بهترین نرم افزار گرافیکی سه بعدی: رویاهای شما زنده بماند

بسیاری از ما آرزو کرده ایم که بازی های خودمان را بسازیم یا در غیر این صورت چشم اندازهایمان را زنده کنیم. عصر رایانه باعث شده است که با استفاده از نرم افزاری که می توانید به صورت رایگان (یا ارزان) بارگیری کنید ، رویاها را از قبل راحت تر کنید. در همین راستا ما به تازگی بهترین ابزار برای توسعه بازی منتشر کرده ایم و اکنون بهترین نرم افزار گرافیکی سه بعدی را به آن لیست اضافه خواهیم کرد.


کاربردهای زیادی برای گرافیک های سه بعدی وجود دارد. هنرمندان بازی در حال ساختن دنیاهایی با جغرافیای خاص و معماری خاص خود هستند ، مملو از موجوداتی است که از زندگی تا سوررئال متغیر است و فیلمهای سه بعدی از یک کنجکاوی گاه به گاه به یک پایه اصلی سینما رفته اند تا تحسین های محبوب و انتقادی..

در خارج از سرگرمی ، مدل سازی کاربردهای جدی دارد. آموزش پزشکان یا آتش نشانان در یک شبیه ساز سه بعدی قابل انجام است. معماران می توانند قبل از متعهد شدن میلیون ها نفر به آنها ، طرح ها را به طور واقعی برنامه ریزی کنند. برخی دیگر فقط بخاطر خودشان می خواهند بسازند و نرم افزارهای گرافیکی سه بعدی به آنها این فرصت را می دهند تا آفرینش خود را به شکلی زنده کنند که هیچ شکل هنری دیگری اجازه نمی دهد.

قبل از شروع: مورد نیاز سخت افزار برای گرافیک های سه بعدی

ساخت و ارائه تصاویر با کیفیت بالا سه بعدی یکی از پیچیده ترین کارهایی است که کامپیوتر شما می تواند انجام دهد ، بنابراین یک کامپیوتر سریع و قدرتمند در دسترس شما خواهد بود. اگر تعداد صحنه های چند ضلعی زیاد و اشیاء زیادی در صحنه های خود داشته باشید ، به رم زیادی نیز احتیاج خواهید داشت. CPU و احتمالاً GPU ، سرعت هنگام ثبت تصاویر نیز مهم خواهد بود.

بعضی از صحنه های آزمایشی که از آنها استفاده کردیم یک دقیقه یا نیم ساعت یا بیشتر برای ارائه است. اگر می خواهید انیمیشن کنید ، باید 30 فریم ارائه دهید تا یک ثانیه از انیمیشن را با 30 فریم در ثانیه بدست آورید ، بنابراین ، حتی با یک کامپیوتر سریع ، می خواهید منتظر بمانید.

شایان ذکر است که زمانهای طولانی فقط مربوط به رندرهای نهایی است ، اما شما این گزینه را دارید که کارهای خود را با کیفیت پایین تر و سرعت بالاتر پیش نمایش کنید. زمان های ارائه به اندازه موتور مورد استفاده به عنوان نرم افزار بستگی دارد ، بنابراین می توانید در صورت تمایل مخلوط و مطابقت دهید. تمام ابزارهای موجود در اینجا شامل یک رندر داخلی نیستند.

چه چیزی بهترین ابزارهای گرافیکی سه بعدی را ایجاد می کند

آنچه ما به دنبال آن هستیم ابزارهایی است که برای ایجاد اشیاء سه بعدی برای بازی ها و انیمیشن ها طراحی شده اند. ممکن است بین این ابزارها و ابزاری که اشیاء را برای چاپ سه بعدی طراحی می کنند وجود داشته باشد ، اما این مورد مورد توجه ما قرار نخواهد گرفت (این مورد را در بهترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی برای آن جستجو کنید).

ما از منظر مبتدی نیز به این موضوع می پردازیم ، بنابراین می خواهیم با ساده ترین وسایل استفاده شروع کنیم ، سپس به منظور یادگیری منحنی از طریق آنها حرکت کنیم..

بسیاری از این ابزارها پیچیده هستند و دارای ویژگی های بسیاری هستند. بعضی از آنها آسان تر هستند ، اما حتی موارد پیچیده تر نیز به شما امکان می دهند اشیاء از بدوی ساده بسازید و آنها را دستکاری کنید.

ابزار اصلی برای ایجاد اشیاء است. اینها از هواپیماها ساخته شده اند ، که از فضاهای یا نقاط در فضای سه بعدی تشکیل شده اند. اشیاء قابل جابجایی ، چرخش و مقیاس گذاری هستند ، همانطور که انتظار دارید کار می کنند. هواپیماها و رئوسها را می توان به اطراف نیز کشید که به این وسیله امکان ترسیم مجسمه ای که روی آن کار می کنید وجود دارد. برای افزایش پیچیدگی آنها می توانند تقسیم و ترکیب شوند.

منحنی ها به رئوس زیادی احتیاج دارند و معمولاً از سطوح کوچک و مسطح تشکیل شده اند. سیستم های مو و ذرات می توانند تعداد زیادی رئوس داشته باشند و به طور معمول باید برای دستیابی به عملکرد صاف در یک بازی یا زمان واقعی برای ارائه صحنه فیلم محدود شوند..

بافت تصاویر سه بعدی

بافت سه بعدی
© BlenderNation

فراتر از آن ، اشیاء سه بعدی را می توان بافت کرد ، به این معنی که یک تصویر 2D می تواند در هر سطح نقشه برداری شود. سپس دوربین ها و چراغ ها مستقر شده اند تا صحنه واقع بینانه به نظر برسند. ابزارهای پیشرفته تر انواع مختلف جلوه های ویژه ای را برای کنترل مواردی از قبیل مایعات و شعله های آتش و همچنین تکنیک های روشنایی مانند مدل سازی زیرسطحی ارائه می دهند تا کیفیت تصویر را به سمت عکسبرداری سوق دهد.

این فرم هنری است که می توانید یک عمر خود را به تسلط اختصاص دهید. حتی با خروجی ما محدود به یک خاکستر خاک رس شکل ناپذیر ، خودمان را پیدا کردیم که وقتی زمان را در آن قرار می دهیم ، بیشتر و بیشتر از آن خارج می شویم..

در حقیقت ، ایجاد گرافیک سه بعدی از بعضی جهات بهتر از کار با رس است. در زندگی واقعی هیچ میانبر وجود ندارد. شما نمی توانید چیزهایی را کپی و چسباند یا مدلی از یک میمون شعله ور را بارگیری کنید تا از آن به عنوان نقطه شروع استفاده کنید. همه این موارد و موارد دیگر با نرم افزار گرافیکی سه بعدی امکان پذیر است.

بهترین نرم افزار 3D Graphics

ما به دنبال برنامه هایی هستیم که از آن لذت بخش باشند و همچنین مفید باشند. خلاقیت نباید سخت و طاقت فرسا باشد ، بنابراین ما می خواهیم ابزاری که در راه گرفتن دید ما روی صفحه ایستاده نیستند.

ما همچنین قیمت را در نظر می گیریم. ما به ابزارهای رایگان و رایگان پرداخت خواهیم کرد ، اما انتظار داریم که ابزارهای پرداخت شده یک آزمایش رایگان ارائه دهند و قیمت آنها را در ارزیابی ما مؤثر سازند. ابتدا با ساده ترین برنامه شروع می کنیم.

بالهای سه بعدی

Wings 3D خود توصیف شده به عنوان “مدل سازنده زیربخش پیشرفته” ، رایگان و منبع باز است. بیشتر بر روی مدل سازی اجسام چند ضلعی ساده تر و متوسط ​​به جای صحنه های بزرگ یا انیمیشن ها متمرکز شده است. Wings 3D یک برنامه توانمند برای مبتدیان است که به شما امکان می دهد اگر می خواهید با آن بیشتر کار کنید ، کارهای خود را به سایر ابزارها مانند Blender صادر کنید..

WingsPrimitives

Wings 3D در شروع کار ، یک منطقه خالی زیبا را به شما ارائه می دهد که می توانید با کلیک راست و انتخاب گزینه ابتدایی مورد نظر خود از فهرست ، اشیاء را به آن اضافه کنید. اینها به راحتی قابل انتخاب ، جابجایی و چرخش هستند و ما بدون استفاده از مستندات قادر به اصلاح آنها هستیم.

به راحتی ، Wings 3D دارای یک لیست پویا از ورودی های پیشنهادی بر روی صفحه نمایش است و به شما می گوید در هر لحظه خاص چه کلیک یا مطبوعاتی را انجام می دهید ، که برای یادگیری هم عالی است. همچنین متنی وجود دارد که توضیح می دهد گزینه های منو چیست.

در طی چند دقیقه می توانید سرعت خود را طی کنید. اشیاء را می توان کشید ، شکافته ، ترکیب و با سهولت هل داد.

اسناد Wings 3D

این خوشبختانه است که Wings 3D بسیار آسان است زیرا کتابچه راهنمای کاربر آنلاین دارای موضوع است. چندین موضوع ذکر شده در صفحه مطالب پیوندی به توضیحات ندارند. اصول اولیه پوشانده شده است ، اما دیدن کتابچه راهنمای کار ناتمام می تواند برای تازه واردان جبران شود ، این شرم آور است زیرا این برنامه ابزاری ایده آل برای آنهاست.

البته متن های خوب و آموزش های YouTube زیادی وجود دارد که باید از طریق آن کار کنید.

Wings 3D با استفاده از UI شلوغ ابزارهای مشابه ، فضای صفحه نمایش خود را به محل کار اختصاص می دهد. بیشتر کارها از طریق منوی کلیک راست انجام می شود. احساس عجیب بود که نتوانیم آنچه را که انتظار داشتیم در نوار ابزار یا در منوها پیدا کنیم ، اما به محض اینکه به گردش کار عادت کردیم ، بسیار جالب بود و ما را قادر می ساخت تا در ایجاد آن تمرکز کنیم..

جدول WingsTable

وقتی نوبت به رندر می رسد ، ممکن است تعجب کنید که نمی توانید بدون نصب یک برنامه یا افزونه جداگانه ، نصب کنید. نمای یک طرح ریزی چشم انداز ساده است و فراتر از گزینه های تغییر حالت به حالت واید یا حالت ارتوگرافی ، آنچه می بینید همان چیزی است که شما می توانید.

افکار ما در مورد Wings 3D

گرچه می توان آن را با افزونه ها گسترش داد ، Wings 3D ابزاری نسبتاً ساده است که ویژگی های بسیاری ندارد. هرچند عالی وجود دارد ، و به محض آنکه احساس کنید ، معادل 3D داشتن یک قلم و کاغذ خالی است. به گفته این ، کاربران پیشرفته ممکن است سریعتر از حد ما به محدوده آن برسند.

این پشتیبانی از انیمیشن نیست ، اما شما می توانید اشیاء را برای صادر کردن به ابزارهایی که انجام می دهند ایجاد کنید ، بنابراین اگر ترجیح می دهید مدل سازی را ساده نگه دارید ، می تواند در ترکیب با نرم افزارهای دیگر استفاده شود.

WingsDesktop

اگر به دنبال شروع کار با گرافیک های سه بعدی هستید ، نمی توانید با Wings 3D اشتباه بگیرید. این بازی رایگان ، آسان برای استفاده و سرگرم کننده است. به علاوه ، این یک روش کاملاً قدرتمند و راه حل خوب برای ساخت اشیاء سه بعدی ساده برای بازی ها یا کارهای هنری است.

مخلوط کن

بلندر در سالهای اخیر مسیری طولانی را طی کرده است. ابزار رایگان انتخاب یک بار جایگزین نسبتاً اساسی برای بچه های بزرگ موجود در بلوک بود ، اما اکنون دارای یک رابط کاربری نرم و صاف و بصری و ویژگی های بسیار جالب است.

یک روش غیرمعمول در چیدمان طول می کشد ، که یک منو در بالای صفحه پایین قرار دارد. رابط کاربری اگرچه شلوغ است اما زیبا و خواندنی است. صفحه اصلی آموزنده است و فقط با بازی با چیزها می توانید چیزهای زیادی را کشف کنید.

BlenderObject

قرار دادن اشیاء و جابجایی آنها کاملاً ساده است ، اما برای چرخش و ساخت آنها باید به اسناد نگاه کنید.

یادگیری استفاده از مخلوط کن

Blender آموزش داخلی ندارد ، اما یک کتابچه راهنمای آنلاین طولانی وجود دارد. این فراگیر است ، هرچند که اجرای سریع از اصول اولیه درون خود نرم افزار شروع بهتری خواهد بود. آموزش های مرتبط در صفحه اصلی وجود دارد ، اما همه این فیلم ها هستند. برخی افراد متن را ترجیح می دهند ، بنابراین خوب است که هر دو را داشته باشید. حرکت اسلایدر فیلم به جلو و عقب می تواند راهی ناامید کننده برای یادگیری این ابزار باشد.

راهنماهای ویدیویی زیادی در YouTube وجود دارد ، اما در مورد Blender و چیزهای کمی در راه شروع سریع برای مبتدیان چیزهای زیادی وجود دارد.

مهارت به راحتی به اینجا نمی آیند و فقط برای شروع کار باید مجبور به کار شوید. اگرچه امکان پذیر است ، اما وقتی از بازی کردن دور می شوید و سعی می کنید آن را انجام دهید ، کاری را که می خواهید انجام دهید ، احساس پیچیدگی بیشتری نسبت به زمان ممکن دارد..

BlenderCat

هرچند که میانبرها و ترفندها را یاد می گیرید ، شهودی تر می شود ، بنابراین به زودی می توانید با کشیدن صورت و مهره ها مانند کودک با تکه های خمیر بازی ، اشیاء را مجسم کنید..

مخلوط کن دارای چندین فیلتر و جلوه روشنایی است. همچنین بسیاری از ویژگی ها برای کشف وجود دارد و اگرچه ما ادعا نمی کنیم همه آنها را درک کنیم ، دریافتیم که آنچه ما استفاده کردیم یک تجربه لذت بخش است و خوب کار کرده است.

BlenderOutput

نظرات ما در مورد مخلوط کن

از میان ابزارهای سه‌بعدی که به Blender نگاه کردیم احتمالاً بهترین گزینه رایگان برای کاربران پیشرفته تر است. این شامل ویژگی های زیادی است که دوستداران ناسا و کانال تاریخ برای ایجاد بازده با کیفیت تجاری به کار گرفته اند. چندین فیلم و نمایش های تلویزیونی مانند Red Dwarf نیز از آن برای جلوه ها استفاده کرده اند.

همچنین یک سیستم انیمیشن داخلی نیز وجود دارد. ما به عمق آن نگاه نکردیم ، اما افرادی هستند که از آن برای ساخت انیمیشن برتر استفاده می کنند.

ارائه هر دو پردازنده و GPU در دسترس است ، اما می تواند زمان ببرد. یکی از صحنه های نمایشی پیچیده تر برای ارائه رندر نیمی از نیم ساعت طول کشید ، چند تا گیگ غذا خوردید و رایانه ما را ترک کرد که با CPU کاملاً اشغال شده درگیر باشد ، اما شما تا زمان تولید محصول نیاز به یک رندر با کیفیت بالا ندارید. . خوب است که این گزینه را برای سقوط از رندر در میانه راه ، هر چند خوب است.

BlenderMonkeyHead

مخلوط کن رایگان است ، بنابراین شما نمی توانید با قیمت اشتباه بگیرید. یک سرویس اختیاری به نام Blender Cloud وجود دارد ، که شامل آموزش ، بافت و سایر موارد اضافی با قیمت 11.50 دلار در ماه است. ما واقعاً از استفاده از این برنامه لذت بردیم ، اما تلاش بیشتری نسبت به Wings 3D صورت گرفت. با این وجود ، اگر می خواهید ابزاری را بیاموزید که بتواند خروجی با کیفیت بالا تولید کند ، Blender شما را قادر می سازد بدون هزینه کردن هزینه کنید.

مودو

Modo یکی دیگر از ابزارهای مورد توجه است که مدل سازی ، رندر و انیمیشن سه بعدی را ارائه می دهد. توسعه دهندگان آن تاریخچه بزرگی در ساخت ابزارهای انیمیشن دارند ، از جمله LightWave 3D ، برنامه ای که توسط بسیاری از نمایش های پیشگام مانند Babylon استفاده می شود. Modo توسط نرم افزار Industrial Light and Magic ، Pixar و id استفاده شده است اما نام معدودی دارد..

ModoWorkspace

آشنایی با ابزار نیاز به کار دارد. ما مجبور شدیم حفاری کنیم تا آموزشهای مبتنی بر متن را پس از بی تاب بودن با فیلم هایی که در هنگام راه اندازی به ما ارائه می دهند بیابیم. قبل از رسیدن به محتوا ، تعداد زیادی کرک وجود دارد ، به علاوه اطلاعاتی که با آخرین نسخه ابزار مطابقت ندارد.

بعد از توضیح 20 ثانیه ای درباره چگونگی باز کردن نرم افزار ، یک طلسم مقدماتی سه دقیقه ای به دنبال دندان هایمان مانده بودیم. با وجود سرعت مبهم ، آنها واضح هستند و کارهای بسیاری در این زمینه وجود دارد.

هنگامی که آموزش های متنی را در مستندات شکار کردیم ، اطلاعات مورد نظر خود را بدست آوردیم. محتوای خوب زیادی وجود داشت که می بایست زودتر از طریق چلپ چلوپ راه اندازی ، منوها یا مکان برجسته در وب سایت به ما ارائه می شد. در عوض ، بسیاری از بهترین مطالب به راحتی از دست رفت.

اشیاء نمونه مودو

اگر مودو با اشیاء نمونه ارسال شود ، ما نیز در یافتن آنها مشکل داشتیم. سایت انجمن دارای محتوای قابل بارگیری رایگان بود ، اما با چند صفحه میز و مبلمان و سیستم جستجوی ناخوشایند ، پیمایش آن دشوار بود. انتخاب “صحنه / پروژه” از منوی کشویی نتایج بازگشتی را به دست نیاورد ، و چند فیلتر موجود دیگر نیز وجود ندارد.

با دیدن چندین صفحه از اشیاء جالب ، نتایج بهتر به دست آمده است. با این حال ، باز هم ، ناامیدکننده این بود که قبل از رسیدن به محتوای خوب ، نقاشی های خود را ترسیم کنید.

ModoRendering

متأسفانه ما در بارگیری دارایی های بارگیری شده در صحنه ما نیز مشکل داشتیم. ما از پنجره های بازشونده خطا استفاده کردیم زیرا در پوشه “اسناد” ریشه ما “دارایی” یا “نمونه” نداریم. ما ثابت کردیم که با ایجاد پوشه ها ، اما جدا از نیاز به ایجاد آنها ، این پوشه ها باید در یک پوشه مخصوص “Modo” قرار گیرند..

رابط کاربری رابط کاربری ، مانند بسیاری از ابزارهای پیشرفته ، با دکمه ها و منوها مملو از مربا است ، اما همه چیز به وضوح دارای برچسب است و نمادها بزرگ و خوب در انتقال عملکردشان هستند. یک تصویر به ارزش 1000 کلمه است و هیچگاه حقیقتاً واضح تر از وقتی نیست که کلمات باشد ، “نوار سطح یک طرفه را با همجوشی تفریق ایجاد کنید.”

سیستم فیزیک و انیمیشن بسیار توانمند است. و همچنین اشیاء و چراغهای معمول ، می توانید نیروهایی را به صحنه بیفزایید که بر حرکت اشیاء پویا تأثیر می گذارد. همچنین می توانید ابرهای ذره و اشیاء حاصل از فرآیند مانند سنگ ها را اضافه کنید.

افکار ما در مورد مودو

گرچه ما دوست داشتیم از ابزار استفاده کنیم ، اما آموزش را به سلیقه خود پیدا نکردیم و ترجیح می دهیم مجموعه ای از اشیاء نمونه و صحنه ها را برای بازی در کنار هم داشته باشیم. گفته می شود ، سرعت آرام فیلم های آموزشی ممکن است برای برخی جذاب باشد. با این حال ، به قیمت 1،799 دلار ، باید مطالبه بیشتری کنید. لبه های خشن همان چیزی نیست که شما می خواهید در این براکت قیمت مشاهده کنید.

ModoAnimation

پروانه دائمی مودو گران است ، اما اگر می خواهید آن را بررسی کنید یک ماه آزمایشی رایگان دارد. این در دسترس برای ویندوز ، مک و لینوکس است.

از نظر قابلیت استفاده و ویژگی های آن ، خصوصاً برای کاربران باتجربه ، بسیار دوست داریم اینجا وجود داشته باشد ، اما توصیه می کنیم در صورت شروع کار ، به جای دیگری بروید. برای هر کسی که به قابلیت های پیشرفته خود احتیاج ندارد ، بسیار گران است.

ZBrush

ZBrush یک ابزار مجسمه سازی دیجیتال است که به شما امکان می دهد تا اشیاء سه بعدی را دستکاری و کنترل کنید. به نظر می رسد نسخه بسیار پیچیده تری از Wings 3D است و قادر به دستیابی به اشیاء با وضوح بالا با تعداد چند ضلعی بیش از 40 میلیون است.

آموزش متنی در وب سایت Pixologic حس خوبی را برای اصول اولیه به شما می دهد. پس از آن ، آموزش های ویدئویی وجود دارد که به صورت مبتدی و بالاتر طبقه بندی می شوند ، بنابراین می توانید یکی را انتخاب کنید و به آن بروید.

ZBrushHead

تعداد زیادی اشیاء نمایشی نیز وجود دارد. توانایی استفاده از مدل های با کیفیت به عنوان نقطه شروع برای مبتدیان سرگرم کننده است و چیزی که آرزو می کنیم همه نرم افزارهای گرافیکی سه بعدی ارائه شده باشند.

جابجایی بین 2D و 3D در ZBrush

علاوه بر کار در حالت سه بعدی ، می توانید به حالت 2D بروید و تصویر خود را گویی دستکاری کنید که گویی در یک بسته رنگ استاندارد هستید. ترکیبی از تصاویر 2D و گرافیک های 3D احساس غیر معمول است ، اما روشی اصلی را برای هنرمندان برای آمیختن مهارت های خود ارائه می دهد.

ZBrushDogsHeads

این رابط کاربری بسیار ناخوشایند است. جابجایی و دستکاری اشیاء به اندازه کافی شهودی است ، اما درون منوها حفر کنید و خود را پیدا خواهید کرد که پرپیچ و خم یک مزرعه بازشو و لوازم جانبی است. ZBrush می تواند کارهای زیادی را انجام دهد ، در حالی که کاربران برای مدتی طول می کشد تا همه این موارد را کشف کند.

ZBrushM مواد

دست زدن به اشیاء احساس لمس و قدرتمندی می کند. Pixologic جریان کاری خود را “Sculptris Pro” می نامد ، به این معنی که می توانید بر روی اشیاء کلیک کنید تا حجم را اضافه کرده و کاهش دهید ، مانند کار با خاک رس کار کردن. اشیاء همیشه جواب نمی دهند که دوست دارید ، به خصوص در ابتدا ، اما احساس می کنید می توانید به راحتی تغییرات را ایجاد کنید و مهارت را می توان توسعه داد.

ZBrushInsectPainting

همچنین می توانید رنگ ها را بر روی مدل های سه بعدی بکشید و به آنها ظاهری دست ساز می دهد. نتایج ما ممکن است کمی مطلوب باقی بماند ، اما پتانسیل وجود دارد که بتوانیم با این ابزارها چیزهای زیادی کسب کنیم. گزینه هایی برای اضافه کردن مواردی مانند نویز سطح و دستکاری هندسه شی در سطح پایین نیز وجود دارد. حتی می توانید فیبرهایی را برای اثر خز که می توان در اطراف آن مسواک زده و دم کرد ، به مدل ها اضافه کنید.

نظرات ما در مورد ZBrush

برای توسعه دهندگان به دنبال ایجاد اشیاء سه بعدی برای بازی های خود و حفظ عملکرد ، ZBrush دارای ابزارهایی برای کاهش تعداد چند ضلعی و در عین حال کمترین تأثیرگذاری بر روی مدل شما است. همچنین این امکان را برای شما فراهم می کند که مدل هایی برای چاپ سه‌بعدی ایجاد کنید ، البته این مورد باید باشد.

ZBrushMech

ما در ابتدا ZBrush را پیدا کردیم که ابتدا سرمان را بپیچاند ، اما از آن لذت می بردیم. برای مبتدیان ، Wings 3D ساده تر است ، اما از نظر ویژگی محدود است. این گفته است ، گذشته از قیمت ، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید با ZBrush شروع کنید و در حالی که در مورد برنامه می آموزید به ابزارهای ساده تر بچسبید.

ZBrush با قیمت 895 دلار حداقل از مایا ارزان تر است. اگر این نوع پول را در اطراف خود ندارید ، 45 روز آزمایش رایگان دارد ، اگرچه تنظیم آن آسان نیست. به طور کلی ، ZBrush ابزاری مناسب با برخی ویژگی های غیر معمول اما قدرتمند است.

مایا

مایا یکی از بزرگترین نام ها در تجارت 3D است و در صنایع بازی و فیلم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از نقاط قوت آن قابلیت تنظیم آن است ، اما این فراتر از محدوده این مقاله است زیرا ما در حال بررسی شکل وانیل آن هستیم. اگر می خواهید وارد جریان کار خود شوید ، مایا شرط بزرگی است. این امکان را برای شما فراهم می کند تا هوش مصنوعی سفارشی ایجاد کنید و از پایتون و مل پشتیبانی می کند.

مایاحیر

Mel زبان برنامه نویسی قدرتمند مایا است و می تواند به شما کمک کند با گزینه های زیادی برای انجام کارهای خودکار ، خط لوله خود را به دست بگیرید. تمام عملکردهای UI استاندارد در رابط کاربری آن نمایش داده می شود که گویی کد آنها انجام شده است ، بنابراین پس از انجام کارهایی با ماوس و صفحه کلید ، می توانید به پنجره Mel بروید و ببینید که چگونه آنها را به کد ترجمه می کنند تا یاد بگیرید..

یادگیری استفاده از مایا

مستندات مایا جامع است ، اما گم شدن آسان است. مسئله ای که متوجه شدیم این است که نسخه های قدیمی بسیاری از این نرم افزار وجود دارد ، راهنمایی های آنلاین اغلب منسوخ شده بودند. همچنین به نظر می رسد اسناد و مدارک شرکت مادر Autodesk نیز تاریخ گذاری شده است.

این آموزش ها شامل یوتیوب و ، جالب توجه ، فیلم های فلش است که برای کسانی که هنگام یادگیری یک ابزار جدید ترجیح می دهند بخوانند ، آزار دهنده است. با این حال ، فیلم ها خوب هستند ، و شما را مجبور نمی کنند که برای رسیدن به محتوا ، بیش از حد بالشتک بنشینید. موارد زیادی وجود دارد که می توانید با آنها بازی کنید ، اما در مرورگر محتوا پنهان هستند.

مایاپلان

محتوای بیشتری مانند اشیاء و بافت های سه بعدی از Autodesk در دسترس است ، اما این امر به شما نیاز دارد تا در حدود 125 دلار در ماه بپردازید.

رابط کاربری با وجود داشتن اطلاعات زیادی ، شلوغ و متراکم است ، اما قابل کنترل است. منوها مملو از گزینه های صدایی ضعف آور هستند و به اندازه کافی قابل خواندن هستند تا در حین یادگیری چیزهایی را که می فهمید پیدا کنید.

حرکت دوربین در موقعیت صحیح و تنظیم آن می تواند در تمام ابزارهای گرافیکی سه بعدی سخت باشد ، اما مایا این امکان را به شما می دهد که بتوانید موقعیت های دوربین خود را نشانه گذاری کنید و بین آنها بینید.

مایا و انیمیشن

گزینه های زیادی برای انیمیشن نیز وجود دارد. مایا قادر به تولید فیلم های سه بعدی تمام عیار است. یک سیستم تقلب جامع وجود دارد که به شما امکان می دهد اسکلتی را به اشیاء بدهید که بتوانند دستکاری شوند. انجام این چاه به خودی خود یک هنر است ، اما اگر به اطراف نگاه کنید می توانید بارگیری های از قبل پخته شده با کیفیت بالا و رایگان را بیابید.

حرکت دادن نمای صحنه شامل پایین نگه داشتن کلید alt یا گزینه است که نسبت به سایر ابزارها شهودی کمتری است. دکمه سمت راست ماوس را پایین نگه دارید تا بین دستکاری اشیاء ، عمودها یا صورت ها جابجا شوید ، از جمله موارد دیگر ، همه چیز را می توان به محتوای قلب شما جلب کرد.

مایا اسکریپتینگ

مایا با رندر مخصوص خودش به نام آرنولد همراه است. این یک نصب اختیاری است ، بنابراین در صورت تمایل می توانید دیگری را انتخاب کنید. آرنولد منوی خاص خود را در مایا دارد ، که به شما امکان می دهد تا چراغ اضافه کنید – مگر اینکه انجام دهید چیزهای زیادی را نخواهید دید – و تولید یک تصویر اساسی از صحنه شما ساده است. هرچند به نظر رسیدن چیزهای خوب ، با چراغهای مناسب و تنظیم ، کار بیشتری می برد.

آرنولد جایگزین ذهنی ری می شود که مدت طولانی در دندان قرار داشت. با این حال مراقب باشید به عنوان برخی از محتوای قدیمی ممکن است وابسته به ارائه دهنده قدیمی است که ما هنگام شکار نمونه ها پیدا کردیم.

آرنولد مبتنی بر CPU است نه مبتنی بر GPU. اگرچه این امر برای ضبط صحنه های بزرگ و پیچیده که به مقادیر زیادی رم نیاز دارند ، می تواند کندتر از یک رندر مبتنی بر GPU باشد. به عنوان مثال ممکن است آن را کندتر از ارائه دهنده Blender مشاهده کنید.

افکار ما در مورد مایا

در روند نزولی – و این یک گربه بزرگ است – مایا سالانه 1500 دلار قیمت دارد. اگر دانشجو باشید ارزان تر است. در حقیقت ، ثبت نام به عنوان یکی ارزان تر از خرید آن به طور کامل ممکن است ارزان تر باشد.

مایا واتر

با این قیمت ، شما حق دارید که از مایا انتظار زیادی داشته باشید و ناامید نشود. این ویژگی بیش از آن است که بتوانید چوب را به لرزه در آورید. به عنوان مثال ، کسانی که مایل به استفاده از مایا برای توسعه بازی هستند ، که می توانید در مقاله بهترین ابزارهای توسعه بازی ما بیشتر بخوانید ، خوشحال خواهند شد که می توانند اشیاء را به Unity یا Unreal صادر کنند..

اگر می خواهید مواردی مانند آب ، مو و آتش را الگوبرداری کنید ، مایا گزینه های زیادی را به شما می دهد ، بنابراین کسانی که به دنبال ایجاد صحنه های واقع گرایانه هستند ، ابزارهای زیادی برای انجام آن خواهند داشت. علاوه بر مو ، می توانید پارچه و مایعات را شبیه سازی کنید. همچنین برای ضبط حرکت نیز پشتیبانی وجود دارد.

مایا گران است ، اما با یک آزمایشی رایگان همراه است ، که ما توانستیم پس از چند آزمایش و خطا ، آن را اجرا کنیم. این ممکن است به دلیل محدودیت های اخیر محافظت بیش از حد ویندوز مدافع باشد ، اما خوب بود اگر نرم افزار راه اندازی مایا با کمال خرابی در حالی که مایکروسافت آچار را به داخل آثار پرتاب می کرد.

به طور کلی ، مایا احتمالاً جامع ترین ابزاری است که ما به آن نگاه کردیم و یک انفجار برای استفاده است. اگرچه چالش برانگیز است ، نرم و نرم و بصری است و اگر توانایی آن را داشته باشید ، بسیار توانا است.

افکار نهایی

آنهایی که به دنبال ورود به گرافیک های سه بعدی هستند ، ابزارهای بسیاری در اختیار دارند که از قیمت رایگان تا پر هزینه می باشد. همانطور که دیدیم ، حتی گزینه های رایگان پیشنهادات زیادی نیز دارند. ابزارهای گران تر ویژگی های بیشتری را ارائه می دهند و قادر به تولید نتایج حرفه ای هستند ، اما همه گزینه های موجود ابزارهای قدرتمندی هستند که می توانند آثار هنری سه بعدی با کیفیت ایجاد کنند.

Wings 3D یک نقطه شروع عالی است که استفاده از آن آسان است. مخلوط کن یکی دیگر از گزینه های رایگان و سرگرم کننده است که بسیاری از ویژگی های دیگر را ارائه می دهد. کارها با ابزارهای گران قیمت جدی تر می شوند ، اما آزمایشات رایگان ارائه می دهند ، بنابراین می توانید قبل از ارتکاب انگشتان پا انگشت خود را فرو کنید..

ZBrush احساس قدرت می کند و این تصور را به شما می دهد که در نهایت می توانید هر کاری را که می خواهید با آن انجام دهید. مایا یک نرم افزار استثنایی است ، اما قیمت سنگین آن به معنای محدود بودن است مگر اینکه در مورد مدل سازی سه بعدی جدی باشید.

دامنه کاری که می خواهید ایجاد کنید هنگام انتخاب ابزار مهم است. در مورد اشیاء اساسی 3D ، Wings 3D کافی است ، اما اگر می خواهید آنرا تحریک کنید خوب نیست. اگر چیزی را برای استفاده در گیم پلی ایجاد می کنید ، پس از آن رندر برای شما انجام می شود ، اما برای صحنه برش نرم افزاری را می خواهید که بتواند این کار را به خوبی انجام دهد.

حتی ساده ترین این ابزارها فضای زیادی را برای ابراز خلاقیت ارائه می دهند و می توانید انتظار داشته باشید در صورت خوب بودن ساعت های طولانی را در آنها قرار دهید..

با وجود توانایی هنری محدود ، حتی ما با استفاده از این ابزارها لذت زیادی بردیم. اگر به چنین مواردی توجه دارید ، هیچ کاری نمی تواند مانع از ایجاد گرافیک به اندازه حرفه ای ها شود. هنگامی که به اصول اولیه دستکاری اشیاء تسلط پیدا کردید ، یک مهارت قدرتمند به دست خواهید آورد که می توانید با ابزارهای پیشرفته تر در این بسته های نرم افزاری تقویت کنید.

سایر ابزارهایی که ارزش آن را در نظر گرفته اند ، شامل سینما 4D و SketchUp هستند ، که ما به اندازه دیگران دوست نداشتیم و Autodesk 3ds Max ، که به ما اجازه نمی دهد بدون آزمایش اعتبار خود را برای آزمایش رایگان ثبت نام کنیم. کارت ما می خواستیم وسایل وسیعی را پوشش دهیم و مایا گزینه برتر ما در بین وزنه برداران بود.

به ما اطلاع دهید که آیا از هر یک از ابزارهای فوق استفاده کرده اید و اگر در نظرات زیر توصیه های دیگری دارید ، به ما بگویید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map