راهنمای واسطه استفاده از وردپرس

WordPress محبوب ترین CMS (سیستم مدیریت محتوا) است که امروزه در دسترس است و در حال حاضر بیش از 30 درصد از کل سایتها بصورت آنلاین است. این یک سکوی فوق العاده متنوع است که به شما امکان می دهد یک سایت را بطور دقیق طراحی کنید تا متناسب با نیازهای شما باشد.


در این راهنمای واسطه ای برای استفاده از WordPress ، سوراخ خرگوش استفاده از این سیستم عامل را عمیق تر خواهیم کرد. ما قصد داریم به بهینه سازی موتور جستجو بپردازیم ، بار بار را در سایت خود کاهش دهیم ، با وردپرس به صورت روزمره برخورد کنیم و برخی از مشکلات رایج وردپرس را حل کنیم.

بسته به جایی که در آن قرار دارید ، این راهنما ممکن است کمی ساده یا خیلی پیچیده باشد. ما دو راهنمای دیگر برای WordPress داریم ، بنابراین مطمئن شوید که آنها را پس از طی کردن این مورد بررسی کنید:

 • راهنمای مبتدی برای استفاده از WordPress
 • راهنمای پیشرفته استفاده از وردپرس

بهینه سازی وردپرس و موتور جستجو

اگرچه مختص وردپرس نیست ، SEO (بهینه سازی موتور جستجو) بخش عظیمی از استفاده از CMS است. همانطور که در راهنمای وردپرس مبتدی ما ذکر شده است ، افزونه Yoast SEO ابزاری اساسی برای اطمینان از جمع آوری بصورت ارگانیک از موتورهای جستجو است. ما قصد داریم اصول اولیه این افزونه و همچنین برخی از بهترین کارها را برای SEO به طور کلی اجرا کنیم.

نمایه سازی موتور جستجو

قبل از انجام هرگونه سئو ، باید سایت خود را برای نمایه سازی ارسال کنید. ما قصد داریم به طور خاص از نمایه سازی Google استفاده کنیم ، اما مراحل دیگری برای موتورهای جستجو وجود دارد. ابتدا به کنسول جستجوی Google بروید و با یک حساب Google وارد شوید.

پس از داخل ، روی “افزودن یک ملک” کلیک کرده و آن را برای نمایه سازی ارسال کنید. توجه داشته باشید که باید URL کامل سایت خود از جمله پروتکل را تایپ کنید. به عنوان مثال ، اگر گواهی SSL دارید ، باید “https: //” را در قسمت جلوی آدرس اینترنتی خود اضافه کنید.

یک پنجره جدید با دو زبانه باز خواهد شد. بر روی “روش های جایگزین” کلیک کنید و کادر “برچسب HTML” را علامت بزنید. یک اسکریپت کامل برای قرار دادن در عنوان خود مشاهده خواهید کرد ، اما برای SEO Yoast به همه آن احتیاج ندارید. در عوض ، کدهای موجود در پرانتز را پس از “محتوا =” کپی کنید.

با استفاده از آن کد هنوز هم در کلیپ بورد خود ، به WordPress برگردید و مطمئن شوید که افزونه Yoast SEO را نصب کرده اید. در نوار ابزار سمت چپ خود ، روی برگه با عنوان “SEO” کلیک کنید. در صفحه بعدی ، روی “ابزارهای وب مستر” کلیک کنید.

کد را در “کد تأیید Google” جایگذاری کنید و تغییرات را ذخیره کنید. همچنین کدهای Bing و Yandex اسلات وجود دارد. به کنسول جستجوی Google برگردید و روی “تأیید” کلیک کنید. پس از آن ، شما به طور رسمی تأیید کردید که مالک دامنه هستید ، اما در واقع سایت خود را برای فهرست بندی ارسال نکرده اید. برای این کار ، شما نیاز به تهیه نقشه سایت دارید.

Yoast SEO به طور خودکار نقشه سایت را برای شما ایجاد می کند. در اصل ، این فهرست از تمام صفحات وب شماست که به ربات های Google امکان خزیدن وب سایت شما و یافتن اطلاعاتی برای نمایه سازی.

افزودن یک مورد به کنسول جستجوی Google به مانند همیشه ساده است. به کنسول خود برگردید و تمام نقشه های منسوخ یا نامعتبر را حذف کنید. در مرحله بعد ، روی “افزودن / آزمایش نقشه سایت” در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. “sitemap_index.xml” را وارد کرده و آن را ارسال کنید. با گذشت چند روز ، Google شروع به خزیدن سایت شما خواهد کرد و صفحات و پست ها را به نتایج جستجو در فهرست می کشد.

فهرست نقشه سایت Yoast ایجاد می کند شامل همه چیز درباره سایت شما ، از جمله مباحث ، دسته ها و انجمن ها. اگر نمی خواهید همه نتایج در نتایج جستجو باشد ، می توانید نقشه سایت خود را در وردپرس پیکربندی کنید.

به برگه SEO SEO برگردید و روی “ظاهر جستجو” کلیک کنید. در مرحله بعدی ، بر روی “انواع محتوا” کلیک کنید تا همه نقشه های مختلف در فهرست شما مشاهده شود. می توانید به صورت جداگانه هرکدام از نقشه های نقشه را خاموش کرده و یک الگوی توضیحی برای عنوان و متا تنظیم کنید. می خواهید کمی بیشتر به این منطقه بپردازید زیرا تنظیماتی برای نحوه نمایش نتایج در نتایج جستجو و فیدهای RSS دارد.

بهینه سازی برای موتورهای جستجو

اکنون که ایندکس شده اید ، می توانید پست های خود را برای رتبه بندی جستجو جستجو کنید. این یک موضوع بسیار متراکم است ، بنابراین ما فقط به بررسی اصول اولیه نحوه استفاده از افزونه Yoast SEO برای کمک به رتبه بندی جستجوی خود خواهیم پرداخت.

در زیر هر پست و صفحه ، جعبه ای برای SEO خواهید داشت. دو زبانه وجود دارد: کلید واژه و خوانایی. خوانایی یک تحلیل خودکار از چگونگی خواندن مطالب شما با چند توصیه در مورد چگونگی بهبود نمره شما است. کیفیت عوامل محتوا در رتبه بندی های Google بنابراین به این بخش توجه کنید.

کلید واژه بعدی شماست. این مرکز کلیه جستجوگرها ، کلمه کلیدی یا عبارتی است که به موتورهای جستجو می گوید محتوای شما در مورد چیست. شما می خواهید چیزی را انتخاب کنید که به موضوع شما مربوط باشد ، اما خیلی گسترده نیست. به عنوان مثال ، اگر شما در حال نوشتن پستی در مورد نحوه ساخت پیتزا خانگی هستید ، “پیتزا خانگی” یک کلمه کلیدی به مراتب بهتر از “پیتزا” و “چگونگی درست کردن پیتزا خانگی” حتی بهتر خواهد بود.

شما می خواهید در چند زمینه از کلید واژه خود استفاده کنید. عنوان پست ، URL ، توضیحات متا و محتوای واقعی همه باید شامل کلمه کلیدی باشد. با این حال ، Google را در تلاش برای به دست آوردن رتبه جستجوی بالاتر ، در محتوا قرار ندهید زیرا Google برای کاهش این نوع عمل قدم برداشته است.

متوسط-راهنما-وردپرس -6

بعد از تنظیم همه چیز برای SEO ، نمره ای خواهید گرفت ، قرمز ، نارنجی یا سبز. برخی پیشنهادات در زیر حوزه محتوا در مورد اینکه چه کاری می توانید برای بهبود SEO در یک موضوع خاص انجام دهید وجود دارد ، اگرچه باید مقداری از آن را با یک دانه نمک مصرف کنید.

به عنوان مثال ، یک وب سایت خبری که مقالات را زیر 300 کلمه منتشر می کند ، به دلیل کوتاه بودن محتوا ، در نمره Yoast قرار می گیرد. در این حالت ، مشکل Yoast لزوماً مشکلی نیست ، بنابراین بهترین قضاوت خود را هنگام مطالعه از این موارد استفاده کنید.

این به عنوان اساسی برای درک SEO است که ما می توانیم در این راهنما ارائه دهیم. سیستم Google به طور مداوم در حال تغییر است ، بنابراین مهم است که در هنگام اسکن محتوای سایت خود به دنبال آنچه بوت های Google است.

بهینه سازی وردپرس

یک مسئله برجسته از همه قدرت وردپرس وجود دارد. این پلتفرم می تواند به راحتی با خزیدن در بسیاری از افزونه ها ، مضامین عجیب و غریب یا عناصر طراحی غیر ضروری به راحتی خزنده شود. در این بخش ، ما به شما کمک می کنیم تا چربی ها را کاهش دهید تا وردپرس بدون هیچ گونه به روز بودن به آرامی کار کند.

بهینه سازی تصویر

تصاویر بدترین دشمن شما در هنگام بار است. شما می توانید مقالات به ارزش چندین دهه موجود در سایت خود داشته باشید و هنوز هم به اندازه یک دسته از تصاویر مانعی ایجاد نکنید. شما باید تصاویر خود را بهینه کنید تا اندازه پرونده را تا حد ممکن کاهش دهید بدون اینکه کیفیت را کاهش دهید.

این با تصاویری که در واقع ضبط می کنید شروع می شود. ما فایلهای .png را برای تصاویر یا هر تصویر دیجیتال توصیه می کنیم. وضوح بالای اکثر نمایشگرهای مدرن تحت فشار فشرده سازی یک .jpg ، منجر به تصاویر فازی خواهد شد که خواندن آن دشوار است. اگر شما در حال طراحی گرافیک هستید ، .jpg کار می کند ، اما ما یک پرونده .svg (بردار) را توصیه می کنیم.


© Cloudward.net


© Cloudward.net

قبلی

بعد

بعدی ابعاد پرونده است. با این حال ، ابعاد همان وضوح نیست. ما کمی در مورد آن صحبت خواهیم کرد. بسته به موضوع شما ، متن متن شما دارای حداکثر عرض خواهد بود. برای بیشتر ، این حدود 600-800 پیکسل است.

موضوع شما باید متناسب با عرض منطقه محتوا از هر تصویر بزرگ تغییر اندازه دهد. با این وجود ، آن پرونده کامل روی سرور شما ذخیره می شود. برای کاهش هرچه بیشتر اندازه پرونده ، عرض را تا حداقل 800 پیکسل پایین بیاورید. شما می توانید این کار را در هر ویرایشگر تصویر انجام دهید ، حتی یکی از آنها در ویندوز.

قطعنامه همان ابعاد نیست. وضوح شما به تعداد پیکسل تصویر اشاره دارد. برای اکثر استفاده از وب ، 72 PPI (پیکسل در هر اینچ) خوب کار می کند. بعید به نظر می رسد پرونده شما تا کنون چاپ شود و به این ترتیب نیازی به وضوح بالاتر نخواهد داشت. وضوح بالاتر منجر به پرونده ای بزرگتر و زمان بارگذاری طولانی تر می شود ، اگرچه کیفیت به هیچ وجه تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

تا این لحظه ، ما به طور خاص در مورد هر تصویر دیجیتالی صحبت کرده ایم که آیا این یک تصویر صفحه نمایش یا گرافیکی است. اگر از عکس استفاده می کنید ، ذهنیت کمی متفاوت است. jpg ها برای عکس بهتر کار می کنند. رنگ ها بسیار پیچیده تر هستند ، و فضای گسترده ای از رنگ .jpg را برای فشرده سازی ایده آل می کنند. بر خلاف کار دیجیتال ، شما با خطوط و متن کاملاً مستقیم نیز سر و کار ندارید.

قبل از اینکه حتی تصویر خود را بارگذاری کنید ، با کاهش اندازه پرونده از طریق قطعنامه و کاهش ابعاد ، از قبل آن را بهینه کنید. به عنوان یک قاعده کلی ، هر تصویر دیجیتالی با اندازه 800 × 500 پیکسل با رزولوشن 72 PPI ذخیره شده به عنوان یک .png باید برای استفاده وب مناسب باشد. اگر به یک تصویر از ویژگی های بزرگ احتیاج دارید ، بعد ابعاد را بالا بکشید تا اینکه به خوبی در موضوع شما ظاهر شود.

هرچند نبرد تمام نشده است. هنوز هم صرفه جویی در پایان WordPress وجود دارد. با استفاده از یک افزونه بهینه سازی تصویر ، می توانید اندازه اندازه تصاویر را کوچک کنید ، معمولاً 30 درصد یا بیشتر را ذخیره می کنید. در اینجا چند توصیه وجود دارد:

 • WP Smush
 • بهینه ساز تصویر ShortPixel
 • reSmush.it

بهینه سازی پایگاه داده

تصاویر بزرگترین مجرم در هنگام بهینه سازی هستند ، اما چند کار دیگر وجود دارد که می توانید برای سرعت بخشیدن به سایت خود حتی بیشتر کنید. افزونه WP-Optimize تمام باقیمانده های موجود در سایت شما را پاک می کند ، باعث کاهش بار بار برای بازدید کنندگان شما و سرعت بخشیدن به گردش کار در باطن WordPress می شود..

در اصل ، وردپرس هر آنچه که سایت شما ایجاد می کند را ذخیره می کند. این خوب است که هیچ کاری را از دست ندهید ، اما سیستم شما را پیچیده می کند. مواردی مانند اصلاحات ارسال ، نظرات تأیید نشده و ناخواسته در مورد هرزنامه ، پینگ بک ، پیگیری و گزینه های زودگذر منقضی ، همگی فضای پایگاه داده شما را اشغال می کنند.

WP-Optimize به شما امکان می دهد همه این موارد را با یک دکمه به طور خودکار پاک کنید. می توانید آنچه را که می خواهید ذخیره شده و مواردی که می خواهید بررسی کنید و بگذارید این افزونه بقیه را کنترل کند.

نکته مهم در مورد این افزونه این است که جداول پایگاه داده MySQL شما را اسکن می کند. با افزودن ، حذف و جابجایی محتوا در سایت خود ، جدول شما به هم ریخته و کمتر متمرکز می شود. WP-Optimize وارد می شود و همه ناخواسته ها را پاک می کند ، بنابراین شما حداکثر کارایی دارید.

با این وجود فرصتی وجود دارد که می تواند چیز مهمی را برای سایت شما حذف کند. گرچه بعید به نظر می رسد ، این افزونه کاملاً اتوماتیک باشد و بعضی اوقات اشتباهاتی رخ می دهد. خوشبختانه ، این ویژگی شامل ویژگی پشتیبان گیری از سایت شما از طریق UpdraftPlus قبل از بهینه سازی شما است.

UpdraftPlus با سیستم عامل هایی مانند Google Drive ، Dropbox و Rackspace ادغام می شود ، بنابراین می توانید به راحتی به پشتیبان های خود دسترسی پیدا کنید در صورتی که چیزی عجیب به نظر برسد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری ، بررسی Google Drive و بررسی Dropbox ما را بخوانید.

بهینه سازی پایگاه داده به اندازه بهینه سازی تصویر از نظر سرعت تأثیر زیادی ندارد. با این حال ، باعث می شود با باز کردن مقداری فضای روی سرور ، باطن وردپرس روانتر شود.

بهینه سازی وب میزبانی وب

آخرین مرحله برای بهینه سازی سایت شما این است که به خانه ای که در آن زندگی می کند نگاه کنید. میزبانی وب بخش مهمی از نحوه اجرای سایتهای وردپرس به راحتی است ، دلیل بزرگی که فکر بد این است که میزبانی وب سایت خودتان فکر بدی باشد. بهینه سازی سمت سرور می تواند در زمان بار سریعتر و افزایش امنیت به شما کمک کند.

بیشتر برنامه های وردپرس ، خارج از صفحه بسیار گران قیمت (مرور صفحه ما را بخوانید) ، از معماری مشترک استفاده می کنند که در آن چندین کاربر در همان سرور زندگی می کنند و منابع اطراف خود را منتقل می کنند. در این صورت ، شما به دنبال سرور کم چگالی هستید ، یک کاربر با تعداد کمتری کاربر ، بنابراین دسترسی بیشتری به منابع خواهید داشت. به عنوان مثال ، Bluehost (مطالعه Bluehost ما را بخوانید) از سرورهای اشتراکی کم چگالی برای برنامه های وردپرس استفاده می کند.

برخی از ارائه دهندگان مانند DreamHost (مطالعه DreamHost ما را بخوانید) به جای آن برنامه های VPS (سرور خصوصی مجازی) را برای وردپرس ارائه می دهند. این مانند یک سرور اشتراکی است ، اما شما برای افزایش قوام در زمان بار ، منابع مستقیمی دریافت می کنید.

در مرحله بعد ، باید نوعی افزونه caching را ردیابی کنید. بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وب شامل افزونه ذخیره سازی با اشتراک وردپرس مانند SiteGround هستند (بررسی SiteGround ما را بخوانید). این به طور موقت داده ها را به منظور سرعت بخشیدن به بارهای بار ، به خصوص در مکان های دور از سرور ، ذخیره می کند.

Caching بخش عظیمی از بهینه سازی سایت شما است. این اساساً یک نسخه ثابت از سایت شما را ارائه می دهد ، بنابراین سرور نیازی به بارگیری محتوا در هر بار ورود به دامنه شما ندارد. در حالی که افزونه های حافظه پنهان توسعه یافته میزبان وب بهترین شرط بندی شما هستند ، برخی از موارد رایگان در فهرست افزونه های WordPress وجود دارد:

 • WP Super Cache
 • W3 حافظه نهان Total
 • بهینه سازی سرعت صفحه Hummingbird

در اینجا ، شما می خواهید از بهترین میزبانی وب برای وردپرس استفاده کنید تا هر نوع عملکردی را حتی اگر کوچک باشد ، پیدا کنید. اغلب تراشیدن کسری از میلی ثانیه می تواند به رتبه بندی جستجو کمک کند و باعث می شود وب سایت شما بسیار پاسخگوتر باشد.

مدیریت سایت وردپرس شما

استفاده روزانه از وردپرس در خارج از ایجاد پست و بهینه سازی مطالب به مهارت های کمی احتیاج دارد. در این بخش ، ما به این خواهیم پرداخت که چگونه می توانید تمام آمار مربوط به سایت خود را بدست آورید ، نگاه خود را با مضامین کودک ویرایش کنید و با اسپم های کامنت برخورد کنید.

نصب Google Analytics

Google Analytics یک ابزار مهم برای اجرای هر وب سایت است. Analytics نمای کاملی از سایت شما ارائه می دهد و اطلاعات عمیقی در مورد آرایش مخاطبان شما ارائه می دهد. برای بهره مندی کامل از خدمات ، توصیه می کنیم مجوز مجوز Google Analytics را نیز بگیرید.

نصب Google Analytics در سایت شما قبلاً کابوسی بود. با این حال ، افزونه MonsterInsights Google Analytics آن را ساده تر می کند. اما قبل از نصب آن ، ابتدا باید برای یک حساب کاربری Analytics ثبت نام کنید.

به “anayltics.google.com” بروید و در صورتی که قبلاً وارد حساب کاربری خود نشده اید ثبت نام کنید. مطمئن شوید که تمام داده های صحیح را برای سایت خود و همچنین منطقه زمانی خود وارد می کنید زیرا این امر می تواند روی آمار شما تأثیر بگذارد. پس از اتمام این کار ، روی “دریافت شناسه ردیابی” کلیک کنید.

هم اکنون این بخش را رها کنید ، اما زبانه را باز نگه دارید. به داشبورد وردپرس خود برگردید و افزونه MonsterInsights را نصب و فعال کنید. پس از اتمام ، وارد تنظیمات آن شده و روی “تأیید اعتبار با حساب Google” کلیک کنید. مطمئن شوید که وارد حساب Google مرتبط با Analytics خود شده اید.

دستورالعمل ها را دنبال کنید و کدی برای کپی کردن به شما نشان می دهد. آن را در قسمت مناسب کپی و جایگذاری کنید و Analytics اکنون به حساب وردپرس شما گره خورده است. برای این روش به شناسه ردیابی شما احتیاج ندارید ، اما ما به شما گفتیم که به همین دلیل آن را باز نگه دارید.

راه دیگر برای نصب Analytics با افزونه Insert Headers and Footers است. این افزونه از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا به شما امکان می دهد تا هرگونه اسکریپت را در هدر خود وارد کنید بدون اینکه پیام خود را وارد کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید Analytics و Facebook Pixel ردیابی کنید ، می توانید هر دو اسکریپت را در اینجا قرار دهید.

برگه Analytics خود را باز کرده و کد رهگیری خود را کپی کنید. به داشبورد وردپرس برگردید ، “تنظیمات” را دنبال کنید > هدرها و پاورقی ها را وارد کنید. ” کد را در قسمت بالای سرصفحات قرار دهید ، چند دقیقه صبر کنید و کد گزارش به Google شروع می شود.

اگر در آینده می خواهید اسکریپت های بیشتری در هدر خود داشته باشید ، کافی است آنها را در زیر کد Analytics قرار دهید. مانند “” خالی بگذارید و آن را در زیر بچسبانید.

برخورد با مضامین کودک

اگر مضمون شخص ثالث را به روز کرده اید ، احتمالاً عبارات “تم کودک” را مشاهده کرده اید که به اطراف پرتاب شده است. این مشتق از یک ظاهر طراحی شده اصلی سایت شما اجازه می دهد تا یک محیط ایمن ایجاد شود که ضمن حفظ یک عدم موفقیت ، عملکرد کلی و سبک سایت شما را تغییر دهد. اگر می خواهید هر نوع اصلاح زیبایی شناسی انجام دهید ، بنابراین توصیه می کنیم برای این کار از یک موضوع کودک استفاده کنید.

ایده تم کودک بسیار ساده است. در اصل ، این منطقه جداگانه ای برای پرونده های function.php و style.css شماست که به دنبال یک موضوع اصلی برای فیلمنامه آن است. این امکان را به شما می دهد تا در حالی که هنوز همه چیزهای دیگر را از مضمون والدین به ارث می برید ، تغییراتی را در نگارش سایت خود ایجاد کنید با این کار ، می توانید ضمن حفظ توانایی به روزرسانی و بازیابی تم والدین ، ​​تمام تغییراتی را که می خواهید در سایت خود ایجاد کنید.

ایجاد یک مضمون کودکانه اگر کاملاً صریح و روشن باشد ، اگرچه برای همه نیست. ما کمی در مورد برخی از اشکالات صحبت خواهیم کرد ، بنابراین حتما این بخش را بخوانید تا یاد بگیرید که آیا باید یکی را ایجاد کنید.

تمام آنچه برای یک مضمون کودک نیاز دارید یک فایل style.css است تا به موضوع والدین بازگردد. از طریق FTP به وردپرس خود دسترسی پیدا کنید و یک فهرست جدید در موضوعات “public_html / wp_content /” ایجاد کنید. دایرکتوری جدید را با نام موضوع و “فرزند” ایجاد کنید. برای این آموزش ، از بیست و پانزده مضمون وردپرس استفاده خواهیم کرد و یک دایرکتوری با نام “بیست و پانزده کودک” ایجاد خواهیم کرد.

NotePad یا هر ویرایشگر متن را باز کنید و موارد زیر را بچسبانید:

/ *

نام موضوع: بیست و پانزده کودک

موضوع URI: http://example.com/twenty-fifteen-child/

شرح: >-

 بیست و پانزده موضوع کودک

نویسنده: جان دوه

نویسنده URI: http://example.com

الگو: بیست و پانزده

نسخه: 1.0.0

مجوز: مجوز عمومی عمومی گنو v2 یا بالاتر

مجوز URI: http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html

برچسب ها: سبک ، تیره ، دو ستون ، نوار کناری راست ، پاسخگو-طرح ، قابلیت دسترسی-آماده

دامنه متن: بیست و پانزده کودک

* /

البته ، همه چیز را با اطلاعات مربوطه برای موضوع خود جایگزین کنید. همه چیز در اینجا مورد نیاز نیست ، هر چند. مجوز ، مجوز URI ، برچسب ها ، دامنه متن و نویسنده URI همه خطوطی هستند که می توانید از فایل شیوه نامه حذف کنید. اینها فقط برای تهیه داده برای موضوع در داشبورد وردپرس استفاده می شود.

تنها شش عنصر مهم هنگام ایجاد یک موضوع کودک وجود دارد که برای عملکرد آن ضروری است:

 • نام موضوع: این نامی است که در داشبورد وردپرس برای موضوع شما نشان داده می شود. حیاتی نیست ، اما شما برای یافتن مضمون فرزندتان راهی نیاز دارید.
 • موضوع URI: این به نمایشی از موضوع مورد نظر اشاره دارد. در اکثر موارد ، ارائه دهنده تم شما باید یک سایت آزمایشی داشته باشد که بتوانید در اینجا وارد شوید. وردپرس موضوع را نمی پذیرد مگر اینکه این خط موجود باشد.
 • شرح: مانند نام موضوع ، وقتی روی “جزئیات موضوع” در داشبورد وردپرس کلیک می کنید ، جزئیات مربوط به موضوع شما را ارائه می دهد.
 • نویسنده: شخصی که تیمی را ایجاد کرده است که می تواند شما یا توسعه دهنده چارچوب شما باشید.
 • قالب: این تنها مهمترین خط پرونده است. این همان موضوعی است که والدین به موضوع کودک نگاه می کنند. همانطور که در FTP نمایش داده می شود ، نام والدین مورد نظر برای استفاده را وارد کنید. در این حالت ، “بیست و پانزده” نیست بلکه “بیست و پانزده” است.
 • نسخه: فقط نشانه ای از اینکه در داشبورد وردپرس خود در چه نسخه ای از موضوعی قرار دارید.

این فایل را در فهرست کودک بفروشید و بارگذاری کنید و صفحه وب خود را تازه کنید تا تغییرات منعکس شده در وردپرس را مشاهده کنید. اگر از جلو پریدید و موضوع را فعال کردید ، همچنان سایت خود را مشاهده خواهید کرد ، اما ممکن است کمی شکسته به نظر برسد. به این دلیل است که پوشه تم کودک شما به یک فایل function.php نیز نیاز دارد.

اساساً ، این پرونده به طور اساسی تغییر می کند که چگونه سایت وردپرس شما ظاهر و رفتار می کند. برای اینکه بتوانید تمام عملکردهای سایت خود را پس بگیرید باید یک موضوع جداگانه برای کودک خود ایجاد کنید. حتی اگر همه چیز خوب به نظر برسد ، توصیه می شود این کار را انجام دهید.

ویرایشگر متن را باز کنید و اسکریپت زیر را بچسبانید:

<?پی اچ پی

// * کد به اینجا می رود

خودشه. آن را به عنوان function.php ذخیره کنید و پرونده را با موفقیت ایجاد کرده اید. با این وجود ، برای اینکه بتوانید مضامین والدین و فرزندتان را به هم وصل کنید ، باید یک عملکرد اضافه کنید. در قسمت “کد می رود اینجا” ، موارد زیر را جایگذاری کنید:

add_action (“wp_enqueue_scriptts” ، “enqueue_parent_styles”)؛

تابع enqueue_parent_styles ()

  wp_enqueue_style (“سبک پدر و مادر” ، get_template_directory_uri (). “/ style.css”)؛

}

پرونده را ذخیره کنید و همه چیز باید به حالت عادی برگردد. اگر این کار نمی کند ، می توانید سبک والدین را از طریق فایل style.css به ارث ببرید ، اگرچه این روش به طور رسمی توسط وردپرس توصیه نمی شود. پرونده style.css خود را باز کنید و موارد زیر را قبل از نزدیک بچسبانید:

import url (“../ بیست و پانزدهم / style.css”)؛

شما در واقع نیازی به ایجاد سلسله مراتب کامل دایرکتوری در اینجا ندارید. کافی است “بیست و پانزده” را با فهرست والدین خود جایگزین کنید و باید خوب باشید. این روش قدیمی برای پیشبرد مسائل است و می تواند برخی از مشکلات عملکرد را ایجاد کند ، اما اگر روش اصلی برطرف نشود ، هنوز کار می کند.

این دو پرونده اصلی هستند که برای موضوع کودک شما ویرایش می کنید ، اما می توانید هر پرونده دیگری را در پوشه تم کودک خود کپی کنید تا ویرایش کنید. به عنوان مثال ، تغییرات هدر و پاورقی به یک پرونده جداگانه در پوشه تم کودک نیاز دارد.

وقتی نباید از یک موضوع کودک استفاده کنید

اکنون ، ایجاد یک موضوع کودک بهترین گزینه برای همه نیست. اگر واقعاً نمی خواهید در سایت خود هر چیزی را تغییر دهید تا آنجا که موضوع پیش می رود ، هیچ دلیلی برای ایجاد آن وجود ندارد. در طرف دیگر طیف ، اگر می خواهید بیش از حد تغییر کنید ، بهتر است فقط با استفاده از یک چارچوب ، یک موضوع را از ابتدا ایجاد کنید.

یک چارچوب پایه و اساس هر موضوع وردپرس است و شما باید قبل از شروع توسعه عمیق اطمینان حاصل کنید که یک موضوع قدرتمند دارد. به عنوان مثال ، موضوع مجله گلوریا از چارچوب Redux استفاده می کند که گزینه های زیادی برای شخصی سازی دارد. ما در راهنمای بعدی بیشتر درباره چارچوبها و توسعه موضوع خود صحبت خواهیم کرد.

برای ویرایش موضوع فرزندتان باید مقداری CSS / HTML را بدانید و متأسفانه ما نمی توانیم در اینجا زبان را به طور کامل آموزش دهیم. با این حال ، ما می خواهیم یک آموزش کوتاه ارائه دهیم تا قدرت یک موضوع کودک را نشان دهد. ما می خواهیم لوگوی پیش فرض وردپرس را در داشبورد با هر لوگویی که می خواهید جایگزین کنیم.

ابتدا آرم خود را ایجاد کرده و آن را به عنوان یک پرونده .png که اندازه 16 × 16 پیکسل است ذخیره کنید. برای این آموزش ، ما می خواهیم آن را “custom-logo.png” بگذاریم. شما می توانید آن را به هر آنچه که می خواهید نامگذاری کنید ، فقط اطمینان حاصل کنید که اسکریپت را مطابق به روز کنید.

سایت خود را از طریق FTP متصل کنید و وارد فهرست تم کودک خود شوید. یک پوشه جدید با نام “تصاویر” ایجاد کنید. پرونده function.php را باز کنید تا ویرایش شود. موارد زیر را در زیر هر اسکریپت سفارشی که قبلاً دارید چسباندن:

تابع custom_logo ()

اکو ‘

#wpadminbar # wp-admin-bar-wp-logo > .ab-item .ab-icon: قبل از

پس زمینه-تصویر: url (get get_bloginfo (‘stylesheet_directory ‘).‘ /images/custom-logo.png) مهم؛

پس زمینه-موقعیت: 0 0؛

رنگ: rgba (0 ، 0 ، 0 ، 0)؛

}

#wpadminbar # wp-admin-bar-wp-logo.hover > .ab-item .ab-icon

پس زمینه-موقعیت: 0 0؛

}

؛

}

// قلاب به خروجی سربرگ اداری

add_action (“p wp_before_admin_bar_render” ، “custom_logo”)؛

داشبورد وردپرس خود را تازه کنید و باید ببینید لوگوی سفارشی جدید شما در گوشه بالا سمت راست ظاهر شده است.

بازداشتن هرزنامه

هرزنامه نظر بخشی از زندگی برای هر سایت وردپرس است. شما اعتقادی ندارید که هر روز در Cloudwards.net به اینجا برسیم. با این حال ، روش های مختلفی برای فیلتر کردن نظرات وجود دارد تا بتوانید هرچه بیشتر اسپم در داشبورد وردپرس خود داشته باشید.

معمولاً ، نظر هرزنامه نتیجه تلاش برای جمع آوری لینک های برگشت است. ربات های هرزنامه در سراسر اینترنت مرور می شوند ، و با ارسال پیام هایی با بک لینک موجود در آنها ، در تلاش برای بهبود رتبه بندی جستجو ، نظر می دهند. Google قبلاً کارهای زیادی انجام داده است تا اطمینان حاصل کند که این نوع SEO سیاه باعث بهبود رتبه بندی نمی شود ، اما اسپم ها هنوز هم اسپم هستند.

هر نسخه وردپرس به طور پیش فرض با Akismet Spam Filter ارائه می شود ، افزونه ای که تمام نظرات در سایت شما را پشت سر می گذارد و هرگونه فکر می کند مشکوک است را حذف می کند. این نرم افزار از یادگیری ماشینی استفاده می کند و داده هایی را از همه سایت هایی که از افزونه استفاده می کنند جمع آوری می کند تا به طور مداوم تشخیص آن هوشمندتر شود.

در اصل ، این امر جلوتر خواهد رفت و هرگونه اظهار نظر در مورد هرزنامه را قرنطینه می کند. به همین دلیل ، مهم است که از طریق آن بروید و هرکدام را به عنوان هرزنامه یا بدون اسپم علامت گذاری کنید. از این طریق ، سیستم می تواند هوشمندانه تر شود و از ورود نظرات غیر اسپم و اظهار نظر هرزنامه در کنار راه جلوگیری کند.

در خارج از Akismet ، چند کار وجود دارد که می توانید برای خلاص شدن از هرزنامه ها و ساده تر کردن روند برای مفسران واقعی ، انجام دهید. اولین لیست سیاه لیست نظر شما است. این ابزار اگر حاوی کلمات کلیدی خاصی باشد ، به طور خودکار نظرات را به عنوان هرزنامه حذف و علامت گذاری می کند. لیست سیاه را می توانید در “تنظیمات” پیدا کنید > بحث.”

در اینجا بسیار مراقب باشید ، اگرچه فیلتر نه تنها کلمه کلیدی بلکه کلمات مشابه کلمه کلیدی را جستجو می کند. مدخل WordPress Codex کلمه “tramadol” را نشان می دهد. لیست سیاه به طور خودکار هر گونه نظر حاوی tramadol ، tramadols ، bigtamadol و غیره را حذف می کند اما اگر کلمه ای مانند “الاغ” را در لیست سیاه قرار دهید ، فیلتر به طور خودکار نظرات را با کلماتی مانند کمک ، پرشور ، فرض و غیره حذف می کند..

اگرچه می تواند باعث اتلاف وقت شود ، همچنین ایده خوبی است که می توانید تمام نظرات خود را در سایت خود تعدیل کنید. شما باید هرکدام را به صورت دستی تأیید کنید ، اما تضمین می کند که هیچ اسپم از بین نرود. تنظیمات مسیر را دنبال کنید > بحث را در داشبورد وردپرس خود وارد کنید و کادر “گزینه ای را ببینید که یک مدیر باید نظر خود را تأیید کند (بدون در نظر گرفتن موارد زیر)”.

در همین زمینه ، شما می توانید به وردپرس اجازه دهید به طور خودکار نظرات مفسران که قبلاً تأیید شده اند را تأیید کند. کادر “نویسنده نظر باید یک نظر قبلاً تأیید شده” را علامت بزنید و آن نظرات در پانل اعتدال شما نشان نمی دهند.

اگر Akismet ندارید یا اینکه برای مقابله با هرزنامه ها باید سایر پلاگین ها را آزمایش کنید ، گزینه های مختلفی وجود دارد. در اینجا برخی از توصیه های ما آورده شده است:

 • CleanTalk Spam Protection و Firewall
 • Akismet Anti-Spam
 • FireFence Security Firewall ، Malware و Spam Protection

خطاهای متداول وردپرس

اگرچه ما دوست داریم هر خطای احتمالی وردپرس را ارائه دهیم ، به سادگی امکان پذیر نیست. شرایط زیادی وجود دارد و اشتباهات زیادی وجود دارد که حتی پیدا کردن آنچه شما نیاز دارید یک کابوس است. درعوض ، ما قصد داریم برخی از رایج ترین خطاهای وردپرس و آنچه شما می توانید برای رفع آنها بپوشانیم را پوشش دهیم. اگر آنچه در اینجا لازم دارید را پیدا نکردید ، حتماً به مطلب WordPress Codex در این موضوع مراجعه کنید.

خطای سرور داخلی

رایج ترین خطایی که شما با آن روبرو می شوید خطای سرور داخلی است. وقتی می خواهید به دامنه خود متصل شوید ، صفحهای با “خطای سرور داخلی” یا “500 خطای سرور داخلی” مشاهده خواهید کرد. خبر خوب این است که سایت شما از بین نرفته است. خبر بد این است که این یک خطای کلی است زیرا وردپرس نمی تواند مشکل را شناسایی کند.

چند کار وجود دارد که می توانید برای عیب یابی آن انجام دهید. اولین منطقه برای بررسی پرونده .htaccess است که احتمالاً خراب است. از طریق FTP به سایت خود وارد شوید و پرونده .htaccess خود را پیدا کنید. باید در فهرست اصلی سایت شما ، در “public_html” بنشیند. در صورت عدم وجود ، حتما پرونده های HTML را در WordPress Codex مطالعه کنید.

پرونده را به “.htaccess_old” تغییر دهید و دوباره سایت خود را بارگیری مجدد کنید. اگر کار کرد ، به “تنظیمات” بروید > پیوند مجدد “و مجدداً پیوندهای مجدد را تنظیم کنید. این یک پرونده جدید .htaccess ایجاد می کند و پرونده خراب را جایگزین می کند. اگر این کار نکرد ، ادامه دهید.

در صورت خوب بودن پرونده .htaccess ، احتمالاً یک یا چند افزونه وجود دارد. از طریق FTP به سایت خود وارد شوید و به پوشه “wp-content” بروید. پوشه ای به نام “پلاگین ها” را پیدا کرده و آن را به “plugins.hold” تغییر نام دهید.

به مرورگر وب خود برگردید و به “www.yourdomain.com/wp-admin.plugins.php” بروید. با انجام این کار همه افزونه های شما غیرفعال می شوند اما نصب و تنظیمات آنها را حفظ می کنید. به مدیر FTP برگردید و “plugins.hold” را به “پلاگین ها” تغییر دهید. پس از آن ، مجدداً دسترسی را دوباره بدست آورید.

پلاگین ها را یکی یکی فعال کنید و ببینید خطا در کجا قرار دارد.

اگر می خواهید بدون دسترسی به FTP این کار را انجام دهید ، به webhost خود بروید و از phpMyAdmin استفاده کنید. جدولی با عنوان “wp_options” پیدا کنید. در زیر ستون “option_name” ، سطر “activ_plugins” را پیدا کنید. قسمت “option_value” را در “a: 0: {}” تغییر دهید و دوباره وارد سیستم شوید.

همین روند برای مضامین پیش می رود. پوشه مضامین خود را در مدیر فایل خود پیدا کنید و سعی کنید پیش فرض بیست و شانزده موضوع وردپرس را بارگذاری کنید ، حذف یک نسخه فعلی خود.

در صورت عدم موفقیت همه ، با پشتیبانی میزبان وب خود تماس بگیرید و آنها می توانند به شما در انجام نصب جدید وردپرس کمک کنند یا حد حافظه خود را افزایش دهید تا ببینید آیا سایت شما به صورت آنلاین باز می گردد یا خیر..

زمان اتصال به پایان رسید

اگر صفحه ای با “خطای ایجاد اتصال به بانک اطلاعاتی” دارید ، بدین معنی است که سایت شما در اتصال به پایگاه داده ای که با آن ارتباط دارد مشکل دارد. سه دلیل اصلی برای این امر وجود دارد:

 • خطای میزبانی وب
 • اطلاعات نادرست wp-config.php
 • وب سایت هک شده

در اکثر موارد ، این خطا از یک مشکل میزبانی وب ساده ناشی می شود. حتی بهترین ارائه دهندگان میزبانی وب هر از گاهی مشکل دارند و اگر این خطا را ببینید ، احتمالاً چیزی پیش می آید. یکی از دو مورد اتفاق می افتد: یا پایگاه داده شما سهمیه آن را ملاقات کرده و توسط میزبان وب خاموش شده است یا سرور میزبانی وب شما خراب است.

در هر صورت با پشتیبانی میزبان وب خود تماس بگیرید و ببینید که آیا مشکلات شناخته شده ای وجود دارد یا خیر. در صورت خاموش شدن پایگاه داده شما ، میزبان وب به احتمال زیاد دسترسی موقت شما را برای انجام امور نظافت خانه احیا خواهد کرد.

سناریوی احتمالی دیگر این است که پرونده wp-config.php شما اطلاعات نادرست دارد. به مشتری FTP خود وارد شوید و پرونده ای با عنوان “wp-config.php” پیدا کنید. باید در فهرست اصلی “public_html” شما قرار گیرد.

پرونده را باز کنید و اطمینان حاصل کنید که موارد زیر صحیح است:

 • نام پایگاه داده
 • نام کاربری پایگاه داده
 • رمز عبور پایگاه داده
 • میزبان پایگاه داده

می توانید این اطلاعات را در cPanel میزبان وب خود پیدا کنید. برای ارائه دهندگان این اطلاعات را به راحتی در دسترس ، بهترین میزبانی وب ما با cPanel را بررسی کنید. پرونده را با اطلاعات صحیح ذخیره کنید و باید خوب باشید.

بعید است که احتمالاً هک شود اگر وب سایت شما هک شده باشد ، اگر هیچکدام از این دو راه حل کار نکنند. برای اطمینان از به خطر افتادن آن ، دامنه خود را در سایت Sucuri SiteCheck جستجو کنید. اگر سایت شما هک شده است ، چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید.

اولین ارتباط با ارائه دهنده میزبانی وب خود است. این ممکن است یک سرویس تمیز کردن را ارائه دهد ، بله ، اما شما می خواهید در صورت به خطر افتادن سرور ، به آنها سرور بدهید. پس از انجام این کار ، به سایت خود بازگردید و سعی کنید تا حد ممکن آسیب های خود را کاهش دهید.

این بدان معناست که قفل کردن همه در حال حاضر در کاربران وارد شده و مجدداً تنظیم مجدد رمز ورود است. دو افزونه وجود دارد که به شما کمک می کنند این کار را انجام دهید:

 • کلمات عبور را مجبور کنید
 • iThemes Security

بعد از اینکه همه چیز را قفل کردید ، بهترین کاری که می توانید انجام دهید ، چرت زدن در اطراف است. سعی کنید افزونه های جدید یا تغییرات اخیر در CSS سایت خود را پیدا کنید. همچنین می توانید داده های سایت خود را از طریق مدیر پرونده میزبان وب خود جستجو کنید تا چیزی عجیب به نظر برسد.

متأسفانه ، هیچ پاسخی برای تمیز کردن سایت هک شده وجود ندارد. این اغلب آزمایش و خطا است و از جامعه می خواهید پاسخ دهید. Sucuri یک راهنمای عیب یابی برای یک سایت هک شده دارد که توصیه می کنیم قبل از پرداخت هزینه سرویس تمیز کردن ، آن را طی کنید.

وقتی این حمله را پیدا کردید و سایت خود را تمیز کردید ، حتماً رمزهای عبور خود را دوباره تغییر دهید. این تنها مسئله بزرگ برای حملات مکرر در وب سایت است. بعد از اینکه همه چیز تازه است ، یک نسخه پشتیبان از سایت خود ایجاد کنید و در حال اجرای پزشکی قانونی با ابزاری مانند Splunk باشید تا هرگونه آسیب پذیری را در سیستم خود ثبت کنید..

خطای تعمیر و نگهداری

آخرین خط برای لیست ما از خطاهای متداول وردپرس در واقع یک مورد بسیار ساده است. پس از به روزرسانی وردپرس ، ممکن است “به طور خلاصه برای نگهداری برنامه ریزی شده در دسترس نباشید. در یک دقیقه دوباره بررسی کنید. ” اولین قدم ، گوش دادن به هشدار است. چند دقیقه صبر کنید و دوباره بررسی کنید تا ببینید وب سایت شما به حالت عادی برگشته است.

اگر اینگونه نباشد ، وردپرس فراموش کرده است که کلیه پرونده های نصب را پس از به روزرسانی حذف کند. هنگامی که وردپرس به روزرسانی می کند ، یک فایل نگهداری از سیستم را در سایت شما نصب می کند. اگر این خطا همچنان ادامه داشته باشد ، به این معنی است که پرونده حذف نشده است.

تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که از طریق یک برنامه FTP به سایت خود وارد شوید و پرونده .maintenance را حذف کنید. باید درست در فهرست اصلی قرار گیرد.

این پرونده فقط مسئول نمایش این پیام خطا است. اگرچه بعید به نظر می رسد این خطا را در خارج از یک به روزرسانی وردپرس مشاهده کنید ، اتفاقات غریبی رخ داده است. هر زمان که آن را مشاهده کردید ، حتماً فهرست اصلی خود را برای پرونده بررسی کنید.

افکار نهایی

ما امیدواریم که این راهنمای واسطه ای برای استفاده از WordPress به شما در طول سفر با CMS کمک کند. در راهنمای بعدی ما ، به مباحثی مانند افزونه و توسعه تم و همچنین برخی گزینه های بهینه سازی پیشرفته خواهیم پرداخت تا اندکی از زمان بارگذاری خود را کوتاه کنید.

اگر سؤال اساسی دیگری دارید ، احتمالاً راهنمایی مبتدی ما (که در بالای این مقاله پیوند دارد) برای شما مناسب است. ما اصول اولیه نصب و راه اندازی وردپرس را در اختیار شما قرار می دهیم ، بنابراین شما یک پایه محکم برای ادامه یادگیری در مورد آن سیستم عامل دارید.

برای هر گونه سؤال خاص در وردپرس ، حتماً آنها را در نظرات زیر با ما در میان بگذارید. مثل همیشه، با تشکر برای خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map