راهنمای مبتدی برای استفاده از وردپرس

وردپرس نیرویی است که باید در دنیای وب سایتها مورد توجه قرار گیرد. شرکت های معروف قدرت CMS مانند سونی ، تایم و حتی اتاق خبر فیس بوک. با وجود این قدرت ، حتی فروتنانه ترین وب سایت ها می توانند این سیستم عامل را در دست بگیرند. وبلاگ های شخصی ، مجلات ، هتل ها ، رستوران ها و موارد دیگر می توانند قدرت وردپرس را احساس کنند و این راهنما برای شروع کار طراحی شده است.


در این راهنمای مبتدی برای استفاده از WordPress ، ما همه موارد را برای نصب پشتیبان گیری از WordPress پوشش خواهیم داد. در طول راه ، ما به شما چند نکته و ترفند برای دسترسی پیدا می کنیم ، همچنین پلاگین هایی را که می توانید نصب کنید و به هم ریخته اید دور می اندازیم..

اگرچه وب سایت ها به چیزی بیش از یک ایده و میزبان احتیاج دارند. در Cloudwards.net ، همه چیز از فضای ذخیره سازی ابری گرفته تا بازیابی اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهیم ، بنابراین برای اطمینان از سؤال های خاص مطمئن شوید که حتماً به اطراف می روید. به خصوص برای وردپرس ، نحوه ثبت نام دامنه و راهنمای حفظ حریم خصوصی آنلاین ما مفید خواهد بود.

با وجود همه این موارد ، بهترین ایده این است که در ابتدای کار از وردپرس شروع کنید و چرا باید از آن برای ساختن سایت خود استفاده کنید.

وردپرس چیست؟?

این راهنما ، همانطور که از نام آن پیداست ، برای مبتدیان کامل است. در حالی که ما کاملاً زمین را تحت پوشش قرار می دهیم ، ما هنوز هم با حداقل مطلق دانش وردپرس شروع می کنیم. اگر با سیستم عامل آشنایی دارید ، در این بخش از آن پرش کنید. درمورد تازه های کل ، تعریف وردپرس اولین قدم است.

WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا یا سیستم مدیریت محتوا در جهان است. حدود 30 درصد از کل وب سایت های آنلاین به دلیل انعطاف پذیری از آن استفاده می کنند. این می تواند تقریباً در هر نوع نیاز متناسب باشد ، مهم نیست که چه نوع سایتی را در حال ساخت هستید. برای برخی از دیدگاه ها ، شرکت هایی مانند eBay و Disney از WordPress با Pagely استفاده می کنند (بررسی صفحه ما را بخوانید) برای ساخت سایت های خود.


© Cloudward.net


© Cloudward.net


© Cloudward.net

قبلی

بعد

چند وب سایت محبوب که در وردپرس ساخته شده اند

هر CMS واقعا ساده است. تمام اسم این است که برنامه ایجاد ، اصلاح و مدیریت محتوای دیجیتالی است. CMS از یک رابط باطن استفاده می کند در حالی که یک سازنده وب سایت مانند Wix (بررسی Wix ما را بخوانید) همه چیز را در یک رابط واحد ویرایش می کند.

گفت: وردپرس برای همه نیست. این سیستم آزمایش را تشویق می کند ، اغلب برای بلند شدن و دویدن نیاز به تمرینات زیادی دارد. شما انعطاف پذیری زیادی خواهید داشت ، در حالی که به دنبال راه مورد نظر خود هستید ، سایت را متناسب با هدف مورد نظر خود ایجاد کنید. با این حال ، این به هزینه زمان می رسد.

اگر مسیری ساده تر می خواهید ، سازنده وب سایت احتمالاً بهترین شرط بندی شماست. برای ساخت سایت خود از یک رابط کشیدن و رها کردن ساده استفاده می کنید ، معمولاً با یک موضوع طراح شروع می شود. کنترل زیادی وجود ندارد ، اما سهولت استفاده به مراتب بهتر است. برای پیشنهادات بهترین سازندگان وب سایت ما را بررسی کنید.

مبتدی-wordpress-gif-1

برای کسانی از شما که ترسیده نیستند ، برای مسافت طولانی آماده شوید. وردپرس یک بستر فوق العاده متراکم است که به همان اندازه که باعث می شود پاداش باشد چالش برانگیز است. این راهنما برای شروع کار در وردپرس است ، بنابراین برای آموزش های پیشرفته تر حتماً دو راهنمای دیگر ما را بررسی کنید.

 • راهنمای واسطه استفاده از وردپرس
 • راهنمای پیشرفته استفاده از وردپرس

دریافت میزبانی وب برای وردپرس

قبل از انجام هر کاری با وردپرس ، به میزبانی وب احتیاج دارید. میزبانی وب اساساً برای وب سایت شما ذخیره می شود. ارائه دهنده تمام داده های مرتبط با سایت شما را می گیرد ، آن را روی سرور قرار می دهد و کلیه شبکه ها را پشت سر می گذارد و آن را به کاربر تحویل می دهد. ما در اینجا در مورد میزبانی وب به موارد خاصی نمی پردازیم ، بنابراین برای جزئیات بیشتر حتماً بهترین راهنمای میزبانی وب ما را بررسی کنید.

اگر کل دنیای میزبانی وب برای شما جدید است ، قبل از ادامه حتماً نحوه انتخاب ارائه دهنده میزبانی وب را به عنوان پایه مطالعه کنید. بعد از اینکه برخی از شرایط را پایین آورده اید ، می توانیم آن معیارها را به طور خاص برای وردپرس ببندید.

در مرحله اول ، شما می خواهید فضای خوبی برای ذخیره سازی داشته باشید. سایت های وردپرس به طور کلی محتوا محور هستند ، به معنی تعداد زیادی بایگانی و تصاویر. از آنجا که قطعنامه ها روی مانیتورها و دستگاه های تلفن همراه فشار بالاتر و بیشتری را نشان می دهند ، اندازه تصویر شما نیز باید آماده باشد. فضای بیشتری مورد نیاز است ، بنابراین مطمئن شوید که مقدار زیادی سخاوتمندانه از میزبان وب خود دارید.

برای افزایش سرعت باید به دنبال هر چیزی نیز باشید. SEO (بهینه سازی موتور جستجو) در اکثر سایت های وردپرس نقش بزرگی را ایفا می کند و زمان بارگذاری صفحه چیزی است که موتورهای جستجو به آن نگاه می کنند. این می تواند سرورهای با چگالی کم ، CDN یا یک ابزار حافظه پنهان باشد ، فقط مطمئن شوید مقداری دست انداز سرعت در آنجا وجود دارد. برای میزبان وب که هر سه را شامل می شود ، HostGator را بررسی کنید (بررسی HostGator ما را بخوانید).

HostGator یکی از ارائه دهندگان در میان بهترین میزبانی وب ما برای وردپرس است. این راهنما چند توصیه برای وردپرس به طور خاص برای شما ارائه می دهد.

نحوه نصب وردپرس

پس از داشتن میزبانی وب تحت وردپرس ، سرانجام می توانید WordPress را نصب کنید. برخی از افراد لازم نیست به هر چیزی دست بزنند زیرا بسیاری از برنامه های وردپرس معمولاً با CMS از پیش نصب شده همراه هستند. به عنوان مثال InMotion (مطالعه میزبانی وب InMotion ما را بخوانید) ، آیا WordPress هنگام ورود به سیستم در دامنه شما نصب شده است.

با این وجود ، ممکن است لازم باشد از یک نصب کننده با یک کلیک برای بلند شدن و راه اندازی استفاده کنید. می توانید با ورود به cPanel و جستجوی نصاب وردپرس ، این مورد را پیدا کنید. به سادگی آن را اجرا کنید ، و شما خوب هستید که بروید. SiteGround (بررسی SiteGround ما را بخوانید) حتی نصب فعلی WordPress خود را از پانل صورتحساب به شما نشان می دهد.

این فقط همه را در بر می گیرد و بعید به نظر می رسد که نیاز به لمس دستی دستی وردپرس داشته باشید. اما در صورت بعید نیست که بتوانید پرونده های لازم را از طریق سرویس دهنده FTP بارگیری کنید. این یک ابزار خوب برای یادگیری است حتی اگر WordPress را با استفاده از آن نصب نکردید زیرا می تواند به شما امکان دسترسی به سایت خود را بدهد در صورت بروز هرگونه خرابی.

FTP یا پروتکل انتقال فایل ، یک خط مستقیم به وب سایت شما ذخیره شده در سرورهای میزبان وب است. شما از یک مشتری مانند FileZilla برای ورود به سرور و مشاهده سلسله مراتب پوشه وب سایت خود استفاده می کنید. اعتبار شما در اینجا استفاده می کنید متفاوت از ورود به WordPress شما است. به طور کلی می توانید آنها را در کنار نصب وردپرس خود در cPanel بیابید ، اما در صورت بروز هرگونه مشکل فقط به میزبان وب خود دسترسی پیدا کنید..

با نصب FileZilla ، به WordPress.org بروید (نه .com) و آخرین نسخه را بارگیری کنید. بایگانی را بزرگ کنید و پوشه را در جایی برای دسترسی آسان قرار دهید. سرویس دهنده FTP خود را باز کنید ، وارد شوید و پوشه WordPress را در فهرست اصلی خود (معمولاً / public_html /) اضافه کنید. اگر در حال حاضر یک سایت به صورت زنده مانند “/ public_html / مثال” می توانید آن را به یک زیر مجموعه اضافه کنید.

در مرحله بعد ، شما باید یک پایگاه داده MySQL ایجاد کنید. ما از cPanel برای انجام این کار استفاده خواهیم کرد زیرا این رایج ترین رابط بین میزبان وب است. اگر میزبان وب شما از cPanel استفاده نمی کند ، کافی است از پشتیبانی پشتیبانی کنید و آنها می توانند شما را در جهت صحیح قرار دهند تا یکی را اضافه کنید.

به cPanel بروید و پایگاه داده های MySQL خود را پیدا کنید. معمولاً می توانید یک قسمت جدید را از بالای این صفحه اضافه کنید ، و آن را به نام هر آنچه که می خواهید ، قرار دهید.

برای انجام هرگونه اقدام در پایگاه داده به یک نام کاربری نیاز دارید. به پایین بروید و منطقه را برای اضافه کردن یک کاربر جدید پیدا کنید. برای اضافه کردن کاربر به حساب کاربری خود ، یک ورود و رمز ورود ایجاد کنید.

با این وجود کاربر به پایگاه داده اضافه نمی کند. فقط در زیر بخش برای اضافه کردن کاربر ، بخش “افزودن کاربر به پایگاه داده” را پیدا خواهید کرد. کاربر و دیتابیس که تازه ایجاد کرده اید را انتخاب کنید و این دو با هم گره خورده باشند.

بخش سخت از کار خارج است ، اما وردپرس در واقع نصب نشده است. به دامنه ای که WordPress را نصب کرده اید بروید و از صفحه تنظیم آن استقبال خواهید شد. پس از انتخاب زبان و خواندن برخی از دستورالعمل های مختصر ، باید اطلاعات پایگاه داده خود را وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که موارد زیر را در دست دارید:

 • نام پایگاه داده
 • نام کاربری
 • کلمه عبور
 • میزبان پایگاه داده
 • جدول پیشوند

دو مورد آخر بسیار ساده تر از آنچه به نظر می رسد هستند. میزبان پایگاه داده را در “localhost” نگه دارید ، مگر اینکه میزبان وب شما در غیر این صورت بگوید ، و پیشوند “wp_” را جدول کنید. تا زمانی که فقط یک نصب وردپرس را در سایت خود اجرا می کنید ، این تنظیمات خوب خواهد بود.

نصب را اجرا کنید و با ایجاد صفحه می توانید پس از اتمام این سرپرست ، مدیر را ایجاد کنید. مهم است که اطلاعات ورود به سیستم را به خاطر داشته باشید. اگر قصد نوشتن در سایت را دارید ، ممکن است اطلاعات شخصی شما متفاوت باشد ، اما این حساب سرپرست هنوز کنترل کاملی بر سایت شما دارد.

خودشه. نصب معروف پنج دقیقه ای برای خواندن بیشتر از آنچه انجام می دهد طول می کشد. بعید به نظر می رسد که نیاز به نصب WordPress به این روش داشته باشید ، اما این یک تمرین خوب برای آشنایی با مشتریان FTP و پایگاه داده های MySQL است. اکنون که وردپرس در حال کار است ، زمان آن فرا رسیده است.

نحوه راه اندازی وردپرس

در این بخش از راهنمای ، ما قصد داریم همه تنظیمات پیش فرض وردپرس را از بین ببریم. ما قصد داریم به مرور موضوعها ، افزونه ها ، کاربران و منوها بپردازیم ، بنابراین شما یک سایت ابتدایی خوبی دارید که می توانید در آن سفارشی کنید.

انتخاب و نصب یک موضوع

پس از نصب وردپرس ، یک موضوع پیش فرض در سایت خود بارگذاری می شود. در اکثر موارد باید این موضوع را به چیزی کمی منحصر به فرد تغییر دهید. روشهای زیادی برای بدست آوردن مضامین مختلف وجود دارد ، چه مستقیم از طریق وردپرس و چه از طریق یک شخص ثالث مانند MOJO Marketplace. اما قبل از بارگیری یا خرید یک موضوع ، مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

سعی کنید تا حد ممکن موضوع را حفظ کنید. پیچیده شدن در گلرنگ و زرق و برق گزینه های عجیب و غریب آسان است ، اما این مشکلات بیشتر در جاده ایجاد می کند. موضوع شما باید هدف سایت شما را تحت فشار قرار دهد ، نه فقط یک ویژگی جالب را که توسعه دهنده نوشت ، نشان دهد. به عنوان مثال ، یک سایت رسانه ای احتمالاً می خواهد به جای داشتن صفحه فرود ، محتوا را تا حد ممکن به خط مقدم منتقل کند.

علاوه بر این ، موضوع وب سایت در سئو نقش ایفا می کند. ما بیشتر در مورد بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو در راهنمای واسطه استفاده از وردپرس صحبت می کنیم. آنچه اکنون باید بدانید این است که انتخاب موضوعی که برای SEO بهینه شده و دارای رتبه های خوبی باشد ، روی سایت شما تأثیر خواهد گذاشت.

اگرچه چندان مهم نیست ، اما هنوز هم خوب است که بررسی کنید که انتخاب شما نیز پاسخگو است. این بدان معنی است که اندازه و چیدمان کلی موضوع برای تبلت ها و دستگاه های تلفن همراه سازگار خواهد بود. Google سایت های غیر پاسخگو را در نتایج جستجو دفن می کند ، به شدت به ترافیک ارگانیک شما آسیب می رساند. امروزه اکثر مضامین پاسخگو هستند ، بنابراین نباید بیش از حد مورد نگرانی باشد.

برای مراجعه سریع ، مواردی را که باید در یک موضوع جستجو کنید وجود دارد:

 • ساده
 • کد تمیز
 • پاسخگو

انتخاب موضوع دشوارترین بخش است. نصب آن بسیار ساده است. در باطن وردپرس ، به “ظاهر” بروید>مضامین در آنجا تمام مضامین وردپرس را که در حال حاضر روی سایت خود نصب شده است ، پیدا خواهید کرد و اگر شخصی برای شما کار کند ، می توانید آن را فعال کنید. اگر آن را از جای دیگری خریداری کردید ، یک مرحله دیگر وجود دارد.

موضوع خریداری شده خود را در مکانی آسان برای دسترسی بارگیری کنید ، اما آن را از حالت فشرده خارج نکنید. به بخش تم باطن WordPress برگردید و در قسمت بالای “افزودن جدید” کلیک کنید. لیستی از تم های موجود را مستقیماً از وردپرس پیدا خواهید کرد که می توانید آن را خریداری یا بارگیری کنید. در این حالت ، “آپلود موضوع” را در بالا انتخاب می کنید. پرونده .zip را بارگذاری کنید و پس از انجام کار در بخش تم ها ظاهر می شود. روی “فعال کردن” کلیک کنید و همه تنظیم شده اید.

مانند نصب وردپرس ، می توانید با یک سرویس دهنده FTP مضامین را مدیریت کنید. در صورتی که با کد موضوع سرگرم شوید و کاری انجام نشود ، این یک راه عالی برای بازیابی سایت شما است. پرونده را از حالت فشرده خارج کرده ، مشتری FTP خود را باز کرده و وارد شوید. در آنجا مسیر “/ wp-content / themes” “را پیدا کرده و پوشه را در آنجا بکشید.

مضامین می توانند با عناصر مختلف زیادی در سایت شما به وجود بیایند ، بنابراین مهم است که چند مورد را امتحان کنید و با یکی از آنها دوست دارید بچسبید. اگر نتوانید مطلبی را پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد ، می توانید همیشه موضوع مورد نظر خود را توسعه دهید. ما در این مورد بیشتر در راهنمای پیشرفته استفاده از وردپرس صحبت می کنیم.

نصب افزونه ها در وردپرس

یکی از دلایلی که وردپرس بسیار زیاد است به دلیل دسترسی آن به افزونه ها است. این بهترین قسمت وردپرس است که به شما امکان می دهد تقریباً هر چیزی را در سایت خود قرار دهید. افزونه هایی برای فرم های ساختمان وجود دارد ، اضافه کردن صفحات فرود ، قرار دادن یک فروم در سایت خود ، تغییر پس زمینه وردپرس و هر چیز دیگری که می توانید خواب ببینید.

چند مورد از ابتدا نصب شده است ، مانند “سلام دالی” ، افزونه ای که به طور تصادفی متن ترانه داخل باطن وردپرس شما را نشان می دهد. نصب افزونه جدید احتمالاً ساده ترین کاری است که می توانید در WordPress نیز انجام دهید.

از منو به “افزونه ها” بروید و “افزودن جدید” را انتخاب کنید. با برخی از محبوب ترین افزونه ها ، در نوار جستجو در بالای صفحه ، به صفحه ای خواهید رسید. آنچه را جستجو می کنید پیدا کنید و روی “نصب” کلیک کنید. منتظر بمانید تا آن را کامل کنید ، “فعال” کنید و یک افزونه جدید برای آماده شدن دارید.

برای استفاده از آنها باید برخی از افزونه ها را پیکربندی کنید. معمولاً تنظیمات را از پنجره افزونه پیدا خواهید کرد. اگر اینطور نباشد ، افزونه منوی خاص خود را یا مستقیماً در نوار ابزار WordPress یا در زیر “تنظیمات” ایجاد می کند. یک بخش “ویرایشگر” برای افزونه های شما وجود دارد که کد را نشان می دهد ، اما در اینجا آشفتگی نکنید ، مگر اینکه بدانید که چه کاری انجام می دهید.

مانند اکثر مناطق WordPress ، روش های مختلفی برای اضافه کردن افزونه وجود دارد. می توانید با استفاده از دکمه “افزونه بارگذاری” از صفحه افزونه خود ، یکی از منابع خود را مانند GitHub بارگذاری کنید. علاوه بر این ، می توانید با بارگیری ، استخراج و اضافه کردن پوشه به “افزونه های wp-content / plugin” افزونه را از طریق FTP اضافه کنید. اگر این مسیر را طی می کنید ، حتماً به پرونده readme همراه با افزونه نگاه کنید تا اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل خاصی وجود ندارد.

این مهیج ترین قسمت شروع سایت شما است ، و قدرت واقعی استفاده از وردپرس را نشان می دهد. بعد از این که تمام تنظیمات سیستم را از سیستم خارج کردید ، بهتر است فقط به افزونه های اصلی مورد نیاز خود تغییر دهید. افزودن بار قایق باعث می شود زمان بار شما افزایش یابد و این چیزی نیست که شما برای جمع کردن کاربران بخواهید.

اگر در حال کشف پلاگین های جدید نیستید ، احتمالاً این بدترین منطقه وردپرس است. برای کاهش برخی از فلج گزینه ها ، در اینجا لیستی کوتاه از افزونه های اساسی وجود دارد که اکثر سایت های وردپرس می خواهند:

 • SEO SEO
 • W3 Total Cache (یا سایر افزونه حافظه پنهان)
 • WP Smush
 • جت پک

افزودن و مدیریت کاربران در وردپرس

به هنگام نصب WordPress ، از شما خواسته شد كه کاربر سرپرست ایجاد كنید و تا زمانی كه این دستورالعمل را به ترتیب زمانی طی كرده باشید ، به عنوان این كاربر تغییراتی انجام داده اید. قبل از اینکه به سفارشی سازی سایت شما با ارسال ها بپردازیم ، مهم است که شما یک کاربر جدید جدا از سرپرست خود ایجاد کنید.

در باطن وردپرس ، به “کاربران” بروید و سپس “جدید اضافه کنید”. می توانید ایمیل ، نام ، رمز و نقش کاربر جدید را در اینجا تنظیم کنید و وردپرس به طور خودکار اطلاعات را به ایمیل وارد شده ارسال می کند. در وردپرس Codex می توانید مشخصات هر نقش را پیدا کنید.

اگر کاربر جدید شخصی است ، توصیه می کنیم نقش خود را در “ویرایشگر” یا “مدیر” تنظیم کنید. یک ویرایشگر کنترل کاملی بر محتوای سایت ، از جمله ارسال ها ، صفحات و جداول دارد ، در حالی که یک مدیر می تواند نصب افزونه ها ، تغییرات در موضوع و تنظیمات عمومی را کنترل کند. پس از ایجاد کاربر جدید ، می توانید برای ورود به سایت خود به yourdomain.com/wp-login.php بروید.

این یک URL کلی برای همه سایت های وردپرس است و شما را کمی آسیب پذیر می کند. ربات های هرزنامه به احتمال زیاد به سایت شما سر می زنند و برای نقش مشترک در آن ثبت نام می کنند ، حتی اگر آنها را هم قصد نداشته باشید. بعداً می تواند بسیار آشفته شود ، بنابراین مهم است که اگر قصد جمع آوری عضویت را ندارید این موارد را از بین ببرید.

اولین کاری که باید انجام دهید غیرفعال کردن ثبت نام عضویت است. به تنظیمات عمومی خود در پس زمینه وردپرس بروید و علامت “هر کسی را که می تواند ثبت نام کند” انتخاب کنید تا غیرفعال شود. پس از آن ، فقط کاربرانی که اضافه می کنید می توانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند. اگر قبلاً تعداد حساب Spam دارید ، از افزونه Bulk Delete برای خلاص شدن از شر آنها استفاده کنید.

در مرحله بعد می توانید URL ورود را تغییر دهید. افزونه WPS Hide Login برای این کار خوب عمل می کند ، به شما امکان می دهد URL ورود به سیستم را به هر چیزی که می خواهید تغییر دهید. مطمئن شوید که آنچه را کنار گذاشتید به یاد می آورید ، زیرا فراموش کردن شما را از سایت قفل می کند. اگر این اتفاق بیفتد ، به سادگی افزونه را از طریق FTP پاک کنید و مجدداً دسترسی را مجدداً انجام دهید.

شما می توانید عضو داشته باشید ، اما برای انجام این کار احتمالاً باید از افزونه ای استفاده کنید. عضو نهایی یک انتخاب خوب است ، زیرا به شما امکان می دهد reCAPTCHA را وارد کنید تا هرگونه ربات هرزنامه را از بین ببرد. همچنین می توانید ثبت نام عضویت را از طریق افزونه انجمن انجام دهید ، اما ما در این مورد در یک بخش بعدا در راهنمای صحبت خواهیم کرد.

منوها

به نظر می رسد منوها به اندازه کافی یک ویژگی ساده در داخل وردپرس هستند ، اما اغلب باعث سردرگمی غیرضروری می شوند. ما می خواهیم آنچه را که می تواند درون منوهای شما باشد ، بررسی کنیم ، چگونه می توانید آنها را تنظیم کنید و جایی که باید آنها را در سایت خود قرار دهید. به طور پیش فرض ، این سه منو را خواهید داشت:

 • منوی بالا
 • منوی اصلی
 • منوی پاورقی

برای ویرایش این موارد ، به پس زمینه وردپرس خود بروید ، روی “ظاهر” و سپس “منوها” کلیک کنید. در اینجا ، می توانید منوهای جدید اضافه کنید ، موارد موجود را سازماندهی کنید ، تغییر نام دهید و هر یک از آنها را در حال حاضر حذف کنید. ما از منوی اصلی شروع خواهیم کرد زیرا معمولاً مورد استفاده برای ناوبری اصلی است.

می توانید دسته ها ، صفحات یا پیوندهای دلخواه را به یک فهرست اضافه کنید. دسته ها و صفحات باید قبل از اضافه کردن آنها در اینجا ایجاد شوند ، اما همیشه می توانید کادر “افزودن خودکار صفحات سطح بالا” را بررسی کنید تا در هنگام ایجاد صفحات به آنها اضافه شود. همچنین می توانید با کشیدن و رها کردن آیتم های مختلف ، با طرح منو خود را آشفتگی کنید. اگر یک مورد در زیر دیگری قرار گرفته باشد ، آنگاه زیر مجموعه ای از آن دسته است.

بسته به موضوع شما ، مکانهای مختلف منو نیز خواهید داشت. هر موضوع متفاوت است ، بنابراین هیچ راهی برای اطمینان وجود ندارد که مکان های در دسترس شما هستند. با این حال ، آنها کاملاً واضح هستند ، بنابراین نباید مشکلات زیادی داشته باشید.

اگر موضوع خود را دوست دارید اما از فهرست های آن متنفر هستید ، همیشه می توانید CSS را ویرایش کنید. این شیوه نامه به دانش برنامه نویسی نیاز دارد ، بنابراین فقط برای کاربران پیشرفته است. با این حال ، می توانید از افزونه ای مانند CSS Hero استفاده کنید که دارای ویرایشگر WYSISYG است (آنچه می بینید چیزی است که دریافت می کنید) بدون هیچ گونه دانش برنامه نویسی.

شخصی سازی سایت شما

در مرحله بعد ، قصد داریم سفارشی سازی سایت شما را انجام دهیم. می توانید گزینه های افزونه و افزونه را در این زمینه ببندید ، اما ما بیشتر روی محتوای وب سایت شما و آنچه که آن را منحصر به فرد می کند ، تمرکز می کنیم ، نه فقط زیبایی شناسی کلی. در اینجا ، شما به طور روزانه در مورد اصول وردپرس می آموزید ، و اینکه چگونه می توانید از CMS برای ارائه محتوا در وب سایت خود استفاده کنید.

صفحات در مقابل پستها

دو روش اصلی برای ایجاد محتوا در وردپرس وجود دارد. می توانید یک صفحه یا یک پست ایجاد کنید و درک تفاوت بخش بزرگی از یادگیری این بستر است. به عنوان مثال ، هنگامی که من شروع به کار کردم ، برای همه موارد از جمله پست های وبلاگ معمولی از صفحات استفاده کردم. همانطور که اکنون به نظر می رسد سر استخوانی است ، تصور کردن کمی سردرگمی بین این دو سخت نیست.

بیایید با صفحات شروع کنیم ، زیرا آنها معمولاً در ابتدای ایجاد سایت تنظیم می شوند و بعداً خیلی کمی مورد بحث قرار می گیرند. صفحات فقط همین است ، صفحات موجود در وب سایت شما. شما از تعداد محدودی از این موارد برای افزودن به فهرست خود یا ایجاد مناطق ویژه سایت خود استفاده می کنید. برخی از نمونه ها شامل صفحه اصلی و صفحه تماس شما می شوند.

به طور پیش فرض ، وردپرس جدیدترین پستهای منتشر شده شما را به عنوان صفحه اصلی در سایت شما بارگذاری می کند. از آنجا که بیشتر سایت ها به دنبال چیز کمی جالب تر هستند ، باید صفحه اصلی استاتیک خود را تنظیم کنید.

برای این کار ، به بخش باطن WordPress بروید ، روی “صفحات” کلیک کرده و سپس “جدید اضافه کنید”. متوجه ویرایشگر معمول WordPress خواهید شد که چند گزینه اضافی مانند دسته ها و برچسب ها از دست نمی رود. اگر افزونه Yoast SEO را نصب کرده اید ، هنوز می توانید کلمه کلیدی و توضیحات متا را وارد کنید.

به هر حال می خواهید صفحه را ایجاد کنید و سپس در نوار ابزار بالا روی “سفارشی سازی” کلیک کنید. از آنجا ، روی “تنظیمات صفحه اصلی” کلیک کنید و صفحه ای را که تازه به عنوان صفحه اصلی استاتیک ایجاد کرده اید تنظیم کنید.

اگر موضوع شما با یک مورد همراه نیست ، توصیه می کنیم یک افزونه سازنده صفحه را برای ساختن صفحه اصلی خود نصب کنید. برخی افزونه ها ویرایشگر WYSISYG را به شما اعطا می کنند ، در حالی که برخی دیگر از بلوک های باطن WordPress استفاده می کنند. مانند پلاگین ها ، این فرصتی برای شماست که بتوانید خلاق شوید و ابزاری را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد. برای شروع کار چند صفحه سازنده آسان در اینجا آورده شده است:

 • سازنده صفحه توسط SiteOrigin
 • صفحه سازنده عنصر
 • Beaver Builder

قبل از حرکت بر روی پست ها ، ما می خواهیم تفاوت بین صفحات و دسته ها را از نظر منوها بدانیم. لازم نیست برای هر بخش از سایت خود یک صفحه جداگانه ایجاد کنید مگر اینکه بخواهید. به عنوان مثال ، یک دسته “اخبار” می تواند به سادگی به منوی شما اضافه شود و موضوع شما به طور خودکار جدیدترین ارسال ها در آن دسته را بدون نیاز به صفحه جداگانه نمایش می دهد.

پست ها چیزهای بیشتری را ادامه می دهند ، اما هنوز هم سرراست هستند. روی “پستها” کلیک کرده و سپس “جدید” اضافه کنید تا یک مورد جدید ایجاد شود. می توانید پست خود را در جعبه متن بنویسید ، رسانه اضافه کنید ، برچسب های خود را تنظیم کنید و مستقیماً در ویرایشگر قرار دهید.

در روش آموزش پست کردن چیز زیادی وجود ندارد. به سادگی محتوای خود را ایجاد کنید ، دسته خود را تنظیم کنید و آمار انتشار را منتشر کنید. به جای تعجب ، ما به جای آن نکات مفیدی را در این زمینه به شما خواهیم گفت. می توانید مقوله ها را مستقیماً در صفحه پست ایجاد کنید. فقط بر روی “افزودن دسته جدید” کلیک کنید و نام آن را دهید. اگر می خواهید زیر مجموعه ای از یک موجود را ایجاد کنید ، می توانید یک دسته والدین را نیز انتخاب کنید.

به طور پیش فرض ، ویرایشگر ارسال های WordPress تمام بخش های موجود را نشان نمی دهد. به عنوان مثال ، شما به طور پیش فرض بخشی برای نویسنده پست نمی بینید. در گوشه سمت راست بالای ویرایشگر ، روی “گزینه های صفحه” کلیک کنید. می توانید بخشهایی را که می خواهید ببینید و مواردی که نمی خواهید بررسی کنید ، اگرچه این برای هر کاربر در سایت شما فردی است.

در آخر ، اگر مایلید ویدیویی از YouTube یا کلیپ موسیقی SoundCloud را جاسازی کنید ، باید به ویرایشگر متن تغییر دهید. درست بالای قسمت متن ، دو برگه را مشاهده خواهید کرد. به متن “مشخص شده” تغییر دهید و داده های ارسال خود را در HTML مشاهده خواهید کرد. کد جاسازی را در جایی که می خواهید در پست خود کپی کنید ، به ویرایشگر تصویری برگردید و همه تنظیم شده اید.

نوارهای جانبی

یک وبلاگ استاتیک ، حتی با یک صفحه اصلی جذاب ، احساس می کند بی سیم و بدون نوار کناری است. این یک ویژگی کوچک است که می توانید هنگام بازدید از یک سایت به راحتی بی توجه بمانید ، اما بدون آن ، ظاهر کاملاً احساس نمی شود.

در اصل ، یک نوار کناری شکاف های باقی مانده پس از پر کردن محتوای اصلی شما در صفحه را پر می کند. در حالی که به طور سنتی یک نوار کناری در هر طرف از محتوای اصلی قرار دارد ، برخی از مضامین به شما امکان می دهد یک مورد را نیز در بالا یا پایین محتوا قرار دهید.

بیشتر مضامین وردپرس حداقل با یک نوار کناری در سایت قرار دارند ، چه به راست و چه در سمت چپ. می توانید از افزونه هایی مانند Custom Sidebars استفاده کنید ، تا مقدار نامحدودی از آنها را اضافه کنید. برای ویرایش مواردی که قبلاً در اختیار دارید ، روی “شخصی سازی” و سپس “ابزارک” در نوار ابزار بالای وردپرس کلیک کنید. با رفتن به “ظاهر” و سپس “ابزارک” می توانید همان تنظیمات را در باطن وردپرس پیدا کنید.

مهم نیست که چه روشی است ، وردپرس لیستی از ستون های فرعی کنونی شما را نمایش می دهد. تقریباً مانند منوها ، می توانید مطالب مختلفی را به ترتیبی که می خواهید در ستون کناری خود بکشید و رها کنید. گزینه های پیش فرض مواردی مانند تقویم و دسته ارسال را شامل می شوند ، اما موضوع شما ممکن است گزینه های منحصر به فرد نوار کناری را داشته باشد.

گزینه های مکان قرارگیری را در تنظیمات موضوع خود پیدا خواهید کرد ، اگرچه آموزش خاصی برای مکان دقیق مورد نیاز شما وجود ندارد. هر موضوع متفاوت است ، از جمله موضوعات توسعه یافته وردپرس ، بنابراین برای یافتن گزینه های قرارگیری باید کمی حفر کنید.

نوارهای جانبی با پیشرفت در دانش WordPress خود بسیار مفیدتر می شوند. بسته به موضوع شما ، آنها تقریباً به هر جایی می روند و به شما امکان می دهند صفحات و ارسال ها را به روش های منحصر به فرد تهیه کنید. ما در راهنمای بعدی ما چند مورد از این موارد ، مانند اجرای تبلیغات ، را پوشش خواهیم داد.

انجمن ها در وردپرس

انجمن ها یکی از این جنبه ها در اینترنت هستند که هرگز محو نمی شوند. آنها از زمانی که مردم به صورت آنلاین اجتماع کرده اند و از آن زمان تا کنون محبوبیت زیادی پیدا نکرده اند ، وجود داشته اند. اگر به دنبال ایجاد یک انجمن آنلاین هستید ، یک فروم گزینه عالی است و خوشبختانه وردپرس ابزارهای زیادی برای کمک به شما در این راه دارد.

یک پلاگین وجود دارد که به طور خاص برای تالارهای گفتگو ساخته شده است. BuddyPress ، bbPress ، WP Symposium و CM Answers همه گزینه ها هستند. با این حال ، برای این بخش از راهنمای ، ما به طور خاص با استفاده از bbPress به کار خود ادامه خواهیم داد ، زیرا بیشترین تعداد کاربران فعال را دارد و از نظر ویژگی های بسیار قوی است.

ابتدا افزونه را از طریق باطن وردپرس یا از طریق FTP بارگیری کنید. پس از نصب ، سه گزینه جدید را در نوار کناری WordPress مشاهده خواهید کرد: انجمن ها ، موضوعات و پاسخ ها. انجمن ها به شما امکان می دهند یک انجمن کاملاً جدید را راه اندازی کنید. به عنوان مثال ، شما ممکن است “بحث عمومی” و “سؤال” به عنوان تالارهای جداگانه داشته باشید. دو نفر دیگر دقیقاً همان چیزی را که می گویند انجام می دهند ، به شما امکان می دهند موضوعات و پاسخ ها را مشاهده ، ویرایش و حذف کنید.

قبل از اینکه کاربران را در انجمن های خود پیدا کنید ، باید آنها را امتحان کنید. در پس زمینه وردپرس به “تنظیمات” بروید > انجمن ها ” در زیر گزینه های “root forum” ، اطمینان حاصل کنید که هر آنچه را که قصد دارید برچسب انجمن شما باشد ، وارد می کنید. در این حالت ، نگه داشتن آن به عنوان “انجمن” به طور پیش فرض ، احتمالاً بهترین گزینه است. در مرحله بعد ، در فهرست “WordPress” خود وارد “Forum” شوید و یک تست ایجاد کنید.

بعد از اتمام این کار ، وارد بخش صفحات خود شوید و یک عنوان جدید با عنوان “Forum” اضافه کنید. می توانید بعداً این کار را تغییر دهید ، اما مهم است که پیوند مجدد فعلاً همان ریشه باشد. در آن صفحه به سادگی “[bbp-topic-index] را وارد کنید” ، منتشر کنید و انجمن های شما ظاهر می شوند. این یکی از لیست های طولانی کد کوتاه است که bbPress از آن استفاده می کند ، بنابراین مطمئن شوید که آنها را برای مراجعه سریع نشانک گذاری می کنید.

هم اکنون انجمن شما آماده است. می توانید صفحه را به منوی خود اضافه کنید و تنظیمات مانند تعداد موضوعات در هر صفحه را در منوی تنظیمات انجمن اضافه کنید. با این حال ، شما راهی برای ثبت نام و استفاده از انجمن های خود نیاز دارید.

این جایی است که افزونه ای مانند Ultimate Member به خصوص در دسترس قرار می گیرد زیرا به کاربران اجازه می دهد تا ثبت نام کنند و یک پروفایل شخصی دریافت کنند. با این حال ، دقیقاً مانند این افزونه ، bbPress تنها گزینه انجمن برای شما نیست. برای پیدا کردن بهترین مناسب برای شما و کاربران سایت خود ، با افزونه های مختلف آزمایش کنید.

چگونه از وب سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

به عنوان راهی برای بستن این راهنمای مقدماتی وردپرس ، فقط به نظر می رسد محافظت از کلیه کارهایی که تاکنون در سایت خود انجام داده اید مناسب است. تهیه نسخه پشتیبان از WordPress یکی از اجزای اساسی CMS است و درک اینکه افزونگی شما باید تا چه اندازه عمق داشته باشد ، بنابراین شما تمام این سخت کوشی ها را از دست نمی دهید.

بسیاری از بهترین ارائه دهندگان میزبانی وب شامل پشتیبان گیری خودکار با سایتهای وردپرس ، مانند Bluehost (بررسی Bluehost ما را بخوانید). این بک آپ ها به صورت میزبان کنترل می شوند ، به این معنی که فضای مشخصی روی سرور می گیرند. میزبان شما در بیشتر موارد به طور خودکار با این موارد برخورد خواهد کرد ، بنابراین اطمینان داشته باشید که اگر میزبان شما آن را ارائه دهد ، شما تحت پوشش خود هستید.

البته کاملاً پوشیده نیست. میزبان وب فقط تعداد مشخصی از نسخه پشتیبان تهیه را در پرونده نگه می دارد ، و در صورت داشتن یک سایت بزرگ ، فقط ممکن است تعداد کمی از نسخه پشتیبان تهیه کنید. همچنین باید با استفاده از یکی از بهترین خدمات پشتیبان آنلاین مانند Backblaze ، سایت خود را بصورت دستی تهیه کنید و نسخه پشتیبان تهیه کنید..

شما می توانید از دو روش پشتیبان تهیه کنید. اولین مورد استفاده از افزونه ای مانند BackUpWordPress است. این ابزار پشتیبان گیری را برنامه ریزی کرده و آنها را در فضای شما در میزبان وب شما ذخیره می کند. بهتر است ، با این وجود ، این نسخه های پشتیبان را بارگیری کنید ، آنها را در سطل انبار آنلاین قرار دهید و سپس آنها را از هاست وب خود حذف کنید تا جایی در سایت شما ایجاد نشود.

افزونه های دیگری مانند UpdraftPlus وجود دارد که به شما امکان می دهد نسخه پشتیبان خود را بطور مستقیم در Dropbox (مطالعه Dropbox ما) یا Google Drive ذخیره کنید (بررسی Google Drive ما را بخوانید). با این وجود ، باید توجه داشت که وب سایت ها می توانند بسیار بزرگ شوند ، به خصوص اگر محتوای زیادی دارید ، بنابراین قبل از نصب مطمئن شوید که از فضای کافی برای ذخیره سازی استفاده کنید..

در حالی که بسیاری از راه حلهای تهیه نسخه پشتیبان از سیستم “تنظیم آن را فراموش کرده و آن را فراموش می کنند” تبلیغ می کنند ، مهم است که از پشتیبان گیری خود نظارت داشته باشید. گاهی اوقات چیزهایی به هم می خورند ، بنابراین حتماً پشتیبان های خود را بطور دوره ای بررسی کنید ، حتی اگر همه چیز به راحتی اجرا شود. ما اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را تهیه کنید ، ما راهنمایی داریم که چگونه از WordPress پشتیبان تهیه کنید.

افکار نهایی

WordPress یک بستر بسیار عمیق است. با این وجود ، این نگاه ابتدایی به CMS ، باید مبنای خوبی را برای پیشروی فراهم کند. اگر کاملاً جدید هستید ، این تمام اطلاعاتی است که برای شروع در وردپرس لازم است. حین پیشرفت در حین استفاده از سکو ، حتماً سایر راهنماهای ما را برای موضوعات پیشرفته تر بررسی کنید.

ما موضوعاتی مانند تبلیغات ، سئو ، توسعه پلاگین ها و مضامین کودک را پوشش می دهیم. اگرچه ، در حالی که ما در بعضی مناطق بسیار پیچیده قرار می گیریم ، نمی توانیم همه قسمت های WordPress را پوشش دهیم. به همین منظور ، علامت گذاری به عنوان پیوندی به وردپرس Codex و تلویزیون وردپرس برای یادگیری هر موضوع خاص ، مفید است.

کجای WordPress هستید؟ به ما اطلاع دهید و هرگونه سوال مربوط به WP را در نظرات زیر می توانیم در راهنمای بعدی به آنها بپردازیم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map