند. امنیت سایبری درباره پیشگیری است و گزینه های رایگان که دستگاه شما را اسکن می کنند در آن قسمت جلوی آن قرار می گیرند.

بدیهی است ، ما به دنبال قیمت هستیم. آنتی ویروس باید رایگان باشد ، نه نسخه آزمایشی یا محدود نرم افزار پرداخت شده. ما همچنین به دنبال مسیرهای ارتقا هستیم. انتظار می رود برخی از ویژگی ها با یک پیشنهاد رایگان گنجانده نشوند ، بنابراین می خواهیم روشی منطقی برای خرید آنها مشاهده کنیم.

ویژگی ها دارای اهمیت هستند اما به اندازه برخی مناطق دیگر مهم نیستند. تا زمانی که یک آنتی ویروس محافظت در برابر زمان واقعی و حذف بدافزار را ارائه می دهد ، ما راضی هستیم. از ویژگی های اضافی ، مانند لیست طولانی AVG ، امتیازات دریافت می کنید.

در آخر ، ما به دنبال حفاظت هستیم. ما برای مرجع در جایی که همتایان پرداخت شده را آزمایش کردیم ، از شماره های آنتی ویروس خود برای مرجع استفاده خواهیم کرد. آنتی ویروس های رایگان به طور متوسط ​​حدود 1 تا 2 درصد کمتر موثر هستند. وقتی نتایج آزمایشگاه برای یک آنتی ویروس رایگان در دسترس باشد ، ما به آن توجه خواهیم کرد.

رایگان در مقابل پرداخت

مکانی برای نرم افزار ضد ویروس رایگان وجود دارد. آنها کمی بدتر از همتایان پرداخت شده خود عمل می کنند و معمولاً دارای یک مجموعه ویژگی محدود هستند ، بنابراین بهترین استفاده را در صورت استفاده آزمایشی دارند.

دلایل چند منطقی وجود دارد. اولین بدافزار روز صفر است. اینها حمله هایی هستند که در همان روز شناخته می شوند که یک سوء استفاده از آن بدست می آید. از آنجا که این بدافزار در پایگاه داده آنتی ویروس موجود نیست ، نمی تواند آن را ارجاع دهد تا بداند نرم افزار تهدیدی است یا نه.

آنتی ویروس ها برای بررسی مسئله از نظارت بر رفتار استفاده می کنند. اگر نرم افزار مانند بدافزارهایی عمل می کند که آنتی ویروس با آن روبرو شده است ، آن را برای بررسی پرچم گذاری می کند. غالباً ، سیستم نظارت رایگان چندان پیشرفته نیست و شما را در مقابل حملات روز صفر آسیب پذیر می کند.

به همین ترتیب ، شما می توانید یک فایروال احتیاطی ، اقدامات محافظت کمتری و یک لیست کوتاه تر از بررسی ها را هنگام اسکن دریافت کنید. این بستگی به آنتی ویروس دارد و تفاوت آن فقط چند درصد از مؤثر بودن را شامل می شود ، اما هنوز هم وجود دارد.

خارج از امنیت بهتر ، آنتی ویروس های پرداخت شده دارای مجموعه ای از ویژگی های بیشتر هستند که مهمترین آنها محافظت از فیشینگ و باج افزار است. برخی از آنتی ویروس ها ، از جمله کاسپرسکی ، نیز به دنبال محافظت بهتر از وب کم هستند. این اولین انتخاب ما در راهنمای ما در مورد چگونگی ایمن سازی وب کم شما بود.

نمرات محافظت بهتر و لیست بزرگتر اقدامات امنیتی پیشگیرانه بیش از توجیه قیمت. اگر یک کاربر وب صالح هستید و به طور مرتب بر آنچه در هارد دیسک شما نظارت دارد نظارت می کنید ، اما یک آنتی ویروس رایگان از شما محافظت می کند. به گفته این ، اگر داده های حساس را ذخیره می کنید یا چند فیلم با بهترین VPN ما برای تورنت بارگیری می کنید ، ارتقاء آنتی ویروس پرداخت شده ارزش آن را دارد.

1. AVG آنتی ویروس رایگان

AVG انتخاب ما برای آنتی ویروس رایگان است. همه کارها را به طور استثنایی انجام نمی دهد ، اما تمام پایه ها را به روشی که معدود افراد انجام می دهند ، پوشش می دهد. شما یک خط محافظت کامل از جمله گزینه های مختلف اسکن ، محافظت در زمان واقعی و اسکن عملکرد دریافت می کنید.

اصول اولیه پرونده و رفتار سپر AVG است. هر پرونده ای که وارد هارد دیسک شما می شود اسکن می شود ، چه از طریق اینترنت بارگیری شود و چه از یک هارد خارجی خارج شود. برنامه های موجود در رایانه و وب سایت هایی که بازدید می کنید توسط محافظ رفتار برای فعالیت های مخرب کنترل می شوند.

AVG رایگان

AVG همچنین شامل سپر وب و ایمیل آن است. سپر وب در برابر بارگیری ها و حملات وب که ممکن است نیازی به ورودی کاربر نداشته باشد ، محافظت می کند. به عنوان مثال ، یک بارگیری مخرب را که شروع نکردید ، مسدود می کند. سپر ایمیل در برابر فیشینگ و همچنین تصاویر و پیوست های ناامن کار می کند.

AVG این “مؤلفه ها” را فراخوانی می کند و می توانید هرکدام را تنظیم کنید. می توانید آنها را روشن یا خاموش کنید و نحوه عملکرد آنها را روی دستگاه خود تنظیم کنید. به عنوان مثال ، سپر پرونده گزینه هایی را برای وقوع اسکن در اختیار شما قرار می دهد ، چقدر عمق آن باید انجام شود و اقدامات خاصی که هنگام بروز بدافزار اتفاق می افتد.

حالت اسکن نیز چشمگیر است. AVG شش گزینه دارد: اسکن اساسی ، اسکن عمیق ، اسکن USB ، اسکن پرونده یا پوشه ، اسکن عملکرد و اسکن زمان بوت. ما از این گزینه ها به صورت مبلغی تحت تأثیر قرار می گیریم و بسیار کم هزینه رایگان.

این نتایج آزمایشگاه خوبی نیز دارد. AV-Test در ارزیابی ماه مه خود انسداد 100 درصدی بدافزارهای روز صفر و گسترده را مشاهده کرد. AVG در ماه ژوئن با بدافزارهای صفر روز مشکل داشت ، تنها 98.3 درصد از نمونه ها را مسدود کرد.

MRG Effitas با این یافته ها موافقت می کند ، و در آنالیز طیف کامل Q1 خود به AVG یک گواهینامه سطح 2 اعطا می کند. وقتی داده ها را در بررسی AVG خود مرور کردیم ، دریافتیم که به بدافزار اجازه نمی دهد ، فقط قبل از مسدود شدن زمان لازم است.

از آنجا که آنتی ویروس عالی فراگیر است ، AVG را توصیه می کنیم. همچنین با یک آزمایش 30 روزه رایگان در زمینه امنیت اینترنت همراه است که با محافظت از باج افزار ، سوء استفاده از وب کم و موارد دیگر همراه است..

2. آنتی ویروس رایگان کسپرسکی

کسپرسکی آنتی ویروس رایگان خود را تبلیغ نمی کند ، اما برای هر کسی که مایل به جستجو باشد در دسترس است. این همان چیزی است که کسپرسکی آن را “محافظت هسته ای” توصیف می کند ، به این معنی که وب سایت های مشکوک و ویروس های رایج را مسدود می کند.

در دنیای واقعی ، این به معنای استفاده از پایگاه داده ابری کسپرسکی از بدافزار برای اسکن رایانه شماست. این نیز محافظت در زمان واقعی ، اما نظارت بر رفتار نیست. در اکثر موارد ، این کافی است.

کسپرسکی رایگان

نسخه رایگان نرم افزار کسپرسکی ساده است. دکمه هایی برای اسکن و بروزرسانی پایگاه داده در صفحه اصلی وجود دارد. کلیک بر روی “ابزارهای بیشتر” در پایین گزینه های بیشتری را نشان می دهد. شما می توانید صفحه کلید روی صفحه نمایش را فعال کنید تا در برابر keylogger ها محافظت کنید ، پرونده های قرنطینه شده خود را مشاهده کنید و آمار پایگاه داده کسپرسکی را از فهرست دنبال کنید.

گزینه های بسیاری دیگر نیز پیدا خواهید کرد ، اما آنها برای پرداخت مشتری رزرو می شوند. از جمله ویژگی های قفل شده می توان به مانیتور شبکه و Kaspersky Rescue Disk اشاره کرد که روشی برای تمیز کردن دستگاه شما هنگام آلودگی شدید است.

تنظیمات جایی است که کسپرسکی در ارائه رایگان آن می درخشد. شما می توانید اسکن ها را با گزینه های سریع ، کامل و هدفمند و همچنین اسکن خودکار برای دستگاه های خارجی کنترل کنید. همچنین می توانید مناطق مختلف حفاظت مانند فیلتر فیشینگ را پیکربندی کنید.

کسپرسکی از آزمایشگاههایی که به آنها مراجعه می کنیم از نمرات عالی برخوردار شد. این 18 امتیاز عالی از AV-Test در ارزیابی ژوئن خود در زمینه حفاظت ، عملکرد و قابلیت استفاده دریافت کرد. این در تست های عملکرد بهتر از میانگین صنعت است ، به این معنی که نباید دستگاه شما را خیلی کند کرد.

در نوع پرداختی کسپرسکی ، انواع مختلفی از آن وجود دارد ، از جمله محافظت از وب کم و مانیتور شبکه. با این حال ، برنامه رایگان برای آنچه هست عالی است. برای اطلاع از بروزرسانی می توانید بررسی ضد ویروس Kaspersky را مطالعه کنید.

3. نسخه رایگان آنتی ویروس Bitdefender

Bitdefender به دلایل مختلف از جمله رابط نرم و صاف ، نمرات محافظت عالی و مدیر رمز عبور ، اولین انتخاب ما برای بهترین نرم افزار آنتی ویروس است ، حتی اگر در سطح بهترین مدیران رمز عبور نباشد.

نسخه رایگان اعتبار آن را نمی گیرد. بسیار عالی است اما به اندازه همتای پرداخت شده بسیار عالی نیست. با این وجود ، می توان برای یک رابط کاربری ساده برای استفاده و همان حفاظت عالی که نسخه پرداخت شده ارائه می دهد ، یک شماره سه در لیست ما کسب کرد.

رایگان Bitdefender

این شامل اسکن و محافظت در زمان واقعی در برابر بدافزارهای شناخته شده به پایگاه داده Bitdefender ، و همچنین نظارت بر رفتار بر اساس آنچه Bitdefender با آن روبرو شده است. محافظت گسترده از خطرات مانند باج افزار محافظت می کند ، اما نسخه رایگان دارای ویژگی هایی نیست که در معرض تهدیدات مختلف باشد.

به طور عمده ، شما در حفاظت از باج افزار چند لایه از دست ندهید. نسخه های پرداخت شده از Bitdefender پوشه های خاصی را محافظت نمی کند که توسط برنامه های ناشناخته قابل دسترسی باشند. این محافظت در برابر رمزنگاری پرونده تند و زننده است که با هدف رمزنگاری رمزنگاری انجام می شود.

هنوز چیزهای زیادی برای دوست داشتن وجود دارد Bitdefender Free شامل حفاظت از فیشینگ و ضد تقلب است. محافظت از فیشینگ وب سایتهایی را که بازدید می کنید نظارت می کند و از برنامه های احتمالی به شما هشدار می دهد. ضد تقلب شما را در برابر تلاش های فیشینگ با هدف هدایت شما از یک وب سایت قانونی ، که به عنوان داروخانه شناخته می شود ، محافظت می کند.

رابط کاربری Bitdefender بسیار ساده است ، به همین دلیل جایگاه پایین تری را در لیست ما می گیرد. می توانید کل سیستم خود را اسکن کرده یا فایلها را بکشید و رها کنید تا بطور خاص اسکن شود. این سیستمی آسان است که می توانیم از آن قدردانی کنیم ، اما تقریباً کنترلی در مورد کسپرسکی یا AVG وجود ندارد.

این همانطور که در بررسی آنتی ویروس Bitdefender ما مشاهده کردیم ، از نمرات عالی برای محافظت برخوردار است. در تجزیه و تحلیل ماه آوریل AV-Test 100 درصد در برابر بدافزارهای صفر روز و نرم افزارهای مخرب مؤثر بود. میانگین صنعت در آن زمان 99.5 درصد بود.

همچنین در تجزیه و تحلیل طیف کامل Q1 2018 یک گواهینامه سطح 1 از MRG Effitas دریافت کرد. از میان 18 آنتی ویروس تست شده ، تنها چهار نفر این گواهینامه سطح بالا را دریافت کرده اند ، به این معنی که Bitdefender همه تهدیدات را مسدود کرده است.

Bitdefender Free در گزینه های خود اشتباهاتی دارد ، اما شکایت کردن بدون صرف سکه دشوار است. این سیستم هنوز هم با داشتن یک رابط کاربری ساده ، از محافظت عالی و محافظتی عالی برخوردار است. این ایده خوبی است که آن را بارگیری کنید و ببینید که آیا به روزرسانی به یک بسته ، مانند Total Security ، ارزش آن را دارد؟.

4. Windows Defender

کاربران ویندوز شانس دارند. سیستم عامل محبوب دارای یکی از بهترین آنتی ویروس های رایگان از پیش نصب شده است. Windows Defender شامل اسکن های کامل سیستم ، اسکن های هدفمند و محافظت در زمان واقعی بر روی دسک تاپ و مرورگر شما است.

مادامی که از Microsoft Edge استفاده می کنید ، با SmartScreen نیز همراه است. این جایی است که محافظت مبتنی بر مرورگر به وجود می آید. اگر از چیز دیگری استفاده می کنید ، شانس ندارید ، اما به هر حال ما پیدا کردیم که Chrome امن ترین مرورگر موجود است ،.

Windows-Defender

مدافع از دستگاه محافظ ابری برای دستگاه شما استفاده می کند. بدافزارهای جدیدی که با آن روبرو می شوند در پایگاه داده ابری بارگذاری می شوند که ویندوز برای اسکن آن ارجاع می دهد. بانک اطلاعات تقریباً هر روز به روز می شود.

محافظت در زمان واقعی فرآیندهای فعال شما را کنترل می کند و از نظارت بر رفتار برای تعیین اینکه آیا چیزی مخرب است ، استفاده می کند. می توانید محافظت در زمان واقعی را خاموش کنید ، اما Defender بعد از مدت زمان کوتاه آن را دوباره روشن می کند.

اگر با بدافزار مواجه شدید ، می توانید Defender را تنظیم کنید تا آن را به مایکروسافت گزارش دهید. خوشبختانه این گزینه غیرفعال است و می توانید نمونه ها را به صورت دستی ارسال کنید. برخی از نمونه ها حاوی اطلاعات شخصی هستند که مدافع قبل از ارسال از شما سؤال می کند.

این شامل حفاظت از باج افزار نیز هست. تنظیمات “دسترسی به پوشه کنترل شده” نامیده می شود. Defender به جای اضافه کردن پوشه هایی برای محافظت از آنتی ویروس ، Defender به طور خودکار هر چیزی را که به نظر می رسد مشکوک از تغییر پرونده های شما باشد ، مسدود می کند. البته می توانید استثنائات را اضافه کنید.

به نظر می رسد حفاظت از باج افزار نیز خوب است. مدافع تمام 29 نمونه MRG Effitas را در طی تجزیه و تحلیل طیف کامل Q2 2018 خود مسدود کرد. به طور کلی ، مجوز سطح 2 داده شد ، به این معنی که حداقل 98 درصد از کل نمونه ها را مسدود کرد.

این مسئله در مورد برنامه های تبلیغاتی و تبلیغاتی که به طور بالقوه ناخواسته وجود دارد ، یکی از 20 نمونه آزمایش شده را از دست داد. از سوی دیگر ، کسپرسکی در همان آزمایش 9 نمونه از تکان دهنده را از دست داد. این نتایج در گذشته بهتر بود.

برخلاف بسیاری از خدمات مایکروسافت ، شما مجبور به استفاده از Defender نیستید. اگر آنتی ویروس دیگری نصب کنید ، از بین می رود و برخی از ویژگی های Defender در دسترس نخواهد بود. اگر آنتی ویروس شما با یک همراه باشد ، فایروال مایکروسافت را نیز شامل می شود.

تنظیماتی که می خواهید از آنتی ویروس های مختلف استفاده کنید ، اما هنوز هم می خواهید از فایروال ویندوز استفاده کنید ، پیکربندی دشوار است.

به عنوان یک آنتی ویروس همراه با ویندوز ، کوبیدن Defender کار سختی است. با کمال تعجب خوب است که بدافزارها را در زمان واقعی مسدود کرده و دارای ویژگی های مناسبی برای بوت شدن هستند. اگرچه در مقیاس آنتی ویروس های دیگر نیستید ، اگر هیچ چیز دیگری ندارید ، این یک ابزار خوب است.

5- Avast Free آنتی ویروس

Avast AVG را در سال 2016 با مبلغ 1.3 میلیارد دلار به دست آورد. آنها زیرساختهای امنیتی یکسانی را به اشتراک می گذارند ، اما رابط ها و ویژگیهای مختلف را حفظ می کنند. ما رابط AVG را بیشتر دوست داریم ، اما Avast خیلی خوب می شود. بسته رایگان آن دارای امتیازات عالی برای محافظت و لیست خوبی از ویژگی های آن است.

چهار حالت اسکن وجود دارد که یک منطقه اسکن سفارشی برای پیکربندی تنظیمات شخصی شما است. شما اسکن های کامل ، اسکن های هدفمند ، اسکن های بوت شدن وقت و اسکن های مورد علاقه و هوشمند ما را دریافت می کنید. اسکن هوشمند کامپیوتر شما را به دلیل بدافزار ، مشکلات مربوط به عملکرد ، تهدیدات بی سیم و موارد دیگر جابجا می کند. این یک فروشگاه یک مرحله ای برای تنظیم کامپیوتر است.

رایگان

هر یک از اسکن ها تنظیمات خاص خود را دارند ، از جمله مناطق اکتشافی و مناطق اسکن. می توانید اولویت اسکن ها را تعیین کنید ، بنابراین Avast دستگاه شما را کند نمی کند. این شامل یک حافظه پنهان مداوم است که می تواند زمان اسکن را بعد از اسکن اولیه شما سرعت بخشد ، بنابراین باید شاهد افزایش عملکرد بعد از اولین استفاده باشید.

اگر از مرورگر ایمن Avast Secure استفاده می کنید ، می توانید از مدیر رمز عبور رایگان نیز استفاده کنید. این به اندازه Dashlane خوب نیست (بررسی Dashlane ما را بخوانید) ، اما یک مدیر رمز عبور بطور شگفت آور قوی با توجه به اینکه رایگان است ، یک مدیر رمزعبور است. این می تواند رمزهای عبور ، یادداشت ها و کارت های اعتباری را ذخیره کند ، اما برای باز کردن قفل نظارت بر رمز عبور باید به نسخه پرداخت شده ارتقا دهید.

Avast شامل یک بخش عملکرد است که رایانه شما را برای پرونده هایی که لازم نیست اسکن می کند. به اندازه AVG TuneUp خوب نیست ، اما این سرویس حق بیمه بالایی را دارد. باز هم ، به عنوان یک گنجاندن رایگان ، خوب است که ببینید.

همه این ویژگی ها ارزش Avast را نشان می دهند. این گزینه های بسیاری برای تمیز کردن رایانه شما ، ردیابی بدافزارها و مصون ماندن در حین استفاده از وب دارد. به همین دلیل ما مرورگر امن را دوست داریم. این یک مرورگر مبتنی بر Chromium است که به طور پیش فرض شامل یک مدیر رمز عبور ، مسدود کننده تبلیغات و موارد دیگر است.

این نتایج آزمایشگاههای سنگی دارد. AV-Test آن را نشان داد تنها 98.9 درصد در برابر بدافزارهای صفر ، پایین تر از میانگین صنعت 99.5 درصد است ، اما در برابر مجموعه مرجع AV-Test 99.9 درصد موثر است.

MRG Effitas در تجزیه و تحلیل طیف کامل Q2 خود ، آن را به درجه 1 اعطا کرد. همه نمونه های بدافزار را مسدود کرد ، اما از بین 20 PUA و نمونه های تبلیغاتی تبلیغاتی که MRG Effitas آزمایش کرده بود ، هشت مورد مجاز است. به نظر می رسد که عدم موفقیت در تأییدیه نهایی نبود.

نتایج آزمایشگاه چندان وحشتناک نیست. Avast لیست طولانی از ویژگی هایی دارد که باعث می شود مورد توجه قرار گیرد. در بررسی Avast Pro می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نسخه پرداخت شده کسب کنید یا خود را با یک حساب کاربری رایگان ثبت نام کنید.

افکار نهایی

آنتی ویروس های رایگان موقعیت جالبی در بازار دارند. آنها ابزار خوبی برای محافظت در برابر تهدیدهای عمومی هستند ، اما قدرت محافظت در برابر همه چیز را ندارند. در حالی که گزینه هایی مانند Avast و AVG از ویژگی های بسیار خوبی برخوردار هستند ، اما سایر موارد مانند Kaspersky و Bitdefender محافظت بهتری دارند.

خوشبختانه ، همه گزینه ها رایگان هستند ، بنابراین می توانید هر کدام را بارگیری کنید و موردی را که دوست دارید بیشتر پیدا کنید. مطمئن باشید که فقط یک بار آن را نصب می کنید ، زیرا چندین آنتی ویروس می توانند مشکلات سازگاری جدی را ایجاد کنند.

از کدام آنتی ویروس رایگان استفاده می کنید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me