Sync.com vs Tresorit: یک نبرد با دانش ابر Cloud Storage

با انتخاب های بسیار زیادی که امروزه در دسترس است ، پیدا کردن بهترین راه حل ذخیره سازی ابر برای نیازهای شما می تواند یک سفارش بلند باشد. اگر در اولویت امنیت ابر هستید ، Sync.com و Tresorit دو سرویس دانش صفر با مجموعه ویژگی های ارزشمندی هستند که باید در لیست نهایی شما باشند. حتی به این دو انتخاب محدودتر شد ، اما هنوز کارهای دیگری باید انجام شود.

برای کمک به شما در تصمیم گیری نهایی ، ما هر دو سرویس را سرلوحه کار خود قرار می دهیم تا ببینیم کدام یک انتخاب بهتری برای ذخیره سازی ابری است. در حالی که هر دو جزء بهترین خدمات ابری با دانش صفر هستند ، اما ویژگی های متمایز و متمایزی بین آنها وجود دارد تا مقایسه جالب باشد.

اگر به تصمیم بیشتری درمورد تصمیم گیری درمورد خدمات یا خدمات شایسته شما برای کمک به فضای بیشتری نیاز دارید ، مطمئن شوید و برای جزئیات کامل ، بررسیهای جداگانه و اخیراً به روز شده ما را بررسی کنید.

  • مرور Sync.com
  • بررسی Tresorit

اگر بیشتر از این کار کردید ، می توانید از Sync.com بازدید کرده و در برنامه 5 گیگابایتی رایگان ثبت نام کنید یا به Tresorit بروید و از جلسه 14 روزه استفاده کنید.

چرا از فضای ذخیره سازی ابر صفر دانش استفاده می کنید?

اکثر خدمات امنیتی ، معقول و منطقی ، هر چند بندرت ضد آب را ارائه می دهند. برای اکثر کاربران ، این خوب است: روشی نسبتاً ایمن و مناسب برای ذخیره پرونده ها همه موارد لازم است. حداقل توصیه می کنیم خدمتی را انتخاب کنید که حداقل داده های شما را هنگام استراحت روی سرورهای خود و در حال ترابرداری رمزگذاری کند..

برای افرادی که اسناد مالی ، مالکیت معنوی و سایر پرونده های بسیار حساس را ذخیره می کنند ، چنین اقداماتی ممکن است کافی نباشد. به این دلیل است که هر شخصی که کلید رمزنگاری را در اختیار دارد ، به داده های رمزگذاری شده قابل دسترسی است و بیشتر ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری کنترل این کلیدها را برای شما حفظ می کنند.

انجام این کار بدان معنی است که اگر شرکت ذخیره سازی ابری به سرور حاوی اطلاعات کاربری شما دچار نقض شود ، مرتکب می تواند به داده های شما دسترسی پیدا کند. همچنین این بدان معنی است که داده های شما می توانند برای اهداف بازاریابی رمزگشایی و اسکن شوند و یا در برنامه های نظارت دولتی مانند PRISM گنجانده شوند..

اگر چنین مواردی شما را نگران کند ، احتمالاً می خواهید یک سرویس ذخیره صوتی با دانش صفر را به طور جدی در نظر بگیرید. مزیت این شرکت ها این است که آنها کلید شما را ذخیره نمی کنند. درعوض ، شما کنترل کامل آن را حفظ می کنید ، به این معنی که فقط می توانید داده های خود را رمزگشایی کنید.

اگرچه این ممکن است مطمئن ترین رویکرد برای رمزگذاری باشد ، امنیت اضافه شده به هزینه آن اضافه می شود: ارائه دهندگان دانش صفر نمی توانند رمز عبور شما را فراموش کنند و اگر آن را فراموش کردید و آنها تمایل به ارائه عملکردهای کمتری دارند زیرا رمزگذاری خصوصی باعث ادغام برنامه ها می شود (مانند Google Docs یا Office Online ) اجرای آن دشوار است.

Sync.com vs Tresorit: بیایید مقایسه کنیم

با توجه به همه این موارد ، وقت آن است که نگاهی دقیق تر به چگونگی مطابقت Sync.com و Tresorit با یکدیگر بیندازیم تا مشخص شود کدام یک از خدمات بهتر ذخیره سازی ابری است. ما هر چهار دور را ارزیابی خواهیم کرد: قیمت گذاری ، امنیت ، سهولت استفاده و قابلیت های اضافی.

1

قیمت گذاری

هنگام خرید فضای ذخیره سازی ابری ، خط پایین احتمالاً مورد توجه است ، بنابراین جایی است که شروع خواهیم کرد ، حتی اگر Sync.com دارای یک مزیت ناعادلانه است زیرا یکی از بهترین ارائه دهندگان ذخیره سازی رایگان ما در آنجا است.

از نظر فریبی ، یک برنده کاملاً واضح وجود دارد: Sync.com 5 گیگابایت به صورت رایگان ارائه می دهد در حالی که Tresorit فقط یک آزمایش رایگان 14 روزه را ارائه می دهد. در حقیقت ، برخی افراد متوجه می شوند که 5 گیگابایتی که Sync.com ارائه می دهد ، تمام نیازهای آنها را پوشش می دهد. اگر نگرانی اصلی شما اسناد Word یا صفحات گسترده Excel است ، به حجم زیادی از فضای ذخیره نیاز ندارید.

با توجه به اشتراک های پرداخت شده ، Sync.com وقتی ارزش پیدا می کند ، حتی جلوتر می رود. Sync.com با 2 دلار ذخیره سازی 8 دلار در هر ماه به شما امکان می دهد. در صورت پرداخت سالانه Tresorit فقط 100 گیگابایت ، بخش کوچکی از آنچه را با Sync.com دریافت می کنید ، به مبلغ 10.42 دلار در ماه می دهد..

حتی اگر به 100 گیگابایت نیز نیاز دارید ، رفتن با برنامه 2TB Sync.com ارزان تر است. اگرچه در وب سایت خود تبلیغ نشده است ، اما Sync.com در واقع یک گزینه 500 گیگابایتی نیز دارد که فقط 49 دلار در سال هزینه دارد.

Tresorit همچنین یک برنامه 1 ترابایت دارد ، اما در صورت پرداخت سالانه 24 دلار در ماه هزینه دارد.

تنها مزیت واقعی Tresorit نسبت به Sync.com این است که شما می توانید ماهانه پرداخت کنید نه اینکه مجبور باشید قبل از یک سال کامل پرداخت کنید. با این حال ، با انجام این کار خدمات حتی گرانتر می شوند. برنامه 100 گیگابایت آن 12.50 دلار در ماه و برنامه 1TB آن در هر ماه 30 دلار است.

در حالی که احتمالاً قیمت تنها مورد توجه شما نیست ، نادیده گرفتن تفاوت در پرداخت Sync.com در مقابل Tresorit دشوار است. Tresorit صرفاً یک سرویس بسیار گران است.

دور: نقطه قیمت گذاری برای Sync.com

آرم Sync.com
آرم Tresorit

2

امنیت

از آنجا که Sync.com و Tresorit هر دو ارائه دهنده دانش صفر هستند ، امنیت یک نقطه فروش عمده است. علاوه بر رمزنگاری خصوصی ، پایان به پایان ، هر دو سرویس از رمزگذاری TLS ، یک پروتکل جامد سنگ ، در هنگام انتقال برای محافظت بیشتر از پرونده ها و اطلاعات شخصی شما استفاده می کنند.

در زمان استراحت ، Sync.com از رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می کند ، پروتکل که تقریباً ناگسستنی است. Tresorit از همان رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می کند و همچنین برای صدور گواهینامه ISO27001: 2005 و SSAE 16 نیز حسابرسی شده است ، بنابراین می توانید مطمئن باشید که از امنیت بیشتری برخوردار است.

هر دو ارائه دهنده ذخیره سازی ابری سرورهای خود را در خارج از ایالات متحده قرار می دهند ، از دسترسی به برنامه PRISM NSA و سایر Shenanigans Act Patriot Act محافظت می کنند. Sync.com مراکز داده خود را در کانادا و Tresorit در ایرلند و هلند نگهداری می کند.

به گفته این ، مکان سرور برای Sync.com و Tresorit اهمیت چندانی ندارد. به لطف امنیت دانش صفر ، داده های شما باید حتی در صورتی که بر روی سرور در زیرزمین کاخ سفید خاموش شده باشد ایمن باشند.  

هر دو سرویس به اشتراک گذاری ایمن پرونده ها با پیوند با رمزهای عبور ، تاریخ انقضا ، محدودیتهای بارگیری و مجوزها ارائه می دهند. هر دو سرویس در هنگام اشتراک گذاری پیوند بالاتر و فراتر می روند ، زیرا آنها با استفاده از پروتکل های دانش صفر رمزگذاری می شوند حتی پس از پرواز روی خروس ضرب المثل.

اگر به طریقی رمزگذاری خصوصی کافی نیست ، هم Sync.com و هم Tresorit احراز هویت دو عاملی را نیز ارائه می دهند. این بدان معناست که حتی اگر شخصی رمز ورود شما را بیاموزد ، آنها نمی توانند به راحتی به دستگاه شما دسترسی پیدا کنند.

با وجود لیست طولانی شباهت ها ، اختلافات بین این دو وجود دارد. یکی این که Tresorit با Microsoft Azure شریک است ، به این معنی که مقامات ایالات متحده برای درخواست پرونده های شما به چیزی بیش از حکم احتیاج دارند ، اگرچه رمزگذاری شوند. از طرف دیگر ، Sync.com سرورهای خود را در کانادا اجرا می کند ، و به دور از دسترس NSA نیست.

دور: امنیت بدون برنده مشخص ، برای هر دو امتیاز دارد

آرم Sync.com
آرم Tresorit

3

راحتی در استفاده

در سال 2020 ، یک تجربه کاربری مثبت و کارآمد نباید برای پرسیدن زیاد باشد. در اکثر موارد ، هر دو Tresorit و Sync.com از این نظر بسیار محکم هستند.

Tresorit از چند طریق عقب می افتد ، به ویژه هنگامی که پرونده های حذف شده به نظر می رسد. در حالی که برای ارائه دهندگان ذخیره سازی معمول شده است که یک پوشه زباله را که قبل از حذف دائمی آنها ، روی پرونده ها نگه داشته می شود ، ارائه دهند ، Tresorit نمی کند..

هنگامی که یک پرونده از Tresorit حذف شد ، برای همیشه از بین می رود. Tresorit ادعا کرده است که این امر به زودی مورد بازبینی قرار خواهد گرفت ، اما در حال حاضر کاربران باید نسبت به حذف پرونده ها بسیار محتاط باشند..

با Sync.com ، پرونده های شما پس از حذف با یک حساب رایگان و به طور نامحدود با اشتراک پولی ، باز هم برای مدت کامل 30 روز قابل بازیابی خواهند بود.

Tresorit همچنین از ویژگیهای خود رویکردی غیرقابل پیچیده و پیچیده در پیش گرفته است. به نظر می رسد تصمیم به نام پوشه های Tresorit “تراش” (آلمانی برای “طاق”) برای نوشتن چرخ است. این سردرگمی غیرضروری را به کسانی که تازه شروع به استفاده از آن می کنند ، می کند. کاربران به پوشه ها عادت دارند ، دقیقاً اینگونه است که رفتارها چگونه رفتار می کنند.

برنامه بومی Tresorit شبیه به رابط مرورگر است ، اما دسترسی سریع تر به ویژگی های مختلف را ارائه می دهد. در ابتدا می تواند کمی گیج کننده باشد ، اما بعد از عادت کردن به آن ، رابط کاربری مدرن به نظر می رسد و نباید باعث بسیاری از مشکلات شود.

یکی از مزایای استفاده از Tresorit این است که می توانید هر پوشه ای را در سیستم فایل خود همگام کنید. لازم نیست همه موارد را در پوشه اختصاصی مانند آنچه با Sync.com یا سایر سرویسهای ذخیره سازی ابری انجام می دهید ، جابجا کنید.

از طرف دیگر ، داشتن یک دسته از پوشه های مرتبط با ابر در سیستم فایل های شما می تواند مدیریت را مشکل سازد ، به خصوص هنگام برخورد با فضای ذخیره سازی محدود Tresorit.

Sync.com از الگوی پوشه همگام سازی که Dropbox در سال 2007 رایج شده است پیروی می کند. شما یک پوشه همگام سازی واحد را در رایانه خود نصب خواهید کرد و برنامه Sync.com در درجه اول برای تنظیمات استفاده می شود. با ورود به حساب کاربری خود در وب سایت Sync.com بخش عمده مدیریت فایل خود را از مرورگر خود انجام خواهید داد.

اگر به محض دسترسی به پرونده های خود از یک مرورگر ، دسترسی داشته باشید ، هر دو سرویس رابط هایی به ظاهر مدرن ارائه می دهند که قابلیت جابجایی نسبتاً ساده ای دارند. Tresorit شباهت کاملی با برنامه دسک تاپ خود دارد ، هرچند که عملکرد کمی کمی دارد. مرورگر Sync.com کمی دشوار است ، اما عملکردهای بیشتری مانند یک طاق و تاریخچه فقط رویداد آنلاین را ارائه می دهد.

در بیشتر مواقع ، احتمالاً به جای مرورگر وب به پرونده های خود از سیستم عامل خود دسترسی خواهید داشت و رویکرد سنتی Sync.com برای اکثر مردم ساده تر خواهد بود.

دور: سهولت استفاده از نقطه برای Sync.com

آرم Sync.com
آرم Tresorit

4

توابع اضافی

سرویس هایی مانند Google Drive و Microsoft OneDrive نوار را برای آنچه که کاربران می توانند از نظر قابلیت اضافه شده از یک سرویس ذخیره سازی ابر انتظار داشته باشند ، تنظیم کرده اند. این شامل پردازشگرهای کلمه ، صفحات گسترده و سایر ابزارهای یکپارچه شده است (برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این خدمات عالی ، بررسی Google Drive و بررسی OneDrive ما را بخوانید).

با ارائه دهندگان دانش صفر ، از آنجا که ماهیت غیر عادی آنها باعث می شود همکاری در داخل برنامه مشکلی ایجاد کند ، جوایز زیادی دریافت نمی کنید. گفته می شود ، شما باید حداقل کمی بیشتر از عملکرد استخوان های برهنه از خدمات حق بیمه انتظار داشته باشید.

Sync.com دارای یک پیشنهاد مناسب با اشتراک گذاری پرونده ایمن است که دارای تاریخ انقضا ، مجوزها ، همکاری ، محدودیتهای بارگیری و پاک کردن از راه دور است. Sync.com همچنین قابلیت نگه داشتن لینک های اشتراکی را رمزگذاری شده ، حتی بدون رمز عبور ، و همچنین نسخه سازی پرونده تا 30 روز دارد.

Sync.com یک سرویس بیش از حد چشمک زن نیست ، فاقد ادغام با برنامه های دیگر است ، اما مطمئناً با ابزارهای ضروری که می خواهید از یک سرویس ذخیره سازی ابری استفاده کنید ، ارائه می شود.

Tresorit چیزها را بیشتر می کند. اگرچه توانایی بازیابی پرونده های حذف شده را ندارد ، اما با سایر ویژگی های Sync.com مطابقت دارد و توانایی همگام سازی هر پوشه بر روی رایانه شما بسیار مفید است. اگر نمی خواهید پرونده ها را در یک مکان خاص به اطراف تغییر دهید یا به طور خاص به پرونده ها نیاز داشته باشید ، Tresorit می تواند آن پوشه را همگام سازی کند. نیازی به جابجایی آن در پوشه همگام سازی اختصاصی نیست.

Tresorit همچنین پشتیبانی سیستم عامل بهتری نسبت به Sync.com ارائه می دهد. در حالی که Sync.com شما را تحت پوشش سیستم عامل های اصلی ، از جمله Windows ، macOS ، iOS و Android قرار می دهد ، Tresorit از آنها علاوه بر Windows Phone ، Blackberry و Linux پشتیبانی می کند..

دور: نقطه توابع اضافی برای Tresorit

آرم Sync.com
آرم Tresorit

5

حکم

دلیلی وجود دارد که ما Sync.com را نه تنها بهترین ارائه دهنده دانش صفر بلکه در بین بهترین ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری به طور کلی رتبه بندی می کنیم. استفاده از آن بسیار آسان است ، بسیار مناسب برای به اشتراک گذاری پرونده ، مقرون به صرفه است و رویکردی در قبال امنیت داده ها به خوبی ارائه می دهد ، همانطور که در بازار ذخیره سازی مصرف کننده پیدا خواهید کرد.

این گفته Tresorit بدون ارزش نیست. راه حل های ذخیره سازی بسیار کمی امکان همگام سازی هر پوشه بر روی رایانه شما را دارند. مواردی که اغلب برچسب قیمت بالای Tresorit را به اشتراک می گذارند ، اما با Tresorit شما از مزیت امنیت دانش صفر نیز بهره مند می شوید.

Tresorit همچنین برای تأیید امنیت آن و همچنین پشتیبانی گسترده تر از سیستم عامل ، مزایای حسابرسی های شخص ثالث را به شما می دهد. برای اکثر افراد ، Sync.com انتخاب بهتری خواهد بود ، اما Tresorit جایگاه خود را در بازار دارد.

برنده نهایی: Sync.com

آیا از Sync.com سنتی تر و با قیمتی تر استفاده می کنید ، یا نیازهای شما به اندازه کافی برای توجیه پرداخت هزینه Tresorit است؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. از خواندن شما سپاسگزاریم و اگر هنوز ذهن شما ساخته نشده است ، دیگر بررسیهای مربوط به ذخیره سازی ابر را بررسی کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me