Sync.com vs Dropbox: حماسه نبرد ابرها

Dropbox مانند یک دیو ، یک اثر قطبی دارد. برخی به آن سوگند می خورند ، برخی دیگر سوگند می خورند. به دور از حل و فصل بحث ، ما فکر کردیم که با همگام سازی بدون محصوریت ، کمی سوخت را به آتش می اندازیم. مدعی: پخش کننده طاقچه Sync.com با محوریت حفظ حریم خصوصی.


Dropbox و Sync.com اغلب در لیست تحولات مداوم بهترین ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری مشاهده می شوند. این واقعیت که آنها در Cloudward.net به دلایل بسیار مختلف احترام ما را به دست آورده اند باعث می شود آنچه که فکر می کنیم یک تضاد بسیار قانع کننده است.

ما همچنین برای یک داستان underdog در حال مکیدن هستیم ، بنابراین چنین است. بعد از اتمام خواندن ، فراموش نکنید که کتابخانه بررسی فضای ذخیره سازی ابر ما را بررسی کنید ، جایی که هم بررسی کامل Sync.com ما و هم بررسی Dropbox را پیدا خواهید کرد.  

نبرد برای بهترین فضای ذخیره سازی ابری: Sync.com در مقابل Dropbox

Dropbox به مدت طولانی یکی از رهبران زمینه ذخیره سازی ابر بوده است. بنیانگذار درو هوستون مدل پوشه همگام سازی را که معمولاً امروزه مورد استفاده قرار می گیرد ، اختراع کرد و Dropbox یکی از بهترین ابزارهای ذخیره سازی ابری برای همکاری و بهره وری است. این بخشی از دلایلی است که Dropbox امروز بیش از 500 میلیون کاربر را ادعا می کند.

در همین حال ، Sync.com در آخرین گزارش ، 260،000 کاربر از جمله مشاغل داشت. در حالی که تعداد مشتریان Sync.com در سال 2016 دو برابر شد ، در رقابت محبوبیت کاملاً فریاد پشت Dropbox است.

با این حال ، کل کاربران فعال همه چیز نیستند. اگرچه ما انکار نخواهیم کرد که Sync.com از ویژگی های بهره وری ، مانند Google Drive و OneDrive ، از Dropbox عقب مانده باشد ، اما همچنان یک گزینه جالب برای ذخیره سازی ابری است که ارزش ظاهری جدی دارد.

در حالی که ما با هم پیش می رویم ، شما به سرعت خواهید دید که چرا Cloudward.net Sync.com را به عنوان یکی از گزینه های برتر Dropbox رتبه بندی می کند. ما مقایسه را در چهار دور ارائه داده ایم: هزینه ، همگام سازی پرونده ، به اشتراک گذاری پرونده و امنیت. بیا شروع کنیم.

1

هزینه ذخیره سازی

ما با مقایسه هزینه های ذخیره سازی ابر شخصی برای هر سرویس ، موارد را شروع خواهیم کرد. در حالی که خط پایین همه چیز نیست ، این چیز دیگری هم نیست.

Sync.com

کاربران خانگی می توانند بدون داشتن 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان از Sync.com استفاده کنند. علاوه بر این ، می توانید Sync.com را به دوستان پیشنهاد دهید تا در هر مراجعه 1 گیگابایت ذخیره سازی اضافی کسب کنید. دوستان شما 1 گیگابایت اضافی نیز دریافت می کنند.  

شما می توانید برای کسب درآمد بیشتر لینک ارجاع خود را به وبلاگ یا توییتر خود ارسال کنید ، و محدودیتی در این مورد وجود ندارد که چند گیگابایت گرایشی بتوانید آن را شکار کنید. این سیاست ارجاع سخاوتمندانه باعث شده است تا Sync.com در بین انتخاب های ما برای بهترین فضای ذخیره سازی رایگان ابر رتبه بالایی داشته باشد..

اگر به فضای بیشتری از آنچه می توانید رایگان بدست آورید ، می توانید یکی از دو برنامه شخصی خود را انتخاب کنید: 500 گیگابایت یا 2 ترابایت.

هر دو برنامه باید سالانه و جلو پرداخت کنند ، اما این واقعاً تنها روند نزولی است. 500 گیگابایت ذخیره سازی برای 49 دلار در هر ماه با کمی بیش از 9 دلار در ماه کار می کند ، در حالی که 2 ترابایت با 96 دلار در سال در هر ماه به 8 دلار می رسد. این به هر طریق معامله است ، اگرچه برنامه 2TB مطمئناً معامله بهتری است.

اگر به پشیمانی خریدار پایان دادید ، 30 روز فرصت دارید تا پول خود را پس بدهید ، بدون سؤال. ما هیچ شکایتی در مورد Sync.com نشنیده ایم که آن شرایط را رعایت نکرده است.

Dropbox

مانند Sync.com ، Dropbox یک برنامه شخصی رایگان ارائه می دهد. با این حال ، فقط با 2 گیگابایت بسیار سخاوتمندانه نیست.

در مورد برنامه ارجاع Dropbox نیز که 500 مگابایت ذخیره اضافی به شما می دهد ، برای حداکثر 16 گیگابایت در یک برنامه رایگان ، همین مسئله صادق است. با این حال مشترک شوید و به ازای هر مراجعه به 1 گیگابایت ذخیره سازی می کنید و درپوش تا 32 گیگابایت می رود.

Dropbox دارای دو برنامه شخصی است ، مانند Sync.com ، اما یکی از آنها فقط 1 ترابایت فضای ذخیره سازی ابری را به شما می دهد. گزینه ای برای کم و بیش وجود ندارد.

Dropbox Plus برنامه ای است که بیشتر کاربران با آن می روند و در صورت پرداخت یک سال در پیش پرداخت ، 9.99 دلار در ماه یا 99.99 دلار هزینه دارد. گزینه سالانه ماهانه 8.12 دلار درآمد دارد ، پس اندازهایی که در واقع به نظر نمی رسد تعهد را توجیه کنند.  

Dropbox Plus در حقیقت برخی از ویژگی های کلیدی ، از جمله همگام سازی انتخابی و ویژگی های اشتراک گذاری پیشرفته را از دست داده است. هنگامی که همگام سازی را در دور دو پوشش دهیم و در دور سه به اشتراک بگذاریم ، هر دو را لمس خواهیم کرد.

مزایای پرداخت 19.99 دلار برای Dropbox Professional شامل نسخه 120 روزه پرونده ، ویژگی های اشتراک گذاری پیشرفته ، جستجوی متن ، جستجوی تصویر و “همگام سازی هوشمند” ، ویژگی ای است که ما در دور بعدی به آن لمس خواهیم کرد..

اینها ویژگی های خوبی هستند اما وقتی شما در این واقعیت که هزینه آنها را دو برابر می کند بطور قابل توجهی کمتر است.

دور یک افکار

Sync.com فضای ذخیره رایگان ابر بیشتری نسبت به Dropbox به شما می دهد. با این حال ، نکته بزرگتر به نفع آن برنامه 2TB آن است. این یک دلار کمتر از Dropbox Plus برای ذخیره دو برابر بیشتر است. نه تنها Sync.com یک معامله بهتر از Dropbox است ، بلکه یکی از بهترین معامله ها در ذخیره سازی ابر است.

دور: هزینه نقطه ذخیره سازی برای Sync.com

آرم Sync.com
لوگوی Dropbox

2

همگام سازی پرونده

همگام سازی پرونده یا فقط “همگام سازی” برای کوتاه ، به شما امکان می دهد چندین دستگاه را به ابر متصل کنید تا فایل ها بین آنها به اشتراک گذاشته شود. هدف این است که ویرایش های پرونده ساخته شده در یک دستگاه به طور خودکار به دستگاه های دیگر منتقل شود ، بنابراین کمانچه را با درایوهای USB ندارید.

در این دور ، ما می خواهیم ببینیم Sync.com و Dropbox به همگام سازی چگونه می پردازند و چقدر خوب این کار را انجام می دهند. ما برخی از نتایج سرعت را برای کمک به تعیین یک برنده در نظر خواهیم گرفت.

این آزمایشات بر روی یک شبکه WiFi با سرعت اینترنت 10 مگابیت در ثانیه و 22 مگابیت بر ثانیه از محل آزمایش در جنوب شرقی آسیا انجام شد. سرعت شخصی شما بسته به مکانی که در آن قرار دارید و اتصال به اینترنت شما ممکن است بسیار متفاوت باشد ، اما این باید به شما ایده ای از عملکرد نسبی بدهد.

Sync.com

Sync.com مانند بسیاری از سرویس های ذخیره سازی ابری ، همگام سازی را از طریق یک پوشه همگام سازی مدیریت می کند. مشتری دسک تاپ را نصب کنید و این پوشه به سیستم پرونده شما اضافه می شود.

پرونده ها را در پوشه همگام سازی بکشید تا آنها را به ابر و دستگاه های دیگر خود ارسال کنید. هیچ چیز خاصی در طراحی وجود ندارد ، اما باید اینگونه باشد: ساده.  

نکته مهم این است که چگونه سریع فایلها کپی می شوند. در اینجا نتایج تست های سرعت ما با Sync.com آورده شده است:

اولین تلاش:
تلاش دوم:
میانگین:
زمان بارگذاری:16 دقیقه ، 32 ثانیه14 دقیقه ، 03 ثانیه15 دقیقه ، 29 ثانیه
زمان بارگیری:6 دقیقه ، 56 ثانیه6 دقیقه ، 42 ثانیه6 دقیقه ، 49 ثانیه

این سرعت ها وحشتناک نیستند زیرا در نظر داشته باشید که مرکز داده Sync.com در کانادا ، در آن طرف جهان قرار دارد. حداقل آنها با سایر خدماتی که آزمایش کرده ایم قابل مقایسه هستند. به خاطر داشته باشید که معمولاً شما فایلهای 1 گیگابایتی را بارگیری و بارگیری نمی کنید ، مگر اینکه با فیلم کار کنید.

اگر رایانه شما با منابع محدود کار می کند ، سریع بهترین سرعت ممکن است ، اما همگام سازی می تواند فعالیت های دیگر را کند کند. به طور پیش فرض ، Sync.com پهنای باند را بطور خودکار تنظیم می کند تا در فرآیندهای دیگر دخالت نکند. با این وجود ، می توانید آن را بصورت دستی نیز ببندید.

کافیست به نماد نوار وظیفه Sync.com بروید ، “تنظیمات برگزیده” را انتخاب کرده و به سمت “شبکه” پنجره باز شده بروید..

پهنای باند “نامحدود” گزینه ای وجود ندارد ، اگرچه بر اساس آزمایش سرعت ما در بالا ، به نظر می رسد Sync.com از آنچه در دسترس است استفاده می کند.

در حالی که همگام سازی یک ویژگی مفید است ، امکان تبدیل همگام سازی برای برخی از کاربران از اهمیت بیشتری برخوردار است. این به این دلیل است که با همگام سازی ، شما فایل ها را هم در دیسک سخت خود و هم در ابر ذخیره می کنید. اگر می خواهید از فضای ذخیره سازی ابری برای پاک کردن فضای روی دیسک سخت خود استفاده کنید ، همگام سازی ضد تولید است.

برای رفع این نیاز ، Sync.com آنچه را که به عنوان همگام سازی انتخابی شناخته می شود فراهم می کند. با انتخاب “تنظیمات برگزیده” و باز کردن برگه “پیشرفته” ، از نماد نوار وظیفه Sync.com به این ویژگی دسترسی پیدا کنید.   

پوشه ها را بردارید و دیگر در هارد دیسک شما ذخیره نخواهند شد.

یکی از اشکالات ادغام این ویژگی Sync.com این است که شما دیگر نمی توانید پوشه های غیر همگام شده را در سیستم فایل خود مشاهده کنید. شما باید از رابط مرورگر Sync.com استفاده کنید. Dropbox یک راه حل برای آن مشکل دارد – اگر مایلید هزینه آن را بپردازید.

Dropbox

Dropbox مانند Sync.com ، هنگام نصب مشتری ، یک پوشه همگام سازی را بر روی سیستم فایل خود نصب می کند. همانطور که گفته شد ، این در واقع مکانیزمی است که Dropbox اختراع کرده است.

ما همان تست های سرعت همگام سازی را با Dropbox که با Sync.com انجام دادیم ، در همان شبکه WiFi انجام دادیم. جدول زیر نتایج را نشان می دهد.

اولین تلاش:
تلاش دوم: میانگین:
زمان بارگذاری:16 دقیقه16 دقیقه16 دقیقه
زمان بارگیری:6 دقیقه6 دقیقه ، 30 ثانیه6 دقیقه ، 15 ثانیه

به نظر می رسد Dropbox نسبت به Sync.com از پهنای باند موجود بسیار بهتر استفاده می کند. Dropbox دارای سرورهایی در ایالات متحده و اروپا است ، اگرچه فقط مشتریان تجاری می توانند از امکانات اروپایی استفاده کنند. با این وجود ، چندین دیتاسنتر در ایالات متحده باید به جلوگیری از تنگناها کمک کند.

Dropbox همچنین به شما امکان می دهد با دسترسی به تنظیمات مشتری از طریق نماد دسک تاپ نوار وظیفه ، سرعت بارگذاری و بارگیری را محدود کنید. (منوی نوار وظیفه Dropbox در واقع بسیار بهتر از Sync.com طراحی شده است ، اگرچه ما در این مقاله اصلاً ذائقه را تحقق نمی بخشیم).  

پهنای باند شبکه Dropbox

به طور پیش فرض ، Dropbox مانند Sync.com سرعت بارگذاری را به طور خودکار تنظیم می کند تا در فعالیت های دیگر تداخل نداشته باشد. همچنین مانند Sync.com ، می توانید سرعت سرپوش را به صورت دستی نیز انجام دهید. بر خلاف Sync.com ، Dropbox همچنین دارای تنظیم “بدون محدودیت” است که مهم نیست که چه پهنای باند را به حداکثر می رساند.

اگر Dropbox واقعاً از Sync.com استفاده کند ، اما از کپی کردن فایل سطح بلوک استفاده می کند. این روش کپی به این معناست که هنگام ویرایش یک پرونده ، فقط بخش ویرایش شده پرونده در ابر رونویسی می شود ، نه اینکه مجدداً کل پرونده را بازیابی کنید..

این رویکرد سرعت همگام سازی را تا حد زیادی افزایش می دهد ، و این باعث می شود تا حدی تعجب آور باشد که راه حل های بیشتری برای ذخیره سازی ابر از این موارد پیروی نکرده اند. در حال حاضر ، تنها سایرین که کپی کردن سطح بلوک را که ما از آنها می شناسیم ارائه داده اند: Amazon Drive ، OneDrive (برای پرونده های MS Office) و Egnyte ، انتخاب ما برای بهترین خدمات همگام سازی و اشتراک گذاری شرکت ها.   

Dropbox هر دو قابلیت همگام سازی انتخاب استاندارد را در اختیار شما قرار می دهد ، و شما مایل هستید در یک حساب Dropbox Professional ، نسخه پیشرفته ، Smart Sync ، گلچین شوید..

همگام سازی انتخابی از طریق برگه “همگام سازی” ابزار تنظیمات ترجیحی مشتری دسک تاپ مدیریت می شود.  

با همگام سازی انتخابی استاندارد ، هیچ پوشه ای که برای همگام سازی انتخاب کرده اید ، دیگر در پوشه همگام سازی Dropbox شما نشان داده نمی شود. Smart Sync به شما امکان می دهد هنوز هم به نوع درایو شبکه ، آنها را ببینید و به آنها دسترسی داشته باشید. این یک پیشرفت عالی است ، اما مورد نظر ما به صورت رایگان درج شده است.  

دور دو فکر

Dropbox نه تنها رویکرد مدرن را برای همگام سازی که امروزه همه از آن استفاده می کنند ، ابداع کرد ، این شرکت همچنان به تنظیم نوار ادامه می دهد. سریع در انتقال پرونده های اولیه و ویژگی هایی مانند همگام سازی سطح بلاک و همگام سازی هوشمند تجربه کاربر را تا حد زیادی بالا می برد.

Sync.com ، با وجود نام آن ، کاملاً اندازه گیری نمی شود. این به این معنا نیست که عملکرد ضعیفی داشته باشد. علاوه بر این ، حداقل مطابق آنچه که توسط Sync.com به ما گفته شده است ، محافظت از رمزگذاری دانش صفر از سرویس ، که در دور چهارم درباره آن صحبت خواهیم کرد ، مانع از اجرای همگام سازی سطح بلوک می شود..

مهمتر از آن ، برخی از پرونده ها ممکن است روند واقعی رمزگذاری خصوصی فایل ها را کند کند. با این حال ، بزرگترین سازنده تفاوت احتمالاً Sync.com زیرساخت Dropbox را ندارد ، که به عنوان چندین مرکز داده در اختیار خود است.

گذشته از اینکه اگر به دنبال همگام سازی دستگاه سیال هستید ، بهانه می کنید ، Dropbox بهترین شرط بندی شماست.

دور: نقطه همگام سازی پرونده برای Dropbox

آرم Sync.com
لوگوی Dropbox

3

اشتراک گذاری پرونده

اشتراک گذاری فایل به دیگران امکان می دهد پرونده ها را در فضای ذخیره ابری خود مشاهده یا بارگیری کنند. مانند همگام سازی ، اکثر شرکت ها از همان رویکرد اساسی برای اجرای پیروی می کنند ، یعنی تولید لینک هایی که به پوشه ها و پرونده ها اشاره می کنند. با این وجود ، برخی از شرکت ها بهتر از سایرین عمل می کنند.

بیایید ببینیم Sync.com و Dropbox چگونه انجام می دهند.

Sync.com

می توانید فایلهای ذخیره شده را با Sync.com از طریق رابط مرورگر و برنامه های تلفن همراه Sync.com ، که برای Android و iOS در دسترس است ، به اشتراک بگذارید.

پرونده ها را می توان با کلیک کردن بر روی “دکمه اشتراک” مربوط به آنها در مرورگر به اشتراک گذاشت.

این پیوندی را ایجاد می کند که به آن پرونده اشاره دارد ، که می توانید آن را کپی کنید تا بصورت دستی توزیع شود یا از طریق ایمیل به اشتراک گذاشته شود.

یکی از مواردی که Sync.com را به Cloudward.net مورد علاقه خود تبدیل کرده است این است که در اینجا متوقف نمی شود. این سرویس به شما امکان می دهد رمز عبور و تاریخ انقضا را به پیوندها متصل کنید ، مگر اینکه مشتری پرداخت کننده باشید.

برخی از خدمات با ارائه همان ویژگی ها ، هر چند که اینگونه نیستند ، شروع به کار در این باند می کنند. Sync.com حتی بیشتر پیش می رود ، اگرچه با ایجاد امکان محدودیت بارگیری برای لینک ها ، دریافت اعلان هایی درباره فعالیت پیوند و بررسی آمار بارگیری.

حتی بهتر ، کاربران Sync.com می توانند “حریم خصوصی پیشرفته” را به لینک ها اضافه کنند ، و این باعث می شود آنها به دانش صفر تبدیل شوند. مجدداً ، ما در مورد امنیت خود درباره اطلاعات صفر بیشتر صحبت خواهیم کرد ، اما اساساً این وسیله ای است برای اطمینان از اینکه کسی جز شما و کسانی که پرونده های خود را با آنها به اشتراک می گذارید می توانید آنها را رمزگشایی کنید.

با Sync.com ، می توانید دسترسی به پوشه را نیز به اشتراک بگذارید که به همان شکلی که اشتراک فایلهای جداگانه کار می کند ، به اشتراک بگذارید. وقتی یک پوشه را به اشتراک می گذارید ، به هر پرونده در داخل یک پیوند جداگانه داده می شود. کسانی که به پوشه دسترسی دارند می توانند به صورت جداگانه آنها را بارگیری کنند یا همه آنها را به صورت یک پرونده. zip بارگیری کنند.

همچنین می توانید به جای ایجاد پیوند ، کاربران را به دسترسی به پوشه ها بر اساس آدرس آنها دعوت کنید. با این کار ، می توانید به افراد اجازه دهید فقط مشاهده ، ویرایش و دعوت را به افراد بدهید. پیوندهایی که به دیگران اجازه می دهند فایل ها را در فضای ذخیره ابری خود بارگذاری کنند ، گزینه دیگری است.

گزینه های اشتراک گذاری از تلفن هوشمند شما به لطف پیشرفتهای در سپتامبر 2017 مشابه است. پیش از این ، برنامه تلفن همراه قادر به اشتراک گذاری فایل ها نبود.

Dropbox

Dropbox همچنین به شما امکان می دهد تا فایلها را از طریق رابط مرورگر آن و هم برنامه های Android یا iOS به اشتراک بگذارید. Dropbox با به اشتراک گذاشتن مستقیم در پوشه همگام سازی دسک تاپ خود ، بیش از Sync.com برتری افزود.

مبتنی بر مرورگر مشترک با کلیک کردن روی دکمه “اشتراک” مرتبط با هر پوشه یا پرونده انجام می شود. این پنجره ای را باز می کند که می توانید آدرس های ایمیل را وارد کنید یا پیوند را برای به صورت دستی کپی کنید.

اشتراک گذاری پوشه گزینه های مجوزهای اضافی را برای ویرایش محتوا اضافه می کند. همچنین می توانید به افرادی که مجوزهای ویرایش شده را دارند ، توانایی مدیریت پوشه ها را اعطا کنید.

Dropbox دارای تنظیمات لینک و انقضاء است اما دسترسی به آنها نیاز به Dropbox Professional دارد ، که به نظر می رسد کمی از قسمت Dropbox خیره کننده باشد.

Dropbox به شما اجازه نمی دهد بارگیری لینک ها را محدود کنید یا اعلان های فعالیت را دریافت نمی کنید ، اما دارای دو دیدگاه مفید و مرتبط است.

اولین نمایش “اشتراک گذاری” است که می توانید یک مرور سریع از پوشه ها و پرونده هایی که به اشتراک می گذارید ، و پیوندهایی که ایجاد شده اند دریافت کنید. مورد دوم نمایش “درخواست پرونده” است که به شما امکان می دهد پرونده ها را از دیگران درخواست کنید و آنها را در حساب Dropbox خود بارگذاری کنید ، حتی اگر آنها خودشان مشتری نباشند.

برنامه تلفن همراه Dropbox به شما امکان می دهد محتوا را نیز به اشتراک بگذارید ، اما به شما اجازه نمی دهد از رمز عبور محافظت کرده یا تاریخ انقضا را به پیوندها اضافه کنید ، حتی با Dropbox Professional. برنامه همچنین شامل دو نمایشی که اخیراً ذکر شد (“اشتراک گذاری” و “درخواست پرونده”).  

دور سه فکر

به اشتراک گذاری پرونده با Dropbox به خصوص با امکان به اشتراک گذاری فایل ها به طور مستقیم از سیستم فایل شما راحت است. با این حال ، هیچ تردیدی نیست که رویکرد استفاده شده به اندازه Sync.com ایمن نباشد ، و حتی اگر گذرواژه لینک و تاریخ انقضا با Dropbox Plus گنجانده نشده باشد ، وجود ندارد..

Sync.com یک رویکرد کاملاً محکم برای به اشتراک گذاری پرونده دارد که هیچ سرویس ذخیره سازی ابری – نه فقط Dropbox – در حال حاضر مطابقت ندارد. Sync.com مانند Dropbox روندهای را با همگام سازی تنظیم می کند ، Sync.com روندهای را با اشتراک گذاری فایل تنظیم می کند.

به همین دلیل است که ما Sync.com را به عنوان بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای اشتراک گذاری پرونده ، Dropbox به ضرب و شتم انتخاب می کنیم. احتمالاً ناگفته پیداست که Sync.com از Dropbox در مرحله سه نیز کنار می رود.

دور: نقطه اشتراک فایل برای Sync.com

آرم Sync.com
لوگوی Dropbox

4

امنیت

نگهداری پرونده های خود در ابر راحت است ، اما برای برخی نیز این یک گزاره قابل درک ترسناک است. سرزنش برای هک های مشهور مانند “fappening” بدنام و دیگران مانند آن است که اغلب در درب شرکت های فنی قرار می گیرد ، در حالی که آنها معمولاً بیشتر به دلیل رمز عبور امنیتی ضعیف هستند تا امنیت بد ابر..   

با این حال ، هنوز هم یک سرویس ذخیره سازی ابری می تواند انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که شما بدترین دشمن خود نیستید ، علاوه بر این که مطمئن شوید حتی اگر خدمات آنها به نوعی نقض شود ، پرونده های شما همچنان خصوصی خواهند بود. برای راههای ایمن تر نگه داشتن راهنمای حریم خصوصی آنلاین Cloudwards.net را بررسی کنید.  

Sync.com

Sync.com آنچه را که باید انتظار داشته باشد برای هر سرویس ذخیره سازی ابری با رمزگذاری پرونده های شما هم در هنگام ترانزیت و هم در حالت استراحت انجام می دهد.

تعداد بسیار کمی از شرکتهای ذخیره سازی ابری هنوز پرونده های کاربران ذخیره شده روی سرورهای خود را رمزگذاری نمی کنند ، در حالی که Amazon Drive و OneDrive (برای کاربران خانگی ، به هر حال) دو بزرگترین نام هستند که هنوز عملکرد خود را با هم جمع نکرده اند.  

روش رمزگذاری مورد استفاده AES 256 بیتی است که طبق اکثر تخمین ها ، حتی سریعترین ابر رایانه های جهان میلیارد ها سال طول می کشد تا رمزگشایی شود. Sync.com همچنین از انتقال داده با استفاده از TLS / SSL و 2048 بیتی RSA محافظت می کند تا از استراق سمع آنلاین موفق جلوگیری کند.

باز هم ، بیشتر این کرایه های استاندارد این روزها است. جایی که Sync.com خود را از بسته جدا می کند این است که به کاربران اجازه می دهید به جای نگه داشتن روی خودشان ، روی کلیدهایی برای رمزگشایی این پرونده ها آویزان کنند..

قبل از اینکه دستگاه شما را ترک کند ، پرونده ها رمزگذاری می شوند و تا زمانی که آنها را بازیابی نکنید ، رمزگذاری نشده می شوند. رمز رمزگذاری مورد استفاده بر اساس رمز عبوری که تنظیم کرده اید تولید می شود ، که Sync.com هیچ وقت نمی داند.

با استفاده از رمزگذاری صفر دانش ، این بهترین روش برای ایمن نگه داشتن پرونده های شما است. این بدان معنی است که هیچ کس در Sync.com نمی تواند پرونده های شما را بخواند ، چه برای اهداف بازاریابی و چه برای اهداف قانونی ، و یا در نتیجه نقض مرکز داده.

نکته منفی این است که اگر رمزعبور خود را فراموش کرده باشید ، Sync.com همچنین نمی تواند آن را برای شما مجدداً تنظیم مجدد کند ، بنابراین دسترسی به پرونده های خود را از دست خواهید داد. اگر تصمیم به Sync.com دارید ، مطمئن شوید که رمزعبور خود را در جایی امن ، مانند مدیر رمز عبور ابری ، ذخیره کرده اید.

اگر به یاد خود اعتماد ندارید ، می توانید به جای Sync.com ، رمز عبور خود را ذخیره کنید ، یا یک رمز عبور برای این شرکت تهیه کنید تا پرونده را ادامه دهد.  

حتی با رمزگذاری دانش صفر در محل و AES 256 بیتی ، رمز عبور ضعیف را می توان به راحتی هک کرد. شما می خواهید مطمئن شوید که برای ایجاد رمزعبور قوی قدم برمی دارید ، اما ممکن است بخواهید از گزینه تأیید هویت دو عاملی Sync.com استفاده کنید.

تأیید هویت دو عاملی به این معناست که حتی اگر شخصی رمز ورود شما را بدزدد یا حدس بزند ، آنها نمی توانند از طریق رایانه شخصی خود وارد حساب شما شوند بدون اینکه وارد یک کد ویژه شوند.

وقتی از یک دستگاه ناآشنا وارد سیستم می شوید ، Sync.com این کد را از طریق پیام الکترونیکی برای شما ارسال می کند تا بتوانید دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید از Google Authenticator استفاده کنید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از Sync.com ، موقعیت این شرکت در تورنتو است. این بدان معناست که براساس قوانین حفظ حریم شخصی مشتری در کانادا که در PIPEDA تنظیم شده است (قانون حفاظت از اطلاعات شخصی و اسناد الکترونیکی).

Dropbox

پرونده ها در هنگام حمل و نقل و در حالت استراحت با Dropbox رمزگذاری می شوند ، اما این روند به پایان نمی رسد. پس از ورود به دیتابیس Dropbox ، قبل از ذخیره شدن در سرور ، رمزگشایی می شوند و دوباره رمزگذاری می شوند.

دلیل Dropbox از این رویکرد جدا کردن محتوای پرونده های شما از ابرداده آن است که به عناصری مانند نام پرونده ها ، انواع و اندازه ها اشاره دارد.

Dropbox این اطلاعات را برای نمایه سازی جمع می کند ، و این باعث دسترسی سریع به پرونده ها می شود. در حالی که عملکرد صعودی است ، این کار نمی کند زیرا Dropbox متاداده ها را از هم جدا می کند ، بلکه به این دلیل که دوباره آن را رمزگذاری نمی کند مانند آنچه در محتوای پرونده شما انجام می شود.

چیزهای کمی وجود دارد که دیگران فقط از ابرداده پرونده شما می توانند درباره شما بگویند. خبر خوب این است که Dropbox حداقل ابرداده را روی یک سرور جداگانه از محتوای پرونده ذخیره می کند.

سطح رمزگذاری مورد استفاده Dropbox برای تأمین محتوای فایل AES 256 بیتی است. در هنگام ترانزیت ، از AES 128 بیتی به همراه تونل های TLS / SSL استفاده می کند. AES 128 بیتی ضعیف تر بلکه سریع تر است و مانند AES 256 بیتی مدت زمان غیرکاربرداری را برای شکستن زور در می آورد.

Dropbox همچنین از تأیید هویت دو عاملی برای محافظت در برابر سرقت رمز عبور پشتیبانی می کند. هنگام ورود به حساب کاربری خود در یک دستگاه ناآشنا ، می توانید از Dropbox بخواهید هویت خود را یا از طریق پیام متنی یا یک برنامه تأیید اعتبار موبایل تأیید کند..

Dropbox که مقر آن در ایالات متحده است ، که متأسفانه با توجه به حریم شخصی کاربران ، بیشترین اعتبار خارق العاده را ندارد. برنامه نظارت NSA PRISM ، که در سال 2013 با نارضایتی عمومی روبرو شد ، هنوز ادامه دارد. در سال 2016 ، FBI اپل را به دادگاه برد تا تلاش كند و شركت را مجبور كند یك پشتیبان رمزنگاری شده برای دسترسی به داده های آیفون توسعه دهد..

اف بی آی پرونده را از دست داد ، اما هم این و هم PRISM به تمایل به حمله به اطلاعات خصوصی ذخیره شده به صورت الکترونیکی اشاره دارند. این ممکن است دلیلی برای برخی باشد که داده های خود را در خارج از ایالات متحده ذخیره کنند.

دور چهار اندیشه

همه نمی خواهند از دسترسی NSA به داده های خود مراقبت کنند ، و برای بیشتر افراد تفاوت در ذخیره اطلاعات آنها ایجاد نمی کند. محل Sync.com کانادا یک مزیت برای حفظ حریم خصوصی است ، اما مزیتی که بزرگتر از Dropbox دارد استفاده از رمزگذاری صفر دانش است..

منصفانه می توانید خاطرنشان کنید که Dropbox سرویس رمزگذاری ابری با رمزگذاری خصوصی نخواهد بود. این واقعیت که آن را بر روی کلیدهای رمزگذاری شما نگه می دارد اجازه می دهد تا فایل های ایندکس آن ، که باعث افزایش عملکرد می شود. دسترسی سریع به پرونده قسمت اعظمی از این سرویس است که 500000 کاربر دارد.

با این وجود ، همچنین تردید کمی در مورد امنیت Sync.com وجود دارد. و ما حتی این حقیقت را بیان نکردیم که Dropbox به 68 میلیون کلمه عبور کاربر در سال 2012 سرقت کرده است.

دور: نقطه امنیتی Sync.com

آرم Sync.com
لوگوی Dropbox

5

حکم

Sync.com از چهار دور سه مسابقه را انجام داد ، اما شما حق خواهید داشت که ناپسند باشید. از این گذشته ، ما یکی از بزرگترین مزیت های Dropbox را نسبت به Sync.com ، که برنامه های تولیدی یکپارچه آن است ، ارائه نکردیم.

Dropbox یک برنامه یادداشتی قادر به نام Dropbox Paper دارد که به شما امکان می دهد افکار و جلسات جلسات را ضبط کنید و آنها را در ابر نگه دارید. همچنین به شما امکان می دهد فایلها را از مرورگر خود پیش نمایش دهید و به لطف ادغام در Office Online ، اسناد Microsoft Office را ویرایش کنید.

Sync.com هیچکدام از این موارد را به شما نمی دهد ، تنها به این دلیل که رویکرد قفل کردن رمزگذاری ، ادغام های مبتنی بر مرورگر را مشکل می کند. با این حال ، در خلاء ، بسیاری از کاربران قصد دارند Dropbox را از طریق Sync.com برای ابزارهای خود انتخاب کنند.

برای ما خوشبختانه ، ما در یک خلاء زندگی نمی کنیم. به عنوان مثال ، هر دو Google Drive و OneDrive برنامه های بهره‌وری یکپارچه بیشتر و بهتری نسبت به Dropbox دارند. این واقعیت که گوگل درایو همچنین به شما 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری رایگان را می دهد ، به سرعت آن در Dropbox در تعداد کل کاربران با 800000 نفر در آخرین شماره (سرعت بررسی Google Drive ما بخوانید) کمک کرده است..

دلیل اینکه همه ما در مقاله ای درباره Sync.com و Dropbox آورده ایم این است که با ابزارهای تولیدی آن و ذخیره رایگان سخاوتمندانه ، می توانید از Google Drive و Sync.com استفاده کنید تا از مزایای هر دو مورد کمتر از Dropbox استفاده کنید. اشتراک، ابونمان.

در واقع اینقدر احساس درست است که ما مقاله ای را در مورد مشارکت احتمالی نوشتیم. رمانتیک ، ما نیستیم?

هنگامی که به آن رسیدیم ، تنها دلیل واقعی قانع کننده برای استفاده از Dropbox از طریق Sync.com یا هر فضای ذخیره سازی ابری دیگر این است که آن را به خوبی همگام سازی پرونده ها انجام می دهد. فراتر از آن ، Sync.com با 2 ترابایت ذخیره سازی به مدت 8 دلار در هر ماه و یک رویکرد بسیار امن تر برای به اشتراک گذاری و رمزگذاری پرونده ، ارزش بسیار بهتری را ارائه می دهد..

برنده نهایی: Sync.com

Sync.com انتخاب ما است ، اما ما از اختلاف نظر استقبال می کنیم. در نظرات زیر بینشی راجع به این موضوع به ما رها کنید. ما همچنین سؤالاتی را انجام می دهیم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map